ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Primjer velikosrpskog ludila

Page 4 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 4 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by kic Thu 17 Oct - 21:05


Dakle, jedini period kad se mehanizam rata može zaustaviti je u toj početnoj fazi kada domaćini jedne etničke ili vjerske grupe još uvijek vide razliku između marginalaca i domaćina u drugoj etničkoj ili vjerskoj grupi.

Kako to provesti u djelo? Prvo, potrebno je poznavati strukturu mehanizma rata, tj. potrebno je da domaćini poznaju strukturu osobnosti marginalaca i političara i budu svjesni igre koju ta dva segmenta društva igraju. Domaćinima prvo treba biti jasno da su, bez podrške domaćina, političari i marginalci nemoćni.

Međutim, ovo nije dovoljno. Potrebno je da domaćini uskrate svoju podršku političarima i marginalcima i to je onaj teži dio. Ljudi imaju prirodnu tendenciju da se plaše "stranih" grupa ljudi i taj strah ima evolutivnu pozadinu. Kao i kod ostalih ljudskih destruktivnih strahova, i protiv ovog straha je potreno koristiti razum.

Prvi korak u ovoj borbi smo već napravili ako smo shvatili strukturu mehanizma rata. Dakle, jasno nam je da će se domaćini iz one "njihove" etničke ili vjerske grupe odlučiti na nasilje samo onda kad vjeruju da će ih domaćini iz ove "naše" grupe napasti. Jasno nam je da domaćini žele nasilje samo onda kada vjeruju da je to jedini način da spriječe nasilje nad sobom. Jasno nam je također da trebamo uvijek imati u vidu da prve zločine započinju marginalci, a ne domaćini. Svrha tih zločina je da zbune domaćine tako što će ih navesti da povjeruju da se marginalci ni po čemu ne razlikuju od svojih sunarodnjaka domaćina.

Sljedeći korak je da domaćini sebi iskreno predoče što to dobivaju, a što gube, ako odluče ne odgovarati na provokacije marginalaca. Ta računica treba uzeti u obzir činjenicu da, u većini ratova, domaćini na obje strane gube mnogo. Mnogi izgube čitavo imanje, a gotovo da ne bude obitelji koja ne izgubi bar jednog člana u ratnom vihoru. Uz to dolaze sve one traume koje rat sa sobom nosi. Njih je teško riječima dočarati, ali svatko tko je iskusio dugotrajno nasilje i strah za vlastiti život i živote svojih bližnjih, razumjet će o čemu pričam.

S druge strane, neuključivanje u ratni sukob sa sobom donosi rizik od napada marginalaca. Ova opcija isto donosi strah i neizvjesnost. Ali, marginalci ne mogu dugo terorizirati domaćine i to iz više razloga. Prvo, političari će, ako vide da domaćini nisu zagrizli mamac i ne uključuju se u sukobe, morati upotrijebiti zakonska sredstva protiv marginalaca. Političar koji na duži period tolerira stihijsko ponašanje marginalaca, tj. ne održava vladavinu zakona (ma kakav zakon to bio) nema političke budućnosti. Političari to znaju i zato im je cilj da se domaćini što prije uključe u organizirano nasilje započeto od strane marginalaca. Ako se domaćini odbiju uključiti, do organiziranog sukoba neće doći.

Ako političari ne uspostave vladavinu zakona, onda dolazi do sloma države. Priča o slomu države je zanimljiva, ali bi nam oduzelo previše vremena da se time sada bavimo. Oni koji su zainteresirani, mogu više o tome da pročitaju ovdje.

Dakle, za zaustavljanje mehanizma rata je potrebno da većina domaćina na vrijeme shvati da bi ratom izgubila više nego što bi dobila. Budući da je trenutna tendencija domaćina da nasjednu na igru marginalaca i političara, potrebno je raditi na tome da bar buduće generacije domaćina budu imunije na ovu igru. To je težak, ali ne i neizvediv posao. Za početak je dovoljno da oni koji shvate kako funkcionira mehanizam rata i kako se taj mehanizam može zaustaviti prenesu svoja saznanja drugima. Najvažnije je ova znanja prenijeti djeci i uopće ohrabrivati djecu da razmišljaju kritički, van šablona koje im nameće državni obrazovni sistem. Taj obrazovni sistem uvijek kroje političari i zato možemo biti sigurni da našu djecu neće u državnim školama učiti o mehanizmu rata.

https://www.liberal.hr/kako-zaustaviti-mehanizam-rata--734

kic
Admin

Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 4 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by Serbinho-3 Thu 17 Oct - 22:09

Ringo10 wrote:
Serbinho-3 wrote:
Ringo10 wrote:
pizzon wrote:ne kenjajte
pobili ste i proterali
autohtone pravoslavce,
autohtobe srbe i srbe
sad kao glumite kako vam nista
nije jasno.
kome glumite ?
sebi !
PA kao što su Česi, Poljaci i još neki protjerali one koji su im htjeli oteti zemlju a njih uništiti.

Šta ste vi mislili koji kurac. Vi ćete žarit i palit, ubijat i etnički čistit a mi ćemo kleknuti i moliti za milost i dati vam sve što hoćete.

E malo ste se zajebali. Niko nije otjerao Pravoslavce nego srpsku petu kolonu koja Hrvatsku i Hrvate jednostavno nije ostavljala na miru.

Sami pali sami se ubili. Šta da vam radim.

A koliko vidim ništa niste naučili iz svojih povijesnih promašaja.

Da, razumijem ja potpuno tu količinu bijesa na Hrvate. Hrvati su vam slomili tu vašu velikosrpsku ideju. I sad samo možete sebi jaja da grizete od muke.


Tačno, velikosrpska politika preko diktatora Tita Hrvata i deljenje komadanje Srbije uz ubistvo Srpskog Kralja.

Hrvat kada vlada, onda je to VelikoSrpska politika, dok Srbin kada vlada, završi u Marselju.

Hteli uništiti, pa Srbi napraviše logore poput onog za decu Jadovno ili Jasenovac.

Jugoslavija bila Veliko Srpski projekat?

Mogao si ostati NDH.

1991 vratio ih nazad.

Sada sam na Fuerteventuri, previse mirni, nista logori, etnička netrpeljivost i da se neko žali kako ih je neko hteo uništiti, gradeći hotele, aerodrome...
A sta reci ... gomila nebuloza koje nemaju veze sa ovim sto ja pricam.

JA svoje stavove imam, a to sto se nekad ne svidjaju Srbima, nekad Hrvatima a nekad Bosnjacima zaboli me kitomir.

Mene samo zanima istina i vodim se logikom 

I to je sve.

Ko da mene zanimaju tvoje nebuloze.

Nisam ja ubio HR Kralja, nisam ja ubijao Hrvate po Jasenovcu niti Hrvatsku decu od po nekoliko godina po Jadovnu, niti vam držao Srpskog diktatora 40 godina da vam otera Kralja i navuče bombardovanje Zagreba i otera Monarhiju a dovede Komunizam i otme ljudima imovinu a Hrvate raseli sa Kosova i naseli Albancima i podeli HR na delove.

Raspiši referendum za NDH, mozete postati naslednici iste, tada je sve super kod vas bilo, obzirom na Srboslaviju pod HR diktatorom...

Valjaj te przenice iz domaće radinosti nekome drugome.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26476
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 4 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by T. Thu 17 Oct - 22:12

Pa mi jesmo 'naslednici' ndh...
Tko je drugi, švajcarska?
Dapače, prešišali smo ndh, ima vas manje nego u ndh...

_________________
Primjer velikosrpskog ludila - Page 4 Unname11
T.
T.

Posts : 17131
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 4 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by Serbinho-3 Thu 17 Oct - 22:17

T. wrote:Pa mi jesmo 'naslednici' ndh...
Tko je drugi, švajcarska?
Dapače, prešišali smo ndh, ima vas manje nego u ndh...

Pošteno, vise se cene iskreni, nego jajare ko neki.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26476
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 4 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by Ringo10 Fri 18 Oct - 4:08

Serbinho-3 wrote:
T. wrote:Pa mi jesmo 'naslednici' ndh...
Tko je drugi, švajcarska?
Dapače, prešišali smo ndh, ima vas manje nego u ndh...

Pošteno, vise se cene iskreni, nego jajare ko neki.
PA to i ja kažem. 

Ali to što su Hrvati danas u većini gomila salonskih ustaša to ne mijenja činjenicu da ste vi gomila četnika i velikosrba i da vam je još od OSme Sjednice SKS velikosrpstvo i četništvo vladajuća ideologija.

I ne mijenja činjenicu da Hrvati nisu ni počeli rat ni razorili Jugovinu. Srbi su počeli rat a obje Jugovine je uništio velikosrpski nacionalizam.

Pročitaj onaj moj post sa citatom onoga što je rekla pametna Latinka Perović, kao jedan od najvećih srpskih intelektualaca. Da nešto naučiš.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21565
2015-09-24


Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 4 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by Šandor Winnetou Fri 18 Oct - 5:46

T. wrote:Pa mi jesmo 'naslednici' ndh...
Tko je drugi, švajcarska?
Dapače, prešišali smo ndh, ima vas manje nego u ndh...
pa ovaj put smo to pametnije odradili i pustili inicijativu srbljima da se sami protjeraju a nama bilo krivo u pm :grin

_________________
Primjer velikosrpskog ludila - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 4 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by abraham Fri 18 Oct - 5:52

Panta je da srbovlje jos i danas kuka za YU. Jedini oni od svih naroda. Svi sretni da su ih se rijesili, Bilo kako bilo , lijepo da svakoima svoju drzavu. Susjedi moramo biti ali se susjedi ne moraju na silu ljubiti, niti trpiti tirane. Kila mozga....

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14089
2014-04-14


Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 4 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by Ringo10 Fri 18 Oct - 6:21

abraham wrote:Panta je da srbovlje jos i danas kuka za YU. Jedini oni od svih naroda. 
PA bio sam nedavno u BG i u Srbiji. Nisam to baš primijetio. Dobro, to je prisutno kod starijih generacija. Oni mladji od 35  nemaju pojma niti ih mnogo boli kurac.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21565
2015-09-24


Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 4 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by vuksadinare Fri 18 Oct - 7:33

jeboga sto temu znamo upropastiti....ja se trudim dokumentirano raspravljat kad ono opet rasprava se svela na ja tebi ti meni
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99145
2015-09-08


Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 4 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by vuksadinare Fri 18 Oct - 7:35

pa normalno da ovi mladji nemaju dodira sa jugom..koji je njima apstraktni pojam..onim starijima je baka sliskovic bolji od mesija...maradona isto...mada se radi o razlicitom nogometu ili geopolitickim procesima
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99145
2015-09-08


Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 4 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by Serbinho-3 Fri 18 Oct - 13:48

Ringo10 wrote:
Serbinho-3 wrote:
T. wrote:Pa mi jesmo 'naslednici' ndh...
Tko je drugi, švajcarska?
Dapače, prešišali smo ndh, ima vas manje nego u ndh...

Pošteno, vise se cene iskreni, nego jajare ko neki.
PA to i ja kažem. 

Ali to što su Hrvati danas u većini gomila salonskih ustaša to ne mijenja činjenicu da ste vi gomila četnika i velikosrba i da vam je još od OSme Sjednice SKS velikosrpstvo i četništvo vladajuća ideologija.

I ne mijenja činjenicu da Hrvati nisu ni počeli rat ni razorili Jugovinu. Srbi su počeli rat a obje Jugovine je uništio velikosrpski nacionalizam.

Pročitaj onaj moj post sa citatom onoga što je rekla pametna Latinka Perović, kao jedan od najvećih srpskih intelektualaca. Da nešto naučiš.

Jugu su razorili Slovenci, Hrvati, Muslimani.

Slovenci su odavno hteli da zbrišu.

Hrvati preko Tudjmana.

Muslimani zapucase po Tuzli na JNA i po Sarajevu.

Niste hteli Jugu, razumem, mogli ste sve to tokom i nakon Drugog Svetskog rata, bilo bi svima bolje.

Našli ste da razmirujete racune bas kada sam ja imao 13 godina.

Nema niko nista sa nikime u bivsoj Jugi, odlicno.

Juga vas je sprecila da ostvarite vise, sto ste ostvarili, sve u SLO propalo od firmi a u HR cveta.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26476
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 4 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by Ringo10 Fri 18 Oct - 13:51

Serbinho-3 wrote:
Ringo10 wrote:
Serbinho-3 wrote:
T. wrote:Pa mi jesmo 'naslednici' ndh...
Tko je drugi, švajcarska?
Dapače, prešišali smo ndh, ima vas manje nego u ndh...

Pošteno, vise se cene iskreni, nego jajare ko neki.
PA to i ja kažem. 

Ali to što su Hrvati danas u većini gomila salonskih ustaša to ne mijenja činjenicu da ste vi gomila četnika i velikosrba i da vam je još od OSme Sjednice SKS velikosrpstvo i četništvo vladajuća ideologija.

I ne mijenja činjenicu da Hrvati nisu ni počeli rat ni razorili Jugovinu. Srbi su počeli rat a obje Jugovine je uništio velikosrpski nacionalizam.

Pročitaj onaj moj post sa citatom onoga što je rekla pametna Latinka Perović, kao jedan od najvećih srpskih intelektualaca. Da nešto naučiš.

Jugu su razorili Slovenci, Hrvati, Muslimani.

Slovenci su odavno hteli da zbrišu.

Hrvati preko Tudjmana.

Muslimani zapucase po Tuzli na JNA i po Sarajevu.

Niste hteli Jugu, razumem, mogli ste sve to tokom i nakon Drugog Svetskog rata, bilo bi svima bolje.

Našli ste da razmirujete racune bas kada sam ja imao 13 godina.

Nema niko nista sa nikime u bivsoj Jugi, odlicno.

Juga vas je sprecila da ostvarite vise, sto ste ostvarili, sve u SLO propalo od firmi a u HR cveta.
Nisu htjeli Jugu  ...

Eto samo ste vi htjeli Jugu...

Juga je nekako opstajala dok niste vi krenuli da je "BRANITE"

Pun mi je vala kurac i vas i vaših sranja još od kraja osamdesetih pa do danas.

HAjde jebite se tamo.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21565
2015-09-24


Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 4 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by Eroo Fri 18 Oct - 13:58

Serbinho-3 wrote:
Ringo10 wrote:
Serbinho-3 wrote:
T. wrote:Pa mi jesmo 'naslednici' ndh...
Tko je drugi, švajcarska?
Dapače, prešišali smo ndh, ima vas manje nego u ndh...

Pošteno, vise se cene iskreni, nego jajare ko neki.
PA to i ja kažem. 

Ali to što su Hrvati danas u većini gomila salonskih ustaša to ne mijenja činjenicu da ste vi gomila četnika i velikosrba i da vam je još od OSme Sjednice SKS velikosrpstvo i četništvo vladajuća ideologija.

I ne mijenja činjenicu da Hrvati nisu ni počeli rat ni razorili Jugovinu. Srbi su počeli rat a obje Jugovine je uništio velikosrpski nacionalizam.

Pročitaj onaj moj post sa citatom onoga što je rekla pametna Latinka Perović, kao jedan od najvećih srpskih intelektualaca. Da nešto naučiš.

Jugu su razorili Slovenci, Hrvati, Muslimani.
Juga i nije trebala postojati onakva kakva je bila.
Nju je trebalo razoriti još u početku, jer joj je koncept bio totalno promašen.
Da je bila  zasnovana kao konfederacija možda ne bi ni raspala, a siguran
sam da ne bi bilo ni ratova. Milošević se mogao jedno vrijeme razbacivati s našim devizama,
oružjem i municijom...kažem, samo jedno vrijeme.
Sad ste samostalna i nezavisna država, šta vam fali?

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74880
2016-07-22


Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 4 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by mutava baštarda Fri 18 Oct - 15:25

Eroo wrote:
Serbinho-3 wrote:
Ringo10 wrote:
Serbinho-3 wrote:
T. wrote:Pa mi jesmo 'naslednici' ndh...
Tko je drugi, švajcarska?
Dapače, prešišali smo ndh, ima vas manje nego u ndh...

Pošteno, vise se cene iskreni, nego jajare ko neki.
PA to i ja kažem. 

Ali to što su Hrvati danas u većini gomila salonskih ustaša to ne mijenja činjenicu da ste vi gomila četnika i velikosrba i da vam je još od OSme Sjednice SKS velikosrpstvo i četništvo vladajuća ideologija.

I ne mijenja činjenicu da Hrvati nisu ni počeli rat ni razorili Jugovinu. Srbi su počeli rat a obje Jugovine je uništio velikosrpski nacionalizam.

Pročitaj onaj moj post sa citatom onoga što je rekla pametna Latinka Perović, kao jedan od najvećih srpskih intelektualaca. Da nešto naučiš.

Jugu su razorili Slovenci, Hrvati, Muslimani.
Juga i nije trebala postojati onakva kakva je bila.
Nju je trebalo razoriti još u početku, jer joj je koncept bio totalno promašen.
Da je bila  zasnovana kao konfederacija možda ne bi ni raspala, a siguran
sam da ne bi bilo ni ratova. Milošević se mogao jedno vrijeme razbacivati s našim devizama,
oružjem i municijom...kažem, samo jedno vrijeme.
Sad ste samostalna i nezavisna država, šta vam fali?
Hrvati i Slovenci ne plaču za njom, a to ne bi trebali ni Srbi.
Bosanci i Makedonci bi trebali....

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 4 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by vuksadinare Fri 18 Oct - 15:30

jugu je srusio milosevic i srbija..rusenjem 1988 jogurt revolucijom vojvođansko legitimno rukovodstvo te ukidanjem autonmije vojvodine time je srusen ustav jugoslavije i srusena je juga..sve ostalo se samo nadovezalo
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99145
2015-09-08


Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 4 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by vuksadinare Fri 18 Oct - 15:31

mislim jedno te isto sto puta ponavljati besmisleno...je..tko je srusio jugu..uz sve dokaze...koje sam cak i ovdje postavio...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99145
2015-09-08


Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 4 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by vuksadinare Fri 18 Oct - 15:34

ajmo jos jednom za ponavljace

https://www.youtube.com/watch?v=Ar8jP4SH7Es

Jogurt revolucija-Kraj Vojvodine

..ima 2 i 3 dio pa pogledajte
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99145
2015-09-08


Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 4 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by vuksadinare Fri 18 Oct - 15:36

zatim rušenje legalnog crnogorskog rukovodstva pocetkom 1989

https://www.youtube.com/watch?v=PYaWqNfgzTs
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99145
2015-09-08


Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 4 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by max123 Fri 18 Oct - 15:51

probilo i do bosanskog mozga?fala kurcu...
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 4 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by crvenkasti Fri 18 Oct - 15:53

max123 wrote:probilo i do bosanskog mozga?fala kurcu...

Ja niš ne kužim. Kako si ti uspio?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 4 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by Ringo10 Fri 18 Oct - 15:58

mutava baštarda wrote:
Eroo wrote:
Serbinho-3 wrote:
Ringo10 wrote:
Serbinho-3 wrote:

Pošteno, vise se cene iskreni, nego jajare ko neki.
PA to i ja kažem. 

Ali to što su Hrvati danas u većini gomila salonskih ustaša to ne mijenja činjenicu da ste vi gomila četnika i velikosrba i da vam je još od OSme Sjednice SKS velikosrpstvo i četništvo vladajuća ideologija.

I ne mijenja činjenicu da Hrvati nisu ni počeli rat ni razorili Jugovinu. Srbi su počeli rat a obje Jugovine je uništio velikosrpski nacionalizam.

Pročitaj onaj moj post sa citatom onoga što je rekla pametna Latinka Perović, kao jedan od najvećih srpskih intelektualaca. Da nešto naučiš.

Jugu su razorili Slovenci, Hrvati, Muslimani.
Juga i nije trebala postojati onakva kakva je bila.
Nju je trebalo razoriti još u početku, jer joj je koncept bio totalno promašen.
Da je bila  zasnovana kao konfederacija možda ne bi ni raspala, a siguran
sam da ne bi bilo ni ratova. Milošević se mogao jedno vrijeme razbacivati s našim devizama,
oružjem i municijom...kažem, samo jedno vrijeme.
Sad ste samostalna i nezavisna država, šta vam fali?
Hrvati i Slovenci ne plaču za njom, a to ne bi trebali ni Srbi.
Bosanci i Makedonci bi trebali....
A slušaj, mogla se ona lijepo reformirat i transformirat u neku konfederaciju koja bi sačuvala ekonomske veze i biti neka slobodna bescarinska zona, zajedničko tržište. 

I bez rata, krvi i zavade i mržnje to bi bila sasvim druga priča, poput Čeha i Slovaka. Možda i bolje.

I bilo bi super, ko da se ništa i nije dogodilo.

Ali jebi ga, kad su tamo neki htjeli osvajanja i rat i sve svoje suplemenike  u jednoj državi ...

I sad optužuju sve oko sebe pošto su popušili kurčinu debelu.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21565
2015-09-24


Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 4 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum