ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zašto su muškarci

Page 1 of 35 1, 2, 3 ... 18 ... 35  Next

Go down

Zašto su muškarci Empty Zašto su muškarci

Post by Leviathan2 Mon 6 Nov - 22:40

Zašto su muškarci najveće žrtve feminizma i marketinških magova, objašnjava Nataša Polony
06/11/2017 Petar JASAK 22 comments
Zašto su muškarci Natacha-Polony-940x560

Natacha Polony, francuska novinarka, specijalizirana za obrazovanje i društvena događanja napisala je predivan tekst o muškarcima u današnjem društvu koji su postali najveće žrtve feminizma.

“Gospodo ovaj tekst je posvećen vama, muškarcima. On je priznanje svemu onome što muškarac može biti. Tekst je priznanje muškosti, toliko kritiziranoj kvaliteti koja nije ništa drugo nego povjerenje koje muškarac može imati u pripadnosti svome spolu. Iako ništa nije teže definirati od ove pripadnosti, koju svatko razvija po svojoj volji, to je zrcalo u kojem se žene promatraju sa zadovoljstvom. Muškost je oblik samopouzdanja, tiha snaga koju danas žele kriminalizirati. Uništiti oživotvorenje „mrske patrijarhije“, razbiti čaroliju i od muškarca stvoriti biće vječne sumnje.
Nema žaljenja za vremenima kada se pojam “biti muškarac” uzimao za jedno betonirano značenje. Takvo razmišljanje nije bilo ništa manje problematično nego današnje, feminističko. Ono nije predstavljalo povjerenje, nego osudu. Današnje propitivanje muškarca iskoristimo u cilju rješavanja nesporazuma.
Ne, gospodo. Vi niste strašna sirova bića koja treba kontrolirati i kažnjavati. Nasilje nije muška osobina. Izgradnja vaše osobnosti uz pomoć žene će vam omogućiti da iskoristite svoju snagu i smjelost kako bi zaštitili druge, pogotovo žene, a ne da živite u strahu i odbacivanju.
Ja sam izabrala. Priznajem. Živim s ugroženim primjerkom, jednim od onih autentičnih mačo tipova, koje feministička progresivnost osuđuje na povijesni zaborav. Primjerkom koji ne pegla svoje košulje, koji plaća račun u restoranu i prati me kada izlazim, jer se boji da mi se nešto ne desi. Biće koje se ljuti i koje uvijek želi imati pravo. Ono biće koji sve radi umjesto mene, smatrajući da će to bolje uraditi nego ja. Da, odabrala sam muškarca kojeg krase te „strašne karakteristike“. Senzualnog i galamdžiju, tako različitog od mene, a tako bliskog onome u što vjerujem. Čovjek u čijim očima čitam da sam žena.
Priznajem, volim različitost. Sviđa mi se ta bitna razlika koja nas čini ljudima bez da budemo identični. Volim igre dominacije koje nas izazivaju i suprotstavljaju jedan drugom, kod kojih oboje popušta, ali i suprotstavlja onomu što mu je nepoznato. Konačno, volim otkriti kroz našu različitost što nas ujedinjuje i čini nas neophodnim jedan drugom. Ništa nije destruktivnije od želje za ukidanje granica, pomno zatupljivanje oštrine u ime naše tisućljetne nemoći da razmišljamo o dvojnosti.
Gospodo, ne popustite ženskim proturječnostima. One vam pričaju o jednakosti, dijeljenju poslova, žele biti slobodne i nezavisne. Istina, to je ono što im je potrebno. Kao da im je potrebna ohrabrujuća figura autoritarnog muškarca zaštitnika, koji će preuzeti svoje dužnosti i simbolizirati zakon, a u isto vrijeme mu priječe to biti. Nemojte podleći pričama javnosti koje vas tjeraju na poniženje u ime miješanja ženskog i muškog, koja vas želi uvjeriti da se radi o završnom činu čovječanstva, kao jedinoj prilici za ukidanje patnji žena.
Nema ništa dosadnije za jednu ženu nego kada se nađe u blizini sumornog i bezličnog muškarca koji je prihvatio sve nauke feminizma. Smušenjaka koji koristi kremice za lice.
Postoji li ljepša gesta od one kada na naše žensko rame takvo biće položi malo topline i zaštite?
Ovu poruku posvećujem svom sinu, danas tako malom, upravo izašlom iz statusa anđela. Poruku ljubavi i nade. Može li i on postati ponosni muškarac? Muškarac prožet viteškim vrijednostima koje su utemeljile zapadnu civilizaciju. Muškarca koji igra ulogu najjačeg s ciljem da služi i štiti, ali nikada ne zloupotrijebi svoju moć. Muškarca, sigurnog u ono što želi i koji korača stazama starih uzora i velikih osoba. Čak i ako je svjestan da je sve to samo fikcija i da ne smije biti zatvorenik kodova, već da ih prilagodi, da bi ih rušio.
Neka nauči gledati žene u svojoj složenosti, njihovim proturječnostima i neizvjesnostima. Neka ih voli ponosne i krhke, skromne i strastvene, onakve kakve bi bile da mu naša tužna epoha nije nametnula gluposti, koje mu pod svaku cijenu, ugrađuju marketinški genijalci.”
Natacha Polony
Zbog bogatstva francuskog jezika tekst je preveden slobodnim stilom, kako bi bio razumljiv svim čitateljima.


https://www.logicno.com/life-and-style/zasto-su-muskarci-najvece-zrtve-feminizma-i-marketinskih-magova-objasnjava-natasa-polony.html

_________________
Zašto su muškarci Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Zašto su muškarci Empty Re: Zašto su muškarci

Post by kaya Mon 6 Nov - 22:49

Zašto bi samo neki ljuti galamdžija koji je uvijek u pravu  koji ne makne prstom doma bio neka  "zaštita" ? Pa takvi bas neće biti oslonac ili zaštita jer gledaju samo svoje dupe .. tekst je glupost ..
I zašto suprotno tome neki pažljiv muškarac koji ne glumata krkana ne bi bio jos veći muškarac a ne neki " proziran tip s kremicom " kako ova koza objašnjava.


Last edited by kaja on Mon 6 Nov - 22:52; edited 1 time in total
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Zašto su muškarci Empty Re: Zašto su muškarci

Post by Leviathan2 Mon 6 Nov - 22:51

kazem ja da su muskarci relikti proslosti,  ako nisi gey ili ono metro kak se zove, tad si glupi zaostali krkan koji je osudjen na izumiranje ko americki indijanci,
mozda ostane koji u rezervatima da se novim generacijama pokaze iz cega su proizasli

_________________
Zašto su muškarci Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Zašto su muškarci Empty Re: Zašto su muškarci

Post by kaya Mon 6 Nov - 22:53

Leviathan2 wrote:kazem ja da su muskarci relikti proslosti,  ako nisi gey ili ono metro kak se zove, tad si glupi zaostali krkan koji je osudjen na izumiranje ko americki indijanci,
mozda ostane koji u rezervatima da se novim generacijama pokaze iz cega su proizasli
Znaci gej ili krkan ? Nema sredine..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Zašto su muškarci Empty Re: Zašto su muškarci

Post by Leviathan2 Mon 6 Nov - 22:55

kaja wrote:Zašto bi samo neki ljuti galamdžija koji je uvijek u pravu  koji ne makne prstom doma bio neka  "zaštita" ? Pa takvi bas neće biti oslonac ili zaštita jer gledaju samo svoje dupe .. tekst je glupost ..
I zašto suprotno tome neki pažljiv muškarac koji ne glumata krkana ne bi bio jos veći muškarac nego neki " proziran tip s kremicom " .
pravi muskarac nije galamdzija, on kad zagalami ima da se usi frcu na uvojke, uvijek postuje svoju druzicu, pazljiv je s njom i djecom i ne zapostavlja ih,  naravno, on jest alfa bez da to mora silom dokazivat, nego cisto djelom i takovog se prihvata kao takovog,
zastitnik i lovac (ne mislim na zenskarose)
galamdzije  i zenskarosi su samo produkt nezrelosti i nesigurnosti u sebe i znak da nisu izgradili licnost
o pederima i kozmeticarima necu komentirati

_________________
Zašto su muškarci Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Zašto su muškarci Empty Re: Zašto su muškarci

Post by Leviathan2 Mon 6 Nov - 22:56

kaja wrote:
Leviathan2 wrote:kazem ja da su muskarci relikti proslosti,  ako nisi gey ili ono metro kak se zove, tad si glupi zaostali krkan koji je osudjen na izumiranje ko americki indijanci,
mozda ostane koji u rezervatima da se novim generacijama pokaze iz cega su proizasli
Znaci gej ili krkan ? Nema sredine..
hehehe, ima ima, al u danasnjici su rjetki i njihove zenke ih ne daju bas na zvona, cuvaju ih

_________________
Zašto su muškarci Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Zašto su muškarci Empty Re: Zašto su muškarci

Post by kaya Mon 6 Nov - 22:58

Leviathan2 wrote:
kaja wrote:
Leviathan2 wrote:kazem ja da su muskarci relikti proslosti,  ako nisi gey ili ono metro kak se zove, tad si glupi zaostali krkan koji je osudjen na izumiranje ko americki indijanci,
mozda ostane koji u rezervatima da se novim generacijama pokaze iz cega su proizasli
Znaci gej ili krkan ? Nema sredine..
hehehe, ima ima, al u danasnjici su rjetki i njihove zenke ih ne daju bas na zvona, cuvaju ih
Nisu rijetki ..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Zašto su muškarci Empty Re: Zašto su muškarci

Post by Leviathan2 Mon 6 Nov - 23:02

kaja wrote:
Leviathan2 wrote:
kaja wrote:
Leviathan2 wrote:kazem ja da su muskarci relikti proslosti,  ako nisi gey ili ono metro kak se zove, tad si glupi zaostali krkan koji je osudjen na izumiranje ko americki indijanci,
mozda ostane koji u rezervatima da se novim generacijama pokaze iz cega su proizasli
Znaci gej ili krkan ? Nema sredine..
hehehe, ima ima, al u danasnjici su rjetki i njihove zenke ih ne daju bas na zvona, cuvaju ih
Nisu rijetki ..
u odnosu na ova druga dva tipa, rjetki su

_________________
Zašto su muškarci Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Zašto su muškarci Empty Re: Zašto su muškarci

Post by Noor Mon 6 Nov - 23:03

Leviathan2 wrote:Zašto su muškarci najveće žrtve feminizma i marketinških magova, objašnjava Nataša Polony
06/11/2017  Petar JASAK  22 comments
Zašto su muškarci Natacha-Polony-940x560

Natacha Polony, francuska novinarka, specijalizirana za obrazovanje i društvena događanja napisala je predivan tekst o muškarcima u današnjem društvu koji su postali najveće žrtve feminizma.


bravo Natacha, kao da si mene pitala :tu
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Zašto su muškarci Empty Re: Zašto su muškarci

Post by kaya Mon 6 Nov - 23:05

Leviathan2 wrote:
kaja wrote:
Leviathan2 wrote:
kaja wrote:
Leviathan2 wrote:kazem ja da su muskarci relikti proslosti,  ako nisi gey ili ono metro kak se zove, tad si glupi zaostali krkan koji je osudjen na izumiranje ko americki indijanci,
mozda ostane koji u rezervatima da se novim generacijama pokaze iz cega su proizasli
Znaci gej ili krkan ? Nema sredine..
hehehe, ima ima, al u danasnjici su rjetki i njihove zenke ih ne daju bas na zvona, cuvaju ih
Nisu rijetki ..
u odnosu na ova druga dva tipa, rjetki su
I to si ti jel :)
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Zašto su muškarci Empty Re: Zašto su muškarci

Post by Guest Mon 6 Nov - 23:15

Ma nisu muskarci nikakve žrtve, betice su žrtve, jer ne znaju drugačije ...kad vidiš da te se diskriminira, ne sudjeluješ u tom društvu, tim odnosima, prije ili kasnije ti dođu po pomoć  .....ko da zene mogu vodit društvo bez muškaraca...:)A svoje ludosti i uvjerenja neka sami kusaju, kasnije se ili opamete ili uzgajaju mačke,a poneke i pse.:)


Last edited by Kserks_ on Mon 6 Nov - 23:24; edited 3 times in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zašto su muškarci Empty Re: Zašto su muškarci

Post by Leviathan2 Mon 6 Nov - 23:15

kaja wrote:
Leviathan2 wrote:
kaja wrote:
Leviathan2 wrote:
kaja wrote:
Znaci gej ili krkan ? Nema sredine..
hehehe, ima ima, al u danasnjici su rjetki i njihove zenke ih ne daju bas na zvona, cuvaju ih
Nisu rijetki ..
u odnosu na ova druga dva tipa, rjetki su
I to si ti jel :)
ja sam posebna mraka, neopisiv :D
2 razreda skole, radim na mjesalici,  slikar, crtac stripova i crtanih filmova,  suradnik na razvoju u nekim firmama,  plemenski lovac, dvi bivse zene o kojima brinem kao da su bez onog bivse, u sumi se isjecam doma isto kao i medju zivotinjama, iskonski ja, jedino se uzasavam zmija (ruzno iskustvo 2x) u prvih 10 sekundi procjenjujem hocu li se druzit s nekim ili necu, mrzim bucne ljude, govorim ispod glasa, rjetko gledam u oci uglavnom u pod, toleriram pedere nacionaliste komuniste socijaliste iostale iste, neprijatelj drzave i bogova tj religija,  seruckam po forumu i radim se pametan, popizdim u 5 godina jednom  a nekad i dvaput, uglavnom kad me aparat zajebe za kavu
eto, vidis da nisam ni jedan od ta tri :D

_________________
Zašto su muškarci Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Zašto su muškarci Empty Re: Zašto su muškarci

Post by Guest Mon 6 Nov - 23:27

Noor wrote:
bravo Natacha, kao da si mene pitala :tu

Izvrstan kratki esej.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zašto su muškarci Empty Re: Zašto su muškarci

Post by Guest Mon 6 Nov - 23:28

Leviathan2 wrote:
ja sam posebna mraka, neopisiv :D

A onda se mrtav hladan opisa.  :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zašto su muškarci Empty Re: Zašto su muškarci

Post by kaya Mon 6 Nov - 23:31

Leviathan2 wrote:
kaja wrote:
Leviathan2 wrote:
kaja wrote:
Leviathan2 wrote:
hehehe, ima ima, al u danasnjici su rjetki i njihove zenke ih ne daju bas na zvona, cuvaju ih
Nisu rijetki ..
u odnosu na ova druga dva tipa, rjetki su
I to si ti jel :)
ja sam posebna mraka, neopisiv :D
2 razreda skole, radim na mjesalici,  slikar, crtac stripova i crtanih filmova,  suradnik na razvoju u nekim firmama,  plemenski lovac, dvi bivse zene o kojima brinem kao da su bez onog bivse, u sumi se isjecam doma isto kao i medju zivotinjama, iskonski ja, jedino se uzasavam zmija (ruzno iskustvo 2x) u prvih 10 sekundi procjenjujem hocu li se druzit s nekim ili necu, mrzim bucne ljude, govorim ispod glasa, rjetko gledam u oci uglavnom u pod, toleriram pedere nacionaliste komuniste socijaliste iostale iste, neprijatelj drzave i bogova tj religija,  seruckam po forumu i radim se pametan, popizdim u 5 godina jednom  a nekad i dvaput, uglavnom kad me aparat zajebe za kavu
eto, vidis da nisam ni jedan od ta tri :D
Čudna biljka..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Zašto su muškarci Empty Re: Zašto su muškarci

Post by Noor Mon 6 Nov - 23:31

slidingdoorsoperator wrote:
Noor wrote:
bravo Natacha, kao da si mene pitala :tu

Izvrstan kratki esej.
izvrstan, ravno u srž problema.

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Zašto su muškarci Empty Re: Zašto su muškarci

Post by kaya Mon 6 Nov - 23:43

Glupost je sestra Zlobi .. kažu
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Zašto su muškarci Empty Re: Zašto su muškarci

Post by Leviathan2 Mon 6 Nov - 23:46

slidingdoorsoperator wrote:
Leviathan2 wrote:
ja sam posebna mraka, neopisiv :D

A onda se mrtav hladan opisa.  :P
;D
ma ima toga jos, one ruznije stavke nisam stavio :D

_________________
Zašto su muškarci Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Zašto su muškarci Empty Re: Zašto su muškarci

Post by Leviathan2 Mon 6 Nov - 23:46

kaja wrote:
Leviathan2 wrote:
kaja wrote:
Leviathan2 wrote:
kaja wrote:
Nisu rijetki ..
u odnosu na ova druga dva tipa, rjetki su
I to si ti jel :)
ja sam posebna mraka, neopisiv :D
2 razreda skole, radim na mjesalici,  slikar, crtac stripova i crtanih filmova,  suradnik na razvoju u nekim firmama,  plemenski lovac, dvi bivse zene o kojima brinem kao da su bez onog bivse, u sumi se isjecam doma isto kao i medju zivotinjama, iskonski ja, jedino se uzasavam zmija (ruzno iskustvo 2x) u prvih 10 sekundi procjenjujem hocu li se druzit s nekim ili necu, mrzim bucne ljude, govorim ispod glasa, rjetko gledam u oci uglavnom u pod, toleriram pedere nacionaliste komuniste socijaliste iostale iste, neprijatelj drzave i bogova tj religija,  seruckam po forumu i radim se pametan, popizdim u 5 godina jednom  a nekad i dvaput, uglavnom kad me aparat zajebe za kavu
eto, vidis da nisam ni jedan od ta tri :D
Čudna biljka..
cuj biljka, zivina ebemu, ne vegetiram :P

_________________
Zašto su muškarci Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Zašto su muškarci Empty Re: Zašto su muškarci

Post by RayMabus Tue 7 Nov - 0:09

Ja imam više ono čisto tehnički pristup toj stvari tj muško ženskim odnosima

Pročitao tekst ali ga nisam razumija

Šta je točno rekla
RayMabus
RayMabus

Posts : 175372
2014-04-11


Back to top Go down

Zašto su muškarci Empty Re: Zašto su muškarci

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 35 1, 2, 3 ... 18 ... 35  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum