ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Page 47 of 50 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48, 49, 50  Next

Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 47 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by medication 3/25/2018, 23:42

Ma Lady, ljudi puno seru i to ti je to. Uvijek ćeš dobit mišljenje koje nisi tražila...

Veberu, ništa ne govorim, samo nisam vidjela toliku brojku na ovom forumu...

Idem dezinficirat ovo na vratu i polijepit flastere, pa malo čitat.

Pozdravljam vas...

medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 47 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 3/26/2018, 10:43

Jucer sam se ispucala, sada sam dobro :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 47 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 3/26/2018, 11:13

Osjecam se kao alien među ovim slavoncima.....tek ovdje vidim koliko se mijenjam....sa jedne strane....sa druge sam negdje u sebi jos ona obicna cura....nadam se da me kuzite....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 47 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 3/26/2018, 11:15

Zagy wrote:Osjecam se kao alien među ovim slavoncima.....tek ovdje vidim koliko se mijenjam....sa jedne strane....sa druge sam negdje u sebi jos ona obicna cura....nadam se da me kuzite....
:tu
I ja se tako osjecam medu pojedinim osobama...
Ne da sam ja nesto bolja, pametnija... nego jednostavno se osjeti neka razrazlika...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 47 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by medication 3/26/2018, 11:28

Ja se tako osjećam u Kauflanda...


ezam se, sve kužim
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 47 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 3/26/2018, 11:50

Ovdje se djeca odgajaju da se prilagode masi i u ni kojem slucaju ne odstupaju....to mi je valjda najveci uzas. ...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 47 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 3/26/2018, 14:25

Na zalost tako je u mnogim manje razvijenim drzavama :(

Kod nas ima dosta pridoslica. Koji oocima okrecu, ako dijete ne ide nedjeljom u osam na misu, nije krsteno, krizmano I ostalo...
U skolama se babe svadaju cije dijete ide u crkvu I ciji su roditelji bosnjaci, a ciji srbi ili rvatine
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 47 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by medication 3/26/2018, 14:36

I zbog takvih razloga mladi ljudi idu iz države.
Nikakva pronatalitetna mjera tu neće pomoć, jer ove koje imamo su i više nego dovoljne.
Mladima je jednostavno dopizdila takva atmosfera + uhljebljivanje+nedostatak posla+neučinkovitost pravosuđa+zastarjelo školstvo+negativna poduzetnička klima+općenita negativa među ljudima i dobiješ to što imamo sad.
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 47 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 3/26/2018, 14:46

Ali masovno.....sto je zalosno.....



Sve je to iz straha od nepoznatoga i zeljom za prihvacanjem,ljudi se osjecaju jaci u masi.......


Pogotovo je to ovdje u slavoniji izrazeno,crkva je toliko jaka da je to zastrasujuce.....i to i koristi....


Slavonci i bosanci i kad odu u inozemstvo postaju jos domoljubniji i religiozniji i jos se i natjecu u tome....mozda 10% odstupi od toga kalupa i misli slobodno svojom glavom....integritet nasih ljudi je minimalan.....mozda kod ovih novih sto sad dolaze bude drugacije.....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 47 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by kic 3/26/2018, 14:50


glavni problem su porezi, samo pdv primjer: AT 20%, DE 19%, HR čak 25%

i onda dalje ide, porez na prijenos nekretnina je nenormalan, pa brojni parafiskalni nameti koji u većini država ne postoje.. Kir bogati bi presušio u HR..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 47 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 3/26/2018, 14:57

Svaka budala zna da porezi I niske place ne idu skupa...
PovecanjemI poreza I izmisljavanjem novih, ljudi ce jos manje trositi...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 47 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by medication 3/26/2018, 14:59

Pa sve skupa, porezi su samo nastavak na niz loših stvari...

Morao se jednom dogodit prijeloman trenutak kad će netko reći "jebeš sve, život je prekratak za ova sranja, želim da mi djeca bar odrastaju u zdravijoj atmosferi, odoh ja".

Imamo lijepu državu, ali do srži zatrovanu. Nemaš više argumenta za nagovarat nekog da ostane.
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 47 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by medication 3/26/2018, 15:01

I svaka budala zna da se nova radna mjesta neće otvarat sve dok  je poduzetnik opterećen tolikom silom davanja i propisa koji su sami sebi svrha, da im je praktički nemoguće udovoljiti...
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 47 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 3/26/2018, 15:06

medication wrote:Pa sve skupa, porezi su samo nastavak na niz loših stvari...



Imamo lijepu državu, ali do srži zatrovanu. Nemaš više argumenta za nagovarat nekog da ostane.


Upravo tako....zalosno.....samo sebi grabe i narodu nista ne daju....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 47 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by kic 3/26/2018, 15:06


zato je lakše otići u uređen sustav koji ima hijerarhiju jasnijih propisa..

nego se boriti za vlastiti sustav, javni pritisak je moćno oruđe, tako je odbijen porez na nekretnine, ali lako se zaboravio taj uspjeh, mediji ne žele da se o toj metodi priča..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 47 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 3/26/2018, 16:14

Ma da.... 

A ima I onih koji mogu raditi, za ok placu, ali im se neda...

Od decka kolegica je bila pod velikim pritiskom jer se cesto znalo dogoditi da je sama na 25 pacijenata kojima mora izmjerit tlak, secer, temperaturu, promijenit posteljinu, pelene, okupati ih I dati im terapiju. Posto nije stizala ni normalno na pauzu prejedala se kada bi dosla kuci pa je nabila kile I zdravstveno bila jako lose. Na kraju joj je cijela "placa" odlazila na stanarinu (tu su jako visoke), kredit za auto. Za ostalo se jedva pokrivala...
Na kraju je otisla u irsku. Kaze da joj je ok, zivi sa cimericom. Imaju I neki autic (svoj je valjda prodala). Uspije ustedjeti novce. U slobodno vrijeme putuje. Jako se stesala I sretna je.
Kaze da I tamo dosta radi (nemam pojma da li kao njegovatelj ili sestra), ali sve u svemu napokon se osjeca kao covjek. 
To joj je bila jedina zelja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 47 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by veber 3/26/2018, 16:22

medication wrote:

Imamo lijepu državu, ali do srži zatrovanu. Nemaš više argumenta za nagovarat nekog da ostane.
žalosno, ali istinito

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 47 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 3/26/2018, 16:26

Jesi pomisljao ikada o odlasku starkane?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 47 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by veber 3/26/2018, 16:57

PhoebeBuffay wrote:Jesi pomisljao ikada o odlasku starkane?
ja sam na odlasku iz hrvatske. vjerovatno dojčland. mada sam dobio ponudu. ali glava je u torbi.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 47 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by kic 3/26/2018, 17:15


svatko ima neku svoju priču, većina će se složiti da je veći dio iseljenika 'bolje' prošao.. i ja sam sad jednom prijatelju pomogao i posudio da može otići, a sam nemam više takvih misli..

ja volim svoju dom ali ne krivim nikog što misli na svoju egzistenciju najprije, mislim da veliki ožiljak podsvjesno ostaje na svim tim ljudima koji odu van, osjećaj napuštenog zavičaja zauvijek ostaje ispod svega..

općenito mislim da je to velika tragedija što ljudi više ne znaju više svoj zavičaj, ili možda djetinjstvo uvijek najjače sjaji ali, meni je selo bilo kao proširena obitelj u Bosni, svi su bili dobro nastrojeni prema tebi, sjećam se sjela, proslava svetaca, igre, sve je to bilo nekako ispunjeno..

sad je selo prazno, kad stari nazove djeda da pita šta ima, ovaj kaže: pa nema se šta događat kad nema ljudi.. djed je nekad kupovao sjeno, a sad livade stoje netaknute, no oke, ljudi su bitniji glupa sentimentalnost.. samo eto..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 47 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 3/26/2018, 18:03

I ja mislim da taj osjecaj tuge za domom uvijek ostane...

Da tu mogu ostvariti to sto zelim a da ne moram raditi 18h u danu, ne bih pomisljala na odlazak....
Svake godine nakon sezone sam sve umornija, a ni buducnost mi puno ne obecaje...

No, cemo da vidimo...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 47 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 47 of 50 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48, 49, 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum