ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ovo se nije komentiralo

Page 34 of 50 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 42 ... 50  Next

Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 34 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 10/6/2019, 08:11

Speare Shaker wrote:

nego su mu danas najbolji forumski saveznici deboto, Gnječ i kaja koja inače na ovakvim temama lako izgubi sve kriterije.

Eh da, umalo da zaboravim spomenuti Soru, čije upise nije potrebno komentirati, a i vječitog zajebanta vebera.
Sjajna ekipa, nema što. Sukus duha ovog odavno istrunulog foruma.
Ali kako sam već rekao, sličan se sličnome raduje.

Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 34 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 10/6/2019, 08:12

veber wrote:
kaya wrote: Tako sam bila ustasa, muslimanka, cetnik i jugoslavenka do sada.sve :)
zaboravila si da su te i šiptarkom proglasili.

Ja nisam, a nije bome ni metilda. Lako se okladim u to, a ja nikada ne gubim oklade.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 34 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 10/6/2019, 08:13

AssadNaPodmornici wrote:
veber wrote:
kaya wrote: Tako sam bila ustasa, muslimanka, cetnik i jugoslavenka do sada.sve :)
zaboravila si da su te i šiptarkom proglasili.
Uglavnom je zanimljivo ekipa iz druge države napada

Lijepi neodređeni pojam uglavnom. Sličan onom famoznom srpskom broju mnogo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 34 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by epikur37 10/6/2019, 08:14

Premda nisam vjernik, presudjujem da je metildina ekipa pobijedila.  Sad svi mozete popiti kavicu jutarnju.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 34 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by veber 10/6/2019, 08:17

metilda wrote:dakle, da napravim rezime cijele teme..
iznijela sam objektivnu znanstvenu opservaciju o štetnim djelovanjima marihuane a tema se pretvorila u ad hominem napad na mene samo iz jednog razloga - jer mi miha ne može oprostiti što sam ga ukorila zbog psovke..
pri opravdanju svoje psovke poslužio se klevetom protiv biskupa Košića a mene je prikazao kao zatucanu katolkinju
uistinu, ja bih imala pravo pozvati biskupa na red jer se postavlja autoritetom a eto, miha kaže da on psuje.. 
kaja - u opravdanju svog čedomorskog stava spremna je sklopiti pakt i sa crnim vragom
yodu i gnječa uglavnom ne čitam jer nikada nisu napisali nešto pametno
aben je sitničava duša
pis je pokazao intelektualno poštenje bez obzira na naše prijašnje svađe
Speare je uvijek osoba na čije argumente protivnici nemaju smislen odgovor pa kako se ovdje nisu usudili ići đonom na njega obrušili su se na mene što nije nikakva novost u našem forumskom pa i cijelom medijskom prostoru

psovka  je guba duše..
psovka je strašna, užasna.

gora je od prebijanja žene nakon mise u alkooliziranom stanju jer je velkom rvatu prigovorila da se napio u nedjeljno jutro.


bulazniš. što je psovka? samo poštapalica u jeziku.


recimo velika rvatina ero jedno je vrijeme meni stalno psovao mater, koja je pokojna pa se nemre ni branit.

ali to je valjda na misi čuo.



čim ti je svetoje intelektualni doseg vrijeme ti je da odeš ovom svom sihiću i pospikaš s njim.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 34 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by veber 10/6/2019, 08:19

Speare Shaker wrote:
veber wrote:
kaya wrote: Tako sam bila ustasa, muslimanka, cetnik i jugoslavenka do sada.sve :)
zaboravila si da su te i šiptarkom proglasili.

Ja nisam, a nije bome ni metilda. Lako se okladim u to, a ja nikada ne gubim oklade.
pa možete ju i turkinjom proglasit, vrlo bitno.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 34 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by epikur37 10/6/2019, 08:46

Psovka je dio jezika i govora. Nije u ligvistici dovoljno istražena. Zanimalo me pa sam došao do toga da je samo jedna novosadska lingviskinja napisala knjigu o tome.

U jednoj mjeri je i simpatična te odražava mentalitet i emocije nacije a opet s druge strane ako posve prodre u govor izgubi mjeru i težinu onda je negativna i sveo bih to pod nepoželjan prljavi govor.




epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 34 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 10/6/2019, 08:49

veber wrote:
Speare Shaker wrote:
veber wrote:
kaya wrote: Tako sam bila ustasa, muslimanka, cetnik i jugoslavenka do sada.sve :)
zaboravila si da su te i šiptarkom proglasili.

Ja nisam, a nije bome ni metilda. Lako se okladim u to, a ja nikada ne gubim oklade.
pa možete ju i turkinjom proglasit, vrlo bitno.

Pa možemo, ali jednostavno nećemo, jer ipak nismo takvi i držimo do kakve takve čisto ljudske razine u komunikaciji, čak i na ovom nakaznom forumu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 34 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by veber 10/6/2019, 09:09

Speare Shaker wrote:
veber wrote:
Speare Shaker wrote:
veber wrote:
kaya wrote: Tako sam bila ustasa, muslimanka, cetnik i jugoslavenka do sada.sve :)
zaboravila si da su te i šiptarkom proglasili.

Ja nisam, a nije bome ni metilda. Lako se okladim u to, a ja nikada ne gubim oklade.
pa možete ju i turkinjom proglasit, vrlo bitno.

Pa možemo, ali jednostavno nećemo, jer ipak nismo takvi i držimo do kakve takve čisto ljudske razine u komunikaciji, čak i na ovom nakaznom forumu.
pa neki su ju proglasili šiptarkom, tako da nemreš kolektivno reći jer su joj to već prišili.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 34 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by epikur37 10/6/2019, 09:11

veber wrote:
Speare Shaker wrote:
veber wrote:
Speare Shaker wrote:
veber wrote:
zaboravila si da su te i šiptarkom proglasili.

Ja nisam, a nije bome ni metilda. Lako se okladim u to, a ja nikada ne gubim oklade.
pa možete ju i turkinjom proglasit, vrlo bitno.

Pa možemo, ali jednostavno nećemo, jer ipak nismo takvi i držimo do kakve takve čisto ljudske razine u komunikaciji, čak i na ovom nakaznom forumu.
pa neki su ju proglasili šiptarkom, tako da nemreš kolektivno reći jer su joj to već prišili.

a što je problem sa šiptarima

pa i da jeste
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 34 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by veber 10/6/2019, 09:16

epikur37 wrote:
veber wrote:
Speare Shaker wrote:
veber wrote:
Speare Shaker wrote:

Ja nisam, a nije bome ni metilda. Lako se okladim u to, a ja nikada ne gubim oklade.
pa možete ju i turkinjom proglasit, vrlo bitno.

Pa možemo, ali jednostavno nećemo, jer ipak nismo takvi i držimo do kakve takve čisto ljudske razine u komunikaciji, čak i na ovom nakaznom forumu.
pa neki su ju proglasili šiptarkom, tako da nemreš kolektivno reći jer su joj to već prišili.

a što je problem sa šiptarima

pa i da jeste
uopće nije problem. problem je etiketiranja i jalnosti.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 34 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 10/6/2019, 09:27

veber wrote:
Speare Shaker wrote:
veber wrote:
Speare Shaker wrote:
veber wrote:
zaboravila si da su te i šiptarkom proglasili.

Ja nisam, a nije bome ni metilda. Lako se okladim u to, a ja nikada ne gubim oklade.
pa možete ju i turkinjom proglasit, vrlo bitno.

Pa možemo, ali jednostavno nećemo, jer ipak nismo takvi i držimo do kakve takve čisto ljudske razine u komunikaciji, čak i na ovom nakaznom forumu.
pa neki su ju proglasili šiptarkom, tako da nemreš kolektivno reći jer su joj to već prišili.

Pa i ne govorim kolektivno, već samo za metildu i sebe. Za ostale niti ne znam tko ju je i kako etiketirao.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 34 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by veber 10/6/2019, 09:29

nebitno

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 34 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 10/6/2019, 09:45

Speare Shaker wrote:
veber wrote:
kaya wrote: Tako sam bila ustasa, muslimanka, cetnik i jugoslavenka do sada.sve :)
zaboravila si da su te i šiptarkom proglasili.

Ja nisam, a nije bome ni metilda. Lako se okladim u to, a ja nikada ne gubim oklade.

nikada nisam nikoga profilirala ni pravila obiteljsku, nacionalnu  i zdravstvenu anamnezu već prokomentiram isključivo napisanu riječ koja nas i čini jedinstvenim nickovima na forumu..
kaji nikada nisam spočitnula ništa osim podržavanja abortusa jer je abortus u mom svjetonazoru ubojstvo..
mihi nikada nisam komentirala njegov braniteljski put jer o tome ništa ne znam a pogotovo ne njegovu obitelj.. prigovorila sam psovku jer ona ne priliči vjerniku kakvim se izjašnjava..
dakle, dobio si okladu.. :))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 34 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by veber 10/6/2019, 09:48

sada se još izljubite. zaboravila si napomenut da je homoseksualnost teška bolest koju treba teško liječit.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 34 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 10/6/2019, 09:52

epikur37 wrote:Psovka je dio jezika i govora. Nije u ligvistici dovoljno istražena. Zanimalo me pa sam došao do toga da je samo jedna novosadska lingviskinja napisala knjigu o tome.

U jednoj mjeri je i simpatična te odražava mentalitet i emocije nacije a opet s druge strane ako posve prodre u govor izgubi mjeru i težinu onda  je negativna i sveo bih to pod nepoželjan prljavi govor.




pravoslavna duhovnost je još stroža u ocjenjivanju psovke:

Kakav je čovek, takve su i njegove reči. Reči su suštinski pokazatelj kvaliteta naših ličnosti. One na površinu iznose ili prljavštinu ili čistotu, i više od toga. Reči koje izgovaramo toliko su važne da je u Svetom pismu rečeno :”Smrt je i život u vlasti jezika!” To znači da jezikom možemo sebi sejati život, a možemo i smrt. Rečima hvalimo, slavimo, blagosiljamo, pevamo, molimo, ali rečima i ubijamo, ranjavamo, ponižavamo, proklinjemo, psujemo. Jednom rečju, đavolu prodajemo  i sebe i bližnje, jer iz zle misli ili zle reči stoji zlo srce.
 
Jezik je duša naroda, temelj kulture i projava Duha Božijeg u nama. Upotrebljavanje ružnih reči razbija i uništava najveće bogatstvo jednog naroda, njegov jezik, kulturu, moralnu čistotu, pa i njegovu samu dušu. Jedan od najočiglednijih pokazatelja stanja duše kako pojedinca tako i naroda jeste psovka. Nažalost, ona je postala obeležje duhovne i kulturne katastrofe koja nas je zadesila. Svedoci smo da je psovka u našem narodu odomaćena, da je sasvim uobičajena u komunikaciji među ljudima. Psuje se stalno, svuda, u svim društvenim slojevima, u svakom životnom dobu.
 
Prema rečima protojereja stavrofora Dejana Dejanovića psovka je veliki greh, i prestupanje zapovedi Božije, najgrublja zloupotreba dara Božijega-dara govora.
“Psovka je svakako jedna od naših najvećih strasti. Opaka i ružna strast. Psovka (koliko god da je mnogi naši savremenici smatraju uzrečicom, kao delom govora, delom navike. kao ventilom čak) jeste jedan vid agresije koji postoji u nama.” dr Miloš Vesin
 
U našem materijalnom krivičnom pravu, u posebnom krivičnom zakoniku Republike Srbije, psovka se tretira kao bitan element nekoliko krivičnih dela. Kao osnovno krivično delo gde je je ona najpoznatija je krivično delo uvrede. To znači da psovka kao takva ima kriminogeni sadržaj, i da je kao takva krivičnopravno kažnjiva.
 
Bilo kako da ih definišemo, psovke ili psovanje imaju u sebi negativnu konotaciju. Etnolozi  kažu da psovka potiče od praslovenske reči koja bi se mogla prevesti kao obraćati se nekome kao psu. Već iz ovoga možemo videti dve činjenice:
 
 

  1. način komunikacije među ljudima, i opet
  2. unutrašnji i duhovni sadržaj ličnosti.



U suštini, čovek psuje ili iz nemoći, ili da bi potcenio ili omalovažio drugo ljudsko biće.
 
 
Psovka je odraz :

1. arogancije

2. agresivnosti
3. nadmenosti
4. bezobrazluka, i
5. nevaspitanosti.
 
 
Mnogi su uzroci i povodi koji psovku iz unutrašnjeg čoveka izvode na površinu života. Ali, jedno im je zajedničko-pomanjkanje emocionalne inteligencije. Psujemo kada ne znamo na prikladan način da upravljamo emocijama.
Nema sumnje da je psovka izraz i odraz duhovne i moralne poremećenosti, koju duboko doživljava psovač u sebi. A ono što on govori, kroz užasne, rđave reči, upravo je samo izraz one bure, onog haosa, onog zla koje se nalazi u samom čoveku.
 
 
Psovka ima dvojako sečivo:

1. psovka seče onoga kome je namenjena,

2. ali, isto tako seče i onoga koji ju je izrekao.
 
 
“Interesantno je da je većina psovki seksualno orijentisana, da imaju izrazitu seksualnu konotaciju, što sa jedne strane ukazuje na ono što već pomenusmo, na onu želju za omalovažavanjem, da se neko ponizi, da se neko praktično učini objektom. A ne zaboravimo nikada da je od objekta pa do žrtve samo jedan mali korak.” dr Miloš Vesin
 
 
http://prosperiraj.rs/psovkaguba-duse/
 
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 34 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 10/6/2019, 09:53

veber wrote:sada se još izljubite. zaboravila si napomenut da je homoseksualnost teška bolest koju treba teško liječit.

to neću nikada napisati jer mi Katekizam katoličke crkve ukazuje na razumijevanje i ljubav koju trebamo pokazati prema homoseksualcima
ali kako bi ti znao nešto o tome
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 34 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by veber 10/6/2019, 10:23

metilda wrote:
veber wrote:sada se još izljubite. zaboravila si napomenut da je homoseksualnost teška bolest koju treba teško liječit.

to neću nikada napisati jer mi Katekizam katoličke crkve ukazuje na razumijevanje i ljubav koju trebamo pokazati prema homoseksualcima
ali kako bi ti znao nešto o tome
ne znam ja nikaj. za mene je peder pederčina, a ako još maše rukicama ko T-Rex dobijem fraze, ali nisam licemjeran pa živim u suživotu s njima. meni je susjeda elitna kurva, znamo se od 6e godine, popijem kavu s njom i nisam licemjer da bi ju osuđivao. malo mi je pričala o poslu. treba imat želudac za to.
a, prije nego li ju osudiš probaj ju shvatiti. mogla je biti blagajnica u konzumu, odabrala je teži put i postala je prostitutka.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 34 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by veber 10/6/2019, 10:24

a najveći su licemjeri baš ta tvoja katehistička ekipa.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 34 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by kaya 10/6/2019, 10:25

Da, da, siptarku sam zaboravila:)
Napraviti cu i ja rezime malo kasnije i nece vam se bas dopasti
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 34 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by veber 10/6/2019, 10:28

kaya wrote:Da, da, siptarku sam zaboravila:)
Napraviti cu i ja rezime malo kasnije i nece vam se bas dopasti
nemoj se zamarati.
ti si u biti cijela juga, kako kome paše.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 34 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 34 of 50 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 42 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum