ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 2 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by AlfaOmega Sat 9 Mar - 14:30

Kakav je to liberalizam ak ti, pri neg odlučiš kupiti auto na rate, negdi se prvo moraš dobro zadužiti, pa vratiti taj dug kak bu sebi nabacija dobar creditni score, pa da ti ovi pri kupovini auta mogu reći, e bravo, ti si dobar, uredno vraćaš dugove, sad bu imal pravo na auto po boljoj kamati. 
A da se nisi prethodno negdi zadužija, odobrili bi ti kurac, a ne auto na rate, jel.

A da stvar bude gora, i taj prethodni kod koga si se pokuša zadužiti, opet te je jebava za kredit, jerbo pri njega nisi ima nikakav dug, pa samim tim ni credit score.

Kak god okrineš, negdi si se mora dobro najesti govana pri neg budeš "sposoban" kod banke tražiti kredit za auto.

AlfaOmega

Posts : 10254
2015-09-11


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 2 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by AlfaOmega Sat 9 Mar - 14:32

Kod nas je to obrnuto. Banka će ti dati kredit ak nisi nigdi drugo zadužen, ili bar ne puno zadužen. 

Meni je lipši taj liberalizam gdi ti imaš pravo birati koliko ćeš kredita.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10254
2015-09-11


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 2 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by aben Sat 9 Mar - 14:32

AssadNaPodmornici wrote:svakako ovaj sustav, je jedan korak prema totalitarizmu, ali nevidim kako ovo utječe na ekonomska kretanja, osim što onima sa negativnim bodovima(par % populacije) se može ograničiti poslovanje.

isusami koliko ima ovih lopova poduzetnika po RH i krkana, a svi znaju kakvi su, ovakav sustav bi čak i nama dobro došao da se popravi mentalitet..

a sa druge strane nevolim davati ovlasti partiji na vlasti da se upliće u svaku poru života

ocjenjivanje građana, mogućnost uskraćivanja sloboda na temelju nekakovih zasluga ti je ko ocjenjivanje sastavka u skuli; moreš dobiti jedan i pet, ovisno o trenutnoj volji ocjenjivača. takov stroh, ki se more usporediti samo s s korejom, kambodžom i učionicama, utjecati će na ekonomiju ko udarac asteroida veličine grenlanada

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 2 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by Guest Sat 9 Mar - 14:34

AlfaOmega wrote:Kakav je to liberalizam ak ti, pri neg odlučiš kupiti auto na rate, negdi se prvo moraš dobro zadužiti, pa vratiti taj dug kak bu sebi nabacija dobar creditni score, pa da ti ovi pri kupovini auta mogu reći, e bravo, ti si dobar, uredno vraćaš dugove, sad bu imal pravo na auto po boljoj kamati. 
A da se nisi prethodno negdi zadužija, odobrili bi ti kurac, a ne auto na rate, jel.

A da stvar bude gora, i taj prethodni kod koga si se pokuša zadužiti, opet te je jebava za kredit, jerbo pri njega nisi ima nikakav dug, pa samim tim ni credit score.

Kak god okrineš, negdi si se mora dobro najesti govana pri neg budeš "sposoban" kod banke tražiti kredit za auto.
Pa ne bas..dovoljno je da sva placanja stavis na nalog automatski i par godina uredno sve podmirujes,dobit ce kredit kakav hoces..ja sam nakon 6 mjeseci dobio prilicno veliki kredit,ali sam imaosvoj polog u visini kredita..dakle ,partnerstvo a ne zderanje ghovana..ima puno kombinacija a ti navodis upravo one luzerske..

:cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 2 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by aben Sat 9 Mar - 14:36

debotoijusto wrote:
aben wrote:
debotoijusto wrote:
aben wrote:i ti si čudan ljevičar, deboto
centar sam , zivi i pusti druge da zive , ekonomski sam vise desno

to ni centar, centar nikoga ne pušćo na miru

a ča si unda, yugoslovenski nacionalist?

u kalupu si za cipele serijske proizvodnje ,  ono sto bi ti tumacio jugoslavenstvo gay aktivizam ili mrzitelj sveg hrvatskog je jednostavno zivi i pusti druge da zive
je, ali ti nisi živi i pušti druge da živu,

tu isključuješ ustaše, štrebere, založeš se za državnu krađu da bi se tebi financiro hobi kome tepoš da je kultura...razumiš.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 2 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by AlfaOmega Sat 9 Mar - 14:36

Pa jbg, drugo je ak ti imaš secured deposit u visini kredita. 
Svak ko ima keša u visini traženog kredita ne bu ni tražil onda kredit, iskešira bi auto i ća.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10254
2015-09-11


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 2 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by Guest Sat 9 Mar - 14:37

aben wrote:yugoslovenski nacionalist?
U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 2 Hate-will-prevail




deboto i ja navijamo za Island na Euroviziji
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 2 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by Guest Sat 9 Mar - 14:40




HATRIÐ MUN SIGRA :tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 2 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by Guest Sat 9 Mar - 14:41

AlfaOmega wrote:Pa jbg, drugo je ak ti imaš secured deposit u visini kredita. 
Svak ko ima keša u visini traženog kredita ne bu ni tražil onda kredit, iskešira bi auto i ća.
yahh..no auto nije pametno keshirati..zasto bi??..kaoi sve drugo..ja kad sam kupio auto,digao sam kredit u polovini cijene,a drugu polovinu sam isao na financiranje od Mitsubishi banke..izvodim tako neke kerefeke,ali sve uredno placama nalozima,u zadnjih 5 godina,i to mi dize rejting..kredit za kucu sam odmah uzeo kod moje banke u cijelosti,moj polog je na racunu bio,i uz to sto mi je odobreno preko noci,dobio sam neku smjesnu kamatu...
vlastiti kesh imam kao garanciju,trosim bancine novce3 i uredno im placam njihovuz posudbu odnosno kamatu...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 2 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by AlfaOmega Sat 9 Mar - 14:42

Meni priča lik u Americi, doša hajd, hoće da kupi auto. Sve sjajno bajno, pitaju ga bili htija dati polog kakav pri kupovini. Kaže on, može tisuću dolara.
Prodavac mu uzme Social Security Number, kak to već ide, i vraća se smrknute face, veli - a moj ti, kaže banka, za takve poput tebe, malo je tisuća.
Hajd dobro, može li tisuća i petsto, pita ovaj. 
Pokušat ćemo.
Vraća se, kaže nope, opet malo.
Pa kaj je problem?
Pa nimaš kreditnu povist. 
Pa dobro, koliko traže?
Minimum tri tisuće.


Hajd vrati se on opet, nekak skucka te tri tisuće za auto, kaj sad? E sad kaže mu ovaj, tribalo bu da može.
I stvarno banka odobri. 
Međutim, lik se uhvati za glavu kad vidje koliki bi bija monthly payment. 
Pita koji je ovo k?
Pa brate, takva ti je kamata?
Ma koja crna kamata?
Pa 29.99% na pet godina otplate.
Pa kakav je to auto kredit, u p.m.??
Pa nimaš kreditne povisti.
Pa kak ću je imati, ja štedija ove tri tisuće, nisam se zaduživa u bankama...
Pa ko te jebe što si štedija, a nisi se zaduživa.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10254
2015-09-11


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 2 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by aben Sat 9 Mar - 14:43

ne razumin ti tu glazbu adapaevolvede, ča to oće reći?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 2 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by Guest Sat 9 Mar - 14:45

https://lyricstranslate.com/en/hatri%C3%B0-mun-sigra-hate-will-prevail.html

Hate will prevail
Europe will crumble
A web of lies
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 2 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by AlfaOmega Sat 9 Mar - 14:45

U privodu, moraš se vanago prvo najesti, da bu kupija auto, ak već nisi bija u mogućnosti da uštediš cca $20.000, da ga cilog iskeširaš. 

Zaključak - kapitalizam nima veze sa liberalizmom.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10254
2015-09-11


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 2 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by aben Sat 9 Mar - 14:45

AlfaOmega wrote:Meni priča lik u Americi, doša hajd, hoće da kupi auto. Sve sjajno bajno, pitaju ga bili htija dati polog kakav pri kupovini. Kaže on, može tisuću dolara.
Prodavac mu uzme Social Security Number, kak to već ide, i vraća se smrknute face, veli - a moj ti, kaže banka, za takve poput tebe, malo je tisuća.
Hajd dobro, može li tisuća i petsto, pita ovaj. 
Pokušat ćemo.
Vraća se, kaže nope, opet malo.
Pa kaj je problem?
Pa nimaš kreditnu povist. 
Pa dobro, koliko traže?
Minimum tri tisuće.


Hajd vrati se on opet, nekak skucka te tri tisuće za auto, kaj sad? E sad kaže mu ovaj, tribalo bu da može.
I stvarno banka odobri. 
Međutim, lik se uhvati za glavu kad vidje koliki bi bija monthly payment. 
Pita koji je ovo k?
Pa brate, takva ti je kamata?
Ma koja crna kamata?
Pa 29.99% na pet godina otplate.
Pa kakav je to auto kredit, u p.m.??
Pa nimaš kreditne povisti.
Pa kak ću je imati, ja štedija ove tri tisuće, nisam se zaduživa u bankama...
Pa ko te jebe što si štedija, a nisi se zaduživa.

je, to je tako. ali to je normalno;

bi li ti radije posudi šoldi nekomu za koga ne znoš je li sposoban vraćati, ili nekomu ki imo povijest urednih otplata?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 2 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by aben Sat 9 Mar - 14:47

AlfaOmega wrote:U privodu, moraš se vanago prvo najesti, da bu kupija auto, ak već nisi bija u mogućnosti da uštediš cca $20.000, da ga cilog iskeširaš. 

Zaključak - kapitalizam nima veze sa liberalizmom.

a, tako, ti biš da postoji obveza dovanja kredita bilokomu?

da, to ima puno veće veze s liberalizmon.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 2 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by debotoijusto Sat 9 Mar - 14:47

aben wrote:
debotoijusto wrote:
aben wrote:
debotoijusto wrote:
aben wrote:i ti si čudan ljevičar, deboto
centar sam , zivi i pusti druge da zive , ekonomski sam vise desno

to ni centar, centar nikoga ne pušćo na miru

a ča si unda, yugoslovenski nacionalist?

u kalupu si za cipele serijske proizvodnje ,  ono sto bi ti tumacio jugoslavenstvo gay aktivizam ili mrzitelj sveg hrvatskog je jednostavno zivi i pusti druge da zive
je, ali ti nisi živi i pušti druge da živu,

tu isključuješ ustaše, štrebere, založeš se za državnu krađu da bi se tebi financiro hobi kome tepoš da je kultura...razumiš.

glupost , ustase konkretno iskljucuje civilizacijski krug kojem pripadamo , kao da kazes "ti iskljucujes robovlasnike..."
drugo ne zalazem se za drzavnu kradju nego upravo obrnuto no ljudi oko mene biraju drustvo upravo ovakvo , nacionalsocijalisticko , sto novac u oblaku i znam doci do njega pa od hobija napravio posao pokazuje moj poduzetnicki duh ...

eto ti na :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30610
2014-04-12


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 2 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by aben Sat 9 Mar - 14:48

die antwoord wrote:https://lyricstranslate.com/en/hatri%C3%B0-mun-sigra-hate-will-prevail.html

Hate will prevail
Europe will crumble
A web of lies

pa mogo si tako napisati, a ne mi dovati ove spotove od kih ne ću moći spati;

točno je, socijalizam uništava evropu, brzo i sigurno.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 2 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by Guest Sat 9 Mar - 14:48

AlfaOmega wrote:Meni priča lik u Americi, doša hajd, hoće da kupi auto. Sve sjajno bajno, pitaju ga bili htija dati polog kakav pri kupovini. Kaže on, može tisuću dolara.
Prodavac mu uzme Social Security Number, kak to već ide, i vraća se smrknute face, veli - a moj ti, kaže banka, za takve poput tebe, malo je tisuća.
Hajd dobro, može li tisuća i petsto, pita ovaj. 
Pokušat ćemo.
Vraća se, kaže nope, opet malo.
Pa kaj je problem?
Pa nimaš kreditnu povist. 
Pa dobro, koliko traže?
Minimum tri tisuće.


Hajd vrati se on opet, nekak skucka te tri tisuće za auto, kaj sad? E sad kaže mu ovaj, tribalo bu da može.
I stvarno banka odobri. 
Međutim, lik se uhvati za glavu kad vidje koliki bi bija monthly payment. 
Pita koji je ovo k?
Pa brate, takva ti je kamata?
Ma koja crna kamata?
Pa 29.99% na pet godina otplate.
Pa kakav je to auto kredit, u p.m.??
Pa nimaš kreditne povisti.
Pa kak ću je imati, ja štedija ove tri tisuće, nisam se zaduživa u bankama...
Pa ko te jebe što si štedija, a nisi se zaduživa.

sve istina... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 2 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by AlfaOmega Sat 9 Mar - 14:50

aben wrote:
bi li ti radije posudi šoldi nekomu za koga ne znoš je li sposoban vraćati, ili nekomu ki imo povijest urednih otplata?
Pa bit je u sistemu. Kod nas je dovoljno potvrda firme da ti je plata tolika i tolika, i da će ti pući administrativnu zabranu u slučaju nevraćanja i sve pet. Evo kredit fin, ugodna vožnja.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10254
2015-09-11


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 2 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by aben Sat 9 Mar - 14:52

debotoijusto wrote:
aben wrote:
debotoijusto wrote:
aben wrote:
debotoijusto wrote:
centar sam , zivi i pusti druge da zive , ekonomski sam vise desno

to ni centar, centar nikoga ne pušćo na miru

a ča si unda, yugoslovenski nacionalist?

u kalupu si za cipele serijske proizvodnje ,  ono sto bi ti tumacio jugoslavenstvo gay aktivizam ili mrzitelj sveg hrvatskog je jednostavno zivi i pusti druge da zive
je, ali ti nisi živi i pušti druge da živu,

tu isključuješ ustaše, štrebere, založeš se za državnu krađu da bi se tebi financiro hobi kome tepoš da je kultura...razumiš.

glupost , ustase konkretno iskljucuje civilizacijski krug kojem pripadamo , kao da kazes "ti iskljucujes robovlasnike..."
drugo ne zalazem se za drzavnu kradju nego upravo obrnuto no ljudi oko mene biraju drustvo upravo ovakvo , nacionalsocijalisticko , sto novac u oblaku i znam doci do njega pa od hobija napravio posao pokazuje moj poduzetnicki duh ...

eto ti na :D

ustaše apsolutno nišće ne isključuju, tomson nikoga na nišće ni natiro- un samo živi i pušćo druge da živu. ali, tvoj totalitarizam izviri svaki put kad je neko drukčiji odtebe- u smislu hrvackog nacionalizma- ergo- yugoslav si. nemo ča drugo biti.

jo ću ti prvi zapljeskati zbog uspješne mužnje debila, ali to je besides the point;
pitanje je jel ti misliš da je državno otimanje meni da bi se dolo tebi po želji nacista našega društva uklopivo u tvrdnju živi i pušti druge da živu?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 2 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by aben Sat 9 Mar - 14:54

AlfaOmega wrote:
aben wrote:
bi li ti radije posudi šoldi nekomu za koga ne znoš je li sposoban vraćati, ili nekomu ki imo povijest urednih otplata?
Pa bit je u sistemu. Kod nas je dovoljno potvrda firme da ti je plata tolika i tolika, i da će ti pući administrativnu zabranu u slučaju nevraćanja i sve pet. Evo kredit fin, ugodna vožnja.

kod nos država privatnoj bunki određivo ki more dobiti i koliki kredit,

u meriki privatna firma soma određivo oće li nekomu dati kredit ili ne će.

liberalizam, fuck yeah
kapitalizam, fuck yeah

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača - Page 2 Empty Re: U Kini kapitalizam, slobodno tržište jača

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum