ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 3 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by aben 9/3/2019, 14:54

AlfaOmega wrote:
aben wrote:
bi li ti radije posudi šoldi nekomu za koga ne znoš je li sposoban vraćati, ili nekomu ki imo povijest urednih otplata?
Pa bit je u sistemu. Kod nas je dovoljno potvrda firme da ti je plata tolika i tolika, i da će ti pući administrativnu zabranu u slučaju nevraćanja i sve pet. Evo kredit fin, ugodna vožnja.

kod nos država privatnoj bunki određivo ki more dobiti i koliki kredit,

u meriki privatna firma soma određivo oće li nekomu dati kredit ili ne će.

liberalizam, fuck yeah
kapitalizam, fuck yeah

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 3 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by AlfaOmega 9/3/2019, 14:58

Zato što privatne banke kontroliraju tu istu Ameriku. fuck yeah

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10252
2015-09-11


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 3 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by aben 9/3/2019, 15:07

AlfaOmega wrote:Zato što privatne banke kontroliraju tu istu Ameriku. fuck yeah

da, tužno, ali
bolje i tako nego obrnuto

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 3 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by debotoijusto 9/3/2019, 15:13

aben wrote:
debotoijusto wrote:
aben wrote:
debotoijusto wrote:
aben wrote:

to ni centar, centar nikoga ne pušćo na miru

a ča si unda, yugoslovenski nacionalist?

u kalupu si za cipele serijske proizvodnje ,  ono sto bi ti tumacio jugoslavenstvo gay aktivizam ili mrzitelj sveg hrvatskog je jednostavno zivi i pusti druge da zive
je, ali ti nisi živi i pušti druge da živu,

tu isključuješ ustaše, štrebere, založeš se za državnu krađu da bi se tebi financiro hobi kome tepoš da je kultura...razumiš.

glupost , ustase konkretno iskljucuje civilizacijski krug kojem pripadamo , kao da kazes "ti iskljucujes robovlasnike..."
drugo ne zalazem se za drzavnu kradju nego upravo obrnuto no ljudi oko mene biraju drustvo upravo ovakvo , nacionalsocijalisticko , sto novac u oblaku i znam doci do njega pa od hobija napravio posao pokazuje moj poduzetnicki duh ...

eto ti na :D

ustaše apsolutno nišće ne isključuju, tomson nikoga na nišće ni natiro- un samo živi i pušćo druge da živu. ali, tvoj totalitarizam izviri svaki put kad je neko drukčiji odtebe- u smislu hrvackog nacionalizma- ergo- yugoslav si. nemo ča drugo biti.

jo ću ti prvi zapljeskati zbog uspješne mužnje debila, ali to je besides the point;
pitanje je jel ti misliš da je državno otimanje meni da bi se dolo tebi po želji nacista našega društva uklopivo u tvrdnju živi i pušti druge da živu?

meni-tebi... drzava ne otima ( nasa da no nije bitno ) nego placas da nema rupe na cesti odvoze smece imas zastitu te sl.
ne mozemo razgovarat ako nemamo osnove za dijalog ;)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 3 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by AssadNaPodmornici 9/3/2019, 15:15

AlfaOmega wrote:Meni priča lik u Americi, doša hajd, hoće da kupi auto. Sve sjajno bajno, pitaju ga bili htija dati polog kakav pri kupovini. Kaže on, može tisuću dolara.
Prodavac mu uzme Social Security Number, kak to već ide, i vraća se smrknute face, veli - a moj ti, kaže banka, za takve poput tebe, malo je tisuća.
Hajd dobro, može li tisuća i petsto, pita ovaj. 
Pokušat ćemo.
Vraća se, kaže nope, opet malo.
Pa kaj je problem?
Pa nimaš kreditnu povist. 
Pa dobro, koliko traže?
Minimum tri tisuće.


Hajd vrati se on opet, nekak skucka te tri tisuće za auto, kaj sad? E sad kaže mu ovaj, tribalo bu da može.
I stvarno banka odobri. 
Međutim, lik se uhvati za glavu kad vidje koliki bi bija monthly payment. 
Pita koji je ovo k?
Pa brate, takva ti je kamata?
Ma koja crna kamata?
Pa 29.99% na pet godina otplate.
Pa kakav je to auto kredit, u p.m.??
Pa nimaš kreditne povisti.
Pa kak ću je imati, ja štedija ove tri tisuće, nisam se zaduživa u bankama...
Pa ko te jebe što si štedija, a nisi se zaduživa.
odeš u drugu banku. u americi milijune banaka. 
sigurno ima neka banka koja daje kredite kako daju u njemačkoj ili u RH , gledaju ti stalna primanja i na temelju toga određuju kamatu i uvjete. ovaj se zaletio na krivu banku, i još ga neki bankar zajeba. cilj bankara je njihov osobni profit, cilj tebe je tvoj osobni profit.
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20919
2018-06-14


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 3 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by aben 9/3/2019, 15:20

debotoijusto wrote:
aben wrote:
debotoijusto wrote:
aben wrote:
debotoijusto wrote:

u kalupu si za cipele serijske proizvodnje ,  ono sto bi ti tumacio jugoslavenstvo gay aktivizam ili mrzitelj sveg hrvatskog je jednostavno zivi i pusti druge da zive
je, ali ti nisi živi i pušti druge da živu,

tu isključuješ ustaše, štrebere, založeš se za državnu krađu da bi se tebi financiro hobi kome tepoš da je kultura...razumiš.

glupost , ustase konkretno iskljucuje civilizacijski krug kojem pripadamo , kao da kazes "ti iskljucujes robovlasnike..."
drugo ne zalazem se za drzavnu kradju nego upravo obrnuto no ljudi oko mene biraju drustvo upravo ovakvo , nacionalsocijalisticko , sto novac u oblaku i znam doci do njega pa od hobija napravio posao pokazuje moj poduzetnicki duh ...

eto ti na :D

ustaše apsolutno nišće ne isključuju, tomson nikoga na nišće ni natiro- un samo živi i pušćo druge da živu. ali, tvoj totalitarizam izviri svaki put kad je neko drukčiji odtebe- u smislu hrvackog nacionalizma- ergo- yugoslav si. nemo ča drugo biti.

jo ću ti prvi zapljeskati zbog uspješne mužnje debila, ali to je besides the point;
pitanje je jel ti misliš da je državno otimanje meni da bi se dolo tebi po želji nacista našega društva uklopivo u tvrdnju živi i pušti druge da živu?

meni-tebi... drzava ne otima ( nasa da no nije bitno ) nego placas da nema rupe na cesti odvoze smece imas zastitu te sl.
ne mozemo razgovarat ako nemamo osnove za dijalog ;)

ne moremo razgovarati jer minjoš značenja riječi, živi i reketiroj druge, to je tvoj moto.

pušćote nas da živimo? lets see.
rupa na cesti na kojoj nika nismo prošli, niti na koju ćemo ikad projti? predstava ku nika ne ćemo gljedati?
osiguran popravak zubi ki su nan besprijekorno zdravi? kvalitetno obrazovanje za dicu ku nemomo?

again, jo ću ti prvi zapljeskati za uspješno zavaravanje glupih socijalistov ki su ti voljni sve ti plotiti, kudos!
ali to se ne more okarakterizirati ko live and let live, nego postoji bolja riječ- socijalizam.

uboci u jednadžbu i tomsona, i dobiješ yugosocijalizam:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 3 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by aben 9/3/2019, 15:26

AssadNaPodmornici wrote:
AlfaOmega wrote:Meni priča lik u Americi, doša hajd, hoće da kupi auto. Sve sjajno bajno, pitaju ga bili htija dati polog kakav pri kupovini. Kaže on, može tisuću dolara.
Prodavac mu uzme Social Security Number, kak to već ide, i vraća se smrknute face, veli - a moj ti, kaže banka, za takve poput tebe, malo je tisuća.
Hajd dobro, može li tisuća i petsto, pita ovaj. 
Pokušat ćemo.
Vraća se, kaže nope, opet malo.
Pa kaj je problem?
Pa nimaš kreditnu povist. 
Pa dobro, koliko traže?
Minimum tri tisuće.


Hajd vrati se on opet, nekak skucka te tri tisuće za auto, kaj sad? E sad kaže mu ovaj, tribalo bu da može.
I stvarno banka odobri. 
Međutim, lik se uhvati za glavu kad vidje koliki bi bija monthly payment. 
Pita koji je ovo k?
Pa brate, takva ti je kamata?
Ma koja crna kamata?
Pa 29.99% na pet godina otplate.
Pa kakav je to auto kredit, u p.m.??
Pa nimaš kreditne povisti.
Pa kak ću je imati, ja štedija ove tri tisuće, nisam se zaduživa u bankama...
Pa ko te jebe što si štedija, a nisi se zaduživa.
odeš u drugu banku. u americi milijune banaka. 
sigurno ima neka banka koja daje kredite kako daju u njemačkoj ili u RH , gledaju ti stalna primanja i na temelju toga određuju kamatu i uvjete. ovaj se zaletio na krivu banku, i još ga neki bankar zajeba. cilj bankara je njihov osobni profit, cilj tebe je tvoj osobni profit.

priča mu je iskricu nabrijana.
moja rodica je u new jersiju upravo dobila kredit za kuću, 250 iljod dolarov. to joj je prva kuća, imo 35 godin, a za kredit su joj gljedali kolika joj je ploća, koliko imo šoldov na računu, sve otplate ke je ikad imala, kartice, mobitel, roba, auta. nisu iskali da je već imala kupljenu kuću. da jo dojin svoji šoldi, i mene bi sve to zanimalo. ov iz primjera je vjerojatno neki osamnaestogodišnjak ki je došo kupiti auto od 180 konjov.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 3 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by Sora 9/3/2019, 15:29

AssadNaPodmornici wrote:nisam rekao da je turbo kapitalizam, nego je u kini sustav sličan hrvatskom. partija na vlasti nadzire i kontrolira sve, u njih komunistička partija kod nas HDZ, samo Kinezi su ipak dosta efikasniji.. imaju veći IQ, pa se nemože u Kini desiti da lokalni HDZovac blokira veću investiciju zato jer nije dobio kuverticu ,
Imaju odgovornost 
Bolje obrazovsnje i sudstvo 
Drzava koja zna sta radi 
Ogromne potrncijale od ljudi do prirode 
A mi smo Pickin dim i na svakom mlalom vjetru se povijamo

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 3 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by AlfaOmega 9/3/2019, 15:51

aben wrote:
moja rodica je u new jersiju upravo dobila kredit za kuću, 250 iljod dolarov.  to joj je prva kuća, imo 35 godin, a za kredit su joj gljedali kolika joj je ploća, koliko imo šoldov na računu, sve otplate ke je ikad imala, kartice, mobitel, roba, auta. nisu iskali da je već imala kupljenu kuću. da jo dojin svoji šoldi, i mene bi sve to zanimalo. ov iz primjera je vjerojatno neki osamnaestogodišnjak ki je došo kupiti auto od 180 konjov.
Isti k.
Nije osamnaestogidišnjak, lik je diplomata, radi u Veleposlanstvu. Ima dobru plaću, ali eto, smrtni grih mu je što se nigdi prethodno nije zaduživa, pa nima tu njihovu kriditnu povist.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10252
2015-09-11


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 3 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by aben 9/3/2019, 16:58

AlfaOmega wrote:
aben wrote:
moja rodica je u new jersiju upravo dobila kredit za kuću, 250 iljod dolarov.  to joj je prva kuća, imo 35 godin, a za kredit su joj gljedali kolika joj je ploća, koliko imo šoldov na računu, sve otplate ke je ikad imala, kartice, mobitel, roba, auta. nisu iskali da je već imala kupljenu kuću. da jo dojin svoji šoldi, i mene bi sve to zanimalo. ov iz primjera je vjerojatno neki osamnaestogodišnjak ki je došo kupiti auto od 180 konjov.
Isti k.
Nije osamnaestogidišnjak, lik je diplomata, radi u Veleposlanstvu. Ima dobru plaću, ali eto, smrtni grih mu je što se nigdi prethodno nije zaduživa, pa nima tu njihovu kriditnu povist.
Pokušavan ti objosniti da ni lako nekome dati 20 000  dolarov i verovati mu da će ti ih vrotiti. Na temelju čega bi bunka tribala odlučiti kakov je platiša, ako nika ni koristi kredit? 

Kredit ni ljudcko pravo. Dokaži da si sposoban otplotiti mobitel na dvi godine, pa ćemo ti dati za auto.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 3 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by Leviathan2 9/3/2019, 17:00

samo budale uzimaju kredite
tocka

_________________
U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 3 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by Leviathan2 9/3/2019, 17:00

samo budale imaju posla s bankama
tocka

_________________
U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 3 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by aben 9/3/2019, 17:26

Leviathan2 wrote:samo budale imaju posla s bankama
tocka
ni tako jednostavno;

idealno ja da ka ti nešto tribo, uzvadiš takulin i plotiš to nešto.

međutin, u sko svin ostalin slučajevima, bunke su super. ako ti nešto tribo baš omoh, a ti nemoš šoldov, ako ulaziš u riskantnu investiciju, bolje je ne trošiti svoji šoldi, ako ti tribo nešto iznad vlastitog standarda...i tako


_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 3 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by Guest 9/3/2019, 17:35

Leviathan2 wrote:samo budale imaju posla s bankama
tocka
Puuuno pametniji od teba i sa puuuuno vecom lovom nego ti kazu mudro da je uvijek bolje trositi tudji novac,a od svoga polako i sigurno vracati dug..naravno,treba kapaciteta za to shvatiti..jel.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 3 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by Guest 9/3/2019, 17:40

Ma i Levi bankari,ali sa svojim plemenitašima u plemenu.,sistem isti kao i sa Bankama..no to njemu nije banka,nego pozajmica od plemenskog brata.. lol! lol! lol!
nesh slicno i Janjevci rade,popljvase se do brade pljujuci po bankama i korisnicima istih,a od svojih bratija ,pouzimaju odnosno pozajme lovu za kucu,auto,ovo i ono,i onda uredno vracaju...

Znam jednog slicnog koji je prosle godine kceri kupio CLA novi Mercedes,nije uzeo kredit od Banke,nego drlja ko zivina,ide vamo i tamo,na Kosovu igao 3-4 prejebene kuce,a sam zivi ko pašče i slicno se hrani..

Ima sve svoje.. :sherlock
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 3 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by AssadNaPodmornici 9/3/2019, 17:49

Leviathan2 wrote:samo budale imaju posla s bankama
tocka
a još kada bi znao kako banke stvaraju novac. (i u kini i kod nas, i u americi, jedino u venezueli se tiska na printeru).. dođeš u banku, zatražiš kredit, banka te pročešlja, kaže "ok može", pritisne brojku na računalu, na nju doda kamatu, i pritisne tipku enter i eto stvoren kredit :D
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20919
2018-06-14


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 3 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by AlfaOmega 9/3/2019, 18:24

aben wrote:
AlfaOmega wrote:
aben wrote:
moja rodica je u new jersiju upravo dobila kredit za kuću, 250 iljod dolarov.  to joj je prva kuća, imo 35 godin, a za kredit su joj gljedali kolika joj je ploća, koliko imo šoldov na računu, sve otplate ke je ikad imala, kartice, mobitel, roba, auta. nisu iskali da je već imala kupljenu kuću. da jo dojin svoji šoldi, i mene bi sve to zanimalo. ov iz primjera je vjerojatno neki osamnaestogodišnjak ki je došo kupiti auto od 180 konjov.
Isti k.
Nije osamnaestogidišnjak, lik je diplomata, radi u Veleposlanstvu. Ima dobru plaću, ali eto, smrtni grih mu je što se nigdi prethodno nije zaduživa, pa nima tu njihovu kriditnu povist.
Pokušavan ti objosniti da ni lako nekome dati 20 000  dolarov i verovati mu da će ti ih vrotiti. Na temelju čega bi bunka tribala odlučiti kakov je platiša, ako nika ni koristi kredit? 

Kredit ni ljudcko pravo. Dokaži da si sposoban otplotiti mobitel na dvi godine, pa ćemo ti dati za auto.
Pa na temelju jamstva nalogodavca. Valda je nalogodavac taj koji ovjeri tvoj zahtiv za kredit. Tak sve banke u Hrvatskoj rade. Ili bar većina. Boli banke briga jel uzimaš kredit prvi put ili stotinu prvi, ak nalogodavac garantira da će ti zaplinit komad plaće u slučaju da ne budeš htija vraćat. 
Ak dobiš pak otkaz, ode hipoteka ili auto, i ća.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10252
2015-09-11


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 3 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by AlfaOmega 9/3/2019, 18:32

Ovaj u Americi je pak mora na kraju uzeti kreditnu karticu i njome kupovati svakakvu robu samo zato da bu nabilda taj kreditni score, iako mu ta kartica realno nije tribala. 
Kuiš? Doslovce te tira da, ako hoćeš auto ili hipoteku, moraš imati i extra zaduženje pri toga...

Kod nas će ti banka odmah dati kredit na hipoteku, neće te pitati jesi li ima neki kredit pri toga, pa da ti na osnovu njega kaže da ti je kredit odobren jerbo si se u povisti naplaća kamata. Dovoljno je garancija firme za koju radiš. Možda i sudužnik, ali ni to više ni potrebno u mnogim bankama. Dovoljna hipoteka.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10252
2015-09-11


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 3 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by AssadNaPodmornici 9/3/2019, 19:03

mislim da je taj tvoj pajdo, jednostavno trebao reći, "ok doviđenja idem ja u drugu banku".. u USA ima hrpa banaka sigurno bi se našla jedna koju bi zanimali trenutni i budući i prošli prihodi(kao što gledaju banke u Europi) a ne koliko si prije bio dužan

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20919
2018-06-14


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 3 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by Leviathan2 9/3/2019, 19:50

AssadNaPodmornici wrote:
Leviathan2 wrote:samo budale imaju posla s bankama
tocka
a još kada bi znao kako banke stvaraju novac. (i u kini i kod nas, i u americi, jedino u venezueli se tiska na printeru).. dođeš u banku, zatražiš kredit, banka te pročešlja, kaže "ok može", pritisne brojku na računalu, na nju doda kamatu, i pritisne tipku enter i eto stvoren kredit :D
znam ja to, :)
kreiraju novac iz nicega
ni houfini im nije ravan po magiji :)

_________________
U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 3 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by aben 9/3/2019, 19:56

AlfaOmega wrote:
aben wrote:
AlfaOmega wrote:
aben wrote:
moja rodica je u new jersiju upravo dobila kredit za kuću, 250 iljod dolarov.  to joj je prva kuća, imo 35 godin, a za kredit su joj gljedali kolika joj je ploća, koliko imo šoldov na računu, sve otplate ke je ikad imala, kartice, mobitel, roba, auta. nisu iskali da je već imala kupljenu kuću. da jo dojin svoji šoldi, i mene bi sve to zanimalo. ov iz primjera je vjerojatno neki osamnaestogodišnjak ki je došo kupiti auto od 180 konjov.
Isti k.
Nije osamnaestogidišnjak, lik je diplomata, radi u Veleposlanstvu. Ima dobru plaću, ali eto, smrtni grih mu je što se nigdi prethodno nije zaduživa, pa nima tu njihovu kriditnu povist.
Pokušavan ti objosniti da ni lako nekome dati 20 000  dolarov i verovati mu da će ti ih vrotiti. Na temelju čega bi bunka tribala odlučiti kakov je platiša, ako nika ni koristi kredit? 

Kredit ni ljudcko pravo. Dokaži da si sposoban otplotiti mobitel na dvi godine, pa ćemo ti dati za auto.
Pa na temelju jamstva nalogodavca. Valda je nalogodavac taj koji ovjeri tvoj zahtiv za kredit. Tak sve banke u Hrvatskoj rade. Ili bar većina. Boli banke briga jel uzimaš kredit prvi put ili stotinu prvi, ak nalogodavac garantira da će ti zaplinit komad plaće u slučaju da ne budeš htija vraćat. 
Ak dobiš pak otkaz, ode hipoteka ili auto, i ća.

kakov nalogodavac?

zapljena ploće? koliko iznosi polak od ničega?
zamisli da posuđivoš svoji šoldi, sve će ti biti jasno.



_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 3 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum