ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel?

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel? Empty Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel?

Post by AssadNaPodmornici 10/1/2019, 23:08

https://www.index.hr/vijesti/clanak/ivan-djakic-ima-22-godine-otkud-mu-hotel/2055498.aspx

Prema članku iz Indexa, domoljubni HDZovci su prijašnjeg vlasnika doslovno iz reketirali te uz pomoć države(a oni su država) , nacionalizirali su mu hotel i onda preuzeli u svoje ruke 
uratko već prije toga su đakići "privatizirali" jednu firmu koja je propala, a onda su preko HDZa počeli reketariti lokalne poduzetnike.. ono ja "iman vezu u HDZu mogu ti poslati inspekcije ovo ono, osim ako ne daš ovo ono".. i tako mic po mic, prema članku sa indexa (možda index i laže, tko zna) as se počeo širit. 

:tu

Par godina kasnije Široki je izgubio hotel, a za to je okrivio Đakića i lokalni HDZ. Podravski list je tako početkom 2010. godine prenio optužbe poduzetnika Širokog koji je tvrdio da mu je probleme s prijavom oko neplaćanja 3,9 milijuna kuna poreza državi natovario upravo Đakić jer je navodno bio ljubomoran zbog hotela.
"Sve mi je smjestio HDZ i Đakić"
"Sve mi je smjestio HDZ na čelu s Josipom Đakićem u čijem je vlasništvu od 1999. do 2001. godine bila zgrada koju sam pretvorio u hotel Aida. Oni su 1999. upropastili Poljoprivredno dobro Borik i napravili blic stečaj, a imovinu je s Đakićem kupila bjelovarska tvrtka Tena comerc. Kako su i oni propali, kupio sam imovinu 2004. godine te proširio tvrtku Zlatni klas, osnovanu prije 20 godina, u kojoj je radila cijela moja obitelj. Moja tvrtka je 2006. ostvarila najveću dobit u županiji, čak dva milijuna kuna. Prije dvije godine uložio sam u hotel 3,5 milijuna kuna, što potvrđuje da nisam mogao prevariti državu jer je to ulaganje u iznosu za koji me se sumnjiči. Kako se nisam htio učlaniti u HDZ, smetalo im je što je netko izvan stranke uspješan u poslovanju i sada mi pokušavaju smjestiti", tvrdio je tada poduzetnik Široki.
Đakić je u odgovoru na tu izjavu priznao kako je tu zgradu htio kupiti još 1999. godine, ali ga je poduzetnik Široki preduhitrio.
"Htio sam 1999. godine kupiti zgradu koju je Stjepan Široki pretvorio u hotel, za što sam podigao kredit i isplatio novac vlasniku tvrtke Tena comerc. No, kako on nije htio prepisati zgradu na mene, vratio mi je novac te sam zatvorio kredit. Stjepan Široki mojoj je majci ostao dužan 2400 kuna za predano žito, a pitanje je koliko još na pitomačkom području ima poljoprivrednika kojima nije isplatio dugovanje i koji najvjerojatnije neće moći naplatiti svoja potraživanja", rekao je tada Đakić objašnjavajući povijest sukoba oko hotela.



Tvrtka Zlatni klas ubrzo je otišla u stečaj, a prestala je postojati 2011. godine kada je brisana iz registra poslovnih subjekata. Stjepan Široki u kratkom razgovoru za Index prisjetio se događaja iz 2010. godine te i dalje kaže kako su mu sve namjestili HDZ-ovci.
"Da, ostao sam bez hotela. Natovarili su mi na leđa čak tri prijave u visini od pet milijuna kuna. Sve prijave su na kraju odbačene i od svega nije bilo ništa. No, što mi to vrijedi. Tvrtka je otišla u stečaj, zemljište je dobila banka i onda se ta zgrada prodala. Stao sam im na žulj", priča razočarano Široki.




Iz ranijih imovinskih kartica vidljivo je kako je Đakić od početka raspoređivao imovinu na suprugu i tada maloljetnu djecu. Uz hotel Đakići danas imaju i apartmane na Šolti.
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20924
2018-06-14


Back to top Go down

Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel? Empty Re: Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel?

Post by Hektorović 10/1/2019, 23:19

AssadNaPodmornici wrote:https://www.index.hr/vijesti/clanak/ivan-djakic-ima-22-godine-otkud-mu-hotel/2055498.aspx

Prema članku iz Indexa, domoljubni HDZovci su prijašnjeg vlasnika doslovno iz reketirali te uz pomoć države(a oni su država) , nacionalizirali su mu hotel i onda preuzeli u svoje ruke 
uratko već prije toga su đakići "privatizirali" jednu firmu koja je propala, a onda su preko HDZa počeli reketariti lokalne poduzetnike.. ono ja "iman vezu u HDZu mogu ti poslati inspekcije ovo ono, osim ako ne daš ovo ono".. i tako mic po mic, prema članku sa indexa (možda index i laže, tko zna) as se počeo širit. 

A jbt, ovakav tip hostile takeovera preko države i partijskog reketa, pa vi ste u kiflistanu zbilja jadranska Rusija :D
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


Back to top Go down

Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel? Empty Re: Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel?

Post by epikur37 10/1/2019, 23:31

Yoda učlani se.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel? Empty Re: Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel?

Post by AssadNaPodmornici 10/1/2019, 23:34

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:https://www.index.hr/vijesti/clanak/ivan-djakic-ima-22-godine-otkud-mu-hotel/2055498.aspx

Prema članku iz Indexa, domoljubni HDZovci su prijašnjeg vlasnika doslovno iz reketirali te uz pomoć države(a oni su država) , nacionalizirali su mu hotel i onda preuzeli u svoje ruke 
uratko već prije toga su đakići "privatizirali" jednu firmu koja je propala, a onda su preko HDZa počeli reketariti lokalne poduzetnike.. ono ja "iman vezu u HDZu mogu ti poslati inspekcije ovo ono, osim ako ne daš ovo ono".. i tako mic po mic, prema članku sa indexa (možda index i laže, tko zna) as se počeo širit. 

A jbt, ovakav tip hostile takeovera preko države i partijskog reketa, pa vi ste u kiflistanu zbilja jadranska Rusija :D
pa kada ja govorim HDZ=Jedinstvena Rusija, Putin=Kenwood Kenon,Sanader(stavljaj imena),  Rusija=RH ,  isti obrazac ponašanja, isti mitovi, ista povjest, ista kontrola države, ista struktura ekonomije . 
Nama su od svih slavenskih naroda ovako rusi po ovome najbliži(ok srbija, bosna, može i ukraina), puno su nam po svemu bliži rusi nego slovaci koje je drugo , treće najbrojnije prezime Horvat(Hrvat)
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20924
2018-06-14


Back to top Go down

Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel? Empty Re: Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel?

Post by debotoijusto 10/1/2019, 23:37

prokleti index
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel? Empty Re: Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel?

Post by epikur37 10/1/2019, 23:39

AssadNaPodmornici wrote:

Prema članku iz Indexa
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel? Empty Re: Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel?

Post by AssadNaPodmornici 10/1/2019, 23:40

inače M.Babić se danas zakleo na facebook profilu, da će zaposliti dvi tri osobe, koje će samo češljati imena ljudi sa sumnjivom lovom u RH.. dakle od Đakića, Culeja, šegona, Linića, onoga iz Croatia Osiguranje koji je bio HSLSovac(danas izašao članak),

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20924
2018-06-14


Back to top Go down

Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel? Empty Re: Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel?

Post by epikur37 10/1/2019, 23:41

Lik je saborski zastupnik i poduzetnik, znači trebao bi biti siromah.

Jebote, s malo boljom plaćom od npr 8000 kn + ženina i ako nemaš kredita možeš već početi nešto stavrati a ne saborsklom etc.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel? Empty Re: Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel?

Post by AssadNaPodmornici 10/1/2019, 23:45

epikur37 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

Prema članku iz Indexa
iskreno ako je index.hr/yu ovdje šta lagao, mogu ih ovi tužiti za takvu klevetu da doslovno bi M.Babić morao uteći u Međugorje .. međutim nekako iman osjećaj da index.hr ovdje piše istinu..

index jest usran kada se bave pravima imigranata, ili šire fake vijesti protiv trumpa, ali što se tiče korupcije u RH.. jedini su medij koji se uspješno bavi korupcijom, doslovno jedini medij, i svaki put su bili točni..

smjenili su Linića, radi Index.hr-a Josipović je izgubio izbore a Kolinda dobila, srušili Šegona(iako linić i šegon su spasili imovinu za sada) , srušili dalićku i hotmail, pa onda jedini kritički pisali o todoriću dok su ostali mu lizali šupak, a danas jedini pišu o lešinarskom fondu, dok svi to smatraju spasenje, prvi otkrili da će f-16barak kupnja propasti,  recimo radi njih je ona hidro-avioni firma morala zatvoriti jer su istraživali u tajnosti dva mjeseca sve nepravilnosti , ono lista je ogromna. 

tu im nema ravnoga u RH, 

inače M.Babić za koje ovdje svi misle da je SDPovac, lik je rekao da mu je najgore bilo pod SDPom na vlasti. Da dok je HDZ na vlasti, da ga nitko ne terorizira i ne dira.. dok je predsjednik bio Josipović a najpopularniji ministar Linić, da su ga svaki dan inspektori obilazili , prijetili, ucjene, po sudovima itd.. da zna da su mu ovi namještali to

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20924
2018-06-14


Back to top Go down

Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel? Empty Re: Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel?

Post by epikur37 10/1/2019, 23:45

Tog Đakića nikad nisam nešto posebno uzimao u perspektivu...čisto iz saborskog viđenja. Fizionomijom  ne zrači na posebno bistru osobu ali dobro, ne ocjenjujemo ljude po izgledu.

Dakle, ima saborsku plaću već godinama, bavi se poduzetništvom i u svom mjestu je uvažen.


e da...zakaj on ima a ne neki hermafrodit koji se bori za slobodu i bolji svijet preko index.hr
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel? Empty Re: Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel?

Post by AssadNaPodmornici 10/1/2019, 23:45

epikur37 wrote:Lik je saborski zastupnik i poduzetnik, znači trebao bi biti siromah.

Jebote, s malo boljom plaćom od npr 8000 kn + ženina i ako nemaš kredita možeš već početi nešto stavrati a ne saborsklom etc.
lik iza sebe ima propale firme, i reketarenje , tako kaže index.hr.
ako misli da je index.hr u krivu, slobodno neka digne tužbu , ali do sada je index ovakvih desetaka slučajeva razotkrio.
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20924
2018-06-14


Back to top Go down

Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel? Empty Re: Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel?

Post by epikur37 10/1/2019, 23:49

AssadNaPodmornici wrote:
epikur37 wrote:Lik je saborski zastupnik i poduzetnik, znači trebao bi biti siromah.

Jebote, s malo boljom plaćom od npr 8000 kn + ženina i ako nemaš kredita možeš već početi nešto stavrati a ne saborsklom etc.
lik iza sebe ima propale firme, i reketarenje , tako kaže index.hr.
ako misli da je index.hr u krivu, slobodno neka digne tužbu , ali do sada je index ovakvih desetaka slučajeva razotkrio.


Ako nekome dođe inspekcija zbog porezne utaje to nije reketiranje. 

Ne isključujem da tu ima dosluha ali da nisi poreski  kvaran ne bi pao.

Tužbe su zakon, traju ali se isplate.....onako te svaka budala može inkriminirati zbog svake gluposti...

Nije index jednom popušio kaznu.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel? Empty Re: Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel?

Post by AssadNaPodmornici 10/1/2019, 23:52

epikur37 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
epikur37 wrote:Lik je saborski zastupnik i poduzetnik, znači trebao bi biti siromah.

Jebote, s malo boljom plaćom od npr 8000 kn + ženina i ako nemaš kredita možeš već početi nešto stavrati a ne saborsklom etc.
lik iza sebe ima propale firme, i reketarenje , tako kaže index.hr.
ako misli da je index.hr u krivu, slobodno neka digne tužbu , ali do sada je index ovakvih desetaka slučajeva razotkrio.


Ako nekome dođe inspekcija zbog porezne utaje to nije reketiranje. 

Ne isključujem da tu ima dosluha ali da nisi poreski  kvaran ne bi pao.

Tužbe su zakon, traju ali se isplate.....onako te svaka budala može inkriminirati zbog svake gluposti...

Nije index jednom popušio kaznu.
porezna uprava je ništa nego HDZova filijala.. ako doniraš partiju neće te obilaziti.. ako si nekome stao na žulj obilaziti će te svaki dan. 
a ovaj liku je navodno postojao porezni dug - na račun toga poreznog duga mu je država uzela hotel i firmu, i kasnije je to preuzeo đikić. 

zanimljivo - protiv njega su kasnije odbačene sve tužbe, tako on tvrdi na indexu, ali već je sada kasno, izgubio je hotel i sve ostalo. 

inače nije to jedini slučaj, takvih doslovno imaš na tisuće, gdje dok ti sud presudi, država ti stavi šapu uzme ti stan, auto, firmu, život, a kasnije kada si već jednom nogom u grobu, sud kaže da si u pravu..  a ti već sve izgubio.. i nemožeš ništa vratiti, nego moraš pokreniti nove tužbe za odštetom, koje opet se razvlače godinama itd
mogu ti linkati takve slučaje..
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20924
2018-06-14


Back to top Go down

Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel? Empty Re: Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel?

Post by AssadNaPodmornici 10/1/2019, 23:53

Tvrtka Zlatni klas ubrzo je otišla u stečaj, a prestala je postojati 2011. godine kada je brisana iz registra poslovnih subjekata. Stjepan Široki u kratkom razgovoru za Index prisjetio se događaja iz 2010. godine te i dalje kaže kako su mu sve namjestili HDZ-ovci.
"Da, ostao sam bez hotela. Natovarili su mi na leđa čak tri prijave u visini od pet milijuna kuna. Sve prijave su na kraju odbačene i od svega nije bilo ništa. No, što mi to vrijedi. Tvrtka je otišla u stečaj, zemljište je dobila banka i onda se ta zgrada prodala. Stao sam im na žulj", priča razočarano Široki.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20924
2018-06-14


Back to top Go down

Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel? Empty Re: Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel?

Post by epikur37 10/1/2019, 23:56

Treba čuti oba zvona, uvijek.


Kako prijava može biti i presuda ako nije proveden proces i dokazni postupak? Čak i presuda, bez pravosnažnosti?
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel? Empty Re: Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel?

Post by AssadNaPodmornici 10/1/2019, 23:58

ja buden neki lokalni jaki HDZov moćnik u tvom selu kraj zadra. 
I ja bacim oko na tvoje apartmane. tebi sredim neku prijavu da si državi dužan 10milijuna kuna. ti naravno kažeš da nisi, da je sve uredno, a sve jedno ti država sjedne na račun, i uzme ti recmo apartmane i banka ih zapljeni. 
a ti daješ tužbu na sud da si uredan.. sud pokreće postupak. 
dok se ti tužiš na sudu, prvo ročište ti određeno za godinu dana, država je tvoje apartmane već stavila na prodaju na javnoj dražbi - da nadmiri postojeći porezni dug(Rh birokrati za ovakve greške ne odgovaraju , zaštićeni su ko lički medvjedi , doslovno su gospodari života i smrti). za javne dražbe čak i ja iman veze preko frenda, mogu saznati gdje i šta i kako se prodaje.. 
i onda ja dođem, namjestim par šema, i kupim za male pare tvoje apartmane i nastavim tvoj business.. a ti tek na prvom ročištu.. 

nakon 4-5godina , sud dosudi da je država pogriješila i da nisi ništa dužan :D u među vremenu , tvoji apartmani imaju novoga vlasnika.. nemožeš ništa.
ostajte ti jedino tužiti državu i tražiti odštetu i to je postupak od nekih 10ak godina.. u međuvremenu već oboliš od stresa, dobiješ rak, umreš, a ja prebacujem imovinu na dicu , i tako.. čak ako ti država i presudi u tvoj korist, dobiješ odštetu u kešu, a meni recimo ostanu tvoji apartmani.. 

nije da ovakvih situacija nema po RH pun kurac
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20924
2018-06-14


Back to top Go down

Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel? Empty Re: Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel?

Post by epikur37 11/1/2019, 00:02

Pa ne možeš mi natovariti 10  milijuna kuna po kojem osnovu...

Nije to tako kako sapunicu pušta index.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel? Empty Re: Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel?

Post by epikur37 11/1/2019, 00:05

Ovdje može biti o lešinarenju.

Znači imaš lika koji je već u dubiozi i u stvarnim dugovima bez solventnosti.

E onda malo poguraš sustav da ga nagazi, što je sustav trebao i sam uraditi bez naguravanja.

Kad ovaj vrisne, ti onda dobiješ prvi informacije i pa  budeš najbolja strana u preuzimanju.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel? Empty Re: Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel?

Post by AssadNaPodmornici 11/1/2019, 00:09

https://www.index.hr/vijesti/clanak/Hrvatska-mu-unistila-dvije-tvornice-pa-odlazi-u-Finsku-Nisu-bitni-milijunski-projekti-i-radnici-bitan-je-papir/734593.aspx

evo sve se može. evo ti pa čitaj. 
gledaj kako je jedan porezni inspektor uništio tvornicu koja je izvozila djelove za nuklearnu elektranu. 
na kraju je sud presudio u njegovu korist da je sve bilo "krivo" , u međuvremenu mu tvornica propala, radnici iseljeni vanka, a on sam je otišao u finsku i pokreno novi business, imaš ga na facebooku možeš ga pitati. stavio ti je sve linkove, sve od suda , online . 

sada tuži državu za odštetu, nepratim , vjerojatno je dobio to, ali 

propala mu firma, propao business, lik i radnici uništeni, uništena odlična firma, a država će mu plaćati još odštetu, a iselilo se hrpa ljudi.
a inspektor i dan danas radi, imaš ime i prezime osobe, sa njegovih dokumenata koji su bili online, i googlaj jel ta osoba još danas radi. ja kada sam provjerio ovo prije koju godinu, osoba je još radila. 
i kasnije će ta inspektorica prosvjedovati "da želi veću plaću i da je zaradila svoju penziju".


gle, nije RH država takav bauk , ja čak vjerujem da je 80% inspektora i birokrata da su OK, 10% su lijeni i lagano korumpirani, a 10% su zli ljudi.. poput one sutkinje šupak, ili ovih navedenih.. 

mislim ovakve stvari se nebi smjele događati .. u njemačkoj nema šanse da ti se ovo dogodi, doduše tamo možeš najebati radi drugih stvari, ali radi ovoga nećeš.. u Hrvatskoj, Rusiji, Srbiji, Bosni, Ukraini, ovo je normalno. 
U Sloveniji, Poljskoj, Češkoj, Slovačkoj , vjerojatno puuuno manje, sve bliži nemoguće, u Njemačkoj nemoguće. 

U Africi je ovo   pravilo.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20924
2018-06-14


Back to top Go down

Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel? Empty Re: Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel?

Post by AssadNaPodmornici 11/1/2019, 00:12

epikur37 wrote:Ovdje može biti o lešinarenju.

Znači imaš lika koji je već u dubiozi i u stvarnim dugovima bez solventnosti.

E onda malo poguraš sustav da ga nagazi, što je sustav trebao i sam uraditi bez naguravanja.

Kad ovaj vrisne, ti onda dobiješ prvi informacije i pa  budeš najbolja strana u preuzimanju.
da i to je moguće. zapravo ovo je većina vjerojatno događanja u RH. ja kada sam bio "uhljeb" imao sam pristup nekim osjetljivim informacijama, recimo iz domena financija.. netko na račun tih informacija može doslovno graditi business, a kasnije se malo probiješ i gospodar si života i smrti.. naravno moraš imati zaštitu vladajuće stranke, u takvim uvjetima "podmitiš" velik dio ljudi u procesu, tako da se sutra nemože naći neki "pošteni birokrat" pa vas sve zajebavati.. ako je netko "pošten" , uključiš ga u business tako da je i on ucjenjen..
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20924
2018-06-14


Back to top Go down

Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel? Empty Re: Odakle Đakiću od 22 godine i njegovom ocu hotel?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum