ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

napad na vaterpoliste c.zvezde

Page 23 of 38 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 30 ... 38  Next

Go down

napad na vaterpoliste c.zvezde - Page 23 Empty Re: napad na vaterpoliste c.zvezde

Post by Guest 10/2/2019, 21:55

Rabarbara wrote:

Njihova mržnja je njihov teret, naša je nama naš teret. Mi ne možemo rješavati njihove probleme, niti mijenjati njih. Možemo mijenjati samo sebe i rješavati svoje probleme.
Kad to shvatimo krenut ćemo naprijed.

Kao i za ljubav i za mržnju je neophodna povratna reakcija. Bome smo izjednačeni u toj igri dam-daš. :)

Njihova mržnja je itekako bila i naš teret, što smo jako dobro osjetili ne samo u Domovinskom ratu nego i praktički cijelo razdoblje nakon završetka ww2.
Ne možemo mi rješavati njihove probleme, ali itekako moramo biti svjesni opasnosti koja za nas može proizaći upravo iz njihove mržnje. Bilo bi jako naivno s naše strane da te opasnosti ignoriramo.
Niti za ljubav niti za mržnju nije neophodno dvoje. 
Svakako načelno, ali povremeno i u praksi postoji tako nešto kao što je neuzvraćena ljubav, a onda i slijedom iste logike i neuzvraćena mržnja.

Guest
Guest


Back to top Go down

napad na vaterpoliste c.zvezde - Page 23 Empty Re: napad na vaterpoliste c.zvezde

Post by RayMabus 10/2/2019, 21:55

dzango wrote:Je li bre tačno da je onaj što ste ga oterali u more u stvari Hrvat iz Boke?

Nebitno skroz , Zvezda već.par godina igra utakmice dole pa nikom ništa...dok se ovi nisu odlučili u tim dresovima prošetat Rivom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

napad na vaterpoliste c.zvezde - Page 23 Empty Re: napad na vaterpoliste c.zvezde

Post by aben 10/2/2019, 21:56

Rabarbara wrote:
aben wrote:nikakova reakcija ni neophodna, ni za ljubav ni za mržnju.
Kod tebe nije neophodno ništa. Ali je poželjno puno toga. 

Ponekad se zapitam jesi li ti zapravo živo biće?
Ili tipka neki robot kome su loše programirali hrvatsko pismo? :P

jebiga, kad je tako, dont kill the messenger.

i, za ljubav je poželjno, za mržnju uopće ni;
jo srbe mrzin koliko god je to moguće, a ča se dogođo is druge strone njanci ne zun, irelevantno je.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

napad na vaterpoliste c.zvezde - Page 23 Empty Re: napad na vaterpoliste c.zvezde

Post by Guest 10/2/2019, 21:56

aben wrote:nikakova reakcija ni neophodna, ni za ljubav ni za mržnju.

Nije neophodna, samo je često prisutna.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

napad na vaterpoliste c.zvezde - Page 23 Empty Re: napad na vaterpoliste c.zvezde

Post by vuksadinare 10/2/2019, 21:59

Rabarbara wrote:
vuksadinare wrote:
Rabarbara wrote:

Ja znam tko mi je trenutni neprijatelj, ali ne mogu se s njim boriti. Ne pojedinačno. A većina mog naroda gleda tamo gdje ne bi uopće trebala gledati. Jedino što mogu je prihvatiti, prilagoditi se, postati jednaka ili... otići. Ovo zadnje mi se čini najprihvatljivije.  

Tako to rade naivni. :)
sve pet ali.ima ljudi sa dubokim oziljcima..nije bas isto usporediti silovanje sa tim ako nemas u novcaniku 200 kuna ali imas glavu i fizicki si ok...nije isto fizicko mucenje i mucenje hoces imati za kavu sa frendicama...jbg ali.nije isto
Vuče, jasno mi je za ožiljke. Kao da je malo bilo ono što se događalo u ratu, sad još i ovo. Nije se lako suočiti s time pogotovo onima koji su bili direktno uključeni u obranu.

Meni nije problem novac, jer radim i u boljoj sam poziciji od većine u Hr. To bi do sada čak i tebi trebalo biti jasno. :D

Problem je što ništa ne štima, ni zdravstvo, ni školstvo, ni pravosuđe, ni kultura, ni međuljudski odnosi, ama ništa. 

A ne vidim čak ni naznake da bi moglo biti bolje.
Znas zasto ne stima?..jer pravda nije zadovoljena i krivi ljudi na pozicijama..ako je netko riskirao zivot i zdravlje za ovu drzavu nista manje se ne trazi od onih koji su na vlasti fa se isto zrtvuju radeci svoj posao kako treba
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

napad na vaterpoliste c.zvezde - Page 23 Empty Re: napad na vaterpoliste c.zvezde

Post by aben 10/2/2019, 21:59

Speare Shaker wrote:
aben wrote:nikakova reakcija ni neophodna, ni za ljubav ni za mržnju.

Nije neophodna, samo je često prisutna.

vjerojatno, ali i to bi tribalo provjeriti;
kad nekoga mrziš, unda se želiš da je između vos ča više mesta, za rozliku od ljubavi. tako da un koga mrziš lako more i ne znati da ga mrziš.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

napad na vaterpoliste c.zvezde - Page 23 Empty Re: napad na vaterpoliste c.zvezde

Post by Guest 10/2/2019, 22:04

aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:nikakova reakcija ni neophodna, ni za ljubav ni za mržnju.

Nije neophodna, samo je često prisutna.

vjerojatno, ali i to bi tribalo provjeriti;
kad nekoga mrziš, unda se želiš da je između vos ča više mesta, za rozliku od ljubavi. tako da un koga mrziš lako more i ne znati da ga mrziš.

jal, zavist i mržnja su posljednji stadij života forumaša.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

napad na vaterpoliste c.zvezde - Page 23 Empty Re: napad na vaterpoliste c.zvezde

Post by RayMabus 10/2/2019, 22:04

Plenkovic i Vučic su pijuni više politike , ulizice i jedan i drugi. Nije mi drago šta se ovo desilo al kad već je onda mi je drag način na koji se desio plus Torcida danas dodala gas na utakmici i pivala Zvezda kurva.

Eto sad nek se zagovornici Eu integracija a to Plenkovic i Vučic malo snalaze.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

napad na vaterpoliste c.zvezde - Page 23 Empty Re: napad na vaterpoliste c.zvezde

Post by Guest 10/2/2019, 22:05

aben wrote:

kad nekoga mrziš, unda se želiš da je između vos ča više mesta, za rozliku od ljubavi. tako da un koga mrziš lako more i ne znati da ga mrziš.

Zvuči logično. No, kada nekoga baš jako mrziš onda mu obično želiš nanijeti i nekakvo zlo, a to zna ići dosta teško ako je daleko od tebe.
Kao prvo.
Kao drugo, zapravo se odnos mržnje najlakše uspostavi sa nekim tko ti je blizak, ili je to bio neko vrijeme. Najviše mržnje obično ima među bivšim partnerima u nekom odnosu, među susjedima i slično. Sa Korejcima i Japancima ili u posljednje vrijeme razvikanim Kinezima imamo jako dobre odnose, a možda je tajna samo u tome da nam nisu dovoljno blizu da bi se uspjeli oko nekih stvari žestoko posvađati i mrziti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

napad na vaterpoliste c.zvezde - Page 23 Empty Re: napad na vaterpoliste c.zvezde

Post by darth_vader 10/2/2019, 22:08

Svi nekog mrze, postoje samo manji i veći licemjeri...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

napad na vaterpoliste c.zvezde - Page 23 Empty Re: napad na vaterpoliste c.zvezde

Post by aben 10/2/2019, 22:16

Speare Shaker wrote:
aben wrote:

kad nekoga mrziš, unda se želiš da je između vos ča više mesta, za rozliku od ljubavi. tako da un koga mrziš lako more i ne znati da ga mrziš.

Zvuči logično. No, kada nekoga baš jako mrziš onda mu obično želiš nanijeti i nekakvo zlo, a to zna ići dosta teško ako je daleko od tebe.
Kao prvo.
Kao drugo, zapravo se odnos mržnje najlakše uspostavi sa nekim tko ti je blizak, ili je to bio neko vrijeme. Najviše mržnje obično ima među bivšim partnerima u nekom odnosu, među susjedima i slično. Sa Korejcima i Japancima ili u posljednje vrijeme razvikanim Kinezima imamo jako dobre odnose, a možda je tajna samo u tome da nam nisu dovoljno blizu da bi se uspjeli oko nekih stvari žestoko posvađati i mrziti.

to vridi jedino ako je mrzitelj ujedno i nasilnik.

a za drugo, naravski, zoto su zidovi, žica, granice, restraining order, minska polja na privatnom posjedu itd- super stvor. kad se stvor more odvojiti. a ka se ne more..eh, zoto su raspadnuti brakovi s dicon tako tužne i nerješive situacije- mrziš, a moroš biti blizu.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

napad na vaterpoliste c.zvezde - Page 23 Empty Re: napad na vaterpoliste c.zvezde

Post by epikur37 10/2/2019, 22:17

mržnja je normalna kao i svaka druga patologija
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

napad na vaterpoliste c.zvezde - Page 23 Empty Re: napad na vaterpoliste c.zvezde

Post by aben 10/2/2019, 22:19

epikur37 wrote:mržnja je normalna kao i svaka druga patologija

naravski da je normalna.
one pizdarije da mržnja izjeda iznutra su pizdarija. više se ljudi vjerojatno poide iznutro radi ljubavi, nego radi mržnje.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

napad na vaterpoliste c.zvezde - Page 23 Empty Re: napad na vaterpoliste c.zvezde

Post by RayMabus 10/2/2019, 22:22

Rasprava o mržnji.A to vam je duga tema , pročita san bar 20 opširnih studija na tu temu , nestane u jedan post.Široka tema. Nesviđanje , antipatičnost , odbojnost , svađanje , ....sad tu negdi na kraju dođe ta mržnja , to ti je nešto kao nesviđanje na najvišu , totalna netrpeljivost.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

napad na vaterpoliste c.zvezde - Page 23 Empty Re: napad na vaterpoliste c.zvezde

Post by aben 10/2/2019, 22:24

RayMabus wrote:Rasprava o mržnji.A to vam je duga tema , pročita san bar 20 opširnih studija na tu temu , nestane u jedan post.Široka tema. Nesviđanje , antipatičnost , odbojnost , svađanje , ....sad tu negdi na kraju dođe ta mržnja , to ti je nešto kao nesviđanje na najvišu , totalna netrpeljivost.

i ča ote studije predložu ko medicinu,
meditaciju? prispitivanje sebe? prihvaćanje rozličitosti, oprost i pomirbu?

:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

napad na vaterpoliste c.zvezde - Page 23 Empty Re: napad na vaterpoliste c.zvezde

Post by RayMabus 10/2/2019, 22:27

aben wrote:
RayMabus wrote:Rasprava o mržnji.A to vam je duga tema , pročita san bar 20 opširnih studija na tu temu , nestane u jedan post.Široka tema. Nesviđanje , antipatičnost , odbojnost , svađanje , ....sad tu negdi na kraju dođe ta mržnja , to ti je nešto kao nesviđanje na najvišu , totalna netrpeljivost.

i ča ote studije predložu ko medicinu,
meditaciju? prispitivanje sebe? prihvaćanje rozličitosti, oprost i pomirbu?

:)
Nema lijeka opčenito , svi smo individue , mržnje su nam različite.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

napad na vaterpoliste c.zvezde - Page 23 Empty Re: napad na vaterpoliste c.zvezde

Post by aben 10/2/2019, 22:29

RayMabus wrote:
aben wrote:
RayMabus wrote:Rasprava o mržnji.A to vam je duga tema , pročita san bar 20 opširnih studija na tu temu , nestane u jedan post.Široka tema. Nesviđanje , antipatičnost , odbojnost , svađanje , ....sad tu negdi na kraju dođe ta mržnja , to ti je nešto kao nesviđanje na najvišu , totalna netrpeljivost.

i ča ote studije predložu ko medicinu,
meditaciju? prispitivanje sebe? prihvaćanje rozličitosti, oprost i pomirbu?

:)
Nema lijeka opčenito , svi smo individue , mržnje su nam različite.

stvor je u tomu ča to ni bolest, to je moja poanta.
ličiti mržnju znoči sužavati slobodu izbora.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

napad na vaterpoliste c.zvezde - Page 23 Empty Re: napad na vaterpoliste c.zvezde

Post by RayMabus 10/2/2019, 22:32

Postoje uzroci mržnje , nerješavaš mržnju nego njen uzrok.

Ok ako ti oćeš.preispitivati sebe to je super ako će to ukloniti uzrok mržnje no ako je uzrok mržnje netko tko te napada i nasilnik je onda moš ti preispitivati sebe koliko oćeš al ti neće zaustaviti nasilje.

Moš takvi probem riješit na više načina a jedan od njih je i Magnum 45.

Riješi uzrok.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

napad na vaterpoliste c.zvezde - Page 23 Empty Re: napad na vaterpoliste c.zvezde

Post by aben 10/2/2019, 22:53

RayMabus wrote:Postoje uzroci mržnje , nerješavaš mržnju nego njen uzrok.

Ok ako ti oćeš.preispitivati sebe to je super ako će to ukloniti uzrok mržnje no ako je uzrok mržnje netko tko te napada i nasilnik je onda moš ti preispitivati sebe koliko oćeš al ti neće zaustaviti nasilje.

Moš takvi probem riješit na više načina a jedan od njih je i Magnum 45.

Riješi uzrok.
To ni bolest, mržnju se ne tribo rješavati.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

napad na vaterpoliste c.zvezde - Page 23 Empty Re: napad na vaterpoliste c.zvezde

Post by Guest 10/2/2019, 23:04

aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:

kad nekoga mrziš, unda se želiš da je između vos ča više mesta, za rozliku od ljubavi. tako da un koga mrziš lako more i ne znati da ga mrziš.

Zvuči logično. No, kada nekoga baš jako mrziš onda mu obično želiš nanijeti i nekakvo zlo, a to zna ići dosta teško ako je daleko od tebe.
Kao prvo.
Kao drugo, zapravo se odnos mržnje najlakše uspostavi sa nekim tko ti je blizak, ili je to bio neko vrijeme. Najviše mržnje obično ima među bivšim partnerima u nekom odnosu, među susjedima i slično. Sa Korejcima i Japancima ili u posljednje vrijeme razvikanim Kinezima imamo jako dobre odnose, a možda je tajna samo u tome da nam nisu dovoljno blizu da bi se uspjeli oko nekih stvari žestoko posvađati i mrziti.

to vridi jedino ako je mrzitelj ujedno i nasilnik.

a za drugo, naravski, zoto su zidovi, žica, granice, restraining order, minska polja na privatnom posjedu itd- super stvor. kad se stvor more odvojiti. a ka se ne more..eh, zoto su raspadnuti brakovi s dicon tako tužne i nerješive situacije- mrziš, a moroš biti blizu.


u ovom slučaju i u postovima nekih koji kažu da mrze oni ustvari ne mrze oni su ekstremni nacionalisti dijelom i ekstremni šovinisti što je malo blaži oblik ekstremnog NAZIonalizma. dakle nije to mržnja nego ekstremni nacionalizam. a znamo što dolazi nakon...već viđeno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

napad na vaterpoliste c.zvezde - Page 23 Empty Re: napad na vaterpoliste c.zvezde

Post by Šandor Winnetou 10/2/2019, 23:12

Rabarbara wrote:
tre wrote:
Ovo je prtilično naivno, je lijepo i lijepo zvuči ali je naiva. Što misliš ti ili bilo ko drugi dokle su granice ljudskog strpljenja? Nema dana da ovi iz smrdije ne popljuju RH od sulje preko njegovih četnika pa do šešelja i SPCa, kao po špagi smjenjuju se izljevi ljubavi i doborosudsjedsva iz serbskig žvalja što od navedenih što od kojekakvih novinara, usera na forumima, portalima i slično i naravno da dobiješ reakciju kakva se već dogodila jer je cijeli hrvatski medijski prostor zagađen smradom iz smrdije. Ovo što se događa odobravali mi to ili ne je jednostavno posljedica srbaljske politike guranja nosine u sve što se događa u RH pa čak i do toga da idu kenjati Papi o Alojziju Stepincu i traže zaustavljanje njegove kanonizacije!!! Pazi i to baš od SPCa koja među svojim svetcima ima bratoubojice, pedofile, lopove, bitange, brakolomce i koljače a sad su na dobronamjerne kritike hrvatskih biskupa udarili svađu tipa dokažite da niste ustaše. Ja rekoh već ranije i to će se pokazati kao suštinski problem je da smrdije ne dozvoljava da rane zarastu, oni su ti koji vode rat niskog intenziteta jer da nemaju vanjskih neprijatelja gdje smrdija kanalizira svoje probleme unutar smrdije u smrdiji bi se davno poklali i povatali za vratove. No jednom će i to stati a tada će srbadija završiti pod jednom šljivom kako su im lijepo napisali njihovi proroci.
Tre, rekla sam ti da nisi u pravu i vrijeme je da ti kažem zašto tako mislim.

Ne zanima me što Srbi govore o nama, o papi, o Stepincu, o KC. Očekujem da će govoriti jednako ružno kako mi govorimo o njima i njihovim svetinjama. Točka.

Uopće ne slušam njihove vijesti, ne čitam njihove novine, nisam opsjednuta s njima poput tebe i većine Hrvata. 
Možeš li to shvatiti?
Ne zanima me jer su mi Srbi apsolutno nebitni. Neka sami jedu svoja govna i bore se sa svojim promašajima, nemanima i demonima.  
Bitno mi je što mi govorimo, kako se mi ponašamo, kamo mi idemo i što će biti s nama, odnosno s našom djecom. A to ne ovisi o Srbima nego samo o nama. 

Znam da ovo što ću napisati boli više od bilo čega i teško je to prihvatiti ali je tako: Mi smo sa Srbima raščistili prije dvadesetinešto godina. Svatko je u svojoj državi, eto mi smo čak i u EU, nisu nam više neprijatelji koji nas na bilo koji način mogu groziti, a niti nas ne ugrožavaju. 
Možda nekad hoće, ali sad nam nisu nikakva prijetnja. Trenutno niti nemamo vanjskog neprijatelja. 
Običnom čovjeku Hrvatu ili građaninu države Hrvatske, trenutno najveći neprijatelji su njegovi Hrvati koji mu upiru prstom prema Srbiji, a ovamo ga guze na sto i jedan način. 
To je jebeno teško priznati samom sebi da te uništavaju tvoji, a ne vanjski i ne znaš kako uopće reagirati. I razumijem da ti to ne možeš, da ti je lakše gledati i slušati što 'ljuti neprijatelji' laprdaju, a ne ono što nam rade oni kojima plaćamo plaće, aute, odijela, ljubavnice, pijanke, avione, da nas guze i varaju. 

Ja znam tko mi je trenutni neprijatelj, ali ne mogu se s njim boriti. Ne pojedinačno. A većina mog naroda gleda tamo gdje ne bi uopće trebala gledati. Jedino što mogu je prihvatiti, prilagoditi se, postati jednaka ili... otići. Ovo zadnje mi se čini najprihvatljivije.  

Tako to rade naivni. :)
Ok ali ti sebe stavljaš kao meritum svega no to je daleko od toga, kažeš da nisam u pravu sa tvog gledišta ali opet ti nisi meritum( nisam ni ja da se razumjemo) no ono što se događa je samo odraz sranja u smrdiji. Vjerujem da si školovana  i da znaš što je indukcija i kako djeluje  na susjede( u elokrotehnici djelovanje na susjednu zavojnicu, žicu, metal...). Mi imamo nesreću što se nalazimu u blizini smrdije, da se ne nalazimo tu bili bi sasvim drugačije i ekonomski i kulturno  no nalazimo se tu gdje jesmo i neminovno je da se srbska sranja prelivaju kod nas i naša kod njih s tim da je ipak primarno sranje(primarna zavojnica) ukorjenjeno u smrdiji a da je u hrvatskoj samo sekundarno odnosno stanje koje je izazvano događajima iz smrdije. Vjerujem da ne trebam pisati elaborat o tome da bi se razumjelo o čemu pišem, uzrok-posljedica-akcija-reakcija i od toga se ne bježi jer je to nemoguće ma kako se neko trudio, ignorirao ili se pravio lud, sasvim svejedno, učinak će uvijek biti isti dok se ne presječe izvor napajanja primarne zavojnice velikosrbskim sranjem a kako se ćini to ćemo čekati još izvjesno vrijeme no kada se zagužva pazi što ti kažem krv će teći u potocima po smrdiji i nisam ja samo takvog mišljenja nego sam puno toga pokupio od pametnih i pametnijih ljudi od sebe. Jednom će se to kanaliziranje bijesa iz smrdije zaglaviti u tom ljevku a kad to eksplodira vidjeti ćeš ili đanga i stanojka na vješalima ili pižona ako njegova opcija izgubi.
Prevelike su tamo frustracije na djelu zbog neostvarivanja velike smrdije kroz dvije jugoslavije i debelim batinama kroz rat protiv RH te pušionom na KiM, jedina im satisfakcija genocidne republika šumska  ali i to im je poklonila međunarodna zajednica i mrski im ameri jer da nije bilo amera srba danas ni u BiH ne bi bilo. Kad to sve zbrojiš velikoserbski ego to ne može podnjeti i stalno se traži ispušni ventil a tu je uvijek RH kao dozvoljeni minus na tekućem računu. Kad to ne budu mogli servisirati biti će ono što sam gore naveo, budi sigurna u to.

_________________
napad na vaterpoliste c.zvezde - Page 23 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19660
2017-12-31


Back to top Go down

napad na vaterpoliste c.zvezde - Page 23 Empty Re: napad na vaterpoliste c.zvezde

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 23 of 38 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 30 ... 38  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum