ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Biži ća, vrati se odakle si došao, jebem ti sve po spisku...

Page 1 of 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Go down

Biži ća, vrati se  odakle si došao, jebem ti sve po spisku...  Empty Biži ća, vrati se odakle si došao, jebem ti sve po spisku...

Post by debotoijusto 17/4/2019, 15:45

 Vratio sam se u Hrvatsku iz koje ljudi masovno iseljavaju i tek sada mi je jasno zašto svi bježe. Dolazim iz najmanje korumpirane države na svijetu i ne mogu vjerovati da je u Hrvatskoj stanje ovako kaotično i da se tuđe zemljište može prisvojiti bez ikakvih problema, i to kako se komu prohtije - govori nam 46-godišnji Toni Boric, porijeklom Podgoranin koji se nakon 25 godina života u Novom Zelandu i 21 godine boravka u Londonu i europskim gradovima prije pet godina odlučio vratiti na svoju djedovinu, u Podgoru.
Djed mu je u Podgora Selu ostavio 5000 kvadrata maslinika sa 220 stabala koje je odmah počeo obrađivati, da bi mu Općina Podgora, kako tvrdi, bez ikakva pitanja lani uzurpirala tri parcele i na njima napravila makadamski put zbog čega je posjekla 30 njegovih stabala maslina starih više od 200 godina. Uz ovo, dio maslina mu je i izgorio 2017. godine u velikom požaru, a sada mu najveći problem predstavlja uzurpacija zemljišta, i to ne samo od strane Općine, nego i Podgorana koji ga, veli, tjeraju s djedovine. Uz psovke mu govore da se vrati tamo odakle je i došao.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30561
2014-04-12


Back to top Go down

Biži ća, vrati se  odakle si došao, jebem ti sve po spisku...  Empty Re: Biži ća, vrati se odakle si došao, jebem ti sve po spisku...

Post by debotoijusto 17/4/2019, 15:46

Čim se 2014. godine vratio u Hrvatsku, Toni je u Makarskoj kupio kuću koju je renovirao i počeo se baviti iznajmljivanjem apartmana, a godinu kasnije je s Darrenom sklopio životno partnerstvo. I od tada je dvojac mislio da se lijepo skrasio u mjestu odakle su Boricevi, majka je Makarka, otac je Podgoranin, ali ne.
Tek tada su počeli problemi, i to naravno sa zemljištem i "otimačinom" pa ga je prošlog vikenda za vrijeme radova u masliniku u Podgora Selu fizički napao bagerist koji, kako tvrdi Toni, radi za Općinu Podgora te ga je gurnuo pa je pao na stablo masline. Boric je napad prijavio makarskoj policiji, ali...

 Svako dva do tri mjeseca ruše zid koji smo sagradili od kamenja kako bih obranio svoju djedovinu, a kada sam prošlog vikenda radio u masliniku, naišao sam na bagerista koji je kazao da radi za Općinu i načelnika Antu Miličića i onda me odgurnuo i bacio u maslinik i rekao da može raditi jer ga je platila Općina. Ja doista ne mogu razumijeti mentalitet tih ljudi, a da sve bude još luđe, u Selu su postavili 20 turističkih tabli s kartama na kojima se nalazi i moje zemljište pa sam na table polijepio naljepnice ''private'' jer je to nečuveno - kazuje Boric.
Dodaje kako u Podgora Selu nema nijednog čovjeka koji bi mu dao podršku ili kakav koristan savjet.
- Uz Općinu, kojoj sam se obraćao posredstvom svojih odvjetnica i koja me nikada nije kontaktirala niti upitala išta vezano za moje parcele, došli su mi i Podgorani koji u blizini mog zemljišta imaju maslinike i svašta mi govorili: Biži ća, vrati se u Novi Zeland odakle si došao, jebem ti sve po spisku... - govori Boric koji je Općinu i tužio i sada čeka na okončanje spora.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30561
2014-04-12


Back to top Go down

Biži ća, vrati se  odakle si došao, jebem ti sve po spisku...  Empty Re: Biži ća, vrati se odakle si došao, jebem ti sve po spisku...

Post by debotoijusto 17/4/2019, 15:47

- Nakon požara smo obrađivali masline, a u siječnju 2018. godine otišli smo tri tjedna na odmor u Ameriku, a za to vrijeme, kao da su znali da smo odsutni, posjekli su stabla mojih maslina i prokopali put. Ovo je stvarno nečuveno, i očito i Općini i mještanima odgovara da ne prilazim svom zemljištu kako bi ga mogli oteti i uzurpirati - kazuje Boric.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30561
2014-04-12


Back to top Go down

Biži ća, vrati se  odakle si došao, jebem ti sve po spisku...  Empty Re: Biži ća, vrati se odakle si došao, jebem ti sve po spisku...

Post by debotoijusto 17/4/2019, 15:48

- Nikada nismo imali problema vezano za životno partnerstvo niti nas je ikada itko krivo pogledao ili nešto dobacio. Jedine probleme mi prave oko otimačine djedovine - kazuje Boric koji sa svojim partnerom zimi uglavnom putuje, od Zagreba do Amerike, a ljeti su uvijek u Makarskoj gdje se bave iznajmljivanjem apartmana.


https://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split-zupanija/clanak/id/599171/39dosli-smo-iz-novog-zelanda-na-moju-dalmatinsku-djedovinu-vjencali-smo-se-i-bili-sretni-obraujuci-stoljetne-masline-a-onda-je-poceo-pakao
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30561
2014-04-12


Back to top Go down

Biži ća, vrati se  odakle si došao, jebem ti sve po spisku...  Empty Re: Biži ća, vrati se odakle si došao, jebem ti sve po spisku...

Post by kaya 17/4/2019, 16:24

debotoijusto wrote: za vrijeme radova u masliniku u Podgora Selu fizički napao bagerist koji, kako tvrdi Toni, radi za Općinu Podgora te ga je gurnuo pa je pao na stablo masline. 
:)
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Biži ća, vrati se  odakle si došao, jebem ti sve po spisku...  Empty Re: Biži ća, vrati se odakle si došao, jebem ti sve po spisku...

Post by kaya 17/4/2019, 16:27

debotoijusto wrote: Biži ća, vrati se u Novi Zeland odakle si došao, jebem ti sve po spisku... - govori Boric koji je Općinu i tužio i sada čeka na okončanje spora.
:)
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Biži ća, vrati se  odakle si došao, jebem ti sve po spisku...  Empty Re: Biži ća, vrati se odakle si došao, jebem ti sve po spisku...

Post by Guest 17/4/2019, 16:28

vrlo neprijatno
da li je moguce
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Biži ća, vrati se  odakle si došao, jebem ti sve po spisku...  Empty Re: Biži ća, vrati se odakle si došao, jebem ti sve po spisku...

Post by AssadNaPodmornici 17/4/2019, 16:33

najjače je kada neki Hrvat ode na "degenerirani zapad"(i onda tamo pljuje po zapadu) i onda se navikne tamo na red,rad i disciplinu, i vrati se u RH(gdje ga dočeka ruski sustav kojeg veliča dok je na zapadu)..

zato ovakve stvari nikada nebi lokalni seljaci i lokalna selendra napravili domaćem čovjeku.. to se odmah rješava tako da sjekirom , prijetiš, podmićuješ..

meni frend koji je inače "fighter", nedavno imao problem da ga jedan iz grada Splita "zajebava i kočio" sa nekim papirom..  valjda očekiva kuvertu..  

ono samo mu se pojavio u kancelariji u banovini, i kada mu je počeo prijetiti da će ga likvidirati, ova druga osoba  u kancelariji probljedila, a ovome se kosa digla na glavi.. sve je bilo sređeno u roku keks..

Hrvati tu smo slični kao Arapi, samo silu priznajemo.  dakle otić u općinu, prijetiti, jebavati mater svima, a ovom bageristu čekićem razbiti šofešajbu, tako se to rješava..
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20865
2018-06-14


Back to top Go down

Biži ća, vrati se  odakle si došao, jebem ti sve po spisku...  Empty Re: Biži ća, vrati se odakle si došao, jebem ti sve po spisku...

Post by Ringo10 17/4/2019, 16:47

debotoijusto wrote:- Nikada nismo imali problema vezano za životno partnerstvo niti nas je ikada itko krivo pogledao ili nešto dobacio. Jedine probleme mi prave oko otimačine djedovine - kazuje Boric koji sa svojim partnerom zimi uglavnom putuje, od Zagreba do Amerike, a ljeti su uvijek u Makarskoj gdje se bave iznajmljivanjem apartmana.


https://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split-zupanija/clanak/id/599171/39dosli-smo-iz-novog-zelanda-na-moju-dalmatinsku-djedovinu-vjencali-smo-se-i-bili-sretni-obraujuci-stoljetne-masline-a-onda-je-poceo-pakao
Ma koga boli kurac, Blajburg je važan ... eno pitaj kaptolske popine ..
Ringo10
Ringo10

Posts : 21547
2015-09-24


Back to top Go down

Biži ća, vrati se  odakle si došao, jebem ti sve po spisku...  Empty Re: Biži ća, vrati se odakle si došao, jebem ti sve po spisku...

Post by vili40 17/4/2019, 17:33

eto vam sad odgovor na pitanje odakle nam ova šugava vlast,potekla iz naroda.
vili40
vili40

Male
Posts : 10701
2015-08-02


Back to top Go down

Biži ća, vrati se  odakle si došao, jebem ti sve po spisku...  Empty Re: Biži ća, vrati se odakle si došao, jebem ti sve po spisku...

Post by dzango 17/4/2019, 17:41

A zašto je dolazio?

_________________
Biži ća, vrati se  odakle si došao, jebem ti sve po spisku...  Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Biži ća, vrati se  odakle si došao, jebem ti sve po spisku...  Empty Re: Biži ća, vrati se odakle si došao, jebem ti sve po spisku...

Post by epikur37 17/4/2019, 17:49

dzango wrote:A zašto je dolazio?

Pitanje je...ocito se nije znao uklopiti j sredinh niti uapostaviti odnose s mjestom....jos on i njegov partner darren.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Biži ća, vrati se  odakle si došao, jebem ti sve po spisku...  Empty Re: Biži ća, vrati se odakle si došao, jebem ti sve po spisku...

Post by immortal 17/4/2019, 17:59

epikur37 wrote:
dzango wrote:A zašto je dolazio?

Pitanje je...ocito se nije znao uklopiti j sredinh niti uapostaviti odnose s mjestom....jos on i njegov partner darren.
nebitan je razlog dolaska
vratio se na svoje
zar privatno vlasništvo nije nepovredivo
ne možemo se ponašati prema djelatnicima kao u kapitalizmu, a istovremeno prema privatnom vlasništvu pojedinaca komunistički
immortal
immortal

Female
Posts : 23123
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Biži ća, vrati se  odakle si došao, jebem ti sve po spisku...  Empty Re: Biži ća, vrati se odakle si došao, jebem ti sve po spisku...

Post by epikur37 17/4/2019, 18:06

mortal wrote:
epikur37 wrote:
dzango wrote:A zašto je dolazio?

Pitanje je...ocito se nije znao uklopiti j sredinh niti uapostaviti odnose s mjestom....jos on i njegov partner darren.
nebitan je razlog dolaska
vratio se na svoje
zar privatno vlasništvo nije nepovredivo
ne možemo se ponašati prema djelatnicima kao u kapitalizmu, a istovremeno prema privatnom vlasništvu pojedinaca komunistički


Ma slazem se ali trebao je malo upoznati se s mjestanima, lijepo se predstaviti ( ja sam taj od tog i tog), neke gradele spremiti.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Biži ća, vrati se  odakle si došao, jebem ti sve po spisku...  Empty Re: Biži ća, vrati se odakle si došao, jebem ti sve po spisku...

Post by debotoijusto 17/4/2019, 18:20

epikur37 wrote:
mortal wrote:
epikur37 wrote:
dzango wrote:A zašto je dolazio?

Pitanje je...ocito se nije znao uklopiti j sredinh niti uapostaviti odnose s mjestom....jos on i njegov partner darren.
nebitan je razlog dolaska
vratio se na svoje
zar privatno vlasništvo nije nepovredivo
ne možemo se ponašati prema djelatnicima kao u kapitalizmu, a istovremeno prema privatnom vlasništvu pojedinaca komunistički


Ma slazem se ali trebao je malo upoznati se s mjestanima, lijepo se predstaviti ( ja sam taj od tog i tog), neke gradele spremiti.

najboje da je sla lovu a ne dolazija

Zahvalan sam Božjoj Providnosti koja me je prije 10 godina iz Šolte dovela u Podgoru iz koje pamtim samo lijepe trenutke jer sam doživio puno dobrote i ljubavi od strane vjernika. Ne pamtim da me je itko ikada naljutio i ako je, to sam već zaboravio. Svih ovih godina sam izbjegavao ulaziti u konflikte i razmirice, ali svejedno se ispričavam i tražim oproštaj ako je ‘pala’ kakva neprimjerena riječ ili povišen ton. Nije mi lako napustiti Podgoru u kojoj sam proveo najviše godina službe i sada odlazim teška srca, kazao je don Mile Čalo.

mile utuka si godine uprazno...kako zivis s tom spoznajom ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30561
2014-04-12


Back to top Go down

Biži ća, vrati se  odakle si došao, jebem ti sve po spisku...  Empty Re: Biži ća, vrati se odakle si došao, jebem ti sve po spisku...

Post by kaya 17/4/2019, 18:24

u biti on reko no za way , to biti njegova didovina i nitko ne prolaziti tu,   , a put  mora  dati!  jer misli da je popio pamet svijeta u novi zeland , jesus ,  šta će tu njemu ovi seljobmeri koji nisu sa zapad i amerika kao on reći kada on znati sve i njegov dida to ostavia njemu . :)
i onda jbg...bagerista ga je bacio u maslinu i rekao aj biži ća u novi novi zeland  Biži ća, vrati se  odakle si došao, jebem ti sve po spisku...  1f600  jer čovjek radi, mora napraviti put.


Last edited by kaya on 17/4/2019, 18:25; edited 1 time in total (Reason for editing : .)
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Biži ća, vrati se  odakle si došao, jebem ti sve po spisku...  Empty Re: Biži ća, vrati se odakle si došao, jebem ti sve po spisku...

Post by danni1 17/4/2019, 18:38

Ma laže.

_________________
Biži ća, vrati se  odakle si došao, jebem ti sve po spisku...  Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Biži ća, vrati se  odakle si došao, jebem ti sve po spisku...  Empty Re: Biži ća, vrati se odakle si došao, jebem ti sve po spisku...

Post by vili40 17/4/2019, 19:11

epikur37 wrote:
dzango wrote:A zašto je dolazio?

Pitanje je...ocito se nije znao uklopiti j sredinh niti uapostaviti odnose s mjestom....jos on i njegov partner darren.
i koju kuvertu na prava mjesta ali mu nitko nije objasnio kako kod nas stvari idu i kako se dobije zaštita.Naivac pao s marsa pun para među lešinare pa je mislio da će se sad u miru posvetiti maslinama.Da je bar za početak nalemao onog bageristu uzeo mu bager i odvezao se do općine i zabio se u zgradu,situacija bi se počela razvijati u drugom smjeru,ali ovako...
vili40
vili40

Male
Posts : 10701
2015-08-02


Back to top Go down

Biži ća, vrati se  odakle si došao, jebem ti sve po spisku...  Empty Re: Biži ća, vrati se odakle si došao, jebem ti sve po spisku...

Post by Ringo10 17/4/2019, 19:36

danni1 wrote:Ma laže.
Ma moguće i to. Nekako mi nestvarno da je sve baš toliki kaos.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21547
2015-09-24


Back to top Go down

Biži ća, vrati se  odakle si došao, jebem ti sve po spisku...  Empty Re: Biži ća, vrati se odakle si došao, jebem ti sve po spisku...

Post by debotoijusto 17/4/2019, 19:50

Ringo10 wrote:
danni1 wrote:Ma laže.
Ma moguće i to. Nekako mi nestvarno da je sve baš toliki kaos.

je ,  to moji korijeni , roditelj 1 i 2 proklinju dan kad su kucu tamo sazidjali jer eto bilo zemlje...
za komad kamena iz medje koji pao bore se vec godinama po sudu  a svaki put kad dodje obic 3. mirovinski stup prvo pitam tko s kim sad govori a tko kuje novu urotu , odnosi ka otok zimi a bezobrazno za popizdit
to cu prodat kad dodje moje vrime cuvanja tezora i potrosit novac van HR , nema labavo  B-)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30561
2014-04-12


Back to top Go down

Biži ća, vrati se  odakle si došao, jebem ti sve po spisku...  Empty Re: Biži ća, vrati se odakle si došao, jebem ti sve po spisku...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum