ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

intervju kandidata za premijera

Page 2 of 12 Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Go down

intervju kandidata za premijera - Page 2 Empty Re: intervju kandidata za premijera

Post by debotoijusto 1/1/2016, 12:29

Neoliberalni portugalac wrote:
debotoijusto wrote:
Neoliberalni portugalac wrote:
debotoijusto wrote:
Neoliberalni portugalac wrote:Odlično

Za sada rekli da neće raditi nikakve uštede na rashodovnoj strani, nego da će povećati poreze i tako.

Odlično znači glasao sam za MOST koji je obećavao odmak od HDZ/SDP politike zadnjih desetljeća, a dobio sam isti kurac.

A ništa idući put za Živi Zid pa neka se rugamo ovoj državi
PNN bi isao s smanjivanjem poreza na rad , u tom slucaju odlican potez

pa SDP je smanjio porez na rad bio. Pa ovi trebaju još više smanjiti porez na rad. Ali zašto uvoditi porez na nekretnine? Opet građanima izbijaš pare.

A ništa, nisam niti ja glup. Znam i ja zamračiti lovu državi, tako ćemo i nastaviti. Ne samo to, nego evo sa frendom programerom, govorim da pokrenemo business i onda ću još i izvuć pare iz države. Idemo se rugati sa državom, neću ja dopustiti da mene HDZ/SDP uhljebi nastave pljačkati.
SDP je meni konkretno smanjio davanja za jedno 200-300kn/mj za svoje vladavine kroz ukidanje nekih paraf. i smanjivanje postojecih nameta , neka ovi smanje za 500-600kn. jos uvijek cu se lijepo javit ekipi na vlasti
naravno to treba nekako nadoknaditi , najbezbolnije mi izgleda porez na ne. po modelu linica , moze i neka druga opcija ako ima bolja/ucinkovitija , ja ne vidim takvu

pa zato i govorim da za vrijeme ove nesretne zadnje vlasti (SDPove) je bilo čak i dosta pozitivnih pomaka. Smanjeni su neki porezi, obustavljen je rast državne potrošnje, ipak se počelo povlačiti više love iz EU fondova, a privatni sektor(industrija) je živnula.. Hrvatska je za razliku od Sanaderove Hrvatske, u Zokijevoj, ipak u nekim stvarima dosta jača(udio industrije u izvozu i BDPu)

i naravno svi mi znamo da ipak sve to nije dovoljno, pa smo izglasali MOST.

I HDZ je obećao da će se fokusirati na zaustavljanje bjega Hrvata.
I kako ih misli zadržati? Uvođenjem poreza na nekretnine, tako da Hrvatima koji zarađuju 3000kuna , bude još skuplje živiti u Hrvatskoj i zaraditi neku nekretninu gdje bi eventualno mogli osnovati obitelj?

a ništa put Njemačke, idemo svi dok Njemci primaju
nisam tako procitao , model bi bio slican linicu i vec sve napravljeno tako da treba samo sitne dorade
prva nekretnina kao i do sad komunalije druga koristena slicno...vise nekretnina + neiskoristenost porez , jednostavno
dakle obicnim smrtnicima isto , crkvi drzavi i sl. pozamasan porez , likovi kao milosevic nekretnine u funkciju ili prodaja
zavrti se tu veliki novac ako se dobro osmisli

debotoijusto

Posts : 30703
2014-04-12


Back to top Go down

intervju kandidata za premijera - Page 2 Empty Re: intervju kandidata za premijera

Post by Guest 1/1/2016, 12:42

ja onome kome je uzor linić , najneposobniji nesposobni ministar financija zadnjih 25godina u cijelom regionu, koji je krao i krao, i reketario privatni sektor i građane u ime države, i usput krao za vlastiti đep i đep svojih prijatelja
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

intervju kandidata za premijera - Page 2 Empty Re: intervju kandidata za premijera

Post by Kermit 1/1/2016, 12:45

Neoliberalni portugalac wrote:ja onome kome je uzor linić , najneposobniji nesposobni ministar financija zadnjih 25godina u cijelom regionu, koji je krao i krao, i reketario privatni sektor i građane u ime države, i usput krao za vlastiti đep i đep svojih prijatelja
pa nisi primjetio da debelousti nije baš najpametniji
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

intervju kandidata za premijera - Page 2 Empty Re: intervju kandidata za premijera

Post by michaellcmacha 1/1/2016, 14:38

u čem je problem sa porezom na nekretnine. jel znamo što je egzistencijalni minimum po pitanju nekretnina/stanovanja.. znamo... 45 kvadrata, plus 10 (može biti i 13) kvadrata po svakom slijedećem članu. u tom slučaju obveznik koji ima 5-članu obitelj a raspolaže sa 80 kvadrata nema obveze plaćanja poreza, dok bi onaj koji ima 100 kvadrata platio porez na 15 kvadrata, a onaj koji ima 200 platio na 115 kvadrata. onaj tko ima 2,3 ili više nekretnina bi bio prisiljen te nekretnine staviti u funkciju, na način ili da ih prepiše-prenese na članove obitelji ili iznajmi ili proda što automatizmom potiče stavljanje istih u funkciju. npr. mirando mrsić (za njega znam konkretno, ali ima ih pun kurac i osamsto) ima 6 nekretnina od kojih 3 ima prijavljene a 3 nije prijavio, s tim da mu samo ona prvoprijavljena ima cca 400 kvadrata, a članova obitelji zajedno s njim 4. jebiga nek plati porez na toliki luksuz, a tko god vidi kuću u dedićima može samo reći da se radi o jebačkom luksuzu... to se naravno odnosi na sve uguzluksuznike. ja bih konkretno imao za platiti porez na 13-15 kvadrata i nemam primjedbi na taj teret, s obzirom da je to ništa u odnosu na teret koji bi u tom slučaju podnijeli uguzluksuznici i kapitalistička krema, s tim da im se kroz djelovanje neovisne porezne institucije onemogući muljanje i pakljanje. plus kad se to uveže usporedbe radi sa primanjima još smo kao društvo i država na dobitku jer bi usput raščistili i nesrazmjere u primanjima i imovini što je dodatni plus...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

intervju kandidata za premijera - Page 2 Empty Re: intervju kandidata za premijera

Post by debotoijusto 1/1/2016, 14:52

michaellcmacha wrote:u čem je problem sa porezom na nekretnine. jel znamo što je egzistencijalni minimum po pitanju nekretnina/stanovanja.. znamo... 45 kvadrata, plus 10 (može biti i 13) kvadrata po svakom slijedećem članu. u tom slučaju obveznik koji ima 5-članu obitelj a raspolaže sa 80 kvadrata nema obveze plaćanja poreza, dok bi onaj koji ima 100 kvadrata platio porez na 15 kvadrata, a onaj koji ima 200 platio na 115 kvadrata. onaj tko ima 2,3 ili više nekretnina bi bio prisiljen te nekretnine staviti u funkciju, na način ili da ih prepiše-prenese na članove obitelji ili iznajmi ili proda što automatizmom potiče stavljanje istih u funkciju. npr. mirando mrsić (za njega znam konkretno, ali ima ih pun kurac i osamsto) ima 6 nekretnina od kojih 3 ima prijavljene a 3 nije prijavio, s tim da mu samo ona prvoprijavljena ima cca 400 kvadrata, a članova obitelji zajedno s njim 4. jebiga nek plati porez na toliki luksuz, a tko god vidi kuću u dedićima može samo reći da se radi o jebačkom luksuzu... to se naravno odnosi na sve uguzluksuznike. ja bih konkretno imao za platiti porez na 13-15 kvadrata i nemam primjedbi na taj teret, s obzirom da je to ništa u odnosu na teret koji bi u tom slučaju podnijeli uguzluksuznici i kapitalistička krema, s tim da im se kroz djelovanje neovisne porezne institucije onemogući muljanje i pakljanje. plus kad se to uveže usporedbe radi sa primanjima još smo kao društvo i država na dobitku jer bi usput raščistili i nesrazmjere u primanjima i imovini što je dodatni plus...
u novu godinu s upisom koji bi i sam slicno napisao
dobro meni manje bitna osveta guzicarima a vise da se novac zavrti
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30703
2014-04-12


Back to top Go down

intervju kandidata za premijera - Page 2 Empty Re: intervju kandidata za premijera

Post by michaellcmacha 1/1/2016, 14:59

pa ni ja na to ne gledam osvetnički, nego jednostavno onak kako bi po mom mišljenju i trebalo biti... naveo sam mrsića, ali isti kurac može biti i mamić, merzelica, ikićka, josipović, karamarko, krstičević, moj brat, ćaća, nebitno tko kuću u okviru zadanih normativa koristi za stanovanje nek ne plati ništa ili simbolično, a tko kuću koristi za kurčenje ili iz istih ostvaruje određenu dobit neka plati porez u punom iznosu...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

intervju kandidata za premijera - Page 2 Empty Re: intervju kandidata za premijera

Post by Guest 1/1/2016, 15:12

asilovski wrote:
Neoliberalni portugalac wrote:Odlično
Za sada rekli da neće raditi nikakve uštede na rashodovnoj strani, nego da će povećati poreze i tako.
Odlično znači glasao sam za MOST koji je obećavao odmak od HDZ/SDP politike zadnjih desetljeća, a dobio sam isti kurac.
A ništa idući put za Živi Zid pa neka se rugamo ovoj državi
hahahah da, kao porez na nekretnine je standard pa majkuimjebem, zato mi imamo sve ostale nestandardne pljačkaške poreze sada treba još jedan standardni da bi bilo sve po PS-u
porez na nekretnine bi bio OK, ukoliko bi se ukinuo porez na rad

jer koja je svrha da država oporezuje, penalizira rad?

svrha poreza treba biti da se njima kontrolira kapital, te da se ograniči njegovo odlijevanje u glupe investicije, npr. gradnje vikendica
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

intervju kandidata za premijera - Page 2 Empty Re: intervju kandidata za premijera

Post by Guest 1/1/2016, 15:20

zašto oporezivati i nekretnine i rad. iako opet model poreza na nekretnine koji bi pogodio bogataše može, ako bi paralerno se dodatno rezao porez na rad.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

intervju kandidata za premijera - Page 2 Empty Re: intervju kandidata za premijera

Post by michaellcmacha 1/1/2016, 15:21

a šta s porezom na mirovinu...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

intervju kandidata za premijera - Page 2 Empty Re: intervju kandidata za premijera

Post by Brain32 1/1/2016, 15:32

Smanjivanje PDV-a bi trebalo biti ZADNJA od mjera jer su faktori prinosa od toga apsolutno nikakvi.
Brain32
Brain32

Male
Posts : 1394
2014-04-15


Back to top Go down

intervju kandidata za premijera - Page 2 Empty Re: intervju kandidata za premijera

Post by michaellcmacha 1/1/2016, 15:37

slijedom navedenog, zašto se onda dizao sa 22 na 23, jer je faktor prinosa bio nikakav, odnosno u jeku krize na 25, jer opet je faktor prinosa bio nikakav...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

intervju kandidata za premijera - Page 2 Empty Re: intervju kandidata za premijera

Post by Guest 1/1/2016, 15:37

Neoliberalni portugalac wrote:zašto oporezivati i nekretnine i rad. iako opet model poreza na nekretnine koji bi pogodio bogataše može, ako bi paralerno se dodatno rezao porez na rad.
pa po meni porez na rad nema nikakvog smisla, kažnjavaš ljude koji rade

s druge strane ako netko ima 10 milijuna kuna štednju, i od kamata mjesečno prima 50.000 kuna prihoda ne plaća nikakav porez, u nekim bankama možeš oročiti štednju tako da ti se kamata isplaćuje svaki mjesec

sve naopako, kažnjava se produktivni rad a nagrađuje ležanje novca na računu, idiotizam teški

ja sam za ukidanje poreza na rad i ukidanje kamata na štednju, bankama štednja ne treba, jer stvaraju novi novac iz ničeg

porez na nekretnine je OK, ali ne kao kazna bogatima, nego kao kontrola potrošnje, kako previše kapitala ne bi išlo u beton i luksuz


Živi zid nije dobar jer oni ne bi mjenjali stvari nego rušili, tako da su i njihove reforme teški idijotizam.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

intervju kandidata za premijera - Page 2 Empty Re: intervju kandidata za premijera

Post by Guest 1/1/2016, 15:40

kako rekoh, porezi u velikoj većini djeluju na većinu RH građana

poskuplju život, stanovanje, troškove života, rad, podižu nezaposlenost, itd.. i tjeraju mlade putem njemačke.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

intervju kandidata za premijera - Page 2 Empty Re: intervju kandidata za premijera

Post by Guest 1/1/2016, 15:41

Brain32 wrote:Smanjivanje PDV-a bi trebalo biti ZADNJA od mjera jer su faktori prinosa od toga apsolutno nikakvi.
visok PDV nam poskupljuje uvoz, pa je s te strane na neki način i koristan jer nam je zbog visokog PDVa manji trgovinski deficit
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

intervju kandidata za premijera - Page 2 Empty Re: intervju kandidata za premijera

Post by Guest 1/1/2016, 15:45

Neoliberalni portugalac wrote:kako rekoh, porezi u velikoj većini djeluju na  većinu RH građana

poskuplju život, stanovanje, troškove života, rad, podižu nezaposlenost, itd.. i tjeraju mlade putem njemačke.

mlade najviše tjera to što nema novca
nema novca za nove radnike, za nove plaće, dapače količina novca u gospodarstvu se smanjila za nekih 15% u odnosu na 2008.

a to je kriva politika, jer vodi krivu monetarnu i fiskalnu politiku već 20 godina
ponašamo se kao da je rat i 95 pa da nam je najveći strah hiperinflacija
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

intervju kandidata za premijera - Page 2 Empty Re: intervju kandidata za premijera

Post by Guest 1/1/2016, 15:49

deda na aparatima wrote:
mlade najviše tjera to što nema novca
nema novca za nove radnike, za nove plaće, dapače količina novca u gospodarstvu se smanjila za nekih 15% u odnosu na 2008.

a to je kriva politika, jer vodi krivu monetarnu i fiskalnu politiku već 20 godina

Kako rješiti problem smanjenja količine novca u ekonomiji, rezati plaće i povećati poreze kao u Grčkoj, ili povećati deficit/(napraviti emisiju novca) i smanjiti poreze?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

intervju kandidata za premijera - Page 2 Empty Re: intervju kandidata za premijera

Post by aben 1/1/2016, 15:52

michaellcmacha wrote:u čem je problem sa porezom na nekretnine. jel znamo što je egzistencijalni minimum po pitanju nekretnina/stanovanja.. znamo... 45 kvadrata, plus 10 (može biti i 13) kvadrata po svakom slijedećem članu. u tom slučaju obveznik koji ima 5-članu obitelj a raspolaže sa 80 kvadrata nema obveze plaćanja poreza, dok bi onaj koji ima 100 kvadrata platio porez na 15 kvadrata, a onaj koji ima 200 platio na 115 kvadrata. onaj tko ima 2,3 ili više nekretnina bi bio prisiljen te nekretnine staviti u funkciju, na način ili da ih prepiše-prenese na članove obitelji ili iznajmi ili proda što automatizmom potiče stavljanje istih u funkciju. npr. mirando mrsić (za njega znam konkretno, ali ima ih pun kurac i osamsto) ima 6 nekretnina od kojih 3 ima prijavljene a 3 nije prijavio, s tim da mu samo ona prvoprijavljena ima cca 400 kvadrata, a članova obitelji zajedno s njim 4. jebiga nek plati porez na toliki luksuz, a tko god vidi kuću u dedićima može samo reći da se radi o jebačkom luksuzu... to se naravno odnosi na sve uguzluksuznike. ja bih konkretno imao za platiti porez na 13-15 kvadrata i nemam primjedbi na taj teret, s obzirom da je to ništa u odnosu na teret koji bi u tom slučaju podnijeli uguzluksuznici i kapitalistička krema, s tim da im se kroz djelovanje neovisne porezne institucije onemogući muljanje i pakljanje. plus kad se to uveže usporedbe radi sa primanjima još smo kao društvo i država na dobitku jer bi usput raščistili i nesrazmjere u primanjima i imovini što je dodatni plus...
da u čemu je problem...

ako ki svoje šolde želi držati neaktivnima u nekretninama ili spiskati na kurbe, ča se ki tote imo mišati?

običan reket.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

intervju kandidata za premijera - Page 2 Empty Re: intervju kandidata za premijera

Post by aben 1/1/2016, 15:53

deda na aparatima wrote:
deda na aparatima wrote:
mlade najviše tjera to što nema novca
nema novca za nove radnike, za nove plaće, dapače količina novca u gospodarstvu se smanjila za nekih 15% u odnosu na 2008.

a to je kriva politika, jer vodi krivu monetarnu i fiskalnu politiku već 20 godina

Kako rješiti problem smanjenja količine novca u ekonomiji, rezati plaće i povećati poreze kao u Grčkoj, ili povećati deficit/(napraviti emisiju novca) i smanjiti poreze?
ukinuti centralnu banku i legal tender zakone.
tako bi bilokoja banka mogla stezati i labaviti koliko želi.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

intervju kandidata za premijera - Page 2 Empty Re: intervju kandidata za premijera

Post by Brain32 1/1/2016, 15:59

Problem je u tome što se smanjenjem PDV-a neće utjecati na kupovnu moć i potrošnju jer će razliku kao i uvijek pojesti marža. Cijene jednostavno neće pasti a tako zarađeni prinos ići će poduzetnicima koji te viškove neće dalje trošiti nego prenašati u štednju jer se radi o višku.
S obzirom na razinu primanja u RH koja je potpuno neadekvatna troškovima života daleko veći multiplikativni efekt imati će smanjenje i bolja kategorizacija poreza na dohodak jer će se time povećati prihodi građanima koji sav svoj dohodak (pa i više) moraju potrošiti na zadovoljenje osnovnih životnih potreba te će na taj način država izravnati prihodovnu stranu povećanjem prihoda od PDV-a a uz blagotvorne efekte povećanja potrošnje.
Također mislim da je povećanje osobnog odbitka pametniji potez od povećanja minimalne plaće koju bi sa mjesečnog obračuna prebacio na satni.
Brain32
Brain32

Male
Posts : 1394
2014-04-15


Back to top Go down

intervju kandidata za premijera - Page 2 Empty Re: intervju kandidata za premijera

Post by Guest 1/1/2016, 16:03

aben wrote:
ukinuti centralnu banku i legal tender zakone.
tako bi bilokoja banka mogla stezati i labaviti koliko želi.

kako će banke među sobom obavljati kliring bez centralne banke? mora postojati neka institucija između banaka http://limun.hr/main.aspx?id=10074

privatne banke i sada labave i stežu koliko žele, centralna banka ne ograničava količinu kapitala koje privatne banke stvaraju izdavanjem kredita, nema mehanizama za to da im dođe i kaže "e ove godine ste dali dosta kredita više ne možete"

ako nema jedinstvene valute (legal tender) kao znaš koliko vrijedi dolar kojeg je izdala ZABA, a koliko vrijedi dolar koji je izdala PBZ?
i što ako građani zbog glasina, koje npr. pušta konkurentska PBZ u medije, izgube povjerenje u ZABU i njene dolare, pa krenu u juriš da što što prije dođu do svoje štednje i rješe se bezvrijednih ZABAinih dolara?

određene institucije postoje s razlogom, nauči nešto na greškama iz povijesti

i malo previše čitaš te američke stranice sa teorijama zavjere
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

intervju kandidata za premijera - Page 2 Empty Re: intervju kandidata za premijera

Post by Guest 1/1/2016, 16:06

Brain32 wrote:Problem je u tome što se smanjenjem PDV-a neće utjecati na kupovnu moć i potrošnju jer će razliku kao i uvijek pojesti marža. Cijene jednostavno neće pasti a tako zarađeni prinos ići će poduzetnicima koji te viškove neće dalje trošiti nego prenašati u štednju jer se radi o višku.
S obzirom na razinu primanja u RH koja je potpuno neadekvatna troškovima života daleko veći multiplikativni efekt imati će smanjenje i bolja kategorizacija poreza na dohodak jer će se time povećati prihodi građanima koji sav svoj dohodak (pa i više) moraju potrošiti na zadovoljenje osnovnih životnih potreba te će na taj način država izravnati prihodovnu stranu povećanjem prihoda od PDV-a a uz blagotvorne efekte povećanja potrošnje.
Također mislim da je povećanje osobnog odbitka pametniji potez od povećanja minimalne plaće koju bi sa mjesečnog obračuna prebacio na satni.

Znači glasao si za SDP na izborima?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

intervju kandidata za premijera - Page 2 Empty Re: intervju kandidata za premijera

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 12 Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum