ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dolazi Bradly...

Page 1 of 15 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Go down

Dolazi Bradly... Empty Dolazi Bradly...

Post by vuksadinare 24/5/2021, 04:46

https://direktno.hr/domovina/hrvatska-vojska-se-pojacava-planu-nabavka-ubojice-tenkova-233601/
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99118
2015-09-08


Back to top Go down

Dolazi Bradly... Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by vuksadinare 24/5/2021, 04:47

Ovo ce biti kompezacija za rafale...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99118
2015-09-08


Back to top Go down

Dolazi Bradly... Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by vuksadinare 24/5/2021, 04:47

Dogodine u Kninu....tsssss
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99118
2015-09-08


Back to top Go down

Dolazi Bradly... Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by epikur37 24/5/2021, 04:50

Izboroma rafala odlučili smo se za europsku obrambeni politiku i izmaknuli iz američkog stiska.

Što je dobro.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Dolazi Bradly... Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by Eroo 24/5/2021, 06:10

epikur37 wrote:Izboroma rafala odlučili smo se za europsku obrambeni politiku i izmaknuli iz američkog stiska.

Što je dobro.
Ne treba biti 100% siguran da je Rafale izabran. Što god se odlučili moje će mišljenje i dalje biti
da je Rafale F3R najbolji u svojoj klasi. Nevjerojatna tehnologija i preformanse.
Pomete i F16 block 70,  Eurofighter Tyfoon i slične, a da one ruske  migove i ne spominjem.
Eroo
Eroo

Posts : 74792
2016-07-22


Back to top Go down

Dolazi Bradly... Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by AssadNaPodmornici 24/5/2021, 06:18

Ne piše što dolazi u kojoj količini i po kojoj cijeni.
Ako je istina ono što je hektorovic pisao dolazi nam poslovno vozilo, korišteno više nego golf2 u čije sređivanje treba uložiti stotine milijuna kuna /eura i čiji je princip ratovanja tehnološki zaostao 20 do 30 godina.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20951
2018-06-14


Back to top Go down

Dolazi Bradly... Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by vuksadinare 24/5/2021, 06:42

AssadNaPodmornici wrote:Ne piše što dolazi u kojoj količini i po kojoj cijeni.
Ako je istina ono što je hektorovic pisao dolazi nam poslovno vozilo, korišteno više nego golf2 u čije sređivanje treba uložiti stotine milijuna kuna /eura i čiji je princip ratovanja tehnološki zaostao 20 do 30 godina.
servis ce ameri obavljati na njihov trosak
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99118
2015-09-08


Back to top Go down

Dolazi Bradly... Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by Guest 24/5/2021, 06:48

AssadNaPodmornici wrote:Ne piše što dolazi u kojoj količini i po kojoj cijeni.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/sad-nam-donira-84-borbena-vozila-opremu-kupujemo-a-bit-ce-posla-i-za-duru-dakovica-15056210
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dolazi Bradly... Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by vuksadinare 24/5/2021, 06:56

meni pravo zao crvenka..a uzdao se vjecno u ono..'dogodine u..' :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99118
2015-09-08


Back to top Go down

Dolazi Bradly... Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by AssadNaPodmornici 24/5/2021, 06:57

servis obavljamo mi na naš trošak.. ameri su dali prvu tranšu love i vozila..

inače ocjena ovoga posla je +2 .. nećemo toliko skupo proći, ali realno uzimamo vozila koji su prošli kilometara i kilometara i koji su ispucali pitaj boga koliko streljiva, i većinom mi ćemo plaćati renovaciju..
RH vojska će na račun ovoga biti malo jača, ali realno dobijamo oružje i doktrinu ratovanja koja je zastarijela 20-30godina..

Srbi nabavljaju ove turske dronove, flota dronova ovo pomete u pola sata..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20951
2018-06-14


Back to top Go down

Dolazi Bradly... Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by Guest 24/5/2021, 06:58

AssadNaPodmornici wrote:
Srbi nabavljaju ove turske dronove,  flota dronova ovo pomete u pola sata..

Iole solidna lovačka avijacija pomete dronove za pola sata.
Pretjerujem, ali to je izgleda najbolji način ukazivanja na srž problema.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dolazi Bradly... Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by Guest 24/5/2021, 06:59

Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Srbi nabavljaju ove turske dronove,  flota dronova ovo pomete u pola sata..

Iole solidna lovačka avijacija pomete dronove za pola sata.
Pretjerujem, ali to je izgleda najbolji način ukazivanja na srž problema.

Problem Armenije u ratu s Azerbejdžanom nisu bili turski dronovi nego činjenica da nisu imali niti makar pristojnu lovačku avijaciju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dolazi Bradly... Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by Sora 24/5/2021, 07:05

vuksadinare wrote:meni pravo zao crvenka..a uzdao se vjecno u ono..'dogodine u..' :)


Trebalo se uzeuzeti na lizing 
Jer ovo je generalni PUSING 
ti avioni budu koštali duplo ... 
Bio onaj majstor koji se razme u avione i izračunao sve troškove 
Da se smrznes

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23718
2014-04-29


Back to top Go down

Dolazi Bradly... Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by Hektorović 24/5/2021, 07:05

AssadNaPodmornici wrote:Ne piše što dolazi u kojoj količini i po kojoj cijeni.
Ako je istina ono što je hektorovic pisao dolazi nam poslovno vozilo, korišteno više nego golf2 u čije sređivanje treba uložiti stotine milijuna kuna /eura i čiji je princip ratovanja tehnološki zaostao 20 do 30 godina.

A ono, tako se kupuje dobra volja Uncle Sama.

U biti avioni su bili odličan deal, ovo je očajan deal.

Sami Ameri ne žele više Bradleye pošto je koncept zastario i upitna je njihova efektivnost u suvremenom ratovanju, a posebno i pokretnost van ravnica.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Dolazi Bradly... Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by Guest 24/5/2021, 07:07

Hektorović wrote:

Sami Ameri ne žele više Bradleye pošto je koncept zastario i upitna je njihova efektivnost u suvremenom ratovanju, a posebno i pokretnost van ravnica.

Zato je zagarantirana visoka efikasnost protiv bilo kojeg od mogućih protivnika u "regionu". Što je uostalom i najvažnije za nas.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dolazi Bradly... Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by marcellus 24/5/2021, 07:08

Eroo wrote:
epikur37 wrote:Izboroma rafala odlučili smo se za europsku obrambeni politiku i izmaknuli iz američkog stiska.

Što je dobro.
Ne treba biti 100% siguran da je Rafale izabran. Što god se odlučili moje će mišljenje i dalje biti
da je Rafale F3R najbolji u svojoj klasi. Nevjerojatna tehnologija i preformanse.
Pomete i F16 block 70,  Eurofighter Tyfoon i slične, a da one ruske  migove i ne spominjem.

najbitnije je da je bolji od svega što rusi imaju, osim možda, ali veliko možda, SU 57, kojeg ni ruska vojska još nema u operativnoj upotrebi, a Srbi će ga imat na sveto nigdarje jer ga rusi ne kane izvozit.

U biti je jači od svega što leti osim F-22 koji se više ne proizvodi i imaju ga samo ameri i f-35 koji je nama ipak preskup

_________________
Dolazi Bradly... 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Dolazi Bradly... Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by AssadNaPodmornici 24/5/2021, 07:08

Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Srbi nabavljaju ove turske dronove,  flota dronova ovo pomete u pola sata..

Iole solidna lovačka avijacija pomete dronove za pola sata.
Pretjerujem, ali to je izgleda najbolji način ukazivanja na srž problema.

Problem Armenije u ratu s Azerbejdžanom nisu bili turski dronovi nego činjenica da nisu imali niti makar pristojnu lovačku avijaciju.
imali su pola eskadrile najnovijih suhojeva.. 30 mislim

i na papiru solidan PZO.. a količina tehnike na terenu.. teške artiljerije, oklopnih vozila, tenkova. .svega 10 puta više nego RH..

oborili su oni dosta dronova.. ali dronovi su bolesno jeftini i bolesno ubitačni. .ne mogu avioni sve pokrivati....teritorij RH ne mogu pokrivati niti 2-3 eskadrile lovaca, jer je ogroman teritorij a dronovi operiraju 0-24 u velikim količinama.. Azeri su imali hrpu Turskih dronova, i kada bi ovi skinuli jednog došao bi drugi.. a ovaj nađe armenski tenk, oklopno vozilo, artiljerijsku bateriju, hrpu momaka, i sve to raznese u komadiće.. ili navode svoju artiljeriju precizno..

kako rekoh ne sviđa mi se razvoj u kojem idemo.. to je hektorović opisao.. radi se o uhljebima u HVO koji su preko HDZove veze kojima se neda učiti i reformirati vojsku sukladno novim tehnološkim i taktičkim postignoćima..




_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20951
2018-06-14


Back to top Go down

Dolazi Bradly... Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by vuksadinare 24/5/2021, 07:08

AssadNaPodmornici wrote:servis obavljamo mi na naš trošak.. ameri su dali prvu tranšu love i vozila..

inače ocjena ovoga posla  je  +2 .. nećemo toliko skupo proći, ali realno uzimamo vozila koji su prošli kilometara i kilometara i koji su ispucali pitaj boga koliko streljiva, i većinom mi ćemo plaćati renovaciju..
RH vojska će na račun ovoga biti malo jača, ali realno dobijamo oružje i doktrinu ratovanja koja je zastarijela 20-30godina..

Srbi nabavljaju ove turske dronove,  flota dronova ovo pomete u pola sata..
dronove i mi nabavljamo..samo sto mi nismo hvalisavci kao srbi..koji da nabave govno hvalili bi se na sav glas kako su pitu nabavili...kao ak se hvale nekog ce sa tim prestrasiti...to im jwe ionako oduvijek bio crimen..hvalisanje i mitiziranje a onda uredno po picki isus dragi im ne bi pomogao...oruzje treba znati koristiti maximum iz njega izvuci...dok je andrija matijas pauk izvlacio tenkove na vrh dinare ovi u kninu,grahovu i beogradu su se cesljali i pitali kako to...mi toliko tenkova a ni jednog nismo mogli na obican brijeg uspeti
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99118
2015-09-08


Back to top Go down

Dolazi Bradly... Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by vuksadinare 24/5/2021, 07:11

AssadNaPodmornici wrote:
Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Srbi nabavljaju ove turske dronove,  flota dronova ovo pomete u pola sata..

Iole solidna lovačka avijacija pomete dronove za pola sata.
Pretjerujem, ali to je izgleda najbolji način ukazivanja na srž problema.

Problem Armenije u ratu s Azerbejdžanom nisu bili turski dronovi nego činjenica da nisu imali niti makar pristojnu lovačku avijaciju.
imali su pola eskadrile najnovijih suhojeva.. 30 mislim

i na papiru solidan PZO.. a količina tehnike na terenu.. teške artiljerije, oklopnih vozila, tenkova. .svega 10 puta više nego RH..

oborili su oni dosta dronova.. ali dronovi su bolesno jeftini i bolesno ubitačni. .ne mogu avioni sve pokrivati....teritorij RH ne mogu pokrivati niti 2-3 eskadrile lovaca, jer je ogroman teritorij a dronovi operiraju 0-24 u velikim količinama.. Azeri su imali hrpu Turskih dronova, i kada bi ovi skinuli jednog došao bi drugi.. a ovaj nađe armenski tenk, oklopno vozilo, artiljerijsku bateriju, hrpu momaka, i sve to raznese u komadiće.. ili navode svoju artiljeriju precizno..

kako rekoh ne sviđa mi se razvoj u kojem idemo.. to je hektorović opisao.. radi se o uhljebima u HVO koji su preko HDZove veze kojima se neda učiti i reformirati vojsku sukladno novim tehnološkim i taktičkim postignoćima..



kakav hvo...ti su svi u mirovini..tebe jebu ti bosancu u glavu..da od njih ne mozes ni spati..svagdje ti se priviđaju..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99118
2015-09-08


Back to top Go down

Dolazi Bradly... Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by Guest 24/5/2021, 07:12

AssadNaPodmornici wrote:
Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Srbi nabavljaju ove turske dronove,  flota dronova ovo pomete u pola sata..

Iole solidna lovačka avijacija pomete dronove za pola sata.
Pretjerujem, ali to je izgleda najbolji način ukazivanja na srž problema.

Problem Armenije u ratu s Azerbejdžanom nisu bili turski dronovi nego činjenica da nisu imali niti makar pristojnu lovačku avijaciju.
imali su pola eskadrile najnovijih suhojeva.. 30 mislim

i na papiru solidan PZO.. 

Niti jedno niti drugo na suvremenoj i dovoljno efikasnoj razini. A pogotovo ne po brojnosti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dolazi Bradly... Empty Re: Dolazi Bradly...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 15 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum