ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Page 48 of 50 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49, 50  Next

Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 48 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 26/3/2018, 18:03

I ja mislim da taj osjecaj tuge za domom uvijek ostane...

Da tu mogu ostvariti to sto zelim a da ne moram raditi 18h u danu, ne bih pomisljala na odlazak....
Svake godine nakon sezone sam sve umornija, a ni buducnost mi puno ne obecaje...

No, cemo da vidimo...

Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 48 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 26/3/2018, 18:04

I sela u istri su strahovito napustena...
VjerujemI da nije ni priblizno unutrasnjosti, ali opet...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 48 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by medication 26/3/2018, 18:54

Odgađam već mjesecima sređivanje papira, dokumenata, ugovora, računa i slično...
I sad ću to napravit kud puklo da puklo.
Mrzim kad imam neku stvar koju znam da moram napravit i dovršit, a ne da mi se. I onda odgađam, pa se gomila i gleda me negdje iz kuta i viče mi "debelaaaaaa"... :shy
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 48 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 26/3/2018, 18:59

:^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 48 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 26/3/2018, 20:24

Majka zove, ustaj sine, zora je.... ustao bih, al ne.mogu, ne znas majko kako je!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 48 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 26/3/2018, 20:25

Ne da mi se sutra na faks I budenje u 6!!!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 48 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by veber 26/3/2018, 20:29

kic wrote:
svatko ima neku svoju priču, većina će se složiti da je veći dio iseljenika 'bolje' prošao.. i ja sam sad jednom prijatelju pomogao i posudio da može otići, a sam nemam više takvih misli..

ja volim svoju dom ali ne krivim nikog što misli na svoju egzistenciju najprije, mislim da veliki ožiljak podsvjesno ostaje na svim tim ljudima koji odu van, osjećaj napuštenog zavičaja zauvijek ostaje ispod svega..

općenito mislim da je to velika tragedija što ljudi više ne znaju više svoj zavičaj, ili možda djetinjstvo uvijek najjače sjaji ali, meni je selo bilo kao proširena obitelj u Bosni, svi su bili dobro nastrojeni prema tebi, sjećam se sjela, proslava svetaca, igre, sve je to bilo nekako ispunjeno..

sad je selo prazno, kad stari nazove djeda da pita šta ima, ovaj kaže: pa nema se šta događat kad nema ljudi..  djed je nekad kupovao sjeno, a sad livade stoje netaknute, no oke, ljudi su bitniji glupa sentimentalnost..  samo eto..
sentiment...

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 48 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by medication 26/3/2018, 20:33

Jedem mousse, slušam blues stojim među hrpom papiruštine...

lijepo mi je


valjda je ovaj kakao i mast iz avokada oslobodila endorfin ili tako nešto
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 48 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 27/3/2018, 06:56

Kako bih sada rade da idem na posao nego ono prokletstvo od faksa...

Mislila sam vec par puta dignut papire I oduodustat.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 48 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 27/3/2018, 14:03

Jebote pola place ode na rezije.
Struja 100€
Voda 20€

Jis tu dodaj pricuvu, komunalnu, internet, smece, hrt....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 48 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 27/3/2018, 14:03

Ta nostalgija prode.....zivot se moze izgraditi bilo gdje.....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 48 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by veber 27/3/2018, 15:09

Zagy wrote:Ta nostalgija prode.....zivot se moze izgraditi bilo gdje.....
To je to.
Ljudi su inertni, tko nije išao na teren i živio van svoje države misli da je ti strava. A nije. Upoznaš druge ljude, običaje. Zadnje što sam bio van zegeja bio je Mostar. I lijepo iskustvo. 6 mjeseci sam bio tamo.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 48 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by kic 27/3/2018, 15:14


nije to samo sentiment, zavičajni život s užom, širom obitelji, i selom kao još širom obitelji je prilično ispunjen život zapravo.. sve je sveto i ima smisla, od začeća, rođenja, čuvanja djece, kad se krava razboli susjedi tuguju s tobom.. naravno nije sve idila ali ima svoju zaokruženost sve..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 48 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 27/3/2018, 15:44

Selo I grad je sasvim druga prica, obicaj I zivot...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 48 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 27/3/2018, 15:54

Pricala  mi je poznanica da suje srbe iz sela gadali krumpirima. I kuce im. Jer su bilI jedini u selu srbi, pa su ih htjeli.istjerati
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 48 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by veber 27/3/2018, 15:55

kic wrote:
nije to samo sentiment, zavičajni život s užom, širom obitelji, i selom kao još širom obitelji je prilično ispunjen život zapravo.. sve je sveto i ima smisla, od začeća, rođenja, čuvanja djece, kad se krava razboli susjedi tuguju s tobom.. naravno nije sve idila ali ima svoju zaokruženost sve..
to je nestalo davno.
I ne živi mi se s kravom, ovcom, kokošima i prvinsusjed jen 50m od mene. više komuniciram s ekipom iz amerike ili čak i ovdje na forumu nego s njim.
Prošla su ta vremena...

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 48 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 27/3/2018, 15:59

To tebi kic...jer si ti sentimentalan.....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 48 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 27/3/2018, 16:00

Kic utopista
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 48 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by veber 27/3/2018, 16:08

sve je to lijepo i krasno dok ne krenu obaveze.
Nahrani blago, pokupi jajca, pomuzi stoku, skuhaj ručak, operi veš. Vrt, polje ili kaić. Na jugu obrat maslinu
Romantično izgleda prvih par dana...

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 48 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 27/3/2018, 17:25

Veberu ne kuzis sto kic hoce reci...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 48 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by kic 27/3/2018, 18:00


a za razliku o brizi i radu u prirodu i s životinjama, imamo surogat aktivnosti kao navijanje za sportske ekipe, praćenje izmišljenih tv serija, praćenje vijesti o ljudima koji se nas uopće ne tiču..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 48 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 48 of 50 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49, 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum