ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Džamije utočište za rudarenje kriptovaluta

Go down

Džamije utočište za rudarenje kriptovaluta Empty Džamije utočište za rudarenje kriptovaluta

Post by debotoijusto 20/7/2019, 20:35

Sve veći broj Iranaca počeo je da se okreće kriptovalutama, posebno bitcoinu, uslijed devalvacije nacionalne valute izazvane ekonomskim sankcijama Sjedinjenih Američkih Država.
Manija za kriptovalutama je, međutim, zadala glavobolju lokalnim vlastima koje upozoravaju na to da proces "rudarenja" bitcoina, koji "guta" ogromnu količinu struje, zloupotrebljava iranski sistem subvencioniranja cijene električne energije, prenosi Tanjug.
Subvencionirana cijena struje u Iranu trenutno iznosi pola centa po kilovatu, što je podgrijalo rast zajednice kripto-rudara u toj zemlji.
Iranska elektroenergetska kompanija Electrical Industry Syndicate nedavno je obznanila da namjerava da poveća cijenu na sedam centi po kilovatu.

Iranski ministar za informacije i komunikacione tehnologije Mohammad-Javad Azari Jahromi izjavio je da je Iran postao "raj" za rudarenje kriptovaluta.
"Posao rudarenja nije zabranjen zakonom, ali su vlada i Centralna banka naredile Carinskom birou da zabrani uvoz hardvera za rudarenje dok se ne donesu novi propisi", rekao je on za agenciju Associated Press.
Gotovo 1.000 hardvera za rudarenje konfiscirano je iz dvije fabrike u zemlji, koje su sada ugašene, a vlasti su također prekinule snabdijevanje strujom kripto-rudara.
Zabrana je rezultirala time da su se pojedini rudari sklonili u džamije, kojima vlada osigurava besplatnu struju.
Iran se trenutno bori sa hiperinflacijom zbog pooštrenih američkih sankcija, a statistika je pokazala da su prihodi od izvoza nafte pali za skoro 90 procenata, dok je stopa nezaposlenosti blizu 20 posto.

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/iran-dzamije-utociste-za-rudarenje-kriptovaluta
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

Džamije utočište za rudarenje kriptovaluta Empty Re: Džamije utočište za rudarenje kriptovaluta

Post by jastreb 20/7/2019, 21:30

Ja mislim da je to sve američka propaganda.

U Sj.Koreji,majke jedu svoju djecu,Asad je u podmornici utekao Rusima,Tito je uhvaćen na Drvaru zajedno sa ljubavnicom....

Pusti priče. Iran će im biti tvrd orah-voćka čudnovata.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Džamije utočište za rudarenje kriptovaluta Empty Re: Džamije utočište za rudarenje kriptovaluta

Post by debotoijusto 20/7/2019, 21:36

jastreb wrote:Ja mislim da je to sve američka propaganda.

U Sj.Koreji,majke jedu svoju djecu,Asad je u podmornici utekao Rusima,Tito je uhvaćen na Drvaru zajedno sa ljubavnicom....

Pusti priče. Iran će im biti tvrd orah-voćka čudnovata.
vjerujem da ovo istina , cijena struje 10x manja od nase zemlja mladih , tehnoloski jaka , kriza...
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

Džamije utočište za rudarenje kriptovaluta Empty Re: Džamije utočište za rudarenje kriptovaluta

Post by Guest 20/7/2019, 22:01

debotoijusto wrote:
jastreb wrote:Ja mislim da je to sve američka propaganda.

U Sj.Koreji,majke jedu svoju djecu,Asad je u podmornici utekao Rusima,Tito je uhvaćen na Drvaru zajedno sa ljubavnicom....

Pusti priče. Iran će im biti tvrd orah-voćka čudnovata.
vjerujem da ovo istina , cijena struje 10x manja od nase zemlja mladih , tehnoloski jaka , kriza...
jea,problem jeste sto graficke kartice za rudarenje moraju biti brutalne snage,odnosno flagshipovi,koji po komadu kostaju 700-800 Ojrova..a potrebno ih je sto vise...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Džamije utočište za rudarenje kriptovaluta Empty Re: Džamije utočište za rudarenje kriptovaluta

Post by debotoijusto 20/7/2019, 22:09

pismejker wrote:
debotoijusto wrote:
jastreb wrote:Ja mislim da je to sve američka propaganda.

U Sj.Koreji,majke jedu svoju djecu,Asad je u podmornici utekao Rusima,Tito je uhvaćen na Drvaru zajedno sa ljubavnicom....

Pusti priče. Iran će im biti tvrd orah-voćka čudnovata.
vjerujem da ovo istina , cijena struje 10x manja od nase zemlja mladih , tehnoloski jaka , kriza...
jea,problem jeste sto graficke kartice za rudarenje moraju biti brutalne snage,odnosno flagshipovi,koji po komadu kostaju 700-800 Ojrova..a potrebno ih je sto vise...

to se lako nabavi
kad si mlad
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

Džamije utočište za rudarenje kriptovaluta Empty Re: Džamije utočište za rudarenje kriptovaluta

Post by Guest 20/7/2019, 22:19

debotoijusto wrote:
pismejker wrote:
debotoijusto wrote:
jastreb wrote:Ja mislim da je to sve američka propaganda.

U Sj.Koreji,majke jedu svoju djecu,Asad je u podmornici utekao Rusima,Tito je uhvaćen na Drvaru zajedno sa ljubavnicom....

Pusti priče. Iran će im biti tvrd orah-voćka čudnovata.
vjerujem da ovo istina , cijena struje 10x manja od nase zemlja mladih , tehnoloski jaka , kriza...
jea,problem jeste sto graficke kartice za rudarenje moraju biti brutalne snage,odnosno flagshipovi,koji po komadu kostaju 700-800 Ojrova..a potrebno ih je sto vise...

to se lako nabavi
kad si mlad
Nikakve veze to nema sa mladoscu,nego sa stanjem u dzepu..osim ako ne krades..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Džamije utočište za rudarenje kriptovaluta Empty Re: Džamije utočište za rudarenje kriptovaluta

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum