ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ADIO PAMETI

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

ADIO PAMETI Empty ADIO PAMETI

Post by debotoijusto Thu 19 Mar - 15:20

Koja idila. Lijep je i sunčan dan, rano poslijepodne, splitske Firule. Ajde bar nisu Bačvice. Ekipa igra na picigin, a njih pedesetak, stisnuti ka' srdelice, stoje na muliću i broje zjake.
Njima je godišnji, praznici, nema škole, ne ide se na posao, šteta propustit ovakav dan i ne izać vanka. Je, ali, dajmo se, ljudi, prisjetimo zbog čega ovih dana ne rade škole, vrtići i brojne firme. Zbog čega nam se ono kompletna bolnica na Križnima pretvara u zarazni odjel? Zašto usred korizme u crkvama nema misa? Radi čega stariji ljudi uopće ne smiju izići iz kuće?
Pa dobro, jeste li vi normalni? Jeste li ikad čuli za Bergamo, grad na sjeveru Italije, po broju stanovnika manji od Splita? Jeste? Niste? Nema veze. U tom gradu je donedavno izlazio dnevni list s jednom do dvije stranice osmrtnica, sad ih ima deset! U tom gradu je sprovod svakih pola sata, a lijesove s mrtvima odvoze vojni konvoji.
I Talijani su, nonšalanti kakvi već jesu, na koronavirus gledali s podsmjehom i uspoređivali ga s gripicom i eno ih sad di jesu. Ali bar mi smo imali vremena pripremiti se za posljedice nepridržavanja preporuka o izolaciji, distanci, pranju ruku...
Nama ovoga puta, rasplamsa li se virus, neće biti kriva ni Vlada, ni Srbi, ni masoni. Bit ćemo dobrim dijelom krivi mi sami. 
I zato svi vi sa zidića i mulića, prije nego odete starim majkama i bakama na obid barem operite ruke. Ili je i to previše za vas?
Govore neki ljudi da nam nema spasa ne uvede li se policijski sat. Možda su stvarno u pravu.


https://slobodnadalmacija.hr/split/uzdalud-svi-stozeri-i-upozorenja-ova-fotografija-snimljena-je-danas-u-splitu-gradu-u-koji-je-i-sluzbeno-stigao-virus-pod-kojim-stenje-cijeli-svijet-1010268
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

ADIO PAMETI Empty Re: ADIO PAMETI

Post by debotoijusto Thu 19 Mar - 15:21

ADIO PAMETI O_13283678_1024
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

ADIO PAMETI Empty Re: ADIO PAMETI

Post by T. Thu 19 Mar - 15:27

Dalmacija će najgore proć, samo nek počme sranje...
To naše 'lako ćemo' i 'neće mene' će nas pokopat...

_________________
ADIO PAMETI Unname11
T.
T.

Posts : 17089
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

ADIO PAMETI Empty Re: ADIO PAMETI

Post by jastreb Thu 19 Mar - 15:27

Sad ću ja reć zašto je to tako.

Naši ljudi nikad nisu ni pred kakom opasnošću ili zlom saginjali glavu,ili se povlačili u rupe.

Pa znano je da su  i pod granatama kartali,pili,igrali šah i sl.

I ovoj opasnosti oni prkose na sebi svojstven način,čak i ako znaju da bi ih to moglo stajati glave.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

ADIO PAMETI Empty Re: ADIO PAMETI

Post by jastreb Thu 19 Mar - 15:28

T. wrote:Dalmacija će najgore proć, samo nek počme sranje...
To naše 'lako ćemo' i 'neće mene' će nas pokopat...
Kad već odlazimo,da odemo sa stilom.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

ADIO PAMETI Empty Re: ADIO PAMETI

Post by RayMabus Thu 19 Mar - 15:28

Pa ne triba policijski sat nego ih goni na Drvenik dva tjedna pa nek se tamo kupaju. Ima nenaseljenih otočića za karantenu. Šta bi mi ostali radi njih bili u karanteni. Nek idu oni.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

ADIO PAMETI Empty Re: ADIO PAMETI

Post by kic Thu 19 Mar - 15:42


Don’t even think about socially isolating from coronavirus in a vacation home. This was the message from Norway’s government this weekend, as the global coronavirus pandemic started to spread across the country. Prime Minister Erna Solberg spoke Saturday to order urbanites holed up in rural cabins to return to their regular homes in the cities. On Monday, the government doubled down, warning that anyone not staying at their home address faced a fine of 20,000 Norwegian Crowns ($1,952) or 15 days in jail.

https://www.citylab.com/life/2020/03/coronavirus-norway-vacation-homes-rural-healthcare-covid-19/608173/?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

ADIO PAMETI Empty Re: ADIO PAMETI

Post by RayMabus Thu 19 Mar - 15:46

kic wrote:
Don’t even think about socially isolating from coronavirus in a vacation home. This was the message from Norway’s government this weekend, as the global coronavirus pandemic started to spread across the country. Prime Minister Erna Solberg spoke Saturday to order urbanites holed up in rural cabins to return to their regular homes in the cities. On Monday, the government doubled down, warning that anyone not staying at their home address faced a fine of 20,000 Norwegian Crowns ($1,952) or 15 days in jail.

https://www.citylab.com/life/2020/03/coronavirus-norway-vacation-homes-rural-healthcare-covid-19/608173/?
Pusti ti Norvežane. Norveška ima 1,748 zaraženih i 7 mrtvih.

Na otoke. Goli otok pa onda redom tako Žirje , Drvenik , Lastovo....samo ih fino pošalješ trajektom i vidimo se pajdo za 20 dana.

Čekaj nek nam skoči broj zaraženih na 200 pa ćeš vidit kako ta ideja dolazi. Fino izvoli dvi boše uzmi i ideš na otok na 20 dana pa šetaj tamo di oćeš i koliko oćeš.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

ADIO PAMETI Empty Re: ADIO PAMETI

Post by kaya Thu 19 Mar - 16:07

Svugdje ista slika, po nalogu poslodavca ili samostalno proglasili sami sebi godišnji i kupili 20 kila brašna i 20 roli wc papira. Vani idu na posao i poslje doma, da im ne stane sve osim ako su u ugostiteljstvu. Kod nas ne idu na  posao  pa cijeli dan šetaju, idu na bundek, maksimir, jarun, tamo su roštiljali danas, djeca vani cijeli dan i onda doma pitu razvlačiti da potroše ono brašno. Poslje godišnjeg burza..


Last edited by kaya on Thu 19 Mar - 16:08; edited 1 time in total (Reason for editing : .)
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

ADIO PAMETI Empty Re: ADIO PAMETI

Post by RayMabus Thu 19 Mar - 16:09

Sad ima 110 zaraženih u Hrvatskoj i sad se očekuje nagli porast. Kad pređe brojku od 200 zaraženih onda će se još dodatno pooštrit mjere. Nije vam ovo zapadna Europa stoko. Ima otoka pajdo.Ko stoku ću vas iskrcat tamo 20 dana. To će vam bit karantena.

ADIO PAMETI C7f67e71e6a21dc7efa020e702c67f3f447fd904
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

ADIO PAMETI Empty Re: ADIO PAMETI

Post by Noor Thu 19 Mar - 16:14

RayMabus wrote:Sad ima 110 zaraženih u Hrvatskoj i sad se očekuje nagli porast. Kad pređe brojku od 200 zaraženih onda će se još dodatno pooštrit mjere. Nije vam ovo zapadna Europa stoko. Ima otoka pajdo.Ko stoku ću vas iskrcat tamo 20 dana. To će vam bit karantena.

ADIO PAMETI C7f67e71e6a21dc7efa020e702c67f3f447fd904

pitaj dragog Boga gdje je vrh ove krivulje pale

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

ADIO PAMETI Empty Re: ADIO PAMETI

Post by RayMabus Thu 19 Mar - 16:19

Noor wrote:
RayMabus wrote:Sad ima 110 zaraženih u Hrvatskoj i sad se očekuje nagli porast. Kad pređe brojku od 200 zaraženih onda će se još dodatno pooštrit mjere. Nije vam ovo zapadna Europa stoko. Ima otoka pajdo.Ko stoku ću vas iskrcat tamo 20 dana. To će vam bit karantena.

ADIO PAMETI C7f67e71e6a21dc7efa020e702c67f3f447fd904

pitaj dragog Boga gdje je vrh ove krivulje pale
Pa ondje koliko Hrvatska ima stanovnika. Ovo je virus koji cirkulira u populaciji i prije ili poslije svi ćemo se zarazit i to prebolit ili umrit. Sad samo pokušavamo produžit cijelu priču plus čekamo toplije vrijeme ako to šta pomogne al na jesen evo ti njega opet masovno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

ADIO PAMETI Empty Re: ADIO PAMETI

Post by RayMabus Thu 19 Mar - 16:33

110 zaraženih i pet izlječenih. Ako sam ja dobro čuja ona bolnica Dubrava Zagreb ima samo 300 kreveta.

80% ljudi ne triba nikakvu hospitalizaciju dakle na sto ljudi 20 ljudi triba ležat u bolnici.

Zato vam oni stalno govore da ostanete doma i s nikim ne kontaktirate jer počme li masovno neće biti kreveta nit osoblja za lječenje ovih 20% jer nije isto 20% na sto , tisuću , deset tisuća , sto tisuća il miljon stanovnika.

Ne znam koliko mi uopće imamo kreveta i osoblja al nije puno čim ta glavna bolnica ima samo 300 kreveta.

Zato vojska radi šatore danas okolo jer će se u šatore smnestit dodatni bolesnici a doktori su okolo dakle zato šatori oko bolnice da su doktori pri ruci.


http://hr.n1info.com/Vijesti/a492525/Ispred-bolnice-u-Dubravi-bit-ce-satori-s-270-kreveta.html

Dakle 270 kreveta u šatorima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

ADIO PAMETI Empty Re: ADIO PAMETI

Post by Šandor Winnetou Thu 19 Mar - 16:49

Hebaji ga, ovo se više ne može zaustaviti, ono što naši rade( to je ok) je da to sve polako prebolimo i da nemamo pritisak na zdravstvo u jednom trenu nego da to po etapama prebolimo. Ono što je loše je da će ekonomija puknit po šavovima samo tako.
Britanci idu na strategiju krda i stvaranja imuniteta kod većine stanovništva u što kraćem roku bez obzira na cijenu u ljudstvu no ekonomija će im se oporaviti dok si rekao keks, EU ide drugom linijom i zato nam je recesija neminovna a upitno je koliko ćemo ljudi zaista spasiti.

_________________
ADIO PAMETI Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19655
2017-12-31


Back to top Go down

ADIO PAMETI Empty Re: ADIO PAMETI

Post by danni1 Thu 19 Mar - 16:59

Ljudi zaborave. Nemožeš 24hna dan mislit na jebeni virus. Lijep dan, picigin, karte, .....zaboraviš jebga. Dok si okom trepno eto te u društvu.

_________________
ADIO PAMETI Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

ADIO PAMETI Empty Re: ADIO PAMETI

Post by Šandor Winnetou Thu 19 Mar - 17:05

danni1 wrote:Ljudi zaborave. Nemožeš 24hna dan mislit na jebeni virus. Lijep dan, picigin, karte, .....zaboraviš jebga. Dok si okom trepno eto te u društvu.
Ja bi ga pusti da se širi nesmetano, ljudima preko 55 zabranio izlaske van, osigurao im dostavu tipa nestati će mi brašna, wc papira... jel možemo to sutra organizirati i tako im dao šansu da prežive dok tutnjava ne prođe. Sve ostalo mi se čini da je sviranje kurcu i mlaćenje prazne slame.

_________________
ADIO PAMETI Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19655
2017-12-31


Back to top Go down

ADIO PAMETI Empty Re: ADIO PAMETI

Post by RayMabus Thu 19 Mar - 17:11

tre wrote:
danni1 wrote:Ljudi zaborave. Nemožeš 24hna dan mislit na jebeni virus. Lijep dan, picigin, karte, .....zaboraviš jebga. Dok si okom trepno eto te u društvu.
Ja bi ga pusti da se širi nesmetano, ljudima preko 55 zabranio izlaske van, osigurao im dostavu tipa nestati će mi brašna, wc papira... jel možemo to sutra organizirati i tako im dao šansu da prežive dok tutnjava ne prođe. Sve ostalo mi se čini da je sviranje kurcu i mlaćenje prazne slame.
Nije. Bitno ga je u početku šta više spriječiti i da dočekamo toplije vrijeme sa šta manje zaraženih koji luta državom. To je taktika Hrvatske. I to je bolja taktika od Britanske. Nek oni slobodno umiru i tako zaustave virus. Ne moramo i mi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

ADIO PAMETI Empty Re: ADIO PAMETI

Post by danni1 Thu 19 Mar - 17:14

RayMabus wrote:
tre wrote:
danni1 wrote:Ljudi zaborave. Nemožeš 24hna dan mislit na jebeni virus. Lijep dan, picigin, karte, .....zaboraviš jebga. Dok si okom trepno eto te u društvu.
Ja bi ga pusti da se širi nesmetano, ljudima preko 55 zabranio izlaske van, osigurao im dostavu tipa nestati će mi brašna, wc papira... jel možemo to sutra organizirati i tako im dao šansu da prežive dok tutnjava ne prođe. Sve ostalo mi se čini da je sviranje kurcu i mlaćenje prazne slame.
Nije. Bitno ga je u početku šta više spriječiti i da dočekamo toplije vrijeme sa šta manje zaraženih koji luta državom. To je taktika Hrvatske. I to je bolja taktika od Britanske. Nek oni slobodno umiru i tako zaustave virus. Ne moramo i mi.
Dato ima veze s toplinom nebi ga bilo u Australiji, Iranu, Arabiji....nije do temperature.

_________________
ADIO PAMETI Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

ADIO PAMETI Empty Re: ADIO PAMETI

Post by Šandor Winnetou Thu 19 Mar - 17:16

RayMabus wrote:
tre wrote:
danni1 wrote:Ljudi zaborave. Nemožeš 24hna dan mislit na jebeni virus. Lijep dan, picigin, karte, .....zaboraviš jebga. Dok si okom trepno eto te u društvu.
Ja bi ga pusti da se širi nesmetano, ljudima preko 55 zabranio izlaske van, osigurao im dostavu tipa nestati će mi brašna, wc papira... jel možemo to sutra organizirati i tako im dao šansu da prežive dok tutnjava ne prođe. Sve ostalo mi se čini da je sviranje kurcu i mlaćenje prazne slame.
Nije. Bitno ga je u početku šta više spriječiti i da dočekamo toplije vrijeme sa šta manje zaraženih koji luta državom. To je taktika Hrvatske. I to je bolja taktika od Britanske. Nek oni slobodno umiru i tako zaustave virus. Ne moramo i mi.
Problem je longi što ga zaustaviti nećemo i ne možemo, odgađamo neminovno umjesto da se pripremimo za najcrnji scenarij, sve što izvučemo preko toga nam je debeli plus.

_________________
ADIO PAMETI Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19655
2017-12-31


Back to top Go down

ADIO PAMETI Empty Re: ADIO PAMETI

Post by RayMabus Thu 19 Mar - 17:22

tre wrote:
RayMabus wrote:
tre wrote:
danni1 wrote:Ljudi zaborave. Nemožeš 24hna dan mislit na jebeni virus. Lijep dan, picigin, karte, .....zaboraviš jebga. Dok si okom trepno eto te u društvu.
Ja bi ga pusti da se širi nesmetano, ljudima preko 55 zabranio izlaske van, osigurao im dostavu tipa nestati će mi brašna, wc papira... jel možemo to sutra organizirati i tako im dao šansu da prežive dok tutnjava ne prođe. Sve ostalo mi se čini da je sviranje kurcu i mlaćenje prazne slame.
Nije. Bitno ga je u početku šta više spriječiti i da dočekamo toplije vrijeme sa šta manje zaraženih koji luta državom. To je taktika Hrvatske. I to je bolja taktika od Britanske. Nek oni slobodno umiru i tako zaustave virus. Ne moramo i mi.
Problem je longi što ga zaustaviti nećemo i ne možemo, odgađamo neminovno umjesto da se pripremimo za najcrnji scenarij, sve što izvučemo preko toga nam je debeli plus.
Da , točno al nisi u pravu kad je u pitanju ekonomija.

Nema nikave koristi ako Hrvatska napravi imunitet krda a zapadna Europa ne jer bi ti dolazili zaraženi iz drugih dijelova svijeta a u biti si prikačen na njihovu ekonomiju dakle oni to prvo moraju napravit a ne mi ako pričamo o ekonomiji jer ako mi napravimo a oni ne nismo ništa dobili i zato je naša taktika blokade svega ok za nas i sve triba blokirat na najmanje tri mjeseca.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

ADIO PAMETI Empty Re: ADIO PAMETI

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum