ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima Empty ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima

Post by debotoijusto 19/4/2020, 07:54

ZBOG pandemije koronavirusa prije mjesec dana je u Hrvatskoj sve stalo. Ne rade škole, restorani, kafići, trgovine (osim prehrambenih i apoteka), zatvorene su i brojne tvrtke i obrti, a mi danas imamo 1814 zaraženih koronavirusom i 36 umrlih te 600 izliječenih. Međutim, prošle je godine, iako mnogi to ne znaju, situacija bila daleko dramatičnija.
Tako smo 2019. godine po podacima Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo imali 117 umrlih od gripe, dok je službeno registrirano ukupno 61.080 oboljelih od gripe. Uz to, predsjednik Zoran Milanović neki dan je izjavio da smo u siječnju 2017. godine imali čak 2000 umrlih više nego u siječnju 2016. godine, a te je informacije dobio iz Državnog zavoda za statistiku.
I mediji su te 2017. pisali o tome, ali to nije stvorilo ni približnu paniku kao epidemija koronavirusa, što je i logično s obzirom na to da za covid-19, za razliku od gripe, nemamo cjepivo, a sama bolest nije ni blizu toliko istražena kao gripa.



Ravnateljica Zarazne "Dr. Fran Mihaljević" nedavno je, pak, izjavila da su lani svi respiratori u njenoj bolnici bili zauzeti zbog gripe i da je, zapravo, situacija bila puno gora nego što je to sada usred pandemije koronavirusa.
"Mi smo doista bili iskoristili sve respiratore koje smo imali. Zahvaljujući brzoj reakciji tada pomoćnika ministra Beroša i ministra Kujundžića, mi smo dobili dodatne respiratore. Morali smo po prvi put od kada se itko sjeća i od starijih proširiti našu intenzivnu jedinicu", izjavila je Markotić u razgovoru za N1 televiziju, dodavši da se ne sjeća koliko je točno pacijenata umrlo.
"Ne sjećam se brojki. Znam da je bio snažan pritisak na Kliniku, da su naši kolege s intenzivne danonoćno radili, da je to bio jedan izniman napor. Čak bih se usudila reći da je situacija u nekakvih tri tjedna bila puno teža nego sada i da je bilo puno više pacijenata na respiratoru nego što ih je sad", izjavila je Markotić.



Prije nekoliko dana predsjednik Zoran Milanović iznio je podatak da su prošle godine zbog gripe svi respiratori u Zaraznoj bili zauzeti te je izjavio kako ispada da je sada situacija bolja nego tada.
Milanović je također upozorio na činjenicu da je prije tri godine u siječnju u Hrvatskoj umrlo oko 6500 ljudi, što je oko 2000 ljudi više od desetogodišnjeg prosjeka. Istaknuo je da je to zastrašujuća brojka, ali da nitko nije reagirao na te podatke.

"Ima puno stvari na koje nemamo odgovore i preko kojih prelazimo i nastavljamo živjeti. Recimo, u siječnju 2017. godine izračunato je da je u tom mjesecu umrlo 6500 osoba. To smo znali u ožujku 2017. godine. Znam da 6500 umrlih nikome ne znači ništa. Međutim, godinu dana ranije u siječnju je umrlo 4500 ljudi. Od čega je umrlo 2000 ljudi više. Samoubojstava i prometnih nesreća? Nije ih bilo? Dakle, prije tri godine je u jednom mjesecu umrlo 2000 ljudi više od nekakvog prosjeka. To je zastrašujuća brojka. I to smo znali, ali uopće nismo reagirali. To je vjerojatno bila epidemija neke teže gripe. Jer u tim sezonskim prolapsima se uvijek više umire. I tako nekako se izračunava koliko je ljudi umrlo od gripe. Kada vidiš da ti je u jednoj godini u jednom mjesecu umrlo 45 posto ljudi više nego što normalno umire u desetogodišnjem prosjeku u tom mjesecu, nešto se dogodilo. Ne znam što", rekao je Milanović.



https://www.index.hr/vijesti/clanak/u-sijecnju-2017-kod-nas-je-umrlo-2000-ljudi-vise-nego-2016-sto-se-tada-dogodilo/2175865.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30603
2014-04-12


Back to top Go down

ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima Empty Re: ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima

Post by mutava baštarda 19/4/2020, 08:21

Koliko ih je ove godine umrlo od gripe? Računa li se gripa i dalje?

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima Empty Re: ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima

Post by mutava baštarda 19/4/2020, 08:25

debotoijusto wrote:]



Ravnateljica Zarazne "Dr. Fran Mihaljević" nedavno je, pak, izjavila da su lani svi respiratori u njenoj bolnici bili zauzeti zbog gripe i da je, zapravo, situacija bila puno gora nego što je to sada usred pandemije koronavirusa.
"Mi smo doista bili iskoristili sve respiratore koje smo imali. Zahvaljujući brzoj reakciji tada pomoćnika ministra Beroša i ministra Kujundžića, mi smo dobili dodatne respiratore. Morali smo po prvi put od kada se itko sjeća i od starijih proširiti našu intenzivnu jedinicu", izjavila je Markotić u razgovoru za N1 televiziju, dodavši da se ne sjeća koliko je točno pacijenata umrlo.
"Ne sjećam se brojki. Znam da je bio snažan pritisak na Kliniku, da su naši kolege s intenzivne danonoćno radili, da je to bio jedan izniman napor. Čak bih se usudila reći da je situacija u nekakvih tri tjedna bila puno teža nego sada i da je bilo puno više pacijenata na respiratoru nego što ih je sad", izjavila je Markotić.



[/color]

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima Empty Re: ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima

Post by jastreb 19/4/2020, 08:37

Ove godine čeka nas rekordna turis.sezona. Još bolja od one lani.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima Empty Re: ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima

Post by jastreb 19/4/2020, 08:37

Marko i Momčilo imati će vjenčanje iz snova!
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima Empty Re: ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima

Post by mutava baštarda 19/4/2020, 08:39

jastreb wrote:Ove godine čeka nas rekordna turis.sezona. Još bolja od one lani.
ja ću u Brela parkirat ispod plave zastave... Nema više u brdo parking 80 kn

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima Empty Re: ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima

Post by jastreb 19/4/2020, 08:40

Ela će smršavjeti!

Severina će vidjeti sina.

Djevojka Ćalete Cara će dobiti obuću vrijednu oko 50 milja eura.

Sin Akija Rahimovskog će dogovoriti odličnu gažu.

Bačva umotana u stoljnjake iduće će godine predstavljati Hrvatsku na Eurosongu.

Miroslav Škoro zadobit će masovnu podršku hrvatskog puka.

Lidija Bačić objavit će fotke od kojih ćemo pasti u nesvijest.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima Empty Re: ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima

Post by jastreb 19/4/2020, 08:40

mutava baštarda wrote:
jastreb wrote:Ove godine čeka nas rekordna turis.sezona. Još bolja od one lani.
ja ću u Brela parkirat ispod plave zastave... Nema više u brdo parking 80 kn
Samo ti sanjaj.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima Empty Re: ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima

Post by danni1 19/4/2020, 09:52

mutava baštarda wrote:Koliko ih je ove godine umrlo od gripe? Računa li se gripa i dalje?
Sve se računa.

Ove godine je bolje dijelom i zbog karantene.

Sve će se to vratit na staro kad malo bolje prouče virus i shvate da učinkovite obrane od njega nema. Možda će bit bolje jer će ljudi u tom periodu kad ti virusi kreču više obrate pažnju na higijenu i distancu.

_________________
ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima Empty Re: ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima

Post by veber 19/4/2020, 11:30

mutava baštarda wrote:
jastreb wrote:Ove godine čeka nas rekordna turis.sezona. Još bolja od one lani.
ja ću u Brela parkirat ispod plave zastave... Nema više u brdo parking 80 kn
Jebala te brela, Makarska iuzduž i poprek. Mi bi na sladoled i onda mutavi veber ode u makarsku na sladoled, lik mi naplati vezarinu kao da sam jahtetinu usidrio. Naravno jebeni sladoled ko 30l benzina. 150 litara benzina, 300 kn sladoled.i onda veli žena, kaj si nadrkan?

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima Empty Re: ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima

Post by mutava baštarda 19/4/2020, 12:02

veber wrote:
mutava baštarda wrote:
jastreb wrote:Ove godine čeka nas rekordna turis.sezona. Još bolja od one lani.
ja ću u Brela parkirat ispod plave zastave... Nema više u brdo parking 80 kn
Jebala te brela, Makarska iuzduž i poprek. Mi bi na sladoled i onda mutavi veber ode u makarsku na sladoled, lik mi naplati vezarinu kao da sam jahtetinu usidrio. Naravno jebeni sladoled ko 30l benzina. 150 litara benzina, 300 kn sladoled.i onda veli žena, kaj si nadrkan?
ti gledaš na svoj način, ja na svoj.... Ranije ručam, ukrcam dicu i pobočnicu u auto, za uru gledam polugole drugarice iz slavenskih zemlja na čistoj šljunčanoj plaži...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima Empty Re: ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima

Post by veber 19/4/2020, 12:10

Znaš kaj se veli za gledače?

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima Empty Re: ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima

Post by veber 19/4/2020, 12:10

Znaš kaj se veli za gledače?

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima Empty Re: ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima

Post by dzango 19/4/2020, 12:20

veber wrote:Znaš kaj se veli za gledače?
Od gledanja nema selameta, kaže tetka Đana.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima Empty Re: ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima

Post by mutava baštarda 19/4/2020, 12:27

dzango wrote:
veber wrote:Znaš kaj se veli za gledače?
Od gledanja nema selameta, kaže tetka Đana.
Priko oka, jer pobočnica snima...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima Empty Re: ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima

Post by veber 19/4/2020, 12:31

mutava baštarda wrote:
dzango wrote:
veber wrote:Znaš kaj se veli za gledače?
Od gledanja nema selameta, kaže tetka Đana.
Priko oka, jer pobočnica snima...
Opališ joj šamar preko gubice pa neka si mislu

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima Empty Re: ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima

Post by mutava baštarda 19/4/2020, 13:41

veber wrote:
mutava baštarda wrote:
dzango wrote:
veber wrote:Znaš kaj se veli za gledače?
Od gledanja nema selameta, kaže tetka Đana.
Priko oka, jer pobočnica snima...
Opališ joj šamar preko gubice pa neka si mislu
To su bajke o vlajima.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima Empty Re: ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima

Post by veber 19/4/2020, 13:48

Onda ju zvekni preko čvalja

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima Empty Re: ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima

Post by mutava baštarda 19/4/2020, 14:52

veber wrote:Onda ju zvekni preko čvalja
u Vlaylandu je pravilo, jezikom ako ćeš i po prknu, a obiteljsko nasilje je za krajeve koje je oblikovala napredna civilizacija... Mi smo zatucani po tom pitanju.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima Empty Re: ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima

Post by veber 19/4/2020, 14:54

Mi smo napredni. Potražimo slovenca u novom mestu.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima Empty Re: ide priprema za prekomjerno granatiranje dobrim vijestima

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum