ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zoka bio i ostao stoka

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Zoka bio i ostao stoka - Page 4 Empty Re: Zoka bio i ostao stoka

Post by Regoč 14/12/2015, 20:22

sitting_bull wrote:
marcellus wrote:ja sam sam sebe stavio na prvo mjesto idućeg pregleda hrvatske poltičke gluposti. 

A zoki jest nesposoban - ali računaj da bi mediji u ovoj državi, plus pravosuđe, sredili da i charlie manson dobije 56 mandata da je kojim slučajem predsjednik SDP-a.

što bi ti mediji napravili da je kojim slučajem tomislav karamarko predsjednik sdp-a?

gukni, golube!
Odjednom ne bi bio mutav, a da ne zna brojiti do pet ne bi se ni saznalo.

Regoč

Posts : 35954
2015-08-21


Back to top Go down

Zoka bio i ostao stoka - Page 4 Empty Re: Zoka bio i ostao stoka

Post by Guest 14/12/2015, 20:23

marcellus wrote:
kolerik wrote:A marcel - ti si se solidno prosro sa onih ''ladnih 70'' mandata. I omalovazavas Milanovica 4 godine, a Karamarko ''ladno'' dobiva izbore (lokalni? zbilja?)?

Kako, ako je Milanovic tako glup, je uspio sa ovakvim rezultatima uzeti 56 mjesta? Kako, ako je nesposoban, je na korak od saborske vecine?

Biti neobrazovan i nekulturan nije isto sto biti nesposoban i glup - a lako moze biti i smisljena provokacija, da se prekine sastanak i eliminira predsjednica iz pregovora, jesi li o tome razmislio?

Sad je na potezu Sabor, odnosno Leko, na kojega je ogroman pritisak. Kojem se doduse jebe, jer je star covjek, a i docekao je svojih pet minuta za ponizavanje koje je pretrpio u sabornici od premijera, ali takva je karma...

ja sam sam sebe stavio na prvo mjesto idućeg pregleda hrvatske poltičke gluposti. 

A zoki jest nesposoban - ali računaj da bi mediji u ovoj državi, plus pravosuđe, sredili da i charlie manson dobije 56 mandata da je kojim slučajem predsjednik SDP-a.

Ma pa dobro, ali to nije bila samo fulana jedna prognoza, pa ti otkad ja pratim ismijavas Milanovica kao nesposobnjakovica. Dobiti 56 mandata, na tome bi mu i Caca pozavidio. Ako je nesposoban, kako je uspio iscijediti i medije i pravosudje, i mobilizirati birace? On je u kampanji od sijecnja...Karamarko je donio niz katastrofalnih odluka, najgora moguca kampanja i odgovor na agresivnost koju sad i sitting_bull ovdje prezentira. Pa znali smo da nema predaje vlasti bez hrvanja u blatu...ne moze to tako, po kuloarima i kaficima. Debata, kampanja, TV oglasi, mobilizacija, gdje je bio Brkic, kakva Rimac, itd.

Ego je to, kad nekoga ''citas'' godinama, pa te zaprepasti. A i bio si, i jesi, navijacki raspolozen, barem sto se svjetonazora tice. Mozda i nisi pro-HDZ, ali si definitivno anti-SDP.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zoka bio i ostao stoka - Page 4 Empty Re: Zoka bio i ostao stoka

Post by sitting_bull 14/12/2015, 20:25

marcellus wrote:šiting, ovo ti je za podrigušu, za kulen se moraš više potrudit, inače mogu uzet i softver koji će automatski pisat po forumima, "vaso, diploma, mutavi, prokleti hdz"

što ti znaš što je kulen?

i najblesaviji softver bi pisao pametnije nego što mozak tvog gazda vase i njegovog mentora karamarka  može zamisliti. za njih su strojevi već odavno superinteligentna čudovišta.

p.s. nisi niti ti daleko, samo si malo načitaniji...

_________________
država je 2009. godine hajduku oprostila 270 milijuna kuna duga.
danas je hajduk u dugu većem od 100 milijuna kuna.
drugovi tovari, čestitam! tako se upravlja klubom.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11153
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Zoka bio i ostao stoka - Page 4 Empty Re: Zoka bio i ostao stoka

Post by Guest 14/12/2015, 20:30

sitting_bull wrote:
kolerik wrote:sitting_bull, cemu takav govor?

OK, marcel ko marcel, a opet ne znamo cime je to Milanovic tako izvrijedjao nazocne, ali nema razloga za ovakvim razgovorima.

Mozda imate problema otprije, mozda ste clanovi stranaka u pitanju, i egzistencija je tu u pitanju, sve ja to razumijem, ali cemu takav ton? Pa ne visi ti valjda mjesto ni premijera ni ministra ni ne znam sto.

recimo da sam u izričaju izvan uobičajenog među forumašima.

ako je tako po čemu marcel može biti kao marcel i po čemu je to onda normalno i ne zaslužuje jednak tretman?

ako marcellus stavi sugestivan naslov, naslov koji se zapamti neovisno o tome koliko jeste, ili nije istinit (a iskustvo s marcellusom nas uči kako nije istinit!) i ako nema finog načina pokvarenjaku poručiti kako je pokvaren onda htio-ne htio moraš igrati na nivou koji ti garantira nekakvu šansu. u protivnom te marcellus i logističari oko njega zgaze bez milosti.

u ranim počecima komunikacije s marcellusom bijah obazriv i pristojan, ali se to pokazalo neproduktivnim i nesvrsishodnim jer je marcellus na svako pokazivanje pomirljivosti to tumačio kao slabost i nastavio još žešće.
zato takav govor, jer predatoru trebaš pokazati kako ne može na svaki plijen računati i kako za neku lovinu još mora pričekati jer mliječnim zubima ne može sve izgristi.

već sam više puta pojasnio kako je meni osobno važnije što su iranu ukinuli sankcije, nego tko je premijer u hrvatskoj, ali na neke se istupe logističara mora odgovoriti posebice kad se vidi modus operandi i razvidno je što stoji iza takvih istupa.

nemam ja problema niti s marcellusom niti s drugim logističarima, jedino su izbori uvijek u vrijeme kad je meni tzv. mrtva sezona. tko prati mogao je primijetiti kako mi se ponekad gubi trag po nekoliko mjeseci jer jednostavno imam važnijeg posla, ili ne postoje tehnički preduvjeti da visim na forumu, ...

p.s.
nisam primijetio kako je govor marcellusa, tree-a, ere, vukasdinare i još nekih pobudio u tebi želju za ovakvom reakcijom.
možda je to i kompliment jer misliš kako ne bi bilo efekta, a možda niti ti nisi neutralan?

uostalom: bog zna i krava kud će čika pava...

Uopce nisam neutralan - gade mi se apsolutno svi, do toga da ne zelim ni ponistiti listic.

Ima nesto u tome da su i drugi navijacki nastrojeni, ima ih i agresivnih (jos je tu par, ali nisu tako cesti), ali ti brate znas biti brutalan...a mozes napisati najnormalniji post, kao sto se vidi u citatu.

Ako te nerviraju sitne prljavstine (marcel, naletio sam i ja, pa sam visio na facebook-u neko vrijeme, dok nisam otisao na dnevno.hr, nemoj to vise raditi, ako ne znas citirati, ne otvaraj teme), onda se ne upustaj u rasprave, mozes i par nivoa vise, ili ne gubi vrijeme na to.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zoka bio i ostao stoka - Page 4 Empty Re: Zoka bio i ostao stoka

Post by sitting_bull 14/12/2015, 20:32

kolerik wrote:
OK, sjednica je prekinuta, ali nije zavrsena. Sjednica se nastavlja (po meni) kad privremeni predsjednik Sabora sazove zastupnike na nastavak, a prva tocka se zna: izbor pedsjednika Sabora, sa cime se smatra da je Sabor konstituiran.

Pa sto ce napraviti Predsjednica ako se vecina legitimno izabranih zastupnika nadje na sjednici? Rastjerati ih vojskom, jer ustavni strucnjaci (??) misle da samo ona moze sazvati Sabor?

Ne moze ovako, uz politicku, sad imamo i ustavnu krizu.

ima nejasnoća oko termina do kojeg može trajati prekinuta sjednica sabora: po nekima je to 22.12. jer je tog datuma održana konstituirajuća sjednica sabora u prošlom sazivu, a po ustavu je mandat saborskih zastupnika ograničen na 4 godine. po nekima je to do konstituiranja sabora ovog saziva, a ekipa koja je danas prodefilirala pantovčakom po tom pitanju nije rekla ništa ostavljajući opet prostor za različita tumačenja.

očigledno je kako kolinda ima veće ambicije od onog što joj ustav dopušta pa traži alibi za svoje vaninstitucionalno postupanje.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11153
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Zoka bio i ostao stoka - Page 4 Empty Re: Zoka bio i ostao stoka

Post by michaellcmacha 14/12/2015, 20:37

leko nema mandat za sazivanje sabora, nego isključivo za vođenje konstituirajuće sjednice. ali jebo to... kvaka je u tom da je milanović poduzeo cijeli niz radnji koje se mogu tumačiti kao zlouporaba izbornog procesa koji traje sve dok se ne izabere Vlada, instrumentalizirao je manjine koje je, ukoliko se one ne žele držati do sada uspostavljenih uzusa ponašanja te parlamentarne skupine, trebao odbiti dok on ili karamarko ne prikupe 76 mandata... ovako imamo situaciju gdje on neće priznati povezivanje mosta i hdz-a, a hdz neće priznati stvaranje većine u kojoj će osnovnu prevagu donijeti manjine.... tako da imamo dvije opcije iz kojih bi moglo nastupiti okružje za izvaninstitucionalno raščišćavanje ovog nereda.... a meni se čini da će u slučaju takvih pizdarija zox grdo najebati....koliko god on mislio da se u ovom trenutku može pouzdati u represivni aparat u ostvarivanju svojih ciljeva, trebao bi biti svijestan da bi u slučaju da on posegne za represivnim aparatom, uslijedio nasilan prosvjed kojeg vrlo vjerojatno nitko ne bi mogao iskontrolirati..... a kad i ako počnu padati glave onda samo Bog zna kako će to završiti....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Zoka bio i ostao stoka - Page 4 Empty Re: Zoka bio i ostao stoka

Post by sitting_bull 14/12/2015, 20:43

kolerik wrote: ali ti brate znas biti brutalan...a mozes napisati najnormalniji post, kao sto se vidi u citatu.

to je samo iskustvo.
pokojni imra agotić je, govoreći o svojim pregovorima s mladićem i ekipom iz tzv.sao krajine, rekao kako s njima možeš uspješno pregovarati jedino ako istovremeno imaš u njih upereno nadmoćnije oružje nego što oni imaju upereno u tebe.

kad je mir ne treba ti oružje (veliš i sam kad moj post ocjenjuješ "normalnim"), ali marcellus i ekipa su na zadatku u specijalnom ratu.

_________________
država je 2009. godine hajduku oprostila 270 milijuna kuna duga.
danas je hajduk u dugu većem od 100 milijuna kuna.
drugovi tovari, čestitam! tako se upravlja klubom.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11153
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Zoka bio i ostao stoka - Page 4 Empty Re: Zoka bio i ostao stoka

Post by Guest 14/12/2015, 20:44

Po meni (opet, laik), ima ustavni rok za trajanje zimske sjednice, a nakon toga se moze jedino sazvati izvanredna sjednica.

Predsjednica poziva novi Sabor na konstituirajucu sjednicu i tocka. Od tada nadalje sve je u rukama Sabora, osim ako se Sabor ne raspusti i Predsjednica onda raspisuje izbore pod rokovima koje propisuje Ustav i zakon.

Druge sjednice Sabora saziva predsjednik Sabora, a ako isti za taj saziv nije izabran, po meni bi bilo najbolje da vecina zastupnika pisanim putem zatrazi sjednicu, vrijeme i mjesto. Tome nitko ne moze osporiti legitimitet.

I to sa Ustavnim sudom treba razrijesiti - ljudi koji nisu birani na opcim izborima donose najkrupnije politicke odluke. Sabor moze autenticno tumaciti i ustav i zakone, koliko ja znam. I to je bolje od Ustavnog suda, imamo trodiobu vlasti, a ovi, osim sto su na vrhu sudbene vlasti, preuzimaju i ustavotvornu i zakonodavnu vlast. 

I nitko ih ne smije kritizirati, kakva je to demokracija, tko je njih uopce izabrao za TAKAV mandat?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zoka bio i ostao stoka - Page 4 Empty Re: Zoka bio i ostao stoka

Post by sitting_bull 14/12/2015, 20:46

michaellcmacha wrote:koliko god on mislio da se u ovom trenutku može pouzdati u represivni aparat u ostvarivanju svojih ciljeva, trebao bi biti svijestan da bi u slučaju da on posegne za represivnim aparatom, uslijedio nasilan prosvjed kojeg vrlo vjerojatno nitko ne bi mogao iskontrolirati..... a kad i ako počnu padati glave onda samo Bog zna kako će to završiti....

eto, počele pripreme za vaninstitucionalno djelovanje u slobinom stilu.

a sve je s oltara najavio biskup košić kod kojeg, gle slučajnosti, kolinda bijaše u posjetu prije 10-tak dana...

_________________
država je 2009. godine hajduku oprostila 270 milijuna kuna duga.
danas je hajduk u dugu većem od 100 milijuna kuna.
drugovi tovari, čestitam! tako se upravlja klubom.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11153
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Zoka bio i ostao stoka - Page 4 Empty Re: Zoka bio i ostao stoka

Post by Guest 14/12/2015, 20:49

sitting_bull wrote:
kolerik wrote: ali ti brate znas biti brutalan...a mozes napisati najnormalniji post, kao sto se vidi u citatu.

to je samo iskustvo.
pokojni imra agotić je, govoreći o svojim pregovorima s mladićem i ekipom iz tzv.sao krajine, rekao kako s njima možeš uspješno pregovarati jedino ako istovremeno imaš u njih upereno nadmoćnije oružje nego što oni imaju upereno u tebe.

kad je mir ne treba ti oružje (veliš i sam kad moj post ocjenjuješ "normalnim"), ali marcellus i ekipa su na zadatku u specijalnom ratu.

A dobro ajde onda, tebi na diskreciju. :)

Ja imam politiku, kad vidis da sa nekim ne mozes, ti se lijepo makni od njega. Normalan tlak, zivci na mjestu...moj nick je samoironican.

Ti si prepoznao neke stvari koje ja svrstavam po politicko navijanje vulgaris. Premali je ovo forum za specijalni rat, to je za TV i vece tiskane medije, ali i najmanji forum i blog mogu posluziti kao kanal sirenja dezinformacija.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zoka bio i ostao stoka - Page 4 Empty Re: Zoka bio i ostao stoka

Post by Regoč 14/12/2015, 20:55

kolerik wrote:I to sa Ustavnim sudom treba razrijesiti - ljudi koji nisu birani na opcim izborima donose najkrupnije politicke odluke.
Ustavni sud odlučuje o sukladnosti pravnih propisah s ustavom, nikakve političke odluke ne donosi.
kolerik wrote:Sabor moze autenticno tumaciti i ustav i zakone, koliko ja znam.
Ne znaš, to je bilo u komunizmu kad smo imali jedinstvo vlasti, sad imamo trodiobu. O autentičnom tumačenju pričala je Partija, ostalo joj iz totalitarizma, nikako se toga riešiti.
kolerik wrote:I to je bolje od Ustavnog suda, imamo trodiobu vlasti, a ovi, osim sto su na vrhu sudbene vlasti, preuzimaju i ustavotvornu i zakonodavnu vlast.
Ustavni sud nije na vrhu sudbene vlasti, na vrhu sudbene vlasti je Vrhovni sud. Ustavni sud nema ustavotvornu vlast, ustav donosi Sabor, a nema ni zakonodavnu vlast, zakone donosi Sabor. Ustavni sud uopće nije sud, on ne donosi presude u smislu kaznenoga, parbenoga, građanskoga... prava, isključivo odlučuje o sukladnosti s ustavom.
kolerik wrote:I nitko ih ne smije kritizirati, kakva je to demokracija, tko je njih uopce izabrao za TAKAV mandat?
Smije ih kritizirati, ali tek nakon donijete presude, prije donošenja presude se smatra pritiskom na sud.

_________________
Zoka bio i ostao stoka - Page 4 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Zoka bio i ostao stoka - Page 4 Empty Re: Zoka bio i ostao stoka

Post by Guest 14/12/2015, 21:04

michaellcmacha wrote:leko nema mandat za sazivanje sabora, nego isključivo za vođenje konstituirajuće sjednice. ali jebo to... kvaka je u tom da je milanović poduzeo cijeli niz radnji koje se mogu tumačiti kao zlouporaba izbornog procesa koji traje sve dok se ne izabere Vlada, instrumentalizirao je manjine koje je, ukoliko se one ne žele držati do sada uspostavljenih uzusa ponašanja te parlamentarne skupine, trebao odbiti dok on ili karamarko ne prikupe 76 mandata... ovako imamo situaciju gdje on neće priznati povezivanje mosta i hdz-a, a hdz neće priznati stvaranje većine u kojoj će osnovnu prevagu donijeti manjine.... tako da imamo dvije opcije iz kojih bi moglo nastupiti okružje za izvaninstitucionalno raščišćavanje ovog nereda.... a meni se čini da će u slučaju takvih pizdarija zox grdo najebati....koliko god on mislio da se u ovom trenutku može pouzdati u represivni aparat u ostvarivanju svojih ciljeva, trebao bi biti svijestan da bi u slučaju da on posegne za represivnim aparatom, uslijedio nasilan prosvjed kojeg vrlo vjerojatno nitko ne bi mogao iskontrolirati..... a kad i ako počnu padati glave onda samo Bog zna kako će to završiti....

Po meni jednostavno, ako ne ide od temelja ka krovu, moze i obratno.

Dakle, ako netko ima 76 potpisa, neka tih 76 ljudi pozove kolege na sjednicu, pa neka dodje tko misli da treba. Cim sjednu, neka izaberu predsjednika Sabora, pa se smatra da je Sabor konstituiran. Onda neka posalju javno pismo Predsjednici i neka vele da osoba ta-i-ta uziva povjerenje apsolutne vecine zastupnika u Saboru i da su se stekli ustavni uvjeti da Predsjednica toj osobi povjeri mandat za sastavljanje vlade.

Ako nece, neka idu u postupak opoziva Predsjednice ili na Ustavni sud.

Medjutim, ne moze se osporavati izrazena volja zastupnika sa ''oni su kupljeni, ucijenjeni, itd.''. To je stvar za kaznenu prijavu, ali svaki je saborski zastupnik prodao dusu vragu da se nadje na listi u startu, tako da su sve te price deplasirane.

I ove price sa obje strane o drzavnom udaru i vaninstitucionalnom rjesavanju su direktni plod MOST-ove igre zivaca. Trebali su odrzati razgovore i izjasniti se u roku od par dana. Nije da su im HDZ i SDP nepoznanice. Ovako su svima popustili zivci, pljuste optuzbe i atmosfera je zatrovana do kraja.

Neki vele i da su sami izbori pokradeni, jer da je osoba koja je kreirala apis bila na listi koalicije Hrvatska raste, ulazno mjesto, i tako dalje. To su strasne optuzbe, treba imati debele dokaze za tako nesto.

A ako je istina, onda su to teska, teska, teska kaznena djela, puno teza od uobicajenog politickog kokosarenja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zoka bio i ostao stoka - Page 4 Empty Re: Zoka bio i ostao stoka

Post by Regoč 14/12/2015, 21:07

Nemaju što sabornici slati dopise predsjednici. Koga podržavaju, njemu potpišu, on ode predsjednici, dobije mandat, predsjednica sazove Sabor, ti isti izaberu predsjednika i tjeraj dalje.

_________________
Zoka bio i ostao stoka - Page 4 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Zoka bio i ostao stoka - Page 4 Empty Re: Zoka bio i ostao stoka

Post by Guest 14/12/2015, 21:08

Regoč wrote:
kolerik wrote:I to sa Ustavnim sudom treba razrijesiti - ljudi koji nisu birani na opcim izborima donose najkrupnije politicke odluke.
Ustavni sud odlučuje o sukladnosti pravnih propisah s ustavom, nikakve političke odluke ne donosi.
kolerik wrote:Sabor moze autenticno tumaciti i ustav i zakone, koliko ja znam.
Ne znaš, to je bilo u komunizmu kad smo imali jedinstvo vlasti, sad imamo trodiobu. O autentičnom tumačenju pričala je Partija, ostalo joj iz totalitarizma, nikako se toga riešiti.
kolerik wrote:I to je bolje od Ustavnog suda, imamo trodiobu vlasti, a ovi, osim sto su na vrhu sudbene vlasti, preuzimaju i ustavotvornu i zakonodavnu vlast.
Ustavni sud nije na vrhu sudbene vlasti, na vrhu sudbene vlasti je Vrhovni sud. Ustavni sud nema ustavotvornu vlast, ustav donosi Sabor, a nema ni zakonodavnu vlast, zakone donosi Sabor. Ustavni sud uopće nije sud, on ne donosi presude u smislu kaznenoga, parbenoga, građanskoga... prava, isključivo odlučuje o sukladnosti s ustavom.
kolerik wrote:I nitko ih ne smije kritizirati, kakva je to demokracija, tko je njih uopce izabrao za TAKAV mandat?
Smije ih kritizirati, ali tek nakon donijete presude, prije donošenja presude se smatra pritiskom na sud.
L-A-I-K, regoch, laik ;)

Ali cinjenica je da je Ustavni sud cesto u situaciji da donosi odluke koje imaju teske politicke posljedice, a i moze raspletati sukobe izmedju pojedinih grana vlasti.

Ovo sa autenticnim tumacenjem je po meni okej. Ako sam ja donio neki propis, onda sam valjda ja najkvalificiraniji da kazem o cemu se tu radi i dam potrebno pojasnjenje. Dobro, nisam znao da je tako vec bilo.

Svejedno, mislim da Ustavni sud ili ima ili nema, a uzurpira ili ima, trebao bi biti suzdrzaniji, a konzumira neobuzdano, ovlasti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zoka bio i ostao stoka - Page 4 Empty Re: Zoka bio i ostao stoka

Post by udba 14/12/2015, 21:11

kolerik wrote:Trebali su odrzati razgovore i izjasniti se u roku od par dana. Nije da su im HDZ i SDP nepoznanice. Ovako su svima popustili zivci, pljuste optuzbe i atmosfera je zatrovana do kraja.
a prije toga je bio sklad, nek pljušte optužbe i mora da pljušte, pljuju se dok traje mandat, za vrijeme kampanje i sad nek se pljuje. Ionako pobjeđujemo na kraju mi.
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Zoka bio i ostao stoka - Page 4 Empty Re: Zoka bio i ostao stoka

Post by Guest 14/12/2015, 21:13

Regoč wrote:Nemaju što sabornici slati dopise predsjednici. Koga podržavaju, njemu potpišu, on ode predsjednici, dobije mandat, predsjednica sazove Sabor, ti isti izaberu predsjednika i tjeraj dalje.

Ovo precrtano je po meni ipak sporno. Predsjednica je Sabor vec sazvala na konstituirajucu sjednicu, koja je prekinuta u trajanju, ali Sabor je u stanju zasjedanja i procesu dogovora ka konstituiranju.

Ostalo - moze i tako, ali bojim se da nasa Predsjednica i nije nesto neutralna u procesu, a i postupak bi mogao biti transparentniji, sjedimo, cekamo da se ''dogovore'' i placamo im poreze. Velim protiv javnog akta apsolutne vecine zastupnika nitko se ne moze buniti, to je neporeciv legitimitet.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zoka bio i ostao stoka - Page 4 Empty Re: Zoka bio i ostao stoka

Post by Regoč 14/12/2015, 21:15

kolerik wrote:Ali cinjenica je da je Ustavni sud cesto u situaciji da donosi odluke koje imaju teske politicke posljedice, a i moze raspletati sukobe izmedju pojedinih grana vlasti.
To mu je posao, nešto protumači pa to ima posljedice na politiku. Također i razrješuje pitanje mjerodavnosti između pojedinih tielah vlasti.
kolerik wrote:Ovo sa autenticnim tumacenjem je po meni okej. Ako sam ja donio neki propis, onda sam valjda ja najkvalificiraniji da kazem o cemu se tu radi i dam potrebno pojasnjenje. Dobro, nisam znao da je tako vec bilo.
Meni nije jer postaješ sudac u svojoj stvari. Sabor donosi zakon, a smisao tumači Ustavni sud. Recimo, peti saziv Sabora donese zakon, a nešto se u tumačenju zakomplicira za šest godinah kad je u funkciji sedmi saziv. Nisu isti ljudi pa je pitanje mogu li znati što su oni prije mislili kad su donosili zakon.
kolerik wrote:Svejedno, mislim da Ustavni sud ili ima ili nema, a uzurpira ili ima, trebao bi biti suzdrzaniji, a konzumira neobuzdano, ovlasti.
Ustavni se sud mieša kad ga pitaju, ako ga nitko ne pita, on se ne mieša.

_________________
Zoka bio i ostao stoka - Page 4 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Zoka bio i ostao stoka - Page 4 Empty Re: Zoka bio i ostao stoka

Post by Guest 14/12/2015, 21:15

udba wrote:
kolerik wrote:Trebali su odrzati razgovore i izjasniti se u roku od par dana. Nije da su im HDZ i SDP nepoznanice. Ovako su svima popustili zivci, pljuste optuzbe i atmosfera je zatrovana do kraja.
a prije toga je bio sklad, nek pljušte optužbe i mora da pljušte, pljuju se dok traje mandat, za vrijeme kampanje i sad nek se pljuje. Ionako pobjeđujemo na kraju mi.

Dobro, ali sad su optuzbe sve opasnije, dovodi se u pitanje regularnost izbora i brojanje listica, uloga Predsjednice, tko saziva Sabor...to vise nije politicki folklor, to je ustavna paraliza sustava. Kome to dugorocno odgovara, ne znam.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zoka bio i ostao stoka - Page 4 Empty Re: Zoka bio i ostao stoka

Post by Regoč 14/12/2015, 21:17

kolerik wrote:
Regoč wrote:Nemaju što sabornici slati dopise predsjednici. Koga podržavaju, njemu potpišu, on ode predsjednici, dobije mandat, predsjednica sazove Sabor, ti isti izaberu predsjednika i tjeraj dalje.
Ovo precrtano je po meni ipak sporno. Predsjednica je Sabor vec sazvala na konstituirajucu sjednicu, koja je prekinuta u trajanju, ali Sabor je u stanju zasjedanja i procesu dogovora ka konstituiranju.
Ostalo - moze i tako, ali bojim se da nasa Predsjednica i nije nesto neutralna u procesu, a i postupak bi mogao biti transparentniji, sjedimo, cekamo da se ''dogovore'' i placamo im poreze. Velim protiv javnog akta apsolutne vecine zastupnika nitko se ne moze buniti, to je neporeciv legitimitet.
Ustavni stručnjaci kažu da nije sporno, ako bude tu je Ustavni sud. Predsjednica nije neutralna, jasno, ipak je ona hadezeovsko jato, no isto bi se ponašao i Josipović, samo bi drukao za drugu stranu. Bitno je, kad se druka, da se ne ide protiv Ustava.

_________________
Zoka bio i ostao stoka - Page 4 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Zoka bio i ostao stoka - Page 4 Empty Re: Zoka bio i ostao stoka

Post by Guest 14/12/2015, 21:18

Regoč wrote:
kolerik wrote:Ali cinjenica je da je Ustavni sud cesto u situaciji da donosi odluke koje imaju teske politicke posljedice, a i moze raspletati sukobe izmedju pojedinih grana vlasti.
To mu je posao, nešto protumači pa to ima posljedice na politiku. Također i razrješuje pitanje mjerodavnosti između pojedinih tielah vlasti.
kolerik wrote:Ovo sa autenticnim tumacenjem je po meni okej. Ako sam ja donio neki propis, onda sam valjda ja najkvalificiraniji da kazem o cemu se tu radi i dam potrebno pojasnjenje. Dobro, nisam znao da je tako vec bilo.
Meni nije jer postaješ sudac u svojoj stvari. Sabor donosi zakon, a smisao tumači Ustavni sud. Recimo, peti saziv Sabora donese zakon, a nešto se u tumačenju zakomplicira za šest godinah kad je u funkciji sedmi saziv. Nisu isti ljudi pa je pitanje mogu li znati što su oni prije mislili kad su donosili zakon.
kolerik wrote:Svejedno, mislim da Ustavni sud ili ima ili nema, a uzurpira ili ima, trebao bi biti suzdrzaniji, a konzumira neobuzdano, ovlasti.
Ustavni se sud mieša kad ga pitaju, ako ga nitko ne pita, on se ne mieša.

A nista, sto da kazem, hvala na pojasnjenju. :)

Ako sustav tako dobro funkcionira i sve je jasno, onda problema ne bi trebalo biti, mi gradjani se mozemo posvetiti pripremi za blagdane.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zoka bio i ostao stoka - Page 4 Empty Re: Zoka bio i ostao stoka

Post by Regoč 14/12/2015, 21:20

Takve sudove imaju europske zemlje. U Americi je Vrhovni sud ujedno i ustavni sud, što je meni sukob interesa. Ne znam kako to rješavaju u Britaniji, ali tamo ni nemaju ustav.

_________________
Zoka bio i ostao stoka - Page 4 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Zoka bio i ostao stoka - Page 4 Empty Re: Zoka bio i ostao stoka

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum