ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža - Page 5 Empty Re: Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža

Post by veber Sat 26 Dec - 16:16

deda na aparatima wrote:
veber wrote:
kod nas imaš carinu/trošarinu na čelik, a nitko ga u hr ne proizvodi. kupim čelik u njemačkoj i država mi rebne namet.
i kako da konkuriram njemačkoj firmi?
Kakav namet i kakve carine za robu iz Njemačke, kad nema carina na promet roba i usluga unutar EU?
ne drobi bez veze!
na svaku tonu čelika koji kupimo unutar eu ide trošarina. van eu ide carina i trošarina.

veber

Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža - Page 5 Empty Re: Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža

Post by veber Sat 26 Dec - 16:18

Neoliberalni portugalac wrote:i deda je upravu, opuštanje 100 000 ljudi i nagli rezovi bi doveli od oštrog pada BDPa jer BDP se sastoji od nekoliko komponenti..

državna i osobna potrošnja su glavni djelovi BDPa. 

stoga trebalo bi ići lakše, i postepenije
glupost!
dvije godine su dosta za tranziciju.
ukrušnjaci neka odu radit u njemačku.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža - Page 5 Empty Re: Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža

Post by Guest Sat 26 Dec - 16:21

veber wrote:
deda na aparatima wrote:
veber wrote:glupost!

foteljaš koji se brine o položaju.
više novca bi moglo ići u zdravstvo, školstvo i za vojsku.

javni sektor je samo fiktivna stavka u statistici.

nije glupost nego si ti jedan u nizu maloumnih idijota koji nemaju pojma što pričaju, samo bi rušili
i misle da se razaranjem može postići napredak

kretenluk

u zdravstvo ne može ići više ako se ne poveća porez za zdravstveno osiguranje, a budući da bi ti otpustio mnogo zaposlenih to znači da u zdravstvo ide još i manje nego sad

ti si debil bez mozga u glavi
drobiš bez veze.
i bez razuma.

primjer:
epi radi u zdravstvu, ja u privatnom sektoru.
s obzirom na moj netto davanja su skoro 100%. iz njih ide epijeva plaća.
meni uzimaju realno za mirovinsko i zdravstvo i hrpu ukrušenih, epiju fiktivno pišu doprinose, jer ne postoji realna osnova.

na kraju, ako doživim mirovinu meni je nikakva, a njemu malo veća od toga.

nema tu fiktivno, realno ili kako si ti to već zamislio, rad je rad, i ima svoju vrijednost

država nije kao kućanstvo, ne financira se iz plaća ili poreza

ili evo ako hoćeš logički objašnjeno ne možeš iz pojedinačnog zaključivati ka općem

to kako ti živiš, kako ti bivaš plaćen, kakav je tvoj kućni budžet, ili tvoje firme, nema veze sa financiranjem države, država se ne financira iz poreza, kad bi se država financirala iz poreza građani bi vrlo brzo ostali bez novca i nestao bi privatni sektor

država se nužno mora financirati iz deficita inače ekonomija ne funkcionira, ako se država ne financira iz deficita onda jedini kapital koji ulazi u ekonomiju je onaj koji privatni građani uzmu kao kredit kod banaka, a poticati zaduživanje građana da bi se financirala ekonomija je iznimno glupo, loše i vodi ka ekonomskom slomu i bankrotu privatnog sektora
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža - Page 5 Empty Re: Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža

Post by Guest Sat 26 Dec - 16:25

veber wrote:
deda na aparatima wrote:
veber wrote:
kod nas imaš carinu/trošarinu na čelik, a nitko ga u hr ne proizvodi. kupim čelik u njemačkoj i država mi rebne namet.
i kako da konkuriram njemačkoj firmi?
Kakav namet i kakve carine za robu iz Njemačke, kad nema carina na promet roba i usluga unutar EU?
ne drobi bez veze!
na svaku tonu čelika koji kupimo unutar eu ide trošarina. van eu ide carina i trošarina.
kakva trošarina i gdje ju plaćaš, u dućanu u Njemačkoj?

ako kupuješ robu kao tvrtka, jedino ti se PDV i povrat poreza drugačije obračunavaju
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža - Page 5 Empty Re: Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža

Post by veber Sat 26 Dec - 16:26

ima fiktivno, ima realno.
tko priča o kućanstvu ili o firmi.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža - Page 5 Empty Re: Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža

Post by Guest Sat 26 Dec - 16:26

veber wrote:
ukrušnjaci neka odu radit u njemačku.
znači nastavak Milanovićeve politike, tko nije naš neka ide u Njemačku, Irsku ili gdje već
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža - Page 5 Empty Re: Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža

Post by veber Sat 26 Dec - 16:28

deda na aparatima wrote:
veber wrote:
deda na aparatima wrote:
veber wrote:
kod nas imaš carinu/trošarinu na čelik, a nitko ga u hr ne proizvodi. kupim čelik u njemačkoj i država mi rebne namet.
i kako da konkuriram njemačkoj firmi?
Kakav namet i kakve carine za robu iz Njemačke, kad nema carina na promet roba i usluga unutar EU?
ne drobi bez veze!
na svaku tonu čelika koji kupimo unutar eu ide trošarina. van eu ide carina i trošarina.
kakva trošarina i gdje ju plaćaš, u dućanu u Njemačkoj?

ako kupuješ robu kao tvrtka, jedino ti se PDV i povrat poreza drugačije obračunavaju
o čemu ti?

hoćeš reći da me računovodstvo potkrada, uz sve revizije?
da je proizvodna cijena etilnog alkohola tri kune, a mene košta skoro 90, a koristimo ga samo za čišćenje.
o čemu ti?

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža - Page 5 Empty Re: Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža

Post by Guest Sat 26 Dec - 16:32

veber wrote:ima fiktivno, ima realno.
tko priča o kućanstvu ili o firmi.
nema, to je tvoja podjela prema kojoj svoj rad prikazuješ kao vrijedan plaće, a rad drugih kao lažan rad koji ne treba platiti
tvoje je realno, a tuđe fiktivno...

ti pričaš o tome kako ti i epikur dobivate plaću, i misliš da državni budžet mora biti strogo ograničen
odnosno nemaš pojma što zagovaraš, svoju propast
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža - Page 5 Empty Re: Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža

Post by Guest Sat 26 Dec - 16:34

deda na aparatima wrote:
veber wrote:
ukrušnjaci neka odu radit u njemačku.
znači nastavak Milanovićeve politike, tko nije naš neka ide u Njemačku, Irsku ili gdje već
Hvala lijepo,ali nama vani dobro...O politici ljudi ne pricaju,kad potpisujes u Firmi ugovor,dajes potpisanu izjavu da tijekom radnog vremena neces o politici pricati i tako... rad,red i disciplina..i naravno fer izdasno dobivena platja... :clown ..

Weberu,ebo Balkan,kud zaluta tvoj Dido...haj ti natrag u hajmat svoj,da vis kako sve poslozeno radi ki svicarska vura,a platja i lova dojdu uvijek na vrijeme.. farao
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža - Page 5 Empty Re: Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža

Post by Guest Sat 26 Dec - 16:38

veber wrote:
deda na aparatima wrote:
veber wrote:
deda na aparatima wrote:
veber wrote:
kod nas imaš carinu/trošarinu na čelik, a nitko ga u hr ne proizvodi. kupim čelik u njemačkoj i država mi rebne namet.
i kako da konkuriram njemačkoj firmi?
Kakav namet i kakve carine za robu iz Njemačke, kad nema carina na promet roba i usluga unutar EU?
ne drobi bez veze!
na svaku tonu čelika koji kupimo unutar eu ide trošarina. van eu ide carina i trošarina.
kakva trošarina i gdje ju plaćaš, u dućanu u Njemačkoj?

ako kupuješ robu kao tvrtka, jedino ti se PDV i povrat poreza drugačije obračunavaju
o čemu ti?

hoćeš reći da me računovodstvo potkrada, uz sve revizije?
da je proizvodna cijena etilnog alkohola tri kune, a mene košta skoro 90, a koristimo ga samo za čišćenje.
o čemu ti?
Ja o trgovini unutar EU.
Gdje plaćaš tu trošarinu? Nema carine, nema granice, kad kupiš robu u Njemačkoj, dostave ti ju Hrvatsku i tu je koristiš.
Ako želiš povrat PDVa, onda sa računima ideš u FINAu ili gdje već i tražiš da ti to srede jer si PDV platio u Njemačkoj, pa ti se onda razlika prebije.

Ako ne želiš plaćati PDV u Njemačkoj onda moraš od njemačke porezne uprave tražiti porezni broj i registrirati podružnicu.

Na mlijeko nema trošarina, zašto bi bilo na čelik, etanol...?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža - Page 5 Empty Re: Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža

Post by veber Sat 26 Dec - 16:41

deda na aparatima wrote:
veber wrote:ima fiktivno, ima realno.
tko priča o kućanstvu ili o firmi.
nema, to je tvoja podjela prema kojoj svoj rad prikazuješ kao vrijedan plaće, a rad drugih kao lažan rad koji ne treba platiti
tvoje je realno, a tuđe fiktivno...

ti pričaš o tome kako ti i epikur dobivate plaću, i misliš da državni budžet mora biti strogo ograničen
odnosno nemaš pojma što zagovaraš, svoju propast
opet tipkaš bez veze.
i epi i ja smo zaradili plaću.
no njemu je fiktivno isplaćen brutto.

iz mog brutta isplaćen je njegov i moj netto, on je potrošio naše mirovine.
u biti epi je glup primjer jer radi u zdravstvu.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža - Page 5 Empty Re: Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža

Post by veber Sat 26 Dec - 16:43

deda na aparatima wrote:
Ja o trgovini unutar EU.
Gdje plaćaš tu trošarinu? Nema carine, nema granice, kad kupiš robu u Njemačkoj, dostave ti ju Hrvatsku i tu je koristiš.
Ako želiš povrat PDVa, onda sa računima ideš u FINAu ili gdje već i tražiš da ti to srede jer si PDV platio u Njemačkoj, pa ti se onda razlika prebije.

Ako ne želiš plaćati PDV u Njemačkoj onda moraš od njemačke porezne uprave tražiti porezni broj i registrirati podružnicu.

Na mlijeko nema trošarina, zašto bi bilo na čelik, etanol...?
ja sam idiot i baš su mene našli kako bi mi pobrali lovu.

firma koja ima 75milja brutto prometa i 160 zaposlenih.
baš na nama tretiraju glupost.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža - Page 5 Empty Re: Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža

Post by Guest Sat 26 Dec - 16:47

veber wrote:
deda na aparatima wrote:
veber wrote:ima fiktivno, ima realno.
tko priča o kućanstvu ili o firmi.
nema, to je tvoja podjela prema kojoj svoj rad prikazuješ kao vrijedan plaće, a rad drugih kao lažan rad koji ne treba platiti
tvoje je realno, a tuđe fiktivno...

ti pričaš o tome kako ti i epikur dobivate plaću, i misliš da državni budžet mora biti strogo ograničen
odnosno nemaš pojma što zagovaraš, svoju propast
opet tipkaš bez veze.
i epi i ja smo zaradili plaću.
no njemu je fiktivno isplaćen brutto.

iz mog brutta isplaćen je njegov i moj netto, on je potrošio naše mirovine.
u biti epi je glup primjer jer radi u zdravstvu.

nikomu ništa nije fiktivno

ti misliš da država i banke krivo knjiže lažna stanja na računima, jer su se urotili protiv tebe i drugih radnika
možeš ti biti razočaran sustavom, ali ne vidim zašto razočaranost temeljiti na lažnim uvjerenjima i glupostima

stanja na računima uhljeba nisu lažna
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža - Page 5 Empty Re: Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža

Post by Guest Sat 26 Dec - 16:49

Weberu,bolje ipak da te ocerupaju nase forumske Zene,nego Deda..Deda je nes danas nabrijan... pirat
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža - Page 5 Empty Re: Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža

Post by veber Sat 26 Dec - 16:51

bogomdani wrote:Weberu,bolje ipak da te ocerupaju nase forumske Zene,nego Deda..Deda je nes danas nabrijan... pirat
je. curke su bolje društvo.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža - Page 5 Empty Re: Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža

Post by Guest Sat 26 Dec - 16:51

veber wrote:
deda na aparatima wrote:
Ja o trgovini unutar EU.
Gdje plaćaš tu trošarinu? Nema carine, nema granice, kad kupiš robu u Njemačkoj, dostave ti ju Hrvatsku i tu je koristiš.
Ako želiš povrat PDVa, onda sa računima ideš u FINAu ili gdje već i tražiš da ti to srede jer si PDV platio u Njemačkoj, pa ti se onda razlika prebije.

Ako ne želiš plaćati PDV u Njemačkoj onda moraš od njemačke porezne uprave tražiti porezni broj i registrirati podružnicu.

Na mlijeko nema trošarina, zašto bi bilo na čelik, etanol...?
ja sam idiot i baš su mene našli kako bi mi pobrali lovu.

firma koja ima 75milja brutto prometa i 160 zaposlenih.
baš na nama tretiraju glupost.

nemam pojma na što konkretno msiliš, možda ta osoba koja se bavi računima ne zna što treba napraviti
npr. radio sam u jednoj obrazovnoj ustanovi gdje osobe zadužene za financije nisu znale obračunati prihode koji bi stizali izvan države, jer ne poznaju zakone i propise
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža - Page 5 Empty Re: Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža

Post by veber Sat 26 Dec - 16:53

znaju cure posao. itekako.

kada prebacim milju s jednog odjela na drugi, što je to?

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža - Page 5 Empty Re: Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža

Post by vili40 Sat 26 Dec - 17:03

Neoliberalni portugalac wrote:amo ovako..

tko je glasaovao za MOST i tko je razočaran.

Ja sam glasa za MOST i ne osjećam se razočaranim.. dapače. izašlo izvrsno.

Znam da su pojedinci(od strane HDZa) lajali da je Petrov agent Udbe, a od strane SDPa da je "agent crkve" ali tko gubi ima pravo da se ljuti.
točno,i ja sam dao glas mostu i nisam razočaran,čak su puno postigli obzirom na očekivanja i prognoze "stručnjaka",a što su im sve radili...jao
dakle,zadovoljan,bez euforije promatram situaciju dalje
vili40
vili40

Male
Posts : 10761
2015-08-02


Back to top Go down

Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža - Page 5 Empty Re: Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža

Post by Guest Sat 26 Dec - 17:14

veber wrote:znaju cure posao. itekako.

kada prebacim milju s jednog odjela na drugi, što je to?
isplata s jednog računa, uplata na drugi, na to nema poreza

na robu iz uvoza se plaća jedino PDV, za koji se onda zahtjeva povrat
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža - Page 5 Empty Re: Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža

Post by kaya Sat 26 Dec - 17:16

iznanađeni možda svi malo, mislim da se tu ipak malo ubacila amerika u izboru premijera indirektno naravno, kao i kod izbora predsjednice. što i ne mora ispasti loše. oni su ipak hrvatski  saveznik, nebitno iz kojih pobuda ili interesa, iz nekoga jesu ( završili su rat, odnosno dali zeleno za oslobađanje, oslobodili generale i čitavu politiku u hagu, stisnuli slovence kada su blokirali ulazak u nato, stisnuli europu kada su blokirali ulazak u eu, stavili bivšu tajnicu nata za predsjednicu, ovo je isto očito njihov izbor, možda su i sanadera maknuli  itd.itd). kako god hrvatska nema drugog saveznika osim njih.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža - Page 5 Empty Re: Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža

Post by veber Sat 26 Dec - 17:23

deda na aparatima wrote:isplata s jednog računa, uplata na drugi, na to nema poreza

to se kolokvijalno zove peglanje bilance.
fiktivno je ostvareno milju prometa, a kada vrate eto ti još jedne.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža - Page 5 Empty Re: Razočarani glasači Mosta - plač s društvenih mreža

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum