ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HRVATSKA - FRANCUSKA

Page 16 of 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 16 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by L'âme 17/7/2018, 17:22

Speare Shaker wrote:
claire wrote:
Speare Shaker wrote:
claire wrote:
no, možda sam samo oprezna i skeptična...

Mislim da je problem u tome što baš i ne pratiš naš nogomet.  :P Bar ne onako up to date.  :)
Našu ligu? Nisam nešto temeljito, ali sam upoznata solidno. pirat

Vrag se krije u detalju.  :]  :P
Jee...sposobna sam shvatit suštinu i bez velikog umaranja..tu je vrag cheers

L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 16 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by Guest 17/7/2018, 17:23

claire wrote:ćaća je, a to je dovoljno..nove generacije neće imati tko pritiskat, to kažem pirat pirat Kaštelanin Vastić i Strupar (znam ga osobno) su izabrali lakši put.
Mislim da je i Mark Viduka iako ne znam njegove razloge odabira Australije.

Kraj 90-ih za napadače u HR reprezentaciji je bio nemilosrdan. Šuker, Bokšić, Vlaović, Stanić, Cvitanović...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 16 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by L'âme 17/7/2018, 17:23

Hektorović wrote:
Speare Shaker wrote:
claire wrote:
Speare Shaker wrote:
claire wrote:
Malen smo mi rasadnik...
Daj, Boze, da grijesim.

Pa već ti je i činjenica da smo uspjeli premašiti rezultat generacije iz 1998. dovoljan dokaz da griješiš.  :P
da bar....je li ovo sad pozivanje pozitivne vibre ili nas uričeš farao

Zaboga, pa nisam ja vuksadinare.  geek I nije ni pozitivna vibra, jednostavno nastojim biti realan, kao i obično.  :)

Ja sam realam, no ne mislim da će biti finala SP još 20tak godina


Euro, možda već za 2 :)

Smatram da se može ispisati povijest i dobiti prva liga nacija.
držim palčeve.. Basketball

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 16 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by L'âme 17/7/2018, 17:25

Fénix wrote:
claire wrote:ćaća je, a to je dovoljno..nove generacije neće imati tko pritiskat, to kažem pirat pirat Kaštelanin Vastić i Strupar (znam ga osobno) su izabrali lakši put.
Mislim da je i Mark Viduka iako ne znam njegove razloge odabira Australije.

Kraj 90-ih za napadače u HR reprezentaciji je bio nemilosrdan. Šuker, Bokšić, Vlaović, Stanić, Cvitanović...
I ti australski Hrvati su posebni.
Žhao mi je i za Tomija Jurića, iskreno.
Kasno je sad.
Dobro, Joe je bio poseban.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 16 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by Guest 17/7/2018, 17:27

Hektorović wrote:

Ja sam realam, no ne mislim da će biti finala SP još 20tak godina


Euro, možda već za 2 :)

Smatram da se može ispisati povijest i dobiti prva liga nacija.

Ovdje djelim tvoje mišljenje. I da, šanse na euru, posebno za 2 godine, i u Ligi nacija su nam puno bolje nego na svjetskom prvenstvu. Ovo je ipak nekako "naš teren", kao što je bila i Rusija. Šteta što nismo iskoristili povijesnu priliku da u središtu slavenskog svijeta kao Slaveni i kao prva slavenska reprezentacija ne osvojimo i samu titulu prvaka. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 16 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by Guest 17/7/2018, 17:29

Fénix wrote:
claire wrote:ćaća je, a to je dovoljno..nove generacije neće imati tko pritiskat, to kažem pirat pirat Kaštelanin Vastić i Strupar (znam ga osobno) su izabrali lakši put.
Mislim da je i Mark Viduka iako ne znam njegove razloge odabira Australije.

Kraj 90-ih za napadače u HR reprezentaciji je bio nemilosrdan. Šuker, Bokšić, Vlaović, Stanić, Cvitanović...

Da, nitko nije imao šanse ubaciti se u taj napad. Moglo se i bez Igora Cvitanovića. Makar, žao mi je zbog Viduke, falio nam je ipak takav centarfor koji zna igrati leđima okrenut golu i ne može mu se lako oduzeti lopta u takvoj igri.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 16 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by Hektorović 17/7/2018, 17:30

Speare Shaker wrote:

Ovdje djelim tvoje mišljenje. I da, šanse na euru, posebno za 2 godine, i u Ligi nacija su nam puno bolje nego na svjetskom prvenstvu. Ovo je ipak nekako "naš teren", kao što je bila i Rusija. Šteta što nismo iskoristili povijesnu priliku da u središtu slavenskog svijeta kao Slaveni i kao prva slavenska reprezentacija ne osvojimo i samu titulu prvaka. :)

Naboj će ostati do jeseni, kad se mogu odraditi i Englezi i Španjolci koji tek kreću u rekonstrukciju. 

I onda na ljeto 2 tekme... vjerojatno opet kontra Francuza.


Payback time :)
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 16 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by Hektorović 17/7/2018, 17:32

Speare Shaker wrote:

Ovdje djelim tvoje mišljenje. I da, šanse na euru, posebno za 2 godine, i u Ligi nacija su nam puno bolje nego na svjetskom prvenstvu. Ovo je ipak nekako "naš teren", kao što je bila i Rusija. Šteta što nismo iskoristili povijesnu priliku da u središtu slavenskog svijeta kao Slaveni i kao prva slavenska reprezentacija ne osvojimo i samu titulu prvaka. :)

I ovo je povijesni rezultat :) I dobro da je iskorištena prilika, ako ne 100% onda sigurno 90%
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 16 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by Guest 17/7/2018, 17:32

Hektorović wrote:
Payback time :)

Jedva čekam. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 16 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by Hektorović 17/7/2018, 17:34

Speare Shaker wrote:
Hektorović wrote:
Payback time :)

Jedva čekam. :)

Nakon toga Euro, i onda bi bio red da ekipica ode u mirovinu, bez blamiranja sa 35+ legendama...
 
Kažem, Mascerano od prije 4 godine, i Mascherano danas je bilo tužno gledati...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 16 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by Guest 17/7/2018, 17:39

Hektorović wrote:
Speare Shaker wrote:
Hektorović wrote:
Payback time :)

Jedva čekam. :)

Nakon toga Euro, i onda bi bio red da ekipica ode u mirovinu, bez blamiranja sa 35+ legendama...
 
Kažem, Mascerano od prije 4 godine, i Mascherano danas je bilo tužno gledati...

Da, to bi otprilike bio najbolji mogući tajming, a imamo mi i zamjena za sadašnju generaciju. Jedino Modrića nije moguće zamijeniti, ali takav se igrač rijetko rađa.
Mascherano je dobar primjer u tom smislu, ali to ovisi od igrača do igrača i od ekipe do ekipe. Italiji i danas nedostaje Pirlo, bez njega im je igra kao bez glave i repa, to je jedan od glavnih razloga zašto se nisu plasirali na turnir.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 16 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by Hektorović 17/7/2018, 17:49

Speare Shaker wrote:

Da, to bi otprilike bio najbolji mogući tajming, a imamo mi i zamjena za sadašnju generaciju. Jedino Modrića nije moguće zamijeniti, ali takav se igrač rijetko rađa.
Mascherano je dobar primjer u tom smislu, ali to ovisi od igrača do igrača i od ekipe do ekipe. Italiji i danas nedostaje Pirlo, bez njega im je igra kao bez glave i repa, to je jedan od glavnih razloga zašto se nisu plasirali na turnir.

Ja čak mislim da nema zamjene za Raketu, koji je uz Luku vanserijski.


Problem Talijana je što se mentalno nisu prilagodili... Kao i Argentina... Recimo Argentincu su držali Mascherana, ubacili Mezu?!?? A nije bilo mjesta za Dybalu i Icardija...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 16 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by marcellus 17/7/2018, 18:34

Hektorović wrote:
Speare Shaker wrote:

Da, to bi otprilike bio najbolji mogući tajming, a imamo mi i zamjena za sadašnju generaciju. Jedino Modrića nije moguće zamijeniti, ali takav se igrač rijetko rađa.
Mascherano je dobar primjer u tom smislu, ali to ovisi od igrača do igrača i od ekipe do ekipe. Italiji i danas nedostaje Pirlo, bez njega im je igra kao bez glave i repa, to je jedan od glavnih razloga zašto se nisu plasirali na turnir.

Ja čak mislim da nema zamjene za Raketu, koji je uz Luku vanserijski.


Problem Talijana je što se mentalno nisu prilagodili... Kao i Argentina... Recimo Argentincu su držali Mascherana, ubacili Mezu?!?? A nije bilo mjesta za Dybalu i Icardija...

ma sampaoli je našmrkano govedo

_________________
HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 16 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 16 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by Guest 17/7/2018, 22:36

Hektorović wrote:
Speare Shaker wrote:

Da, to bi otprilike bio najbolji mogući tajming, a imamo mi i zamjena za sadašnju generaciju. Jedino Modrića nije moguće zamijeniti, ali takav se igrač rijetko rađa.
Mascherano je dobar primjer u tom smislu, ali to ovisi od igrača do igrača i od ekipe do ekipe. Italiji i danas nedostaje Pirlo, bez njega im je igra kao bez glave i repa, to je jedan od glavnih razloga zašto se nisu plasirali na turnir.

Ja čak mislim da nema zamjene za Raketu, koji je uz Luku vanserijski.


Problem Talijana je što se mentalno nisu prilagodili... Kao i Argentina... Recimo Argentincu su držali Mascherana, ubacili Mezu?!?? A nije bilo mjesta za Dybalu i Icardija...
Talijani su propali kao nogometna nacija, baš kao i Nizozemci no potonji imaju izgleda veće šanse za povratak nego Talijani jer su ipak Nizozemci više svjetskih klasa izbacivali zadnjih 35 godina, dok su Talijani sa svojim klasama i igračinama osvojili koji trofej više i koje finale više odigrali zadnjih 25-30 godina.
Talijani će uvijek na gnoj ići na turnir, a neće s mladim igračima nikakve nove promjene napraviti kao što ništa nisu promijenili zadnjih 12 godina otkako su uzeli SP. Nizozemci su posrnuli gadno, ali mislim kako će jednom nakon nekih ekstremnih promjena opet doći na svoje.

Argentina se svodi na Messija. Ukratko, cijela zemlja je taoc jednog individualca koji nema uz sebe Iniestu, Xavija i Puyola s kojima je postao igračina i naravno sustav igre Barcelone te međunacionalnu raznolikost u ekipi. Oni su rekli da to nije Argentina nego Messi i to već tako godinama funkcionira. Nitko mu nije mogao stati na žulj i tog razmaženog utajivača poreza rasturiti jer sve iz Barcelone se prenijelo na Argentinu a to je zlo.

Argentina je zadnjih 25-30 godina imala odlične igrače da se usereš od straha i u igricama si obožavao njih uzimati, posebice njihove ofenzivne vezne igrače ala Verón, Aimar, Riquelme, Ortega ili recimo velemajstora poput Fernanda Redonda, napadače da ne spominjem od Batistute, Crespa, Claudia Lopeza, Abela Balba... Obrana im je bila brutalna prije 17-18 godina i jedino im je golman bio bolna točka.
A kad pogledaš rezultate od 1994. do danas, to je debakl za 2 generacije Argentine koje ništa nisu osvojile, a recimo 2014. su dogurali do finala s jakom defenzivom i super formom Di Marije i još par igrača, dok je Messi tek odradio grupnu fazu i nestao s turnira, a opet na kraju uzeo Zlatnu loptu Svjetskog prvenstva na ime i reputaciju jer nije u Njemačkoj postojao niti jedan istaknuti pojedinac koji je činio razliku i koji bi ponio tu titulu iz Brazila.

Tu prvo netko mora gadan doći za izbornika sa svojim stožerom, rasturiti čitavu reprezentaciju na proste faktore, popljuvati i izvrijeđati sve njihove medije i javnost, sva velika ega odstraniti trajno i startati od nule da bi netko momčad na terenu konačno postavio, a ne grupu individualnih panjeva koji se pred jednim običnim smrtnikom od suigrača prave kao kmetovi i mravi, a on kao svemoguć. Inače i njihovi su nacionalni savez i liga totalno rasulo već dugi niz godina, čak se spominjalo o raspadu lige i podjeli na dva natjecanja i što već ne, ali prije 3-4 godine nije me toliko zanimalo.

Možda da su Argentinci uspjeli uzeti Nizozemca Louisa van Gaala koji je dogovorio tijekom prvenstva prijelaz u Manchester United, tko zna što bi bilo.
Ono s Nizozemskom u Brazilu mu je bilo vrhunski, igrao defenzivno, na kontre, duge lopte, u sustavu 3-5-2 - sve što Nizozemci od Michelsa i Cruyffa nikad nisu mogli zamisliti jer su kod njih 4-3-3 sustav, kratka dodavanja, napad i ljepota uvijek bila bitni, a van Geniaal je koristio "Finis santificat media" moto i uzeo broncu. Da ne govorimo kakvu taj čovjek aroganciju i dominaciju ima, jednostavno joj je teško vidjeti visine i kraja. On je na poluvremenu jedne utakmice u Bayernu prije nešto više od 8 i pol godina skinuo hlače i gaće i pokazao muda pred svim igračima da vide kako svi koji ne budu igrali dobro i pridržavali se njegovih naredbi će biti zamijenjeni ili izgubiti mjesto u prvoj postavi neovisno tko su i kako se zovu. :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 16 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by Hektorović 17/7/2018, 23:47

Fénix wrote:Talijani su propali kao nogometna nacija, baš kao i Nizozemci no potonji imaju izgleda veće šanse za povratak nego Talijani jer su ipak Nizozemci više svjetskih klasa izbacivali zadnjih 35 godina, dok su Talijani sa svojim klasama i igračinama osvojili koji trofej više i koje finale više odigrali zadnjih 25-30 godina.
Talijani će uvijek na gnoj ići na turnir, a neće s mladim igračima nikakve nove promjene napraviti kao što ništa nisu promijenili zadnjih 12 godina otkako su uzeli SP. Nizozemci su posrnuli gadno, ali mislim kako će jednom nakon nekih ekstremnih promjena opet doći na svoje.

Argentina se svodi na Messija. Ukratko, cijela zemlja je taoc jednog individualca koji nema uz sebe Iniestu, Xavija i Puyola s kojima je postao igračina i naravno sustav igre Barcelone te međunacionalnu raznolikost u ekipi. Oni su rekli da to nije Argentina nego Messi i to već tako godinama funkcionira. Nitko mu nije mogao stati na žulj i tog razmaženog utajivača poreza rasturiti jer sve iz Barcelone se prenijelo na Argentinu a to je zlo.

Argentina je zadnjih 25-30 godina imala odlične igrače da se usereš od straha i u igricama si obožavao njih uzimati, posebice njihove ofenzivne vezne igrače ala Verón, Aimar, Riquelme, Ortega ili recimo velemajstora poput Fernanda Redonda, napadače da ne spominjem od Batistute, Crespa, Claudia Lopeza, Abela Balba... Obrana im je bila brutalna prije 17-18 godina i jedino im je golman bio bolna točka.
A kad pogledaš rezultate od 1994. do danas, to je debakl za 2 generacije Argentine koje ništa nisu osvojile, a recimo 2014. su dogurali do finala s jakom defenzivom i super formom Di Marije i još par igrača, dok je Messi tek odradio grupnu fazu i nestao s turnira, a opet na kraju uzeo Zlatnu loptu Svjetskog prvenstva na ime i reputaciju jer nije u Njemačkoj postojao niti jedan istaknuti pojedinac koji je činio razliku i koji bi ponio tu titulu iz Brazila.

Tu prvo netko mora gadan doći za izbornika sa svojim stožerom, rasturiti čitavu reprezentaciju na proste faktore, popljuvati i izvrijeđati sve njihove medije i javnost, sva velika ega odstraniti trajno i startati od nule da bi netko momčad na terenu konačno postavio, a ne grupu individualnih panjeva koji se pred jednim običnim smrtnikom od suigrača prave kao kmetovi i mravi, a on kao svemoguć. Inače i njihovi su nacionalni savez i liga totalno rasulo već dugi niz godina, čak se spominjalo o raspadu lige i podjeli na dva natjecanja i što već ne, ali prije 3-4 godine nije me toliko zanimalo.

Možda da su Argentinci uspjeli uzeti Nizozemca Louisa van Gaala koji je dogovorio tijekom prvenstva prijelaz u Manchester United, tko zna što bi bilo.
Ono s Nizozemskom u Brazilu mu je bilo vrhunski, igrao defenzivno, na kontre, duge lopte, u sustavu 3-5-2 - sve što Nizozemci od Michelsa i Cruyffa nikad nisu mogli zamisliti jer su kod njih 4-3-3 sustav, kratka dodavanja, napad i ljepota uvijek bila bitni, a van Geniaal je koristio "Finis santificat media" moto i uzeo broncu. Da ne govorimo kakvu taj čovjek aroganciju i dominaciju ima, jednostavno joj je teško vidjeti visine i kraja. On je na poluvremenu jedne utakmice u Bayernu prije nešto više od 8 i pol godina skinuo hlače i gaće i pokazao muda pred svim igračima da vide kako svi koji ne budu igrali dobro i pridržavali se njegovih naredbi će biti zamijenjeni ili izgubiti mjesto u prvoj postavi neovisno tko su i kako se zovu. :^0

Mali diktator iz Rosarija ima gadnu narav ali vraški dobar PR. Sabella je nekako prošlo prvenstvo uklopio stvari unatoč tim problemima s time što je srce igre zasnivao na obrani s fantastično razpoloženim Zabaletom i Mascheranom koji su i iznjeli Argentinu do finala otupivši zube svima na putu. Ovaj puta pod Sampaolijem ispali su kao raspali trabant. 

Šteta pto je van Gaal nestao, the special one prije the special one-a :D
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

HRVATSKA - FRANCUSKA - Page 16 Empty Re: HRVATSKA - FRANCUSKA

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 16 of 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum