ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 3 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by debotoijusto 18/9/2018, 07:37

michaellcmacha wrote:
marcellus wrote:gluposti.

ljudi odlaze jer mogu.

jer ne trebaju radne dozvole.

jer je plaća liječnika u hrvatskoj 1.500 eura a u njemačkoj 5.000 eura, a u engleskoj 8.000 eura.

jer je plaća inženjera u hrvatskoj 1.200 eura, a u Njemačkoj 4.000 eura za početak, a u Irskoj 6.000 eura.

jer je plaća šljakera u Hrvatskoj 600 eura, a u Irskoj 2.600 eura.

Razgovarao sam s najboljom našom demografkinjom o tome, i ona je jasna oko toga što hrvatska tu može uraditi: Apsolutno ništa. Ljudi sele iz nerazvijenih krajeve u razvijene dok god postoje otvorene granice. U Jugi su išli iz Bosne za Sloveniju, iz Dalmatinske zagore u Slavoniju.

Mi smo sad jedna država s EU, što se tiče traženja posla, i to je to. Nismo jedini.

Godišnje do pola milijuna španjolaca napusti zauvijek španjolsku, slično je u italiji. Kod njih nema demografske katastrofe jer umjesto pola milijuna svojih dovuku milijun čamuga.

čak i njemačku masovno napuštaju npr. doktori koji idu za švicarsku i SAD jer su tamo puno veće plaće.

jebiga, to je problem globalizacije.

neuspješni i siromašni će biti još siromašniji jer imaju negativnu selekciju.
sve do riječi potpisujem... ovo gore navedeno su gluposti da boli... tulipani nemaju pojma da je leipzig odnosno pokrajina saska poput slavonije... u totalnom raspadu sistema ali ljudi u onom broju koji je ostao plus naši i ini kojima je tamo još uvijek bolji standard nego kod kuće popunjavaju praznine... uglavnom ne treba se osvrtati na lamentiranje i jadikovke onih kojima je u stvari dobro a oni kao pod fol jadikuju i ne mogu spati radi tuđih problema i tuđe nevolje... čudi me kako onaj debilbiodebilosto nije otvorio ovu temu... možda zato jer je svjestan da ljudi u stvari idu radi skotova poput njega kojwm komunjarska banda sređuje posao u pošti iz djelokruga kulture... onog epikura neću ni spominjati... popio sam terapiju za tlak pa neću si ga sad razjebavat...

kriv je soros i tito i @deboto
ispravak netocnog navoda

debotoijusto

Posts : 30643
2014-04-12


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 3 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by kaya 18/9/2018, 07:44

marcellus wrote:gluposti.

ljudi odlaze jer mogu.

jer ne trebaju radne dozvole.

jer je plaća liječnika u hrvatskoj 1.500 eura a u njemačkoj 5.000 eura, a u engleskoj 8.000 eura.

jer je plaća inženjera u hrvatskoj 1.200 eura, a u Njemačkoj 4.000 eura za početak, a u Irskoj 6.000 eura.

jer je plaća šljakera u Hrvatskoj 600 eura, a u Irskoj 2.600 eura.

Razgovarao sam s najboljom našom demografkinjom o tome, i ona je jasna oko toga što hrvatska tu može uraditi: Apsolutno ništa. Ljudi sele iz nerazvijenih krajeve u razvijene dok god postoje otvorene granice. U Jugi su išli iz Bosne za Sloveniju, iz Dalmatinske zagore u Slavoniju.

Mi smo sad jedna država s EU, što se tiče traženja posla, i to je to. Nismo jedini.

Godišnje do pola milijuna španjolaca napusti zauvijek španjolsku, slično je u italiji. Kod njih nema demografske katastrofe jer umjesto pola milijuna svojih dovuku milijun čamuga.

čak i njemačku masovno napuštaju npr. doktori koji idu za švicarsku i SAD jer su tamo puno veće plaće.

jebiga, to je problem globalizacije.

neuspješni i siromašni će biti još siromašniji jer imaju negativnu selekciju.
Pa ovo je isto istina . Međutim ima i do ove drzave ne samo do globalizacije.
Hrvati ne vole bas seliti, ni na drugi posao a kamoli u drugu državu.
Znaci ona je korumpirana , nepravedna, razbojnička prije svega.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 3 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by AssadNaPodmornici 18/9/2018, 07:47

kaya wrote:
marcellus wrote:gluposti.

ljudi odlaze jer mogu.

jer ne trebaju radne dozvole.

jer je plaća liječnika u hrvatskoj 1.500 eura a u njemačkoj 5.000 eura, a u engleskoj 8.000 eura.

jer je plaća inženjera u hrvatskoj 1.200 eura, a u Njemačkoj 4.000 eura za početak, a u Irskoj 6.000 eura.

jer je plaća šljakera u Hrvatskoj 600 eura, a u Irskoj 2.600 eura.

Razgovarao sam s najboljom našom demografkinjom o tome, i ona je jasna oko toga što hrvatska tu može uraditi: Apsolutno ništa. Ljudi sele iz nerazvijenih krajeve u razvijene dok god postoje otvorene granice. U Jugi su išli iz Bosne za Sloveniju, iz Dalmatinske zagore u Slavoniju.

Mi smo sad jedna država s EU, što se tiče traženja posla, i to je to. Nismo jedini.

Godišnje do pola milijuna španjolaca napusti zauvijek španjolsku, slično je u italiji. Kod njih nema demografske katastrofe jer umjesto pola milijuna svojih dovuku milijun čamuga.

čak i njemačku masovno napuštaju npr. doktori koji idu za švicarsku i SAD jer su tamo puno veće plaće.

jebiga, to je problem globalizacije.

neuspješni i siromašni će biti još siromašniji jer imaju negativnu selekciju.
Pa ovo je isto istina . Međutim ima i do ove drzave ne samo do  globalizacije.
Hrvati ne vole bas seliti, ni na drugi posao a kamoli u drugu državu.
Znaci ona je korumpirana , nepravedna, razbojnička prije svega.

pa o tome se radi, zamisli koja očajna situacija mora biti u glavi da netko u Splitu recimo da otkaz, i promjeni posao i napusti Split.. eto ja znam splićane, ta ekipa će kukati kako mu je loše na poslu, ja liku spomenem da promjeni posao, da je dobar radnik da može naći bolje, .. ono .."neću ipak".. a ono iseliti iz Splita "najboljeg grada na svitu".. ajme majko :D

vjerujem da ostatak RH nije puno bolji po tom pitanju, onda možeš misliti kada takav Hrvat mora seliti vanka, da je voda davno prešla glavu
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21006
2018-06-14


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 3 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by kaya 18/9/2018, 07:49

marcellus wrote:
michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:Pusti Marceliusa  on je za Hdz prodaje ti priču kako su ljudi radosni kad moraju s djecom napustiti rodni kraj 

Početkom iduće godine hrvatski zavod za statistiku objaviti će broj rođenih i umrlih u 2018 te broj iseljenih i doseljenih

Bit će jedno bar četrdeset tisuća minusa
aj longi ne serkaj tu si svako malo piskarao kako imaš desetke tisuća kuna na računu i da se tebe ne jebe i ne dotiču problemi šljakera i jadnika koji nemaju za koru kruva... sve do jedne stavke je kako je naveo plus što je usput bio i krajnje politički korektan pa nije rekao da ovaj sadašnji egzodus imamo prije svega zahvaliti činjenici da nismo raskrstili i rasčistili situaciju oko temelja moderne hrvatske države i ishodišta hrvatske državnosti.....

sto puta sam napisao da je lustracija korijen svega

bez lustracije nema promjena, jer će stare strukture uvijek gledati da se nikad ništa stvarno ne privatizira jer odu inače njihove sinekure i sinekurčine

i naravno prodavat će fore da sve mora bit nacionalno i ništa ne smijemo prodat strancima jer ovako oni svime upravljaju a kad stranac kupi onda šekijevi i plenkijevi i linićevi i čiji već uhljebi dobivaju nogu u guzicu
E sad ste ga usrali do daske s lustracijom i ishodištem državnosti.
I da ju doneseš jedan Vaso bi dilao gradske stanove i tko zna sto ne jer je Hrvat i pol a ne komunist .
S kojim bi zakonom zaustavio hrvatine?
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 3 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by kaya 18/9/2018, 07:54

Asadd, da se ne vežem na post jer bi bilo dugačko.
Da, nisu Hrvati Amerikanci pa da im nije problem iz drzave u državu .
Oni se zalijepe super ljepilom na radno mjesto . Dakle ako idu tjera ih totalno beznadnilo. Ne govorim sada o liječnicima i inženjerima koje motivira placa a rade struku vani . Ne ide netko prati babe u Njemačku jer eto moze mu se i ne treba radnu..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 3 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by AssadNaPodmornici 18/9/2018, 07:58

kaya wrote:Asadd, da se ne vežem na post jer bi bilo dugačko.
Da, nisu Hrvati Amerikanci pa da im nije problem iz drzave u državu .
Oni se zalijepe super ljepilom na radno mjesto . Dakle ako idu tjera ih totalno beznadnilo. Ne govorim sada o liječnicima i inženjerima koje motivira placa a rade struku vani . Ne ide netko prati babe u Njemačku jer eto moze mu se i ne treba radnu..
pa da, ekipa ovdje pro-hdz ekipa želi prodati priču da Hrvati idu vanka "iz objesti", jer mrze hrvatsku, jer od "bisa neznaju šta će"(kako bi nama stari govorio), ili iz "liberalizma"(haha ekipkur) ja znam desetke ljudi , i baš nitko nije iz toga razloga otišao vanka, osim jedne susjede, koja je postala "lezba", kada je preknula sa momkom, imala dobar posao vamo i utekla sa svojom "curom lezbom", vanka, da se makne ... jedino jedna..

ostali svi iz očaja šibaju vanka, upravo zato jer su HDZ i domoljubi i katolici(a ne izmišljeni fantomski komunisti, jedini komunisti su unutar HDZa i katoličke crkve) razjebali mogućnost za pristojan život
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21006
2018-06-14


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 3 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by aben 18/9/2018, 08:03

marcellus wrote:
aben wrote:
marcellus wrote:što hrvatska tu može uraditi: Apsolutno ništa.

ni baš nišće.
kad bi nan država manje pomagala, više bi nan pomogla.

e.

država najviše napravi za ljude kad ne radi ništa osim onog što joj je stvarno posao: čuvat granice, osigurat policiju da lopovi ne kradu, i pravosuđe da zaštiti privatno vlasništvo i tjelesni integritet ljudi. Usto su tu još obavezno obrazovanje i osnovno zdravstvo, i to je sve.

nestalo mi je tinte za daljnje precrtavanje, ali u principu na tvoj citat stavljam 

X

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 3 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by kaya 18/9/2018, 08:07

AssadNaPodmornici wrote:
kaya wrote:Asadd, da se ne vežem na post jer bi bilo dugačko.
Da, nisu Hrvati Amerikanci pa da im nije problem iz drzave u državu .
Oni se zalijepe super ljepilom na radno mjesto . Dakle ako idu tjera ih totalno beznadnilo. Ne govorim sada o liječnicima i inženjerima koje motivira placa a rade struku vani . Ne ide netko prati babe u Njemačku jer eto moze mu se i ne treba radnu..
pa da, ekipa ovdje pro-hdz ekipa želi prodati priču da Hrvati idu vanka "iz objesti", jer mrze hrvatsku, jer od "bisa neznaju šta će"(kako bi nama stari govorio), ili iz "liberalizma"(haha ekipkur) ja znam desetke ljudi , i baš nitko nije iz toga razloga otišao vanka, osim jedne susjede, koja je postala "lezba", kada je preknula sa momkom, imala dobar posao vamo i utekla sa svojom "curom lezbom", vanka, da se makne ... jedino jedna..

ostali svi iz očaja šibaju vanka, upravo zato jer su HDZ i domoljubi i katolici(a ne izmišljeni fantomski komunisti, jedini komunisti su unutar HDZa i katoličke crkve) razjebali mogućnost za pristojan život
Ja ne znam koga bi oni vise uopće lustrirali , pokojne ?
Jel bi Sanadera zahvatila lustracija , Vidosevica, bandica, mamica, milosevica... i ostale ?!
Briju o komunistima a hrvatine kradu sakom i kapom.
A Hrvati, ne da oni neće vani ako bas ne moraju nego neće od mame i tate.
Ode sa 20 da ga ne gnjave ako moze a cim se razvede evo ga - tata, mama, vraćam se tebi :)
Ono sa 40...
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 3 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by Eroo 18/9/2018, 09:30

Pa imate Soru, šta bi još tili... :)

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74932
2016-07-22


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 3 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by michaellcmacha 18/9/2018, 10:54

epikur37 wrote:
mortal wrote:
michaellcmacha wrote:
marcellus wrote:gluposti.

ljudi odlaze jer mogu.

jer ne trebaju radne dozvole.

jer je plaća liječnika u hrvatskoj 1.500 eura a u njemačkoj 5.000 eura, a u engleskoj 8.000 eura.

jer je plaća inženjera u hrvatskoj 1.200 eura, a u Njemačkoj 4.000 eura za početak, a u Irskoj 6.000 eura.

jer je plaća šljakera u Hrvatskoj 600 eura, a u Irskoj 2.600 eura.

Razgovarao sam s najboljom našom demografkinjom o tome, i ona je jasna oko toga što hrvatska tu može uraditi: Apsolutno ništa. Ljudi sele iz nerazvijenih krajeve u razvijene dok god postoje otvorene granice. U Jugi su išli iz Bosne za Sloveniju, iz Dalmatinske zagore u Slavoniju.

Mi smo sad jedna država s EU, što se tiče traženja posla, i to je to. Nismo jedini.

Godišnje do pola milijuna španjolaca napusti zauvijek španjolsku, slično je u italiji. Kod njih nema demografske katastrofe jer umjesto pola milijuna svojih dovuku milijun čamuga.

čak i njemačku masovno napuštaju npr. doktori koji idu za švicarsku i SAD jer su tamo puno veće plaće.

jebiga, to je problem globalizacije.

neuspješni i siromašni će biti još siromašniji jer imaju negativnu selekciju.
sve do riječi potpisujem... ovo gore navedeno su gluposti da boli... tulipani nemaju pojma da je leipzig odnosno pokrajina saska poput slavonije... u totalnom raspadu sistema ali ljudi u onom broju koji je ostao plus naši i ini kojima je tamo još uvijek bolji standard nego kod kuće popunjavaju praznine... uglavnom ne treba se osvrtati na lamentiranje i jadikovke onih kojima je u stvari dobro a oni kao pod fol jadikuju i ne mogu spati radi tuđih problema i tuđe nevolje... čudi me kako onaj debilbiodebilosto nije otvorio ovu temu... možda zato jer je svjestan da ljudi u stvari idu radi skotova poput njega kojwm komunjarska banda sređuje posao u pošti iz djelokruga kulture... onog epikura neću ni spominjati... popio sam terapiju za tlak pa neću si ga sad razjebavat...
sva moja rodbina (muski dio, zenski u manjem broju) napustila je bivsu jugu prije njihovog stupanja u brak, odradili cijeli zivot vani
i tada su svi ostali mogli ici
i tada su vani u postotku bila bolja primanja
zasto tada nisu htjeli napustati drzavu
a danas masovno idu????
ocito nije razlog objasnjenje - idu jer mogu, jer su place bolje
Živimo u drukčijem vremenu, sve se brže doživljava, traže se instant rješenja za postavljene kriterije uspjeha..s druge strane jaz se širi. Sve to nije dobro.

Živimo u sutonu liberalizma...raspadu ideologije
jebeš državu koja liku poput tebe omogući prosperitet, dok joj zi u isto vrijeme jebeš sve po spisku a od ljudi koji se eto nisu "snašli" ko ti se isprdavaš... što se mene tiče ako ova država treba biti tvoj raj na zemlji nek izgori u plamenu plus nek ju i srbi konačno osvoje.... dobro aj sad ovo drugo ne, mada bi se i to dalo podnijeti samo da vas podave u lavoru... ;)
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 3 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by crvenkasti 18/9/2018, 11:36

Svi oni koji su napustili ili namjeravaju napustit Hrvatsku - to nisu pravi Hrvati.

Budite sigurni da su to ili četnici, ili komunjare, ili nekavi bošnjaci, crnogorci, polusrbi, tako nešto.

Ja kažem - neka idu! Kad odu, Hrvatska će ostati čista i nezagađena!

I konačno će u Hrvatskoj biti mir i spokoj.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28798
2014-04-17


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 3 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by RayMabus 18/9/2018, 12:05

Pola milijuna mladih je iselilo , natalitet će krahirat još žešće i to vam je epilog cijele priče 

To je tako, prekriži i zaboravi
RayMabus
RayMabus

Posts : 176272
2014-04-11


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 3 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by Guest 18/9/2018, 12:08

najviše hrvata ubio je Marijan Badel.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 3 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by mutava baštarda 18/9/2018, 12:09

U mom kraju onaj to se prišteka na državnu sisu pa makar čistačica za 5k kn toga ne moš ni potjerati....

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 3 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by RayMabus 18/9/2018, 12:13

mutava baštarda wrote:U mom kraju onaj to se prišteka na državnu sisu pa makar čistačica za 5k kn toga ne moš ni potjerati....
Kad nema industrije pa to jedino šta je siguran posao i sigurna primanja
RayMabus
RayMabus

Posts : 176272
2014-04-11


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 3 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by mutava baštarda 18/9/2018, 12:20

RayMabus wrote:
mutava baštarda wrote:U mom kraju onaj to se prišteka na državnu sisu pa makar čistačica za 5k kn toga ne moš ni potjerati....
Kad nema industrije pa to jedino šta je siguran posao i sigurna primanja
To je partija sve pozapošljavala i oni joj zahvale na izborima. oni Kojima se ne sviða, nek idu ća... Ili nek radu na crno i time pomognu državi, da ne zapošljava nove parazite.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 3 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by RayMabus 18/9/2018, 12:23

mutava baštarda wrote:
RayMabus wrote:
mutava baštarda wrote:U mom kraju onaj to se prišteka na državnu sisu pa makar čistačica za 5k kn toga ne moš ni potjerati....
Kad nema industrije pa to jedino šta je siguran posao i sigurna primanja
To je partija sve pozapošljavala i oni joj zahvale na izborima. oni Kojima se ne sviða, nek idu ća... Ili nek radu na crno i time pomognu državi, da ne zapošljava nove parazite.
A e, to je to 

Malo je ružno šta je pola miljona mladih iselilo i šta će natalitet krahirat ali to je tako, druže snađi se
RayMabus
RayMabus

Posts : 176272
2014-04-11


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 3 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by Guest 18/9/2018, 12:25

Inspektori harače po kafićima: Poreze naplaćuju uzimajući novac iz blagajne

POREZNA uprava, od koje su hrvatski građani do sada doživjeli svašta, na primjer da ratnim brodovima njihovi inspektori obilaze otoke u potrazi za neispravnim računima za sladoled, sada je prebacila u višu brzinu - počeli su obilaziti kafiće i plijeniti novac direktno iz blagani, ako smatraju da imate porezni dug.

Ovakvih slučajeva - s kakvima se do sada nisu susretali ni računovođe s višedesetljetnim stažom - ima sve više, a u našem slučaju radi se o obrtniku, vlasniku kafića, koji je preplatio porez za prošlu godinu, pa je prestao plaćati PDV i u poreznoj prijavi zatražio da se njegova preplata i dug “prebiju”. Porezna taj zahtjev nije na vrijeme obradila, pa su mu u osam navečer upali u kafić i htjeli zaplijeniti novac iz blagajne. Identitet osoba uključenih u ovu priču nećemo otkriti, jer kako čujemo, hrvatski poreznici znaju biti prilično osvetoljubivi.

Haračenje po kafićima postaje uobičajena praksa

Zapljenu novca spriječila je njegova knjigovotkinja, koja je poreznike uspjela uvjeriti da se radi o pogrešci te su na kraju ipak odustali od pljenidbe.

“To im je sada počela biti praksa. Ranije nisam imala takvih slučajeva, ni saznanja da se to radi. Znači moja stranka je obveznik poreza na dohodak - obrtnik. Obrtnik plaća predujmove poreza na dohodak u odnosu na prošlu godinu, pa je moj klijent u prošloj godini uplatio oko 24 tisuće kuna poreza na dohodak viška. Poreznu prijavu za njih se predaje do 28. 2., a ja sam je predala početkom veljače da se što prije obradi i da što prije dobije povrat. S tom prijavom je predan i zahtjev za preknjiženje da se uplaćeni višak preknjiži na PDV. Sukladno tome sam rekla stranki da ne plaća PDV jer da će ići preknjiženje. Do kolovoza je on imao za platiti PDV-a oko 17 tisuća. Znači u preplati je poreza na dohodak oko 24 tisuće, a oko 17 tisuća je skupio duga po PDV-u”, pojašnjava računovotkinja.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/inspektori-harace-po-kaficima-poreze-naplacuju-uzimajuci-novac-iz-blagajne/2024152.aspx
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 3 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by crvenkasti 18/9/2018, 12:25

Trebalo bi i mladima priznati statuse branitelja i dati im penzije.

Onda ne bi odlazili.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28798
2014-04-17


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 3 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by RayMabus 18/9/2018, 12:28

Previše se zamarate činjenicom šta mladi biže iz balkanskih vukojebina 

Moga bi vam neke stvari objasnit ali nema smisla 

Opustite se sve je pod kontrolom
RayMabus
RayMabus

Posts : 176272
2014-04-11


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 3 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by RayMabus 18/9/2018, 12:43

Hrvatska će najbolje proći od ovih država na Balkanu a evo i zašto 

Blizina središnje i zapadne Europe  članica eu dakle eu fondovi, bogata je zemlja a malo stanovnika , jadranska regija  turizam i ugodno za život, turisti čine da su ta područja barem pola godine puna života, 80% ljudi je iselilo u Njemačku a to je tu iza brda dakle tu su, šalju se devize u Hrvatsku, Zemlja je etnički čista 


Aj sad to sve usporedi s Bosnom ili Srbijom

Tarabići
RayMabus
RayMabus

Posts : 176272
2014-04-11


Back to top Go down

NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH - Page 3 Empty Re: NE POSTOJI NASLOV KOJI OPISUJE UZAS....348000 ISELJENIH

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum