ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HRVATSKA - FRANCUSKA

Page 15 of 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next

Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 15 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by L'âme 17/7/2018, 16:42

ljubo1212 wrote:ostavite priče o krađi, to samo luzeri uzimaju kao nešto..
francuzi bi stiskali koliko im treba do pobjede, da nije bio penal, izvukli bi nešto drugo
imali su i svježinu i širinu, naši se nemaju s čime više vraćati u rezultat...
mi imamo najbolje što se moglo, nitko novi se neće još bar 20 godina uvući u listu finalista i biti viceprvak svijeta :)
Vjerojatno bi dobili...imali su svezinu i snagu, uz znanje..bas zato im nisu trebale kontroverze odluke za pomoc, a i utakmica bi bila neizvjesnija, zanimljivija..
To drugo se slazem.

L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 15 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by L'âme 17/7/2018, 16:44

Eroo wrote:
claire wrote:
dzango wrote:
claire wrote:
dzango wrote:
Ne bi ti ja pevao...
Ne bi ni nogomet igrao onda, a spominjes ga.:-D
I ne bi. Igrali bi se nekih drugih igara.
Samo nemoj kamena s ramena :-D 
Moze..karte, monopol, etc...
Fali jos dvoje barem, da bude zanimljivije ;-)

Oću ja, samo pazite glave, ponekad mi se omakne... :D
Haha , ne smijemo se ni na pod bacat...kamen uvijek sleti soto -:-))

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 15 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by Eroo 17/7/2018, 16:45

claire wrote:
Eroo wrote:
claire wrote:
dzango wrote:
claire wrote:
Ne bi ni nogomet igrao onda, a spominjes ga.:-D
I ne bi. Igrali bi se nekih drugih igara.
Samo nemoj kamena s ramena :-D 
Moze..karte, monopol, etc...
Fali jos dvoje barem, da bude zanimljivije ;-)

Oću ja, samo pazite glave, ponekad mi se omakne... :D
Haha , ne smijemo se ni na pod bacat...kamen uvijek sleti soto -:-))
...i drito. jocolor
Eroo
Eroo

Posts : 74705
2016-07-22


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 15 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by L'âme 17/7/2018, 16:50

Eroo wrote:
claire wrote:
Eroo wrote:
claire wrote:
dzango wrote:
I ne bi. Igrali bi se nekih drugih igara.
Samo nemoj kamena s ramena :-D 
Moze..karte, monopol, etc...
Fali jos dvoje barem, da bude zanimljivije ;-)

Oću ja, samo pazite glave, ponekad mi se omakne... :D
Haha , ne smijemo se ni na pod bacat...kamen uvijek sleti soto -:-))
...i drito. jocolor
a, bome....i lako glavu razbije rendeer

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 15 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by L'âme 17/7/2018, 16:51

Speare Shaker wrote:
claire wrote:
Malen smo mi rasadnik...
Daj, Boze, da grijesim.

Pa već ti je i činjenica da smo uspjeli premašiti rezultat generacije iz 1998. dovoljan dokaz da griješiš.  :P
da bar....je li ovo sad pozivanje pozitivne vibre ili nas uričeš farao

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 15 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by Noor 17/7/2018, 16:52

Eroo wrote:
claire wrote:
Eroo wrote:
claire wrote:
dzango wrote:
I ne bi. Igrali bi se nekih drugih igara.
Samo nemoj kamena s ramena :-D 
Moze..karte, monopol, etc...
Fali jos dvoje barem, da bude zanimljivije ;-)

Oću ja, samo pazite glave, ponekad mi se omakne... :D
Haha , ne smijemo se ni na pod bacat...kamen uvijek sleti soto -:-))
...i drito. jocolor
samo nemoj falit :^0
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 15 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by Guest 17/7/2018, 16:57

kic wrote:
Dakle, gradite stadion. Vjerujem da će građani to podržati, lokalna samouprava će ustupiti prostor i potrebnu infrastrukturu. Ali nemojte ga graditi na trošak proračuna jer to je smrt. Ako smo išta naučili iz vlastite nedavne prošlosti, onda je to da političari ne smiju graditi takve megalomanske projekte.

https://liberal.hr/clanak.php?id=1938
:thumbup1 :thumbup1 :thumbup1 :thumbup1 :thumbup1

Ni slučajno na veresiju il' ti kredite stranih banaka gdje će se 2 milijarde kuna izvući na neke negativce, a stadion izgleda rupčaga. :)

Samo daj vrhunski stadion 50k gledatelja za ljude. Kinezi neka ga izgrade. :aw

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 15 Iconcroatiaflag HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 15 ZastavahrvataHRVATSKA - FRANCUSKA - Page 15 HercegBosanacHRVATSKA - FRANCUSKA - Page 15 Herceg_bosna
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 15 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by L'âme 17/7/2018, 16:57

Speare Shaker wrote:
claire wrote:
Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
claire wrote:Idemo dalje, ali ovakve generacije skoro biti nece.

Bilić je u društvu Ryana Giggsa (čovjek je igrao vrhunski nogomet skoro do 40 godina i to na poziciji koja zahtjeva enormu potrošnju energije) takvu tvrdnju izrečenu nakon finala za britansku tv nekog od gostiju u emisiji komentirao da se isto tvrdilo i za generaciju iz 1998., a kad ono...  :)

Modrić je svakako neponovljiv, pojedinačno naš najbolji igrač svih vremena, ali možemo već i uz sadašnje mlade igrače za 5-6 godina složiti odličan tim, a upravo je tim, timska snaga i igra ono što donosi prevagu na ovakvim turnirima.
Slazem se.
Samo vise nece biti Rakitica. Jedva se i odlucio za nas igrat. Nove generacije su jos odvojenije.

Rakitić je zapravo vrlo lako donio tu odluku, makar su on i njegova obitelj imala velikih problema u Švicarskoj zbog toga. Srećom je brzo nakon te odluke otišao igrati u Njemačku za Schalke pa se atmosfera u Švicarskoj brzo dovoljno ohladila.
E sad, kako već ima neke godine, pitanje je hoće li još dugo igrati u reprezentaciji i hoće li uopće ili će sad prestati. Vjerojatno mu ni supruga nije oduševljena time, jer bi da ne igra ipak bio puno više vremena sa njom i djecom.
Ja se nadam kako će se oprostiti nakon europskog prvenstva 2020., ali ga potpuno razumijem ako se oprosti i sad.
No, bez obzira na neke igračke gubitke, mi svakako imamo dobrih zamjena među mladim igračima, samo je pitanje vremena kada će iskazati svoj puni potencijal. :)
Kažem, iz ove generacije je jedino Modrić neponovljiv, ali takav se igrač rađa jednom u 50 ili čak 100 godina, kao recimo Puskas, Pele, Maradona ili Beckenbauer. Recimo Franz, Njemačka je sa njim postala svjetskim prvacima 1974. kao igračem, a 1990. kao izbornikom. Kada je prestao igrati, svi su mislili da je to nenadokadiv igrački gubitak pa su i kasnije bili svjetski prvaci, posljednji put prije 4 godine, bez obzira što se takav igrač rađa kao i Modrić, jednom u 50 ili čak 100 godina.
I nije baš lako...da nije stari Luka plakao i emocionalno manipulirao sina Ivana, ništa od našeg Rakete...vidi se i po tome što je oženio Španjolku, isto kao i Petrić Grkinju...a, ove novije generacije su sve manje vezane uz roditelje, pa računaj... affraid
Modrić je genijalac, a izvrsni su Raketa, Mandžo, Lovren....ne vidi tu nekih nasljednika..barem zasad..no, možda sam samo oprezna i skeptična...vrijeme će biti najbolji sudac, kao i obično B-)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 15 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by L'âme 17/7/2018, 17:01

Noor wrote:
dzango wrote:
claire wrote:
dzango wrote:
claire wrote:
Mogao bi i ti nesto naucit od njega pa pjevat meni ovdje 'Lijepa li si', a ne se inatit.
:-D
Ne bi ti ja pevao...
Ne bi ni nogomet igrao onda, a spominjes ga.:-D
I ne bi. Igrali bi se nekih drugih igara.
megi, čuvaj se džangija...ti čim se pojaviš, bude ko struna :D
Na gitari?! (sad kad se i ostap pojavi) :^0

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 15 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by Hektorović 17/7/2018, 17:01

T. wrote:naravno...
malen rasadnik al bogat talentom i kvalitetom...
vidi rasadnike sad-a, indije, kine, a di su uodnosu na nas ?

Kod amera je naš nogomet tamo na 5-6 mjestu kod talentiranih... u biti sad imaju problem i sa atetikom jer talenti radije idu u njihov nogomet ili košarku.

Kinezi i Indijci nemaju fizičke osobine, posebno Indijci.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 15 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by Eroo 17/7/2018, 17:06

Noor wrote:
Eroo wrote:
claire wrote:
Eroo wrote:
claire wrote:
Samo nemoj kamena s ramena :-D 
Moze..karte, monopol, etc...
Fali jos dvoje barem, da bude zanimljivije ;-)

Oću ja, samo pazite glave, ponekad mi se omakne... :D
Haha , ne smijemo se ni na pod bacat...kamen uvijek sleti soto -:-))
...i drito. jocolor
samo nemoj falit :^0
Ako imaš snove i ostvare se... :)
Eroo
Eroo

Posts : 74705
2016-07-22


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 15 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by L'âme 17/7/2018, 17:07

Fénix wrote:
claire wrote:
Speare Shaker wrote:
claire wrote:Idemo dalje, ali ovakve generacije skoro biti nece.

Bilić je u društvu Ryana Giggsa (čovjek je igrao vrhunski nogomet skoro do 40 godina i to na poziciji koja zahtjeva enormu potrošnju energije) takvu tvrdnju izrečenu nakon finala za britansku tv nekog od gostiju u emisiji komentirao da se isto tvrdilo i za generaciju iz 1998., a kad ono...  :)
Ti si optimist, a Bilic je pokazao dispet :-D 
Bit ce igraca odlicnih, ali ovoliko vrhunskih..hmm..
Malen smo mi rasadnik...
Daj, Boze, da grijesim.
Neće faliti igrača i generacija, već hoće li biti momčadi na terenu koja će igrati igru kao što su konačno igrali na ovom prvenstvu nakon silnih godina čekanja, ovog zajedništva, karaktera, vjere, samopouzdanja, mentaliteta pobjednika i tako jakog mentalnog sklopa kojeg nikad nakon 1998. i Vatrenih nismo više imali i kojeg je uspio samo argentinski sudac Pitana s dvije preloše odluke u 1. poluvremenu iz koje su pali golovi obeshrabriti momčad u finalu i onda ostaviti prostora protivniku tijekom hvatanja rezultata da nas uništi.

Mi smo igrali pravi nogomet kao momčad nakon 10 godina, nismo igrali samo na srce i mišiće već kvalitetom i idejom iako to sve isto može biti još bolje, ali i ovo je se pokazalo da se može i vjerujem kako to može biti samo bolje s novim generacijama.


Mateo Kovačić je već sada trebao biti prvotimac, ali je 3 godine izgubio u Realu tako što je sjedio i grijao klupu u Real Madridu, a još unazad 2-3 godine prije toga u Interu nije se nadmetnuo kao prvotimac. Danas ima 24 godine, najveći je talent hrvatskog nogometa ikad(barem je prije 7-8 godina tako prozvan bio), u profesionalnom nogometu je od 17. godine kad je debitirao i počeo igrati u Dinamu.

S druge strane, Marko Rog koji je svoju prvu utakmicu na jednom velikom turniru igrao protiv Španjolske prije 2 godine u grupnoj fazi Eura, pojeo je legendu i jednog od najboljih veznjaka svih vremena, arhitekta uspjeha Španjolske 2008., 2010. i 2012. i duša Barcelone između 2008. do danas Andresa Iniestu.
Taj veznjak ima 22 godine, super je momak, član je Napolija i nije otišao na ovo prvenstvo za razliku od člana Rijeke Filipa Bradarića. Nije postao standardnim prvotimcem također, ali stvarno je šteta što ne igra redovito i ne razvija se.

Dodaj ovog problematičnog 21-godišnjeg Antu Ćorića koji je isto u nogometu 4 godine, igra od svoje 17. godine za Dinamo, a sad su ga uspjeli utopiti za veliku lovu u Romu koja voli mlade igrače i gdje nema velikih zvijezda i tu mu je sada prava prilika da se dokaže je li taj veliki talent o kojem se govori stvaran i može li ga opravdati.

Zatim imaš Lovru Majera, ofenzivnog veznjaka, 20 godina, koji je prošle sezone pokazao se najboljim veznim igračem HNL-a, stvarno je briljirao i u Dinamu su ga odlučili vratiti nazad, a opazili su ga i neki veliki klubovi.

Kad pogledaš, Kovačić, Rog, Ćorić i Majer bi trebali biti oni koji bi Modrića i Rakitića zamijenili, a da ne govorim da će njih mijenjati odmah Brozović i Badelj.

Tu je još i nesretni Mario Pašalić, isto vezni igrač, isto nadaren igrač, 23 godine, ali njegov najveći problem je što je otišao u Chelsea kao mlad i od tada svake sezone mijenja klubove na posudbama umjesto da je zadnje 4 sezone igrao u jednom klubu stalno i razvijao se. To mi je kod njega najveći minus.

Mladi Josip Brekalo je krilo koje igra u Wolfsburgu i igrao je prošle sezone super ulogu u 2. Bundesligi u Stuttgartu. Od njega se očekuje da bude pomoć i zamjena Perišiću, baš kao i Marko Pjaca kojeg je prošlogodišnja ozljeda dok je igrao za Hrvatsku jako usporila i koštala nogometnog razvoja, igranja u klubovima i itd.

Na poziciji vratara imamo hrpu rješenja. Lijevi bek je i dalje bolna točka, ali isto tako i kvaliteta na stoperima i zamjenski desni bek te nikad dočekani novi Davor Šuker ili bolje, nadogradnja na njega za današnje prilike nogometa koji zna igrati s loptom i zabija 40 golova u sezoni.


Mi to sve imamo u očajnim uvjetima - na očajnim stadionima, trening centrima, livadama, njivama i pašnjacima...


Zagreb je trebao prije 15 godina dobiti svjetski nacionalni stadion od 45-50 tisuća mjesta, Poljud je u potpunosti trebao biti rekonstruiran ili nanovo izgrađen, u Osijeku će novi vlasnici izgraditi novi stadion do 2020. što oni prognoziraju kraj izgradnje i početak korištenja.

Gdje je još onaj projekt Kantrida... Ma... Toliko toga tu fali u ovom očaju, a na pravim temeljima i vrijednostima da smo gradili zemlju 1990. danas bi hvatali smjer Austrije i Švicarske kad je nogometna infrastruktura i standardi u pitanju, a mi krenuli iseljavati budućnost, tj. mladost i zatomljivati potomstvo, da ne govorim o onoj nikad realiziranoj ideji i snu povratka dosta onih od 4 milijuna Hrvata izvan Hrvatske prije 90-ih, koji bi svoje bogatstvo, ideje, znanje i što već ne prenijeli na maticu. :roll
Dobro si to sve napisao. Upoznata sam i sama sa situacijom jer pratim nogomet doslovno od rođenja.Samo jednu si stvar zaboravio, tj. dvije.
Prva je da su ovi igrači dobili vrhunac jačanja karaktera i iskristalizirali pbjednički duh u vrhunskih momčadima, ispolirali umijeće i motivaciju na najjačim iskustvenim izazovima. 
Također, vrlo važan je lik trenera/izbornika. Dalić je presudan za ovaj uspjeh.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 15 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by Guest 17/7/2018, 17:10

claire wrote:
Speare Shaker wrote:
claire wrote:
Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:

Bilić je u društvu Ryana Giggsa (čovjek je igrao vrhunski nogomet skoro do 40 godina i to na poziciji koja zahtjeva enormu potrošnju energije) takvu tvrdnju izrečenu nakon finala za britansku tv nekog od gostiju u emisiji komentirao da se isto tvrdilo i za generaciju iz 1998., a kad ono...  :)

Modrić je svakako neponovljiv, pojedinačno naš najbolji igrač svih vremena, ali možemo već i uz sadašnje mlade igrače za 5-6 godina složiti odličan tim, a upravo je tim, timska snaga i igra ono što donosi prevagu na ovakvim turnirima.
Slazem se.
Samo vise nece biti Rakitica. Jedva se i odlucio za nas igrat. Nove generacije su jos odvojenije.

Rakitić je zapravo vrlo lako donio tu odluku, makar su on i njegova obitelj imala velikih problema u Švicarskoj zbog toga. Srećom je brzo nakon te odluke otišao igrati u Njemačku za Schalke pa se atmosfera u Švicarskoj brzo dovoljno ohladila.
E sad, kako već ima neke godine, pitanje je hoće li još dugo igrati u reprezentaciji i hoće li uopće ili će sad prestati. Vjerojatno mu ni supruga nije oduševljena time, jer bi da ne igra ipak bio puno više vremena sa njom i djecom.
Ja se nadam kako će se oprostiti nakon europskog prvenstva 2020., ali ga potpuno razumijem ako se oprosti i sad.
No, bez obzira na neke igračke gubitke, mi svakako imamo dobrih zamjena među mladim igračima, samo je pitanje vremena kada će iskazati svoj puni potencijal. :)
Kažem, iz ove generacije je jedino Modrić neponovljiv, ali takav se igrač rađa jednom u 50 ili čak 100 godina, kao recimo Puskas, Pele, Maradona ili Beckenbauer. Recimo Franz, Njemačka je sa njim postala svjetskim prvacima 1974. kao igračem, a 1990. kao izbornikom. Kada je prestao igrati, svi su mislili da je to nenadokadiv igrački gubitak pa su i kasnije bili svjetski prvaci, posljednji put prije 4 godine, bez obzira što se takav igrač rađa kao i Modrić, jednom u 50 ili čak 100 godina.
I nije baš lako...da nije stari Luka plakao i emocionalno manipulirao sina Ivana, ništa od našeg Rakete...vidi se i po tome što je oženio Španjolku, isto kao i Petrić Grkinju...a, ove novije generacije su sve manje vezane uz roditelje, pa računaj... affraid
Modrić je genijalac, a izvrsni su Raketa, Mandžo, Lovren....ne vidi tu nekih nasljednika..barem zasad..no, možda sam samo oprezna i skeptična...vrijeme će biti najbolji sudac, kao i obično B-)
A nije baš tako... Nitko ga nije pritiskao. Želja oca je bila Hrvatska i to nikad nije bilo upitno. No nije ga tjerao na ništa. 2007. je odlučio nakon jednog razgovora s Vlatkom Markovićem i Slavenom Bilićem kad se prvi puta našao s HNS-om, pa mu je Slaven rekao kako na njega računa i da mu je bitan, ima sve, nakon čega je Ivanova dvojba bila riješena, a dok je bio dijete i odrastao vidio je kako su mu roditelji disali, kako je doživio 1998. godinu i broncu u Francuskoj, imao je i sin osjećaje, ali njegov korijen za razliku od očevog nije niknuo u Hrvatskoj i iz njezine zemlje već u Švicarskoj.
Igrao bi možda on za Helvetiju nakon mlađih kategorija, ali je odlučio za HR i to mu je bio potez i pol.

A što se tiče žene Andalužanke... Tako to u dijaspori ide, ne možeš biti apsolutni Hrvat i sve po špagi održati. I bolje... Ipak je u Španjolskoj postao skoro pa domaći dečko i živi od 2011., dakle 7 godina, naučio je super španjolski jezik dok u Hrvatskoj nema ni godinu dana života u komadu.

Vidjet ćemo što će vrijeme donijeti. Mlađe generacije su skroz drugačije, ali i nogomet je drugačiji. Gavranović, Drmić i Hrgota nisu htjeli igrati za HR već za Švicarsku, tj. Švedsku. Ivica Vastić je rođen u Splitu pa je igrao za Austriju, dok je isto tako napravio i Zagrepčanin Branko Strupar. A riječ je o staroj školi, generacije 60-ih.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 15 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by Guest 17/7/2018, 17:11

claire wrote:
no, možda sam samo oprezna i skeptična...

Mislim da je problem u tome što baš i ne pratiš naš nogomet.  :P Bar ne onako up to date.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 15 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by L'âme 17/7/2018, 17:13

Speare Shaker wrote:
claire wrote:
no, možda sam samo oprezna i skeptična...

Mislim da je problem u tome što baš i ne pratiš naš nogomet.  :P Bar ne onako up to date.  :)
Našu ligu? Nisam nešto temeljito, ali sam upoznata solidno. pirat

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 15 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by Guest 17/7/2018, 17:14

claire wrote:
Speare Shaker wrote:
claire wrote:
Malen smo mi rasadnik...
Daj, Boze, da grijesim.

Pa već ti je i činjenica da smo uspjeli premašiti rezultat generacije iz 1998. dovoljan dokaz da griješiš.  :P
da bar....je li ovo sad pozivanje pozitivne vibre ili nas uričeš farao

Zaboga, pa nisam ja vuksadinare.  geek I nije ni pozitivna vibra, jednostavno nastojim biti realan, kao i obično.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 15 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by Guest 17/7/2018, 17:15

claire wrote:
Speare Shaker wrote:
claire wrote:
no, možda sam samo oprezna i skeptična...

Mislim da je problem u tome što baš i ne pratiš naš nogomet.  :P Bar ne onako up to date.  :)
Našu ligu? Nisam nešto temeljito, ali sam upoznata solidno. pirat

Vrag se krije u detalju.  :]  :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 15 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by Hektorović 17/7/2018, 17:17

Speare Shaker wrote:
claire wrote:
Speare Shaker wrote:
claire wrote:
Malen smo mi rasadnik...
Daj, Boze, da grijesim.

Pa već ti je i činjenica da smo uspjeli premašiti rezultat generacije iz 1998. dovoljan dokaz da griješiš.  :P
da bar....je li ovo sad pozivanje pozitivne vibre ili nas uričeš farao

Zaboga, pa nisam ja vuksadinare.  geek I nije ni pozitivna vibra, jednostavno nastojim biti realan, kao i obično.  :)

Ja sam realam, no ne mislim da će biti finala SP još 20tak godina


Euro, možda već za 2 :)

Smatram da se može ispisati povijest i dobiti prva liga nacija.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 15 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by L'âme 17/7/2018, 17:19

Fénix wrote:
claire wrote:
Speare Shaker wrote:
claire wrote:
Speare Shaker wrote:

Modrić je svakako neponovljiv, pojedinačno naš najbolji igrač svih vremena, ali možemo već i uz sadašnje mlade igrače za 5-6 godina složiti odličan tim, a upravo je tim, timska snaga i igra ono što donosi prevagu na ovakvim turnirima.
Slazem se.
Samo vise nece biti Rakitica. Jedva se i odlucio za nas igrat. Nove generacije su jos odvojenije.

Rakitić je zapravo vrlo lako donio tu odluku, makar su on i njegova obitelj imala velikih problema u Švicarskoj zbog toga. Srećom je brzo nakon te odluke otišao igrati u Njemačku za Schalke pa se atmosfera u Švicarskoj brzo dovoljno ohladila.
E sad, kako već ima neke godine, pitanje je hoće li još dugo igrati u reprezentaciji i hoće li uopće ili će sad prestati. Vjerojatno mu ni supruga nije oduševljena time, jer bi da ne igra ipak bio puno više vremena sa njom i djecom.
Ja se nadam kako će se oprostiti nakon europskog prvenstva 2020., ali ga potpuno razumijem ako se oprosti i sad.
No, bez obzira na neke igračke gubitke, mi svakako imamo dobrih zamjena među mladim igračima, samo je pitanje vremena kada će iskazati svoj puni potencijal. :)
Kažem, iz ove generacije je jedino Modrić neponovljiv, ali takav se igrač rađa jednom u 50 ili čak 100 godina, kao recimo Puskas, Pele, Maradona ili Beckenbauer. Recimo Franz, Njemačka je sa njim postala svjetskim prvacima 1974. kao igračem, a 1990. kao izbornikom. Kada je prestao igrati, svi su mislili da je to nenadokadiv igrački gubitak pa su i kasnije bili svjetski prvaci, posljednji put prije 4 godine, bez obzira što se takav igrač rađa kao i Modrić, jednom u 50 ili čak 100 godina.
I nije baš lako...da nije stari Luka plakao i emocionalno manipulirao sina Ivana, ništa od našeg Rakete...vidi se i po tome što je oženio Španjolku, isto kao i Petrić Grkinju...a, ove novije generacije su sve manje vezane uz roditelje, pa računaj... affraid
Modrić je genijalac, a izvrsni su Raketa, Mandžo, Lovren....ne vidi tu nekih nasljednika..barem zasad..no, možda sam samo oprezna i skeptična...vrijeme će biti najbolji sudac, kao i obično B-)
A nije baš tako... Nitko ga nije pritiskao. Želja oca je bila Hrvatska i to nikad nije bilo upitno. No nije ga tjerao na ništa. 2007. je odlučio nakon jednog razgovora s Vlatkom Markovićem i Slavenom Bilićem kad se prvi puta našao s HNS-om, pa mu je Slaven rekao kako na njega računa i da mu je bitan, ima sve, nakon čega je Ivanova dvojba bila riješena, a dok je bio dijete i odrastao vidio je kako su mu roditelji disali, kako je doživio 1998. godinu i broncu u Francuskoj, imao je i sin osjećaje, ali njegov korijen za razliku od očevog nije niknuo u Hrvatskoj i iz njezine zemlje već u Švicarskoj.
Igrao bi možda on za Helvetiju nakon mlađih kategorija, ali je odlučio za HR i to mu je bio potez i pol.

A što se tiče žene Andalužanke... Tako to u dijaspori ide, ne možeš biti apsolutni Hrvat i sve po špagi održati. I bolje... Ipak je u Španjolskoj postao skoro pa domaći dečko i živi od 2011., dakle 7 godina, naučio je super španjolski jezik dok u Hrvatskoj nema ni godinu dana života u komadu.

Vidjet ćemo što će vrijeme donijeti. Mlađe generacije su skroz drugačije, ali i nogomet je drugačiji. Gavranović, Drmić i Hrgota nisu htjeli igrati za HR već za Švicarsku, tj. Švedsku. Ivica Vastić je rođen u Splitu pa je igrao za Austriju, dok je isto tako napravio i Zagrepčanin Branko Strupar. A riječ je o staroj školi, generacije 60-ih.
ćaća je, a to je dovoljno..nove generacije neće imati tko pritiskat, to kažem pirat pirat Kaštelanin Vastić i Strupar (znam ga osobno) su izabrali lakši put.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 15 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by L'âme 17/7/2018, 17:21

Speare Shaker wrote:
claire wrote:
Speare Shaker wrote:
claire wrote:
Malen smo mi rasadnik...
Daj, Boze, da grijesim.

Pa već ti je i činjenica da smo uspjeli premašiti rezultat generacije iz 1998. dovoljan dokaz da griješiš.  :P
da bar....je li ovo sad pozivanje pozitivne vibre ili nas uričeš farao

Zaboga, pa nisam ja vuksadinare.  geek I nije ni pozitivna vibra, jednostavno nastojim biti realan, kao i obično.  :)
I ja, i ja.iako sam žena, a pričamo o nogometu farao

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 15 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by L'âme 17/7/2018, 17:22

Speare Shaker wrote:
claire wrote:
Speare Shaker wrote:
claire wrote:
no, možda sam samo oprezna i skeptična...

Mislim da je problem u tome što baš i ne pratiš naš nogomet.  :P Bar ne onako up to date.  :)
Našu ligu? Nisam nešto temeljito, ali sam upoznata solidno. pirat

Vrag se krije u detalju.  :]  :P
Jee...sposobna sam shvatit suštinu i bez velikog umaranja..tu je vrag cheers

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 15 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 15 of 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum