ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Throw a commie from the chopper

Page 25 of 33 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 29 ... 33  Next

Go down

Throw a commie from the chopper - Page 25 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by kic Tue 6 Nov - 8:15

aben wrote:šteta je ča ste se uvatili znanstvenosti ekonomije; niko nikoga ne će brčiti iz helihoptera jer  mu neko polje  djelovanja je ili ni dovoljno znanstveno.
za odredjivanje kandidatov za let dovoljno je pitati ča je to poštena ploća.

pegla je leteća, tako daa

:aw

kic
Admin

Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 25 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by marcellus Tue 6 Nov - 8:22

kic wrote:
aben wrote:šteta je ča ste se uvatili znanstvenosti ekonomije; niko nikoga ne će brčiti iz helihoptera jer  mu neko polje  djelovanja je ili ni dovoljno znanstveno.
za odredjivanje kandidatov za let dovoljno je pitati ča je to poštena ploća.

pegla je leteća, tako daa

:aw

vidiš aben je na svoj način protumačio to "leteća pegla"

:)

_________________
Throw a commie from the chopper - Page 25 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 25 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by marcellus Tue 6 Nov - 8:23

očekujem da uskoro otvori novi biznis, panoramske letove helikopterom iznad jadrana


_________________
Throw a commie from the chopper - Page 25 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 25 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by Guest Tue 6 Nov - 8:23

Sora wrote:Crvene zastave i petokraka 
Na proslsvi u Istri 

SF SN

priča samo za soru.. možda je samo priča... ali rezultat će biti isti..

Učiteljica išla poniziti djevojčicu vjernicu pa joj rekla da pozove Isusa u razred…




Ovaj se događaj dogodio u jednoj maloj mađarskoj župi u vrijeme komunizma i progona Crkve. Djeca, poučena u vjeri u svojim obiteljima, rado su dolazila na župni vjeronauk i redovito pristupala Svetim Sakramentima.
Medu njima se osobito isticala desetogodišnja djevojčica Anđelina. Primjer svima u svemu, a osobito u hrabrom svjedočenju vjere. Zbog toga je u školi često imala velikih problema od strane svoje učiteljice Gertrude, uvjerene ateistice, čiji je zadatak bio uništiti vjeru u narodu, osobito u srcima djece. Da bi imala snage izdržati sve to, Anđelina zamoli župnika da joj dozvoli svaki dan primati Isusa u Sv. Pričesti. To je još više razljutilo njenu “drugaricu”, koja je uvijek pronalazila nove načine daje ponizi. Nekoliko dana prije Božića smatrala je da je napokon pronašla način kako će Anđelini, a time i ostaloj djeci, uništiti vjeru.
Dijete, rekla je – ako te roditelji zovu, što činiš? Dolazim. Zamisli. Oni zovu umrlu baku? Ona ne dolazi. Kada bi zvali Crvenkapicu i njenu bakicu i one ne bi došle? Ne, jer su iz bajke. Naravno, a sada ćemo nešto isprobati. Anđelina, izađi iz razreda. Dijete je izašlo. A sada djeco, rekla je učenicima, zovite je svi. Svi zajedno! Anđelina. Anđelina! – svih trideset grla zvalo je prijateljicu. Anđelina je došla, sami vidite draga djeco.
Ako netko postoji, na zov dolazi. Ali ako ne postoji – neće doći! Ima li nekoga među vama tko još vjeruje da postoji Dijete Isus? Da – odazvali su se neki hrabri. A ti, Anđelina, vjeruješ li da će Dijete Isus čuti i doći? Da, vjerujem! Onda sada vičite svi zajedno: Dođi Mali Isuse! Šutnja. Odjednom mala Anđelina stane na sredinu razreda. Onda dobro, mi ćemo Ga dozvati. Vičimo zajedno: Dođi Mali Isuse! Sva djeca podigla su ruke. Plamtećim očima, sa srcima punim vjere i pouzdanja počela su vikati … Dođi Mali Isuse! Učiteljica im naređuje da prestanu. Sve su oči usmjerene prema Anđelini. Tišina …. Odjednom je glas Anđelinin prekinuo šutnju. Još zovimo! Tada je nastao gromoglasni usklik koji bi srušio zidove: Dođi Mali Isuse!
I najednom vrata se sama otvoriše i u razred uđe blještavo svjetlo. Svjetlost je rasla i oblikovala se u kuglu, razilazeći se na sve strane, iz koje je izašlo Maleno Djetešce, tako lijepo kakvo djeca nikada nisu vidjela. Djetešce im se par minuta smješkalo ništa ne govoreći, a zatim je polako nestajalo. Odjednom je šutnju prekinuo vrisak učiteljice. On je došao! Istrčala je vičući iz razreda i tresnula vratima. Anđelina je mirno rekla prijateljicama: Vidite, On postoji, zato se sada zahvalimo. Svi su kleknuli i izmolili Oče naš, Zdravomariju, Slava Ocu …. zvono je zazvonilo.
Napustili su razred …. Događaj se brzo proširio. Saznao je župnik i saslušavši ih rekao – sve ovo mora biti istina. Evo dokaza što znači moć molitve koja proizlazi iz vjere. Vjera prenosi brda. Svi koji vjeruju i štuju Dijete Isusa dobivaju posebne milosti u svim potrebama. Učiteljica je poludjela, završila u umobolnici i stalno ponavljala: On je došao! – i tako nesvjesno svjedočila ono protiv čega se borila.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 25 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by aben Tue 6 Nov - 8:28

Ringo10 wrote:Nikad nisam bio Jugo fanatik i Juga mi je bila kao neki okvir zivljenja koji nisam dovodio u puitanje ali nisam ni obozavao.

Jednostavno nije me mnogo zanimalo a bio sam mlad.

Isto tako i socijalizam i komunizam. Nikad nisam o tome razmisljao.

Propast Juge i socijalizma sam dozivio kao neminovnost jer nisam vidio da mogu da opstanu i mislio sam da ce Hrvatska biti mjesto prosperiteta i ostojno zivljenja.

I sad se ne izjasnjavam. Ali ne mogu da probavim lazi i gluposti. Suplje price o demokraciji, svetom i bezgresnom  kapitalizmu i bozanskim takozvanim euroatlantskim integracijama koje niko ne smije dovoditi u pitanje.

Sjecam se jos kao djecak svojih dojmova kad sam putovao po Hrvatskoj. One Slavonije koja je bujala od zivota, polja punih stoke, traktora i kombajna i ljudi koji su zujali svuda.

Sjecam se kad sam par puta prolazio kroz Sinjsko Polje, polja obradjena, ljudi koji rade, krda stoke svih vrsta i velicina na sve strane, krava, ovaca pa i konja, cak i po sinjskom sportskom aerodromu sve prepuno. Djecurlije ko u prici, trckaraju na sve strane.

Sad kad odem - pustos. Sve zamrlo. Samo su strani prodajni lanci prepuni.

Industrije skoro da vise i nema, sve one silne tvornice i poduzeca ... ali ah, da, to su bili navodni socijalisticki mastodonti pa ih je valjalo unistiti i rasprodati u bescijenje .

I jebi ga, ko je jamio jamio je. To je zvanicni neobjavljeni stav, samo je Rojs bio dovoljno iskren da to izrekne javno.

I tu je neizbjezni crkveni kler koji i danas vodi rat kontra mrtvog komunizma. A ne cujem ih da se mnogo sekiraju radi demografske i moralne katastrofe. 
Jebi ga, imaju oni vaznija posla, sta da radis.

E moji Hrvati, jebo vas i kapitalizam i toboznja demokracija i takozvane euroatlantske integracije. Sve je to sluzilo da vas poropbe, koloniziraju i svedu na nista. A vi kurca ne kontate.

I jebe mi se za Jugovinu ali ako me danas pitate je li mi bolji bio onakav socijalizam ili ovakav kapitalizam, ja dileme nemam.
kudos zbog želje da obuhvatiš celi problijem, i da pri tomu budeš objektivan, ali nemaš pojma:(

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 25 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by marcellus Tue 6 Nov - 8:29

Ringo10 wrote:
I jebi ga, ko je jamio jamio je. To je zvanicni neobjavljeni stav, samo je Rojs bio dovoljno iskren da to izrekne javno.

I tu je neizbjezni crkveni kler koji i danas vodi rat kontra mrtvog komunizma. A ne cujem ih da se mnogo sekiraju radi demografske i moralne katastrofe. 
Jebi ga, imaju oni vaznija posla, sta da radis.

E moji Hrvati, jebo vas i kapitalizam i toboznja demokracija i takozvane euroatlantske integracije. Sve je to sluzilo da vas poropbe, koloniziraju i svedu na nista. A vi kurca ne kontate.

I jebe mi se za Jugovinu ali ako me danas pitate je li mi bolji bio onakav socijalizam ili ovakav kapitalizam, ja dileme nemam.

Rojs nikad nije rekao "tko je jamio jamio je", već je netko jako zloban pola rečenice izvadio iz konteksta da zvuči kao da se rojs cinično nasmijao u brk stoci sitnog zuba, a poruka je bila nešto posve drugo.

Poruka je bila račanovoj vladi, kad su stalno kokodakali o kriminalu u pretvorbi u što su često spominjali njega, "gospodo, vi imate policiju, imate pravosuđe, imate vlast, pa dajte onda konačno počnite hapsiti ili jednostavno recite tko je jamio jamio je" (i prestanite srat, to nije rekao ali je bila poruka)


_________________
Throw a commie from the chopper - Page 25 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 25 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by Ringo10 Tue 6 Nov - 8:31

aben wrote:
Ringo10 wrote:Nikad nisam bio Jugo fanatik i Juga mi je bila kao neki okvir zivljenja koji nisam dovodio u puitanje ali nisam ni obozavao.

Jednostavno nije me mnogo zanimalo a bio sam mlad.

Isto tako i socijalizam i komunizam. Nikad nisam o tome razmisljao.

Propast Juge i socijalizma sam dozivio kao neminovnost jer nisam vidio da mogu da opstanu i mislio sam da ce Hrvatska biti mjesto prosperiteta i ostojno zivljenja.

I sad se ne izjasnjavam. Ali ne mogu da probavim lazi i gluposti. Suplje price o demokraciji, svetom i bezgresnom  kapitalizmu i bozanskim takozvanim euroatlantskim integracijama koje niko ne smije dovoditi u pitanje.

Sjecam se jos kao djecak svojih dojmova kad sam putovao po Hrvatskoj. One Slavonije koja je bujala od zivota, polja punih stoke, traktora i kombajna i ljudi koji su zujali svuda.

Sjecam se kad sam par puta prolazio kroz Sinjsko Polje, polja obradjena, ljudi koji rade, krda stoke svih vrsta i velicina na sve strane, krava, ovaca pa i konja, cak i po sinjskom sportskom aerodromu sve prepuno. Djecurlije ko u prici, trckaraju na sve strane.

Sad kad odem - pustos. Sve zamrlo. Samo su strani prodajni lanci prepuni.

Industrije skoro da vise i nema, sve one silne tvornice i poduzeca ... ali ah, da, to su bili navodni socijalisticki mastodonti pa ih je valjalo unistiti i rasprodati u bescijenje .

I jebi ga, ko je jamio jamio je. To je zvanicni neobjavljeni stav, samo je Rojs bio dovoljno iskren da to izrekne javno.

I tu je neizbjezni crkveni kler koji i danas vodi rat kontra mrtvog komunizma. A ne cujem ih da se mnogo sekiraju radi demografske i moralne katastrofe. 
Jebi ga, imaju oni vaznija posla, sta da radis.

E moji Hrvati, jebo vas i kapitalizam i toboznja demokracija i takozvane euroatlantske integracije. Sve je to sluzilo da vas poropbe, koloniziraju i svedu na nista. A vi kurca ne kontate.

I jebe mi se za Jugovinu ali ako me danas pitate je li mi bolji bio onakav socijalizam ili ovakav kapitalizam, ja dileme nemam.
kudos zbog želje da obuhvatiš celi problijem, i da pri tomu budeš objektivan, ali nemaš pojma:(
E nek si mi ti pametan pa sve u pizdu materinu.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 25 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by marcellus Tue 6 Nov - 8:32

inače, bolje imat pune trgovačke lance i nemat tvornice nego imat tvornice i nemat ništa za kupit u dućanu

_________________
Throw a commie from the chopper - Page 25 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 25 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by Ringo10 Tue 6 Nov - 8:32

marcellus wrote:
Ringo10 wrote:
I jebi ga, ko je jamio jamio je. To je zvanicni neobjavljeni stav, samo je Rojs bio dovoljno iskren da to izrekne javno.

I tu je neizbjezni crkveni kler koji i danas vodi rat kontra mrtvog komunizma. A ne cujem ih da se mnogo sekiraju radi demografske i moralne katastrofe. 
Jebi ga, imaju oni vaznija posla, sta da radis.

E moji Hrvati, jebo vas i kapitalizam i toboznja demokracija i takozvane euroatlantske integracije. Sve je to sluzilo da vas poropbe, koloniziraju i svedu na nista. A vi kurca ne kontate.

I jebe mi se za Jugovinu ali ako me danas pitate je li mi bolji bio onakav socijalizam ili ovakav kapitalizam, ja dileme nemam.

Rojs nikad nije rekao "tko je jamio jamio je", već je netko jako zloban pola rečenice izvadio iz konteksta da zvuči kao da se rojs cinično nasmijao u brk stoci sitnog zuba, a poruka je bila nešto posve drugo.

Poruka je bila račanovoj vladi, kad su stalno kokodakali o kriminalu u pretvorbi u što su često spominjali njega, "gospodo, vi imate policiju, imate pravosuđe, imate vlast, pa dajte onda konačno počnite hapsiti ili jednostavno recite tko je jamio jamio je" (i prestanite srat, to nije rekao ali je bila poruka)

A ne znam sta je mislio, ali da je jamio, jamio je. I tu je poanta, ko je jamio a ne sta je mislio.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 25 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by Ringo10 Tue 6 Nov - 8:33

marcellus wrote:inače, bolje imat pune trgovačke lance i nemat tvornice nego imat tvornice i nemat ništa za kupit u dućanu
A nek bude tako kako kazes.

A to da nismo imali sta kupit spada u bajke kojima danas budalama pune glavurde glupe.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 25 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by marcellus Tue 6 Nov - 8:34

Ringo10 wrote:
marcellus wrote:inače, bolje imat pune trgovačke lance i nemat tvornice nego imat tvornice i nemat ništa za kupit u dućanu
A nek bude tako kako kazes.

A to da nismo imali sta kupit spada u bajke kojima danas budalama pune glavurde glupe.

ne, ja sam sa starcima a ponekad i busom svako malo išao u trst i grac jer je ovdje bilo svega

nego onako htjelo nam se trošit benzin

_________________
Throw a commie from the chopper - Page 25 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 25 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by aben Tue 6 Nov - 8:34

Ringo10 wrote:
aben wrote:
Ringo10 wrote:Nikad nisam bio Jugo fanatik i Juga mi je bila kao neki okvir zivljenja koji nisam dovodio u puitanje ali nisam ni obozavao.

Jednostavno nije me mnogo zanimalo a bio sam mlad.

Isto tako i socijalizam i komunizam. Nikad nisam o tome razmisljao.

Propast Juge i socijalizma sam dozivio kao neminovnost jer nisam vidio da mogu da opstanu i mislio sam da ce Hrvatska biti mjesto prosperiteta i ostojno zivljenja.

I sad se ne izjasnjavam. Ali ne mogu da probavim lazi i gluposti. Suplje price o demokraciji, svetom i bezgresnom  kapitalizmu i bozanskim takozvanim euroatlantskim integracijama koje niko ne smije dovoditi u pitanje.

Sjecam se jos kao djecak svojih dojmova kad sam putovao po Hrvatskoj. One Slavonije koja je bujala od zivota, polja punih stoke, traktora i kombajna i ljudi koji su zujali svuda.

Sjecam se kad sam par puta prolazio kroz Sinjsko Polje, polja obradjena, ljudi koji rade, krda stoke svih vrsta i velicina na sve strane, krava, ovaca pa i konja, cak i po sinjskom sportskom aerodromu sve prepuno. Djecurlije ko u prici, trckaraju na sve strane.

Sad kad odem - pustos. Sve zamrlo. Samo su strani prodajni lanci prepuni.

Industrije skoro da vise i nema, sve one silne tvornice i poduzeca ... ali ah, da, to su bili navodni socijalisticki mastodonti pa ih je valjalo unistiti i rasprodati u bescijenje .

I jebi ga, ko je jamio jamio je. To je zvanicni neobjavljeni stav, samo je Rojs bio dovoljno iskren da to izrekne javno.

I tu je neizbjezni crkveni kler koji i danas vodi rat kontra mrtvog komunizma. A ne cujem ih da se mnogo sekiraju radi demografske i moralne katastrofe. 
Jebi ga, imaju oni vaznija posla, sta da radis.

E moji Hrvati, jebo vas i kapitalizam i toboznja demokracija i takozvane euroatlantske integracije. Sve je to sluzilo da vas poropbe, koloniziraju i svedu na nista. A vi kurca ne kontate.

I jebe mi se za Jugovinu ali ako me danas pitate je li mi bolji bio onakav socijalizam ili ovakav kapitalizam, ja dileme nemam.
kudos zbog želje da obuhvatiš celi problijem, i da pri tomu budeš objektivan, ali nemaš pojma:(
E nek si mi ti pametan pa sve u pizdu materinu.
ni stvor neke velike pameti, nego barataš jugoslovenskin kategorijalnin aparaton, 

a svi znamo kakovi su jugoslovenski aparati bili.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 25 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by epikur37 Tue 6 Nov - 8:50

U stvari ovo je jos jedna tema o jugoslaviji I Srbima.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 25 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by aben Tue 6 Nov - 8:57

epikur37 wrote:U stvari ovo je jos jedna tema o jugoslaviji I Srbima.
ne pušćoj crnilo, 

ovo je tema i o tebi

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 25 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by marcellus Tue 6 Nov - 8:58

epikur37 wrote:U stvari ovo je jos jedna tema o jugoslaviji I Srbima.

ovo je tema o besplatnim panoramskim letovima helikopterom za komuniste

_________________
Throw a commie from the chopper - Page 25 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 25 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by epikur37 Tue 6 Nov - 9:47

marcellus wrote:
epikur37 wrote:U stvari ovo je jos jedna tema o jugoslaviji I Srbima.

ovo je tema o besplatnim panoramskim letovima helikopterom za komuniste

Gledao jednu cesnu, dobru, mogao bih je jamiti za godinu dvije.

Povoljno iznajmljujem libertarijancima da bacaju komuniste i komunistima da bacaju libertarijance :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 25 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by marcellus Tue 6 Nov - 9:59

172-ka?

_________________
Throw a commie from the chopper - Page 25 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 25 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by epikur37 Tue 6 Nov - 10:05

marcellus wrote:172-ka?
 Pa ne znam sad točno, opcija je cesna ili neki polovni pajper bio je u Osijeku.  

Opcija je za 2- 3 godine...taman dok skupite dovoljno komunista na listu.

Sad u Zadru otvaraju i školu letenja..tako da...poslovati se mora. 

Vi pravite listu a ja ću ovo drugo pripremiti...a aben nek dovozi kamionom do piste.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 25 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by AssadNaPodmornici Tue 6 Nov - 10:32

Ringo10 wrote:
marcellus wrote:inače, bolje imat pune trgovačke lance i nemat tvornice nego imat tvornice i nemat ništa za kupit u dućanu
A nek bude tako kako kazes.

A to da nismo imali sta kupit spada u bajke kojima danas budalama pune glavurde glupe.
niste imali kupiti. 

vidiš ja se nesićam tih vremena(rođen sam kada se raspadalo to sve), ali nisu nikakva tajna - hiperinflacija. samo da vama ekonomskim expertima kažem jednu riječ.

hiperinflacija je druga riječ za nestašicu. znaš šta znači nestašica . znači - nema, ne postoji. ali zašto nema  i nepostoji? zato jer industrija , takozvana moćna industrija jugoslavije ne proizvodi dovoljno materijalnih dobara za građane. eto zašto nestašica.

to mi je kao da mi za 20godina neka budala kaže --- "u venezueli je za vrijeme socijaliste Madura bila velika proizvodnja i jaka industrija u našim rukama - iako je bila hiperinflacija".  a ono prazne police - država ne proizvodi, ili nemože kupiti iz uvoza - da bi kupila država nešto iz uvoza, mora izvesti. jugoslavenski izvoz je bio jadan, nedovoljan da bi pokrio potrebe uvoza. 

RH ekonomija 2017 jest jadna i najjadnija u EU, ali opet je dovoljno jaka , da nam je pozitivna razlika uvoza i izvoza, itd. naravno druga je stvar što većinu standarda pojedu HDZovi uhljebi itd , (uglavnom tvoji zemljaci) ali to je drugi par postola.
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21040
2018-06-14


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 25 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by catabbath Tue 6 Nov - 10:40

AssadNaPodmornici wrote:niste imali kupiti. 

Nije bilo baš tako a i ako nešto nisi imao išao si do Trsta, bio sam mali ali niš mi nije falilo. Danas Kolinda i sl. iz  ex-komunističkih bogatih obitelji prodaju fore da nisu mogli jesti jogurt (ali su se mogli školovati u USA).
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 25 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by AssadNaPodmornici Tue 6 Nov - 10:41

opet naravno nije sve bilo tako "crno u jugi" kao u venezueli. 
ljudi su se snalazili. velik dio ekonomije juge je bila neformalna ekonomija van kontrola partije. dosta ljudi je dolazilo iz njemačke i imalo u torbama devize i gradilo standard. tim devizama se odlazilo vani i radilo šverc komerc. građani su se snalazili ukratko. komunistička partija ili je to tolerirala ili nije mogla nadzirati ili čak se koristila ..(sve troje je istina). 

BDP RH u YUgi je bio nešto malo manji nego danas(istina) međutim kada se pogleda.. veći dio BDPa je išao na vojsku protiv koje smo se ratovali, dakle ljudi su imali manje stvari na policama trgvoina i proizvodilo se oružje i sranja, da bi to oružje ubijalo hrvate koji su hranili taj vojni aparat 45godina. zatim , po meni jedan plus iz juge, stanogradnja, to je odlazio velik dio BDPa, .. meni frendovi žive u nekim stanovima izgrađenim krajem 80tih, zanimljivo debeli betonski zidovi, dobra zvučna izolacija , čak su dosta kvalitetniji nego dosta "novogradnji".  
ali i to nije bilo pravedno raspoređeno - moji starci naprimjer su uplaćivali u te YU fondove za stan, i naravno nisu došli na red, netko drugi im maznuo lovu itd. 


Inače slična struktura ekonomije je danas sa HDZom. HDZ je zamjenio KPJ čak i u vođenju ekonomije. 
Prije u Yugi članovi KPJa su dobro živjeli, siguran posao, bolji standard od prosjeka, 2 auta po obitelji bez problema je bilo, i dobijali stanove prvi. Onda logično "nama je bilo super". 

Isto danas HDZovi uhljebi , siguran i dobro plaćen posao, sa kojim bezproblema otplate stan, auto, televizor, posao bez stresa i sa dobrom plaćom u državnoj firmi, agenciji(a sve to stvara gubitke), a 500 000 hrvata otišlo vanka(u yugi isto tako 700 000).

a ostali se snalaze.. dosta se radi na crno(kao u yugi).. ja sam ovo lito imao plaću 9000-10 000kn, a 8mjesec sam imao i 11 000kn napojnica(dakle 21 000kn zarade) a prijavljen na 3000kn.. haha 
tako se i u yugi poslovalo

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21040
2018-06-14


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 25 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 25 of 33 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 29 ... 33  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum