ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ovo zaslužuje javnu smrtnu kaznu paljenjem na lomači

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Ovo zaslužuje javnu smrtnu kaznu paljenjem na lomači - Page 5 Empty Re: Ovo zaslužuje javnu smrtnu kaznu paljenjem na lomači

Post by Guest 19/8/2020, 18:33

mativka wrote:
mobiu$ wrote:
Bitno je shvatiti koliko ima kriterija prilikom presuđivanja, a žrtva kao žrtva je samo jedna od kategorija koja više upućuje na mentalno stanje počinitelja u trenutku počinjenja djela.
Koliko osoba daje svoj sud da bi kriteriji bili zadovoljeni?

Ovisi o kompleksnosti djela (je li i djelo u stjecaju, produženo ili trenutačno, itd.).

Ako je trovanje ili financijski aspekt, puno.

Ako je klasični šankerski obračun, malo. Službena osoba, mrtvozornik, psihijatar ako ga obrana zatraži + svjedoci.

Ali nijednom sudac ne smije dozvoliti da vještači o meritumu, a npr. psihijatri to redovito rade!

Guest
Guest


Back to top Go down

Ovo zaslužuje javnu smrtnu kaznu paljenjem na lomači - Page 5 Empty Re: Ovo zaslužuje javnu smrtnu kaznu paljenjem na lomači

Post by mativka 19/8/2020, 18:38

mobiu$ wrote:Inače, sudski vještak bi najvjerojatnije prvu osobu, uzimajući u obzir da je ubio u po bijela dana, pred svjedocima, proglasio psihopatom i ustvrdio da nije ubrojiv.

Drugu osobu bi proglasio savršeno normalnom i zdravom.

Sudac koji bi se poveo za takvim “nalazima”, a većina naših sudaca upravo to i radi, bi prvog strpala u ludnicu, a drugom bi odmjerila kaznu zatvora do 10 godina.
E, da!

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Ovo zaslužuje javnu smrtnu kaznu paljenjem na lomači - Page 5 Empty Re: Ovo zaslužuje javnu smrtnu kaznu paljenjem na lomači

Post by aben 19/8/2020, 19:11

mobiu$ wrote:
aben wrote:
mobiu$ wrote:Pa dobro, jel tako teško dati odgovor na hiptetske slučajeve?

Kazna zatvora je do deset godina - ako smatrate da kazne treba uopće biti.

Odluka za pod 1) je

Odluka za pod 2) je
slučajevi ti uopće nisu relevantni za raspravu.

1) 40 godin strogog zatvora s prisilnim radom

2) 2 godine otvorenog zatvora s internetom i opcijom rada

Jesu.

Prvi slučaj jest za višu kaznu, ali ne samo zato jer je krhka starica u pitanju. Dakle, na jedva spomena vrijedan povod, izlazim iz auta, uzimam šipku (znači unaprijed točno znam što ću napraviti), razbijam stakla da dođem do žrtve, izvlačim ju metodički iz auta, sadistički ju premlaćujem do smrti. Počinitelj ima motiv, namjeru, sredstva, plan i bez oklijevanja ga sprovodi. Počinitelj možda ima kratki fitilj, a svaki sudski vještak bi mu ispisao dijagnozu. Ali, bio je ubrojiv dok je ubijao, jer da nije, ne bi bio tako metodičan i neumoljiv.

Slučaj dva je klasično ubojstvo na mah (ili kako vele u common law manslaughter). Dakle, branim se od batina, i okrećem se, u mraku, punim zamahom pogađam žrtvu koja bi udarac podnijela - da nije pao na podlogu kakvu je pao. U pitanju je nehaj počinitelja - imao sam namjeru da ga ozlijedim, ali sam ga ubio iz nehaja. Teže kazneno djelo konzumira lakše.

Dakle, uza sve dijagnoze, svojstva žrtava u oba slučaja, odluka o kazni i odmjeravanje iste ovisi o čitavom nizu kriterija i pravno operativnih činjenica sa kojima se sudac suočava.

Prvo je ubojstvo iz osobito niskih pobuda, dugotrajni zatvor (ne kaže se koliko, ali to je 20-40 godina).

Drugo je ubojstvo na mah, 5 godina zatvora, vani za 2,5 godine. Za internet ne garantiram, ali se uračunava vrijeme provedeno u pritvoru.

Bitno je shvatiti koliko ima kriterija prilikom presuđivanja, a žrtva kao žrtva je samo jedna od kategorija koja više upućuje na mentalno stanje počinitelja u trenutku počinjenja djela.
potpuno su irelevantni.
pitanje je tribo li odmazda biti težja ako je žrtva muško, žensko, peder, starija, mlaja, srb i slično.

ako se za prvu situaciju i ubojstvo babe dobije 40 godin, koliko bi se tribalo dobiti da je namesto babe za timunon bi već osudjivani lupež wifebeater i ki je član hdza.

moja teza je da bi tribali dobiti istu odmazdu.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Ovo zaslužuje javnu smrtnu kaznu paljenjem na lomači - Page 5 Empty Re: Ovo zaslužuje javnu smrtnu kaznu paljenjem na lomači

Post by dijagram 19/8/2020, 20:30

mobiu$ wrote:Pa dobro, jel tako teško dati odgovor na hiptetske slučajeve?

Kazna zatvora je do deset godina - ako smatrate da kazne treba uopće biti.

Odluka za pod 1) je

Odluka za pod 2) je
Nedostaju fakti bitni za odredjivanje kazne.
1.Osoba je manjinac.
2.Osoba je Hrvat.
Pod jedan ide abolicija, oprost, obustava postupka ako ga tko slucajno pokrene, nezainteresiranost za potragom itd.
U slucaju dva primjenjuju se zakonske norme, moguca su razlicita rjesenja ali gotovo nikada kao u slucaju pod jedan.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Ovo zaslužuje javnu smrtnu kaznu paljenjem na lomači - Page 5 Empty Re: Ovo zaslužuje javnu smrtnu kaznu paljenjem na lomači

Post by Guest 19/8/2020, 21:55

Odlično kolege.

Nagrada za kmečanje i trolanje:

aben - blok
dijagram  - blok

Ubih se objašnjavajući što se dešava na sudovima, vi okrenuste na moju stranačku pripadnost, postove ne čitate kao da ih se bojite.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovo zaslužuje javnu smrtnu kaznu paljenjem na lomači - Page 5 Empty Re: Ovo zaslužuje javnu smrtnu kaznu paljenjem na lomači

Post by IL Risorto 19/8/2020, 22:11

mobiu$ wrote:

Nagrada za kmečanje i trolanje:

aben - blok
dijagram  - blok
Zar nije dovolno što buš im hdzovski zemil novce ? lol!
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-24


Back to top Go down

Ovo zaslužuje javnu smrtnu kaznu paljenjem na lomači - Page 5 Empty Re: Ovo zaslužuje javnu smrtnu kaznu paljenjem na lomači

Post by Guest 19/8/2020, 22:19

סמאל wrote:

mobiu$ wrote:

Nagrada za kmečanje i trolanje:

aben - blok
dijagram  - blok
Zar nije dovolno što buš im hdzovski zemil novce ? lol!

To ih ide po defaultu, bez diskriminacije.

Ne sviđa mi se stav, ja temeljito objasnio, oni opalili zajebanciju. Ako ćemo se zajebavati, nema problema. Ako hoćete nešto čuti od nekoga tko nešto zna, isto ok.

Ali ne mogu ja objašnjavati, a oni mi izvlače Hitler argument na n-tu. Jebigasad.

Nek pričaju u zid.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovo zaslužuje javnu smrtnu kaznu paljenjem na lomači - Page 5 Empty Re: Ovo zaslužuje javnu smrtnu kaznu paljenjem na lomači

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum