ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ovo se nije komentiralo

Page 16 of 50 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 33 ... 50  Next

Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 16 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 9/6/2019, 11:20

kaya wrote:
metilda wrote:
michaellcmacha wrote:u kojem ti filmu živiš metilda... ti bi se s biskupom razgovarala o tom kako on u svom privatnom okruženju i u prisutvu njegovih dobrih poznanika i prijatelja komunicira... eto sve ne mre dočekati da mu ti pošalješ forumsku prepisku gdje ga netko tko ga pozna spominje u negativnom kontekstu za poimanje jedne zadrte katolkinje kojoj je trn u oku marihuana...

ja ne bih rekla da si mu ti prijatelj kad si ga ovako oklevetao, na opskurnom forumu doduše, ali si ga oklevetao..
kako si o sebi iznio i privatne detalje biskup bi mogao lako prepoznati tko si..
uz to nisi napisao o kakvim je kletvama riječ iako si psovke pretvorio u kletve..
zadrta katolkinja?
odnosi li se to i na moj jaki nacionalni osjećaj, to što slušam thompsona, to što mi je domovinski rat svetinja?
jesam li i tu zadrta?
Naravno da jesi, zadrta i luda. Iza takve opijenosti i fanatizma obicno stoji ozbiljna dijagnoza jer normalna osoba ne može se toliko opiti da citira poslanicu koricanima svaki dan i napise da ce biskupa traziti ocitovanje o psovci. Na stranu sto bi ti nekada davno egzistirala kao zdrava dok psihijatrija nije napredovala i bila sasvim solidan svjedok inkviziciji da je Marica letjela na metli ali danas je jasno da nisi poslovno sposobna ali zapravo jesi jer nisu dijagnosticirali jos.
A to ti je u biti opravdanje, ako maknemo bolest onda bi ostalo da si samo zla vjestica koja se moli .

SVETOGRDJE..!!! Kayu u tavu..!!!! pardon,na roshtilj..ufff...na lomaču..!!! lol! lol! lol!

Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 16 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by kaya 9/6/2019, 11:29

ona je skrenula u jednu potpunu krajnost , drogira se svaki dan na misi i tako ne ostavlja prostora mislima. 
to nije trajna terapija jer će ju izbaciti iz kolosjeka kad tad.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 16 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 9/6/2019, 11:37

kaya wrote:ona je skrenula u jednu potpunu krajnost , drogira se svaki dan na misi i tako ne ostavlja prostora mislima. 
to nije trajna terapija jer će ju izbaciti iz kolosjeka kad tad.

mene ćeš izbaciti iz kolosijeka?
tvoj prethodni ad hominem post neću ni komentirati no znam gdje te svrbi -  ne podnosiš nacionalno osviještene ljude i k tomu vjernike..
ja neću postavljati dijagnoze no sjećam se tvojih reakcija kad se radi o pobačaju.. ni pored znanstvenih dokaza da je dijete čovjek od trenutka začeća ti ih ne prihvaćaš i zagovaraš ubojstvo
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 16 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 9/6/2019, 11:38

debotoijusto wrote:
metilda wrote:
debotoijusto wrote:
Speare Shaker wrote:
debotoijusto wrote:

drugo , trava ne izaziva halucinacije ( ni ona s velikim % thc iz kontroliranih uvjeta uzgoja ) isto tako ne stvara fizicku ovisnost
za navedene cinjenicne upise ne moras biti konzument dovoljno promatrati svijet oko sebe

Dakle, izaziva halucinacije, povremeno i teže oblike deluzija, ako se koristi na neodgovarajući način.
Isto kao i alkohol pa čak i osjetno teže.
Dakle, ne lupetaj ili barem manje lupetaj jer nisi plaćen za lupetanje pa što bi od sebe pravio budalu.
Mislim, znam da ti to predstavlja zadovoljstvo, ali svejedno.
Promatranje svijeta oko sebe samo po sebi nije dovoljno pouzdano, jer ne podrazumjeva za znanstvenu metodu neophodnu objektivnost i kritičnost.
I Srbi promatraju svijet oko sebe pa su došli do zaključka o famoznoj vatikansko-kominternovskoj zaveri protiv vascelog srpstva.

sto znaci "na neodgovarajuci nacin" ?
prepusis se ? 
ne kuzis osnove a hoces biti pametan tj. zabluda te vodi do tvoje deluzije a nisi konzument... jel to od propuha ?  :D
stavila sam linkove koji dokazuju štetnost marihuane u rekreativnim svrhama, ali ti ne želiš promijeniti svoj osobni stav nego slijediš pisanje mainstream medija i različitih alternativnih stranica..
ne znam kome je u interesu imati populaciju podložnu deluzijama i halucinacijama, ali nekome očito jest čim je i borba protiv narkobosova uglavnom neuspješna.. napušenim mladima nije moguće realno promišljati dnevnopolitičku situaciju..
tako se događa da konzument marice koji slijedi naputke bivše ministrice Holy štuje zločinca tita .. znači da ima deluzije :D

ne slijedim nista , konzument sam i govorim svoja iskustva, ti iznosis medijska iskustva , naravno selektivno kako ti odgovara , halucinacije ne postoje kod trave a deluzije su propuh u ovoj prici , legalizacija iskljucuje posrednike s kojima se nikada ne bi druzio da ih ne trebam a trenutno trava toliko jeftina da mi se ne isplati zajebavat s lampama tajmerima i ventilacijom
ako vec gledas politicki konzumenti koje poznajem vecinom su lijevi ( uvjetovano prirodom posla i osobnim gledistima ) a moji dobavljaci desni ( kvartom u kojem zivim gdje malo njih radi i imaju puno slobodna vremena sto je opijat gori od narkotika za narod/naciju/drzavu )
pa kao konzument ne možeš objektivno sagledati stvari ni znanstvene fakte iz samo jednog razloga - ovisnik si
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 16 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by kaya 9/6/2019, 11:46

metilda wrote:
kaya wrote:ona je skrenula u jednu potpunu krajnost , drogira se svaki dan na misi i tako ne ostavlja prostora mislima. 
to nije trajna terapija jer će ju izbaciti iz kolosjeka kad tad.

mene ćeš izbaciti iz kolosijeka?
tvoj prethodni ad hominem post neću ni komentirati no znam gdje te svrbi -  ne podnosiš nacionalno osviještene ljude i k tomu vjernike..
ja neću postavljati dijagnoze no sjećam se tvojih reakcija kad se radi o pobačaju.. ni pored znanstvenih dokaza da je dijete čovjek od trenutka začeća ti ih ne prihvaćaš i zagovaraš ubojstvo
nisam napisala da ću te ja izbaciti iz kolosjeka nego da će te izbaciti iz kolosjeka, možeš se ti opijati od jutra do sutra poslanicama ali misli nađu svoj put a bez terapije to završi često loše. 
ne podnosim nenormalne ljude i vjerske fanatike i mislim da su čisto zlo. jedan dio ih je ozbiljno bolestan pa im je to olakotna okolonost.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 16 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by michaellcmacha 9/6/2019, 11:57

metilda wrote:
michaellcmacha wrote:u kojem ti filmu živiš metilda... ti bi se s biskupom razgovarala o tom kako on u svom privatnom okruženju i u prisutvu njegovih dobrih poznanika i prijatelja komunicira... eto sve ne mre dočekati da mu ti pošalješ forumsku prepisku gdje ga netko tko ga pozna spominje u negativnom kontekstu za poimanje jedne zadrte katolkinje kojoj je trn u oku marihuana...

ja ne bih rekla da si mu ti prijatelj kad si ga ovako oklevetao, na opskurnom forumu doduše, ali si ga oklevetao..
kako si o sebi iznio i privatne detalje biskup bi mogao lako prepoznati tko si..
uz to nisi napisao o kakvim je kletvama riječ iako si psovke pretvorio u kletve..
zadrta katolkinja?
odnosi li se to i na moj jaki nacionalni osjećaj, to što slušam thompsona, to što mi je domovinski rat svetinja?
jesam li i tu zadrta?
koga briga što bi ti rekla, po pitanju mog prijateljstva ili poznanstva sa biskupom... naravno da me može po mom načinu pisanja prepoznati jer se itekako dobro znamo... bio je sa mnom u rovu u mošćenici 1191... zato ga i cijenim jer je direktan čovjek i nije pička, koja će pametovati s pristojne udaljenosti, al se on s time ne hvali niti na to poziva... nije klevetanje ako sam naveo da mu se omakne pokoja psovka u uskom krugu njemu poznatih ljudi... nisam rekao da psuje za oltarom...., potpuno je nebitno koje su psovke u pitanju jer sam to eto onako usput spomenuo, što bih trebao sad ići zvati Vladu i pitati ga "alo biskupe šo si ono zadnji put opsovao kad smo pričali o bandi komunjarskoj i čejenima koji uredovno siskom i dan danas fluktuiraju i evo baš neki dan podmetnuli neku kutiju pod stepinčev spomenik da izgleda ko da je bomba... 
nije baš da ćeš mene impresionirati sa svojim "jakim nacionalnim osjećajem pogotovo dok slušaš Marka, ili Škoru ili Bulića... da si mi rekla da se tvoj jaki nacionalni osjećaj iščitava u radu onomad poput moje suborkinje Nevenke, PUMB, onda bih se i poklonio tom tvom osjećaju, ovak nula bodova, odnosno jedva dva....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 16 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by michaellcmacha 9/6/2019, 12:08

kaya wrote:
metilda wrote:
michaellcmacha wrote:u kojem ti filmu živiš metilda... ti bi se s biskupom razgovarala o tom kako on u svom privatnom okruženju i u prisutvu njegovih dobrih poznanika i prijatelja komunicira... eto sve ne mre dočekati da mu ti pošalješ forumsku prepisku gdje ga netko tko ga pozna spominje u negativnom kontekstu za poimanje jedne zadrte katolkinje kojoj je trn u oku marihuana...

ja ne bih rekla da si mu ti prijatelj kad si ga ovako oklevetao, na opskurnom forumu doduše, ali si ga oklevetao..
kako si o sebi iznio i privatne detalje biskup bi mogao lako prepoznati tko si..
uz to nisi napisao o kakvim je kletvama riječ iako si psovke pretvorio u kletve..
zadrta katolkinja?
odnosi li se to i na moj jaki nacionalni osjećaj, to što slušam thompsona, to što mi je domovinski rat svetinja?
jesam li i tu zadrta?
Naravno da jesi, zadrta i luda. Iza takve opijenosti i fanatizma obicno stoji ozbiljna dijagnoza jer normalna osoba ne može se toliko opiti da citira poslanicu koricanima svaki dan i napise da ce biskupa traziti ocitovanje o psovci. Na stranu sto bi ti nekada davno egzistirala kao zdrava dok psihijatrija nije napredovala i bila sasvim solidan svjedok inkviziciji da je Marica letjela na metli ali danas je jasno da nisi poslovno sposobna ali zapravo jesi jer nisu dijagnosticirali jos.
A to ti je u biti opravdanje, ako maknemo bolest onda bi ostalo da si samo zla vjestica koja se moli .
pa ja gledam i čitam i nema dana da me ovdje neki pacijent ne nasmije do suza... metilda bi se išla razgovarat sa biskupom kao da je to sam tak... ona nađe broj za kontakt i nazove i dobije kancelara Janka i istog zatraži da treba razgovarat sa biskupom o klevetama koje je iznio neki siščan u kojima kleveće biskupa da biskup tu i tamo opsuje komije ili čejene i da bi ona htjela čuti od biskupa je to istina... kancelar janko bi, evo sad gledam situaciju dok sjedim kod njega u kancelariji, odmaknuo slušalicu od uha moguće i gledao u istu i nakon što dođe do riječi otpilio metildu... onako... pristojno ali bez jebem ti... potom bi me pitao e Miha eto kakvi sve pacijenti mene svako malo zovu...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 16 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by michaellcmacha 9/6/2019, 12:20

metilda wrote:
debotoijusto wrote:
metilda wrote:
debotoijusto wrote:
Speare Shaker wrote:

Dakle, izaziva halucinacije, povremeno i teže oblike deluzija, ako se koristi na neodgovarajući način.
Isto kao i alkohol pa čak i osjetno teže.
Dakle, ne lupetaj ili barem manje lupetaj jer nisi plaćen za lupetanje pa što bi od sebe pravio budalu.
Mislim, znam da ti to predstavlja zadovoljstvo, ali svejedno.
Promatranje svijeta oko sebe samo po sebi nije dovoljno pouzdano, jer ne podrazumjeva za znanstvenu metodu neophodnu objektivnost i kritičnost.
I Srbi promatraju svijet oko sebe pa su došli do zaključka o famoznoj vatikansko-kominternovskoj zaveri protiv vascelog srpstva.

sto znaci "na neodgovarajuci nacin" ?
prepusis se ? 
ne kuzis osnove a hoces biti pametan tj. zabluda te vodi do tvoje deluzije a nisi konzument... jel to od propuha ?  :D
stavila sam linkove koji dokazuju štetnost marihuane u rekreativnim svrhama, ali ti ne želiš promijeniti svoj osobni stav nego slijediš pisanje mainstream medija i različitih alternativnih stranica..
ne znam kome je u interesu imati populaciju podložnu deluzijama i halucinacijama, ali nekome očito jest čim je i borba protiv narkobosova uglavnom neuspješna.. napušenim mladima nije moguće realno promišljati dnevnopolitičku situaciju..
tako se događa da konzument marice koji slijedi naputke bivše ministrice Holy štuje zločinca tita .. znači da ima deluzije :D

ne slijedim nista , konzument sam i govorim svoja iskustva, ti iznosis medijska iskustva , naravno selektivno kako ti odgovara , halucinacije ne postoje kod trave a deluzije su propuh u ovoj prici , legalizacija iskljucuje posrednike s kojima se nikada ne bi druzio da ih ne trebam a trenutno trava toliko jeftina da mi se ne isplati zajebavat s lampama tajmerima i ventilacijom
ako vec gledas politicki konzumenti koje poznajem vecinom su lijevi ( uvjetovano prirodom posla i osobnim gledistima ) a moji dobavljaci desni ( kvartom u kojem zivim gdje malo njih radi i imaju puno slobodna vremena sto je opijat gori od narkotika za narod/naciju/drzavu )
pa kao konzument ne možeš objektivno sagledati stvari ni znanstvene fakte iz samo jednog razloga - ovisnik si
ja nisam konzument ali sam se sa konzumentima susretao u opisu posla, držao ljude pod operativnim nadzorom, uglavnom dilere, ali i konzumente i tvrdim da od 100 osoba koje konzumiraju povremeno marihuanu manje od 5% ima problema u vidu kršenja društvenih normi, za razliku od onih koji ne konzumiraju marihuanu koji su vrlo blizu 10% kad je asocijalno ponašanje u pitanju s uključenim nasiljem... to su statistike s kojima sam ja baratao kad sam studirao kriminalistiku... naravno gdje bi sad ovo otišlo da ideo raspravljati o utjecaju subkulturnih skupina koje su početkom osamdesetih promičući konzumiranje marihuane a pozivajući na ignoriranje i nekorištenje sintetskih droga plus crack koji je ubitačan derivat kokaina... u kombinaciji te jedne cijele subkulture koju su predvodili Carlson, grandmasterflash, run dmc sa potpuno novim pristupom prema crnačkoj populaciji i novim poimanjem funkcioniranja urbanih sredina omjeri kad su u pitanju zlouporabe droga su se značajno promijenili i stope kriminaliteta su za američke prilike u opadanju i pod kontrolom....
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 16 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 9/6/2019, 12:25

aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:

čuj, trava je opasna. za konzumenta možda čak opasnija nego alkohol.
to ča svimo znomo nekoga ki dimi celi život, ili ki pije celi život, ne znoči da to ni opasno. je, opasno je.
ali to nemo nikakove veze sa zabranom. ako zabroniš neku supstancu, ona ni manje opasna. ona je potpuno jednoko opasna, samo skuplja.

U boldanom dijelu si potpuno u pravu.
Je, opasna je, bez obzira što ima onih kojima ne škodi na način da nisu u stanju normalno socijalno funkcionirati.
Međutim, ima puno više onih sa kojima to jeste slučaj, ali zanimljivo kako u ovoj antiznanstvenoj metodi nabrajanja primjera koji im idu u prilog ekipa uvijek zaboravi spomenuti one druge, pa onda iz pojedinačnih primjera idu graditi pravilo što je dokaz da nemaju pojma ne samo o znanstvenoj metodi nego niti o elementarnoj logici.
I da, opasna je i kada je zabranjena pa čak i skuplja, ali i ti ovdje radiš pogrešku kada zaboravljaš spomenuti da bi vjerojatno bila opasnija kada bi bila jeftinija jer bi bila dostupnija masama, a mase su uvijek sklone raditi gluposti kada su im dostupne i što su im dostupnije, rade veće gluposti.
Pod uvjetom naravno da im takvo ponašanje nalaže lokalna ili čak i globalna kultura koja ih prikazuje kao nešto poželjno, cool itd.
A to je upravo slučaj s marihuanom ako ne i kokainom.
Dakle, problem je zapravo u kulturi, lokalnoj i globalnoj, a ne u kemijskim supstancama samim, bile one unošenje u organizam u obliku prahe, tableta, injekcija ili pušenjem poput THC-a u marihuani.

ne bi, bila bi jednoko opasna.

Ne bi, bila bi puno opasnija.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 16 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 9/6/2019, 12:27

michaellcmacha wrote:
to su statistike s kojima sam ja baratao kad sam studirao kriminalistiku... 

Te su statistike danas debelo zastarjele, siguran sam da si toga i sam svjestan.
Utjecaj prevladavajuće masovne pop trash kulture na zapadu ilitiga trulog pomodarstva je učinio svoje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 16 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by michaellcmacha 9/6/2019, 12:30

Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:
to su statistike s kojima sam ja baratao kad sam studirao kriminalistiku... 

Te su statistike danas debelo zastarjele, siguran sam da si toga i sam svjestan.
Utjecaj prevladavajuće masovne pop trash kulture na zapadu ilitiga trulog pomodarstva je učinio svoje.
danas su statistike i još više u korist konzumenata, jer tamo gdje je dekriminalizirana je značajno smanjena represija prema istima pa im se manje prišiva kaznene prijave koje su im se ranije prišivale ko za dobar dan...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 16 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by michaellcmacha 9/6/2019, 12:35

pogledaj malo studije koje se dotiču promjene lica i naličja zloglasnih četvrti po američkim  megapolisima...upravo promjena paradigme u samim subkulturnim skupinama koje su imale i imaju presudan utjecaj na način razmišljanja ciljanih ranjivih skupina je presudno utjecalo  na smanjenje korištenja cracka i sintetskih droga te značajnog povećanja konzumiranja marihuane što se pokzalo kao jedino riješenje u pokušaju stvaranja kakve takve ravnoteže sa kriminološkog aspekta....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 16 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 9/6/2019, 12:35

aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:
michaellcmacha wrote:
metilda wrote:

skrenuli smo na ad hominem - koji bi to bio moj opijat?
nije ad hominem, nego je to činjenica koja se očituje iz tvojih upisa općenito... tvoj opijat je vjera...

dont use the lords name in vein

Bog nema imena, nesretniče.

to je ko da rečeš da u vicu

- mujo, mujo, eno ti se fata pojebala s po doboja!
- a neš ti groda...

da je doboj ipak prilično velik grod, i da bi se mujo tribo zabrinuti.

Pusti ti viceve, posebno one o ludim Bosancima i bosanskim vukojebinama poput Doboja i objasni što će Bogu ime.
Jedan je, a antitet odnosno osoba koja spada u tu kategoriju ne treba ime.
Jer, zašto se uopće nekome daje ime?
Da bi ga/ju/ih se razlikovalo od drugih istovrsnih entiteta odnosno osoba.
Cijela ta priča po kojoj su Židovi svome Bogu dali ime zapravo izlazi iz njihove politeističke prošlosti, ljudi su jednostavno htjeli da se njihov bog i po imenu razlikuje od bogova koje su štovali njima konkurentski pa i neprijateljski susjedni narodi odnosno etničke zajednice.
Htjeli su poseban tretman, biti izabrani narod, htjeli su svog boga i naravno da su ga dobili, ali to je samo njihov bog, nije onaj univerzalni koji sve narode prihvaća jednako, kao svoja stvorenja odnosno bića.
A o vrijednosti i trajnosti plemenskih bogova sam govorio i previše, posebno na starom forumu, ali također i na ovom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 16 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by kaya 9/6/2019, 12:38

michaellcmacha wrote:
kaya wrote:
metilda wrote:
michaellcmacha wrote:u kojem ti filmu živiš metilda... ti bi se s biskupom razgovarala o tom kako on u svom privatnom okruženju i u prisutvu njegovih dobrih poznanika i prijatelja komunicira... eto sve ne mre dočekati da mu ti pošalješ forumsku prepisku gdje ga netko tko ga pozna spominje u negativnom kontekstu za poimanje jedne zadrte katolkinje kojoj je trn u oku marihuana...

ja ne bih rekla da si mu ti prijatelj kad si ga ovako oklevetao, na opskurnom forumu doduše, ali si ga oklevetao..
kako si o sebi iznio i privatne detalje biskup bi mogao lako prepoznati tko si..
uz to nisi napisao o kakvim je kletvama riječ iako si psovke pretvorio u kletve..
zadrta katolkinja?
odnosi li se to i na moj jaki nacionalni osjećaj, to što slušam thompsona, to što mi je domovinski rat svetinja?
jesam li i tu zadrta?
Naravno da jesi, zadrta i luda. Iza takve opijenosti i fanatizma obicno stoji ozbiljna dijagnoza jer normalna osoba ne može se toliko opiti da citira poslanicu koricanima svaki dan i napise da ce biskupa traziti ocitovanje o psovci. Na stranu sto bi ti nekada davno egzistirala kao zdrava dok psihijatrija nije napredovala i bila sasvim solidan svjedok inkviziciji da je Marica letjela na metli ali danas je jasno da nisi poslovno sposobna ali zapravo jesi jer nisu dijagnosticirali jos.
A to ti je u biti opravdanje, ako maknemo bolest onda bi ostalo da si samo zla vjestica koja se moli .
pa ja gledam i čitam i nema dana da me ovdje neki pacijent ne nasmije do suza... metilda bi se išla razgovarat sa biskupom kao da je to sam tak... ona nađe broj za kontakt i nazove i dobije kancelara Janka i istog zatraži da treba razgovarat sa biskupom o klevetama koje je iznio neki siščan u kojima kleveće biskupa da biskup tu i tamo opsuje komije ili čejene i da bi ona htjela čuti od biskupa je to istina... kancelar janko bi, evo sad gledam situaciju dok sjedim kod njega u kancelariji, odmaknuo slušalicu od uha moguće i gledao u istu i nakon što dođe do riječi otpilio metildu... onako... pristojno ali bez jebem ti... potom bi me pitao e Miha eto kakvi sve pacijenti mene svako malo zovu...
:D pa da.ja ti velim da ovdje ima puno ludih. mada mislim da bi to u njenom slučaju bilo pismo ili mail koji bi išao nekako ovako:
vaša ekselencijo biskupe vlado,
ja kao vjernica metilda koja sam stalno na misi i širim evanđelje  sam čula od  strašne objede od vašeg sugrađanina  da ste opsovali nekom majku, psa, sunce ili nešto slično
molim da se hitno očitujete o tome i demantirate to jer ću dojaviti zamjeniku svetog petra u vatikan a koji će prosljediti na božji sud.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 16 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 9/6/2019, 12:39

michaellcmacha wrote:
Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:
to su statistike s kojima sam ja baratao kad sam studirao kriminalistiku... 

Te su statistike danas debelo zastarjele, siguran sam da si toga i sam svjestan.
Utjecaj prevladavajuće masovne pop trash kulture na zapadu ilitiga trulog pomodarstva je učinio svoje.
danas su statistike i još više u korist konzumenata, jer tamo gdje je dekriminalizirana je značajno smanjena represija prema istima pa im se manje prišiva kaznene prijave koje su im se ranije prišivale ko za dobar dan...

Je, smanjena je represija, ali je povećan broj maloljetnih ovisnika, a to je još gore.
To dokazuju i statistike iz Portugala pa bi se mogao upoznati i sa njima.
Uostalom, to je uobičajena reklamna taktika svih proizvođača tvari koje izazivaju teško ovisništvo. Najvažnije ih je zgrabiti dok su još u adolescentskim godinama, kasnije prodaja ide sama po sebi.
Tako se ponašala i duhanska industrija dok joj nisu stali na rep.
Pogledaj samo infantilne reklame za cigarete iz nekih prošlih vremena, sve od reda su ciljale na maloljetne konzumente jer su se jedino oni palili na takve budalaštine, a kad se jednom razvije ovisnost, kasnije je se jako teško riješiti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 16 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by michaellcmacha 9/6/2019, 12:39

Speare Shaker wrote:
aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:
michaellcmacha wrote:
nije ad hominem, nego je to činjenica koja se očituje iz tvojih upisa općenito... tvoj opijat je vjera...

dont use the lords name in vein

Bog nema imena, nesretniče.

to je ko da rečeš da u vicu

- mujo, mujo, eno ti se fata pojebala s po doboja!
- a neš ti groda...

da je doboj ipak prilično velik grod, i da bi se mujo tribo zabrinuti.

Pusti ti viceve, posebno one o ludim Bosancima i bosanskim vukojebinama poput Doboja i objasni što će Bogu ime.
Jedan je, a antitet odnosno osoba koja spada u tu kategoriju ne treba ime.
Jer, zašto se uopće nekome daje ime?
Da bi ga/ju/ih se razlikovalo od drugih istovrsnih entiteta odnosno osoba.
Cijela ta priča po kojoj su Židovi svome Bogu dali ime zapravo izlazi iz njihove politeističke prošlosti, ljudi su jednostavno htjeli da se njihov bog i po imenu razlikuje od bogova koje su štovali njima konkurentski pa i neprijateljski susjedni narodi odnosno etničke zajednice.
Htjeli su poseban tretman, biti izabrani narod, htjeli su svog boga i naravno da su ga dobili, ali to je samo njihov bog, nije onaj univerzalni koji sve narode prihvaća jednako, kao svoja stvorenja odnosno bića.
A o vrijednosti i trajnosti plemenskih bogova sam govorio i previše, posebno na starom forumu, ali također i na ovom.
to je ok što navodiš, ali Boga ne treba nešto pretjerano braniti niti u njegovo ime stajati na branik i laćati se mača... on je nedvojbeno dorastao svakom izazovu bilo to nepodobno korištenje Njegove osobe, psovanja, vrijeđanja ili omalovažavanja Istog i slično....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 16 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 9/6/2019, 12:43

michaellcmacha wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:

dont use the lords name in vein

Bog nema imena, nesretniče.

to je ko da rečeš da u vicu

- mujo, mujo, eno ti se fata pojebala s po doboja!
- a neš ti groda...

da je doboj ipak prilično velik grod, i da bi se mujo tribo zabrinuti.

Pusti ti viceve, posebno one o ludim Bosancima i bosanskim vukojebinama poput Doboja i objasni što će Bogu ime.
Jedan je, a antitet odnosno osoba koja spada u tu kategoriju ne treba ime.
Jer, zašto se uopće nekome daje ime?
Da bi ga/ju/ih se razlikovalo od drugih istovrsnih entiteta odnosno osoba.
Cijela ta priča po kojoj su Židovi svome Bogu dali ime zapravo izlazi iz njihove politeističke prošlosti, ljudi su jednostavno htjeli da se njihov bog i po imenu razlikuje od bogova koje su štovali njima konkurentski pa i neprijateljski susjedni narodi odnosno etničke zajednice.
Htjeli su poseban tretman, biti izabrani narod, htjeli su svog boga i naravno da su ga dobili, ali to je samo njihov bog, nije onaj univerzalni koji sve narode prihvaća jednako, kao svoja stvorenja odnosno bića.
A o vrijednosti i trajnosti plemenskih bogova sam govorio i previše, posebno na starom forumu, ali također i na ovom.
to je ok što navodiš, ali Boga ne treba nešto pretjerano braniti niti u njegovo ime stajati na branik i laćati se mača... on je nedvojbeno dorastao svakom izazovu bilo to nepodobno korištenje Njegove osobe, psovanja, vrijeđanja ili omalovažavanja Istog i slično....

Nije riječ o obrani Boga nego smislenosti i opravdanosti vjere u Boga, čak i ako ćemo gledati čisto objektivno, a to sasvim sigurno nisu iste stvari.
Inače, ja na forumu nikada Boga nisam branio iz razloga koji si i sam naveo, jer je to besmislena stvar, nego sam samo premnogi broj forumaša sučeljavao sa činjenicom koja njima nikako nije dobro sjedala, da postoji mogućnost da Boga ipak ima.
Kao što postoji i da Ga nema i obje su ravno na 50%.
Međutim, imaš određeni broj zatucanih, možda je pogrešno reći vjerskih, ali svakako svjetonazorskih fanatika koji se nikako nisu uspjevali i ne uspjevaju suočiti sa tom mogućnošću samom po sebi, a time potkopavaju vlastitu vjerodostojnost, a da jadni toga najčešće nisu niti svjesni.


Last edited by Speare Shaker on 9/6/2019, 12:48; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 16 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by michaellcmacha 9/6/2019, 12:44

kaya wrote:
michaellcmacha wrote:
kaya wrote:
metilda wrote:
michaellcmacha wrote:u kojem ti filmu živiš metilda... ti bi se s biskupom razgovarala o tom kako on u svom privatnom okruženju i u prisutvu njegovih dobrih poznanika i prijatelja komunicira... eto sve ne mre dočekati da mu ti pošalješ forumsku prepisku gdje ga netko tko ga pozna spominje u negativnom kontekstu za poimanje jedne zadrte katolkinje kojoj je trn u oku marihuana...

ja ne bih rekla da si mu ti prijatelj kad si ga ovako oklevetao, na opskurnom forumu doduše, ali si ga oklevetao..
kako si o sebi iznio i privatne detalje biskup bi mogao lako prepoznati tko si..
uz to nisi napisao o kakvim je kletvama riječ iako si psovke pretvorio u kletve..
zadrta katolkinja?
odnosi li se to i na moj jaki nacionalni osjećaj, to što slušam thompsona, to što mi je domovinski rat svetinja?
jesam li i tu zadrta?
Naravno da jesi, zadrta i luda. Iza takve opijenosti i fanatizma obicno stoji ozbiljna dijagnoza jer normalna osoba ne može se toliko opiti da citira poslanicu koricanima svaki dan i napise da ce biskupa traziti ocitovanje o psovci. Na stranu sto bi ti nekada davno egzistirala kao zdrava dok psihijatrija nije napredovala i bila sasvim solidan svjedok inkviziciji da je Marica letjela na metli ali danas je jasno da nisi poslovno sposobna ali zapravo jesi jer nisu dijagnosticirali jos.
A to ti je u biti opravdanje, ako maknemo bolest onda bi ostalo da si samo zla vjestica koja se moli .
pa ja gledam i čitam i nema dana da me ovdje neki pacijent ne nasmije do suza... metilda bi se išla razgovarat sa biskupom kao da je to sam tak... ona nađe broj za kontakt i nazove i dobije kancelara Janka i istog zatraži da treba razgovarat sa biskupom o klevetama koje je iznio neki siščan u kojima kleveće biskupa da biskup tu i tamo opsuje komije ili čejene i da bi ona htjela čuti od biskupa je to istina... kancelar janko bi, evo sad gledam situaciju dok sjedim kod njega u kancelariji, odmaknuo slušalicu od uha moguće i gledao u istu i nakon što dođe do riječi otpilio metildu... onako... pristojno ali bez jebem ti... potom bi me pitao e Miha eto kakvi sve pacijenti mene svako malo zovu...
:D pa da.ja ti velim da ovdje ima puno ludih. mada mislim da bi to u njenom slučaju bilo pismo ili mail koji bi išao nekako ovako:
vaša ekselencijo biskupe vlado,
ja kao vjernica metilda koja sam stalno na misi i širim evanđelje  sam čula od  strašne objede od vašeg sugrađanina  da ste opsovali nekom majku, psa, sunce ili nešto slično
molim da se hitno očitujete o tome i demantirate to jer ću dojaviti zamjeniku svetog petra u vatikan a koji će prosljediti na božji sud.
ma tko zna, ali ne vjerujem da bi mu se grozila sa Petrovim zamjenikom, jer Vlado je potpuno autonoman u svojoj dijecezeji, i nema tu što bil koji drugi biskup se petljati uključujući i biskupa Franju... ali velim ti s kim bi mogla komunicirati, i tu bi komunikacija i završila...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 16 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 9/6/2019, 12:44

Speare Shaker wrote:
aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:
michaellcmacha wrote:
nije ad hominem, nego je to činjenica koja se očituje iz tvojih upisa općenito... tvoj opijat je vjera...

dont use the lords name in vein

Bog nema imena, nesretniče.

to je ko da rečeš da u vicu

- mujo, mujo, eno ti se fata pojebala s po doboja!
- a neš ti groda...

da je doboj ipak prilično velik grod, i da bi se mujo tribo zabrinuti.

Pusti ti viceve, posebno one o ludim Bosancima i bosanskim vukojebinama poput Doboja i objasni što će Bogu ime.
Jedan je, a antitet odnosno osoba koja spada u tu kategoriju ne treba ime.
Jer, zašto se uopće nekome daje ime?
Da bi ga/ju/ih se razlikovalo od drugih istovrsnih entiteta odnosno osoba.
Cijela ta priča po kojoj su Židovi svome Bogu dali ime zapravo izlazi iz njihove politeističke prošlosti, ljudi su jednostavno htjeli da se njihov bog i po imenu razlikuje od bogova koje su štovali njima konkurentski pa i neprijateljski susjedni narodi odnosno etničke zajednice.
Htjeli su poseban tretman, biti izabrani narod, htjeli su svog boga i naravno da su ga dobili, ali to je samo njihov bog, nije onaj univerzalni koji sve narode prihvaća jednako, kao svoja stvorenja odnosno bića.
A o vrijednosti i trajnosti plemenskih bogova sam govorio i previše, posebno na starom forumu, ali također i na ovom.

ja bih te ipak ispravila jer Isus ima svoje ime a Bog je
Duh Sveti ima svoje ime - Isus ga zove tješiteljem i braniteljem
nije to rezervirano samo za židovsku politeističku prošlost
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 16 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 9/6/2019, 12:47

metilda wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:

dont use the lords name in vein

Bog nema imena, nesretniče.

to je ko da rečeš da u vicu

- mujo, mujo, eno ti se fata pojebala s po doboja!
- a neš ti groda...

da je doboj ipak prilično velik grod, i da bi se mujo tribo zabrinuti.

Pusti ti viceve, posebno one o ludim Bosancima i bosanskim vukojebinama poput Doboja i objasni što će Bogu ime.
Jedan je, a antitet odnosno osoba koja spada u tu kategoriju ne treba ime.
Jer, zašto se uopće nekome daje ime?
Da bi ga/ju/ih se razlikovalo od drugih istovrsnih entiteta odnosno osoba.
Cijela ta priča po kojoj su Židovi svome Bogu dali ime zapravo izlazi iz njihove politeističke prošlosti, ljudi su jednostavno htjeli da se njihov bog i po imenu razlikuje od bogova koje su štovali njima konkurentski pa i neprijateljski susjedni narodi odnosno etničke zajednice.
Htjeli su poseban tretman, biti izabrani narod, htjeli su svog boga i naravno da su ga dobili, ali to je samo njihov bog, nije onaj univerzalni koji sve narode prihvaća jednako, kao svoja stvorenja odnosno bića.
A o vrijednosti i trajnosti plemenskih bogova sam govorio i previše, posebno na starom forumu, ali također i na ovom.

ja bih te ipak ispravila jer Isus ima svoje ime a Bog je
Duh Sveti ima svoje ime - Isus ga zove tješiteljem i braniteljem
nije to rezervirano samo za židovsku politeističku prošlost

Isus je ipak druga priča, a on nije po kršćanstvu samo pravi Bog nego i pravi čovjek. Dati njemu ime je stvar elementarne kulture u ljudskim zajednicama.
Duh Sveti nije ime nego ono što On jednostavno - jeste. Dati Mu određena obilježja poput toga da je branitelj i tješitelj nije isto što i dati Mu određeno ime.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 16 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 9/6/2019, 12:48

michaellcmacha wrote:
metilda wrote:
debotoijusto wrote:
metilda wrote:
debotoijusto wrote:

sto znaci "na neodgovarajuci nacin" ?
prepusis se ? 
ne kuzis osnove a hoces biti pametan tj. zabluda te vodi do tvoje deluzije a nisi konzument... jel to od propuha ?  :D
stavila sam linkove koji dokazuju štetnost marihuane u rekreativnim svrhama, ali ti ne želiš promijeniti svoj osobni stav nego slijediš pisanje mainstream medija i različitih alternativnih stranica..
ne znam kome je u interesu imati populaciju podložnu deluzijama i halucinacijama, ali nekome očito jest čim je i borba protiv narkobosova uglavnom neuspješna.. napušenim mladima nije moguće realno promišljati dnevnopolitičku situaciju..
tako se događa da konzument marice koji slijedi naputke bivše ministrice Holy štuje zločinca tita .. znači da ima deluzije :D

ne slijedim nista , konzument sam i govorim svoja iskustva, ti iznosis medijska iskustva , naravno selektivno kako ti odgovara , halucinacije ne postoje kod trave a deluzije su propuh u ovoj prici , legalizacija iskljucuje posrednike s kojima se nikada ne bi druzio da ih ne trebam a trenutno trava toliko jeftina da mi se ne isplati zajebavat s lampama tajmerima i ventilacijom
ako vec gledas politicki konzumenti koje poznajem vecinom su lijevi ( uvjetovano prirodom posla i osobnim gledistima ) a moji dobavljaci desni ( kvartom u kojem zivim gdje malo njih radi i imaju puno slobodna vremena sto je opijat gori od narkotika za narod/naciju/drzavu )
pa kao konzument ne možeš objektivno sagledati stvari ni znanstvene fakte iz samo jednog razloga - ovisnik si
ja nisam konzument ali sam se sa konzumentima susretao u opisu posla, držao ljude pod operativnim nadzorom, uglavnom dilere, ali i konzumente i tvrdim da od 100 osoba koje konzumiraju povremeno marihuanu manje od 5% ima problema u vidu kršenja društvenih normi, za razliku od onih koji ne konzumiraju marihuanu koji su vrlo blizu 10% kad je asocijalno ponašanje u pitanju s uključenim nasiljem... to su statistike s kojima sam ja baratao kad sam studirao kriminalistiku... naravno gdje bi sad ovo otišlo da ideo raspravljati o utjecaju subkulturnih skupina koje su početkom osamdesetih promičući konzumiranje marihuane a pozivajući na ignoriranje i nekorištenje sintetskih droga plus crack koji je ubitačan derivat kokaina... u kombinaciji te jedne cijele subkulture koju su predvodili Carlson, grandmasterflash, run dmc sa potpuno novim pristupom prema crnačkoj populaciji i novim poimanjem funkcioniranja urbanih sredina omjeri kad su u pitanju zlouporabe droga su se značajno promijenili i stope kriminaliteta su za američke prilike u opadanju i pod kontrolom....

gledaj, kriminalistika nije isto što i psihijatrija..
psihički bolesnici ne moraju nužno a najčešće i nisu kršitelji društvenih normi tako da tih 5% koje navodiš ne moraju ili nisu slika stanja sa kojim se dr. Čelić susreće u Vrapču
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 16 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 16 of 50 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 33 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum