ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dolazi Bradly...

Page 2 of 15 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Go down

Dolazi Bradly... - Page 2 Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by Guest 24/5/2021, 09:12

AssadNaPodmornici wrote:
Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Srbi nabavljaju ove turske dronove,  flota dronova ovo pomete u pola sata..

Iole solidna lovačka avijacija pomete dronove za pola sata.
Pretjerujem, ali to je izgleda najbolji način ukazivanja na srž problema.

Problem Armenije u ratu s Azerbejdžanom nisu bili turski dronovi nego činjenica da nisu imali niti makar pristojnu lovačku avijaciju.
imali su pola eskadrile najnovijih suhojeva.. 30 mislim

i na papiru solidan PZO.. 

Niti jedno niti drugo na suvremenoj i dovoljno efikasnoj razini. A pogotovo ne po brojnosti.

Guest
Guest


Back to top Go down

Dolazi Bradly... - Page 2 Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by AssadNaPodmornici 24/5/2021, 09:12

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Ne piše što dolazi u kojoj količini i po kojoj cijeni.
Ako je istina ono što je hektorovic pisao dolazi nam poslovno vozilo, korišteno više nego golf2 u čije sređivanje treba uložiti stotine milijuna kuna /eura i čiji je princip ratovanja tehnološki zaostao 20 do 30 godina.

A ono, tako se kupuje dobra volja Uncle Sama.

U biti avioni su bili odličan deal, ovo je očajan deal.

Sami Ameri ne žele više Bradleye pošto je koncept zastario i upitna je njihova efektivnost u suvremenom ratovanju, a posebno i pokretnost van ravnica.
točno to

računaj da su nam i ameri htjeli uvaliti polovne f-16ke, block 20/30 doslovno proizvedene skoro kada je tito bio živ ili najranije kada je milošević držao govor na kosovu.. "pokloniti takve avione" čiji bi servis mi platili milijarde i opet bi imali kante..

a bez servisa takve avione bi oborili modernizirani Mig-21 , ovo nije zajebancija, indijci su dokazali da modernizirani mig-21 bez problema skine stare f-16ke koje su nam ameri skoro uvalili..

a bradly je nešto u tom rangu.. inače srbija se solidno oprema.. naručili 50ak turskih dronova.. ukraina je ih je hrpu naručila.. bi bi trebali ići u tom smjeru.. ne nabavljati polovno oružje koje bi super bilo u domovinskom ratu, a sada je skoro zakurac

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21067
2018-06-14


Back to top Go down

Dolazi Bradly... - Page 2 Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by AssadNaPodmornici 24/5/2021, 09:13

vuksadinare wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Srbi nabavljaju ove turske dronove,  flota dronova ovo pomete u pola sata..

Iole solidna lovačka avijacija pomete dronove za pola sata.
Pretjerujem, ali to je izgleda najbolji način ukazivanja na srž problema.

Problem Armenije u ratu s Azerbejdžanom nisu bili turski dronovi nego činjenica da nisu imali niti makar pristojnu lovačku avijaciju.
imali su pola eskadrile najnovijih suhojeva.. 30 mislim

i na papiru solidan PZO.. a količina tehnike na terenu.. teške artiljerije, oklopnih vozila, tenkova. .svega 10 puta više nego RH..

oborili su oni dosta dronova.. ali dronovi su bolesno jeftini i bolesno ubitačni. .ne mogu avioni sve pokrivati....teritorij RH ne mogu pokrivati niti 2-3 eskadrile lovaca, jer je ogroman teritorij a dronovi operiraju 0-24 u velikim količinama.. Azeri su imali hrpu Turskih dronova, i kada bi ovi skinuli jednog došao bi drugi.. a ovaj nađe armenski tenk, oklopno vozilo, artiljerijsku bateriju, hrpu momaka, i sve to raznese u komadiće.. ili navode svoju artiljeriju precizno..

kako rekoh ne sviđa mi se razvoj u kojem idemo.. to je hektorović opisao.. radi se o uhljebima u HVO koji su preko HDZove veze kojima se neda učiti i reformirati vojsku sukladno novim tehnološkim i taktičkim postignoćima..



kakav hvo...ti su svi u mirovini..tebe jebu ti bosancu u glavu..da od njih ne mozes ni spati..svagdje ti se priviđaju..
grešk mislio sam HV
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21067
2018-06-14


Back to top Go down

Dolazi Bradly... - Page 2 Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by vuksadinare 24/5/2021, 09:14

ovi su vec kapitulirali zbog rafala..pa sad kukaju kako gube premoc u vazduhu jer se mig 29 ne moze usporediti sa rafalom..a jos su nabavljeni stariji aparati
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Dolazi Bradly... - Page 2 Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by dijagram 24/5/2021, 09:17

S bradleyima se necemo nesto usreciti.

To su nam vise utrpali nego smo to trebali.

No kupnjom rafala puno toga bi se zakrpalo.

Uz takav nadmocan zrakoplov istrpjelo bi se nesto losije naoruzanje pojedinih rodova vojske.

Tesko je imati sve vrhunsko, i zato je nadmocan zrakoplov najbolji izbor.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Dolazi Bradly... - Page 2 Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by Guest 24/5/2021, 09:18

AssadNaPodmornici wrote:

oborili su oni dosta dronova.. ali dronovi su bolesno jeftini i bolesno ubitačni. .ne mogu avioni sve pokrivati....teritorij RH ne mogu pokrivati niti 2-3 eskadrile lovaca, jer je ogroman teritorij a dronovi operiraju 0-24 u velikim količinama.. 

Mogu. Ali moraš ih imati dovoljno efikasne i u dovoljnom broju. Armenci nisu imali niti jedno niti drugo. Oni uopće nisu bili spremni za takve masovne nalete dronova i čini se kako su spavali na lovorikama od uspjeha u prethodnim ratovima protiv Azera.
I ponavljam kako niti jedan jedini ruski borbeni lovac u operativnoj upotrebi danas nema ugrađen AESA radar, a to je u ovakvim operacijama nenadoknadiva prednost.
Zato ga Rafali imaju (a i F-16 blok 70, ali oni izgleda više nisu aktualni za nas).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dolazi Bradly... - Page 2 Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by AssadNaPodmornici 24/5/2021, 09:20

Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Srbi nabavljaju ove turske dronove,  flota dronova ovo pomete u pola sata..

Iole solidna lovačka avijacija pomete dronove za pola sata.
Pretjerujem, ali to je izgleda najbolji način ukazivanja na srž problema.

Problem Armenije u ratu s Azerbejdžanom nisu bili turski dronovi nego činjenica da nisu imali niti makar pristojnu lovačku avijaciju.
imali su pola eskadrile najnovijih suhojeva.. 30 mislim

i na papiru solidan PZO.. 

Niti jedno niti drugo na suvremenoj i dovoljno efikasnoj razini. A pogotovo ne po brojnosti.
samo ti govorim .. .gle nisam stručnjak u ovom polju(iako mi se često čini puno stručniji nego većina naše birokracije koja je na pozicji da donose odluke), ali pokušavam koristiti logiku..

da bi pokrivao recimo hipotetski sukob na granici RH/Bosna , a druga strana da ima hrpu dronova.. jedna eskadrila je nedovoljna.. to je granica zračnog prostora koliko 1500km? moraš imati 10ak aviona u zraku.. a ne mogu oni biti toliko u zraku, pa servisi, pa ih vratiti nazad.. itd.. mislim nabavka rafela je odličan deal baš zato jer nismo poslovali sa amerima.. ovo nije nešto..

neka ameri prodaju svoje predator dronove.. ili od turaka da kupimo.. izraelaca..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21067
2018-06-14


Back to top Go down

Dolazi Bradly... - Page 2 Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by AssadNaPodmornici 24/5/2021, 09:21

dijagram wrote:S bradleyima se necemo nesto usreciti.

To su nam vise utrpali nego smo to trebali.

No kupnjom rafala puno toga bi se zakrpalo.

Uz takav nadmocan zrakoplov istrpjelo bi se nesto losije naoruzanje pojedinih rodova vojske.

Tesko je imati sve vrhunsko, i zato je nadmocan zrakoplov najbolji izbor.
točno to.
što se mene tiče rado plaćam porez, neka uzmu i dvije eskadrile
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21067
2018-06-14


Back to top Go down

Dolazi Bradly... - Page 2 Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by Guest 24/5/2021, 09:23

AssadNaPodmornici wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Srbi nabavljaju ove turske dronove,  flota dronova ovo pomete u pola sata..

Iole solidna lovačka avijacija pomete dronove za pola sata.
Pretjerujem, ali to je izgleda najbolji način ukazivanja na srž problema.

Problem Armenije u ratu s Azerbejdžanom nisu bili turski dronovi nego činjenica da nisu imali niti makar pristojnu lovačku avijaciju.
imali su pola eskadrile najnovijih suhojeva.. 30 mislim

i na papiru solidan PZO.. 

Niti jedno niti drugo na suvremenoj i dovoljno efikasnoj razini. A pogotovo ne po brojnosti.
samo ti govorim .. .gle nisam stručnjak u ovom polju(iako mi se često čini puno stručniji nego većina naše birokracije koja je na pozicji da donose odluke), ali pokušavam koristiti logiku..

da bi pokrivao recimo hipotetski sukob na granici RH/Bosna , a druga strana da ima hrpu dronova.. jedna eskadrila je nedovoljna.. to je granica zračnog prostora koliko 1500km? moraš imati 10ak aviona u zraku.. a ne mogu oni biti toliko u zraku, pa servisi, pa ih vratiti nazad.. itd.. mislim nabavka rafela je odličan deal baš zato jer nismo poslovali sa amerima.. ovo nije nešto..

neka ameri prodaju svoje predator dronove.. ili od turaka da kupimo.. izraelaca..

Sa BiH nećemo imati nikakvih problema i da nabeve tisuće dronova, što neće.
Zašto?
Jer su nam u dometu borbenog odgovora doslovce svi ciljevi u BiH sa kojih bi se mogao ugroziti teritorij Hrvatske.
Slično, makar nešto manje izraženo, vrijedi i za Srbiju.
Dakle, opasnost od dronova koja bi došla sa tih teritorija - nula bodova.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dolazi Bradly... - Page 2 Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by dijagram 24/5/2021, 09:24

AssadNaPodmornici wrote:
dijagram wrote:S bradleyima se necemo nesto usreciti.

To su nam vise utrpali nego smo to trebali.

No kupnjom rafala puno toga bi se zakrpalo.

Uz takav nadmocan zrakoplov istrpjelo bi se nesto losije naoruzanje pojedinih rodova vojske.

Tesko je imati sve vrhunsko, i zato je nadmocan zrakoplov najbolji izbor.
točno to.
što se mene tiče rado plaćam porez, neka uzmu i dvije eskadrile
Pa vremenom ce se dopunjavati, i shodno situaciji.

Bitno je imati dovoljne resurse da osposobimo osoblje za taj vid borbenog djelovanja.

Nema boljeg sredstva odvracanja.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Dolazi Bradly... - Page 2 Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by RayMabus 24/5/2021, 09:25

Već smo ovo razradili. Ja osobno sam zaključio da je američka ponuda poštena , dakle nit je donacija a nit su nam papreno naplatili s obzirom na godište.

To lagano zamjena ovih gusjeničara od kojih če se neki modernizirati tj održavati dok veći dio ide u rezervne dijelove i onda tu rupu popunjava taj Bradley i to je to.


https://hr.m.wikipedia.org/wiki/BVP_M-80
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Dolazi Bradly... - Page 2 Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by Guest 24/5/2021, 09:26

Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Srbi nabavljaju ove turske dronove,  flota dronova ovo pomete u pola sata..

Iole solidna lovačka avijacija pomete dronove za pola sata.
Pretjerujem, ali to je izgleda najbolji način ukazivanja na srž problema.

Problem Armenije u ratu s Azerbejdžanom nisu bili turski dronovi nego činjenica da nisu imali niti makar pristojnu lovačku avijaciju.
imali su pola eskadrile najnovijih suhojeva.. 30 mislim

i na papiru solidan PZO.. 

Niti jedno niti drugo na suvremenoj i dovoljno efikasnoj razini. A pogotovo ne po brojnosti.
samo ti govorim .. .gle nisam stručnjak u ovom polju(iako mi se često čini puno stručniji nego većina naše birokracije koja je na pozicji da donose odluke), ali pokušavam koristiti logiku..

da bi pokrivao recimo hipotetski sukob na granici RH/Bosna , a druga strana da ima hrpu dronova.. jedna eskadrila je nedovoljna.. to je granica zračnog prostora koliko 1500km? moraš imati 10ak aviona u zraku.. a ne mogu oni biti toliko u zraku, pa servisi, pa ih vratiti nazad.. itd.. mislim nabavka rafela je odličan deal baš zato jer nismo poslovali sa amerima.. ovo nije nešto..

neka ameri prodaju svoje predator dronove.. ili od turaka da kupimo.. izraelaca..

Sa BiH nećemo imati nikakvih problema i da nabeve tisuće dronova, što neće.
Zašto?
Jer su nam u dometu borbenog odgovora doslovce svi ciljevi u BiH sa kojih bi se mogao ugroziti teritorij Hrvatske.
Slično, makar nešto manje izraženo, vrijedi i za Srbiju.
Dakle, opasnost od dronova koja bi došla sa tih teritorija - nula bodova.

Mislim, ja razumijem tvoju potrebu da omalovažavaš sve što kao ideja i doktrina dolazi iz redova HV-a, ali pazi da pri tome ne ispadaš smiješan, jer te inače nitko normalan neće uzeti za ozbiljno i na drugim područjima, a ne samo na ovom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dolazi Bradly... - Page 2 Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by AssadNaPodmornici 24/5/2021, 09:26

u ostalom nije mi jasno.. imamo jebene patrije proizvod koji mi proizvodimo.. OK ono je više borbeno a manje transport, a ovo je malo više transport ali dosta su slični
na njih možeš montirati najbolje 30mm topove, protu tenkovske rakete i što hoćeš.. čemu kompliciranje i nabavu bradleija kada imamo slična domaća vozila :D

prije mi izgleda kao da neki domoljub želi maznuti neku lovu na proviziju itd..
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21067
2018-06-14


Back to top Go down

Dolazi Bradly... - Page 2 Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by RayMabus 24/5/2021, 09:29

AssadNaPodmornici wrote:u ostalom nije mi jasno.. imamo jebene patrije proizvod koji mi proizvodimo.. OK ono je više borbeno a manje transport, a ovo je malo više transport ali dosta su slični
na njih možeš montirati najbolje 30mm topove, protu tenkovske rakete i što hoćeš.. čemu kompliciranje i nabavu bradleija kada imamo slična domaća vozila :D

prije mi izgleda kao da neki domoljub želi maznuti neku lovu na proviziju itd..
Pattija nije gusjeničar. I o tome smo pričali. Sidija si na ušima jer se sičan da san baš tebi to mora objašnjavati. Ti si ekonomista a ja strojarski tehničar. 

Ponovit ću ti : Patrija nije gusjeničar. Patriji probiješ gume i stop a ovo piči dalje i ide i priko kamenjara.

Trebinje , Trebinje , kad me vidiš jebi me.


Last edited by RayMabus on 24/5/2021, 09:30; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Dolazi Bradly... - Page 2 Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by mutava baštarda 24/5/2021, 09:30



Sve su to vrijedne sirovine.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Dolazi Bradly... - Page 2 Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by vuksadinare 24/5/2021, 09:34

Nije stvar u oklopuvec naoruzanju a ono je najmocniji dio...patrie su ti nova vozila a nema tako mocno naoruzanje i zastitu kao bradly...dtvar je u topu i raketama
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Dolazi Bradly... - Page 2 Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by mutava baštarda 24/5/2021, 09:41

RayMabus wrote:
AssadNaPodmornici wrote:u ostalom nije mi jasno.. imamo jebene patrije proizvod koji mi proizvodimo.. OK ono je više borbeno a manje transport, a ovo je malo više transport ali dosta su slični
na njih možeš montirati najbolje 30mm topove, protu tenkovske rakete i što hoćeš.. čemu kompliciranje i nabavu bradleija kada imamo slična domaća vozila :D

prije mi izgleda kao da neki domoljub želi maznuti neku lovu na proviziju itd..
Pattija nije gusjeničar. I o tome smo pričali. Sidija si na ušima jer se sičan da san baš tebi to mora objašnjavati. Ti si ekonomista a ja strojarski tehničar. 

Ponovit ću ti : Patrija nije gusjeničar. Patriji probiješ gume i stop a ovo piči dalje i ide i priko kamenjara.

Trebinje , Trebinje , kad me vidiš jebi me.
Mislim da se naša vojska mora razvijati u smjeru manjih ali bolje obučenih mobilinih spec. postrojbi koje će biti u stanju brzo očistiti četvrt od imaginarnog neprijatelja. 
Ova oklopna vozila bi u takvom ratu bili glineni golubovi.
Ako ćemo opet ratovati sa srbima na otvorenom onda je sve dobro pa i ovo.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Dolazi Bradly... - Page 2 Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by RayMabus 24/5/2021, 09:43

Nismo mi baš neka urbana sredina.

To baciš neki plin na taj kvart i gotovo. Štaš se zajebavati sa štakorima.


Last edited by RayMabus on 24/5/2021, 09:44; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Dolazi Bradly... - Page 2 Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by catabbath 24/5/2021, 09:43

Opet US Army rashoduje neke krntije

_________________
Dolazi Bradly... - Page 2 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

Dolazi Bradly... - Page 2 Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by Hektorović 24/5/2021, 09:52

AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Ne piše što dolazi u kojoj količini i po kojoj cijeni.
Ako je istina ono što je hektorovic pisao dolazi nam poslovno vozilo, korišteno više nego golf2 u čije sređivanje treba uložiti stotine milijuna kuna /eura i čiji je princip ratovanja tehnološki zaostao 20 do 30 godina.

A ono, tako se kupuje dobra volja Uncle Sama.

U biti avioni su bili odličan deal, ovo je očajan deal.

Sami Ameri ne žele više Bradleye pošto je koncept zastario i upitna je njihova efektivnost u suvremenom ratovanju, a posebno i pokretnost van ravnica.
točno to

računaj da su nam i ameri htjeli uvaliti polovne f-16ke, block 20/30 doslovno proizvedene skoro kada je tito bio živ ili najranije kada je milošević držao govor na kosovu.. "pokloniti takve avione" čiji bi servis mi platili milijarde  i opet bi imali kante..

a bez servisa takve avione bi oborili modernizirani Mig-21 , ovo nije zajebancija, indijci su dokazali da modernizirani mig-21 bez problema skine stare f-16ke koje su nam ameri skoro uvalili..

a bradly je nešto u tom rangu.. inače srbija se solidno oprema.. naručili 50ak turskih dronova.. ukraina je ih je hrpu naručila.. bi bi trebali ići u tom smjeru.. ne nabavljati polovno oružje koje bi super bilo u domovinskom ratu, a sada je skoro zakurac

Rashodovani i pohabani Bradley je za auto otpad, preskupa modernizacija neće promjeniti činjenici da se radi o istrošenoj platformi, nenormalno skupoj za održavanje, upitne korisnosti u brdovitom terenu i protiv protivnika sa bilo kakavim solidnim protuoklopnim sustavima.

Puno bolje bi bilo još Patrija, posebno verzija sa jakim naoružanjem.

No ovo je prije svega kako bi se dobio politički kredit kod prijatelja preko bare.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Dolazi Bradly... - Page 2 Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by Hektorović 24/5/2021, 09:53

RayMabus wrote:
Ponovit ću ti : Patrija nije gusjeničar. Patriji probiješ gume i stop a ovo piči dalje i ide i priko kamenjara.

Gusjeničare čak i Rusi polako napuštaju...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Dolazi Bradly... - Page 2 Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 15 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum