ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Molitva

Page 34 of 54 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 44 ... 54  Next

Go down

Molitva - Page 34 Empty Re: Molitva

Post by Guest 5/1/2016, 13:49

metilda wrote:
makar sam dosljedna u svakom postu  :P rekla sam da najviše volim tihe mise, ali isto tako razumijem ljude koji osjećaju radost kakvu su imali trojica mudraca kad su vidjeli Dijete.. meni je dovoljno imati tihu radost svakodnevnog življenja.. i zahvalnost .. da.. prije svega zahvalnost...
i rekla sam da ti bolje poznaješ povijest Crkve od mene, za Filipa Nerija bih morala googlati ali mi se ne da. :P 
Franjo je upravo duhovnik našeg vremena i današnje antropologije :^0   B-)

I ja volim mir i tišinu, sabranost, vjerujem da ti je teško slušati neliturgijske pjesme tijekom mise geek a što se tiče duhovnika današnje antropologije to bi bio Benedikt. Ovaj može proći, ali u rangu Paje Patka. jocolor

Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 34 Empty Re: Molitva

Post by Guest 5/1/2016, 15:25

Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
makar sam dosljedna u svakom postu  :P rekla sam da najviše volim tihe mise, ali isto tako razumijem ljude koji osjećaju radost kakvu su imali trojica mudraca kad su vidjeli Dijete.. meni je dovoljno imati tihu radost svakodnevnog življenja.. i zahvalnost .. da.. prije svega zahvalnost...
i rekla sam da ti bolje poznaješ povijest Crkve od mene, za Filipa Nerija bih morala googlati ali mi se ne da. :P 
Franjo je upravo duhovnik našeg vremena i današnje antropologije :^0   B-)

I ja volim mir i tišinu, sabranost, vjerujem da ti je teško slušati neliturgijske pjesme tijekom mise geek a što se tiče duhovnika današnje antropologije to bi bio Benedikt. Ovaj može proći, ali u rangu Paje Patka. jocolor

kako to priliči zagrebačkom fićfiriću  :clown ne volim nikakvo pjevanje, to je valjda do mene a ne do sviranja i pjevanja duhovnih pjesama, naježim s jedino kad klapa na ukopima pjeva pogrebnu pjesmu "u daj onaj strašni kada se potresu nebesa i zemlja, kada dođeš suditi svijetu ognjem".

jee, zato je Benedikt odstupio jer se nije mogao nositi s izazovima vremena, on sigurno o odgovornom roditeljstvu ne bi mogao govoriti na Franjin način koji teološki neobrazovani puk jedino može razumjeti.  :P

OD KATOLIKA se ne očekuje da se množe "poput zečeva", rekao je papa Franjo, dotaknuvši se pitanja vezanih uz planiranje obitelji samo nekoliko dana nakon što je ponovno govorio o protivljenju Katoličke Crkve umjetnim kontracepcijskim sredstvima.

"Neki vjeruju da, ako žele biti dobri katolici, moraju biti poput zečeva", rekao je Franjo tijekom opuštene jednosatne konferencije za novinare održane u zrakoplovu na letu s Filipina prema Rimu, prenijela je talijanska agencija Ansa.

Prisutnim novinarima objasnio je da je važno držati se načela "odgovornog roditeljstva", podsjetivši kako je nedavno ukorio ženu koja mu je u crkvi povjerila da očekuje osmo dijete nakon što je prethodnih sedmero rodila carskim rezom.

"A vi želite iza sebe ostaviti sedmero siročadi?", upitao ju je, te novinarima rekao da to smatra izazivanjem Boga.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 34 Empty Re: Molitva

Post by Guest 6/1/2016, 14:21

„Reci Gospodinu: Ja sam glina, a Ti, Gospodine, lončar. Čini od mene što hoćeš.“ Sv. Ivan Avilski (1500. – 1569.)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 34 Empty Re: Molitva

Post by Guest 7/1/2016, 10:30

metilda wrote:
"Neki vjeruju da, ako žele biti dobri katolici, moraju biti poput zečeva"

Lijepo poniženje lol! jesi vidjela kako je napao onog malog ministranta?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 34 Empty Re: Molitva

Post by Guest 7/1/2016, 10:31

metilda wrote:
„Reci Gospodinu: Ja sam glina, a Ti, Gospodine, lončar. Čini od mene što hoćeš.“
 Sv. Ivan Avilski (1500. – 1569.)

Smije li se imati vlastitih želja? :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 34 Empty Re: Molitva

Post by Guest 7/1/2016, 10:58

Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
"Neki vjeruju da, ako žele biti dobri katolici, moraju biti poput zečeva"

Lijepo poniženje lol! jesi vidjela kako je napao onog malog ministranta?

ne razumijem u čemu je poniženje govoriti jezikom koji svatko razumije.. meni koja imam šestero djece i koja sam dvoje djece izgubila i zbog toga dobila PTSP takav stav je više nego utješan jer termin "odgovorno roditeljstvo" djeluje previše knjiški da bi u pojedinačnoj osobnoj situaciji bilo posve razumljivo bez pomoći duhovnog vođe... dugo sam imala problem s tim terminom i previše patnje zbog skrupulozne savjesti... papa je to opisao na jednostavan način, doslovno jezikom ulice.. a što ti misliš da ja non stop visim na internetu i pratim papine nastupe... nestalo mi posla  geek
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 34 Empty Re: Molitva

Post by Guest 7/1/2016, 10:59

Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
„Reci Gospodinu: Ja sam glina, a Ti, Gospodine, lončar. Čini od mene što hoćeš.“
 Sv. Ivan Avilski (1500. – 1569.)

Smije li se imati vlastitih želja? :)

pa najveća vlastita želja je upravo "čini od mene što hoćeš". čin potpunog predanja volji Božjoj.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 34 Empty Re: Molitva

Post by Guest 7/1/2016, 11:04

metilda wrote:
papa je to opisao na jednostavan način, doslovno jezikom ulice..

Ivan Pavao II je to sasvim dobro objasnio. Nije vam trebao papa kauboj, ali no ...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 34 Empty Re: Molitva

Post by Guest 7/1/2016, 11:06

metilda wrote:
Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
„Reci Gospodinu: Ja sam glina, a Ti, Gospodine, lončar. Čini od mene što hoćeš.“
 Sv. Ivan Avilski (1500. – 1569.)

Smije li se imati vlastitih želja? :)

pa najveća vlastita želja je upravo "čini od mene što hoćeš". čin potpunog predanja volji Božjoj.  :)

Opet, smije li se imati vlastitih želja?

Je li Marija imala vlastitih želja u Kani?

Zašto Isus kaže, "ma što me tražili u moje Ime, ispunit ću"?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 34 Empty Re: Molitva

Post by Guest 7/1/2016, 11:19

Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
„Reci Gospodinu: Ja sam glina, a Ti, Gospodine, lončar. Čini od mene što hoćeš.“
 Sv. Ivan Avilski (1500. – 1569.)

Smije li se imati vlastitih želja? :)

pa najveća vlastita želja je upravo "čini od mene što hoćeš". čin potpunog predanja volji Božjoj.  :)

Opet, smije li se imati vlastitih želja?

Je li Marija imala vlastitih želja u Kani?

Zašto Isus kaže, "ma što me tražili u moje Ime, ispunit ću"?

naravno da se smije imati vlastitih želja, kakvo bedasto pitanje  geek ali želja nad željama je "čini od mene što hoćeš"
Ignacije Loyolski piše: primi Gospodine svu moju slobodu, primi pamćenje razum i svu moju volju. Ti si mi dao sve što imam i posjedujem. ja ti sada sve to vraćam i predajem tvojoj svetoj volji na upravljanje. meni daj samo da Te ljubim i daj mi svoju Milost i dosta imam i dovoljno sam bogat..


Last edited by metilda on 7/1/2016, 11:40; edited 2 times in total (Reason for editing : zaboravljen dio molitve)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 34 Empty Re: Molitva

Post by Guest 7/1/2016, 11:24

metilda wrote:
želja nad željama je "čini od mene što hoćeš"
Ignacije Loyolski piše: primi Gospodine svu moju slobodu, primi pamćenje razum i svu moju volju. Ti si mi dao sve što imam i posjedujem. ja ti sada sve to vraćam i predajem tvojoj svetoj volji na upravljanje. meni daj samo da Te ljubim i dosta imam i dovoljno sam bogat..

Ti moliš tako? Ja radije surađujem i re-kalibriram svoje želje unutar iste. Ali za tako nešto potrebno je provoditi dosta vremena u intenzivnoj molitvi. Bog ima sinove i kćeri a ne glinu. Sve zavisi od opsega maštovitosti molitelja. I vjere.

Sve što molimo a nije protiv našeg spasenja - možemo moliti "u Njegovo ime".
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 34 Empty Re: Molitva

Post by Guest 7/1/2016, 11:26

Inače, ovaj citat od prgavog Baska - je li to sve ili ima još, mislim da je tražio milost pa onda ide dio "onda traži što hoćeš". Lukavac. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 34 Empty Re: Molitva

Post by Guest 7/1/2016, 11:43

Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
želja nad željama je "čini od mene što hoćeš"
Ignacije Loyolski piše: primi Gospodine svu moju slobodu, primi pamćenje razum i svu moju volju. Ti si mi dao sve što imam i posjedujem. ja ti sada sve to vraćam i predajem tvojoj svetoj volji na upravljanje. meni daj samo da Te ljubim i dosta imam i dovoljno sam bogat..

Ti moliš tako? Ja radije surađujem i re-kalibriram svoje želje unutar iste. Ali za tako nešto potrebno je provoditi dosta vremena u intenzivnoj molitvi. Bog ima sinove i kćeri a ne glinu. Sve zavisi od opsega maštovitosti molitelja. I vjere.

Sve što molimo a nije protiv našeg spasenja - možemo moliti "u Njegovo ime".

pa ako tako doslovno shvaćaš sve tekstove i pjesničke i molitvene izričaje svetaca i onih manje svetih onda me ne čudi što si imao duhovnih problema i otpao od KC. da sam malo više čangrizava sada bih prokomentirala izričaje svetog Ivana od Križa.. ili kako bi ti objasnio odnos Zaručnika i Zaručnice... mislim stvarno  jocolor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 34 Empty Re: Molitva

Post by Guest 7/1/2016, 11:45

Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
želja nad željama je "čini od mene što hoćeš"
Ignacije Loyolski piše: primi Gospodine svu moju slobodu, primi pamćenje razum i svu moju volju. Ti si mi dao sve što imam i posjedujem. ja ti sada sve to vraćam i predajem tvojoj svetoj volji na upravljanje. meni daj samo da Te ljubim i dosta imam i dovoljno sam bogat..

Ti moliš tako? Ja radije surađujem i re-kalibriram svoje želje unutar iste. Ali za tako nešto potrebno je provoditi dosta vremena u intenzivnoj molitvi. Bog ima sinove i kćeri a ne glinu. Sve zavisi od opsega maštovitosti molitelja. I vjere.

Sve što molimo a nije protiv našeg spasenja - možemo moliti "u Njegovo ime".

je, ja nakon godina vlastitih molitvi i želja sada molim upravo tako.. mislim da godine iskustva nešto znače..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 34 Empty Re: Molitva

Post by Guest 7/1/2016, 11:53

Sola Scriptura is Not Biblical


The most damaging criticism of sola scriptura is the reality that the Bible does not teach it.3
This leads to an absurdity.
The adherents of
sola scriptura claim that every thing that is essential for a Christian to know is clearly taught in the Bible, and only in the Bible.
However,
the Bible does not teach that every thing that is essential for a Christian to know is clearly taught in the Bible, and only in the Bible.


The passage that is most often cited as a proof text by those who support sola scriptura is 2 Timothy 3:15-17.
Let's examine that passage beginning with its immediate context. Paul is clearly instructing Timothy and the church in Ephesus to be a faithful witness during difficult times.
There is no indication anywhere in this Epistle that he is contrasting Sacred Scripture with other sources of revelation, or even discussing the subject.
In addition, the "sacred writings" with which Timothy has been acquainted "from childhood" (verse 15) refers to the Old Testament. Are we to believe that St. Paul is teaching that the Old Testament constitutes the only source needed to know what Jesus taught?
Lastly, Paul has many important things to say about the scriptures. They "are able to instruct you for salvation in Christ Jesus" (v. 15).
However, he doesn't claim that only the scriptures can instruct one for salvation in Christ Jesus.
"All scripture is inspired by God" (v. 16), but
Paul does not claim that only scripture is inspired by God. Paul also affirms that scripture is "profitable for teaching for reproof, for correction, and for training in righteousness" (v. 17), but he never asserts that only scripture is so useful.
Some Protestant apologists cite John 20:31 to buttress sola scriptura. This passage informs us that John's Gospel, and by inference the other books of the Bible, were written that we "may believe that Jesus is the Christ, the Son of God, and ...have life in his name."
However, one finds
no affirmation in this passage that only scripture serves this purpose.
John 5:39 is also used in the vain attempt to support sola scriptura. This interpretation distorts the entire meaning of the passage. In the first place the "scriptures" Jesus refers to is the Old Testament. Secondly, Jesus is rebuking the disbelieving Jews who refused to see in him the fulfillment of the messianic prophecies. Why? They rejected Jesus because they relied on their interpretation of the scriptures.
Several Protestant apologists have argued that in Acts 17:11 one finds clear support that the Bible is the sole and final authority. This is ironic, because the passage in question proves exactly the opposite.
In Acts 17:2 we learn that in Thessalonica Paul not only read from scripture, but he also "reasoned", that is, debated with the Jews from the scriptures. He attempted to convince them that the Christ had to suffer. In other words Paul was interpreting the Old Testament in an effort to show that the messiah of their scriptures is Jesus of the New Covenant (Acts 17:5-9). Regrettably, only "some" were persuaded by Paul's explanation.
What did the Jews in Thessalonica reject? They did not reject the veracity or usefulness of scripture. Nor did they reject messianic prophecies. They rejected Paul's interpretation of scripture, which supported his claim that Jesus was the messiah. In short, like the Jews Jesus admonished in Jn 5:39, they were sola scriptura men, who rejected the Word who is God based on their individual interpretation of the word of God!
The Jews of Berea, on the other hand, "received the message [Paul's preaching] with great eagerness" (Acts 17:11). They "examined the scriptures every day to see if what Paul said was true" (Acts 17:11) with an openness to accept a new revelation. That new revelation was not the Bible, but Paul's oral teaching for his preaching was "the word of God" (Acts 17:13). The faith of the "many" (Acts 17:12) who accepted Christ in Berea wasn't based on sola scriptura, but on their acceptance of Paul's interpretation of the Old Testament in light of the fullness of God's revelation, Jesus Christ.
Summary
One passage that is never cited as a proof text for sola scriptura is 2 Peter 1:20-2:1. That's hardly surprising. In this passage Peter rejects the idea of private or individual interpretation: "No prophecy of scripture is a matter of one's own interpretation." Then Peter warns: "But false prophets also arose among the [Jewish] people, just as there will be false teachers among you, who will secretly bring in destructive heresies, even denying the Master who brought them, bringing upon themselves swift destruction" (2 Pet 2:1). Note that under divine inspiration Peter connects individual interpretation with heresies!
The Greek word that is translated as "heresies" comes from the verb haireomai, which means " to take or to choose for oneself." In the first century it had the negative meaning of going off on one's own in rebellion to the established teaching. Thus, in Acts 24:14 some translations render it as "sect".
The statement in 2 Peter 1:20 is so strong in its opposition to idea of sola scriptura that one Protestant translation attempts to subvert its meaning by inserting words that are not in the original. Thus the NIV intentionally mistranslates "one's own interpretation" with "by the prophet's own interpretation." However, tou prophetou is not found in the Greek text.

This highlights another problem with sola scriptura. Not only does it impose ones individual interpretations on the text of the Bible, but individual interpretation becomes the basis of replacing the inspired text!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 34 Empty Re: Molitva

Post by Guest 7/1/2016, 15:01

metilda wrote:
Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
želja nad željama je "čini od mene što hoćeš"
Ignacije Loyolski piše: primi Gospodine svu moju slobodu, primi pamćenje razum i svu moju volju. Ti si mi dao sve što imam i posjedujem. ja ti sada sve to vraćam i predajem tvojoj svetoj volji na upravljanje. meni daj samo da Te ljubim i dosta imam i dovoljno sam bogat..

Ti moliš tako? Ja radije surađujem i re-kalibriram svoje želje unutar iste. Ali za tako nešto potrebno je provoditi dosta vremena u intenzivnoj molitvi. Bog ima sinove i kćeri a ne glinu. Sve zavisi od opsega maštovitosti molitelja. I vjere.

Sve što molimo a nije protiv našeg spasenja - možemo moliti "u Njegovo ime".

pa ako tako doslovno shvaćaš sve tekstove i pjesničke i molitvene izričaje svetaca i onih manje svetih onda me ne čudi što si imao duhovnih problema i otpao od KC. da sam malo više čangrizava sada bih prokomentirala izričaje svetog Ivana od Križa.. ili kako bi ti objasnio odnos Zaručnika i Zaručnice... mislim stvarno  jocolor

Ne znam što ti nije jasno. Apostol Pavao i recimo jedan Grignion de Montfort pričaju istu stvar, lončar-glina, kipar-kalup, nije problem u tome već tako izrečene misli, izvan konteksta, ne govore o cjelokupnoj stvarnosti odnosa Bog - čovjek tj. mogu voditi na krivi put. Ali vjerujem da imaš solidnog duhovnika pa te neću s tim više pilati. king
Quodcumque petimus adversus utilitatem salutis, non petimus in nomine Salvatoris - sve ostalo je po mom mišljenju ispravno tražiti, a iskrenog molitelja Bog već lahko usmjerava.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 34 Empty Re: Molitva

Post by Guest 7/1/2016, 15:03

metilda wrote:
je, ja nakon godina vlastitih molitvi i želja sada molim upravo tako.. mislim da godine iskustva nešto znače..

Ja nadodam na kraju "fiat voluntas Tua" ali bome nisam pasivan u odnosu prema Bogu, "de, ti kako Ti je milo delaj, ja sam crv, rob, nemam nikih želja" :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 34 Empty Re: Molitva

Post by Guest 7/1/2016, 16:42

Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
je, ja nakon godina vlastitih molitvi i želja sada molim upravo tako.. mislim da godine iskustva nešto znače..

Ja nadodam na kraju "fiat voluntas Tua" ali bome nisam pasivan u odnosu prema Bogu, "de, ti kako Ti je milo delaj, ja sam crv, rob, nemam nikih želja" :D

molim i ja stalno "neka bude volja Tvoja" ali sam tijekom godina molitve naučila da moja volja nije gotovo nikad Njegova volja pa sam odustala od takve vrste molitve.. priznajem da je Tabor učinio puno na tom planu.. prihvatila sam da je "biti malen kod Njegovih nogu" najbolja vrsta molitvenog stava... od tada sam slobodna od želja.. pardon.. imam još jednu a ta je da se gay sin vrati vjeri - pa iako se tome molim svim žarom srca svoga ta mi molitva još nije uslišana, očito sam postala previše navezana na tu želju .. ima neko vrijeme da sam i to prepustila Bogu pa što On da - a znamo da On (popularna fraza) i na krivim crtama pravo piše..  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 34 Empty Re: Molitva

Post by Guest 7/1/2016, 16:58

metilda wrote:
molim i ja stalno "neka bude volja Tvoja" ali sam tijekom godina molitve naučila da moja volja nije gotovo nikad Njegova volja pa sam odustala od takve vrste molitve.. priznajem da je Tabor učinio puno na tom planu.. prihvatila sam da je "biti malen kod Njegovih nogu" najbolja vrsta molitvenog stava... od tada sam slobodna od želja.. pardon.. imam još jednu a ta je da se gay sin vrati vjeri - pa iako se tome molim svim žarom srca svoga ta mi molitva još nije uslišana, očito sam postala previše navezana na tu želju .. ima neko vrijeme da sam i to prepustila Bogu pa što On da - a znamo da On (popularna fraza) i na krivim crtama pravo piše..  :)

Nazvao bih to molitvenim stavom "nemam vjere" i još "suzila sam svoje srce". :P Ali ne mogu hodati u tvojim shoozama :) pa neka svatko i dalje testira vlastiti plafon. Usput, nisi mi odgovorila sjećaš li se što je zajedničko Henoku, tebi i meni?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 34 Empty Re: Molitva

Post by Guest 7/1/2016, 17:13

Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
molim i ja stalno "neka bude volja Tvoja" ali sam tijekom godina molitve naučila da moja volja nije gotovo nikad Njegova volja pa sam odustala od takve vrste molitve.. priznajem da je Tabor učinio puno na tom planu.. prihvatila sam da je "biti malen kod Njegovih nogu" najbolja vrsta molitvenog stava... od tada sam slobodna od želja.. pardon.. imam još jednu a ta je da se gay sin vrati vjeri - pa iako se tome molim svim žarom srca svoga ta mi molitva još nije uslišana, očito sam postala previše navezana na tu želju .. ima neko vrijeme da sam i to prepustila Bogu pa što On da - a znamo da On (popularna fraza) i na krivim crtama pravo piše..  :)

Nazvao bih to molitvenim stavom "nemam vjere" i još "suzila sam svoje srce". :P Ali ne mogu hodati u tvojim shoozama :) pa neka svatko i dalje testira vlastiti plafon. Usput, nisi mi odgovorila sjećaš li se što je zajedničko Henoku, tebi i meni?

upravo si sasvim obezvrijedio molitveni stav marije magdalene a znamo što je Isus rekao za njezin izbor.  :P
sjećam se što je bilo zajedničko henoku, tebi i meni, a što je sada zbilja ne znam - ne čitam srca.  :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 34 Empty Re: Molitva

Post by Guest 7/1/2016, 17:24

Nisam obezvrijedio ništa, Marta je izgubila svoju slobodu i mir, sama je kriva jer nije dala sebe Bogu. Već nešto od sebe.
A sebe se Bogu može dati i sa popisom želja koje je vjerujem On sam stavio u naša srca.

15 molitava svete Brigite. Bilo, i ako je vjerovati, bit će.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 34 Empty Re: Molitva

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 34 of 54 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 44 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum