ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 2 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by epikur37 17/9/2018, 22:21

mortal wrote:
michaellcmacha wrote:
marcellus wrote:gluposti.

ljudi odlaze jer mogu.

jer ne trebaju radne dozvole.

jer je plaća liječnika u hrvatskoj 1.500 eura a u njemačkoj 5.000 eura, a u engleskoj 8.000 eura.

jer je plaća inženjera u hrvatskoj 1.200 eura, a u Njemačkoj 4.000 eura za početak, a u Irskoj 6.000 eura.

jer je plaća šljakera u Hrvatskoj 600 eura, a u Irskoj 2.600 eura.

Razgovarao sam s najboljom našom demografkinjom o tome, i ona je jasna oko toga što hrvatska tu može uraditi: Apsolutno ništa. Ljudi sele iz nerazvijenih krajeve u razvijene dok god postoje otvorene granice. U Jugi su išli iz Bosne za Sloveniju, iz Dalmatinske zagore u Slavoniju.

Mi smo sad jedna država s EU, što se tiče traženja posla, i to je to. Nismo jedini.

Godišnje do pola milijuna španjolaca napusti zauvijek španjolsku, slično je u italiji. Kod njih nema demografske katastrofe jer umjesto pola milijuna svojih dovuku milijun čamuga.

čak i njemačku masovno napuštaju npr. doktori koji idu za švicarsku i SAD jer su tamo puno veće plaće.

jebiga, to je problem globalizacije.

neuspješni i siromašni će biti još siromašniji jer imaju negativnu selekciju.
sve do riječi potpisujem... ovo gore navedeno su gluposti da boli... tulipani nemaju pojma da je leipzig odnosno pokrajina saska poput slavonije... u totalnom raspadu sistema ali ljudi u onom broju koji je ostao plus naši i ini kojima je tamo još uvijek bolji standard nego kod kuće popunjavaju praznine... uglavnom ne treba se osvrtati na lamentiranje i jadikovke onih kojima je u stvari dobro a oni kao pod fol jadikuju i ne mogu spati radi tuđih problema i tuđe nevolje... čudi me kako onaj debilbiodebilosto nije otvorio ovu temu... možda zato jer je svjestan da ljudi u stvari idu radi skotova poput njega kojwm komunjarska banda sređuje posao u pošti iz djelokruga kulture... onog epikura neću ni spominjati... popio sam terapiju za tlak pa neću si ga sad razjebavat...
sva moja rodbina (muski dio, zenski u manjem broju) napustila je bivsu jugu prije njihovog stupanja u brak, odradili cijeli zivot vani
i tada su svi ostali mogli ici
i tada su vani u postotku bila bolja primanja
zasto tada nisu htjeli napustati drzavu
a danas masovno idu????
ocito nije razlog objasnjenje - idu jer mogu, jer su place bolje
Živimo u drukčijem vremenu, sve se brže doživljava, traže se instant rješenja za postavljene kriterije uspjeha..s druge strane jaz se širi. Sve to nije dobro.

Živimo u sutonu liberalizma...raspadu ideologije

epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 2 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by AssadNaPodmornici 17/9/2018, 22:21

plaće su kakve jesu sada..

uglavnom, bili smo druga(možda treća) najbogatijia ex komunistička zemlja, sada smo druga s guza.. stigli nas..

Slovaci, Poljaci, Mađari, RUMUNJI EJ, Litvanci, Latvijci, Estonci, Česi, Slovenci su bili ispred i zadržali su vodstvo, ostali su jednio bugari iz nas.. a pušu nam za vratom

imaju brže stope rasta, čak i nesretni M.Babić koji je bio skeptičan prema Bugarskoj je tamo otvorio novu firmu, i hvali preko fejsa bugarsku birokraciju, kaže on kao Hrvat je riješio sve papire u roku keks, i bugarska birokracija brza i efikasna a porezi niski.. tako da će nas i bugari prešišati vrlo brzo..

nas izvlači turizam, da nije turizma, u razini sa srbijom i bosnom, i albanijom

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21003
2018-06-14


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 2 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by epikur37 17/9/2018, 22:44

AssadNaPodmornici wrote:plaće su kakve jesu sada..

uglavnom, bili smo druga(možda treća) najbogatijia ex komunistička zemlja, sada smo druga s guza.. stigli nas..

Slovaci, Poljaci, Mađari, RUMUNJI EJ, Litvanci, Latvijci, Estonci, Česi, Slovenci su bili ispred i zadržali su vodstvo, ostali su jednio bugari iz nas.. a pušu nam za vratom

imaju brže stope rasta, čak i nesretni M.Babić koji je bio skeptičan prema Bugarskoj je tamo otvorio novu firmu, i hvali preko fejsa bugarsku birokraciju, kaže on kao Hrvat je riješio sve papire u roku keks, i bugarska birokracija brza i efikasna a porezi niski.. tako da će nas i bugari prešišati vrlo brzo..

nas izvlači turizam, da nije turizma, u razini sa srbijom i bosnom, i albanijom
U svakom slučaju ne valja. Previše parazita na državi napose državna uprava, loša administrativna teritorijalna organizacija, nedostatak ikakve strateške ideje.

Kao da smo neovisnošću i uhljebljenjem u EU završili sve i to je to.

To nam je bio rajc, ispunili smo ga sad lezi pred dućan i uzmi pivo, to je to.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 2 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by kaya 17/9/2018, 22:47

Pa sta ih ne moze zaustaviti ni vise vrsta jogurta ?
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 2 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by RayMabus 17/9/2018, 22:48

AssadNaPodmornici wrote:plaće su kakve jesu sada..

uglavnom, bili smo druga(možda treća) najbogatijia ex komunistička zemlja, sada smo druga s guza.. stigli nas..

Slovaci, Poljaci, Mađari, RUMUNJI EJ, Litvanci, Latvijci, Estonci, Česi, Slovenci su bili ispred i zadržali su vodstvo, ostali su jednio bugari iz nas.. a pušu nam za vratom

imaju brže stope rasta, čak i nesretni M.Babić koji je bio skeptičan prema Bugarskoj je tamo otvorio novu firmu, i hvali preko fejsa bugarsku birokraciju, kaže on kao Hrvat je riješio sve papire u roku keks, i bugarska birokracija brza i efikasna a porezi niski.. tako da će nas i bugari prešišati vrlo brzo..

nas izvlači turizam, da nije turizma, u razini sa srbijom i bosnom, i albanijom
Mi ćemo demografski krahirat a Arapi će navalit ovamo u međuvremenu će početi veliki antiimigrantski rat u Europi 

Vremenska staza republike Hrvatske od godine 2020 pa idućih četiri desetljeća
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 2 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by epikur37 17/9/2018, 22:50

kaya wrote:Pa sta ih ne moze zaustaviti ni vise vrsta jogurta ?

Nemere.....

isti kurac sve
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 2 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by kaya 17/9/2018, 22:54

epikur37 wrote:
kaya wrote:Pa sta ih ne moze zaustaviti ni vise vrsta jogurta ?

Nemere.....

isti kurac sve
Bezveze bas, ko bi reko ..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 2 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by Guest 17/9/2018, 23:12

michaellcmacha wrote:
marcellus wrote:gluposti.

ljudi odlaze jer mogu.

jer ne trebaju radne dozvole.

jer je plaća liječnika u hrvatskoj 1.500 eura a u njemačkoj 5.000 eura, a u engleskoj 8.000 eura.

jer je plaća inženjera u hrvatskoj 1.200 eura, a u Njemačkoj 4.000 eura za početak, a u Irskoj 6.000 eura.

jer je plaća šljakera u Hrvatskoj 600 eura, a u Irskoj 2.600 eura.

Razgovarao sam s najboljom našom demografkinjom o tome, i ona je jasna oko toga što hrvatska tu može uraditi: Apsolutno ništa. Ljudi sele iz nerazvijenih krajeve u razvijene dok god postoje otvorene granice. U Jugi su išli iz Bosne za Sloveniju, iz Dalmatinske zagore u Slavoniju.

Mi smo sad jedna država s EU, što se tiče traženja posla, i to je to. Nismo jedini.

Godišnje do pola milijuna španjolaca napusti zauvijek španjolsku, slično je u italiji. Kod njih nema demografske katastrofe jer umjesto pola milijuna svojih dovuku milijun čamuga.

čak i njemačku masovno napuštaju npr. doktori koji idu za švicarsku i SAD jer su tamo puno veće plaće.

jebiga, to je problem globalizacije.

neuspješni i siromašni će biti još siromašniji jer imaju negativnu selekciju.
sve do riječi potpisujem... ovo gore navedeno su gluposti da boli... tulipani nemaju pojma da je leipzig odnosno pokrajina saska poput slavonije... u totalnom raspadu sistema ali ljudi u onom broju koji je ostao plus naši i ini kojima je tamo još uvijek bolji standard nego kod kuće popunjavaju praznine... uglavnom ne treba se osvrtati na lamentiranje i jadikovke onih kojima je u stvari dobro a oni kao pod fol jadikuju i ne mogu spati radi tuđih problema i tuđe nevolje... čudi me kako onaj debilbiodebilosto nije otvorio ovu temu... možda zato jer je svjestan da ljudi u stvari idu radi skotova poput njega kojwm komunjarska banda sređuje posao u pošti iz djelokruga kulture... onog epikura neću ni spominjati... popio sam terapiju za tlak pa neću si ga sad razjebavat...

ljudi odlaze jer je tvoja vukojebina koju si stvarao ubijajući nedužne ljude totalno u kurcu druže milicioneru ustaški. vrlo jednostavan je razlog, kad ti i takvi kao ti krepate onda će možda polako ova zemlja od koje si ti i tvoji napravili vukojebinu postati zemlja u kojoj se može dostojno živjeti od svog rada. ali ti i takvi psihopate kao ti, marčelo i ostala ti bratija udbaša i ustaša koju si na vlast doveo morate krepati. i hoćete krepati pička vam materina psihopatska.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 2 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by RayMabus 17/9/2018, 23:17

Ljudi se previše zamaraju  inkarnoraju se na planetu i misle da će biti uzrok a ne posljedica

Koji vic

Uđeš u već postavljenu igru i umišljaš ako tu nešto postigneš da si uzrok a sama igra je kreirana od drugog..... planine, rijeke na ovoj planeti i planetama

Onda otkriješ da su i događaji koji dolaze već zacrtani

Ha ha ha 

Opustite se i prestanite si umišljati da ste uzrok a ne posljedica u tuđoj video igri
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 2 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by aben 17/9/2018, 23:26

epikur37 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:plaće su kakve jesu sada..

uglavnom, bili smo druga(možda treća) najbogatijia ex komunistička zemlja, sada smo druga s guza.. stigli nas..

Slovaci, Poljaci, Mađari, RUMUNJI EJ, Litvanci, Latvijci, Estonci, Česi, Slovenci su bili ispred i zadržali su vodstvo, ostali su jednio bugari iz nas.. a pušu nam za vratom

imaju brže stope rasta, čak i nesretni M.Babić koji je bio skeptičan prema Bugarskoj je tamo otvorio novu firmu, i hvali preko fejsa bugarsku birokraciju, kaže on kao Hrvat je riješio sve papire u roku keks, i bugarska birokracija brza i efikasna a porezi niski.. tako da će nas i bugari prešišati vrlo brzo..

nas izvlači turizam, da nije turizma, u razini sa srbijom i bosnom, i albanijom
Previše parazita na državi 

:drunken:

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 2 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by RayMabus 17/9/2018, 23:38

Neznan šta bi van reka

Opustite se sve je kako triba bit
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 2 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by RayMabus 17/9/2018, 23:53

Slovenija uhvatila osamdeset Arapića

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/slovenija-privela-desetke-ilegalnih-migranata

Prestanite umišljati da ste uzrok ili ćete biti 

Polje igre je stvorio kreator i samim time biti uzrok u tuđoj igri je jedna velika laž 

Jedino u svom svijetu izolirani od svih vi možete stvoriti vlastit svijet i biti uzrok
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 2 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by marcellus 18/9/2018, 00:31

aben wrote:
marcellus wrote:što hrvatska tu može uraditi: Apsolutno ništa.

ni baš nišće.
kad bi nan država manje pomagala, više bi nan pomogla.

e.

država najviše napravi za ljude kad ne radi ništa osim onog što joj je stvarno posao: čuvat granice, osigurat policiju da lopovi ne kradu, i pravosuđe da zaštiti privatno vlasništvo i tjelesni integritet ljudi. Usto su tu još obavezno obrazovanje i osnovno zdravstvo, i to je sve.

_________________
NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 2 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by marcellus 18/9/2018, 00:35

AssadNaPodmornici wrote:
marcellus wrote:
Razgovarao sam s najboljom našom demografkinjom o tome, i ona je jasna oko toga što hrvatska tu može uraditi: Apsolutno ništa.
.
maybe sniziti sve moguće poreze, maybe de-regulirati i liberalizirati ekonomiju da ljduima u RH se isplati ostati, raditi, živjeti, trošiti..

pa ovo nije normalno, ja svaku skuplju glupost moram naručivati sa amazona ili ebaya. jbt skuplji smo od njemačke to je nevjerojatno.

u njemačkoj na plaću od 2000€ porez 600-700€ , a u hrvatskoj na tu plaću porez 2000€ .. a skuplji od njemačke. a u njemačkoj se puno manje radi u privatnom sektoru i puno je manje stresno nego u RH..

tako da se iseljavanje nastavlja, dok jednostavno se preko noći ne propudimo kao totalna skupa birokratksa staračka država, i političari skuže da smo gotovi

ništa, vjeruj mi ništa... iseljavaju ljudi masovno iz jedne Italije... jer mogu.

snizi poreze, penzionerima si snizio penzije i zdravstvo pokopao. Nema se love. Državne agencije slabo plaćaju ljude, imaju negativnu selekciju i oni.

da, treba ih smanjit, ali se prvo treba troškove rezat - a nema se gdje jer većina proračuna ode na stečena prava

investicija stranih nema jer smo izvarali sve investitore, MOL kao jedan primjer

itd.

_________________
NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 2 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by RayMabus 18/9/2018, 00:37

Iskreno od ove države ne očekujem ništa 

Ima tok stvari i to je meni dovoljno
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 2 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by marcellus 18/9/2018, 00:38

michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:Pusti Marceliusa  on je za Hdz prodaje ti priču kako su ljudi radosni kad moraju s djecom napustiti rodni kraj 

Početkom iduće godine hrvatski zavod za statistiku objaviti će broj rođenih i umrlih u 2018 te broj iseljenih i doseljenih

Bit će jedno bar četrdeset tisuća minusa
aj longi ne serkaj tu si svako malo piskarao kako imaš desetke tisuća kuna na računu i da se tebe ne jebe i ne dotiču problemi šljakera i jadnika koji nemaju za koru kruva... sve do jedne stavke je kako je naveo plus što je usput bio i krajnje politički korektan pa nije rekao da ovaj sadašnji egzodus imamo prije svega zahvaliti činjenici da nismo raskrstili i rasčistili situaciju oko temelja moderne hrvatske države i ishodišta hrvatske državnosti.....

sto puta sam napisao da je lustracija korijen svega

bez lustracije nema promjena, jer će stare strukture uvijek gledati da se nikad ništa stvarno ne privatizira jer odu inače njihove sinekure i sinekurčine

i naravno prodavat će fore da sve mora bit nacionalno i ništa ne smijemo prodat strancima jer ovako oni svime upravljaju a kad stranac kupi onda šekijevi i plenkijevi i linićevi i čiji već uhljebi dobivaju nogu u guzicu

_________________
NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 2 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by RayMabus 18/9/2018, 00:59

Nema veze više za demografiju i iseljavanje, to ti se kaže Izija vuk magarca

Da oće bar koji wehabdija napravit dernek po Njemačkoj , nešto su mi se uspavali 

Šta prije padne ovaj nakaradni sistem na zapadu to su nam veće šanse da se kao Evropa izvučemo a ako ne jbga bit će dernek svugdje 

Taki nam je horoskop
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 2 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by RayMabus 18/9/2018, 02:00

Ljude zanima ono šta im je bitno u životu tako ti je i kod mene  , stoji knjiga o nećemu cijelo vrijeme ispred no ta mi priča nije bila zanimljiva 

I tako ja prikjučer Prana 

To vam je božanska energija

I čitam ja čitam dosadno dosadno dosadno i kaže u jednom trenutku to jest energija ali je to entitet

A s entitetima se može razgovarati 

Kris vam je isto božanska energija kao i kundalini, ima ih nekoliko 

A ti si entitet 

Super sad ćemo da hodamo po vodi 

Šalim se mada i ne ako bi mi se dalo

Isus je hodao po vodi pomoću te energije odnosno entiteta

To je dobro 

Dok vi budete ratovali ja ću pričati s Pranom
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 2 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by RayMabus 18/9/2018, 03:23

Mada istinu za volju ja sam odma popričao s njom kad sam saznao da oni nisu samo energije nego i entiteti

Autor knjige je inače Isus Nazarečanin koji je meni malo zamoran ali ok od svakog neki podatak moš izvući ako tražiš nešto 

Knjige nema u knjižarama to vam je valjda jasno 

I odma sam popričao s Pranom prekjučer 

Zanimljivo 

Dobar entitet i logičan
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 2 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by AssadNaPodmornici 18/9/2018, 07:20

epikur37 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:plaće su kakve jesu sada..

uglavnom, bili smo druga(možda treća) najbogatijia ex komunistička zemlja, sada smo druga s guza.. stigli nas..

Slovaci, Poljaci, Mađari, RUMUNJI EJ, Litvanci, Latvijci, Estonci, Česi, Slovenci su bili ispred i zadržali su vodstvo, ostali su jednio bugari iz nas.. a pušu nam za vratom

imaju brže stope rasta, čak i nesretni M.Babić koji je bio skeptičan prema Bugarskoj je tamo otvorio novu firmu, i hvali preko fejsa bugarsku birokraciju, kaže on kao Hrvat je riješio sve papire u roku keks, i bugarska birokracija brza i efikasna a porezi niski.. tako da će nas i bugari prešišati vrlo brzo..

nas izvlači turizam, da nije turizma, u razini sa srbijom i bosnom, i albanijom
U svakom slučaju ne valja. Previše parazita na državi napose državna uprava, loša administrativna teritorijalna organizacija, nedostatak ikakve strateške ideje.

Kao da smo neovisnošću i uhljebljenjem u EU završili sve i to je to.


To nam je bio rajc, ispunili smo ga sad lezi pred dućan i uzmi pivo, to je to.

da bi promjenio ovo gore boldano, potrebne su prave reforme.. ali baš prave.. ne ono snizit ću porez tmao 1% ali ću uvesti nove trošarine za automobile (uf i automobili jeftiniji u njemačkoj 20-30%)

prave reforme bi trebale biti u obliku pilanja državne uprave i administracije motornom pilom, totalni teritorijalni re-ustroj Hrvatske, micanje jebenih HDZovih 20županija u 4 regije + grad Zagreb, a pilanje administracije u ZGu, i rezanje općina..

onda sa fiskalnom uštedom, rezati poreze..

čak i ovaj scenario bi doveo zbog otpuštanja velikog broja uhljeba do sranja u ekonomiji koje bi trajalo godinu dvije dana, ali to sranje je potrebno.. ili će ovi boldani otići raditi u privatni sektor (ili u njemačku manja šteta nego da ostanu ovamo) ili će uništiti državu , ostalo je još par godina vremena

ja sam digao ruke mene boli ona stvar, nije da vas nisam upozorio affraid
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21003
2018-06-14


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 2 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by debotoijusto 18/9/2018, 07:37

michaellcmacha wrote:
marcellus wrote:gluposti.

ljudi odlaze jer mogu.

jer ne trebaju radne dozvole.

jer je plaća liječnika u hrvatskoj 1.500 eura a u njemačkoj 5.000 eura, a u engleskoj 8.000 eura.

jer je plaća inženjera u hrvatskoj 1.200 eura, a u Njemačkoj 4.000 eura za početak, a u Irskoj 6.000 eura.

jer je plaća šljakera u Hrvatskoj 600 eura, a u Irskoj 2.600 eura.

Razgovarao sam s najboljom našom demografkinjom o tome, i ona je jasna oko toga što hrvatska tu može uraditi: Apsolutno ništa. Ljudi sele iz nerazvijenih krajeve u razvijene dok god postoje otvorene granice. U Jugi su išli iz Bosne za Sloveniju, iz Dalmatinske zagore u Slavoniju.

Mi smo sad jedna država s EU, što se tiče traženja posla, i to je to. Nismo jedini.

Godišnje do pola milijuna španjolaca napusti zauvijek španjolsku, slično je u italiji. Kod njih nema demografske katastrofe jer umjesto pola milijuna svojih dovuku milijun čamuga.

čak i njemačku masovno napuštaju npr. doktori koji idu za švicarsku i SAD jer su tamo puno veće plaće.

jebiga, to je problem globalizacije.

neuspješni i siromašni će biti još siromašniji jer imaju negativnu selekciju.
sve do riječi potpisujem... ovo gore navedeno su gluposti da boli... tulipani nemaju pojma da je leipzig odnosno pokrajina saska poput slavonije... u totalnom raspadu sistema ali ljudi u onom broju koji je ostao plus naši i ini kojima je tamo još uvijek bolji standard nego kod kuće popunjavaju praznine... uglavnom ne treba se osvrtati na lamentiranje i jadikovke onih kojima je u stvari dobro a oni kao pod fol jadikuju i ne mogu spati radi tuđih problema i tuđe nevolje... čudi me kako onaj debilbiodebilosto nije otvorio ovu temu... možda zato jer je svjestan da ljudi u stvari idu radi skotova poput njega kojwm komunjarska banda sređuje posao u pošti iz djelokruga kulture... onog epikura neću ni spominjati... popio sam terapiju za tlak pa neću si ga sad razjebavat...

kriv je soros i tito i @deboto
ispravak netocnog navoda
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30633
2014-04-12


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 2 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum