ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Primjer velikosrpskog ludila

Page 3 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 3 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by Eroo Thu 17 Oct - 12:10

crvenkasti wrote:
vuksadinare wrote:
crvenkasti wrote:
vuksadinare wrote:
danas u tu karikutiru mozes slobodno ubaciti vucica,dacica,vulina a seselj je ionako i danas prisutan kao i lazanski Basketball

Zar je i danas isto kao i 1989? Zar ih nismo pobijedili?
jesmo..ali izgleda gubitnici nisu nista puno naucili...

Ili, što je još gore, nismo ih do kraja pobijedili
I sad, dok god postojimo, nećemo smjeti spavati.
Kako ti spavaš?

Eroo

Posts : 74891
2016-07-22


Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 3 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by Eroo Thu 17 Oct - 12:20

Noćas sam loše spavao jer me stalno uznemiravao jedan komarac, možda i dva. 
Sve se poklopilo...U napravi protiv komaraca se mi potrošila tekućina,
a juče bilo veoma toplo i komarci se aktivirali. Nema toga puno , ali dovoljno je 
da u sobi dobiješ i samo jednoga i ode spavanje k'vragu...
Posebno ako si osjetljiv na njihove ugrize kao ja. Grrr... :)

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74891
2016-07-22


Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 3 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by Serbinho-3 Thu 17 Oct - 12:32

Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:ti se jos cudis... drunken
Ma i čudim se i ne čudim se.

Čudi me njihova apsolutna nesposobnost da shvate koliko njih same uništava ta velikosrpska ideja. 

Kako je Latinka Perović rekla

– Srbi su stvaranje Jugoslavije doživeli kao proširenje Srbije i Jugoslavija je u njihovoj svesti bila percipirana kao srpska država; oni su, naravno, to pravo na svoju hegemoniju u Jugoslaviji temeljili na žrtvama. Za njih su žrtve bile glavni adut u određivanju granica za položaj u Jugoslaviji i gubitak tog statusa i prestanak identifikovanja Srba sa Jugoslavijom, ta integracija ostalih naroda stvarala je utisak da su Srbi, to je Dobrica Ćosić najpreciznije rekao, ti pobednici, sad postali gubitnici u miru, odnosno ostali su bez teritorija koje su osvojili, na kojima su se našli neki drugi narodi, koji su sada, naravno, ispostavili svoja prava, što je, naravno, dovodilo u pitanje i tu konstrukciju Jugoslavije kao centralizovane i unitarne države.


o Kosovu


– Oni krive Tita zato što misle da je, zahvaljujući njemu, albanski narod dobio status autonomije i postao konstitutivni element federacije, ali to je bio jedini način da se Albanci integrišu u Jugoslaviju. Oni nisu mogli da se integrišu u Srbiju i to je rekao Koča Popović u svojim memoarima; oni mogu biti Jugosloveni, ali ne mogu biti Srbi, jer su oni Albanci, tako da mislim da je to bacanje krivice na Tita, ustvari, bacanje krivice na celi taj internacionalistički pokret, da tako kažem. To je pozicija na kojoj je vođen rat, na kojoj je obnovljena Jugoslavija. To je bila jedina partija sa opštejugoslovenskim pokretom, neka alternativa tom nemilosrdnom istrebljivanju naroda, tako da je Tito u jednom, možda čak i poslednjem intervjuu jednom američkom novinaru, koji ga je pitao 'Zašto niste autonomiju Kosova podigli na nivo republike?', odgovorio: 'Ali Srbi bi me ubili. To je bilo nešto sa čime ja nisam mogao proći.' Zahtevi Albanaca za republikom su završavali u masovnim demonstracijama, već su počela i ubijanja, tako da mislim da je to jedan tok stvari koji treba u interesu istine i razumevanja šta se dogodilo i dokle se došlo vrlo pažljivo rekonstruisati.



Šta reći koju poruku poslati 


Oni su danas nemoćni i sve što mogu je da se jedu  iznutra radi propuštenih šansi i da se nadaju nekekoj eventualnoj promjeni međunarodnih okolnosti u nekoj maglovitoj budućnosti koja bi donijela šansu da ostvare svoje velikosrpske težnje. 
Oni su svjesni da ni Rusi ni Kinezi ni bilo ko drugi izvana neće voditi njihove osvajačke balkanske ratove.


A bijes na Hrvate je razumljiv, Hrvati su slomili ostvarenje velikosrpske ideje.


Ne znam o kojim to osvojenim teritorijama se govori, Istri?

Osvojene teritorije osim Istre ne postoje...

Ako se govori o RSK, istu Zapad nije priznao, iako recimo imamo narod nad kojim je počinjen genocid u II Svetskom ratu i novi dolazak predstavnika, koji glorifikuju Blajburg i vrednosti vremena, kada je počinjen genocid nad HR Srbima.

Onda imamo Kosovo, gde Zapad tvrdi da na osnovu Racka, Kosovo treba da bude nezavisno, gde je u borbi stradala desetina pripadnika UCK.

Ne mogu Albanci da budu konstitutivni pripadnik u SFRJ, jer to pravo nisu dobili ni ostali, Madjari, Slovaci i masa ostalih naroda.

Moze ovde da se pise masa toga, svako pise svoje, neka pise, koga briga.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26476
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 3 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by Serbinho-3 Thu 17 Oct - 12:34

Usput nikakva Autonomija za Albance ne treba da bude nuđena, vise od autonomije, manje od nezavisnosti, jer isto pravo mogu i migranti da steknu svojim dolaskom, cime onda imamo primer da je Orban u pravu.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26476
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 3 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by Guest Thu 17 Oct - 14:42

ne kenjajte
pobili ste i proterali
autohtone pravoslavce,
autohtobe srbe i srbe
sad kao glumite kako vam nista
nije jasno.
kome glumite ?
sebi !
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 3 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by Ringo10 Thu 17 Oct - 15:06

pizzon wrote:ne kenjajte
pobili ste i proterali
autohtone pravoslavce,
autohtobe srbe i srbe
sad kao glumite kako vam nista
nije jasno.
kome glumite ?
sebi !
PA kao što su Česi, Poljaci i još neki protjerali one koji su im htjeli oteti zemlju a njih uništiti.

Šta ste vi mislili koji kurac. Vi ćete žarit i palit, ubijat i etnički čistit a mi ćemo kleknuti i moliti za milost i dati vam sve što hoćete.

E malo ste se zajebali. Niko nije otjerao Pravoslavce nego srpsku petu kolonu koja Hrvatsku i Hrvate jednostavno nije ostavljala na miru.

Sami pali sami se ubili. Šta da vam radim.

A koliko vidim ništa niste naučili iz svojih povijesnih promašaja.

Da, razumijem ja potpuno tu količinu bijesa na Hrvate. Hrvati su vam slomili tu vašu velikosrpsku ideju. I sad samo možete sebi jaja da grizete od muke.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 3 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by Noor Thu 17 Oct - 15:59

:tu
Ringo, jesi to ti? ;)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 3 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by crvenkasti Thu 17 Oct - 16:00

Noor wrote::tu
Ringo, jesi to ti? ;)

Nije on, ja sam. Je li ti prijalo?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28782
2014-04-17


Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 3 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by Ringo10 Thu 17 Oct - 16:05

Noor wrote::tu
Ringo, jesi to ti? ;)
A što ne bi bio ja
Ringo10
Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 3 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by Noor Thu 17 Oct - 16:07

Ringo10 wrote:
Noor wrote::tu
Ringo, jesi to ti? ;)
A što ne bi bio ja
U zadnje vrijeme imas besprijekorne postove, samo pitam :)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 3 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by jastreb Thu 17 Oct - 16:20

Noor wrote:
Ringo10 wrote:
Noor wrote::tu
Ringo, jesi to ti? ;)
A što ne bi bio ja
U zadnje vrijeme imas besprijekorne postove, samo pitam :)
Ne u zadnje vrijeme,nego uvijek.

To što njegove postove sortirate,druga je stvar.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 3 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by vuksadinare Thu 17 Oct - 16:27

crvenkasti wrote:
Noor wrote::tu
Ringo, jesi to ti? )

Nije na, ja sam. Je li ti prijalo?
kud se stalno guras... :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99150
2015-09-08


Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 3 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by kic Thu 17 Oct - 16:28

Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:ti se jos cudis... drunken
Ma i čudim se i ne čudim se.

Čudi me njihova apsolutna nesposobnost da shvate koliko njih same uništava ta velikosrpska ideja. 

Kako je Latinka Perović rekla

– Srbi su stvaranje Jugoslavije doživeli kao proširenje Srbije i Jugoslavija je u njihovoj svesti bila percipirana kao srpska država; oni su, naravno, to pravo na svoju hegemoniju u Jugoslaviji temeljili na žrtvama. Za njih su žrtve bile glavni adut u određivanju granica za položaj u Jugoslaviji i gubitak tog statusa i prestanak identifikovanja Srba sa Jugoslavijom, ta integracija ostalih naroda stvarala je utisak da su Srbi, to je Dobrica Ćosić najpreciznije rekao, ti pobednici, sad postali gubitnici u miru, odnosno ostali su bez teritorija koje su osvojili, na kojima su se našli neki drugi narodi, koji su sada, naravno, ispostavili svoja prava, što je, naravno, dovodilo u pitanje i tu konstrukciju Jugoslavije kao centralizovane i unitarne države.


o Kosovu


– Oni krive Tita zato što misle da je, zahvaljujući njemu, albanski narod dobio status autonomije i postao konstitutivni element federacije, ali to je bio jedini način da se Albanci integrišu u Jugoslaviju. Oni nisu mogli da se integrišu u Srbiju i to je rekao Koča Popović u svojim memoarima; oni mogu biti Jugosloveni, ali ne mogu biti Srbi, jer su oni Albanci, tako da mislim da je to bacanje krivice na Tita, ustvari, bacanje krivice na celi taj internacionalistički pokret, da tako kažem. To je pozicija na kojoj je vođen rat, na kojoj je obnovljena Jugoslavija. To je bila jedina partija sa opštejugoslovenskim pokretom, neka alternativa tom nemilosrdnom istrebljivanju naroda, tako da je Tito u jednom, možda čak i poslednjem intervjuu jednom američkom novinaru, koji ga je pitao 'Zašto niste autonomiju Kosova podigli na nivo republike?', odgovorio: 'Ali Srbi bi me ubili. To je bilo nešto sa čime ja nisam mogao proći.' Zahtevi Albanaca za republikom su završavali u masovnim demonstracijama, već su počela i ubijanja, tako da mislim da je to jedan tok stvari koji treba u interesu istine i razumevanja šta se dogodilo i dokle se došlo vrlo pažljivo rekonstruisati.



Šta reći koju poruku poslati 


Oni su danas nemoćni i sve što mogu je da se jedu  iznutra radi propuštenih šansi i da se nadaju nekekoj eventualnoj promjeni međunarodnih okolnosti u nekoj maglovitoj budućnosti koja bi donijela šansu da ostvare svoje velikosrpske težnje. 
Oni su svjesni da ni Rusi ni Kinezi ni bilo ko drugi izvana neće voditi njihove osvajačke balkanske ratove.


A bijes na Hrvate je razumljiv, Hrvati su slomili ostvarenje velikosrpske ideje.

mislim da uvijek treba kritiku ciljati spram politike..

nisam nikad mrzio Srbe u svom životu i neću, ali njihovu vele-politiku mrzim-

naravno tu dolazimo do brojnih situacija gdje su ljudi trpili i imali žrtve kao posljedica ove politike, i tešku je od tih ljudi očekivati ljubav tu moramo biti realno-

nisam ni za vele-hrvatsku politiku, mislim da to ne vodi ničemu osim patnjama svima nama-

Koča je dobro rekao, Kosovo se nije moglo integrirati u Srbiju i to je po prirodi tako, ili kao što je Dodik rekao: ok recimo da Kosovo postane opet funkcionalni dio Srbije u cijelosti sa svojim sadašnjim stanovništvom, to znači da će imati 20% srpskog parlamenta jer im ne možeš onemogućiti politička prava, onda imaš samo konstantni politički problem i zastoj, kao što je u Prvoj Jugoslaviji bio u Narodnoj skupštini između Hrvata i Srba, tek su Cvetković i Knez riješili stvar međusobnim odjeljivanjem, i da smo se svi držali tog dogovora ne bi bilo tih zlih ratova poslije, i sačuvao bi se biološki i geopolitički potencijal obaju naroda..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 3 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by kic Thu 17 Oct - 16:30


naravno znam, prva Juga je srušena izvana, ali sudbina naroda se određuje prema mudrosti u ključnim trenucima u povijesti..

nije trebalo doći do puča: bolje rat nego pakt..

sve bi bilo bolje danas
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 3 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by Serbinho-3 Thu 17 Oct - 16:50

Ringo10 wrote:
pizzon wrote:ne kenjajte
pobili ste i proterali
autohtone pravoslavce,
autohtobe srbe i srbe
sad kao glumite kako vam nista
nije jasno.
kome glumite ?
sebi !
PA kao što su Česi, Poljaci i još neki protjerali one koji su im htjeli oteti zemlju a njih uništiti.

Šta ste vi mislili koji kurac. Vi ćete žarit i palit, ubijat i etnički čistit a mi ćemo kleknuti i moliti za milost i dati vam sve što hoćete.

E malo ste se zajebali. Niko nije otjerao Pravoslavce nego srpsku petu kolonu koja Hrvatsku i Hrvate jednostavno nije ostavljala na miru.

Sami pali sami se ubili. Šta da vam radim.

A koliko vidim ništa niste naučili iz svojih povijesnih promašaja.

Da, razumijem ja potpuno tu količinu bijesa na Hrvate. Hrvati su vam slomili tu vašu velikosrpsku ideju. I sad samo možete sebi jaja da grizete od muke.


Tačno, velikosrpska politika preko diktatora Tita Hrvata i deljenje komadanje Srbije uz ubistvo Srpskog Kralja.

Hrvat kada vlada, onda je to VelikoSrpska politika, dok Srbin kada vlada, završi u Marselju.

Hteli uništiti, pa Srbi napraviše logore poput onog za decu Jadovno ili Jasenovac.

Jugoslavija bila Veliko Srpski projekat?

Mogao si ostati NDH.

1991 vratio ih nazad.

Sada sam na Fuerteventuri, previse mirni, nista logori, etnička netrpeljivost i da se neko žali kako ih je neko hteo uništiti, gradeći hotele, aerodrome...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26476
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 3 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by Serbinho-3 Thu 17 Oct - 16:52

kic wrote:
naravno znam, prva Juga je srušena izvana, ali sudbina naroda se određuje prema mudrosti u ključnim trenucima u povijesti..

nije trebalo doći do puča: bolje rat nego pakt..

sve bi bilo bolje danas

Danas je perfektno, Sunce sija na Fuerteventuri, toplo je, jos malo pa na kupanje, Juga se raspala od silnog Bratstva&Jedinstva, niko nema nista sa nikime, kud ces bolje...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26476
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 3 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by Guest Thu 17 Oct - 17:02

Ringo10 wrote:
pizzon wrote:ne kenjajte
pobili ste i proterali
autohtone pravoslavce,
autohtobe srbe i srbe
sad kao glumite kako vam nista
nije jasno.
kome glumite ?
sebi !
PA kao što su Česi, Poljaci i još neki protjerali one koji su im htjeli oteti zemlju a njih uništiti.

Šta ste vi mislili koji kurac. Vi ćete žarit i palit, ubijat i etnički čistit a mi ćemo kleknuti i moliti za milost i dati vam sve što hoćete.

E malo ste se zajebali. Niko nije otjerao Pravoslavce nego srpsku petu kolonu koja Hrvatsku i Hrvate jednostavno nije ostavljala na miru.

Sami pali sami se ubili. Šta da vam radim.

A koliko vidim ništa niste naučili iz svojih povijesnih promašaja.

Da, razumijem ja potpuno tu količinu bijesa na Hrvate. Hrvati su vam slomili tu vašu velikosrpsku ideju. I sad samo možete sebi jaja da grizete od muke.

ne lupetaj,
41. doneti nacisticki zakoni
sa ciljem da se uniste srbi
kako su to srbi hteli da
uzmu hrvatsku 10.4.41.
to su gluposti.
dobili ste banovinu vecu
od tudjamovr hr.
91. pobuna srba sasvim je
istorijski opravdana.
druga je stvat sto tad ko ki danas
srbija nema racionalnu sp.politiku.
na toj platformi je hr.profitirala.
zali Boze ogromnig srpskih
zrtava za danasnju hrvatsku.
lepo rece jedan, hrvati su
srbi katolici, zato mrze srbe.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 3 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by Serbinho-3 Thu 17 Oct - 17:24

Mogli su ostati u NDH, kada mrze Jugu...:cleanteeth

Dalmacija i ostalo Italijansko, ono malo bi im rasturili na delove.

Ne bi ni postojali.

Zahvalili se ostalima 1991.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26476
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 3 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by Ringo10 Thu 17 Oct - 18:18

Serbinjo i Pižon okreću pilu naopako, zamjenjuju teze i pričaju o stvarima o kojima niti je bilo riječi niti sam ja o tome govorio.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 3 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by Ringo10 Thu 17 Oct - 19:33

Serbinho-3 wrote:
Ringo10 wrote:
pizzon wrote:ne kenjajte
pobili ste i proterali
autohtone pravoslavce,
autohtobe srbe i srbe
sad kao glumite kako vam nista
nije jasno.
kome glumite ?
sebi !
PA kao što su Česi, Poljaci i još neki protjerali one koji su im htjeli oteti zemlju a njih uništiti.

Šta ste vi mislili koji kurac. Vi ćete žarit i palit, ubijat i etnički čistit a mi ćemo kleknuti i moliti za milost i dati vam sve što hoćete.

E malo ste se zajebali. Niko nije otjerao Pravoslavce nego srpsku petu kolonu koja Hrvatsku i Hrvate jednostavno nije ostavljala na miru.

Sami pali sami se ubili. Šta da vam radim.

A koliko vidim ništa niste naučili iz svojih povijesnih promašaja.

Da, razumijem ja potpuno tu količinu bijesa na Hrvate. Hrvati su vam slomili tu vašu velikosrpsku ideju. I sad samo možete sebi jaja da grizete od muke.


Tačno, velikosrpska politika preko diktatora Tita Hrvata i deljenje komadanje Srbije uz ubistvo Srpskog Kralja.

Hrvat kada vlada, onda je to VelikoSrpska politika, dok Srbin kada vlada, završi u Marselju.

Hteli uništiti, pa Srbi napraviše logore poput onog za decu Jadovno ili Jasenovac.

Jugoslavija bila Veliko Srpski projekat?

Mogao si ostati NDH.

1991 vratio ih nazad.

Sada sam na Fuerteventuri, previse mirni, nista logori, etnička netrpeljivost i da se neko žali kako ih je neko hteo uništiti, gradeći hotele, aerodrome...
A sta reci ... gomila nebuloza koje nemaju veze sa ovim sto ja pricam.

JA svoje stavove imam, a to sto se nekad ne svidjaju Srbima, nekad Hrvatima a nekad Bosnjacima zaboli me kitomir.

Mene samo zanima istina i vodim se logikom 

I to je sve.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 3 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by kic Thu 17 Oct - 21:05


Dakle, jedini period kad se mehanizam rata može zaustaviti je u toj početnoj fazi kada domaćini jedne etničke ili vjerske grupe još uvijek vide razliku između marginalaca i domaćina u drugoj etničkoj ili vjerskoj grupi.

Kako to provesti u djelo? Prvo, potrebno je poznavati strukturu mehanizma rata, tj. potrebno je da domaćini poznaju strukturu osobnosti marginalaca i političara i budu svjesni igre koju ta dva segmenta društva igraju. Domaćinima prvo treba biti jasno da su, bez podrške domaćina, političari i marginalci nemoćni.

Međutim, ovo nije dovoljno. Potrebno je da domaćini uskrate svoju podršku političarima i marginalcima i to je onaj teži dio. Ljudi imaju prirodnu tendenciju da se plaše "stranih" grupa ljudi i taj strah ima evolutivnu pozadinu. Kao i kod ostalih ljudskih destruktivnih strahova, i protiv ovog straha je potreno koristiti razum.

Prvi korak u ovoj borbi smo već napravili ako smo shvatili strukturu mehanizma rata. Dakle, jasno nam je da će se domaćini iz one "njihove" etničke ili vjerske grupe odlučiti na nasilje samo onda kad vjeruju da će ih domaćini iz ove "naše" grupe napasti. Jasno nam je da domaćini žele nasilje samo onda kada vjeruju da je to jedini način da spriječe nasilje nad sobom. Jasno nam je također da trebamo uvijek imati u vidu da prve zločine započinju marginalci, a ne domaćini. Svrha tih zločina je da zbune domaćine tako što će ih navesti da povjeruju da se marginalci ni po čemu ne razlikuju od svojih sunarodnjaka domaćina.

Sljedeći korak je da domaćini sebi iskreno predoče što to dobivaju, a što gube, ako odluče ne odgovarati na provokacije marginalaca. Ta računica treba uzeti u obzir činjenicu da, u većini ratova, domaćini na obje strane gube mnogo. Mnogi izgube čitavo imanje, a gotovo da ne bude obitelji koja ne izgubi bar jednog člana u ratnom vihoru. Uz to dolaze sve one traume koje rat sa sobom nosi. Njih je teško riječima dočarati, ali svatko tko je iskusio dugotrajno nasilje i strah za vlastiti život i živote svojih bližnjih, razumjet će o čemu pričam.

S druge strane, neuključivanje u ratni sukob sa sobom donosi rizik od napada marginalaca. Ova opcija isto donosi strah i neizvjesnost. Ali, marginalci ne mogu dugo terorizirati domaćine i to iz više razloga. Prvo, političari će, ako vide da domaćini nisu zagrizli mamac i ne uključuju se u sukobe, morati upotrijebiti zakonska sredstva protiv marginalaca. Političar koji na duži period tolerira stihijsko ponašanje marginalaca, tj. ne održava vladavinu zakona (ma kakav zakon to bio) nema političke budućnosti. Političari to znaju i zato im je cilj da se domaćini što prije uključe u organizirano nasilje započeto od strane marginalaca. Ako se domaćini odbiju uključiti, do organiziranog sukoba neće doći.

Ako političari ne uspostave vladavinu zakona, onda dolazi do sloma države. Priča o slomu države je zanimljiva, ali bi nam oduzelo previše vremena da se time sada bavimo. Oni koji su zainteresirani, mogu više o tome da pročitaju ovdje.

Dakle, za zaustavljanje mehanizma rata je potrebno da većina domaćina na vrijeme shvati da bi ratom izgubila više nego što bi dobila. Budući da je trenutna tendencija domaćina da nasjednu na igru marginalaca i političara, potrebno je raditi na tome da bar buduće generacije domaćina budu imunije na ovu igru. To je težak, ali ne i neizvediv posao. Za početak je dovoljno da oni koji shvate kako funkcionira mehanizam rata i kako se taj mehanizam može zaustaviti prenesu svoja saznanja drugima. Najvažnije je ova znanja prenijeti djeci i uopće ohrabrivati djecu da razmišljaju kritički, van šablona koje im nameće državni obrazovni sistem. Taj obrazovni sistem uvijek kroje političari i zato možemo biti sigurni da našu djecu neće u državnim školama učiti o mehanizmu rata.

https://www.liberal.hr/kako-zaustaviti-mehanizam-rata--734
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Primjer velikosrpskog ludila - Page 3 Empty Re: Primjer velikosrpskog ludila

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum