ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ovo se nije komentiralo

Page 17 of 50 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 33 ... 50  Next

Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 17 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 9/6/2019, 12:48

michaellcmacha wrote:
metilda wrote:
debotoijusto wrote:
metilda wrote:
debotoijusto wrote:

sto znaci "na neodgovarajuci nacin" ?
prepusis se ? 
ne kuzis osnove a hoces biti pametan tj. zabluda te vodi do tvoje deluzije a nisi konzument... jel to od propuha ?  :D
stavila sam linkove koji dokazuju štetnost marihuane u rekreativnim svrhama, ali ti ne želiš promijeniti svoj osobni stav nego slijediš pisanje mainstream medija i različitih alternativnih stranica..
ne znam kome je u interesu imati populaciju podložnu deluzijama i halucinacijama, ali nekome očito jest čim je i borba protiv narkobosova uglavnom neuspješna.. napušenim mladima nije moguće realno promišljati dnevnopolitičku situaciju..
tako se događa da konzument marice koji slijedi naputke bivše ministrice Holy štuje zločinca tita .. znači da ima deluzije :D

ne slijedim nista , konzument sam i govorim svoja iskustva, ti iznosis medijska iskustva , naravno selektivno kako ti odgovara , halucinacije ne postoje kod trave a deluzije su propuh u ovoj prici , legalizacija iskljucuje posrednike s kojima se nikada ne bi druzio da ih ne trebam a trenutno trava toliko jeftina da mi se ne isplati zajebavat s lampama tajmerima i ventilacijom
ako vec gledas politicki konzumenti koje poznajem vecinom su lijevi ( uvjetovano prirodom posla i osobnim gledistima ) a moji dobavljaci desni ( kvartom u kojem zivim gdje malo njih radi i imaju puno slobodna vremena sto je opijat gori od narkotika za narod/naciju/drzavu )
pa kao konzument ne možeš objektivno sagledati stvari ni znanstvene fakte iz samo jednog razloga - ovisnik si
ja nisam konzument ali sam se sa konzumentima susretao u opisu posla, držao ljude pod operativnim nadzorom, uglavnom dilere, ali i konzumente i tvrdim da od 100 osoba koje konzumiraju povremeno marihuanu manje od 5% ima problema u vidu kršenja društvenih normi, za razliku od onih koji ne konzumiraju marihuanu koji su vrlo blizu 10% kad je asocijalno ponašanje u pitanju s uključenim nasiljem... to su statistike s kojima sam ja baratao kad sam studirao kriminalistiku... naravno gdje bi sad ovo otišlo da ideo raspravljati o utjecaju subkulturnih skupina koje su početkom osamdesetih promičući konzumiranje marihuane a pozivajući na ignoriranje i nekorištenje sintetskih droga plus crack koji je ubitačan derivat kokaina... u kombinaciji te jedne cijele subkulture koju su predvodili Carlson, grandmasterflash, run dmc sa potpuno novim pristupom prema crnačkoj populaciji i novim poimanjem funkcioniranja urbanih sredina omjeri kad su u pitanju zlouporabe droga su se značajno promijenili i stope kriminaliteta su za američke prilike u opadanju i pod kontrolom....

gledaj, kriminalistika nije isto što i psihijatrija..
psihički bolesnici ne moraju nužno a najčešće i nisu kršitelji društvenih normi tako da tih 5% koje navodiš ne moraju ili nisu slika stanja sa kojim se dr. Čelić susreće u Vrapču

Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 17 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by michaellcmacha 9/6/2019, 12:50

Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:
Speare Shaker wrote:

Bog nema imena, nesretniče.

to je ko da rečeš da u vicu

- mujo, mujo, eno ti se fata pojebala s po doboja!
- a neš ti groda...

da je doboj ipak prilično velik grod, i da bi se mujo tribo zabrinuti.

Pusti ti viceve, posebno one o ludim Bosancima i bosanskim vukojebinama poput Doboja i objasni što će Bogu ime.
Jedan je, a antitet odnosno osoba koja spada u tu kategoriju ne treba ime.
Jer, zašto se uopće nekome daje ime?
Da bi ga/ju/ih se razlikovalo od drugih istovrsnih entiteta odnosno osoba.
Cijela ta priča po kojoj su Židovi svome Bogu dali ime zapravo izlazi iz njihove politeističke prošlosti, ljudi su jednostavno htjeli da se njihov bog i po imenu razlikuje od bogova koje su štovali njima konkurentski pa i neprijateljski susjedni narodi odnosno etničke zajednice.
Htjeli su poseban tretman, biti izabrani narod, htjeli su svog boga i naravno da su ga dobili, ali to je samo njihov bog, nije onaj univerzalni koji sve narode prihvaća jednako, kao svoja stvorenja odnosno bića.
A o vrijednosti i trajnosti plemenskih bogova sam govorio i previše, posebno na starom forumu, ali također i na ovom.
to je ok što navodiš, ali Boga ne treba nešto pretjerano braniti niti u njegovo ime stajati na branik i laćati se mača... on je nedvojbeno dorastao svakom izazovu bilo to nepodobno korištenje Njegove osobe, psovanja, vrijeđanja ili omalovažavanja Istog i slično....

Nije riječ o obrani Boga nego smislenosti i opravdanosti vjere u Boga, čak i ako ćemo gledati čisto objektivno, a to sasvim sigurno nisu iste stvari.
Inače, ja na forumu nikada Boga nisam branio iz razloga koji si i sam naveo, jer je to besmislena stvar, nego sam samo premnogi broj forumaša sučeljavao sa činjenicom koja njima nikako nije dobro sjedala, da postoji mogućnost da Boga ipak ima.
Kao što postoji i da Ga nema i obje su ravno na 50%.
Međutim, imaš određeni broj zatucanih, možda je pogrešno reći vjerskih, ali svakako svjetonazorskih fanatika koji se nikako nisu uspjevali i ne uspjevaju suočiti sa tom mogućnošću, a time potkopavaju vlastitu vjerodostojnost, a da jadni toga najčešće nisu niti svjesni. 
ma svaka ti je na mjestu, osim 50:50... :))), ja nisam fanatik nikakav, a pogotovo ne vjerski, ali nikako se ne bih usudio dati cjelih 50% da Ga nije... s obziirom da sam mu bezuvjetno poklonio vjeru u zrelim godinama života nema mi smisla uopće raditi razmjeru u bilo kojem postotku...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 17 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 9/6/2019, 12:50

michaellcmacha wrote:
metilda wrote:
michaellcmacha wrote:u kojem ti filmu živiš metilda... ti bi se s biskupom razgovarala o tom kako on u svom privatnom okruženju i u prisutvu njegovih dobrih poznanika i prijatelja komunicira... eto sve ne mre dočekati da mu ti pošalješ forumsku prepisku gdje ga netko tko ga pozna spominje u negativnom kontekstu za poimanje jedne zadrte katolkinje kojoj je trn u oku marihuana...

ja ne bih rekla da si mu ti prijatelj kad si ga ovako oklevetao, na opskurnom forumu doduše, ali si ga oklevetao..
kako si o sebi iznio i privatne detalje biskup bi mogao lako prepoznati tko si..
uz to nisi napisao o kakvim je kletvama riječ iako si psovke pretvorio u kletve..
zadrta katolkinja?
odnosi li se to i na moj jaki nacionalni osjećaj, to što slušam thompsona, to što mi je domovinski rat svetinja?
jesam li i tu zadrta?
koga briga što bi ti rekla, po pitanju mog prijateljstva ili poznanstva sa biskupom... naravno da me može po mom načinu pisanja prepoznati jer se itekako dobro znamo... bio je sa mnom u rovu u mošćenici 1191... zato ga i cijenim jer je direktan čovjek i nije pička, koja će pametovati s pristojne udaljenosti, al se on s time ne hvali niti na to poziva... nije klevetanje ako sam naveo da mu se omakne pokoja psovka u uskom krugu njemu poznatih ljudi... nisam rekao da psuje za oltarom...., potpuno je nebitno koje su psovke u pitanju jer sam to eto onako usput spomenuo, što bih trebao sad ići zvati Vladu i pitati ga "alo biskupe šo si ono zadnji put opsovao kad smo pričali o bandi komunjarskoj i čejenima koji uredovno siskom i dan danas fluktuiraju i evo baš neki dan podmetnuli neku kutiju pod stepinčev spomenik da izgleda ko da je bomba... 
nije baš da ćeš mene impresionirati sa svojim "jakim nacionalnim osjećajem pogotovo dok slušaš Marka, ili Škoru ili Bulića... da si mi rekla da se tvoj jaki nacionalni osjećaj iščitava u radu onomad poput moje suborkinje Nevenke, PUMB, onda bih se i poklonio tom tvom osjećaju, ovak nula bodova, odnosno jedva dva....

gledaj, ja sam mislila da se ovdje na forumu računa samo ono što pod nickom napišemo na forumu a ne naš rad u RL..
tako da ti ova primjedba ne stoji
a ti ipak i pored ovoliko riječi ostaješ klevetnik jer biskup ne psuje  
i što bi trebao - psovati za oltarom?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 17 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by aben 9/6/2019, 12:50

metilda wrote:
aben wrote:
Speare Shaker wrote:
debotoijusto wrote:
Speare Shaker wrote:

Dakle, izaziva halucinacije, povremeno i teže oblike deluzija, ako se koristi na neodgovarajući način.
Isto kao i alkohol pa čak i osjetno teže.
Dakle, ne lupetaj ili barem manje lupetaj jer nisi plaćen za lupetanje pa što bi od sebe pravio budalu.
Mislim, znam da ti to predstavlja zadovoljstvo, ali svejedno.
Promatranje svijeta oko sebe samo po sebi nije dovoljno pouzdano, jer ne podrazumjeva za znanstvenu metodu neophodnu objektivnost i kritičnost.
I Srbi promatraju svijet oko sebe pa su došli do zaključka o famoznoj vatikansko-kominternovskoj zaveri protiv vascelog srpstva.

sto znaci "na neodgovarajuci nacin" ?
prepusis se ? 
ne kuzis osnove a hoces biti pametan tj. zabluda te vodi do tvoje deluzije a nisi konzument... jel to od propuha ?  :D

Ti si taj koji ne kužiš niti osnove, a najgore je što si od svojih zabluda i gluposti u koje vjeruješ napravio pravu pravcatu religiju.
I to onu koja je sad na zapadu u modi.
Što u biti znači da se po definiciji uvijek i svugdje praviš pametnim, a uvijek i svugdje ispadaš notornim idiotom sa antiznanstvenim pristupom u temeljima svog svjetonazora i sa terorom osobnih subjektivnih dojmova i osjećaja, kao uostalom i ova pomodarska žgadija na zapadu u koju si se ugledao.

ča je gore;
teror osobnih subjektivnih dojmova, ili

teror objektivnih znanstvenih sudova?

kako objektivni znanstveni sudovi mogu biti teror?

vrlo lako. ako pojedinac ne želi zo se ono ča je pametno, a socijalisti ga na toi tiraju pod prijetnjon nekih drugih stvori ke su štetne ali ih un ne želi, unda je ot pojedinac žrtva terora.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 17 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 9/6/2019, 12:50

metilda wrote:
michaellcmacha wrote:
metilda wrote:
debotoijusto wrote:
metilda wrote:
stavila sam linkove koji dokazuju štetnost marihuane u rekreativnim svrhama, ali ti ne želiš promijeniti svoj osobni stav nego slijediš pisanje mainstream medija i različitih alternativnih stranica..
ne znam kome je u interesu imati populaciju podložnu deluzijama i halucinacijama, ali nekome očito jest čim je i borba protiv narkobosova uglavnom neuspješna.. napušenim mladima nije moguće realno promišljati dnevnopolitičku situaciju..
tako se događa da konzument marice koji slijedi naputke bivše ministrice Holy štuje zločinca tita .. znači da ima deluzije :D

ne slijedim nista , konzument sam i govorim svoja iskustva, ti iznosis medijska iskustva , naravno selektivno kako ti odgovara , halucinacije ne postoje kod trave a deluzije su propuh u ovoj prici , legalizacija iskljucuje posrednike s kojima se nikada ne bi druzio da ih ne trebam a trenutno trava toliko jeftina da mi se ne isplati zajebavat s lampama tajmerima i ventilacijom
ako vec gledas politicki konzumenti koje poznajem vecinom su lijevi ( uvjetovano prirodom posla i osobnim gledistima ) a moji dobavljaci desni ( kvartom u kojem zivim gdje malo njih radi i imaju puno slobodna vremena sto je opijat gori od narkotika za narod/naciju/drzavu )
pa kao konzument ne možeš objektivno sagledati stvari ni znanstvene fakte iz samo jednog razloga - ovisnik si
ja nisam konzument ali sam se sa konzumentima susretao u opisu posla, držao ljude pod operativnim nadzorom, uglavnom dilere, ali i konzumente i tvrdim da od 100 osoba koje konzumiraju povremeno marihuanu manje od 5% ima problema u vidu kršenja društvenih normi, za razliku od onih koji ne konzumiraju marihuanu koji su vrlo blizu 10% kad je asocijalno ponašanje u pitanju s uključenim nasiljem... to su statistike s kojima sam ja baratao kad sam studirao kriminalistiku... naravno gdje bi sad ovo otišlo da ideo raspravljati o utjecaju subkulturnih skupina koje su početkom osamdesetih promičući konzumiranje marihuane a pozivajući na ignoriranje i nekorištenje sintetskih droga plus crack koji je ubitačan derivat kokaina... u kombinaciji te jedne cijele subkulture koju su predvodili Carlson, grandmasterflash, run dmc sa potpuno novim pristupom prema crnačkoj populaciji i novim poimanjem funkcioniranja urbanih sredina omjeri kad su u pitanju zlouporabe droga su se značajno promijenili i stope kriminaliteta su za američke prilike u opadanju i pod kontrolom....

gledaj, kriminalistika nije isto što i psihijatrija..
psihički bolesnici ne moraju nužno a najčešće i nisu kršitelji društvenih normi tako da tih 5% koje navodiš ne moraju ili nisu slika stanja sa kojim se dr. Čelić susreće u Vrapču

Zanimljivo da se časnom doktoru nitko ne usuđuje osporiti znanje, upoznatost sa stanjem na terenu odnosno činjenicama, znanstveni dignitet itd., ali se zato podaci koje navodi i njegovi zaključci koji slijede iz tih podataka itekako ismijavaju, što je notorna kontradikcija, a znamo dobro da kontradikcije ne mogu realno postojati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 17 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by kaya 9/6/2019, 12:51

michaellcmacha wrote:
ma tko zna, ali ne vjerujem da bi mu se grozila sa Petrovim zamjenikom, jer Vlado je potpuno autonoman u svojoj dijecezeji, i nema tu što bil koji drugi biskup se petljati uključujući i biskupa Franju... ali velim ti s kim bi mogla komunicirati, i tu bi komunikacija i završila...
pa normalno da bi zavšila, ni oni lude ne vole jer im dosađuju.
mog poznanika sa ovakvom bolesti kada je previše agresivno počeo širiti kršćanstvo potjerali su iz crkve, ne treba im takva reklama
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 17 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 9/6/2019, 12:52

kaya wrote:
metilda wrote:
kaya wrote:ona je skrenula u jednu potpunu krajnost , drogira se svaki dan na misi i tako ne ostavlja prostora mislima. 
to nije trajna terapija jer će ju izbaciti iz kolosjeka kad tad.

mene ćeš izbaciti iz kolosijeka?
tvoj prethodni ad hominem post neću ni komentirati no znam gdje te svrbi -  ne podnosiš nacionalno osviještene ljude i k tomu vjernike..
ja neću postavljati dijagnoze no sjećam se tvojih reakcija kad se radi o pobačaju.. ni pored znanstvenih dokaza da je dijete čovjek od trenutka začeća ti ih ne prihvaćaš i zagovaraš ubojstvo
nisam napisala da ću te ja izbaciti iz kolosjeka nego da će te izbaciti iz kolosjeka, možeš se ti opijati od jutra do sutra poslanicama ali misli nađu svoj put a bez terapije to završi često loše. 
ne podnosim nenormalne ljude i vjerske fanatike i mislim da su čisto zlo. jedan dio ih je ozbiljno bolestan pa im je to olakotna okolonost.

a ti si zdrava osoba jer misliš da su normalne osobe one koje ubijaju svoju djecu?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 17 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by aben 9/6/2019, 12:52

metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:
Speare Shaker wrote:

Bog nema imena, nesretniče.

to je ko da rečeš da u vicu

- mujo, mujo, eno ti se fata pojebala s po doboja!
- a neš ti groda...

da je doboj ipak prilično velik grod, i da bi se mujo tribo zabrinuti.

zapravo Bog ima ime jer ga je sam objavio
KKC

206 Objavljujući svoje tajnovito ime JHVH, “ja sam onaj koji jest” ili “Ja sam onaj koji jesam” ili također “Jesam koji jesam”, Bog kaže tko je on i kojim ga imenom treba nazivati. To je božansko ime tajnovito kao što je i sam Bog tajna. Ono je u isti mah objavljeno ime i kao uskrata imena; i upravo time ono najbolje izriče Božju zbilju, ono što je beskrajno iznad svega što možemo shvatiti ili izreći: on je “skriveni Bog” (Iz 45,15), ime mu je neizrecivo,[7] a ujedno je Bog koji se približava ljudima.

a ovo je ko da si izašla sa popison stanovništva doboja
 a čuj, doboj je ipak grad :D

je, al neš ti njega...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 17 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by kaya 9/6/2019, 12:53

metilda wrote:
michaellcmacha wrote:
metilda wrote:
michaellcmacha wrote:u kojem ti filmu živiš metilda... ti bi se s biskupom razgovarala o tom kako on u svom privatnom okruženju i u prisutvu njegovih dobrih poznanika i prijatelja komunicira... eto sve ne mre dočekati da mu ti pošalješ forumsku prepisku gdje ga netko tko ga pozna spominje u negativnom kontekstu za poimanje jedne zadrte katolkinje kojoj je trn u oku marihuana...

ja ne bih rekla da si mu ti prijatelj kad si ga ovako oklevetao, na opskurnom forumu doduše, ali si ga oklevetao..
kako si o sebi iznio i privatne detalje biskup bi mogao lako prepoznati tko si..
uz to nisi napisao o kakvim je kletvama riječ iako si psovke pretvorio u kletve..
zadrta katolkinja?
odnosi li se to i na moj jaki nacionalni osjećaj, to što slušam thompsona, to što mi je domovinski rat svetinja?
jesam li i tu zadrta?
koga briga što bi ti rekla, po pitanju mog prijateljstva ili poznanstva sa biskupom... naravno da me može po mom načinu pisanja prepoznati jer se itekako dobro znamo... bio je sa mnom u rovu u mošćenici 1191... zato ga i cijenim jer je direktan čovjek i nije pička, koja će pametovati s pristojne udaljenosti, al se on s time ne hvali niti na to poziva... nije klevetanje ako sam naveo da mu se omakne pokoja psovka u uskom krugu njemu poznatih ljudi... nisam rekao da psuje za oltarom...., potpuno je nebitno koje su psovke u pitanju jer sam to eto onako usput spomenuo, što bih trebao sad ići zvati Vladu i pitati ga "alo biskupe šo si ono zadnji put opsovao kad smo pričali o bandi komunjarskoj i čejenima koji uredovno siskom i dan danas fluktuiraju i evo baš neki dan podmetnuli neku kutiju pod stepinčev spomenik da izgleda ko da je bomba... 
nije baš da ćeš mene impresionirati sa svojim "jakim nacionalnim osjećajem pogotovo dok slušaš Marka, ili Škoru ili Bulića... da si mi rekla da se tvoj jaki nacionalni osjećaj iščitava u radu onomad poput moje suborkinje Nevenke, PUMB, onda bih se i poklonio tom tvom osjećaju, ovak nula bodova, odnosno jedva dva....

gledaj, ja sam mislila da se ovdje na forumu računa samo ono što pod nickom napišemo na forumu a ne naš rad u RL..
tako da ti ova primjedba ne stoji
a ti ipak i pored ovoliko riječi ostaješ klevetnik jer biskup ne psuje  
i što bi trebao - psovati za oltarom?
ma jok, ni ne piša, ni jede, on levitira po zraku
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 17 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 9/6/2019, 12:54

aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:
Speare Shaker wrote:
debotoijusto wrote:

sto znaci "na neodgovarajuci nacin" ?
prepusis se ? 
ne kuzis osnove a hoces biti pametan tj. zabluda te vodi do tvoje deluzije a nisi konzument... jel to od propuha ?  :D

Ti si taj koji ne kužiš niti osnove, a najgore je što si od svojih zabluda i gluposti u koje vjeruješ napravio pravu pravcatu religiju.
I to onu koja je sad na zapadu u modi.
Što u biti znači da se po definiciji uvijek i svugdje praviš pametnim, a uvijek i svugdje ispadaš notornim idiotom sa antiznanstvenim pristupom u temeljima svog svjetonazora i sa terorom osobnih subjektivnih dojmova i osjećaja, kao uostalom i ova pomodarska žgadija na zapadu u koju si se ugledao.

ča je gore;
teror osobnih subjektivnih dojmova, ili

teror objektivnih znanstvenih sudova?

kako objektivni znanstveni sudovi mogu biti teror?

vrlo lako. ako pojedinac ne želi zo se ono ča je pametno, a socijalisti ga na toi tiraju pod prijetnjon nekih drugih stvori ke su štetne ali ih un ne želi, unda je ot pojedinac žrtva terora.

opet ti sa neograničenom slobodom :D
takva ne postoji a oti koji negiraju znanstvene objektivne činjenice završe i institucijama poput Vrapča
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 17 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 9/6/2019, 12:55

na glupe postove ne reagiram
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 17 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by aben 9/6/2019, 12:55

Speare Shaker wrote:
aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:

čuj, trava je opasna. za konzumenta možda čak opasnija nego alkohol.
to ča svimo znomo nekoga ki dimi celi život, ili ki pije celi život, ne znoči da to ni opasno. je, opasno je.
ali to nemo nikakove veze sa zabranom. ako zabroniš neku supstancu, ona ni manje opasna. ona je potpuno jednoko opasna, samo skuplja.

U boldanom dijelu si potpuno u pravu.
Je, opasna je, bez obzira što ima onih kojima ne škodi na način da nisu u stanju normalno socijalno funkcionirati.
Međutim, ima puno više onih sa kojima to jeste slučaj, ali zanimljivo kako u ovoj antiznanstvenoj metodi nabrajanja primjera koji im idu u prilog ekipa uvijek zaboravi spomenuti one druge, pa onda iz pojedinačnih primjera idu graditi pravilo što je dokaz da nemaju pojma ne samo o znanstvenoj metodi nego niti o elementarnoj logici.
I da, opasna je i kada je zabranjena pa čak i skuplja, ali i ti ovdje radiš pogrešku kada zaboravljaš spomenuti da bi vjerojatno bila opasnija kada bi bila jeftinija jer bi bila dostupnija masama, a mase su uvijek sklone raditi gluposti kada su im dostupne i što su im dostupnije, rade veće gluposti.
Pod uvjetom naravno da im takvo ponašanje nalaže lokalna ili čak i globalna kultura koja ih prikazuje kao nešto poželjno, cool itd.
A to je upravo slučaj s marihuanom ako ne i kokainom.
Dakle, problem je zapravo u kulturi, lokalnoj i globalnoj, a ne u kemijskim supstancama samim, bile one unošenje u organizam u obliku prahe, tableta, injekcija ili pušenjem poput THC-a u marihuani.

ne bi, bila bi jednoko opasna.

Ne bi, bila bi puno opasnija.

e, jednoko opasna. trava ne minjo svojstva po zakonodavstvu

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 17 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 9/6/2019, 12:56

michaellcmacha wrote:
ma svaka ti je na mjestu, osim 50:50... :))),

Jest. I ta je čisto objektivno gledano, prije svega filozofijski itekako na mjestu.
Naime, nema iole pouzdanog i nekontradiktornog dokaza bilo kakvog tipa da Boga ili ima ili nema.
Dakle, 50:50 se tu nameće kao logička nužnost.
Ali kažem, ima popriličan broj onih koji se nisu u stanju suočiti čak niti sa tom mogućnošću nego ostaju tvrdi u mišljenju (koje ne mogu iole vrijedno dokazati na bilo koji način) kako Boga nema, da Ga ne može biti.
Oni su to tako zamislitli i gotovo!
Na taj su način od svoga mišljenja odnosno od sebe samih napravili neku vrstu bogova, pa je na neki način i logično da se nisu u stanju suočiti niti sa mogućnošću da iznad njih kao vlastitih bogova ima tamo neki Bog, koji je još k tome i univerzalan pa i apsolutan.


Last edited by Speare Shaker on 9/6/2019, 13:00; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 17 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by kaya 9/6/2019, 12:56

metilda wrote:
kaya wrote:
metilda wrote:
kaya wrote:ona je skrenula u jednu potpunu krajnost , drogira se svaki dan na misi i tako ne ostavlja prostora mislima. 
to nije trajna terapija jer će ju izbaciti iz kolosjeka kad tad.

mene ćeš izbaciti iz kolosijeka?
tvoj prethodni ad hominem post neću ni komentirati no znam gdje te svrbi -  ne podnosiš nacionalno osviještene ljude i k tomu vjernike..
ja neću postavljati dijagnoze no sjećam se tvojih reakcija kad se radi o pobačaju.. ni pored znanstvenih dokaza da je dijete čovjek od trenutka začeća ti ih ne prihvaćaš i zagovaraš ubojstvo
nisam napisala da ću te ja izbaciti iz kolosjeka nego da će te izbaciti iz kolosjeka, možeš se ti opijati od jutra do sutra poslanicama ali misli nađu svoj put a bez terapije to završi često loše. 
ne podnosim nenormalne ljude i vjerske fanatike i mislim da su čisto zlo. jedan dio ih je ozbiljno bolestan pa im je to olakotna okolonost.

a ti si zdrava osoba jer misliš da su normalne osobe one koje ubijaju svoju djecu?
idi pa se leči
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 17 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by aben 9/6/2019, 12:58

Speare Shaker wrote:
aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:
michaellcmacha wrote:
nije ad hominem, nego je to činjenica koja se očituje iz tvojih upisa općenito... tvoj opijat je vjera...

dont use the lords name in vein

Bog nema imena, nesretniče.

to je ko da rečeš da u vicu

- mujo, mujo, eno ti se fata pojebala s po doboja!
- a neš ti groda...

da je doboj ipak prilično velik grod, i da bi se mujo tribo zabrinuti.

Pusti ti viceve, posebno one o ludim Bosancima i bosanskim vukojebinama poput Doboja i objasni što će Bogu ime.
Jedan je, a antitet odnosno osoba koja spada u tu kategoriju ne treba ime.
Jer, zašto se uopće nekome daje ime?
Da bi ga/ju/ih se razlikovalo od drugih istovrsnih entiteta odnosno osoba.
Cijela ta priča po kojoj su Židovi svome Bogu dali ime zapravo izlazi iz njihove politeističke prošlosti, ljudi su jednostavno htjeli da se njihov bog i po imenu razlikuje od bogova koje su štovali njima konkurentski pa i neprijateljski susjedni narodi odnosno etničke zajednice.
Htjeli su poseban tretman, biti izabrani narod, htjeli su svog boga i naravno da su ga dobili, ali to je samo njihov bog, nije onaj univerzalni koji sve narode prihvaća jednako, kao svoja stvorenja odnosno bića.
A o vrijednosti i trajnosti plemenskih bogova sam govorio i previše, posebno na starom forumu, ali također i na ovom.

pa dobro, ki de "ne koristi boga u venu" tebi ni jasan?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 17 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 9/6/2019, 12:58

kaya wrote:
metilda wrote:
kaya wrote:
metilda wrote:
kaya wrote:ona je skrenula u jednu potpunu krajnost , drogira se svaki dan na misi i tako ne ostavlja prostora mislima. 
to nije trajna terapija jer će ju izbaciti iz kolosjeka kad tad.

mene ćeš izbaciti iz kolosijeka?
tvoj prethodni ad hominem post neću ni komentirati no znam gdje te svrbi -  ne podnosiš nacionalno osviještene ljude i k tomu vjernike..
ja neću postavljati dijagnoze no sjećam se tvojih reakcija kad se radi o pobačaju.. ni pored znanstvenih dokaza da je dijete čovjek od trenutka začeća ti ih ne prihvaćaš i zagovaraš ubojstvo
nisam napisala da ću te ja izbaciti iz kolosjeka nego da će te izbaciti iz kolosjeka, možeš se ti opijati od jutra do sutra poslanicama ali misli nađu svoj put a bez terapije to završi često loše. 
ne podnosim nenormalne ljude i vjerske fanatike i mislim da su čisto zlo. jedan dio ih je ozbiljno bolestan pa im je to olakotna okolonost.

a ti si zdrava osoba jer misliš da su normalne osobe one koje ubijaju svoju djecu?
idi pa se leči
 prema znanstvenim činjenicama, po kojima je zigota već čitav čovjek, pojedinačan i jedinstven u svojoj osobnosti, ti si ubojica
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 17 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 9/6/2019, 12:59

kaya wrote:
metilda wrote:
kaya wrote:
metilda wrote:
kaya wrote:ona je skrenula u jednu potpunu krajnost , drogira se svaki dan na misi i tako ne ostavlja prostora mislima. 
to nije trajna terapija jer će ju izbaciti iz kolosjeka kad tad.

mene ćeš izbaciti iz kolosijeka?
tvoj prethodni ad hominem post neću ni komentirati no znam gdje te svrbi -  ne podnosiš nacionalno osviještene ljude i k tomu vjernike..
ja neću postavljati dijagnoze no sjećam se tvojih reakcija kad se radi o pobačaju.. ni pored znanstvenih dokaza da je dijete čovjek od trenutka začeća ti ih ne prihvaćaš i zagovaraš ubojstvo
nisam napisala da ću te ja izbaciti iz kolosjeka nego da će te izbaciti iz kolosjeka, možeš se ti opijati od jutra do sutra poslanicama ali misli nađu svoj put a bez terapije to završi često loše. 
ne podnosim nenormalne ljude i vjerske fanatike i mislim da su čisto zlo. jedan dio ih je ozbiljno bolestan pa im je to olakotna okolonost.

a ti si zdrava osoba jer misliš da su normalne osobe one koje ubijaju svoju djecu?
idi pa se leči

Nasilno inducirani pobačaj je po svim medicinskim odnosno znanstvenim argumentima ubojstvo.
Oko toga medicina uopće ne dvoji, druga je priča politika koja sluša glas svojih birača, a sada na zapadu prevladavaju oni koji su u stanju opravdavati određenu vrstu ubojstva kao društveno opravdanu pa donose i takve zakone.
Uostalom, po novome u SAD-u se ide na to da se opravda i ubojstvo djeteta nakon rođenja i to iz razloga navodne postoporođajne depresije i potpuno je jasno kako će to završiti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 17 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by aben 9/6/2019, 12:59

metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:
Speare Shaker wrote:

Ti si taj koji ne kužiš niti osnove, a najgore je što si od svojih zabluda i gluposti u koje vjeruješ napravio pravu pravcatu religiju.
I to onu koja je sad na zapadu u modi.
Što u biti znači da se po definiciji uvijek i svugdje praviš pametnim, a uvijek i svugdje ispadaš notornim idiotom sa antiznanstvenim pristupom u temeljima svog svjetonazora i sa terorom osobnih subjektivnih dojmova i osjećaja, kao uostalom i ova pomodarska žgadija na zapadu u koju si se ugledao.

ča je gore;
teror osobnih subjektivnih dojmova, ili

teror objektivnih znanstvenih sudova?

kako objektivni znanstveni sudovi mogu biti teror?

vrlo lako. ako pojedinac ne želi zo se ono ča je pametno, a socijalisti ga na toi tiraju pod prijetnjon nekih drugih stvori ke su štetne ali ih un ne želi, unda je ot pojedinac žrtva terora.

opet ti sa neograničenom slobodom :D
takva ne postoji a oti koji negiraju znanstvene objektivne činjenice završe i institucijama poput Vrapča

opet ti sa podmetanjima da govorin o apsolutnoj slobodi:)

čekoj, ti odričeš ljudima pravo da negiraju znanstvene činjenice?
fašist.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 17 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 9/6/2019, 13:01

aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:

dont use the lords name in vein

Bog nema imena, nesretniče.

to je ko da rečeš da u vicu

- mujo, mujo, eno ti se fata pojebala s po doboja!
- a neš ti groda...

da je doboj ipak prilično velik grod, i da bi se mujo tribo zabrinuti.

Pusti ti viceve, posebno one o ludim Bosancima i bosanskim vukojebinama poput Doboja i objasni što će Bogu ime.
Jedan je, a antitet odnosno osoba koja spada u tu kategoriju ne treba ime.
Jer, zašto se uopće nekome daje ime?
Da bi ga/ju/ih se razlikovalo od drugih istovrsnih entiteta odnosno osoba.
Cijela ta priča po kojoj su Židovi svome Bogu dali ime zapravo izlazi iz njihove politeističke prošlosti, ljudi su jednostavno htjeli da se njihov bog i po imenu razlikuje od bogova koje su štovali njima konkurentski pa i neprijateljski susjedni narodi odnosno etničke zajednice.
Htjeli su poseban tretman, biti izabrani narod, htjeli su svog boga i naravno da su ga dobili, ali to je samo njihov bog, nije onaj univerzalni koji sve narode prihvaća jednako, kao svoja stvorenja odnosno bića.
A o vrijednosti i trajnosti plemenskih bogova sam govorio i previše, posebno na starom forumu, ali također i na ovom.

pa dobro, ki de "ne koristi boga u venu" tebi ni jasan?

:yawn
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 17 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by aben 9/6/2019, 13:02

Speare Shaker wrote:
aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:
Speare Shaker wrote:

Bog nema imena, nesretniče.

to je ko da rečeš da u vicu

- mujo, mujo, eno ti se fata pojebala s po doboja!
- a neš ti groda...

da je doboj ipak prilično velik grod, i da bi se mujo tribo zabrinuti.

Pusti ti viceve, posebno one o ludim Bosancima i bosanskim vukojebinama poput Doboja i objasni što će Bogu ime.
Jedan je, a antitet odnosno osoba koja spada u tu kategoriju ne treba ime.
Jer, zašto se uopće nekome daje ime?
Da bi ga/ju/ih se razlikovalo od drugih istovrsnih entiteta odnosno osoba.
Cijela ta priča po kojoj su Židovi svome Bogu dali ime zapravo izlazi iz njihove politeističke prošlosti, ljudi su jednostavno htjeli da se njihov bog i po imenu razlikuje od bogova koje su štovali njima konkurentski pa i neprijateljski susjedni narodi odnosno etničke zajednice.
Htjeli su poseban tretman, biti izabrani narod, htjeli su svog boga i naravno da su ga dobili, ali to je samo njihov bog, nije onaj univerzalni koji sve narode prihvaća jednako, kao svoja stvorenja odnosno bića.
A o vrijednosti i trajnosti plemenskih bogova sam govorio i previše, posebno na starom forumu, ali također i na ovom.

pa dobro, ki de "ne koristi boga u venu" tebi ni jasan?

:yawn

a ki zno, možda samo ne govoriš engleski...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 17 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by kaya 9/6/2019, 13:02

metilda wrote:
kaya wrote:
metilda wrote:
kaya wrote:
metilda wrote:

mene ćeš izbaciti iz kolosijeka?
tvoj prethodni ad hominem post neću ni komentirati no znam gdje te svrbi -  ne podnosiš nacionalno osviještene ljude i k tomu vjernike..
ja neću postavljati dijagnoze no sjećam se tvojih reakcija kad se radi o pobačaju.. ni pored znanstvenih dokaza da je dijete čovjek od trenutka začeća ti ih ne prihvaćaš i zagovaraš ubojstvo
nisam napisala da ću te ja izbaciti iz kolosjeka nego da će te izbaciti iz kolosjeka, možeš se ti opijati od jutra do sutra poslanicama ali misli nađu svoj put a bez terapije to završi često loše. 
ne podnosim nenormalne ljude i vjerske fanatike i mislim da su čisto zlo. jedan dio ih je ozbiljno bolestan pa im je to olakotna okolonost.

a ti si zdrava osoba jer misliš da su normalne osobe one koje ubijaju svoju djecu?
idi pa se leči
 prema znanstvenim činjenicama, po kojima je zigota već čitav čovjek, pojedinačan i jedinstven u svojoj osobnosti, ti si ubojica
a ti si budala
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 17 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 17 of 50 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 33 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum