ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Današnji muškarci su p**ke

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Današnji muškarci su p**ke Empty Današnji muškarci su p**ke

Post by marcellus Tue 30 Nov - 9:19

https://www.jutarnji.hr/native/u-zadnjih-10-godina-sve-vise-mladih-muskaraca-oboljelo-je-od-sindroma-koji-je-specifican-za-zene-u-menopauzi-15111566

_________________
Današnji muškarci su p**ke 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Današnji muškarci su p**ke Empty Re: Današnji muškarci su p**ke

Post by Sora Tue 30 Nov - 9:29

meni se ne čini da su današnji muškarci pičkice 
nego su manje romantični, manje skloni zauzimati poze mačo- muških i odustaju od tradicionalne podjele uloga na muške i ženske poslove ili ponašanja , kao da ne trebaju plakati itd

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Današnji muškarci su p**ke Empty Re: Današnji muškarci su p**ke

Post by Sora Tue 30 Nov - 9:32

no da , ali je pitanje spolnosti i sexualnog ponašanja možda iznimno zanimljivo 
i čini zasebnu problematiku
tu bi vi mlađi imali što reći 
ja sam nažalost loš svjedok za sexualnost mladih  :rasta

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Današnji muškarci su p**ke Empty Re: Današnji muškarci su p**ke

Post by Pirate Tue 30 Nov - 10:28

Sora wrote:meni se ne čini da su današnji muškarci pičkice 
nego su manje romantični, manje skloni zauzimati poze mačo- muških i odustaju od tradicionalne podjele uloga na muške i ženske poslove ili ponašanja , kao da ne trebaju plakati itd

Ja ne bi rekao da sam manje romantican a ova tradicionalna podjela uloga je djelimicna. Istina je da smo dijelom prihvatili "zenske" poslove poput pranja sudja, usisavanja, ribanja, kuhanja, pranja vesa, sto je i razumljivo s obzirom da i zene rade isto ko muski i brzo bi se slomile da jos moraju kod kuce sve same raditi.

Sto se tice "muskih" poslova, to je i dalje sve na nama. Radije sam napravim sve nego da pustim zeni da mi izbrljavi pa da moram popravljati za njom uz dodatni trosak a i meni je lakse nego njoj.

Marc ce reci da smo picke a ja cu reci da mi mladji ipak vise postujemo zene i smatramo ih sebi potpuno ravnopravnim.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

Današnji muškarci su p**ke Empty Re: Današnji muškarci su p**ke

Post by marcellus Tue 30 Nov - 10:51

Pirate wrote:
Sora wrote:meni se ne čini da su današnji muškarci pičkice 
nego su manje romantični, manje skloni zauzimati poze mačo- muških i odustaju od tradicionalne podjele uloga na muške i ženske poslove ili ponašanja , kao da ne trebaju plakati itd

Ja ne bi rekao da sam manje romantican a ova tradicionalna podjela uloga je djelimicna. Istina je da smo dijelom prihvatili "zenske" poslove poput pranja sudja, usisavanja, ribanja, kuhanja, pranja vesa, sto je i razumljivo s obzirom da i zene rade isto ko muski i brzo bi se slomile da jos moraju kod kuce sve same raditi.

Sto se tice "muskih" poslova, to je i dalje sve na nama. Radije sam napravim sve nego da pustim zeni da mi izbrljavi pa da moram popravljati za njom uz dodatni trosak a i meni je lakse nego njoj.

Marc ce reci da smo picke a ja cu reci da mi mladji ipak vise postujemo zene i smatramo ih sebi potpuno ravnopravnim.

Marcel isto tako radi kućne poslove, kuha, odlazi u dućan (to je uglavnom na meni), uspavljuje djecu i igra se s njima, i tako dalje, ne zato jer je "osvješten i moderan" nego zbog ovog što si sam rekao - žena mi radi, pa ako ona zarađuje pola kućnog budžeta, normalno je i da ja radim pola kućnih poslova. Doduše ne peglam, to mrzim radit, iako vjerojatno mogu ispeglat košulju brže od većine žena. Jer sam neko vrijeme živio sam pa sam se izvježbao u svemu.

Moja baka je sama radila sve kućne poslove, deda je radio, ali bi plaću uredno predao njoj, pa bi ona njemu ostavila kolko je mislila da mu treba za duhan i gemišt s dečkima a ostalo bi raspodijelila za kuću, djecu itd. tako da nije baš da je bila "potlačena". Nije to tako jako loše kad neko drugi zarađuje a ti trošiš taj novac. Da imam tu situaciju da samo ja radim, a žena je doma, ona bi radila sve po kući, tako je uglavnom i bilo dok je bila na rodiljnim dopustima. Koji ću se ja onda kurac zajebavat s kućnim poslovima kad je ona ionak doma.

Muški poslovi nisu svi na nama, žena npr. vozi, doduše trebalo mi je par godina da je nagovorim da počne vozit. Popravljat se po stanu nema što puno, da je kuća to je drugo.

Današnji muškarci su dobrim dijelom pičkice čisto zato jer su pokupili neke pičkaste obrasce ponašanja, masovna histerija i sl.

_________________
Današnji muškarci su p**ke 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Noor and Pirate like this post

Back to top Go down

Današnji muškarci su p**ke Empty Re: Današnji muškarci su p**ke

Post by T. Tue 30 Nov - 11:03

Današnji muškarci su p**ke Europe10

_________________
Današnji muškarci su p**ke Unname11
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Današnji muškarci su p**ke Empty Re: Današnji muškarci su p**ke

Post by marcellus Tue 30 Nov - 11:04

Dabogda ovog desnog čopor somalijaca izjebao u dupe

_________________
Današnji muškarci su p**ke 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Današnji muškarci su p**ke Empty Re: Današnji muškarci su p**ke

Post by zganci_i_jetrica Tue 30 Nov - 12:59

Mnogi su tu faktori u igri. Kao što kaže Milena Dravić: "Brak je smrt za pravog muškarca. Sve što je najlepše kod jednog muškarca, to se u braku proglasi za najveću manu. Vi uzmite te idealne, a nama ostavite te mangupe i propalice."  :D

zganci_i_jetrica
zganci_i_jetrica

Posts : 1318
2021-06-05


Back to top Go down

Današnji muškarci su p**ke Empty Re: Današnji muškarci su p**ke

Post by zganci_i_jetrica Tue 30 Nov - 13:05

marcellus wrote:Dabogda ovog desnog čopor somalijaca izjebao u dupe
E, baš si ga zajebo ko toalet papir guzicu  :D pa zar misliš da bi on nosio taj transparent da se svaki dan bogu ne moli upravo za to?
zganci_i_jetrica
zganci_i_jetrica

Posts : 1318
2021-06-05


Back to top Go down

Današnji muškarci su p**ke Empty Re: Današnji muškarci su p**ke

Post by jastreb Tue 30 Nov - 13:08

Muskarci danasnjice jesu picke.

Ove nove generacihe.

Dosta je pogledati nogometaše,glumce,pjevače,pa i političare.

Usporedite npr. Jakova Blaževića i Peđicu Grina,ili u Srbiji Jovu Kapu i Lesansra Vučića.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Današnji muškarci su p**ke Empty Re: Današnji muškarci su p**ke

Post by jastreb Tue 30 Nov - 13:11

Ili Mišu Kovača i Houdeka.

Ili Rudija Völlera i Rakitića.

Ili Willija Brandta i gradonacelnika Amsterdama.

Mogo bi do sutra...
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Današnji muškarci su p**ke Empty Re: Današnji muškarci su p**ke

Post by omni Tue 30 Nov - 13:14

Ja ne smatram bas da su mladi muskarci pickice nego se u medijima i inace pridaje znacaj muskim picketinama koje se svuda isticu i guraju u prvi plan kao perjanice odredjene politike da ne kazem ideologije.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

epikur37 and Pirate like this post

Back to top Go down

Današnji muškarci su p**ke Empty Re: Današnji muškarci su p**ke

Post by Pirate Tue 30 Nov - 14:52

marcellus wrote:
Pirate wrote:
Sora wrote:meni se ne čini da su današnji muškarci pičkice 
nego su manje romantični, manje skloni zauzimati poze mačo- muških i odustaju od tradicionalne podjele uloga na muške i ženske poslove ili ponašanja , kao da ne trebaju plakati itd

Ja ne bi rekao da sam manje romantican a ova tradicionalna podjela uloga je djelimicna. Istina je da smo dijelom prihvatili "zenske" poslove poput pranja sudja, usisavanja, ribanja, kuhanja, pranja vesa, sto je i razumljivo s obzirom da i zene rade isto ko muski i brzo bi se slomile da jos moraju kod kuce sve same raditi.

Sto se tice "muskih" poslova, to je i dalje sve na nama. Radije sam napravim sve nego da pustim zeni da mi izbrljavi pa da moram popravljati za njom uz dodatni trosak a i meni je lakse nego njoj.

Marc ce reci da smo picke a ja cu reci da mi mladji ipak vise postujemo zene i smatramo ih sebi potpuno ravnopravnim.

Marcel isto tako radi kućne poslove, kuha, odlazi u dućan (to je uglavnom na meni), uspavljuje djecu i igra se s njima, i tako dalje, ne zato jer je "osvješten i moderan" nego zbog ovog što si sam rekao - žena mi radi, pa ako ona zarađuje pola kućnog budžeta, normalno je i da ja radim pola kućnih poslova. Doduše ne peglam, to mrzim radit, iako vjerojatno mogu ispeglat košulju brže od većine žena. Jer sam neko vrijeme živio sam pa sam se izvježbao u svemu.

Moja baka je sama radila sve kućne poslove, deda je radio, ali bi plaću uredno predao njoj, pa bi ona njemu ostavila kolko je mislila da mu treba za duhan i gemišt s dečkima a ostalo bi raspodijelila za kuću, djecu itd. tako da nije baš da je bila "potlačena". Nije to tako jako loše kad neko drugi zarađuje a ti trošiš taj novac. Da imam tu situaciju da samo ja radim, a žena je doma, ona bi radila sve po kući, tako je uglavnom i bilo dok je bila na rodiljnim dopustima. Koji ću se ja onda kurac zajebavat s kućnim poslovima kad je ona ionak doma.

Muški poslovi nisu svi na nama, žena npr. vozi, doduše trebalo mi je par godina da je nagovorim da počne vozit. Popravljat se po stanu nema što puno, da je kuća to je drugo.

Današnji muškarci su dobrim dijelom pičkice čisto zato jer su pokupili neke pičkaste obrasce ponašanja, masovna histerija i sl.

Lijepo od tebe, svak cast. Muskarac mora biti supak da pusti zenu da se pored posla jos muci po kuci kako bi sve bilo pod konac.

Sto se tice danasnjih, cinjenica je da je doslo do pada razine testosterona ali to je posljedica modernog nacina zivota. Da se taj trend desio 100 godina prije, rezultati bi bili identicni.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

Današnji muškarci su p**ke Empty Re: Današnji muškarci su p**ke

Post by Guest Tue 30 Nov - 16:12

Jesu. Pi*ke, beskicmenjaci. Uopce nije neobicno da suvremene zene zaposjedaju arhetip ratnika. Mislim, super za zene, ali bilo bi lijepo da ih i muskarci u tome prate...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Današnji muškarci su p**ke Empty Re: Današnji muškarci su p**ke

Post by niels Tue 30 Nov - 16:44

Dakle, ja mogu reći nešto na tu temu ( @jastreb ostavi mi Raketu na miru, čovjek ima ženu koju ti ne smiješ ni zamisliti, i djecu ako se ne varam, ostale usporedbe su u redu).

Da, jesu. Ali to nije ni spontan ni dobrovoljan proces. Preko medija se nameće igranje drukčijih uloga.

Netko je spomenuo da su današnji klinci “manje romantični”. Mi uopće nismo bili romantični, ali naše vršnjakinje su pisale pjesme, brale su cvijeće, heklale tabletiće za svoju kuću kad se udaju. Da se današnja djevojka tako ponaša, bila bi institucionalizirana.

Negdje na prijelazu stoljeća i mediji (filmovi, serije, glazba - strano ili domaće), ukidanje vojnog roka, borba za prava LGBTQ osoba i povećana tolerancija prema alternativnim životnim stilovima dovode di feminizacije mlađih muškaraca.

Kako je violator ispravno primjetila, uvodi se preko medija novi tip žene - ratnice, šefice, junakinje. Prije su tu ženske u akcijskim filmovima uglavnom bile plijen oko kojeg su se borili dva mužjaka, antagonist i protagonist, a ona je tu bila da vrišti u slučaju frke ili pred živinama. To je promijenjeno, i to je po meni u redu, i treba se tu još dosta za napraviti.

Međutim, kad vidim danas muški dio generacije, postavljam si pitanja kako bi se postavili da iznenada moraju proći što su prethodne generacije prolazile, u WWI/WWII, postratnoj obnovi i radnim akcijama, radu u klasičnoj tvornici, pa Domovinskom ratu i klanjima koja su uslijedila.

Da li bi pobijedila genetika ili sociologija, tjelesna memorija ili odgoj?
niels
niels

Male
Posts : 4784
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Današnji muškarci su p**ke Empty Re: Današnji muškarci su p**ke

Post by niels Tue 30 Nov - 16:50

Inače, radil sam 50 godina, često duple šihte. Volil sam razvozit,čistit i heftat po kući, to me opuštalo. Moja gospođa nije nikada radila, ali je radila sve ostalo, deca i kuća, i nikad nismo imali spor oko nadležnosti. Ja sam uvijek gledao na nju kao na stalno zaposlenu osobu, i zapravo, ja sam njoj nosio plaću kako bi ona mogla funkcionirati kao domaćica.

Peglal sam par puta, trebali smo zvat i ludnicu i vatrogasce :)
niels
niels

Male
Posts : 4784
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Današnji muškarci su p**ke Empty Re: Današnji muškarci su p**ke

Post by niels Tue 30 Nov - 17:00

Na primjer, dobar način da odrasteš jest da napraviš drvenu kuću. Ne mora biti velika, ne mora uopće biti podesna za stanovanje, ne moraš to napraviti sam-samcat, ali izbudžetiraj i napravi kuću od drveta iz šume.

Tko je napravio kuću, taj nikada neće ići paliti tuđe kuće, jer zna vrijednost kuće. Samo vucibatine i šljam pljačka i pali kuće, i samo oni koji ne zaslužuju uniformu se iživljavaju na civilima i onima koji se ne mogu braniti.
niels
niels

Male
Posts : 4784
2021-04-26

Age : 84

marcellus likes this post

Back to top Go down

Današnji muškarci su p**ke Empty Re: Današnji muškarci su p**ke

Post by Noor Tue 30 Nov - 17:24

Pirate wrote:
Sora wrote:meni se ne čini da su današnji muškarci pičkice 
nego su manje romantični, manje skloni zauzimati poze mačo- muških i odustaju od tradicionalne podjele uloga na muške i ženske poslove ili ponašanja , kao da ne trebaju plakati itd

Ja ne bi rekao da sam manje romantican a ova tradicionalna podjela uloga je djelimicna. Istina je da smo dijelom prihvatili "zenske" poslove poput pranja sudja, usisavanja, ribanja, kuhanja, pranja vesa, sto je i razumljivo s obzirom da i zene rade isto ko muski i brzo bi se slomile da jos moraju kod kuce sve same raditi.

Sto se tice "muskih" poslova, to je i dalje sve na nama. Radije sam napravim sve nego da pustim zeni da mi izbrljavi pa da moram popravljati za njom uz dodatni trosak a i meni je lakse nego njoj.

Marc ce reci da smo picke a ja cu reci da mi mladji ipak vise postujemo zene i smatramo ih sebi potpuno ravnopravnim.

:tu

eto da i ja tebi lajkam post, da ne ispadne da uvijek samo špotam :)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Današnji muškarci su p**ke Empty Re: Današnji muškarci su p**ke

Post by marcellus Tue 30 Nov - 17:28

zganci_i_jetrica wrote:
marcellus wrote:Dabogda ovog desnog čopor somalijaca izjebao u dupe
E, baš si ga zajebo ko toalet papir guzicu  :D pa zar misliš da bi on nosio taj transparent da se svaki dan bogu ne moli upravo za to?

da, ali bez vazelina.

_________________
Današnji muškarci su p**ke 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Današnji muškarci su p**ke Empty Re: Današnji muškarci su p**ke

Post by Noor Tue 30 Nov - 17:58

.
niels wrote:.

Međutim, kad vidim danas muški dio generacije, postavljam si pitanja kako bi se postavili da iznenada moraju proći što su prethodne generacije prolazile, u WWI/WWII, postratnoj obnovi i radnim akcijama, radu u klasičnoj tvornici, pa Domovinskom ratu i klanjima koja su uslijedila.

Da li bi pobijedila genetika ili sociologija, tjelesna memorija ili odgoj?

niels, o srži ovog tvog pitanja vrlo često sam razmišljala tijekom DR, kad su dečki otišli na prve linije....ali i kad su se stvari malo smirile, nakon DR...pogotovo kad je 2016. na YT postavljen jedan filmić, snimljen prilikom postrojavanje dragovoljaca u mom gradu, ratne 117. brigade, davnog dana 22.9.1991.

u sastavu su bili pripadnici ZNG-a (116) koji su sudjelovali u zauzimanju vojarne u gradu, 17.9.1991., pripadnici policije (109),  pripadnici odreda Narodne zaštite (158)...
naime, moja generacija, i nekih par godina stariji, koje vidim na filmu, koje sam dobro poznala, a preživjele poznam i danas, su iz jedne bezbrižne mladenačke svakodnevice, preko noći obukli uniformu i uhvatili pušku....direktno s posla, od ručka koji je bio na stolu, iz škole, iz kafića, diskača, faksa, klupe u parku...i otišli.
neki u nepovrat, no ipak se većina vratila.
gledam ih na filmu i razmišljam kako tada nisam mogla ni slutiti kakva srca u njima tuku, kakvi su to hrabri i odlučni dečki bili i za što su sposobni...ti dečki, još jučer gradski ulični "frajeri" u uskim trapericama i starkama, i rokeri, i punkeri i šminkeri u duši, koji vise okolo ko i svi mladi....a danas pravi ratnici, suočeni sa smrću.

ja znam da i danas ima takvih, ma što tko misli.





.

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


niels likes this post

Back to top Go down

Današnji muškarci su p**ke Empty Re: Današnji muškarci su p**ke

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum