ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?!

Page 12 of 13 Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next

Go down

Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?! - Page 12 Empty Re: Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?!

Post by Regoč 4/11/2015, 10:02

aben wrote:možda mi je to od ptsp-a, ali srbi odvratno govoru :(
Nije, stvarno je tako.

Regoč

Posts : 35954
2015-08-21


Back to top Go down

Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?! - Page 12 Empty Re: Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?!

Post by Regoč 4/11/2015, 10:03

aben wrote:jebenti neboga, samo ti govorin da si iskovo rič ka već postoji.
A, to je perfekt, a ne imperativ, malo si me zbunio. Ako već postoji, tim bolje.

_________________
Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?! - Page 12 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?! - Page 12 Empty Re: Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?!

Post by Regoč 4/11/2015, 10:04

pizzon wrote:a taj Todoric, el naš, msm, da li je srbin ?
Srbi svi i svuda.

_________________
Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?! - Page 12 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?! - Page 12 Empty Re: Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?!

Post by aben 4/11/2015, 10:04

Regoč wrote:
aben wrote:možda mi je to od ptsp-a, ali srbi odvratno govoru :(
Nije, stvarno je tako.
možda je to više beogradski, 
nepošteno bi prema meni bilo da neko čuje zagrepčana ili riječanina pa reče da hrvati govoru ko pederi,
ali ne poznivun nijedan drugi srpski govor..

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?! - Page 12 Empty Re: Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?!

Post by aben 4/11/2015, 10:05

Regoč wrote:
aben wrote:jebenti neboga, samo ti govorin da si iskovo rič ka već postoji.
A, to je perfekt, a ne imperativ, malo si me zbunio. Ako već postoji, tim bolje.
je :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?! - Page 12 Empty Re: Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?!

Post by Guest 4/11/2015, 10:05

ajde bre, niko pravilnije ne govori s / h od valjevaca sa okolinom.
njih kapiraju svi,  srbi, hrvati, bosanci, makedonci, slovnenci,
a a bogami i šiptari. cisto i jasno ! a bogami i bugari kapiraju srpski,
bolje nego mi bugarski.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?! - Page 12 Empty Re: Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?!

Post by Regoč 4/11/2015, 10:06

aben wrote:
Regoč wrote:
aben wrote:možda mi je to od ptsp-a, ali srbi odvratno govoru :(
Nije, stvarno je tako.
možda je to više beogradski, 
nepošteno bi prema meni bilo da neko čuje zagrepčana ili riječanina pa reče da hrvati govoru ko pederi,
ali ne poznivun nijedan drugi srpski govor..
Postoje blage razlike u naglasku pa se lako razlikuju Vojvođani, Beograđani i Šumadinci, a oni s jugoistoka govore torlački, što je gotovo pa bugarski.

_________________
Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?! - Page 12 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?! - Page 12 Empty Re: Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?!

Post by Stribor 4/11/2015, 14:56

asilovski wrote:patika - papuča, tenisica, šlapa


kakva glupost debilni zagrebački sleng tenisica koji osim što je debilan i odnosi se isključivo na jedan sport, zamjena je riječ patika koja osim toga nije srpska riječ, jebem ti Maticu u usta...

Takova se obuća najper hasnovala samo za igranje tenisa, pa onda ni neobično ča se to ime preneslo na vsu ostalu obuću ka je izgledom bila prispodobna toj prvobitnoj obući za igranje tenisa. ''Tenisica'' ne spada samo va zagrebački sleng i zdavnih dnevov, dok još nismo niti ti niti ja bili rojeni, ušla je va HSJ. Patika ni izvorna srbska rič nego turcizam (tur. patik), ali prik srbskog jazika je došla vami va Hrvatsku. No dobro, ako vam je srbo-turcizam bolje nego ''tenisica'' .... nek vam bude. Kako Madjari reču? Settenkedő? To bi bile ''vrzmatice''? Ne znam zač si jadovit na MH zarad toga? Pa to im je med ostalimi stvarimi i posal - jazik i jazična pitanja! Bar nigdo dela posal za ki je plaćen va Hrvatskoj. To je zaprav pohvalno.
Stribor
Stribor

Male
Posts : 1640
2015-09-22


Back to top Go down

Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?! - Page 12 Empty Re: Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?!

Post by Guest 4/11/2015, 14:58

pimpek= milokliz.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?! - Page 12 Empty Re: Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?!

Post by Guest 4/11/2015, 16:09

asilovski wrote:http://www.vecernji.hr/hrvatska/prvi-srpsko-hrvatski-rjecnik-bukvalno-doslovno-saucesce-sucut-1034812
Hrvatski jezik postaje opća tragedija i sprdačina. Koliko s jedne strane 'hrvatski' akademici ne odustaju od susjedske mitomanije, yugoslavenstva i takvih sranja, toliko s druge strane ovi jezikoslovci rade takve gluposti kao da pate od teških kompleksa.

Doslovno se pokušava stvarati problem gdje ga uopće nema. Prvo su počeli sa ću i neću gdje su neću pretvorili u ne ću i takve pizdarije, sad bukvalno-doslovno-temeljno, sućut-saučešće, rekao-kazao i sl. gluposti hoće pretvarati u nešto deseto, samo da to ima što manje sličnosti sa srpskim, crnogorskim, bošnjačkim i sl.
Čisto preseravanje, ali na ljudima je samo neka inzistiraju na regionalnom, zavičajnom govoru i sve će to stjerati u krasni qurac.

Hrvati se pokušavaju praviti najpametnijima na svijetu kako bi sve sveli na unikatno-unikatno dok mnogo veće države imaju daleko više dijalekata, izgovora, naglasaka, raznih riječi i sl. Da ne govorim engleski koji je u hrpi zemalja materinji jezik a opet zna biti toliko nerazumljiv kad Englez ode u Afriku, Australiju i dr. mjesta.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?! - Page 12 Empty Re: Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?!

Post by Focusrite 3/10/2018, 23:52

catabbath wrote:Egleski je sneakers a ne running shoes. Btw. ja se sjećam kad sam bio mali i išli smo sa školom u Zg na neki informatički sajam, u jednom djelu di se jede i pije,  pekli su se ćevapi ali ovi u Zg su ih prekrstili u "mesne okruglice" ili tako nešto fensišmensi :)
Krivo. Pročitaj ovo -> https://www.quora.com/What-are-the-differences-between-running-shoes-basketball-shoes-training-shoes-tennis-shoes-and-other-kinds-of-sneakers
Focusrite
Focusrite

Posts : 2
2018-10-03


Back to top Go down

Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?! - Page 12 Empty Re: Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?!

Post by kaya 4/10/2018, 00:12

Moze mi sad prevesti netko na hrvatski ovo s hrvatskog ? Jer ja ovakve rijeci nisam čula u životu. 
“ Dorjecno crkletina je u uličnoj staretinarnici kao i orjusina “
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?! - Page 12 Empty Re: Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?!

Post by Focusrite 4/10/2018, 00:39

dzango wrote:
asilovski wrote:patika - papuča
Kako sad ovo?
Vi u srbiji kažete "patike" i mislite na više vrsta. Mi u hrvatskoj kažemo za tu istu riječ "tenisice". Kod nas su "šlape" isto to što su u engleskom jeziku "slippers", s time da mi za "papuče" kažemo kad mislimo na obuću koju stavljaš na stopala prilikom hodanja po kući dok na sebi nosiš pidžamu ili slično, ali se isključivo nose sa čarapama, a ne bez kao japanke. Uglavnom, papuče moraju biti zatvorene, tople i mekane iznutra i iznad svega podignut stražnji potporanj da jako olakša hodanje po stubištu za razliku od šlapa koje šamaraju petu i često mogu ispast.

Evo par slika za papuče u hrvatskoj:

Primjer 1 -> https://cdn3.jysk.com/getimage/wd2.large/51106
Primjer 2 -> https://img.bfashion.com/products/seo/original/hr/tendenz-%C5%BEenske-papu%C4%8De-137845-422864.jpeg

I par slika za šlape u hrvatskoj:

primjer 1 -> https://www.giblors.com.hr/upload/katalog/2015-5-17_slape_zenske_womans_slipper.jpg
primjer 2 -> https://indexnew.s3.index.hr/64564.JPG?v1

Znači šlape su otvorenije, mogu imati i otvoreni prednji dio da se vide prsti, ali papuče moraju isključivo pokriti cijelo stopalo.
Focusrite
Focusrite

Posts : 2
2018-10-03


Back to top Go down

Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?! - Page 12 Empty Re: Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?!

Post by immortal 4/10/2018, 07:44

catabbath wrote:Bezposlen pop jariće krsti (bavi se pizdarijama)
a placu beru
immortal
immortal

Female
Posts : 23139
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?! - Page 12 Empty Re: Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?!

Post by Sora 4/10/2018, 09:57

Guest wrote:
v_vlado wrote:A kako se kaže po matici....pizdurina...
Karamarko
Vaso se veli za VASKU :grin

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?! - Page 12 Empty Re: Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?!

Post by Sora 4/10/2018, 09:58

Kako se veli imati vaske na pizdurini ? 

Hrvatsko pravosuđe

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?! - Page 12 Empty Re: Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?!

Post by Eroo 4/10/2018, 10:04

Regoč wrote:
bogomdani wrote:
v_vlado wrote:Uhljeb----ukruh.....jebo vas hljeb,ova država i mozgovi ne mogu smislit ni hrvatsku riječ za guzonje ..
Uguzi..???
Guzonja, uguz i uhljeb ne znače isto. Dok su prve dvie domaće rieči, uhljeb nema hrvatsku zamjenu. Možemo uzeti ukruh, ali možemo potruditi se i probati iznaći svoju.
Krpelj.
Eroo
Eroo

Posts : 74502
2016-07-22


Back to top Go down

Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?! - Page 12 Empty Re: Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?!

Post by catabbath 4/10/2018, 10:12

Focusrite wrote: Mi u hrvatskoj kažemo za tu istu riječ "tenisice".

Bo, možda u Metropoli. Jer, dođeš u sportsku butigu i kažeš nešto tipa "hoću kopačke TENISICE za NOGOMET" zvuči nekako retardirano. Ali u metropoli to možda zvuči fensišmensi, neznam, a nije da je u HR tenis naj sport :)
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12394
2015-08-22


Back to top Go down

Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?! - Page 12 Empty Re: Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?!

Post by Ringo10 4/10/2018, 15:41

Srpsko-Hrvatski objasnidbeni rječnik ...  o jebem te živote šta je ovo  Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?! - Page 12 1f606 

Ma rekao sam ja odavno, Hrvati trebaju da usvoje mandarinski kao zvanični jezik i tako će riješiti sve probleme i komplekse radi hrvatsko-srpskih objasnidbenih i neobjasnidbenih jezičkih problema.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21555
2015-09-24


Back to top Go down

Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?! - Page 12 Empty Re: Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?!

Post by abraham 4/10/2018, 16:06

Eroo wrote:
Regoč wrote:
bogomdani wrote:
v_vlado wrote:Uhljeb----ukruh.....jebo vas hljeb,ova država i mozgovi ne mogu smislit ni hrvatsku riječ za guzonje ..
Uguzi..???
Guzonja, uguz i uhljeb ne znače isto. Dok su prve dvie domaće rieči, uhljeb nema hrvatsku zamjenu. Možemo uzeti ukruh, ali možemo potruditi se i probati iznaći svoju.
Krpelj.
Koritari. Naime,krmci, korito i sl. Samo da je korito puno.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14030
2014-04-14


Back to top Go down

Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?! - Page 12 Empty Re: Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?!

Post by Guest 4/10/2018, 16:41

Start-up, team-building, first hand... Bože, thank ti on hrvatskom language. Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?! - Page 12 1f60d

Neće me kajkavci i purgeri učiti standardnom hrvatskom jeziku, pravopisu, tuđicama, domaćicama, naglascima itd. isto kao što me neće ni Dalmatinčine, B'sanci, čmarsrbi, Istrijani, Šokci i ostali učiti.

Patike i papuče su bile i bit će. Svi pričaju manje-više zavičajni, nepravilno, koriste tuđice i naglaske, a onda se rugaju ili iščuđavaju ljudima koji govore hrvatski standardni jezik i to formalni, a ne svakodnevni.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?! - Page 12 Empty Re: Matica Hrvatska van pameti: patika je tenisica, papuča i šlapa!?!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 13 Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum