ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Empty Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje

Post by debotoijusto 16/11/2017, 07:19

Rusija pati od velike nestašice grafičkih kartica koje se najčešće koriste za rudarenjekriptovaluta, što je uzrokovalo time da su se njihove cijene gotovo udvostručile.
Za tu nestašicu nisu odgovorni ruski "rudari" već Sberbank, banka u većinskom vlasništvu ruske države koja je pomalo neočekivano izdala priopćenje u kojem se ispričalašto je pokupovala gotovo sve grafičke na ruskom tržištu.
U svom priopćenju Sberbank navodi da je pokupovao grafičke za potrebe svojeg laboratorija zaumjetnu inteligenciju i da još uvijek nema namjeru koristiti kriptovalute u svojem poslovanju, no proučava ih kako bi zaštitio svoje korisnike od prevaranata.
Kineska platforma za online kupnju Aliexpress u lipnju ove godine objavila je da ne može udovoljiti potražnji iz Rusije za grafičkim karticama koje se koriste za "majnanje", a konkretno se radi o GeForce GTX1060, GTX1070 i Radeon RX480 modelima koji se najčešće instaliraju u farme za rudarenje.
U komentarima ove vijesti voljeli bismo da nam kažete svoje mišljenje o tome koristi li Sberbank grafičke doista za svoj AI lab ili ih je pokupovao da spriječi Ruse u rudarenju. Ili možda žele virtualnim novcem financirati crne operacije ruskih tajnih službi
http://www.vidi.hr/Non-Tech/Svijet/Sberbank-pokupovao-sve-graficke-za-rudarenje
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30657
2014-04-12


Back to top Go down

Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Empty Re: Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje

Post by catabbath 16/11/2017, 08:16

Službeno, kažu da im trebaju za razvoj vlastite AI
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Empty Re: Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje

Post by Guest 16/11/2017, 09:07

https://shop.bitmain.com/antminer_s9_asic_bitcoin_miner.htm?flag=overview
https://shop.bitmain.com/antminer_s9_asic_bitcoin_miner.htm?flag=specifications

https://shop.bitmain.com/antminer_t9_asic_bitcoin_miner.htm?flag=overview
https://shop.bitmain.com/antminer_t9_asic_bitcoin_miner.htm?flag=specifications

ovo je bolje od grafičkih kartica

14.000.000 MH/s

Radeon RX480 ima tek 25 MH/s, a nVidia GTX 1070 bijednih 0.5 MH/s
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Empty Re: Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje

Post by Leviathan2 16/11/2017, 09:13

bah, moda

_________________
Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Empty Re: Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje

Post by Guest 16/11/2017, 09:23

ne znam kakav je BitCoin

no čini se da su vlasnici Ethereum-a, druge najpopularnije kriptovalute komunisti, a kriptovaluta im služi za subverziju nacijonalnih valuta koje sprječavaju daljni napredak globalizacije

bitcoin je isto za subverzijun nacijonalnih valuta i globalizaciju dobrovoljnih transakcija, ali ne znam tko stoji iza njega




Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Gupta3

Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Guptagab

Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Gupta2
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Empty Re: Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje

Post by Guest 16/11/2017, 09:27

nacijonalne valute su relikt prošlosti, sprječavaju daljni napredak globalizacije i rast dobrovoljnih transakcija

treba ulagati u kriptovalute, one su budućnost i raste im vrijednost, sve su više prihvaćene

osim možda u ovaj Etherum gdje javno priznaju kako su SJW komunisti :|
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Empty Re: Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje

Post by Leviathan2 16/11/2017, 09:33

jap, nek se ljudi zabavljaju
samo opipljivi novac i opipljivo zlato, sve ostalo ne priznajem

_________________
Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Empty Re: Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje

Post by kic 16/11/2017, 09:34


čitao sam da se rudarenje u biti svelo na dva rudara u cijelom svijetu..

lol
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Empty Re: Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje

Post by Leviathan2 16/11/2017, 09:35

kic wrote:
čitao sam da se rudarenje u biti  svelo na dva rudara u cijelom svijetu..

lol
bah
imaginarne pare

_________________
Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Empty Re: Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje

Post by BB-8 16/11/2017, 09:39

Leviathan2 wrote:jap, nek se ljudi zabavljaju
samo opipljivi novac i opipljivo zlato, sve ostalo ne priznajem

finger

_________________
Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Attach13 Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Empty Re: Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje

Post by Eva_ 16/11/2017, 09:40

mamin sin wrote:ne znam kakav je BitCoin

no čini se da su vlasnici Ethereum-a, druge najpopularnije kriptovalute komunisti, a kriptovaluta im služi za subverziju nacijonalnih valuta koje sprječavaju daljni napredak globalizacije

bitcoin je isto za subverzijun nacijonalnih valuta i globalizaciju dobrovoljnih transakcija, ali ne znam tko stoji iza njega




Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Gupta3

Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Guptagab

Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Gupta2
Rusi, tko drugi.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Empty Re: Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje

Post by Guest 16/11/2017, 12:04

Imam 2 etheruma, cijena im je stabilna, što mi se nesviđa :D ali jebe me se, mogu ih čuvati 5godina boli me kurac. Kada im cijena dodje na 2000€svaki, prodat cu ih.

a što se tiče Rusije i kriptovaluta, Rusija i China su dominirale u tom području, tamo je bilo hrpa burza, hrpa trgovina, i - masu rudarenja(najviše)..

i Kineski čardak je zabranio Bitcoin u Kini, Putin isto gleda zabraniti rudarenje u Rusiji - iako netko treba objasniti Putinu da doslovno deseci tisuća rusa dobro žive na račun toga, u rusiju na račun toga ulazi možda milijarde € godišnje.. (sa potencijalnom još više). I Putin gleda to zabraniti, - zašto? zato jer je Rusija nažalost kao i Čardak totalitarna država i Putin nevoli da netko financira nešto sa bitcoinom i etherumima , gdje on nebi mogao sve nadzirati 0-24.

Neke zemlje rade i obrnuto . u Iranu su podržali sve kriptovalute, u Ukraini isto, Ukraina je postala novi bitocin centar , vjerojatno će Ruski rudari kada rudarenje bude zabranjeno u Rusiji , bježati u Ukrainu i tamo startati business.

Inače meni je padalo napamet rudariti u RH,, uložiti 10 000€ u 5računala, ali jebena cijena struje u RH je nekako preskupa :D u Bosni i Srbiji je struja duplo jeftinija tamo je isplativo rudariti.

A zašto Sberbank kupuje grafičke kartice ako nije za rudarenje? Stvaraju vlastitu kriptorublju, Rusija će zabraniti ove de-centralizirane kriptovalute koje nemože kontrolirati, a stvoriti će vlastitu...

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Empty Re: Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje

Post by Guest 16/11/2017, 12:05

Ostao sam šokiran, kada iman frenda u finskoj, i on je sredio od neke lokalne privatne elektrane da mu isporučuju struju koja je 40% jeftinija nego u RH. i lik je počeo rudariti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Empty Re: Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje

Post by Trinity 16/11/2017, 15:00

Pinochet wrote:Imam 2 etheruma, cijena im je stabilna, što mi se nesviđa :D ali jebe me se, mogu ih čuvati 5godina boli me kurac. Kada im cijena dodje  na 2000€svaki, prodat cu ih.

a što se tiče Rusije i kriptovaluta, Rusija i China su dominirale u tom području, tamo je bilo hrpa burza, hrpa trgovina,  i - masu rudarenja(najviše)..

i Kineski čardak je zabranio Bitcoin u Kini,  Putin isto gleda zabraniti rudarenje u Rusiji - iako netko treba objasniti Putinu da doslovno deseci tisuća rusa dobro žive na račun toga, u rusiju na račun toga ulazi možda milijarde € godišnje.. (sa potencijalnom još više). I Putin gleda to zabraniti, - zašto? zato jer je Rusija nažalost kao i Čardak totalitarna država i Putin nevoli da netko financira nešto sa bitcoinom i etherumima , gdje on nebi mogao sve nadzirati 0-24.

Neke zemlje rade i obrnuto . u Iranu su podržali sve kriptovalute, u Ukraini isto,  Ukraina je postala novi bitocin centar , vjerojatno će Ruski rudari kada rudarenje bude zabranjeno u Rusiji , bježati u Ukrainu i tamo startati business.

Inače meni je padalo napamet rudariti u RH,, uložiti 10 000€ u 5računala, ali jebena cijena struje u RH je nekako preskupa :D u Bosni i Srbiji je struja duplo jeftinija tamo je isplativo rudariti.

A zašto Sberbank kupuje grafičke kartice ako nije za rudarenje? Stvaraju vlastitu kriptorublju, Rusija će zabraniti ove de-centralizirane kriptovalute koje nemože kontrolirati, a stvoriti će vlastitu...

Pa da nešto pokušava je jasno jer se sastao sa osnivačem ethereuma, Vitalikom Buterinom.
Nakon toga ethereum je skočio.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Empty Re: Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje

Post by Guest 16/11/2017, 15:33

Triny wrote:
Pa da nešto pokušava je jasno jer se sastao sa osnivačem ethereuma, Vitalikom Buterinom.
Nakon toga ethereum je skočio.

ti vidiš ove twitove CEO Etheruma, gdje piše kao su oni tamo svi ideološki komunisti?


nastala je prepirka jer ne žele da se konkurencija Twitteru, tzv. Gab koji ne provodi cenzuru, financira preko Etheruma, jer na Gabu su bijelci koje oni mrze :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Empty Re: Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje

Post by Guest 16/11/2017, 15:44

Etherum, za njega se govorilo da će bti dobra konkurencija bitcoinu. kada sam ja uložio u Ether.. on je bio oko 300$, a BTC je bio oko 3000$.. sada je Ether i dalje oko 300$ a BTC preko 6000$ .. treba sam više love ubacit :D ali dobro i ovo će dobro doći za par godina
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Empty Re: Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje

Post by Guest 16/11/2017, 15:49

Trinity.. jel se isplati rudariti u RH?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Empty Re: Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje

Post by Trinity 16/11/2017, 15:50

mamin sin wrote:
Triny wrote:
Pa da nešto pokušava je jasno jer se sastao sa osnivačem ethereuma, Vitalikom Buterinom.
Nakon toga ethereum je skočio.

ti vidiš ove twitove CEO Etheruma, gdje piše kao su oni tamo svi ideološki komunisti?


nastala je prepirka jer ne žele da se konkurencija Twitteru, tzv. Gab koji ne provodi cenzuru, financira preko Etheruma, jer na Gabu su bijelci koje oni mrze :^0
Komunisti koji žive u kapitalističkim zemljama.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Empty Re: Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje

Post by Trinity 16/11/2017, 15:51

Pinochet wrote:Trinity.. jel se isplati rudariti u RH?
Ne znam, ja ne rudarim.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Empty Re: Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje

Post by kic 16/11/2017, 15:55


ne isplati se uopće rudariti..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje Empty Re: Sberbank pokupovao sve grafičke za rudarenje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum