ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Avioni Rafale uznemirili Srbiju

Page 9 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Avioni Rafale uznemirili Srbiju - Page 9 Empty Re: Avioni Rafale uznemirili Srbiju

Post by omni 8/6/2021, 00:12

marcellus wrote:
pizzon wrote:sve cesce koristite rec avion
imate hr.rec "zrakoplov "
avion je izvorno srpska rec :)

avion

Avion, the French and Spanish name for airplane (powered fixed-wing aircraft); coming from Latin "avis" (bird). Same family as "aviation"
Uh latinski. Vatikan, belosvetska zavera, svi nas mrze....

omni

Posts : 7009
2014-04-12


Back to top Go down

Avioni Rafale uznemirili Srbiju - Page 9 Empty Re: Avioni Rafale uznemirili Srbiju

Post by Serbinho-3 8/6/2021, 00:17

Nista cudno, Srpski je najvise pro Zapadni jezik iz bivse Juge, dok je Hrvatski pro Turski. Recimo po Slavoniji kada krenu sa avlija, ducan, caksire za pocetak. Sami Hrvati kazu da smo izmenili jezik i da globalizovan. Mesece u godini kao ostali, dok Hrvati Veljace, Ozujci, Sijecanj i slicno. Tvrtka, firma ili kompanija, ajde i preduzece u Komi periodu, vise se tako ne govori. Masa Francuskih reci.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26513
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Avioni Rafale uznemirili Srbiju - Page 9 Empty Re: Avioni Rafale uznemirili Srbiju

Post by RayMabus 8/6/2021, 00:23

Ave Cezar.

Avion.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Avioni Rafale uznemirili Srbiju - Page 9 Empty Re: Avioni Rafale uznemirili Srbiju

Post by pizzon 8/6/2021, 00:26

napisao sam da je avion
francuska rec koju mi koristimo
rec avi(j)atika zamenili smo
vazduhoplovstvom
da se vrati avi(j)atika


Last edited by pizzon on 8/6/2021, 00:29; edited 2 times in total

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4989
2020-04-21


Back to top Go down

Avioni Rafale uznemirili Srbiju - Page 9 Empty Re: Avioni Rafale uznemirili Srbiju

Post by marcellus 8/6/2021, 00:27

Serbinho-3 wrote:Nista cudno, Srpski je najvise pro Zapadni jezik iz bivse Juge, dok je Hrvatski pro Turski. Recimo po Slavoniji kada krenu sa avlija, ducan, caksire za pocetak. Sami Hrvati kazu da smo izmenili jezik i da globalizovan. Mesece u godini kao ostali, dok Hrvati Veljace, Ozujci, Sijecanj i slicno. Tvrtka, firma ili kompanija, ajde i preduzece u Komi periodu, vise se tako ne govori. Masa Francuskih reci.

naravno, poznato je da je srbija bila dijelom zapadnog rimskog carstva još dok su hrvati bili na karpatima

a kasnije je srbija bila dijelom katoličke srednje europe a hrvatska turske

_________________
Avioni Rafale uznemirili Srbiju - Page 9 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Avioni Rafale uznemirili Srbiju - Page 9 Empty Re: Avioni Rafale uznemirili Srbiju

Post by RayMabus 8/6/2021, 00:29

marcellus wrote:
pizzon wrote:sve cesce koristite rec avion
imate hr.rec "zrakoplov "
avion je izvorno srpska rec :)

avion

Avion, the French and Spanish name for airplane (powered fixed-wing aircraft); coming from Latin "avis" (bird). Same family as "aviation"
Avium = ptice

Avem = ptica
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Avioni Rafale uznemirili Srbiju - Page 9 Empty Re: Avioni Rafale uznemirili Srbiju

Post by pizzon 8/6/2021, 00:31

srbi voze avione a hrvati zrakoplove
srbi voze helikoptere a hrvati zrakomlate.
izborili ste se da budete ns svome:)

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4989
2020-04-21


Back to top Go down

Avioni Rafale uznemirili Srbiju - Page 9 Empty Re: Avioni Rafale uznemirili Srbiju

Post by pizzon 8/6/2021, 00:34

francuzi vam prodaju avione 
a ne zrakoplove :)

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4989
2020-04-21


Back to top Go down

Avioni Rafale uznemirili Srbiju - Page 9 Empty Re: Avioni Rafale uznemirili Srbiju

Post by Eroo 8/6/2021, 00:36

pizzon wrote:srbi voze avione a hrvati zrakoplove
srbi voze helikoptere a hrvati zrakomlate.
izborili ste se da budete ns svome:)
Vi bi trebali koristiti vrtolet.I tisuću umjesto hiljadu. Kakvi ste to vi Malorusi? :)
Eroo
Eroo

Posts : 75028
2016-07-22


Back to top Go down

Avioni Rafale uznemirili Srbiju - Page 9 Empty Re: Avioni Rafale uznemirili Srbiju

Post by pizzon 8/6/2021, 00:37

ok, mi smo dosli preko karpata
hrvati su osnovali rimsko carstvo
kad su dosli sa karpata :)

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4989
2020-04-21


Back to top Go down

Avioni Rafale uznemirili Srbiju - Page 9 Empty Re: Avioni Rafale uznemirili Srbiju

Post by pizzon 8/6/2021, 00:38

Eroo wrote:
pizzon wrote:srbi voze avione a hrvati zrakoplove
srbi voze helikoptere a hrvati zrakomlate.
izborili ste se da budete ns svome:)
Vi bi trebali koristiti vrtolet.I tisuću umjesto hiljadu. Kakvi ste to vi Malorusi? :)

ruse i kineze prave od nas 
oni srbi kojima dedovina nije
u srbiji

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4989
2020-04-21


Back to top Go down

Avioni Rafale uznemirili Srbiju - Page 9 Empty Re: Avioni Rafale uznemirili Srbiju

Post by kaya 8/6/2021, 00:43

Serbinho-3 wrote:Nista cudno, Srpski je najvise pro Zapadni jezik iz bivse Juge, dok je Hrvatski pro Turski. 
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Avioni Rafale uznemirili Srbiju - Page 9 Empty Re: Avioni Rafale uznemirili Srbiju

Post by RayMabus 8/6/2021, 00:46

Vasionac

Vasiona je prava srpska reč. Znači ambar od Vase.

Vasionac je onaj koji radi u Vasionom ambaru.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Avioni Rafale uznemirili Srbiju - Page 9 Empty Re: Avioni Rafale uznemirili Srbiju

Post by Serbinho-3 8/6/2021, 00:47

Kamion, avion, tramvaj, autobus, sve su njihove reci. Srpski je dosta preuzet od Francuskih i Nemackih reci, dok su zadnjih godina pokusali da "hendluju" i switch-uju sa Engleskim, kroz standardizovanje nekih reci. Video sam po Becu masu toga, sto se i kod nas kaze isto preuzeto iz Nemackog. Ovde u vozu Svajcarcu SBB, nesto bulazni na Nemackom kompjuterski glas i opali Stajge za Zeleznicku Stanicu. Tek tada sam shvatio i da je to Nemacka rec. Kamioni isto, sleper, kiper, sve Nemacke reci. Hrvati su 'pak isli u neki svoj radikalizam, izmisljali neke reci, pa su ih ismejavali za prase da se zove cetvoronozno blatobrckalo. Hrvati ismejavaju Srbe sto kazu Zak Kluzo, umesto Jacques Clouseau.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26513
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Avioni Rafale uznemirili Srbiju - Page 9 Empty Re: Avioni Rafale uznemirili Srbiju

Post by RayMabus 8/6/2021, 00:50

Serbinho-3 wrote: Hrvati ismejavaju Srbe sto kazu Zak Kluzo, umesto Jacques Clouseau.
Đesika Simpson. pirat
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Avioni Rafale uznemirili Srbiju - Page 9 Empty Re: Avioni Rafale uznemirili Srbiju

Post by Serbinho-3 8/6/2021, 00:56

kaya wrote:
Serbinho-3 wrote:Nista cudno, Srpski je najvise pro Zapadni jezik iz bivse Juge, dok je Hrvatski pro Turski. 


Kajo, pratis me ko senka, ne moze covek od tebe pobeci. Serbinho je rekao da kod nas dolazi sirotinja, Serbinho ovo, Serbinho ono. Ko da si se zaljubila.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26513
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Avioni Rafale uznemirili Srbiju - Page 9 Empty Re: Avioni Rafale uznemirili Srbiju

Post by kaya 8/6/2021, 01:00

Serbinho-3 wrote:
kaya wrote:
Serbinho-3 wrote:Nista cudno, Srpski je najvise pro Zapadni jezik iz bivse Juge, dok je Hrvatski pro Turski. 


Kajo, pratis me ko senka, ne moze covek od tebe pobeci. Serbinho je rekao da kod nas dolazi sirotinja, Serbinho ovo, Serbinho ono. Ko da si se zaljubila.
Da, skužio si me..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Avioni Rafale uznemirili Srbiju - Page 9 Empty Re: Avioni Rafale uznemirili Srbiju

Post by kaya 8/6/2021, 01:02

Pa jest ovo bilo malo čudno da im ministar vanjskih poslova na diplomatskoj večeri  pjeva turski kao na materinjem i izvodi trbušni ples al sada je sve jasno .
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Avioni Rafale uznemirili Srbiju - Page 9 Empty Re: Avioni Rafale uznemirili Srbiju

Post by Serbinho-3 8/6/2021, 01:14

kaya wrote:Pa jest ovo bilo malo čudno da im ministar vanjskih poslova na diplomatskoj večeri  pjeva turski kao na materinjem i izvodi trbušni ples al sada je sve jasno .

Smej se ti, ali Turci pali u "Merak", falio je samo Sojic  winksmile
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26513
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Avioni Rafale uznemirili Srbiju - Page 9 Empty Re: Avioni Rafale uznemirili Srbiju

Post by Eroo 8/6/2021, 02:07

Serbinho-3 wrote:Kamion, avion, tramvaj, autobus, sve su njihove reci. Srpski je dosta preuzet od Francuskih i Nemackih reci, dok su zadnjih godina pokusali da "hendluju" i switch-uju sa Engleskim, kroz standardizovanje nekih reci. Video sam po Becu masu toga, sto se i kod nas kaze isto preuzeto iz Nemackog. Ovde u vozu Svajcarcu SBB, nesto bulazni na Nemackom kompjuterski glas i opali Stajge za Zeleznicku Stanicu. Tek tada sam shvatio i da je to Nemacka rec. Kamioni isto, sleper, kiper, sve Nemacke reci. Hrvati su 'pak isli u neki svoj radikalizam, izmisljali neke reci, pa su ih ismejavali za prase da se zove cetvoronozno blatobrckalo. Hrvati ismejavaju Srbe sto kazu Zak Kluzo, umesto Jacques Clouseau.
Uvijek ste vi imali problem s nepoznavanjem komšija s kojima ste živjeli u zajednici.
Hrvati su živjeli pod raznim osvajačima - od Dubrovnika, uzduž Dalmacije, Istra, Zagreb sa Zagorjem i Međimurjem,
Slavonija, Baranja, Srijem, Posavina, Hercegovina i  Bosna ...svi pod različitim osvajačima. Utjecaji na lokalni jezik su evidentni.
Postoji standardni književni hrvatski jezik, kojeg se svi od reda naučimo u školi. Moj maternji jezik je, na primjer, ikakvski.
Od splitske ikakvice se razlikuje zbog utjecaja osvajača, koji nam nisu bili isti.
Svake godine su  jezikoslovci prisiljeni, kao što vi kažete, "imislit nove riječii", a ni jedna nije izmišljena, već je uzeta iz nekog od naših
mnogobrojnih dijalekta. Za barem nekoliko riječi znam koje su se usadile i u srpski, pa ćemo kroz koju godinu čuti kako su to srpske riječi. :D
Eroo
Eroo

Posts : 75028
2016-07-22


Back to top Go down

Avioni Rafale uznemirili Srbiju - Page 9 Empty Re: Avioni Rafale uznemirili Srbiju

Post by Eroo 8/6/2021, 02:22

Serbinho-3 wrote:Nista cudno, Srpski je najvise pro Zapadni jezik iz bivse Juge, dok je Hrvatski pro Turski. Recimo po Slavoniji kada krenu sa avlija, ducan, caksire za pocetak. Sami Hrvati kazu da smo izmenili jezik i da globalizovan. Mesece u godini kao ostali, dok Hrvati Veljace, Ozujci, Sijecanj i slicno. Tvrtka, firma ili kompanija, ajde i preduzece u Komi periodu, vise se tako ne govori. Masa Francuskih reci.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Slavenski_kalendar

Slaveni smo uvijek imali svoje nazive  za dane i mjesece.
Zašto ste vi to izmjenili najbolje da pitaš Marcellusa, on će ti sve lijepo objasniti.
Srbi su dane zadržali a mjesece promijenili.
Baš bih volio znati kako su vam mjesece nazivali u vrijeme svetog Save i cara Dušana.


I evo ga:

https://www.nezavisne.com/magazin/zanimljivosti/Procitajte-stare-srpske-nazive-za-mjesece-u-godini/573352
Eroo
Eroo

Posts : 75028
2016-07-22


Back to top Go down

Avioni Rafale uznemirili Srbiju - Page 9 Empty Re: Avioni Rafale uznemirili Srbiju

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum