ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 5 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by mutava baštarda 19/9/2018, 08:22

Fénix wrote:27 godina monstruma od sustava je učinio svoje, a svoj kraj je počeo doživljavati 2008. kad su Hrvatska i Hrvati u apsolutnom slobodnom padu. Globalizacija igra isto svoju ulogu, no u hrvatskom narodu nije toliko jaka s obzirom koliko se na ideološko-svjetonazorskim pitanjima zdušno mrzi sve ono strano i bolesno izvana.


Imaš dvije vrste ljudi: 

- oni što napuste Hrvatsku i ne gledaju više nikad prema nazad, super im je, nakon godina briga, stresa i katarze sredili su svoje egzistencijalne probleme odlaskom u manje od 5 godina života i u njihovoj svijesti i podsvijesti više nema teških briga i stresa svaki Božji dan o tome koliko zarađuju, hoće li sve pokriti, hoće li zadržati/izgubiti posao i ono najgore - hoće li dobiti uopće plaću za koju su radili što je iznimno čest slučaj u Hrvatskoj da još na tebe bljuju gnjev gazde kako se uopće netko to usuđuje pitati

- druga vrsta oni što su moraju teškom silom otići van iako nisu željeli, tamo zarađuju i sve ostalo silom prilike, ali su potrgani jer ne mogu biti kod kuće, ne vole druge države i sredine i u konačnici će ostati stalno rastrgani u međuprostoru jer će živjeti vani i neće htjeti se uklopiti i razvijati već samo misliti o Hrvatskoj.


Ovi prvi koji su recimo otišli prije 5-6 godina nisu više mogli trpiti sranja tamo još od prošlog desetljeća s lošim plaćama, uvjetima rada, pa onda od 2008. do 2011. izgorili, razočarani, bijesni ili frustrirani, neki čak ostali bez posla a neki dali otkaz i otišli zauvijek van. Mogli su ostati u Hrvatskoj i raditi, ali ne pod svim ovim uvjetima, porezima, haračima, reketima, krađama, najskupljim cijenama svega i svačega u čitavoj Europi itd.
Oni prate ovako što se događa u Hrvatskoj i pitaju se je li moguće da u tih 5-6 godina sve potpuno stoji na mjestu, a u konačnici dobiju odgovore s mjesta da je u tih 5-6 godina što ih nema još veća katastrofa u Hrvatskoj.

Ovi drugi i dalje su u Hrvatskoj i kad nisu fizički. Sve znaju i ostaju potrgani.


Povratka neće biti jer se nijedna dijaspora iz bilo kojeg naroda nije vratila u zemlju svojih otaca, djedova i predaka ma koliko ona razvijena i uređena i prosperitetna zemlja bila.
Svi oni asimilirani Nijemci u Amerikance kojih ima oko 80 milijuna bi se mogli vratiti u Njemačku ako je stvarno toliko vole i popuniti sva radna mjesta i demografske rupe jednim udarom prsta od prst. Ili recimo Švedi u Švedsku.

No to nigdje ne ide tako, ako je i bilo to je bilo nakon 2. svjetskog rata u Njemačku od strane Nijemaca iz SSSR-a, Kavkaza i jugoistočne Europe. Ovi iz Sjeverne i Latinske Amerike nikad se nisu vratili.
Hrvati su spadali u narode koji su se u velikom broju vraćali iz S. Amerike prije ww2. Mislim da se radi o brojci od 40tak posto. Otišlo se s namjerom da se jednom vrati, za razliku od danas...

mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 5 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by Eroo 19/9/2018, 08:50

Mladi ljudi ne bježe od siromaštva, već idu za prilikom. 
Ja nisam otišao u SLO zbog siromaštva, daleko od toga...

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74937
2016-07-22


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 5 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by mutava baštarda 19/9/2018, 09:05

Eroo wrote:Mladi ljudi ne bježe od siromaštva, već idu za prilikom. 
Ako nemaju kruha neka jedu kolače.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 5 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by Yehudim 19/9/2018, 11:20

marcellus wrote:a tajkuna ima i u njemačkoj, i irskoj, i puno su pohlepniji i gori od naših.
:aw

  U Irskoj NEMA  poreza na prehrambene proizvode.

 Tajkuni plaćaju DEBELI porez u Njemačkoj i Irskoj.

Šta više zaradiš, veći je porez. 

 Te države koje prozivaš imaju UČINKOVITO I NE KORUMPIRANO SUDSTVO

 Koje - ne sudi ni po babi ni po stričevima -, ni po partijsko/stranačkoj/ braniteljskoj pripadnosti

kao šta je slučaj u katolibanskoj banana jamahiriji

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 5 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by immortal 19/9/2018, 12:52

Eroo wrote:Mladi ljudi ne bježe od siromaštva, već idu za prilikom. 
Ja nisam otišao u SLO zbog siromaštva, daleko od toga...
ja ne znam sto bi vam rekla na ove vase komentare
da znate samo koliko ljudi nema uopce prioiku dobiti posao, posebno u struci
u jebenoj Jugi je struka bila daleko9 veci uvjet zaposljavanja nego danas
isto tako da je prilika zivjeti pasiji zivot bez obitelji , van obiteljskih udobnih kuca, po nekakvi8h gradilistima, smjestajima sa hrpom nepoznatih....
kome prodajete price o prilikama
i vani je trpljenje, ali se dobije mjesecna zarada za razliku od Hrvatske
immortal
immortal

Female
Posts : 23178
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 5 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by Sora 19/9/2018, 13:46

debotoijusto wrote:kriv je soros i tito
 A Srbi ?  :grin

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 5 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by Sora 19/9/2018, 13:46

Hrvati se trebaju ocito vise jebati ..
To mi je asocijacija na Eru


Last edited by Sora on 19/9/2018, 13:49; edited 1 time in total

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 5 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by Sora 19/9/2018, 13:48

mortal wrote:
Eroo wrote:Mladi ljudi ne bježe od siromaštva, već idu za prilikom. 
Ja nisam otišao u SLO zbog siromaštva, daleko od toga...
ja ne znam sto bi vam rekla na ove vase komentare
da znate samo koliko ljudi nema uopce prioiku dobiti posao, posebno u struci
u jebenoj Jugi je struka bila daleko9 veci uvjet zaposljavanja nego danas
isto tako da je prilika zivjeti pasiji zivot bez obitelji , van obiteljskih udobnih kuca, po nekakvi8h gradilistima, smjestajima sa hrpom nepoznatih....
kome prodajete price o prilikama
i vani je trpljenje, ali se dobije mjesecna zarada za razliku od Hrvatske
Vani su vecinom CIJELE BITELJI 
O CEMU TI MORTALKA  kao nemas pojma 
Vani je bolje jer s vecim prihodima ljudi bolje zive

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 5 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by Guest 19/9/2018, 20:14

Eroo wrote:Mladi ljudi ne bježe od siromaštva, već idu za prilikom. 
Ja nisam otišao u SLO zbog siromaštva, daleko od toga...
Pa ja..prilikom da ne budu siromasni cijel izivot..jel...logika.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 5 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by Guest 19/9/2018, 20:27

A profesor Ruzich,kasnije direktor srednje skole u Zupanji,je popalio lovu za iygradnju sporcke dvorane i podrumskog komp0leksa nove srednje skole i vidi ti cuda,potkraj 80tih otpirio za novu neovisnu republiku Sloveniju,..reklo bi se..utociste za lopove,muljatore i kriminalce svih profila... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 5 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum