ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 34 of 50 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 42 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 20/2/2018, 15:40


da iz Pole pricao bi drugacije :P

kic
Admin

Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 20/2/2018, 16:08

Ma, Kant je stari perverznjak :)
Pali se na donje rublje :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 20/2/2018, 16:09


mate je danas on fire-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 20/2/2018, 16:12

kic wrote:
mate je danas on fire-
Uh, ništa ne mogu sakriti :)
Jesam, da :)

Kako si ti danas?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 20/2/2018, 16:15

Malo sam i zagledala onog Petersona, ima nešto u njemu, ima :)
Podsjeća me na Jeremy Ironsa, a on je meni oduvijek...privlačan.


Last edited by mativka on 20/2/2018, 16:16; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 20/2/2018, 16:16


fucked up zapravo..

ima karizmu da..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 20/2/2018, 16:17

kic wrote:
fucked up zapravo..

ima karizmu da..
Ima, kao što sam navela gore glumca koji me oduvijek privlači. Nešto u očima ludo, duboko, tužno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 20/2/2018, 16:32


stariji tip
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 20/2/2018, 16:33

kic wrote:
stariji tip
To mi je boljka :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 20/2/2018, 16:37


stariji - pametniji..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 20/2/2018, 16:40

kic wrote:
stariji - pametniji..
Ne bih rekla.
Možda smireniji, obzirniji, veći prag tolerancije.
Ne znam, sve ima svoje prednosti i nedostatke. Al ja prednost uvijek dajem toleranciji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 20/2/2018, 16:45


a zapravo mi se čini da te privlači provokacija..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 20/2/2018, 16:50

kic wrote:
a zapravo mi se čini da te privlači provokacija..
Umjerena, da.
U svemu postoji granica, pa čak i nepisana pravila. Svatko zna svoj prag i meni često bude neugodno jer ljudi to ne razumiju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 20/2/2018, 16:53

kic wrote:
da iz Pole pricao bi drugacije :P

e dobro si rekao. Pola mativka me pitala kako se zovu stanovnici Pule?

prije malo uvoda u problematiku:

Pulj (= domaće-čakavski; jugo-vukovski "Pula", latinski i talijanski Pola), je primorski grad u zapadnoj Hrvatskoj i najveći grad Istarske županije. Leži na jugozapadnoj obali istarskog poluotoka u dobro zaštićenoj uvali. Latinski i talijanski naziv za štokavsku Pulu je Pola, a dolazi od staroga rimskog imena Provincia Iulia Pola Polentia Herculanea. Izvornohrvatski domaći naziv na istarskoj čakavici oduvijek je Pulj, a tzv. "Pula" je noviji i umjetni vukovski križanac (Pola X Pulj), ovdje nametnut u Jugoslaviji: Tako ga izgovaraju srpsko-bosanski vojni doseljenici koji su iz jugo-garnizona kroz pola stoljeća dominirali Pulom.

Gradu Pula administrativno pripadaju 2 naselja (stanje 2006), to su: Pulj (Pula – Pola) i Štinjan. Danas u užem gradskom području živi oko 67.000 stanovnika, no prigradsko područje koje mu dnevno gravitira, (a spletom okolnosti nije i administrativno uključeno u sastav grada, iako zapravo čini njegov sastavni dio) broji više od 100.000 stanovnika. Svrstava ga to, nakon Zagreba, Splita, Rijeke i Osijeka na peto mjesto po broju stanovnika među hrvatskim gradovima.

Talijanski pjesnik Dante Alighieri spominje Pulu u svojoj Božanskoj komediji: come a Pola, presso del Carnaro ch'Italia chiude e i suoi termini bagna (... i ko što su [grobne rake] kod Pule, blizu žala, gdje Kvarner među Italije pere, ...; Pakao IX, 113-114). Iako je u Danteovo vrijeme političko ujedinjenje Italije bilo pusti san, ovaj citat je važan jer se u njemu po prvi put pojavilo pitanje istočne granice, a podržavao je i kasnije opravdanje talijanskih težnji na regiju. Pula i Istra su došle pod austrijsku vlast 1848., pa su postale dijelom Austro-Ugarskog Carstva pripojene "Küstenlandu". Tijekom toga razdoblja velika prirodna pulska luka postala je mjesto austrijske glavne pomorske baze i glavno središte brodogradnje. Otok Mali Lošinj južno od Pule postao je ljetna odmorišna rezidencija austrijske kraljevske obitelji Habsburg.

Nakon propasti Austro-Ugarske 1918., Pula je uz cijelu Istru postala dijelom Italije čija je vlast trajala do kraja Drugog svjetskog rata. Nekoliko godina nakon rata Pulom su upravljali Ujedinjeni narodi zajedno s američkim vojnim snagama. U to vrijeme Istra je bila podijeljena na okupacijske zone sve do ujedinjenja s ostatkom Hrvatske u granicama SFR Jugoslavije. Skoro svi građani talijanskog podrijetla koji su činili 90% stanovništva napustili su grad kada je potpao pod Jugoslaviju. Posljedica tome bilo je mijenjanje službenog naziva u izmišljeni jugoštokavski "Pula". Od propasti SFRJ, Pula i Istra postali su dijelovi moderne Hrvatske, ali im sve dosad još uvijek nije vraćen izvorni mjestopis na istarskoj čakavici.


Stanovnici Pule se oduvjek dosad zovu Puljani po hrvatskom Pulju (građani hrvatsko slavenski ) i Polesani po talijanski Pola (talijanski građani) a ne jugo-vukovski "Pulani". Većina pučanstva u Puli su danas katolički ikavci - pretežno prijelazni šćakavski i manje staročakavski, dok su tu jekavci manjina (uglavnom pravoslavci i muslimani).

to sam preuzeo sa rvacke Wiki očito su urednici glatko zaboravili ( pa sam ja sad malo korigirao njihove fantazije) da su prije hrvata i ostalih slavena u Poli živjeli i još uvijek žive talijani i manje skoro ništa njemci, austrijanci, židovi i drugi neslavenski narodi.

malo mi ide nakurac to rvacko silovanje i revizija povijesti no dobro otić će i rvati u pizdu materinu kao i mnogi prije njih...

a sam naziv grada Pola je od riječi pol što na nekom prastarom jeziku zaboravih kojem znači izvor. zato pol tj. izvor upotrebljavamo kad kažemo sjeverni pol (izvor), južni pol (izvor), polarna (izvorska) svjetlost, pozitivni pol (izvor), negativni pol, ili izvor negativnog ili izvor pozitivnog naboja itd jer je na mjestu grada bilo i još uvijek ima stotinjak izvora pitke vode, potoka i potočića sve obraslo gustom prašumom hrasta (hrasta više nema sve su mlečani posjekli i Venecija danas stoji na tim hrastovim deblima ). tu su ljudi živjeli još prije 800.000 godina!!! osamsto tisuća godina! zašto ima i konkretnih dokaza:

Šandalja slavenizirani naziv od tal. San Daniele je arheološko i paleontološko nalazište kraj Pule. To je sustav više pećina i podzemnih špilja, nazvan po istoimenom kamenolomu Šandalja.

Nalazi se na koti 108, na 72 m nadm. vis., na zap. rubu Valturskoga polja. Najvažniji su nalazi iz tzv. Šandalje I. i Šandalje II., koje su dio sustava krških pećina, otkrivenih za radova u kamenolomu 1961.

Ukupna dubina sloja Šandalje I. iznosila je 9 m, a prilikom prepariranja koštane breče izlučen je primitivni kameni artefakt, udarač (engl. chooper) napravljen od potočne volutice, starost kojega se procjenjuje na oko 800 000 godina. To je najstariji predmet izrađen ljudskom rukom na tlu Hrvatske. hmmm...rvacko narcisoidno egotripaštvo ne posustaje...hrvatska onda nije ni postojala pravedno i pravilno bi bilo reći na tlu evropskog kontinenta.

U Šandalji II., koja je otkrivena u proljeće 1962., najvažniji je sloj »b« , debljine 1m do 3 m, gdje su uz veliko ognjište pronađeni artefakti i ostatci pračovjeka s kromanjonskim obilježjima (Homo sapiens fossilis). Analizom radioaktivnog izotopa ugljika ustanovljena je starost toga sloja od oko 12 320 godina.

'U rimsko doba već se na ovom lokalitetu eksploatirao kamen. Prapovijesno gradinsko naselje uništeno je vojnom fortifikacijom 1877. Širenjem kamenoloma 1952. uništeni su brončanodobni grobovi s kosturima umrlih u zgrčenome položaju.



avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 20/2/2018, 16:59

Negdje prije sam bila u Puli. Zamijenila sam očito tebe i Red-a, jer sam to njemu spomenula u priči.
Zašto ja nemam tamo osjećaj da sam na moru?
Nema mirisa, nema onog osjećaja ribara, prirodnog.
I da, otišla sam dolje ispod onih spomenika preko ceste, blizu Arene, do mora, samo da ga osjetim.....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 20/2/2018, 17:10

Pula me podsjeća na Marseille u kojem sam isto tako bila i nekako ostala razočarana.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 20/2/2018, 17:15

mativka wrote:Negdje prije sam bila u Puli. Zamijenila sam očito tebe i Red-a, jer sam to njemu spomenula u priči.
Zašto ja nemam tamo osjećaj da sam na moru?
Nema mirisa, nema onog osjećaja ribara, prirodnog.
I da, otišla sam dolje ispod onih spomenika preko ceste, blizu Arene, do mora, samo da ga osjetim.....

zato jer je zatvoreni zaljev nije grad drito na obali morske pučine kao primjer Poreč, Rovinj, Rijeka, Split, Dubrovnik...da ne idem još južnije.... imaš kad je južina i sparno ljeto raznih miomirisa na fekalije to se osjeti kad more u zaljevu nabuja i "prokuha".  kad piči tramontana onda osjetiš miris mora. aerosol? bitni su ioni za zdravlje plus minus polni koji djeluju na raspoloženje serotonin i svašta nešto razdražljivost itd. ovisno koji vjetar puše i kojim polom nabija ione u morskom aerosolu kojeg udišeš.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 20/2/2018, 17:21

mativka wrote:Pula me podsjeća na Marseille u kojem sam isto tako bila i nekako ostala razočarana.

Pula je grad koji nije grad. umro je kad se 97% građana iselilo u Italiju i dalje u druge zapadne zemlje. malo tvrdoglavih je ostalo a na upražnjene kuće i stanove ušle horde seljaka iz unutrašnjosti Istre i onda tek stvorene Jugoslavije koji sa gradom i građanstvom nikakve veze nemaju pa ni do danas nisu uspjeli postati građani ostali su i dalje seljoberi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 20/2/2018, 17:23

Gnječ wrote:
mativka wrote:Negdje prije sam bila u Puli. Zamijenila sam očito tebe i Red-a, jer sam to njemu spomenula u priči.
Zašto ja nemam tamo osjećaj da sam na moru?
Nema mirisa, nema onog osjećaja ribara, prirodnog.
I da, otišla sam dolje ispod onih spomenika preko ceste, blizu Arene, do mora, samo da ga osjetim.....

zato jer je zatvoreni zaljev nije grad drito na obali morske pučine kao primjer Poreč, Rovinj, Rijeka, Split, Dubrovnik...da ne idem još južnije.... imaš kad je južina i sparno ljeto raznih miomirisa na fekalije to se osjeti kad more u zaljevu nabuja i "prokuha".  kad piči tramontana onda osjetiš miris mora. aerosol? bitni su ioni za zdravlje plus minus polni koji djeluju na raspoloženje serotonin i svašta nešto razdražljivost itd. ovisno koji vjetar puše i kojim polom nabija ione u morskom aerosolu kojeg udišeš.
Hahahahhaha,
nije to "taj" miris kojeg svi raspoznajemo :)
Nego, Pula mi je, ne bih te željela uvrijediti, onako puna Roma, i tako čudna mješavina nacija. Ne osjećam se dobro tamo. Zbog čega? Ne znam točno, al kao da mi je sve zbrkano.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 20/2/2018, 17:25

Gnječ wrote:
mativka wrote:Pula me podsjeća na Marseille u kojem sam isto tako bila i nekako ostala razočarana.

Pula je grad koji nije grad. umro je kad se 97% građana iselilo u Italiju i dalje u druge zapadne zemlje. malo tvrdoglavih je ostalo a na upražnjene kuće i stanove ušle horde seljaka iz unutrašnjosti Istre i onda tek stvorene Jugoslavije koji sa gradom i građanstvom nikakve veze nemaju pa ni do danas nisu uspjeli postati građani ostali su i dalje seljoberi.
Da,
vjerojatno je to u pitanju. Šteta.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 20/2/2018, 17:27

mativka wrote:
aben wrote:
kic wrote:
aben wrote:ah, prvi put čujen za to,

jo sun se koncentriro na provokativne odgovore, a ne na provokativna pitanja:)

npr?
pa zakonska regulacija crvene šminke na usnami i obrazima, visoke potpetice...
Primjetila sam da odgovara sa: ne znam, ne postoje pravila.
Bi li znao kada bi pravila postojala?
oće reći da je to uncharted territory.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 34 of 50 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 42 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum