ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OŠTRI pad cijene kriptovaluta

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

OŠTRI pad cijene kriptovaluta - Page 2 Empty Re: OŠTRI pad cijene kriptovaluta

Post by niels 24/1/2022, 22:13

Ja nisam u životu digao kredit, niti bio jamac…

Trgovati dionicama ne želim, jer se moram razumjeti u konkretno d.d., tržište, i kretanje dionica.

Što se tiče kriptovaluta, ima ih sad oko 10.000, one NEMAJU PODLOGU, ti si samo dionik u ediciji, prema evidenciji u ledgeru. Taj ledger jest jedino konkretno, uporište.

Valuta mora imati kapitalizaciju, pokrivenost na tržištu, kako bi mogla biti u opticaju, za što se obično stara središnja banka. Ovdje nema banke, postoji ledger. Valuta se ne tiska, ona se rudari. I nije opće konvertibilna.

Po meni, može samo služiti poreznoj evaziji i organiziranom kriminalu kao prijelazna staza od nelegalnog posla ka kriptovrijednosti prema imovini.

Ovakvi ciklusi su pravilni i stravični kod BCT, zato jer postoji unaprijed fiksni volumen bitcoina. To uvećava cijenu nakon nekog vremena, prelazi u balon, balon puca, dolaze novi idioti dok je cijena niska.

Hvala, niels vrtlari.

niels

Posts : 4793
2021-04-26


Back to top Go down

OŠTRI pad cijene kriptovaluta - Page 2 Empty Re: OŠTRI pad cijene kriptovaluta

Post by veber 24/1/2022, 22:33

mene muči nekaj drugo.
kada računalo ode u rashod izvadim HDD i pohranim ga u arhivu.
imam sve hdd nekih 20ak.

znam da se na jednom skrivaju, a neznam na kojem.
na go sam odvojio hdd prije bit coina i one poslije.
zaboravio sam kripto wallet šifru a znam da je na jednom od preostalih hdd

dolazim u iskušenje kupiti dock i popikati ih i neka pc traži.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

OŠTRI pad cijene kriptovaluta - Page 2 Empty Re: OŠTRI pad cijene kriptovaluta

Post by niels 24/1/2022, 22:47

Znači iza fizičke banknote stoji država-izdavatelj i jamči, i bolje joj je da jamči. Ok, postoje države i države, a fiat currency je golem, naročito kod dolara.

Samo, tko jamči za kriptovalutu? Teoretski vlasnici, jedni drugima, jer imaju interes da valuta drži, ako ne i diže cijenu.

U realnosti, naravno, to nadilazi troškove rudarenja i evidentiranja, razumnu dobit i postaje klasična Ponzi shema - balon koji puca u pravilnim razmacima.

Dobro, yoda je pokazao kako se tu lako onda, anticipacijom ciklusa, može zaraditi.

Ali to je onda tombola, to nije nikakav revolucionarni soj fintecha, osim za one koji pravu lovu skrivaju i/ili peru preko dark neta.

Ne može to tak deco. Nisu to pare, do para se tak ne dolazi.
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

OŠTRI pad cijene kriptovaluta - Page 2 Empty Re: OŠTRI pad cijene kriptovaluta

Post by niels 24/1/2022, 22:57

Znam samo da smo nekad imali banke. Onda si plaću primil preko banke, kroz SDK (to je bila najjača obavještajna služba na svijetu), dizal si ju svu s računa, daval bratiću od ujnine susede da ju nosi u Njemačku i mijenja u dojčmarke.

Dojčmarke! Znate li vi, lime, kaj su u Jugi 60’ih, prije turizma bile dojčmarke? Ne znate vi nikaj.

Onda dobiješ svoju plaću nazad u DEM, i čekaš hiperinflaciju, jer je i najopskurnija kriptovaluta bila solidnija od dinara, koji je sasvim fino parirao dolaru po postotku fiat currency.

Tiskara na Topčideru se pjenila kakti onaj vulkan u “Gospodaru prstenova”. :)
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

OŠTRI pad cijene kriptovaluta - Page 2 Empty Re: OŠTRI pad cijene kriptovaluta

Post by veber 24/1/2022, 23:01

niels wrote:Znači iza fizičke banknote stoji država-izdavatelj i jamči, i bolje joj je da jamči. Ok, postoje države i države, a fiat currency je golem, naročito kod dolara.

Samo, tko jamči za kriptovalutu? Teoretski vlasnici, jedni drugima, jer imaju interes da valuta drži, ako ne i diže cijenu.

U realnosti, naravno, to nadilazi troškove rudarenja i evidentiranja, razumnu dobit i postaje klasična Ponzi shema - balon koji puca u pravilnim razmacima.

Dobro, yoda je pokazao kako se tu lako onda, anticipacijom ciklusa, može zaraditi.

Ali to je onda tombola, to nije nikakav revolucionarni soj fintecha, osim za one koji pravu lovu skrivaju i/ili peru preko dark neta.

Ne može to tak deco. Nisu to pare, do para se tak ne dolazi.
deda čitaj julija, ne zamaraj se.

kada se pojavi neki novi servis tipa wapp ja se odmah regam.
na svim tim pizdarijama sam prijavljen
jedan od rijetkih sam koji na gmailu ima ime i prezime, prezime i ime, ime firme.
još uvijek plaćam hosting za web domenu moje bivše firme da se nemre nitko regati.

tebi sam poslao mail s čiste adrese.

a bit coin sam kupio po cijeni dva piva.

tako sam isto kupio HIM R A po 35kn na kaj je moj broker rekao da sam lud. imao sam višak na računu kod njega pa sam kupio 38 kom jer mi se činilo fora.

nakon tri godine je došla na 1240kn kada sam mu dao nalog da sve proda.
narasle su još do 1800 da bi se spustile na 600.

ne živim od toga.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

OŠTRI pad cijene kriptovaluta - Page 2 Empty Re: OŠTRI pad cijene kriptovaluta

Post by veber 24/1/2022, 23:07

niels wrote:Znam samo da smo nekad imali banke. Onda si plaću primil preko banke, kroz SDK (to je bila najjača obavještajna služba na svijetu), dizal si ju svu s računa, daval bratiću od ujnine susede da ju nosi u Njemačku i mijenja u dojčmarke.

Dojčmarke! Znate li vi, lime, kaj su u Jugi 60’ih, prije turizma bile dojčmarke? Ne znate vi nikaj.

Onda dobiješ svoju plaću nazad u DEM, i čekaš hiperinflaciju, jer je i najopskurnija kriptovaluta bila solidnija od dinara, koji je sasvim fino parirao dolaru po postotku fiat currency.

Tiskara na Topčideru se pjenila kakti onaj vulkan u “Gospodaru prstenova”. :)
deda kako je sada "službena" valuta euro tako je onda bila DM.
kao i kada su uveli bonove za benzin.
ili par-nepar.
onda je moj stari kupio još jedan auto s kontra brojem, nije htio voziti od stare spačeka.
jedan dan je išao s parnim autom, a drugi dan s neparnim. mislim da reno 4 bio neparan, a w123 paran.
i sve pet.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

OŠTRI pad cijene kriptovaluta - Page 2 Empty Re: OŠTRI pad cijene kriptovaluta

Post by niels 24/1/2022, 23:17

DEM je u Jugi bila gospodar života i smrti, jača i od Tita, Armije, omladine i Partije.

Pokazalo se i da je bila važnija i od bratstva i jedinstva, kad je mjesto tečajne liste i isplate postala hrvatska obala.

Ma tko se nervira, hvala na knjigama, budem prionul sad kad je tak hladno :)
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

OŠTRI pad cijene kriptovaluta - Page 2 Empty Re: OŠTRI pad cijene kriptovaluta

Post by veber 24/1/2022, 23:31

niels wrote:DEM je u Jugi bila gospodar života i smrti, jača i od Tita, Armije, omladine i Partije.

Pokazalo se i da je bila važnija i od bratstva i jedinstva, kad je mjesto tečajne liste i isplate postala hrvatska obala.

Ma tko se nervira, hvala na knjigama, budem prionul sad kad je tak hladno :)
ma no frx.
razmišljao sam o tvojoj poruci i preporuci.
možda preskoči sada julija i možda od Maškina.
on ti je više kao opširna indeksacija, ali pun fusnota.

a, ako te nekaj odvede u nekom smjeru pa ti zatreba neka knjiga javi.
popis imaš, lako pošaljem na mail.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

OŠTRI pad cijene kriptovaluta - Page 2 Empty Re: OŠTRI pad cijene kriptovaluta

Post by michaellcmacha 25/1/2022, 08:06

debotoijusto wrote:elon mora hitno nesto twitnuti
Bogami da... ja imam 2 milijuna i 541 tisuću shibe i 257 dogija i srozalo se to na razinu obiteljskog pakunga kikirikija
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

OŠTRI pad cijene kriptovaluta - Page 2 Empty Re: OŠTRI pad cijene kriptovaluta

Post by michaellcmacha 25/1/2022, 08:10

michaellcmacha wrote:
debotoijusto wrote:elon mora hitno nesto twitnuti
Bogami da... ja imam 2 milijuna i 541 tisuću shibe i 257 dogija i srozalo se to na razinu obiteljskog pakunga kikirikija
A baš je lijepo krenulo pumpati kad je Elon reko rič dvi tri... :)
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

OŠTRI pad cijene kriptovaluta - Page 2 Empty Re: OŠTRI pad cijene kriptovaluta

Post by AssadNaPodmornici 25/1/2022, 09:20

niels wrote:Znači iza fizičke banknote stoji država-izdavatelj i jamči, i bolje joj je da jamči. Ok, postoje države i države, a fiat currency je golem, naročito kod dolara.

Samo, tko jamči za kriptovalutu? Teoretski vlasnici, jedni drugima, jer imaju interes da valuta drži, ako ne i diže cijenu.

U realnosti, naravno, to nadilazi troškove rudarenja i evidentiranja, razumnu dobit i postaje klasična Ponzi shema - balon koji puca u pravilnim razmacima.

Dobro, yoda je pokazao kako se tu lako onda, anticipacijom ciklusa, može zaraditi.

Ali to je onda tombola, to nije nikakav revolucionarni soj fintecha, osim za one koji pravu lovu skrivaju i/ili peru preko dark neta.

Ne može to tak deco. Nisu to pare, do para se tak ne dolazi.
napisao si i nešto o ponzi

očito ne znaš definiciju ponzija. drugo znaš li iti jednu ponzi šemu da traje 13 godina?


drugo "države" jamče za fiat nobvac. što to znači? ništa. evo inflacija koju je uzrokovala država u USA je realnih 15%. ne da država "jamči", nego ti je država inflacijom pojela velik dio tvoje štednje 
što znači ako imaš  u americi 100 000 $ , 2020,   - -- krajem 2021 to ti realno vrijedi 85 000$ bez da si centra potrošio
inače čitao sam da je dolar toliko obezvrijeđn prije 100 godina, si sa 100$ mogao kupiti koliko danas nešto sa 2800$ . dakle realna vrijednost dolara je srušena 2800%. bitcoin neće sigurno pasti 2800%

šta stoji iza BTCa ? nova tehnologija(blockchain), nema inflacije(količina mu je ograničena), nema centralne kontrole(kao centralne banke), sustav je decentraliziran, dakle ti možeš biti "rudar". kupi pc sa grafičkom i rokaj. dakle ako ga zabrane u Kini ili Rusiji,  jednostavno bitcoin sustav preuzmu rudari u USA, Latinskoj Americi, Venezueli , Iranu , Europi itd.. zabraniš ga u u USA ili EUropi, rudarit će se u Iranu, i Venezueli itd.. da ga zabraniš u cijelom svijetu, ne možeš ga opet zabraniti totalno, jer će se netko moći spojiti doma na PC i rudariti sa milijunima korisnika samo u tvojoj zemlji.. kako mu dokazati išta?

sve to omogućava ljudima da imaju transakcije koje su u isto vrijeme javne, dakle svaka transakcija se vidi na internetu, ali ne vidi se tko je napravio transakciju tko je osoba iza public keya. 
transkacije su jeftine, recimo možeš trilijune $ preko BTCa prebaciti uz trošak transakcije od par desetaka centi i vrijeme čekanja par minuta itd.

tvoje vlasništvo je samo tvoje. ti kada si vlasnik private key-a u BTCu, ne može niti država znati zato ako hoćeš, čak niti žena od koje se razvodiš ne može niti preko suda dokazati da si ti vlasnik i da moraš njoj dati polovicu, ne može ti nitko zaplijeniti to - dok ti znaš svoj public key, - a pazi ovo. bitcoin možeš fizički prenjeti u glavi!, dakle naučiš private key napamet, i doslovno pređeš bilo koju granicu i nosiš milijarde i milijarde $ u svojim mislima.

dođeš iz USA u Dubai, spojiš se na neko računalo, instaliraš wallet, upišeš "seed" koji si naučio napamet, i opa - aktivira si svoj novčanik sa kojim možeš kupovati. nitko pojma nema ništa. 
zato ga i diktatorske države poput Kine, Rusije mrze, jer ne mogu nadzirati građane. isto dobar dio USA političara ga mrzi, ali eto sreća za BTC u njega su ušle banke i korporacije pa BTC ima svoje "lobiste" tako da ga se neće zabraniti u USA niti EU, tako da će mu se cijena dignuti poviše 100 000 $ za nekih 2godine. 

dakle tko želi ući u taj svijet, ja mislim da će biti još jedan "pad" od 20-30% i tada bi preporučio kupovinu

a ja sam u tome već od 2017, nagledao sam se par takvih ciklusa, svaki put kada propada, javljaju se ljudi "evo gotovo je, ponzi propada", a onda kada počne rasti, kada mu cijena bude pri vrhu, ekipa me privatno kontaktira kako kupiti kriptuvalute, a ja im baš tada govorim da bi sačekao. svaki put mi intuicija bila dobra.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21066
2018-06-14


Back to top Go down

OŠTRI pad cijene kriptovaluta - Page 2 Empty Re: OŠTRI pad cijene kriptovaluta

Post by niels 25/1/2022, 12:52

AssadNaPodmornici wrote:
niels wrote:Znači iza fizičke banknote stoji država-izdavatelj i jamči, i bolje joj je da jamči. Ok, postoje države i države, a fiat currency je golem, naročito kod dolara.

Samo, tko jamči za kriptovalutu? Teoretski vlasnici, jedni drugima, jer imaju interes da valuta drži, ako ne i diže cijenu.

U realnosti, naravno, to nadilazi troškove rudarenja i evidentiranja, razumnu dobit i postaje klasična Ponzi shema - balon koji puca u pravilnim razmacima.

Dobro, yoda je pokazao kako se tu lako onda, anticipacijom ciklusa, može zaraditi.

Ali to je onda tombola, to nije nikakav revolucionarni soj fintecha, osim za one koji pravu lovu skrivaju i/ili peru preko dark neta.

Ne može to tak deco. Nisu to pare, do para se tak ne dolazi.
napisao si i nešto o ponzi

očito ne znaš definiciju ponzija. drugo znaš li iti jednu ponzi šemu da traje 13 godina?


drugo "države" jamče za fiat nobvac. što to znači? ništa. evo inflacija koju je uzrokovala država u USA je realnih 15%. ne da država "jamči", nego ti je država inflacijom pojela velik dio tvoje štednje 
što znači ako imaš  u americi 100 000 $ , 2020,   - -- krajem 2021 to ti realno vrijedi 85 000$ bez da si centra potrošio
inače čitao sam da je dolar toliko obezvrijeđn prije 100 godina, si sa 100$ mogao kupiti koliko danas nešto sa 2800$ . dakle realna vrijednost dolara je srušena 2800%. bitcoin neće sigurno pasti 2800%

šta stoji iza BTCa ? nova tehnologija(blockchain), nema inflacije(količina mu je ograničena), nema centralne kontrole(kao centralne banke), sustav je decentraliziran, dakle ti možeš biti "rudar". kupi pc sa grafičkom i rokaj. dakle ako ga zabrane u Kini ili Rusiji,  jednostavno bitcoin sustav preuzmu rudari u USA, Latinskoj Americi, Venezueli , Iranu , Europi itd.. zabraniš ga u u USA ili EUropi, rudarit će se u Iranu, i Venezueli itd.. da ga zabraniš u cijelom svijetu, ne možeš ga opet zabraniti totalno, jer će se netko moći spojiti doma na PC i rudariti sa milijunima korisnika samo u tvojoj zemlji.. kako mu dokazati išta?

sve to omogućava ljudima da imaju transakcije koje su u isto vrijeme javne, dakle svaka transakcija se vidi na internetu, ali ne vidi se tko je napravio transakciju tko je osoba iza public keya. 
transkacije su jeftine, recimo možeš trilijune $ preko BTCa prebaciti uz trošak transakcije od par desetaka centi i vrijeme čekanja par minuta itd.

tvoje vlasništvo je samo tvoje. ti kada si vlasnik private key-a u BTCu, ne može niti država znati zato ako hoćeš, čak niti žena od koje se razvodiš ne može niti preko suda dokazati da si ti vlasnik i da moraš njoj dati polovicu, ne može ti nitko zaplijeniti to - dok ti znaš svoj public key, - a pazi ovo. bitcoin možeš fizički prenjeti u glavi!, dakle naučiš private key napamet, i doslovno pređeš bilo koju granicu i nosiš milijarde i milijarde $ u svojim mislima.

dođeš iz USA u Dubai, spojiš se na neko računalo, instaliraš wallet, upišeš "seed" koji si naučio napamet, i opa - aktivira si svoj novčanik sa kojim možeš kupovati. nitko pojma nema ništa. 
zato ga i diktatorske države poput Kine, Rusije mrze, jer ne mogu nadzirati građane. isto dobar dio USA političara ga mrzi, ali eto sreća za BTC u njega su ušle banke i korporacije pa BTC ima svoje "lobiste" tako da ga se neće zabraniti u USA niti EU, tako da će mu se cijena dignuti poviše 100 000 $ za nekih 2godine. 

dakle tko želi ući u taj svijet, ja mislim da će biti još jedan "pad" od 20-30% i tada bi preporučio kupovinu

a ja sam u tome već od 2017, nagledao sam se par takvih ciklusa, svaki put kada propada, javljaju se ljudi "evo gotovo je, ponzi propada", a onda kada počne rasti, kada mu cijena bude pri vrhu, ekipa me privatno kontaktira kako kupiti kriptuvalute, a ja im baš tada govorim da bi sačekao. svaki put mi intuicija bila dobra.

Ok, dio sam već znao, dio nisam.

Čovjek uči dok je živ.
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

OŠTRI pad cijene kriptovaluta - Page 2 Empty Re: OŠTRI pad cijene kriptovaluta

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum