ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 3 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by RayMabus 7/6/2020, 02:03

Veleprodajna cijena je mala dok je maloprodajna na tržnicama 40 kuna po kg

https://www.agrobiz.hr/agrovijesti/janesovi-ce-zadovoljni-prinosom-povrsine-pod-sparogom-udvostruciti-12991

Stvar je u tome da šta više ljudi shvati ovo šta san ja napisa za nju a to je da je to korov i da se sadi u šumi i u rubovima šuma i ostavi i najmanje ulaganje i najmanji trud a kilo 40 kuna onda će i ta maloprodajna za ove koji bi to sadili na veliko bit manja.

Sad se to isplati al čim netko skuži da se to posije u kraj parcele i zaboravi i da ćeš imat za godinu dvije punu šumu šparoga i ta cijena u maloprodaji će past.

RayMabus

Posts : 175890
2014-04-11


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 3 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Counter-Strike 7/6/2020, 02:41

bucino ulje,skupo ko otrov,15 $ mala flasica kakve shparoge kakvi bakrachi

_________________
Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 3 Americ10
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 3 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by RayMabus 7/6/2020, 02:54

Unimatrix_Zero wrote:bucino ulje,skupo ko otrov,15 $ mala flasica kakve shparoge kakvi bakrachi
Ima razlog zašto je to skupo. U poljoprivredi je skupo samo ono šta ne možeš na svakom terenu il klimi uzgojiti i ono šta je teško uzgojiti tako da ...jeveš to.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175890
2014-04-11


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 3 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Counter-Strike 7/6/2020, 02:59

a nista uzgajaj lude gljive pa se pucaj a serbino neka digne bascu na metar i po visine da mu se ledja ne krive pa neka uzgaja jaglace i ljubicice

_________________
Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 3 Americ10
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 3 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by RayMabus 7/6/2020, 03:07

Ja san posadija deset poma , četir paprike i četiri tikvice i tri balancane i malo petrisimula u vrtal i boli me k. Ne baziran se ja na poljoprivredu nego imam nekretnine i prihode a ne mislim se ženit nit pravit djecu pa mi ovo dođe ko hobi i usvajam svake ideje koje mi se čine ok a uz najmanji trud daju najbolje rezultate.

Vjerojatno ću jednom i posadit 50 šparoga onako kako san reka pa nek se nađe. Ionako su samonikle samo ih treba posadit po šumi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175890
2014-04-11


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 3 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Counter-Strike 7/6/2020, 03:08

poma? pomidora

_________________
Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 3 Americ10
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 3 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by RayMabus 7/6/2020, 03:15

Unimatrix_Zero wrote:poma? pomidora
Da , deset sadnica. Jedna je već počela bacat plod. Sad će i druge za koji dan. Ima rane i kasne. To mi je u vrtlu. Imam gori poviše dosta zemlje al nemam vodu pa onda gledam šta se tamo može sadit a da im ne treba zaljevanje. Sad su mi tamo samo masline u osnovi. Mogu jedino krumpir i grah sadit jer to ne treba vodu toliko al nema sad smisla kad je to prejeftino pa se više isplati kupit.

Ne isplati se sadit nešto ako je trošak tvog rada veći nego da to kupiš na tržnici.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175890
2014-04-11


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 3 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Counter-Strike 7/6/2020, 03:17

valjalo bi one zute mahune posaditi dobre su,a rijetko kad ih ima u trgovinama,neznam zasto cak i kad se pojave pudu neke suvonjave

_________________
Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 3 Americ10
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 3 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by RayMabus 7/6/2020, 03:26

Ne znam baš koliko se mahune isplate. Možds ovako u vrtal za sebe dva reda al i to je upitno. To je jeftino tako da jednostavno jeftinije je kupit.

Po kila ovoga deset kuna a da ideš sadit potrošit ćeš energije i goriva sto kuna.

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 3 8b97847_smrznuti-grasak_1

 
To se ne isplati sadit uopće. To strojevi rade na velikim površinama. Nema uopće smisla to posadit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175890
2014-04-11


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 3 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by RayMabus 7/6/2020, 03:45

U vrtal mogu posadit još tri puta više sadnica nego šta san sad posadija al ove godine me nešto zanima i sad gledam ove pome a praktički imam dvi tarace koje ne koristim i ovih deset poma ću ja kasnije sadit u pitare tako da mi u vrtlu ostane više prostora za nešto drugo. 

Dakle imam mogućnost da oko kuće za sebe posadim svega pomalo. A onda imam i sedam tisuća kvadrata zemljišta poviše kilometar i tu nemam vodu pa sad gledam šta bi gori a da nije nešto šta moram svaki dan obilazit jer mogu i gori odvojit 500 kvadrata , uzorat i ogradit i onda tu posadit sve ono šta ne triba vodu toliko.

To je meni dovoljno plus imam voćke tu i 7000 kvadrata zemlje i još toliko poviše toga.

Al najbitnije mi je ovo oko kuće jer tu imam vodu i mogu neke stvari vidit iz prve ruke kako se ponaša pa sam zaključiti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175890
2014-04-11


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 3 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by RayMabus 7/6/2020, 04:03

Sad ove godine nešto eksperimentiram da vidim koliko čega meni triba i kako se to ponaša. Već san vidija neke stvari koje ću na jesen maknit iz vrtla i dobit duplo više površine pa ću iduću godinu posadit još toga.

Ove pome san vidija da ih mogu i u pitar posadit dakle opet dobivam još više povšine. Pa imam još prostora u vrtlu pa ću i to osloboditi pa posadit salatu i slično.

Uglavnom radim za sebe tako da znam da hrane imam. 

Imam stanove , to mi pokrije režiju i hranu , još ću ovo napraviti pa neću trošit ni na hranu toliko i jene mi se. I još gori u polju šta posadit i opet još bolje.

Minimalni trud i minimalna ulaganja uz šta veći učinak. To ti je formula za poljoprivredu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175890
2014-04-11


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 3 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by RayMabus 7/6/2020, 04:21

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 3 Img_2014



Tikvice. Posadija san četiri i sad proučvam kako rastu i oće mi to bit dovoljno jer ako ne iduće godine ide šest il osam. Tako san i paprike posadija četiri pa sad gledamo i njih.

Tako ću uredit taj vrtal da ima svega pomalo koliko meni triba plus pome mogu i u pitare posli. Za sad ne moraju al imam i to na umu jer imam dvi tarace neiskorištene.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175890
2014-04-11


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 3 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by RayMabus 7/6/2020, 04:58

Baš razmišljam da blitvu posadim jer se to može uvik osim zimi sadit.

https://www.vrtlarica.com/sadnja-uzgoj-blitve/

Imam dva tri metra kvadratna slobodno pa onda...


https://www.rtl.hr/zivotistil/vrt-i-sobno-bilje/3316475/kada-je-najbolje-vrijeme-za-sijanje-blitve-i-spinata/




Trenutno mi nije prioritet al i za salate imam par kvadrata osigurano di će one bit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175890
2014-04-11


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 3 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by RayMabus 7/6/2020, 05:05

Generalno od tih salata mi se ne da sadi deset kultura nego samo jednu i to je to. Kupus je kupus. Ima kod zeta salate jer on ima ogroman vrtal al me salata toliko ne zanima nego dovoljna jedna pa kad oćeš nešto sebi napravit onda napriš od toga i jedna te ista kultura i imaš sjemenke i sve znaš a blitvu moš sadit tokom cile godine i priprema je jednostavna , malo u vruću vodu da prokuva i gotovo. Staviš dva krumpira i Bog.

To će isto biti u vrtlu.

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 3 Blitva
RayMabus
RayMabus

Posts : 175890
2014-04-11


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 3 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by RayMabus 7/6/2020, 05:29

Znam kako idu stvari sad na globalnoj razini po Nostradamusu i ne želim se dovest u situaciji da sistem padne a da nemam šta jist. Zato sad proučavam i radim mali vrtal a već imam neke ideje pošto gore imam sedam tisuća kvadrata al nemam vodu.


https://www.agroklub.com/sortna-lista/povrce/rastika-195/

Raštika , odlično podnosi sušu.


Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 3 DeT7k7kxrOTTBuo9aTFmgDA7ec3WcgYJq-_F6jU1JGTfNgjg7EEZ7QNjCvs2UpnKUcSkzkMVHF39OfWpTVU9qmf7qe7wkNHiqEtf297nxoce690WIblIV_UEvVPTqmYZyFEfWeiqV0VaaQbNeZ0YexmAa6ug



Posadiš sto komada i boli te k.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175890
2014-04-11


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 3 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by RayMabus 7/6/2020, 05:41

Formula je uvik šta manji trud i ulaganja uz najveću dobit

https://www.vrtlarica.com/sadnja-uzgoj-rastike/#Sadnja_rastike

Dođe kriza , znam kako se sadi , sadnice na teraci uzgojim i kad dođu za presađivanje samo ih u polje prisadin i dvi godine traje biljka i posadiš sto komada i nema zime. 

Doli vrtal i malo ovoga i može treći svijetski komodno ja gladan neću ić leć.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175890
2014-04-11


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 3 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by RayMabus 7/6/2020, 05:54

Ljudi misle da će stvari ić na bolje a u osnovi ova korona je ispraznila državne kase i iduća kriza odma nakon nje je imigrantska i kad dođe do toga države neće imat više para da pomažu gospodarstvu nego će biti druže snađi se a to druže snađi se je u biti tko te jebe.

Tko te jebe u situaciji kad si se navuka da živiš od posla kod drugih znači da ćeš ostat gladan ako nisi unaprid smislija kako da amortiziraš takvi udarac.

A većina nije.

Zato se ja bavim sad polako al sigurno povrtlarstvom.

Zelenilo se jede navečer jer nije teška spiza al ako zagusti možeš je jest i cili misec al poanta je da nisi gladan.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175890
2014-04-11


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 3 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Serbinho-3 7/6/2020, 07:32

RayMabus wrote:Znam kako idu stvari sad na globalnoj razini po Nostradamusu i ne želim se dovest u situaciji da sistem padne a da nemam šta jist. Zato sad proučavam i radim mali vrtal a već imam neke ideje pošto gore imam sedam tisuća kvadrata al nemam vodu.


https://www.agroklub.com/sortna-lista/povrce/rastika-195/

Raštika , odlično podnosi sušu.


Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 3 DeT7k7kxrOTTBuo9aTFmgDA7ec3WcgYJq-_F6jU1JGTfNgjg7EEZ7QNjCvs2UpnKUcSkzkMVHF39OfWpTVU9qmf7qe7wkNHiqEtf297nxoce690WIblIV_UEvVPTqmYZyFEfWeiqV0VaaQbNeZ0YexmAa6ug



Posadiš sto komada i boli te k.

Staviš bure plastično sa vodom, uzmes pumpu za vodu, problem resen...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26433
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 3 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by RayMabus 7/6/2020, 07:40

Neću sad nikakvu vodu kemijat , nek stoji tako. Imam doli vrtlić za sebe a gori ću vidit par kultura koje neću sadit al dođe li kriza uz najmanje ulaganje najveća korist.

Ne živin ja od toga , ovo je meni samo ovako da osiguran neku osnovu plus brza mobilizacija ako nanjušim veliku krizu.

Prije nego šta ikakvu vodu dovedem napravit ću baraku jer mi je to prioritet za bilo šta gore ako nije voćnjak nego i jednogodišnje biljke.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175890
2014-04-11


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 3 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by RayMabus 7/6/2020, 07:52

Ne planiram ništa ulagat gori. Pumpa za vodu je ulaganje. Ne triba mi to. Radim za sebe i ako nešto neće da raste bez vode aj zdravo , iduća kultura.

Raštika ne triba vodu. Posadiš je u sadnicu , doma zalivaš i kad malo naraste prisadiš gore i nema šta oko nje radit. Raste samo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175890
2014-04-11


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 3 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Serbinho-3 7/6/2020, 07:58

Mozes i u vertikalnim saksijama, ta zemlja ti tamo ne valja.

To zemlja i nije, šljaka ta tenis.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26433
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 3 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum