ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Guest 6/6/2020, 21:40

Miha da je cura,odma bi je zenijo...uz to sto dobro kuffa,josh i bastovani.. :love :love :love

Guest
Guest


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Šandor Winnetou 6/6/2020, 21:51

Legendovich wrote:Miha da je cura,odma bi je zenijo...uz to sto dobro kuffa,josh i bastovani.. :love :love :love
očito da nema dovoljno glupih cura koje bi popušile tvoju menagersku spiku, da ima već bi se odavno oženio a ne bi se družio s rukom kroz ove silne godine iza tebe.

_________________
Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19656
2017-12-31


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Guest 6/6/2020, 21:55

tre wrote:
Legendovich wrote:Miha da je cura,odma bi je zenijo...uz to sto dobro kuffa,josh i bastovani.. :love :love :love
očito da nema dovoljno glupih cura koje bi popušile tvoju menagersku spiku, da ima već bi se odavno oženio a ne bi se družio s rukom kroz ove silne godine iza tebe.
ooo,pa ti bash nemas nish u glavi... :rasta :rasta :rasta ,ali hajde,dopusteno jest...da nisi se ozenio,pice vise ne bi vidio u zivotu..ono Beta luzer si i kraj price..sad slobodno pljuckaj i laj,jer je to jedino st oznas.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Šandor Winnetou 6/6/2020, 22:08

Legendovich wrote:
tre wrote:
Legendovich wrote:Miha da je cura,odma bi je zenijo...uz to sto dobro kuffa,josh i bastovani.. :love :love :love
očito da nema dovoljno glupih cura koje bi popušile tvoju menagersku spiku, da ima već bi se odavno oženio a ne bi se družio s rukom kroz ove silne godine iza tebe.
ooo,pa ti bash nemas nish u glavi... :rasta :rasta :rasta ,ali hajde,dopusteno jest...da nisi se ozenio,pice vise ne bi vidio u zivotu..ono Beta luzer si i kraj price..sad slobodno pljuckaj i laj,jer je to jedino st oznas.. :cleanteeth
ej nisi glup na kvadrat, to si odavno prevazišao, držim da je već dobra petica u pitanju lol!

_________________
Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19656
2017-12-31


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Serbinho-3 6/6/2020, 23:08

michaellcmacha wrote:evo primjera, ovih dana pada kiša, ja nemam više ni 20 dio onog što sam prije imao po pitanju uzgoja što povrća što ljekovitog bilja... ali evo imam 5 podignutih gredica i u njima posađeno oko 60 struka rajčice i oko 100 struka parike razne plus utegličeno u velike tegle oko 50 nečega sveg i svačeg, i plus oko 60 kvadrata dužnih posađeno i posijano začinskog bilja i cikle, kelja, blitve, i tako to... i danas samo dok sam pokidao zaperke na rajčici, popincirao papriku jer je pozitivno vegetacijski reagirala na noćni rast temperature, prevršio mrkvu i ciklu, te potom prevenirao plavim kamenom, pa potom čajem od preslice i dao prihranu kap na kap, ubio sam 7 sati neprekidnog rada, istina i Bog usput sam radio na završavanju voliere ali svejedno sam se grbio oko biljki minimalno 4-5 sati... i to ne radi neke zarade nego da već kad sam to sve uzgojio i podigao da mi bolest i nevrijeme to ne unište, a da bi spriječio uništenje opet moraš staviti protugradnu mrežu, a ona košta i tako to...

Ako radis iz zadovoljstva, ok, ako tražiš zaradu, onda je vec to druga prica.

Sada ti ide vise prica u pravcu vertikalnih basti, vise imas prinosa na istoj površini i manje se kriviš.

To sto imas ti, mozes i u ovakve vertikalne saksije da staviš, dok mreža iznad, ne verujem da kosta nesto,

tipa ona zelena, plastična, propusta vodu a led odbija.

Papriku mozes i ovako nesto, kazu da mlate pare, ako ne lazu.

Pusticu ti dole na sledecem postu.



Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 41LPiSfE3VL._AC_
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26434
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Serbinho-3 6/6/2020, 23:10

Austrijanci prodaju ''Aji Charapita'' najskuplje čili papričice na svetu!

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 Aji-Charapita-paprika


https://zanimljivostidana.com/zanimljivosti/austrijanci-prodaju-aji-charapita-najskuplje-cili-papricice-na-svetu.html
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26434
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Serbinho-3 6/6/2020, 23:13

michaellcmacha wrote:
Serbinho-3 wrote:
michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:Ako je jednogodišnja lako će to zakon ponude i potražnje nać svoj put.
nije jednogodišnja, ali ovdje serbinjo a i svetozar brkaju neke pojmove... šparoge imaš šumske i kultivirane hibridne... cijena šumskih šparoga je oko 30 kuna, dok hibridna šparoga npr jersey giant dostiže konzumnu cijenu od 15 kuna... ove šumske moraš ići brati i ovisi o količini bla bla moraš platiti beračinu... to je ajmo reći ukalkulirano u cijenu... hibridne su manje na cijeni iako su i one ok i o tima priča serbinjo i oni kad bi se ... u svakom slučaju s obzirom da oko tog nasada koji je višegodišnji ima dosta posla ništa od toga ja sam imao jedan slog jedne godine i nešto riješio uglavnom većinu ne tako da sam si ostavio tek toliko da imam koju ali samo za svoje potrebe...

Uglavnom na Balkanu uvek govore o visini plata po Norveškoj i slicno a nikad o cenama zivota...

Tako i ovo, kao zarada a ne govore o troškovima.

Ima tu da se rinta ko konjina ili da platis a cena od 3 eura za kilo nije nista.

Bolje prekrsti noge ko Longie.

Ima daleko boljih kultura za zaradu a da se covek ne iskrivi ko kamila.
široka je to i kompleksna tema... tko god se uhvati poljoprivrede bilo kakve mora biti i malo trknut (kao ja) ili prisiljen, a danas (to danas traje već dobrih 200 godina) ljudi radije biraju život u gradu i eventualno povremenu relaksaciju kroz umjereni fizički rad na nekom obiteljskom imanju koji u osnovi održavaju starci ili rođaci...

Mora da postoji zarada, nece niko da se cima bez interesa...

Moze se zaraditi, samo treba znati sta i kako, organizacija i slicno...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26434
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by michaellcmacha 6/6/2020, 23:26

Serbinho-3 wrote:Austrijanci prodaju ''Aji Charapita'' najskuplje čili papričice na svetu!

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 Aji-Charapita-paprika


https://zanimljivostidana.com/zanimljivosti/austrijanci-prodaju-aji-charapita-najskuplje-cili-papricice-na-svetu.html
naravno da je skupa kad cijelo jedno stablo tokom plodonošenja može dati oko 100 plodova a težina jednog ploda je peti dio jednog grama... da se ne mučite sa računicom cijelo stablo plati 20 grama paprike svježe papričice... koja okusom podsjeća na habanero ali je osjetno manje ljutine. da bi ukupio kilu tih papričica moraš posaditi 500 strukova te paprike, i onda kad ju dehidriraš dobiješ oko 180-200 grama te paprike... e sad baš me zanima zna li itko ovdje što je 500 struka bilo kakve paprike a posebno chilli paprike...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by michaellcmacha 6/6/2020, 23:31

Serbinho-3 wrote:
michaellcmacha wrote:evo primjera, ovih dana pada kiša, ja nemam više ni 20 dio onog što sam prije imao po pitanju uzgoja što povrća što ljekovitog bilja... ali evo imam 5 podignutih gredica i u njima posađeno oko 60 struka rajčice i oko 100 struka paprike razne plus utegličeno u velike tegle oko 50 nečega sveg i svačeg, i plus oko 60 kvadrata dužnih posađeno i posijano začinskog bilja i cikle, kelja, blitve, i tako to... i danas samo dok sam pokidao zaperke na rajčici, popincirao papriku jer je pozitivno vegetacijski reagirala na noćni rast temperature, prevršio mrkvu i ciklu, te potom prevenirao plavim kamenom, pa potom čajem od preslice i dao prihranu kap na kap, ubio sam 7 sati neprekidnog rada, istina i Bog usput sam radio na završavanju voliere ali svejedno sam se grbio oko biljki minimalno 4-5 sati... i to ne radi neke zarade nego da već kad sam to sve uzgojio i podigao da mi bolest i nevrijeme to ne unište, a da bi spriječio uništenje opet moraš staviti protugradnu mrežu, a ona košta i tako to...

Ako radis iz zadovoljstva, ok, ako tražiš zaradu, onda je vec to druga prica.

Sada ti ide vise prica u pravcu vertikalnih basti, vise imas prinosa na istoj površini i manje se kriviš.

To sto imas ti, mozes i u ovakve vertikalne saksije da staviš, dok mreža iznad, ne verujem da kosta nesto,

tipa ona zelena, plastična, propusta vodu a led odbija.

Papriku mozes i ovako nesto, kazu da mlate pare, ako ne lazu.

Pusticu ti dole na sledecem postu.



Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 41LPiSfE3VL._AC_
ne ide serbinjo sad, ja sam vertikali sadio još prije 10 godina, to si ti sad vidio, mi koji se bavimo uzgojem pogotovo ja koji to radim doma gdje nemam puno prostora, okućnica 500 kvadrata plus plastenik kojeg više nema i plus kod staraca ali to je druga priča... to sam ja odavno apsolvirao... to je sve ok, ali probaj ti posaditi 500 struka aji papričica i kad krene prvo grananje i zakidanje prvog cvijeta, i potom pinciranje obodnih grana... znaš koliko bi se bavio s tim... 3 sata i kad bi skužio da nisi riješio ni 20 struka sterobi to u kurac i otišao prodavati robicu na tezgi...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by michaellcmacha 6/6/2020, 23:42

ovo što si stavio je vertikalni uzgoj jagoda, paprika se tako ne može saditi, niti rajčica, možeš npr saditi razno začinsko bilje... ja npr imam puno bosiljka, puno rukole, puno matovilca, puno mizune, kresa, raznih peršina, mrkvica, korabica i slično e to ti može ići u te vertikale... ali to ti može ići i u tegle (ja npr imam ostakljenu vanjsku terasu i onda tu imam 10 metara širokog podštoka na kojem ima svega i svačega, pa balkon na katu opet 5 metara za tegle, pa prednji prozori i tu su tegle ali tu je cvijeće... kvaka je da ja većinu toga sam uzgojim i imam svoje... a većina ljudi sve to kupuje... ja ti serbinjo imam preko 400 raznoraznog sjemenja oš povrća, oš ljekovitog bilja, oš cvijeća... jedino što sad stvarno više ne mogu sve to uzgajati nego sam si odabrao ono što mislim da je za ovu shemu najbolje za mene...ionako nisam planirao ništa, al me zajebala ova korona mjj...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Guest 7/6/2020, 00:03

tre wrote:
Legendovich wrote:
tre wrote:
Legendovich wrote:Miha da je cura,odma bi je zenijo...uz to sto dobro kuffa,josh i bastovani.. :love :love :love
očito da nema dovoljno glupih cura koje bi popušile tvoju menagersku spiku, da ima već bi se odavno oženio a ne bi se družio s rukom kroz ove silne godine iza tebe.
ooo,pa ti bash nemas nish u glavi... :rasta :rasta :rasta ,ali hajde,dopusteno jest...da nisi se ozenio,pice vise ne bi vidio u zivotu..ono Beta luzer si i kraj price..sad slobodno pljuckaj i laj,jer je to jedino st oznas.. :cleanteeth
ej nisi glup na kvadrat, to si odavno prevazišao, držim da je već dobra petica u pitanju lol!
kako sto rekoh..1 TRE-jedinaca za mjerenje gluposti(u ovom slucaju cek i za kretenluk i idiotizam.) :rasta :rasta :rasta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Serbinho-3 7/6/2020, 00:04

Dole u Leskovcu imaju te neke zezalice sa paprikama, cak i 

takmicenje ko moze vise.

Bio ja kod jedne na tezgi u Bloku 44, prodaje, hvali ljute, probaj...

Uzeo, probam jednu za drugom, nista.

Čudi se kako mogu sa jedem tako ljuto jednu za drugom.

Htela da me vodi za Leskovac da zgrnemo pare.

Pozvocas im paprike i počistis pare.

Mozes ti pare na paprikama da napraviš, mozda te sitne imaju bolju

cenu, nesto bolju nego babure, ali babure idu uvek i imaju dobru 

cenu.

One za ajvar ne znam, ali babura je i u Americi držala, dve babure na Floridi za 1 dolar.

Mozes i u saksiji gajiti babure.

Naravno, mozda nekoga novac ne zanima, vec hobi, ali novac mozes

i bez da se polomiš i savijes.


Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 Come-coltivare-i-peperoni-3-225x300


Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 Peperoncini-vaso

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 5173XLEVHQL._AC_
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26434
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Guest 7/6/2020, 00:06

Rekoh da je Miha cura,zenio bi je..sada se i ti Epi trpas??? lol! lol! lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Serbinho-3 7/6/2020, 00:08

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 Peperoni-ripieni-di-carne-e-riso_3145
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26434
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Guest 7/6/2020, 00:11

Serbinho-3 wrote:Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 Peperoni-ripieni-di-carne-e-riso_3145
:tu :tu :tu :tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Šandor Winnetou 7/6/2020, 01:10

Legendovich wrote:Rekoh da je Miha cura,zenio bi je..sada se i ti Epi trpas??? lol! lol! lol!
eto budalaša, gdje ti vidiš epija na temi drunken

_________________
Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19656
2017-12-31


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by RayMabus 7/6/2020, 01:43

michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:Ako je jednogodišnja lako će to zakon ponude i potražnje nać svoj put.
nije jednogodišnja, ali ovdje serbinjo a i svetozar brkaju neke pojmove... šparoge imaš šumske i kultivirane hibridne... cijena šumskih šparoga je oko 30 kuna, dok hibridna šparoga npr jersey giant dostiže konzumnu cijenu od 15 kuna... ove šumske moraš ići brati i ovisi o količini bla bla moraš platiti beračinu... to je ajmo reći ukalkulirano u cijenu... hibridne su manje na cijeni iako su i one ok i o tima priča serbinjo i oni kad bi se multi hektarski sadili poremetio bi se omjer ponude i potražnje i cijena bi pala na razinu pšenice ili tu negdje... u svakom slučaju s obzirom da oko tog nasada koji je višegodišnji ima dosta posla ništa od toga ja sam imao jedan slog jedne godine i nešto riješio uglavnom većinu ne tako da sam si ostavio tek toliko da imam koju ali samo za svoje potrebe...
Zna san da je neki zajeb. Mi te šparoge beremo po polju i brdima. To ovdje raste okolo. Ne znam jel to ko sadi ovako doma pa da prodaje. 

https://www.krenizdravo.rtl.hr/prehrana/samoniklo-bilje/kako-pronaci-i-ubrati-divlje-sparoge

Rastu u Dalmaciji i priobalju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175894
2014-04-11


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by RayMabus 7/6/2020, 02:00

Ja imam toga po polju al moraš ih tražit u travi. To ode kod mene raste u prirodi.

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 0b05ca4b2f6145febeafe15d6110e72e_view_l


A gledaj ovo tko ode sadi to su male količine i ne isplati se njemu to gonjat na tržnicu u Njemačku tako da to ono prodaju ovdje kod kuće itd. Očito kad ima toliko zajebancije onda tvoj rad plus cijena to i nije tako isplativo. Onda ti dođe do zakona ponude i potražnje pa ako puno njih to sadi pada cijena pa se dodatno ne isplati. A šta ja znam , ja to ne bi sadija jer toga ima ode po polju. Ne znam , ne izgleda mi ko neki biznis za šire mase. Možda netko pojedinačno tko ima sigurni otkup.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175894
2014-04-11


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by RayMabus 7/6/2020, 02:57

Pakiranje od 50.sjemenki šparoga 30 kn

https://lokvina.hr/shop/cijena/sparoga-argenteuil

Ima bijela i zelena al to je ista biljka samo se bijela uzgaja pod zemljom pa manje sunca dobije pa je deblja stabljika i zbog manjka svijetlosti je bijele boje.

Mi to i ne beremo jer izgubiš vrimena tražeći je po travi al može se ovo posadit ispod prizide pa onda nek se sama širi pa znaš di ih ima pa ih bereš svake godine na tom dijelu a ne da šetaš okolo ki budala.

Meni nisu zanimljive jer je dosta gorka ( ima željeza ) al nije 30 kuna puno ako će se ona onda sama proširit ko trava na nekoj parceli da raste samo da se ne zajebavaš oko toga a opet da imaš.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175894
2014-04-11


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by RayMabus 7/6/2020, 03:13

Moga bi ovo jedan put posadit al ne ovako kako svi sade nego imam šumu doli i kako hrast uzima hlad onda malo okopat , pola ih posadit u šumu a pola uz nju jer koliko vidim ona ne treba sunce kad je ova bijela šparoga ovako ispod zemlje šema i onda 50 mladica pa zaboraviš da si ih posadija i onda nek se oprašuju i kad oćeš brat ne šetaš okolo nego tu znaš da ih ima pa ubereš stručak i to je to.

30 kuna nije neka investicija a same će se raskotit i ne moraš šetat okolo tražeći ih. 

Jedino ovako se to isplati a ne se zajebavat s time.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175894
2014-04-11


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by RayMabus 7/6/2020, 04:03

Veleprodajna cijena je mala dok je maloprodajna na tržnicama 40 kuna po kg

https://www.agrobiz.hr/agrovijesti/janesovi-ce-zadovoljni-prinosom-povrsine-pod-sparogom-udvostruciti-12991

Stvar je u tome da šta više ljudi shvati ovo šta san ja napisa za nju a to je da je to korov i da se sadi u šumi i u rubovima šuma i ostavi i najmanje ulaganje i najmanji trud a kilo 40 kuna onda će i ta maloprodajna za ove koji bi to sadili na veliko bit manja.

Sad se to isplati al čim netko skuži da se to posije u kraj parcele i zaboravi i da ćeš imat za godinu dvije punu šumu šparoga i ta cijena u maloprodaji će past.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175894
2014-04-11


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra - Page 2 Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum