ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Molitva

Page 35 of 54 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 44 ... 54  Next

Go down

Molitva - Page 35 Empty Re: Molitva

Post by Guest 7/1/2016, 17:24

Nisam obezvrijedio ništa, Marta je izgubila svoju slobodu i mir, sama je kriva jer nije dala sebe Bogu. Već nešto od sebe.
A sebe se Bogu može dati i sa popisom želja koje je vjerujem On sam stavio u naša srca.

15 molitava svete Brigite. Bilo, i ako je vjerovati, bit će.

Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 35 Empty Re: Molitva

Post by Guest 7/1/2016, 17:25

MM je bila "velika kraj Njegovih nogu". :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 35 Empty Re: Molitva

Post by Guest 7/1/2016, 19:23

Le Roi Soleil wrote:Nisam obezvrijedio ništa, Marta je izgubila svoju slobodu i mir, sama je kriva jer nije dala sebe Bogu. Već nešto od sebe.
A sebe se Bogu može dati i sa popisom želja koje je vjerujem On sam stavio u naša srca.

15 molitava svete Brigite. Bilo, i ako je vjerovati, bit će.

glede boldanog, dala sam ti primjer molitve svetog Ignacija, način na koji molim već dugo vremena, pa da je opet ponovim: primi Gospodine svu moju slobodu, primi pamćenje, razum i svu moju volju. Ti si mi dao sve što imam i posjedujem, ja ti sada sve to vraćam i predajem tvojoj svetoj volji na upravljanje. Meni daj samo da te ljubim i daj mi svoju Milost i dosta sam  bogat i ne tražim više ništa.




pa si tu molitvu na neki način ismijao jer kažeš, treba od Boga tražiti molitvom ispunjenje svojih želja. A ova je molitva molitva potpunog predanja, znači ono što zamjeraš Marti da nije učinila. Ma pravo upadaš stalno u kontradikcije.  :P naravno da svako srce ima neke želje, tijelo svoje potrebe, um svoja razmišljanja, ali sve to dati Gospodinu smisao je Marijine molitve i zato je ona velika u našim očima, ali je sigurno sebe smatrala malenom u svojim/njenim očima.
no i oni koji sebe smatraju malenima jednako kao i oni koji sebe smatraju velikima to uistinu nisu jer da jesu ne bi to "znali".
ja vjerujem u milost devet prvih petaka, osvjedočeno..  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 35 Empty Re: Molitva

Post by Guest 7/1/2016, 19:27

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 35 Empty Re: Molitva

Post by Guest 7/1/2016, 20:11

Le Roi Soleil wrote:

Ne znam što ti nije jasno. Apostol Pavao i recimo jedan Grignion de Montfort pričaju istu stvar, lončar-glina, kipar-kalup, nije problem u tome već tako izrečene misli, izvan konteksta, ne govore o cjelokupnoj stvarnosti odnosa Bog - čovjek tj. mogu voditi na krivi put. Ali vjerujem da imaš solidnog duhovnika pa te neću s tim više pilati. king
Quodcumque petimus adversus utilitatem salutis, non petimus in nomine Salvatoris - sve ostalo je po mom mišljenju ispravno tražiti, a iskrenog molitelja Bog već lahko usmjerava.

Pa ispilio me je već moj duhovnik  :D nego, onu sam molitvicu stavila jer je jučer bio spomendan sv. Ivana Avilskog i  jučer sam prvi put čula za njega, a nisam je imala gdje drugo staviti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 35 Empty Re: Molitva

Post by Guest 8/1/2016, 12:50

metilda wrote:
glede boldanog, dala sam ti primjer molitve svetog Ignacija, način na koji molim već dugo vremena, pa da je opet ponovim: primi Gospodine svu moju slobodu, primi pamćenje, razum i svu moju volju. Ti si mi dao sve što imam i posjedujem, ja ti sada sve to vraćam i predajem tvojoj svetoj volji na upravljanje. Meni daj samo da te ljubim i daj mi svoju Milost i dosta sam  bogat i ne tražim više ništa.

Da, ovo je nedostajalo, zato sam i napisao da je lukavac. king

metilda wrote:
pa si tu molitvu na neki način ismijao jer kažeš, treba od Boga tražiti molitvom ispunjenje svojih želja. A ova je molitva molitva potpunog predanja, znači ono što zamjeraš Marti da nije učinila. Ma pravo upadaš stalno u kontradikcije.  :P naravno da svako srce ima neke želje, tijelo svoje potrebe, um svoja razmišljanja, ali sve to dati Gospodinu smisao je Marijine molitve i zato je ona velika u našim očima, ali je sigurno sebe smatrala malenom u svojim/njenim očima.
no i oni koji sebe smatraju malenima jednako kao i oni koji sebe smatraju velikima to uistinu nisu jer da jesu ne bi to "znali".
ja vjerujem u milost devet prvih petaka, osvjedočeno..  :)

Nema tu nikakve kontradikcije (očito o razlici Marta-Marija pričamo iz više kuta gledanja), imamo dostojanstvo sinova i kćeri i to je jedna Marija Bogorodica najbolje shvatila kada je u Kani tražila nešto što nije bila Božja volja. Dakle je boldani pojam dinamičan.
Potpuno predanje? Bog i ja smo dva bića u komunikaciji, i onaj tko stoji pred Licem stvoritelja dovoljno dugo i dovoljno hrabro sve jasnije spoznaje obrise predanja. U kojoj se pita i sina / kćer - jer Bog uvijek i svugdje komunicira s nama. 
Želje su moguće isto od njega, On nam ih je stavio u srce, i u redu je iznjeti ih u molitvi. Dapače. Mala djeca su puna želja, i upravo je mentalitet djece presudan za ulazak u stanje - još na zemlji - koje nazivamo "Božje kraljevstvo".
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 35 Empty Re: Molitva

Post by Guest 8/1/2016, 12:56

Bog želi da s njime dijelimo svoju žutu i sivu stvarnost, i najsitnije stvari svakodnevice. Nije dovoljno reći "uzmi sve, a ja sam zadovoljna s ničim" :D
On nam daje dostojanstvo, kada je Faustina Kowalska klečala u molitvi čelom lupajući o pod, ukazao joj se anđeo s riječima "Gospodin bi ti htio reći da se ustaneš", ku'iš? :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 35 Empty Re: Molitva

Post by Guest 8/1/2016, 13:04

da ne citiram sad sve.. pristupamo molitvi iz različitih kutova gledanja... možda je i razlika u godinama presudna pa i osobno iskustvo.. bila sam u situaciji kad se nisam mogla ni pomaknuti na krevetu, vidjela sam sebe doslovno kao grumen zemlje koji živi još jedino jer je Božji dah u meni.. tada sam shvatila da su sve želje puka ispraznost i da je Bog ono jedino što ostaje kad sve ljudsko osim životnog daha utrne u nama.. iz tvog pisanja vidim da se nisi našao u takvoj situaciji, da nemaš to iskustvo, kad ga dobiješ shvatit ćeš i mene...
a za "lukavca" .. i ja sam mu to spočitala  :D i izbacila u neko doba taj dio iz molitve i onda sam osjetila da je to čin čiste oholosti...
Božja milost je ono što našoj ljudskoj bijedi omogućava i samu molitvu..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 35 Empty Re: Molitva

Post by Guest 8/1/2016, 13:11

Radi se o tome da imam to iskustvo :) ali i iskustvo više - kažem ti, BDM u Kani. ;)

"Sve želje ispraznost"? Kako da ne.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 35 Empty Re: Molitva

Post by Guest 8/1/2016, 13:12

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 35 Empty Re: Molitva

Post by Guest 8/1/2016, 13:52

Le Roi Soleil wrote:Radi se o tome da imam to iskustvo :) ali i iskustvo više - kažem ti, BDM u Kani. ;)

"Sve želje ispraznost"? Kako da ne.

pa kad ovako vadiš rečenice iz konteksta onda zbilja nemaju smisla.  geek
radi se o ukupnom životnom iskustvu jednako kao što Pismo nije skup citata koji se mogu izvaditi iz konteksta kako kome paše.
koja bi bila jedina smislena želja? naravno - spasenje. sasvim sigurno ta želja nije ispraznost, ali ostale ljudske želje i željice svakako jesu pa i one koje nam se čine jako duhovne kao Ivanu i Jakovu kad su tražili prva mjesta :P .... moje je učiniti u malome ono što mi nije dano u velikome...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 35 Empty Re: Molitva

Post by Guest 8/1/2016, 14:03

nije mi naprimjer bila jasna molitva svete Faustine da postane velika svetica...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 35 Empty Re: Molitva

Post by Guest 8/1/2016, 14:10

metilda wrote:
Le Roi Soleil wrote:Radi se o tome da imam to iskustvo :) ali i iskustvo više - kažem ti, BDM u Kani. ;)

"Sve želje ispraznost"? Kako da ne.

pa kad ovako vadiš rečenice iz konteksta onda zbilja nemaju smisla.  geek
radi se o ukupnom životnom iskustvu jednako kao što Pismo nije skup citata koji se mogu izvaditi iz konteksta kako kome paše.
koja bi bila jedina smislena želja? naravno - spasenje. sasvim sigurno ta želja nije ispraznost, ali ostale ljudske želje i željice svakako jesu pa i one koje nam se čine jako duhovne kao Ivanu i Jakovu kad su tražili prva mjesta :P .... moje je učiniti u malome ono što mi nije dano u velikome...

Ih, ta nesretna Majka Božja, željela je da se mladenci ne osramote pa kaže "vina nemaju". Hej, vina! :D

S pravom si ju pošpotala, isprazna mala Marija Bogorodica.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 35 Empty Re: Molitva

Post by Guest 8/1/2016, 14:10

metilda wrote:
nije mi naprimjer bila jasna molitva svete Faustine da postane velika svetica...

Sad ti je jasna? :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 35 Empty Re: Molitva

Post by Guest 8/1/2016, 14:11

Također je na kraju dnevnika napisala "nikad se ne ponizujem" .. farao
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 35 Empty Re: Molitva

Post by Guest 8/1/2016, 14:13

Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
Le Roi Soleil wrote:Radi se o tome da imam to iskustvo :) ali i iskustvo više - kažem ti, BDM u Kani. ;)

"Sve želje ispraznost"? Kako da ne.

pa kad ovako vadiš rečenice iz konteksta onda zbilja nemaju smisla.  geek
radi se o ukupnom životnom iskustvu jednako kao što Pismo nije skup citata koji se mogu izvaditi iz konteksta kako kome paše.
koja bi bila jedina smislena želja? naravno - spasenje. sasvim sigurno ta želja nije ispraznost, ali ostale ljudske želje i željice svakako jesu pa i one koje nam se čine jako duhovne kao Ivanu i Jakovu kad su tražili prva mjesta :P .... moje je učiniti u malome ono što mi nije dano u velikome...

Ih, ta nesretna Majka Božja, željela je da se mladenci ne osramote pa kaže "vina nemaju". Hej, vina! :D

S pravom si ju pošpotala, isprazna mala Marija Bogorodica.

eh, nije li ono ona rođena bez grijeha i njene želje nisu li bile sve po Božjoj volji...  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 35 Empty Re: Molitva

Post by Guest 8/1/2016, 14:14

Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
nije mi naprimjer bila jasna molitva svete Faustine da postane velika svetica...

Sad ti je jasna? :P

Je.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 35 Empty Re: Molitva

Post by Guest 8/1/2016, 14:15

Le Roi Soleil wrote:Također je na kraju dnevnika napisala "nikad se ne ponizujem" .. farao

nisam čitala njen dnevnik. a ovo si izvadio iz konteksta i Bog zna na što je zapravo mislila.. što je ono poniznost?  geek
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 35 Empty Re: Molitva

Post by Guest 8/1/2016, 14:16

metilda wrote:
Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
Le Roi Soleil wrote:Radi se o tome da imam to iskustvo :) ali i iskustvo više - kažem ti, BDM u Kani. ;)

"Sve želje ispraznost"? Kako da ne.

pa kad ovako vadiš rečenice iz konteksta onda zbilja nemaju smisla.  geek
radi se o ukupnom životnom iskustvu jednako kao što Pismo nije skup citata koji se mogu izvaditi iz konteksta kako kome paše.
koja bi bila jedina smislena želja? naravno - spasenje. sasvim sigurno ta želja nije ispraznost, ali ostale ljudske želje i željice svakako jesu pa i one koje nam se čine jako duhovne kao Ivanu i Jakovu kad su tražili prva mjesta :P .... moje je učiniti u malome ono što mi nije dano u velikome...

Ih, ta nesretna Majka Božja, željela je da se mladenci ne osramote pa kaže "vina nemaju". Hej, vina! :D

S pravom si ju pošpotala, isprazna mala Marija Bogorodica.

eh, nije li ono ona rođena bez grijeha i njene želje nisu li bile sve po Božjoj volji...  :)

Pa Isus joj je upravo i rekao da njena molba nije po Božjoj volji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 35 Empty Re: Molitva

Post by Guest 8/1/2016, 14:17

Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
Le Roi Soleil wrote:Radi se o tome da imam to iskustvo :) ali i iskustvo više - kažem ti, BDM u Kani. ;)

"Sve želje ispraznost"? Kako da ne.

pa kad ovako vadiš rečenice iz konteksta onda zbilja nemaju smisla.  geek
radi se o ukupnom životnom iskustvu jednako kao što Pismo nije skup citata koji se mogu izvaditi iz konteksta kako kome paše.
koja bi bila jedina smislena želja? naravno - spasenje. sasvim sigurno ta želja nije ispraznost, ali ostale ljudske želje i željice svakako jesu pa i one koje nam se čine jako duhovne kao Ivanu i Jakovu kad su tražili prva mjesta :P .... moje je učiniti u malome ono što mi nije dano u velikome...

Ih, ta nesretna Majka Božja, željela je da se mladenci ne osramote pa kaže "vina nemaju". Hej, vina! :D

S pravom si ju pošpotala, isprazna mala Marija Bogorodica.

eh, nije li ono ona rođena bez grijeha i njene želje nisu li bile sve po Božjoj volji...  :)

Pa Isus joj je upravo i rekao da njena molba nije po Božjoj volji.

gdje?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 35 Empty Re: Molitva

Post by Guest 8/1/2016, 14:17

metilda wrote:
Le Roi Soleil wrote:Također je na kraju dnevnika napisala "nikad se ne ponizujem" .. farao

nisam čitala njen dnevnik. a ovo si izvadio iz konteksta i Bog zna na što je zapravo mislila.. što je ono poniznost?  geek

Ti i "izvlačenje iz konteksta" :D rekla je da se nikada ne ponizuje pred ljudima. Vrlo eksplicitno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 35 Empty Re: Molitva

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 35 of 54 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 44 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum