ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije!

Go down

Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije! Empty Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije!

Post by L'âme 13/11/2015, 18:09

.Objašnjavaju to time da frontotemporalna demencija utječe na dio mozga "zadužen" za osobnost i ponašanje, a može uzrokovati da osoba, pod djelovanjem bolesti, postane impulzivna i nepromišljena .



http://www.vecernji.hr/moje-zdravlje/imate-crni-smisao-za-humor-mozda-vam-prijeti-rijetki-oblik-demencije-1037058








Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije! E362ba8709b73c68892902dc5b007750

Foto: Thinkstock
Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije! 620bd8b18518f8a419aaf3d5643a2824
Autor:
Linda Draškić

Ako imate dobar smisao za humor, imate barem jednu odličnu osobinu. 

Može li se isto reći ako imate "crni" smisao za humor?
Znanstvenici sa Sveučilišta College London istražuju postoji li posebna povezanost između crnog humora i oboljenja od rijetkog oblika demencije.  
Objašnjavaju to time da frontotemporalna demencija utječe na dio mozga "zadužen" za osobnost i ponašanje, a može uzrokovati da osoba, pod djelovanjem bolesti, postane impulzivna i nepromišljena.
Da biste dobili bolju ideju o ponašanju pacijenta prije dijagnoze, istraživači su ispitali članove obitelji i prijatelje 48 pacijenata o njihovu smislu za humor i eventualnog neprimjerenog ponašanja, javlja BBC. 
Rezultati su pokazali da su njihove najbliže osobe, poput supružnika, primijetili promjene u njihovu smislu za humor unutar devet godina prije postavljanja dijagnoze. Mnogi su rekli da su njihovi najdraži, kojima je postavljena dijagnoza, razvili "crni smisao za humor" i smijali su se tragičnim i tužnim događajima. 
Jedan oboljeli smijao se svojoj supruzi koja se teško opekla, a jedan se smijao prijatelju koji se borio s astmatičnim napadom. 
Istraživači tvrde da oboljele osobe razvijaju sasvim neprimjeren i "bolestan" smisao za humor. 
– Ova studija naglašava koliko je bitno proučavati i druge, različite simptome ako sumnjamo na demenciju osim onog najčešćeg i najočitijeg – gubitak pamćenja.

Znala sam da nešto mora biti čudno.. scratch lol!

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije! Empty Re: Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije!

Post by abraham 13/11/2015, 18:10

Ups.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14030
2014-04-14


Back to top Go down

Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije! Empty Re: Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije!

Post by RayMabus 13/11/2015, 18:11

Taj sam. Znam to odavno. Ćak mi je to u horskopu prije dosta godina jedna osoba pročitala. Kad vidiš da su mi oči postale čudne ....... lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije! Empty Re: Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije!

Post by abraham 13/11/2015, 18:12

Koliko se sjecam ali ovaj oblik demencije je najcesce uzrokovan alkoholizmom. Ne da mi se provjeravati ali bih se zakleo. Muhahahahahahaaaa

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14030
2014-04-14


Back to top Go down

Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije! Empty Re: Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije!

Post by veber 13/11/2015, 18:12

ja mislio,nekaj na sjenjaku.....

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije! Empty Re: Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije!

Post by RayMabus 13/11/2015, 18:13

Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije! Hopscotch_to_oblivion

lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije! Empty Re: Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije!

Post by RayMabus 13/11/2015, 18:17

maggie13 wrote:.
Znanstvenici sa Sveučilišta College London istražuju postoji li posebna povezanost između crnog humora i oboljenja od rijetkog oblika demencije.  
Objašnjavaju to time da frontotemporalna demencija utječe na dio mozga "zadužen" za osobnost i ponašanje, a može uzrokovati da osoba, pod djelovanjem bolesti, postane impulzivna i nepromišljena.
Valencija: osobnost. Termin se koristi da bi označio posuđivanje nečije osobnosti. Valencija je zamjena za sebe uzeta nakon činjenice gubitka samopouzdanja. Osoba "u valenciji svojega oca" ponaša se kao da je otac.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije! Empty Re: Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije!

Post by IL Risorto 13/11/2015, 18:19

Glupost.Crni humor imam od kad znam za sebe a uopće nisam impulzivan,već vrlo smiren.Sjećam se kako mi je bilo smješno do bola kad je hauba pala sestri na glavu a ona poljubila motor.
Njoj nije bilo baš dobro a ja si nisam mogao pomoći već sam se upišao od smijeha. lol!
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije! Empty Re: Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije!

Post by RayMabus 13/11/2015, 18:19

Demenciju se može gledati i kao mehanizam zaboravljanja.

Sad šta to znači ......najbolje je da u praksiraš ....idi zahebavat nekoga tko ima smisao za crni humor.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije! Empty Re: Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije!

Post by RayMabus 13/11/2015, 18:20

Ni ja nisam impluzivan .....dok ne popizdim. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije! Empty Re: Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije!

Post by RayMabus 13/11/2015, 18:23

Više slojne osobe ....al najbitnija je razina svijesnosti samog JA ....nešto poput ako uzmemo najednostavniji primjer .....osoba koja ima dva uma .....ili više .....odvojena je od stvari i zbivanja .....tragične situacije su joj smiješne .....njen um tj umovi su iznad toga.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije! Empty Re: Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije!

Post by RayMabus 13/11/2015, 18:25

Zaštitni mehanizam uma ....kontrolirana dmencija ....kontrolirano zaboravljanje ....dva uma ....ili više ....poput kolosjeka .....
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije! Empty Re: Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije!

Post by RayMabus 13/11/2015, 18:25

O čemu sam sad pričao ?

lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije! Empty Re: Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije!

Post by RayMabus 13/11/2015, 18:27

INaće ovo istraživanje je napravljeno od neke bolesti do toga da to stvara crni humor ....kod zdrave osobe ....crni humor obično oznaćava da osoba ima nekoliko umova.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije! Empty Re: Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije!

Post by RayMabus 13/11/2015, 18:29

Samo kod njih ovo funkcionira na način da kad uđu u drugi um mehanizam zaboravljanja je na onom prvom umu ....šetaju po volji .....masovne ubojice ono .....ubija u jednom umu .....najnormalnije funkcionira u drugom ko da se ništa nije desilo .....jer između skakanja iz ta dva uma kad si u jednom za ono drugo vrijedi mehanizam zaboravljanja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije! Empty Re: Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije!

Post by RayMabus 13/11/2015, 18:32

Nemora bit masovni ubojica ....može i uspiješni biznismen ....jednostavno ima više umova ...u jednome radi ....u drugome odmara ....nisu povezani ....nema sjećanja ....zato se kad se odmara onda se odmara.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije! Empty Re: Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije!

Post by RayMabus 13/11/2015, 18:38

Demencija ili zaboravljanje je inaće prirodna stvar. Kad bi um sve pamtio poludio bi od tolikih podataka. Namjerno zaboravljamo pogotovo one stvari koje nam nisu bitne za opstanak i oslobađamo arhivaru ( bibilioteka podatka ) mijesto.

Isto ko na kompjuteru kad čistimo disk tj fragmentiramo ga itd itd itd.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije! Empty Re: Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije!

Post by RayMabus 13/11/2015, 18:39

Demencija kao bolejst kako je ovdje istražena nastane kad veza između JA i arhivara popuca. Zato je to u tom slućaju demencija kao boelst zaboravljanja ....inaće je ona urođena zdravoj osobi da nepamti podatke koji joj nisu nešto ili nisu nešto previše bitni u životu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije! Empty Re: Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije!

Post by RayMabus 13/11/2015, 18:40

A glupe teme. lol!

Ajmo na nešto svrsihodnije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije! Empty Re: Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije!

Post by RayMabus 13/11/2015, 18:43

Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije! K2.items.cache.b93f75d38a90487554b74e10b79f2d3e_Lnsp_605

GLupi Bosanci ....rugaju se sami sebi. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije! Empty Re: Imate 'crni' smisao za humor? Možda vam prijeti rijetki oblik demencije!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum