ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Throw a commie from the chopper

Page 26 of 33 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 29 ... 33  Next

Go down

Throw a commie from the chopper - Page 26 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by AssadNaPodmornici Tue 6 Nov - 10:41

opet naravno nije sve bilo tako "crno u jugi" kao u venezueli. 
ljudi su se snalazili. velik dio ekonomije juge je bila neformalna ekonomija van kontrola partije. dosta ljudi je dolazilo iz njemačke i imalo u torbama devize i gradilo standard. tim devizama se odlazilo vani i radilo šverc komerc. građani su se snalazili ukratko. komunistička partija ili je to tolerirala ili nije mogla nadzirati ili čak se koristila ..(sve troje je istina). 

BDP RH u YUgi je bio nešto malo manji nego danas(istina) međutim kada se pogleda.. veći dio BDPa je išao na vojsku protiv koje smo se ratovali, dakle ljudi su imali manje stvari na policama trgvoina i proizvodilo se oružje i sranja, da bi to oružje ubijalo hrvate koji su hranili taj vojni aparat 45godina. zatim , po meni jedan plus iz juge, stanogradnja, to je odlazio velik dio BDPa, .. meni frendovi žive u nekim stanovima izgrađenim krajem 80tih, zanimljivo debeli betonski zidovi, dobra zvučna izolacija , čak su dosta kvalitetniji nego dosta "novogradnji".  
ali i to nije bilo pravedno raspoređeno - moji starci naprimjer su uplaćivali u te YU fondove za stan, i naravno nisu došli na red, netko drugi im maznuo lovu itd. 


Inače slična struktura ekonomije je danas sa HDZom. HDZ je zamjenio KPJ čak i u vođenju ekonomije. 
Prije u Yugi članovi KPJa su dobro živjeli, siguran posao, bolji standard od prosjeka, 2 auta po obitelji bez problema je bilo, i dobijali stanove prvi. Onda logično "nama je bilo super". 

Isto danas HDZovi uhljebi , siguran i dobro plaćen posao, sa kojim bezproblema otplate stan, auto, televizor, posao bez stresa i sa dobrom plaćom u državnoj firmi, agenciji(a sve to stvara gubitke), a 500 000 hrvata otišlo vanka(u yugi isto tako 700 000).

a ostali se snalaze.. dosta se radi na crno(kao u yugi).. ja sam ovo lito imao plaću 9000-10 000kn, a 8mjesec sam imao i 11 000kn napojnica(dakle 21 000kn zarade) a prijavljen na 3000kn.. haha 
tako se i u yugi poslovalo

AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 26 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by AssadNaPodmornici Tue 6 Nov - 10:43

catabbath wrote:
AssadNaPodmornici wrote:niste imali kupiti. 

Nije bilo baš tako a i ako nešto nisi imao išao si do Trsta, bio sam mali ali niš mi nije falilo. Danas Kolinda i sl. iz  ex-komunističkih bogatih obitelji prodaju fore da nisu mogli jesti jogurt (ali su se mogli školovati u USA).
evo napisao sam neke "pozitivne aspekte". ali u svakom slučaju poprilično čemerna ekonomija koja je životarila na turizmu i stranim kreditima. 

RH isto tako slično se živi.. najbolje žive KPJ/HDZ uhljebi i njihova komunistička/BORG elita,   zatim imaš ostale koji se "snalaze"(i onda i sada, iseljavanje, rad na crno, itd), i to je to praktički. ništa se nije promjenilo.
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 26 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by marcellus Tue 6 Nov - 10:52

catabbath wrote:
AssadNaPodmornici wrote:niste imali kupiti. 

Nije bilo baš tako a i ako nešto nisi imao išao si do Trsta, bio sam mali ali niš mi nije falilo. Danas Kolinda i sl. iz  ex-komunističkih bogatih obitelji prodaju fore da nisu mogli jesti jogurt (ali su se mogli školovati u USA).

dakle jedina dobra strana komunizma je bila da je kapitalizam bio dovoljno blizu da možeš svratit do njega kad ti nešto fali

_________________
Throw a commie from the chopper - Page 26 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 26 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by catabbath Tue 6 Nov - 11:13

marcellus wrote:
dakle jedina dobra strana komunizma je bila da je kapitalizam bio dovoljno blizu da možeš svratit do njega kad ti nešto fali

Pa zadimljivo da se danas bune uglavnom oni koji su onda bili iz dobrostojećih partijskih zlatih obitelji, koji su živili izdnadprosječno još onda, nešto kao da se npr. mali Culej za 30 godina buni kako mu je bilo teško dok mu je obitelj parazitirala.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 26 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by Ringo10 Tue 6 Nov - 13:36

marcellus wrote:
catabbath wrote:
AssadNaPodmornici wrote:niste imali kupiti. 

Nije bilo baš tako a i ako nešto nisi imao išao si do Trsta, bio sam mali ali niš mi nije falilo. Danas Kolinda i sl. iz  ex-komunističkih bogatih obitelji prodaju fore da nisu mogli jesti jogurt (ali su se mogli školovati u USA).

dakle jedina dobra strana komunizma je bila da je kapitalizam bio dovoljno blizu da možeš svratit do njega kad ti nešto fali
Ono što budale kao ti ne shvaćaju je to da nisu svi kapitalizmi isti. Niti su danas niti su nekad bili.

Da, vama je samo bitno koliko je bilo kojekakvih tričarija po supermarketima bilo nekad a koliko sada.

Kao da je velika mudrost otvoriti granice za uvoz i ukinuti carine na stranu robu.

A to što više nemate industrije i što vam je poljoprivreda sjebana a demografska situacija katastrofa.  

Ko ga jebe, glavno da imate LIDL i slično. I šta je država bez proizvodnje i industrije. Jedno veliko ništa.

Bijedna kolonija u kojoj je narod sveden na gomilu kupaca po supermarketima. Nacija kupaca strane robe za novce tiskane u stranoj zemlji.


I onda nešto kenjate po komunizmu i nekakvom socijalizmu kojeg više nema niti će ga biti.

Jebo vas vaš kapitalizam, jebala vas vaša tobožnja demokracija i jebale vas vaše takozvane EUROATLANTSKE  integracije i ostale bajke za malu djecu.

Navukli vas ko zadnje kretene na šarene laže.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 26 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by marcellus Tue 6 Nov - 13:45

da nismo imali proizvodnju i industriju danas bismo svakako bili puno bogatiji

koliko je love progutao obrovac, koliko koksara, koliko sisačka rafinerija, koliko brodogradilišta....

sve to košta, novac za financiranje industrije ne pada s neba, a sve te gubitke u konačnici netko mora snositi, a snose ih većinom porezni obveznici. U kapitalizmu te boli kurac, gubitak snose ulagači. U socijalizmu država diže kredit vani da bi sagradila tvornicu koja propadne i onda ja taj kredit vraćam.

_________________
Throw a commie from the chopper - Page 26 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 26 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by AssadNaPodmornici Tue 6 Nov - 13:51

Ringo10 wrote:
marcellus wrote:
catabbath wrote:
AssadNaPodmornici wrote:niste imali kupiti. 

Nije bilo baš tako a i ako nešto nisi imao išao si do Trsta, bio sam mali ali niš mi nije falilo. Danas Kolinda i sl. iz  ex-komunističkih bogatih obitelji prodaju fore da nisu mogli jesti jogurt (ali su se mogli školovati u USA).

dakle jedina dobra strana komunizma je bila da je kapitalizam bio dovoljno blizu da možeš svratit do njega kad ti nešto fali
Ono što budale kao ti ne shvaćaju je to da nisu svi kapitalizmi isti. Niti su danas niti su nekad bili.

Da, vama je samo bitno koliko je bilo kojekakvih tričarija po supermarketima bilo nekad a koliko sada.

Kao da je velika mudrost otvoriti granice za uvoz i ukinuti carine na stranu robu.

A to što više nemate industrije i što vam je poljoprivreda sjebana a demografska situacija katastrofa.  

Ko ga jebe, glavno da imate LIDL i slično. I šta je država bez proizvodnje i industrije. Jedno veliko ništa.

Bijedna kolonija u kojoj je narod sveden na gomilu kupaca po supermarketima. Nacija kupaca strane robe za novce tiskane u stranoj zemlji.


I onda nešto kenjate po komunizmu i nekakvom socijalizmu kojeg više nema niti će ga biti.

Jebo vas vaš kapitalizam, jebala vas vaša tobožnja demokracija i jebale vas vaše takozvane EUROATLANTSKE  integracije i ostale bajke za malu djecu.

Navukli vas ko zadnje kretene na šarene laže.
hrvatska ima industriju ima izvoz 15 milijardi $. turizam donese 10milijardi $. 
uvoz je oko 22-23milijarde $.  

i RH ekonomija je čak i u suficitu oko pola milijarde $ zadnjih godinu dvije. eto zašto ima proizvoda na policama a zašto ih u Jugi nije bilo. Ekonomija je jednostavna logika.

Izvoz cijele Yugoslavije je bio u ondašnjim dolarima oko 13milijardi $, što je bilo današnjih 26milijardi$, što je bilo nedovoljno da pokrije potrebe svih 25milijuna stanovnika. 

Izvoz RH industrije je 15ak milijardi $, plus 11milijardi $ izvoza od turizma, dovoljno da pokrije potrebe 4milijuna Rh stanovnika. jel kopćaš šta? kopćaš kurca moga
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 26 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by epikur37 Tue 6 Nov - 13:56

sad smo konačno sigurni da je jugoslavija bila loš izbor 

:D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 26 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by AssadNaPodmornici Tue 6 Nov - 13:59

epikur37 wrote:sad smo konačno sigurni da je jugoslavija bila loš izbor 

:D
nezavisna RH nije puno bolji izbor, bilo bi možda najbolje da smo ostali u nekoj decentraliziranoj YUgi koja bi se transferirala u kapitalističku ekonomiju, a onda 2000tih svatko svojim putem ili možda ostali zajedno

problem su bili pohlepni srbi i njihova želja za ratovanjem i osvajanjem, uzgajani na mitovima o stotinama tisuća mrtvih što ne samo što svaki srbin vjeruje nego velik dio RH antifašista
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 26 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by marcellus Tue 6 Nov - 13:59

samo su škverovi, kad se računaju svi gubici od sedamdesetih na dalje, kad se računaju svi državni poticaji koji su u pravilu deset posto minimum do četvrtine cijene broda, kad se računaju pokrivanja gubitaka, pokrivanje troškova restrukturiranja, pa samo je brodograđevna industrija svakog zaposlenog u SRH koštala onako jedan solidan novi auto.

a gdje su sve ostale industrije kojih smo se naplaćali da bi rekli da imamo industriju i proizvodnju, mogli smo taj novac bacit u rijeku, možda bi kakvo ciganče našlo sto eura pa se poveselilo

_________________
Throw a commie from the chopper - Page 26 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 26 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by marcellus Tue 6 Nov - 14:00

nije stvar juge, nego je stvar socijalizma

jugu smo odjebali a socijalizam je ostao

od deset najvećih firmi u hr atlantic grupa privatna a ostalih devet državne

(agrokor sad računam pod državnu)

_________________
Throw a commie from the chopper - Page 26 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 26 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by Ringo10 Tue 6 Nov - 14:03

epikur37 wrote:sad smo konačno sigurni da je jugoslavija bila loš izbor 

:D
Jugovina nije bila nikakav izbor. Bila je jedina mogućnost u moru mnogio gorih alternativa.

Bila pa prošla. Vrijeme je pregazilo, a nacionalizmi su bili jači. Očekivano.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 26 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by Ringo10 Tue 6 Nov - 14:05

AssadNaPodmornici wrote:
epikur37 wrote:sad smo konačno sigurni da je jugoslavija bila loš izbor 

:D
nezavisna RH nije puno bolji izbor, bilo bi možda najbolje da smo ostali u nekoj decentraliziranoj YUgi koja bi se transferirala u kapitalističku ekonomiju, a onda 2000tih svatko svojim putem ili možda ostali zajedno

problem su bili pohlepni srbi i njihova želja za ratovanjem i osvajanjem, uzgajani na mitovima o stotinama tisuća mrtvih što ne samo što svaki srbin vjeruje nego velik dio RH antifašista
Neovisnost je bila jedina opcija u vrijeme kad se sve odigralo. I zato je RH bila puno bolja alternativa od ostanka u bilo kakvoj zajednici.

Ostalo se slažem. Srbi su odjebali AVNOJski koncept i odnose na njemu bazirane. I to je bio kraj.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 26 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by Ringo10 Tue 6 Nov - 14:14

marcellus wrote:nije stvar juge, nego je stvar socijalizma

jugu smo odjebali a socijalizam je ostao

od deset najvećih firmi u hr atlantic grupa privatna a ostalih devet državne

(agrokor sad računam pod državnu)
A je li, a ko je taj koji ima pravo da dobije veliku kompaniju u vlasništvo.

Evo dajte meni jednu od tih devet, bit ću dobar gazda, obećavam.

Jebo vas privatno vlasništvo. to nije nikakva garancija za ekonomski prosperitet.

KAd bi bilo tako onda bi se sve kapitalističke zemlje raspadale od blagostanja.

A blagostanje imaju SAMO NEKE ZEMLJE. Gle čuda. 

Može i kompanija u državnom vlasništvu da bude itekako uspješna.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 26 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by marcellus Tue 6 Nov - 14:21

Ringo10 wrote:
marcellus wrote:nije stvar juge, nego je stvar socijalizma

jugu smo odjebali a socijalizam je ostao

od deset najvećih firmi u hr atlantic grupa privatna a ostalih devet državne

(agrokor sad računam pod državnu)
A je li, a ko je taj koji ima pravo da dobije veliku kompaniju u vlasništvo.

Evo dajte meni jednu od tih devet, bit ću dobar gazda, obećavam.

Jebo vas privatno vlasništvo. to nije nikakva garancija za ekonomski prosperitet.

KAd bi bilo tako onda bi se sve kapitalističke zemlje raspadale od blagostanja.

A blagostanje imaju SAMO NEKE ZEMLJE. Gle čuda. 

Može i kompanija u državnom vlasništvu da bude itekako uspješna.

ko ima pravo dobit veliku kompaniju u vlasništvo? Onaj ko je plati.

u svim ex socijalističkim privredama važi, što je više toga privatizirano to je zemlja uspješnija, i obratno.

a u hrvatskoj nikad nije privatizirano ništa

_________________
Throw a commie from the chopper - Page 26 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 26 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by Ringo10 Tue 6 Nov - 14:26

marcellus wrote:
Ringo10 wrote:
marcellus wrote:nije stvar juge, nego je stvar socijalizma

jugu smo odjebali a socijalizam je ostao

od deset najvećih firmi u hr atlantic grupa privatna a ostalih devet državne

(agrokor sad računam pod državnu)
A je li, a ko je taj koji ima pravo da dobije veliku kompaniju u vlasništvo.

Evo dajte meni jednu od tih devet, bit ću dobar gazda, obećavam.

Jebo vas privatno vlasništvo. to nije nikakva garancija za ekonomski prosperitet.

KAd bi bilo tako onda bi se sve kapitalističke zemlje raspadale od blagostanja.

A blagostanje imaju SAMO NEKE ZEMLJE. Gle čuda. 

Može i kompanija u državnom vlasništvu da bude itekako uspješna.

ko ima pravo dobit veliku kompaniju u vlasništvo? Onaj ko je plati.

u svim ex socijalističkim privredama važi, što je više toga privatizirano to je zemlja uspješnija, i obratno.

a u hrvatskoj nikad nije privatizirano ništa
Ma da, pa znam kako su bivši portiri i šoferi dobijali komapnije u privatno vlasništvo. I koliko su  platili za njih.

A da, eno sve se bivše socijalističke države rasturile od blagostanja. Imam prilike pričati sa likovima iz tih zemalja ovdje u Australiji. 

Dakako, po medijima čitamo i slušamo bajke o poljskim i baltičkim ekonomskim čudima.

Da, vidjeli smo i Rusiju devedesetih kao i Ukrajinu i slične.

I da, u Hrvatskoj ništa nije privatizirano nego uništeno, a onda se to nazvalo privatizacijom.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 26 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by marcellus Tue 6 Nov - 14:42

Ringo10 wrote:
marcellus wrote:
Ringo10 wrote:
marcellus wrote:nije stvar juge, nego je stvar socijalizma

jugu smo odjebali a socijalizam je ostao

od deset najvećih firmi u hr atlantic grupa privatna a ostalih devet državne

(agrokor sad računam pod državnu)
A je li, a ko je taj koji ima pravo da dobije veliku kompaniju u vlasništvo.

Evo dajte meni jednu od tih devet, bit ću dobar gazda, obećavam.

Jebo vas privatno vlasništvo. to nije nikakva garancija za ekonomski prosperitet.

KAd bi bilo tako onda bi se sve kapitalističke zemlje raspadale od blagostanja.

A blagostanje imaju SAMO NEKE ZEMLJE. Gle čuda. 

Može i kompanija u državnom vlasništvu da bude itekako uspješna.

ko ima pravo dobit veliku kompaniju u vlasništvo? Onaj ko je plati.

u svim ex socijalističkim privredama važi, što je više toga privatizirano to je zemlja uspješnija, i obratno.

a u hrvatskoj nikad nije privatizirano ništa
Ma da, pa znam kako su bivši portiri i šoferi dobijali komapnije u privatno vlasništvo. I koliko su  platili za njih.

A da, eno sve se bivše socijalističke države rasturile od blagostanja. Imam prilike pričati sa likovima iz tih zemalja ovdje u Australiji. 

Dakako, po medijima čitamo i slušamo bajke o poljskim i baltičkim ekonomskim čudima.

Da, vidjeli smo i Rusiju devedesetih kao i Ukrajinu i slične.

I da, u Hrvatskoj ništa nije privatizirano nego uništeno, a onda se to nazvalo privatizacijom.

lupetaš iz zemlje u kojoj ništa nije državno i sve je privatno

ako misliš da je "privatno" loše zašto si iz jedne od najsocijalističkijih zemalja države otišao u maltene najkapitalističkiju?

_________________
Throw a commie from the chopper - Page 26 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 26 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by marcellus Tue 6 Nov - 14:42

mislim lako je, a i malo licemjerno, iz sigurnosti kapitalizma srati kako kapitalizam ne valja. Vrati se ovdje u socijalizam pa ga onda hvali.

_________________
Throw a commie from the chopper - Page 26 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 26 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by kic Tue 6 Nov - 14:44


jednostavno, socijalizam se svede na: puno baba, kilavo dite-

privatnik se ne ponaša kao stado baba koji rade 8h, već radi 26h u komadu ako treba, samo da uspije i preživi, i zato je privatizacija potrebno jer se daje ljudima radit, kojima je stalo radit, a ne vladat i moralizirat..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 26 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by Guest Tue 6 Nov - 14:46

marcellus wrote:mislim lako je, a i malo licemjerno, iz sigurnosti kapitalizma srati kako kapitalizam ne valja. Vrati se ovdje u socijalizam pa ga onda hvali.
Pa nije bas..ovisno koliko si visoko,odnosno nisko u hranidbenom lancu...Vidimo,lik se vratio nakon 5 godina u svabiji,i poceo srati..opravdavam,jer je lik bio previse doli na ljestvici,ali uz neobjektivne zelje..Samo stvarno imucni mogu zivjeti tipicni americki san..ostali imaju,dobro im je,ali to moraju i iznojiti i ispisati ,bilo mozgom bilo mošnjama.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 26 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by Ringo10 Tue 6 Nov - 14:48

marcellus wrote:mislim lako je, a i malo licemjerno, iz sigurnosti kapitalizma srati kako kapitalizam ne valja. Vrati se ovdje u socijalizam pa ga onda hvali.
MA pusti ti Australiju. I pitanje je da li je sve ovdje privatno.

To što je Australija zemlja sa visokim standardom stvar je vrlo specifičnih okolnosti. Koje ne mogu da budu preslikane drugdje. 

Možeš ti sve prekopirati iz Australije a da nikad ne postigneš ni četvrtinu australskog standarda. 

ZAšto recimo u Tajlandu vlada bijeda a sve je privatno. I recimo Japan je gigant a stanovništvo ima skroman standard u usporedbi sa Australijom i Kanadom na primjer.

Nije privatno vlasništvo čarobni štapić. U Kini je procenat privatnoga mislim negdje oko 30% pa opet Kina razvaljuje.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 26 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 26 of 33 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 29 ... 33  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum