ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura - Page 2 Empty Re: Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura

Post by marcellus 1/10/2021, 13:13

ukratko bolje bi bilo da su od shakespearovog shylocka posudili pare nego od ove ekipe (makar je to u biti ista ekipa)

shylock je za plaćanje duga tražio samo pol kile ljudskog mesa, a ovi će ogulit agrokor do kostiju

marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura - Page 2 Empty Re: Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura

Post by Hektorović 1/10/2021, 14:17

marcellus wrote:ukratko bolje bi bilo da su od shakespearovog shylocka posudili pare nego od ove ekipe (makar je to u biti ista ekipa)

shylock je za plaćanje duga tražio samo pol kile ljudskog mesa, a ovi će ogulit agrokor do kostiju

Agrokor već godinama ne postoji.

Ovo sad je samo rasprodaja kako bi se podmirila dugovanja.

Dugoročno nisam optimist oko Konzuma, Belja,...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura - Page 2 Empty Re: Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura

Post by AssadNaPodmornici 1/10/2021, 14:29

debotoijusto wrote:
AssadNaPodmornici wrote:koja jebena država.

nacionalizirala dionice običnih vlasnika(i moje dvije mislim da sam popušio oko 1500kn) , i onda ih pazi ovo poklonila lešinarskim fondovima, koji su otkupili dug od Todorića po 30% vrijednosti(što je normalno) ali su uz pomoć političkih veza u HDZu i Borg skupini dobili da im se isplati 100% duga firme. dakle u startu 300% profit.
naravno država je riješila taj problem što je progurala lex agrokor, gdje je praktički nacionalizirala svima dionice, - hrpa običnih ljudi je popušila i životne ušteđevine, ali jebena država je ironično dok se sve ovo događalo recimo braniteljima poklanjala dionice tih firmi -

sve to je nacionalizirano i poklonjeno lešinarima, a logično par godina kasnije lešinari prodaju te dionice "legalno" i ubiru po 300% profita - 10% provizije što su zaradili političari i lobisti..
i ovdje budala govori "lijepo" - šta je ovo lijepo da mi je znati...  ovo je najveća pljačka, gora nego kutle i ekipa ... aj u toj razini..

i onda dođe neka budala od HDZovog feudalca govori "da mu nije jasno što se ljudi bune" .. čekam da "lijepo" nakon debe , još kaže epi i ero i to je to.. tri korona-svjedoka, nova religija - "globalizam, eko, trust the science, trust korporacije, trust big state" -
koja drama a do jucer ti tod bio bog poduzetnistva :D
dionicari profitirali firma dobila zamasnjak i ima odlican proizvod , to lijepo


1)nikada nisam hvalio todorića na velika usta, lik je prosječni hrvatski poduzetnik, stvorila ga politika srušila ga politika

a ovo samo debil može izjaviti ovo boldano, ili osoba koja nema pojma što se dogodilo
kako ne kužiš kurca da su originalni vlasnici , dioničari izvlašteni, nacionalizirano im ..

kao da recimo ovako se dogodi - mater i ćaća ostave kuću tebi i za tri brata.. svakome po kat kuće..

jedan od vas četvoro braće je ostao dužan nekome čak i nije vrijednost cijelog stana u dugu, nego recimo dosta manje.... i taj kome je ovaj dužan, upiše se ne samo na kat kuće od tvoga brata, nego tvoj i druge braće točnije na cijelu kuću,..a ti dobiješ nogom u guzicu ideš na ulicu, i najgore od svega sve legalno, država preko noći promjenila zakon pod utjecajem mita i korupcije i tako te legalno naguze.. eto to se dogodilo
deseci milijardi kuna imovine su maznuti mirovinskim fondovima(tvoje penzije btw), ljudima cijele privatne štednje, ludi branitelji su bili vlasnici hrpe firmi nisu niti skužili da ih je naguzilo , pa onda sitni dioničari poput mene koji su izgubili po 1000-2000kn do po par tisuća eura do nešto više, takve da ne brojimo..

@marc je pisao o tome na svojim portalima, a bogami i ja sam dobro proučio tada, jer sam imao dvije dionice napisao sam tada na forumu dobre analize, nije velika lova ali me zanimalo zašto odjedanput ja i drugi dioničari nemamo pristup dionicama...  desilo se ono što smo ja i marc pisali na forumu, ukratko ovo što sam opisao..

a ti kao i vjerski fanatik epi i ero (vas trojica ste mi isti kalup razmišljanja)  , ono religija bez pogovora...
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20991
2018-06-14


Back to top Go down

Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura - Page 2 Empty Re: Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura

Post by AssadNaPodmornici 1/10/2021, 14:38

lešinarski fond je jednostavno otkupio dug za 1/4 cijene, jer toliko je vrijedio.
i onda je lešnarski fond preko političkih veza ušao u RH vladu, podmazao je pitaj boga koliko lobista sa milijunima kn(sve je to sitna lova), i postavili su svoga čovjeka na čelo Agrokora.
Taj Peruško ili onaj prije, obojica su priznali da taj lešinarski fond ima pravo na 100% duga firme, odmah, pazi odmah, a druge budale to prodali za 1/4 jer su očekivali da je to "kraj".
naravno pošto to ne vrijedi 100%, ovi su izmislili zakon Lex Agrokor, gdje se se cijela firma nacionalizira, ne samo Todoriću, nego svim ostalim gore navedenim, i sa time se pokrije lešinarski dug.. i onda za par stotina milijuna $ lešinarske investicije, došli do vrijednosti o pitaj boga koliko milijardi $ imovine, .. inače hrpa firmi je poslovala dobro, sve su to ovi stavili na bubanj i nacionalizirali..

i sada par godina kasnije kada se slegla prašina, prodaju moju imovinu(sitna lova sve jedno), imovinu mirovinskih fondova(tvoju ludi debo, pa ćeš kukati da ti je penzija takva), lovu drugih dioničara, branitelja, u nekoliko tranši , svaka po par stotina milijuna $... i kapital će izaći vanka, Dalićka, Peruško i ostali će dobiti na računu na Bahamima neku lovu, šmrkanje koke sa dupeta kurvica itd..

ali dobro.. nije ovo bilo lako za skužiti, ne očekujem od nekih ljudi da skuže, ja sam morao dosta naprezati mozak, kamo li će prosječni Hrvat, a da ne govorim još ako je dio nove religije(korona, eko, klima, velika država, restrikcije, korporacija, i partija - poput ero,epi,debo)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20991
2018-06-14


Back to top Go down

Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura - Page 2 Empty Re: Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura

Post by marcellus 1/10/2021, 14:52

AssadNaPodmornici wrote:lešinarski fond je jednostavno otkupio dug za 1/4 cijene, jer toliko je vrijedio.
i onda je lešnarski fond preko političkih veza ušao u RH vladu, podmazao je pitaj boga koliko lobista sa milijunima kn(sve je to sitna lova), i postavili su svoga čovjeka na čelo Agrokora.
Taj Peruško ili onaj prije, obojica su priznali da taj lešinarski fond ima pravo na 100% duga firme, odmah, pazi odmah, a druge budale to prodali za 1/4 jer su očekivali da je to "kraj".
naravno pošto to ne vrijedi 100%,  ovi su izmislili zakon Lex Agrokor, gdje se se cijela firma nacionalizira, ne samo Todoriću, nego svim ostalim gore navedenim, i sa time se pokrije lešinarski dug.. i onda za par stotina milijuna $ lešinarske investicije, došli do vrijednosti o pitaj boga koliko milijardi $ imovine, .. inače hrpa firmi je poslovala dobro, sve su to ovi stavili na bubanj i nacionalizirali..

i sada par godina kasnije kada se slegla prašina, prodaju moju imovinu(sitna lova sve jedno), imovinu mirovinskih fondova(tvoju ludi debo, pa ćeš kukati da ti je penzija takva), lovu drugih dioničara, branitelja, u nekoliko tranši , svaka po par stotina milijuna $... i kapital će izaći vanka, Dalićka, Peruško i ostali će dobiti na računu na Bahamima neku lovu, šmrkanje koke sa dupeta kurvica itd..

ali dobro.. nije ovo bilo lako za skužiti, ne očekujem od nekih ljudi da skuže, ja sam morao dosta naprezati mozak, kamo li će prosječni Hrvat, a da ne govorim još ako je dio nove religije(korona, eko, klima, velika država, restrikcije, korporacija, i partija - poput ero,epi,debo)

da skratimo, kao što sam tada i pisao, radi se o pljački i nacionalizaciji

_________________
Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura - Page 2 Empty Re: Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura

Post by Guest 1/10/2021, 14:57

AssadNaPodmornici wrote:a bogami i ja sam dobro proučio tada, jer sam imao dvije dionice napisao sam tada na forumu dobre analiz
nisi ti imao ništa, imao si kurac od ovce, to je ukradeno 90-tih radnicima unikonzuma i može se svrstat pod ratno profiterstvo.
analiziraj to i kuću od 3 kata i k'o je izbačen na ulicu. skupa s onim čobanskim novinarom marčelom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura - Page 2 Empty Re: Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura

Post by debotoijusto 1/10/2021, 15:01

AssadNaPodmornici wrote:
debotoijusto wrote:
AssadNaPodmornici wrote:koja jebena država.

nacionalizirala dionice običnih vlasnika(i moje dvije mislim da sam popušio oko 1500kn) , i onda ih pazi ovo poklonila lešinarskim fondovima, koji su otkupili dug od Todorića po 30% vrijednosti(što je normalno) ali su uz pomoć političkih veza u HDZu i Borg skupini dobili da im se isplati 100% duga firme. dakle u startu 300% profit.
naravno država je riješila taj problem što je progurala lex agrokor, gdje je praktički nacionalizirala svima dionice, - hrpa običnih ljudi je popušila i životne ušteđevine, ali jebena država je ironično dok se sve ovo događalo recimo braniteljima poklanjala dionice tih firmi -

sve to je nacionalizirano i poklonjeno lešinarima, a logično par godina kasnije lešinari prodaju te dionice "legalno" i ubiru po 300% profita - 10% provizije što su zaradili političari i lobisti..
i ovdje budala govori "lijepo" - šta je ovo lijepo da mi je znati...  ovo je najveća pljačka, gora nego kutle i ekipa ... aj u toj razini..

i onda dođe neka budala od HDZovog feudalca govori "da mu nije jasno što se ljudi bune" .. čekam da "lijepo" nakon debe , još kaže epi i ero i to je to.. tri korona-svjedoka, nova religija - "globalizam, eko, trust the science, trust korporacije, trust big state" -
koja drama a do jucer ti tod bio bog poduzetnistva :D
dionicari profitirali firma dobila zamasnjak i ima odlican proizvod , to lijepo


1)nikada nisam hvalio todorića na velika usta, lik je prosječni hrvatski poduzetnik, stvorila ga politika srušila ga politika

a ovo samo debil može izjaviti ovo boldano, ili osoba koja nema pojma što se dogodilo
kako ne kužiš kurca da su originalni vlasnici , dioničari izvlašteni, nacionalizirano im ..

kao da recimo ovako se dogodi - mater i ćaća ostave kuću tebi i za tri brata.. svakome po kat kuće..

jedan od vas četvoro braće je ostao dužan nekome čak i nije vrijednost cijelog stana u dugu, nego recimo dosta manje.... i taj kome je ovaj dužan, upiše se ne samo na kat kuće od tvoga brata, nego tvoj i druge braće točnije na cijelu kuću,..a ti dobiješ nogom u guzicu ideš na ulicu, i najgore od svega sve legalno, država preko noći promjenila zakon pod utjecajem mita i korupcije i tako te legalno naguze.. eto to se dogodilo
deseci milijardi kuna imovine su maznuti mirovinskim fondovima(tvoje penzije btw),  ljudima cijele privatne štednje, ludi branitelji su bili vlasnici hrpe firmi  nisu niti skužili da ih je naguzilo , pa onda sitni dioničari poput mene koji su izgubili po 1000-2000kn do po par tisuća eura do nešto više, takve da ne brojimo..

@marc je pisao o tome na svojim portalima, a bogami i ja sam dobro proučio tada, jer sam imao dvije dionice napisao sam tada na forumu dobre analize, nije velika lova ali me zanimalo zašto odjedanput ja i drugi dioničari nemamo pristup dionicama...  desilo se ono što smo ja i marc pisali na forumu, ukratko ovo što sam opisao..

a ti kao i vjerski fanatik epi i ero (vas trojica ste mi isti kalup razmišljanja)  , ono religija bez pogovora...
koji originalni vlasnici ? od tvoje 2 dionice ? od boga toda ? dalicke ? onoga druga iz komiteta sto pokrenuo proizvodnju ili onaj sto izmislio proizvod ? 
danas su "original" vlasnici ovi sto zaradise prodajom , kasnis jedno 20g. za pravicom  ;)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30631
2014-04-12


Back to top Go down

Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura - Page 2 Empty Re: Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura

Post by marcellus 1/10/2021, 15:01

I da razjasnim i svoj i vjerujem i jodin stav o todi - ne, nije on poslovni genij, ali nije ni istina da su mu "sve vlade pomagale" jer je morao po kredite ić rusima po 10 posto a druge države svojim velikim i uspješnim firmama koje imaju šansi izvan granica države, ili spriječiti penetraciju stranaca u strateške sektore poput maloprodaje (koja diktira proizvodnju hrane!) daju po nula posto. Bez jebemti.

I nije bitno tko je on nego ima li država pravo nacionalizirati mu PRIVATNU tvrtku. Ako je bankrotirao, to je problem njega i vjerovnika - problem koji bi oni međusobno riješili uz puno manji trošak i gubitak po državu i agrokor. Pa rusi su doveli vrhunskog svjetskog sturčnjaka za restrukturiranje umjesto tode, da bi ga Vlada za tri dana srušila i postavila ekonomskog genija ramu ramljaka koji je napravio jedno veliko ništa, odnosno prepisao firmu lešinarskom fondu

dobavljači i mali ulagači su popušili veliku kurčinu a time je popušila i hrvatska, dakle nije istina da to hrvatsku nije ništa koštalo

_________________
Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura - Page 2 Empty Re: Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura

Post by darth_vader 1/10/2021, 15:42

Koštalo je/će jedno 30/40 milijardi kuna porezne obveznike to njihovo "igranje" spašavanja...minimalno.
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19695
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura - Page 2 Empty Re: Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura

Post by marcellus 1/10/2021, 16:48

jasambrend wrote:Koštalo je/će jedno 30/40 milijardi kuna porezne obveznike to njihovo "igranje" spašavanja...minimalno.

oni su borzi otpor je džaba

_________________
Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura - Page 2 Empty Re: Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura

Post by AssadNaPodmornici 1/10/2021, 17:02

marcellus wrote:I da razjasnim i svoj i vjerujem i jodin stav o todi - ne, nije on poslovni genij, ali nije ni istina da su mu "sve vlade pomagale" jer je morao po kredite ić rusima po 10 posto a druge države svojim velikim i uspješnim firmama koje imaju šansi izvan granica države, ili spriječiti penetraciju stranaca u strateške sektore poput maloprodaje (koja diktira proizvodnju hrane!) daju po nula posto. Bez jebemti.

I nije bitno tko je on nego ima li država pravo nacionalizirati mu PRIVATNU tvrtku. Ako je bankrotirao, to je problem njega i vjerovnika - problem koji bi oni međusobno riješili uz puno manji trošak i gubitak po državu i agrokor. Pa rusi su doveli vrhunskog svjetskog sturčnjaka za restrukturiranje umjesto tode, da bi ga Vlada za tri dana srušila i postavila ekonomskog genija ramu ramljaka koji je napravio jedno veliko ništa, odnosno prepisao firmu lešinarskom fondu

dobavljači i mali ulagači su popušili veliku kurčinu a time je popušila i hrvatska, dakle nije istina da to hrvatsku nije ništa koštalo
to je to..
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20991
2018-06-14


Back to top Go down

Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura - Page 2 Empty Re: Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura

Post by AssadNaPodmornici 1/10/2021, 17:06

debotoijusto wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
debotoijusto wrote:
AssadNaPodmornici wrote:koja jebena država.

nacionalizirala dionice običnih vlasnika(i moje dvije mislim da sam popušio oko 1500kn) , i onda ih pazi ovo poklonila lešinarskim fondovima, koji su otkupili dug od Todorića po 30% vrijednosti(što je normalno) ali su uz pomoć političkih veza u HDZu i Borg skupini dobili da im se isplati 100% duga firme. dakle u startu 300% profit.
naravno država je riješila taj problem što je progurala lex agrokor, gdje je praktički nacionalizirala svima dionice, - hrpa običnih ljudi je popušila i životne ušteđevine, ali jebena država je ironično dok se sve ovo događalo recimo braniteljima poklanjala dionice tih firmi -

sve to je nacionalizirano i poklonjeno lešinarima, a logično par godina kasnije lešinari prodaju te dionice "legalno" i ubiru po 300% profita - 10% provizije što su zaradili političari i lobisti..
i ovdje budala govori "lijepo" - šta je ovo lijepo da mi je znati...  ovo je najveća pljačka, gora nego kutle i ekipa ... aj u toj razini..

i onda dođe neka budala od HDZovog feudalca govori "da mu nije jasno što se ljudi bune" .. čekam da "lijepo" nakon debe , još kaže epi i ero i to je to.. tri korona-svjedoka, nova religija - "globalizam, eko, trust the science, trust korporacije, trust big state" -
koja drama a do jucer ti tod bio bog poduzetnistva :D
dionicari profitirali firma dobila zamasnjak i ima odlican proizvod , to lijepo


1)nikada nisam hvalio todorića na velika usta, lik je prosječni hrvatski poduzetnik, stvorila ga politika srušila ga politika

a ovo samo debil može izjaviti ovo boldano, ili osoba koja nema pojma što se dogodilo
kako ne kužiš kurca da su originalni vlasnici , dioničari izvlašteni, nacionalizirano im ..

kao da recimo ovako se dogodi - mater i ćaća ostave kuću tebi i za tri brata.. svakome po kat kuće..

jedan od vas četvoro braće je ostao dužan nekome čak i nije vrijednost cijelog stana u dugu, nego recimo dosta manje.... i taj kome je ovaj dužan, upiše se ne samo na kat kuće od tvoga brata, nego tvoj i druge braće točnije na cijelu kuću,..a ti dobiješ nogom u guzicu ideš na ulicu, i najgore od svega sve legalno, država preko noći promjenila zakon pod utjecajem mita i korupcije i tako te legalno naguze.. eto to se dogodilo
deseci milijardi kuna imovine su maznuti mirovinskim fondovima(tvoje penzije btw),  ljudima cijele privatne štednje, ludi branitelji su bili vlasnici hrpe firmi  nisu niti skužili da ih je naguzilo , pa onda sitni dioničari poput mene koji su izgubili po 1000-2000kn do po par tisuća eura do nešto više, takve da ne brojimo..

@marc je pisao o tome na svojim portalima, a bogami i ja sam dobro proučio tada, jer sam imao dvije dionice napisao sam tada na forumu dobre analize, nije velika lova ali me zanimalo zašto odjedanput ja i drugi dioničari nemamo pristup dionicama...  desilo se ono što smo ja i marc pisali na forumu, ukratko ovo što sam opisao..

a ti kao i vjerski fanatik epi i ero (vas trojica ste mi isti kalup razmišljanja)  , ono religija bez pogovora...
koji originalni vlasnici ? od tvoje 2 dionice ? od boga toda ? dalicke ? onoga druga iz komiteta sto pokrenuo proizvodnju ili onaj sto izmislio proizvod ? 
danas su "original" vlasnici ovi sto zaradise prodajom , kasnis jedno 20g. za pravicom  ;)
 hehe, pazite vi vjerski fanatici da se ne desi nešto slično što se desilo sa tužbom udruge Franak, gdje su banke morale svu lovu vratiti sa kamatama

ovdje ima još žešće osnove za tako nešto, i pokreće se, samo sranje je što je korumpirano govno od ustavnog suda koji je natrpan HDZovcima i SDPovcima promjenio zakon da bi doslovno nacionalizirali firmu.. ma jebe me se za 1500kn gubitaka, preživit ću to..
popušio si ti svoju penziju u puno većem iznosu, vi koji ćete za 15-20godina u mirovinu, vama će svima mirovina biti manja za par stotina kn .. zato skupljaj lovu sada , da ne bi morali prodavati boce po stare dane.. onda vidi hoće li se ovi iz tvoje globalističke/big state/HDZ/korporacijske/zelene-peder/korona religije sjetiti tebe..

dok će Borg savjetnici , Peruško , i onaj prije njega, Dalićka, HDZovci krstariti jadranom jahtama.. a lešinari na Bahamima u svojoj 18toj vili

e još jedan fenomen.. nakon te nacionalizacije - tržište kapitala u RH se srušilo i nije se do dan danas oporavilo  . hahaha. toliko o tome koliko je ovo bila super operacija, praktički nakon ovoga nemamo više funkcionalnu burzu, nitko normalan više ne trguje preko burze u RH  kada te država i lešinari mogu izvlastiti iz imovine
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20991
2018-06-14


darth_vader likes this post

Back to top Go down

Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura - Page 2 Empty Re: Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura

Post by Hektorović 1/10/2021, 18:21

marcellus wrote:I da razjasnim i svoj i vjerujem i jodin stav o todi - ne, nije on poslovni genij, ali nije ni istina da su mu "sve vlade pomagale" jer je morao po kredite ić rusima po 10 posto a druge države svojim velikim i uspješnim firmama koje imaju šansi izvan granica države, ili spriječiti penetraciju stranaca u strateške sektore poput maloprodaje (koja diktira proizvodnju hrane!) daju po nula posto. Bez jebemti.

I nije bitno tko je on nego ima li država pravo nacionalizirati mu PRIVATNU tvrtku. Ako je bankrotirao, to je problem njega i vjerovnika - problem koji bi oni međusobno riješili uz puno manji trošak i gubitak po državu i agrokor. Pa rusi su doveli vrhunskog svjetskog sturčnjaka za restrukturiranje umjesto tode, da bi ga Vlada za tri dana srušila i postavila ekonomskog genija ramu ramljaka koji je napravio jedno veliko ništa, odnosno prepisao firmu lešinarskom fondu

dobavljači i mali ulagači su popušili veliku kurčinu a time je popušila i hrvatska, dakle nije istina da to hrvatsku nije ništa koštalo

Interno, i u političkim krugovima se još 2015 znalo kako Agrokor ide u bankrot.

Todorić je smatrao kako je too big to fail, zeznuo se.



Ameri nisu htjeli prejaku penetraciju Rusa u HR gospodarstvo, zato Američki fond.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura - Page 2 Empty Re: Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura

Post by marcellus 1/10/2021, 18:42

Hektorović wrote:

Ameri nisu htjeli prejaku penetraciju Rusa u HR gospodarstvo, zato Američki fond.

pa to sam ja pisao prije 4 godine gore su ti tekstovi, samo onda je gospodi amerima trebalo reć, ok, onda ćete VI to platit a ne tako da vi uberete pare koje smo dužni rusima a mi ispadnemo pred njima kurvini sinovi

plenky se malo puno zajebava s rusima jer računa da ga ameri štite a u biti bi mogo lako dobit po nosu, rusi će mu to zapamtit a doć će opet kad će će ameri i rusi bit na "di si stari frende jebemtimater..."

_________________
Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


darth_vader likes this post

Back to top Go down

Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura - Page 2 Empty Re: Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura

Post by Hektorović 1/10/2021, 18:51

marcellus wrote:
Hektorović wrote:

Ameri nisu htjeli prejaku penetraciju Rusa u HR gospodarstvo, zato Američki fond.

pa to sam ja pisao prije 4 godine gore su ti tekstovi, samo onda je gospodi amerima trebalo reć, ok, onda ćete VI to platit a ne tako da vi uberete pare koje smo dužni rusima a mi ispadnemo pred njima kurvini sinovi

plenky se malo puno zajebava s rusima jer računa da ga ameri štite a u biti bi mogo lako dobit po nosu, rusi će mu to zapamtit a doć će opet kad će će ameri i rusi bit na "di si stari frende jebemtimater..."

Na koncu su sad ispali zadvoljni i Amer i Rusi. Ameri zadovoljniji, no niti Rusi neće ništa izgubiti.

Rusi nisu imali tajni plan preuzimanja Agrokora, Sber i VTB se ne bave takvim biznisom.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura - Page 2 Empty Re: Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura

Post by marcellus 1/10/2021, 18:55

nisu imali plan, ali su doveli svog čovjeka a onda je ramo došo i reko e sad rusima nećemo dat ni kune duga... pa je to na kraju kolinda ipak ispeglala s rusima da se ipak plati...

_________________
Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura - Page 2 Empty Re: Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura

Post by darth_vader 1/10/2021, 19:04

Uglavnom, sve će standard hrvatskih građana to platiti dijelom putem proračuna...a inflacija je odavno u galopu. Nominalni novac kurca ne vridi više ionako...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19695
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura - Page 2 Empty Re: Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura

Post by Hektorović 1/10/2021, 19:27

marcellus wrote:nisu imali plan, ali su doveli svog čovjeka a onda je ramo došo i reko e sad rusima nećemo dat ni kune duga... pa je to na kraju kolinda ipak ispeglala s rusima da se ipak plati...

Situacija je bila fluidna, Ameri su gurali da se Sber izbaci, no tužbe bi isto tako nanjele ogromnu štetu HR. Na koncu je napavljen kompromis, lova i Amerima i Rusima. Rusi unutra no ne dominantni, i svi sretni.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura - Page 2 Empty Re: Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura

Post by marcellus 1/10/2021, 19:28

Hektorović wrote:
marcellus wrote:nisu imali plan, ali su doveli svog čovjeka a onda je ramo došo i reko e sad rusima nećemo dat ni kune duga... pa je to na kraju kolinda ipak ispeglala s rusima da se ipak plati...

Situacija je bila fluidna, Ameri su gurali da se Sber izbaci, no tužbe bi isto tako nanjele ogromnu štetu HR. Na koncu je napavljen kompromis, lova i Amerima i Rusima. Rusi unutra no ne dominantni, i svi sretni.

svi sretni osim hrvatskih poreznih obveznika koji će namirit i amere i ruse. A najsretniji borzi i hadeze.

_________________
Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


darth_vader likes this post

Back to top Go down

Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura - Page 2 Empty Re: Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura

Post by abraham 1/10/2021, 19:32

Nego, ulazi li ova kupovina u "bijeg" kapitala iz UK. Pitam za prijatelja. Ono Brexit ioh unistio i sl. Kila mozga.....

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14091
2014-04-14


Back to top Go down

Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura - Page 2 Empty Re: Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura

Post by Hektorović 1/10/2021, 19:53

marcellus wrote:
Hektorović wrote:
marcellus wrote:nisu imali plan, ali su doveli svog čovjeka a onda je ramo došo i reko e sad rusima nećemo dat ni kune duga... pa je to na kraju kolinda ipak ispeglala s rusima da se ipak plati...

Situacija je bila fluidna, Ameri su gurali da se Sber izbaci, no tužbe bi isto tako nanjele ogromnu štetu HR. Na koncu je napavljen kompromis, lova i Amerima i Rusima. Rusi unutra no ne dominantni, i svi sretni.

svi sretni osim hrvatskih poreznih obveznika koji će namirit i amere i ruse. A najsretniji borzi i hadeze.

Nek se zahvale Todoriću koji je sve ovo i proizveo

A dobro je znao situaciju, no lik je posveo izgubio vezu sa stvarnošću.

Mogao je i on rasprodati sve non-core assets, Ledu, Janu, razdvojiti preostalu proizvodnju i trgovinu u zasebne firme još 2013-14 i nebi morao uzimati Ruski kredit, plus što bi Konzum puno lakše disao jer bi s time pokrio solidan broj obveza. No "gazda" je patio od megalomanije.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura - Page 2 Empty Re: Ledo prodan Britancima za 615 milijuna eura

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum