ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra Empty Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Serbinho-3 6/6/2020, 16:25

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra Asparagus-34403481920-830x553



https://biznis.telegraf.rs/agro-biz/3198589-ova-biljka-je-7-puta-isplativija-od-psenice-a-cena-po-hektaru-prelazi-3000-evra
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26431
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Serbinho-3 6/6/2020, 16:29

Nema teorije da bude 7 puta profitabilnija, jer imas dosta da se

radi oko iste, znaci dosta radnih sati, moras da platis ljude a 

pšenica svega toga nema.

Spargla u sezoni kosta kilo oko 3 eura ovde.

Imas ti dobro ledja da iskrivis za kilo spargle.

Loze ljude.

Dostigne cenu veću kada nije sezona, znaci plastenik ili iz Peru-a

i slicno.

Mada, nema teorije po meni, lazu ljude.

Inace smo po pšenici mnogo loši svi zajedno, mislim i Afganistan 

da je bolji od nas.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26431
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Guest 6/6/2020, 17:28

Serbinho-3 wrote:Nema teorije da bude 7 puta profitabilnija, jer imas dosta da se

radi oko iste, znaci dosta radnih sati, moras da platis ljude a 

pšenica svega toga nema.

Spargla u sezoni kosta kilo oko 3 eura ovde.

Imas ti dobro ledja da iskrivis za kilo spargle.

Loze ljude.

Dostigne cenu veću kada nije sezona, znaci plastenik ili iz Peru-a

i slicno.

Mada, nema teorije po meni, lazu ljude.

Inace smo po pšenici mnogo loši svi zajedno, mislim i Afganistan 

da je bolji od nas.
u svabiji je otprilike prosjek 9 ojra po kili,1. klasa,a vidjeh u velikom Kajuflanudu ove godine se digla i do 21 ojra po kili..(!!!) no to prvi puta vidim..

zarada moze biti brutalna..Bed je vas sto sve gledate lokalno...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Serbinho-3 6/6/2020, 17:34

Verovatno zimi...

Sada je ovde oko 3 eura, dolazi iz Pulje(Puglia) Regije u sezoni.

Kasnije kada zahladi, skače cena, jer se uvozi.

Znaci, plastenik, ali opet moras imati ljude da rade.

Tako napričali bajke za jagode, gledam, treba da se radi oko istih.

Moras da uzmes ljude, znaci kosta, plus organizacija, zezanje i da ti 

ne pokradu pred berbu.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26431
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Guest 6/6/2020, 17:38

ne..u sezoni,punoj,ovdje su cijene spargli paprene..mosh kilo odlicne govedine kupiti za to..9 ojra u sezoni friske
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by RayMabus 6/6/2020, 17:43

Tko zna jel se to može uopće transportirat do Njemačke. Možda je premekana biljka. Je u Njemačkoj skupo al nije u Srbiji. Možda nije zgodna za transport.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Guest 6/6/2020, 17:45

RayMabus wrote:Tko zna jel se to može uopče transportirat do Njemačke. Možda je premekana i biljka. Je u Njemačkoj skupo al nije u Srbiji. Možda nije zgodna za transport.
to je cvrsta biljka.prst debela,a za konzumiranje josh se mora sastrugati vanjski sloj,za koje postoje specijalizirane masine..dakle,ne dehidrira i nije lomljiva bash,u biti jako pogodnoa za transport..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by RayMabus 6/6/2020, 18:04

Ako je jednogodišnja lako će to zakon ponude i potražnje nać svoj put.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Serbinho-3 6/6/2020, 18:41

Legendovich wrote:ne..u sezoni,punoj,ovdje su cijene spargli paprene..mosh kilo odlicne govedine kupiti za to..9 ojra u sezoni friske

Mozda tamo, ovde 3 eura kilo, ne isplati se...

Zimi ode do te cifre, 9 eura, ali maj mesec 3 evrica ...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26431
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Guest 6/6/2020, 18:42

Serbinho-3 wrote:
Legendovich wrote:ne..u sezoni,punoj,ovdje su cijene spargli paprene..mosh kilo odlicne govedine kupiti za to..9 ojra u sezoni friske

Mozda tamo, ovde 3 eura kilo, ne isplati se...

Zimi ode do te cifre, 9 eura, ali maj mesec 3 evrica ...
nish uzgoj i izvoz?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by immortal 6/6/2020, 18:44

Serbinho-3 wrote:Nema teorije da bude 7 puta profitabilnija, jer imas dosta da se

radi oko iste, znaci dosta radnih sati, moras da platis ljude a 

pšenica svega toga nema.

Spargla u sezoni kosta kilo oko 3 eura ovde.

Imas ti dobro ledja da iskrivis za kilo spargle.

Loze ljude.

Dostigne cenu veću kada nije sezona, znaci plastenik ili iz Peru-a

i slicno.

Mada, nema teorije po meni, lazu ljude.

Inace smo po pšenici mnogo loši svi zajedno, mislim i Afganistan 

da je bolji od nas.
možda bi svojima olakšali pa nagovaraju ostale pripadnike EU da se uhvate cjelodnevnog posla oko šparoga
daju stručnjacima da napušu isplativost, loše zataje ..
ovo nisu jabuke na grani nego si pognut prema zemlji cijeli dan

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23152
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Serbinho-3 6/6/2020, 18:46

Isplati se iz Italije prebaciti tamo, 3 eura ovde, sada ne znam jel

skočilo nesto cena...

Uzgoj i izvoz?

To je zezanje, blago onome ko se sa time bakce...

Lesnik je bolje, posadis i raste sam.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26431
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Serbinho-3 6/6/2020, 18:48

mortal wrote:
Serbinho-3 wrote:Nema teorije da bude 7 puta profitabilnija, jer imas dosta da se

radi oko iste, znaci dosta radnih sati, moras da platis ljude a 

pšenica svega toga nema.

Spargla u sezoni kosta kilo oko 3 eura ovde.

Imas ti dobro ledja da iskrivis za kilo spargle.

Loze ljude.

Dostigne cenu veću kada nije sezona, znaci plastenik ili iz Peru-a

i slicno.

Mada, nema teorije po meni, lazu ljude.

Inace smo po pšenici mnogo loši svi zajedno, mislim i Afganistan 

da je bolji od nas.
možda bi svojima olakšali pa nagovaraju ostale pripadnike EU da se uhvate cjelodnevnog posla oko šparoga
daju stručnjacima da napušu isplativost, loše zataje ..
ovo nisu jabuke na grani nego si pognut prema zemlji cijeli dan

Tačno...

Pričaju lepe price, imas da iskrivis kičmu ko konjina...

Zato uzmu strance, proda EU maglu i ajde ko konjina se iskrivi...

Trešnje su ovde skupe.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26431
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Guest 6/6/2020, 18:54

Lijepa je ta taktika svabija..unisti ekonomiju okolnih drzava,i onda uvezi jeftinu radnu snagu...podlo ali efikasno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by michaellcmacha 6/6/2020, 20:25

RayMabus wrote:Ako je jednogodišnja lako će to zakon ponude i potražnje nać svoj put.
nije jednogodišnja, ali ovdje serbinjo a i svetozar brkaju neke pojmove... šparoge imaš šumske i kultivirane hibridne... cijena šumskih šparoga je oko 30 kuna, dok hibridna šparoga npr jersey giant dostiže konzumnu cijenu od 15 kuna... ove šumske moraš ići brati i ovisi o količini bla bla moraš platiti beračinu... to je ajmo reći ukalkulirano u cijenu... hibridne su manje na cijeni iako su i one ok i o tima priča serbinjo i oni kad bi se multi hektarski sadili poremetio bi se omjer ponude i potražnje i cijena bi pala na razinu pšenice ili tu negdje... u svakom slučaju s obzirom da oko tog nasada koji je višegodišnji ima dosta posla ništa od toga ja sam imao jedan slog jedne godine i nešto riješio uglavnom većinu ne tako da sam si ostavio tek toliko da imam koju ali samo za svoje potrebe...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by michaellcmacha 6/6/2020, 20:41

gle dečki jeben je posao povrćarstvo, farmersko ratarski uzgoj strnih žita kukuruza, soje ili riže je nešto sasvim drugo, manji broj operacija, uz poštivanje agrotehničkih mjera i izostanak velikih hidrometeoroloških odstupanja i neplanske navale štetnika, uglavnom precizne projekcije prinosa, i to je intenzivna poljoprivreda kojom se većina poloprivrednika u svijetu bavi... 
povrćarstvo a  šparoge su povrće koje je izuzetno zahtjevno, pogotovo u pripremi zemljišta za sadnju a i sve ostalo je pun kurac posla, i kako serbinjo veli treba tu motike i leđa...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Serbinho-3 6/6/2020, 20:44

michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:Ako je jednogodišnja lako će to zakon ponude i potražnje nać svoj put.
nije jednogodišnja, ali ovdje serbinjo a i svetozar brkaju neke pojmove... šparoge imaš šumske i kultivirane hibridne... cijena šumskih šparoga je oko 30 kuna, dok hibridna šparoga npr jersey giant dostiže konzumnu cijenu od 15 kuna... ove šumske moraš ići brati i ovisi o količini bla bla moraš platiti beračinu... to je ajmo reći ukalkulirano u cijenu... hibridne su manje na cijeni iako su i one ok i o tima priča serbinjo i oni kad bi se ... u svakom slučaju s obzirom da oko tog nasada koji je višegodišnji ima dosta posla ništa od toga ja sam imao jedan slog jedne godine i nešto riješio uglavnom većinu ne tako da sam si ostavio tek toliko da imam koju ali samo za svoje potrebe...

Uglavnom na Balkanu uvek govore o visini plata po Norveškoj i slicno a nikad o cenama zivota...

Tako i ovo, kao zarada a ne govore o troškovima.

Ima tu da se rinta ko konjina ili da platis a cena od 3 eura za kilo nije nista.

Bolje prekrsti noge ko Longie.

Ima daleko boljih kultura za zaradu a da se covek ne iskrivi ko kamila.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26431
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by michaellcmacha 6/6/2020, 20:54

evo primjera, ovih dana pada kiša, ja nemam više ni 20 dio onog što sam prije imao po pitanju uzgoja što povrća što ljekovitog bilja... ali evo imam 5 podignutih gredica i u njima posađeno oko 60 struka rajčice i oko 100 struka parike razne plus utegličeno u velike tegle oko 50 nečega sveg i svačeg, i plus oko 60 kvadrata dužnih posađeno i posijano začinskog bilja i cikle, kelja, blitve, i tako to... i danas samo dok sam pokidao zaperke na rajčici, popincirao papriku jer je pozitivno vegetacijski reagirala na noćni rast temperature, prevršio mrkvu i ciklu, te potom prevenirao plavim kamenom, pa potom čajem od preslice i dao prihranu kap na kap, ubio sam 7 sati neprekidnog rada, istina i Bog usput sam radio na završavanju voliere ali svejedno sam se grbio oko biljki minimalno 4-5 sati... i to ne radi neke zarade nego da već kad sam to sve uzgojio i podigao da mi bolest i nevrijeme to ne unište, a da bi spriječio uništenje opet moraš staviti protugradnu mrežu, a ona košta i tako to...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by michaellcmacha 6/6/2020, 20:58

Serbinho-3 wrote:
michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:Ako je jednogodišnja lako će to zakon ponude i potražnje nać svoj put.
nije jednogodišnja, ali ovdje serbinjo a i svetozar brkaju neke pojmove... šparoge imaš šumske i kultivirane hibridne... cijena šumskih šparoga je oko 30 kuna, dok hibridna šparoga npr jersey giant dostiže konzumnu cijenu od 15 kuna... ove šumske moraš ići brati i ovisi o količini bla bla moraš platiti beračinu... to je ajmo reći ukalkulirano u cijenu... hibridne su manje na cijeni iako su i one ok i o tima priča serbinjo i oni kad bi se ... u svakom slučaju s obzirom da oko tog nasada koji je višegodišnji ima dosta posla ništa od toga ja sam imao jedan slog jedne godine i nešto riješio uglavnom većinu ne tako da sam si ostavio tek toliko da imam koju ali samo za svoje potrebe...

Uglavnom na Balkanu uvek govore o visini plata po Norveškoj i slicno a nikad o cenama zivota...

Tako i ovo, kao zarada a ne govore o troškovima.

Ima tu da se rinta ko konjina ili da platis a cena od 3 eura za kilo nije nista.

Bolje prekrsti noge ko Longie.

Ima daleko boljih kultura za zaradu a da se covek ne iskrivi ko kamila.
široka je to i kompleksna tema... tko god se uhvati poljoprivrede bilo kakve mora biti i malo trknut (kao ja) ili prisiljen, a danas (to danas traje već dobrih 200 godina) ljudi radije biraju život u gradu i eventualno povremenu relaksaciju kroz umjereni fizički rad na nekom obiteljskom imanju koji u osnovi održavaju starci ili rođaci...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Guest 6/6/2020, 21:40

Miha da je cura,odma bi je zenijo...uz to sto dobro kuffa,josh i bastovani.. :love :love :love
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra Empty Re: Ova kultura je 7 puta isplativija od pšenice, a cena po hektaru prelazi 3.000 evra

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum