ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 29 of 50 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 39 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 29 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/1/2018, 12:15

kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:
sanjao sam da sam u Japanu i da mi jezik prolazi kroz razne mjesine, nudle, povrce..  

kad sam podigao glavu sve one Japanke i Japanci su bili obuceni u. Spartance, i reko ok, radit cu za hranu znaci..
krivi topic,
snovi i halucinacije su kat iznad

it was weird man.

ali kako citam, spartanci i samuraji su dosta slicni bili, obje kaste drzali status quo u drustvu nad robovima, nasljedni ratnici plemici, skloni pedijastriji i filozofiji, a cini se da su i spartanci imali svoje gejse..
pa zoč si sebe stavi u ulogu helota,
ča nisi sebe mogo staviti u spartansku rolu?

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 29 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 17/1/2018, 12:21


genijalno modificirani pas, e smijesan mi je Stefan kad kaze: good luck with that man..

pa stranac je po defoltu rob..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 29 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/1/2018, 12:24

stvarno?
ali postoji celi sloj nespartanaca ki praktički održavaju društvo, obrtnici, trgovci, bankari, pa nisu to robovi

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 29 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 17/1/2018, 12:44


to su oni Perijeci, oni si radili zanate i poslove koji su Spartijatima bili zabranjeni..

inace je zanimljivo da su i robovi bili drzavno vlasnistvo, kao i zemlja..

a imucni spartanci su trebali zeniti siromasne zene, a ne bogate djeve.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 29 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/1/2018, 13:21

A za koga su se udavale bogate djeve?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 29 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 17/1/2018, 13:38


za one koji ostanu valjda..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 29 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/1/2018, 13:44

jo znun da uredjeno društvo golica čovika ko zgodna gola žena na pustom otoku s kojeg informacije jednostavno ne curu pa supruga nemo šanse nikad saznati što se dogodjalo, ali, ljudi moji, to je kasarna a ne država.
atena je današnjen čoviku neprivlačna jer su se žene, koliko god bogate bile, morale baviti gomblenima a muški su istraživali granice seksa, ali ne zaburavimo di se rodila demokracija. mislin, fuck the democracy, sitimo se di je čovik presto biti cog in cogs kolektiva, zbog čega danas jo morin poslati etatiste u kurac; zbog spartanske kasarne ili dekadentne atene?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 29 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 17/1/2018, 14:07


naravno da je sparta totalitarizam, ali atena je bila otvoeeno utociste za strance i svi su tamo bjezali, sparta je ostala selo a atena ima 4,5m stanonika danas..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 29 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/1/2018, 14:53

jo bi se mogo okladiti da bi sve naše piške, mativka, ithildim, noćno nedo i matilda, odreda birale pisati seminar o sparti, ne o ateni. 

lets all think about that for a while.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 29 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 17/1/2018, 15:09


pa sparta je i bila latentni matrijarhat.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 29 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/1/2018, 15:15

kic wrote:
pa sparta je i bila latentni matrijarhat.
samo posljedično, 
jer muški imaju pametnijeg posla. 
da je bi matrijahat, pa i latentni, ča ne bi žene utjecale na gradnju spomenika, ukrašavale gradjevine i sl?
mogućnost posjedovanja nekretnina, odgoj mole dice, upravljanje kućanstvon, sve su to stvori ke alfe ne zanimo. a tamo su svi alfe.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 29 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 17/1/2018, 16:03


nisu imale izravne politicke pozicije, ali su jako utjecale na politicke odluke, zapravo se njihov utjecaj smatra ostatkom matrijarhata, dakle matrijarhat je izvoran a ne posljedican, uz to su imale fizicki odgoj kao i djecaci i zato bile fit i posebno lijepe, ta Helena je Spartanka..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 29 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/1/2018, 16:36

aben wrote:jo bi se mogo okladiti da bi sve naše piške, mativka, ithildim, noćno nedo i matilda, odreda birale pisati seminar o sparti, ne o ateni. 

lets all think about that for a while.
S obzirom da sam se često susretala s Atenom i Rimom, ne bih imala ništa protiv Sparte. Pogotovo zbog načina pisanja koji ipak za razliku od svih navedenih djeva meni najviše odgovara. Lakonski :)
Svidio mi se primjer jedne takve izjave:
Prema legendi, kada je kralj Filip II Makedonski namjeravao napasti Spartu, te im je poslao poruku: Ako uđem u Lakoniju, spalit ću Spartu. Spartanci su kao odgovor poslali samo jednu riječ: Ako
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 29 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/1/2018, 16:42

kic wrote:
nisu imale izravne politicke pozicije, ali su jako utjecale na politicke odluke, zapravo se njihov utjecaj smatra ostatkom matrijarhata, dakle matrijarhat je izvoran a ne posljedican, uz to su imale fizicki odgoj kao i djecaci i zato bile fit i posebno lijepe, ta Helena je Spartanka..
Who were the women of ancient Sparta? What were their roles? And how did they manage to relieve themselves of their 'feminine' duties? Spartan women were gymnasts, acrobats, prostitutes, priestesses, and mothers. They were expected to marry by the ripe age of 13 and bring many a Spartan man into this world. However, their dexterity and durability were just as important as their role as mothers. They were expected to attend public school focusing on the arts and physical prowess. As they neared sexual maturity, Spartan women were almost always kidnapped or 'taken' for marriage. Immediately before intercourse, the bride's head was shaved and she would lay down in male clothing awaiting her bridegroom's advances. A huge stretch from the fairy tale romances of our day. This gender-bending ritual was key to Spartan male machismo. A mingling of the sexes was unheard of in ancient Greece, and for a man to engage intimately with a woman, it had to be in private and she had to look like a man, for fear that their union may be 'found out'. 

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 29 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/1/2018, 16:43

The Spartan woman's main duty was to uphold Homeric values such as arete, or excellence, by breeding strong Spartan males. 

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 29 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 17/1/2018, 17:17


Spartan women were famous in ancient Greece for having more freedom than elsewhere in the Greek world. To contemporaries outside of Sparta, Spartan women had a reputation for promiscuity and controlling their husbands. Unlike their Athenian counterparts, Spartan women could legally own property and inherit, and were better educated.

https://en.wikipedia.org/wiki/Women_in_ancient_Sparta
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 29 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/1/2018, 21:00

kic wrote:
Spartan women were famous in ancient Greece for having more freedom than elsewhere in the Greek world. To contemporaries outside of Sparta, Spartan women had a reputation for promiscuity and controlling their husbands. Unlike their Athenian counterparts, Spartan women could legally own property and inherit, and were better educated.

https://en.wikipedia.org/wiki/Women_in_ancient_Sparta
Throughout a Spartan woman's lifetime, it was understood that she would engage in sexual practices much like her male counterparts. She was a product of the city-state or polis, and thus belonged to everyone. She was expected to have a healthy sexual appetite, and enjoy sex much the same way as a man.


jo ti u to s viki ne verujen, svaki matrijahat je moro biti oblik patrijahata, mišići su bili presudni, a muški su imali mišići. simple as that 

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 29 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 17/1/2018, 21:32


ono sto sam prije pisao sam govorio na temelju knjige Opca povijest od Kurtovica koju imam, i na temelju zivopisnog romana Vatrena vrata, koji je i obvezna lektira na vojnim akademijama..

sve u svemu, bilo je dobro ako si Spartanka i Spartanac.. zene bi volile vise misica vjerujem pa ne zvuci ludo da su tako konstruirale drustvo..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 29 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 17/1/2018, 21:45

aben wrote:
night sky wrote:
aben wrote:
night sky wrote:
aben wrote:
čovik ot fundamenat imo,
ali riječ je o ocjeni promatrača. jo i noćno nebo sidimo i pokušavamo se usaglositi je li kichinja siromašna ili ni.


vic je smišnini  ako ga svi ne kužu, jer se moreš smijati i vicu i glupavime



????.... veleposjednica a kasnije i sirota je plod tvoje mašte i koliko me sjećanje služi odmah sam isto prekinula jer je bilo jasno kamo ta komedija zabune vodi. ovo s ruganjem neću ni komentirati jer blesav nisi.... i metildu si smotao.... to je za mene nered, stvaranje zbrke, loša vibra....
krivo sun se izrozi. 
preciznije bi bilo vako:
"noćno nebo i jo pokušavamo dokučiti stanja koja bi kicinju činila siromahinjon a koja bogatom."

moja teza je da "izostanak fundamentalnih stvori čini čovika siromahon" tribo dodatno definirati, i da  naše shvaćanje fundamenata sigurno uključuje tekuću vodu iz zida u kući, a ča zapravo prestovljo strahovito bogatstvo i luksuz. 

ako ti je jasno di to vodi, zoč bi to omoh prekinula?
jo mislin da ne znoš ti di to vodi, ko ča ni znala ni metilda. vami ljudima je sve u ljudima, a meni su ljudi samo template za ideje. kichinja uopće ni predmet razgovora, nego podloga, i ona uopće ne će nika ni znati za ovo ča o njoj govorimo- osin ako je na to ne skreneš pozornost ča bi je moglo joko rastužiti- ali kako bi unda to bila moja krivica? pa nis je jo zvo, jo perin ruke od toga:)

ali ostavimo se socijalizma, 
nered i zbrka su loša vibra? je bi se to drukčije moglo reći mentalna higijena? i to ne mislin psihijatrijski, nego čisto politički;

 je li ustezanje od mentalnog nereda zapravo temelj denkverbota?



ma da? mislio ovo ili ono, krivo izrazio, u međuvremenu mogao milijun puta ispraviti ali eto ... nisi jer ako nije crno onda je bijelo a ako nije ni bijelo onda će biti sivo u milijun nijansi.... iliti sasvim pojednostavljeno.... lupetam pa se sad pokušavam opravdati.


prvo, ako sam se sasvim jasno šalila, bez zlih namjera! a ti imaš niski prag tolerancije na humor, ali bez pol frke, samouvjreno izokrećeš stvari, onda ti i jesi loša vibra na mjestu koje u osnovi služi za zabavu,nešto neobavezno.... forum....jel?
drugo, kicinja, u ovom slučaju, ne postoji već je igra riječi koju nisi dokučio, čak ni registrirao mativkin upis, pa prema tome i sasvim promašio nastavak.
treće, mi ljudi!? a ti si? ui? što? uranovac, marsovac?
četvrto, mentalna higijena? adje, daj lijepo odi pajkiti, kasno je.... izvan ovog virtualnog postoji jako stvaran svijet gdje se ta mentalna higijena naziva sasvim drugačije.
ali, pa to i ni toliko drukčije, samo je parafrazirano, jonstojin iza obje formulacije:)
i, ne ispravlja se to, bar ne dokle ne dojde neko ki krivo svati.

jo znun da si se šalila, i moj niski prag tolerancije na humor mi dopušćo da mi je skoro sve smišno, ipak, ono ča ne poznivun mi smišno ne more biti. upravo zoto sun pito (izokrenu?) je li bogata, ili je siromah.
no to je sve zapravo sporedno. ovo sa lošon vibrom je puno interesantnije;

koja je svrha neizokrićanja na mestu koje u osnovi služi za zabavu, sterilnost?


stvarno sun propušti ot mativkin upis, promako mi je jer je nojčešće ne čitun jer je socijalist.

možda je istina da vi ljudi i jo imomo sličnu biološku osnovu, možda i psihološku, ali jo nis uvjeren da smo ista vrsta.
kako se u stvarnom svitu zove mentalna higijena?




....... aaaaaaah.... idemo dalje.
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 29 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/1/2018, 21:49

kic wrote:
ono sto sam prije pisao sam govorio na temelju knjige Opca povijest od Kurtovica koju imam, i na temelju zivopisnog romana Vatrena vrata, koji je i obvezna lektira na vojnim akademijama..

sve u svemu, bilo je dobro ako si Spartanka i Spartanac.. zene bi volile vise misica vjerujem pa ne zvuci ludo da su tako konstruirale drustvo..
ne zun. jo sun ženu pito (svršila je povijest) bi li volila biti spartanka ili atenjanka, i ispolila je -atenjanka- ko iz puške.

zanimljivo, otvori si knjigu? 
po mi je auspuh, pa ga morun nekako načiniti. misli sun svoje keršovanijeve velike ilustrirane povijesti svita naslogati pa ispeti auto na njih. bi sun tako ponosan na tu serije, ali sa ka sliku i informaciju moreš dobiti svuder, jednostavno nemaju toliki value...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 29 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/1/2018, 21:54

night sky wrote:
aben wrote:
night sky wrote:
aben wrote:
night sky wrote:



????.... veleposjednica a kasnije i sirota je plod tvoje mašte i koliko me sjećanje služi odmah sam isto prekinula jer je bilo jasno kamo ta komedija zabune vodi. ovo s ruganjem neću ni komentirati jer blesav nisi.... i metildu si smotao.... to je za mene nered, stvaranje zbrke, loša vibra....
krivo sun se izrozi. 
preciznije bi bilo vako:
"noćno nebo i jo pokušavamo dokučiti stanja koja bi kicinju činila siromahinjon a koja bogatom."

moja teza je da "izostanak fundamentalnih stvori čini čovika siromahon" tribo dodatno definirati, i da  naše shvaćanje fundamenata sigurno uključuje tekuću vodu iz zida u kući, a ča zapravo prestovljo strahovito bogatstvo i luksuz. 

ako ti je jasno di to vodi, zoč bi to omoh prekinula?
jo mislin da ne znoš ti di to vodi, ko ča ni znala ni metilda. vami ljudima je sve u ljudima, a meni su ljudi samo template za ideje. kichinja uopće ni predmet razgovora, nego podloga, i ona uopće ne će nika ni znati za ovo ča o njoj govorimo- osin ako je na to ne skreneš pozornost ča bi je moglo joko rastužiti- ali kako bi unda to bila moja krivica? pa nis je jo zvo, jo perin ruke od toga:)

ali ostavimo se socijalizma, 
nered i zbrka su loša vibra? je bi se to drukčije moglo reći mentalna higijena? i to ne mislin psihijatrijski, nego čisto politički;

 je li ustezanje od mentalnog nereda zapravo temelj denkverbota?



ma da? mislio ovo ili ono, krivo izrazio, u međuvremenu mogao milijun puta ispraviti ali eto ... nisi jer ako nije crno onda je bijelo a ako nije ni bijelo onda će biti sivo u milijun nijansi.... iliti sasvim pojednostavljeno.... lupetam pa se sad pokušavam opravdati.


prvo, ako sam se sasvim jasno šalila, bez zlih namjera! a ti imaš niski prag tolerancije na humor, ali bez pol frke, samouvjreno izokrećeš stvari, onda ti i jesi loša vibra na mjestu koje u osnovi služi za zabavu,nešto neobavezno.... forum....jel?
drugo, kicinja, u ovom slučaju, ne postoji već je igra riječi koju nisi dokučio, čak ni registrirao mativkin upis, pa prema tome i sasvim promašio nastavak.
treće, mi ljudi!? a ti si? ui? što? uranovac, marsovac?
četvrto, mentalna higijena? adje, daj lijepo odi pajkiti, kasno je.... izvan ovog virtualnog postoji jako stvaran svijet gdje se ta mentalna higijena naziva sasvim drugačije.
ali, pa to i ni toliko drukčije, samo je parafrazirano, jonstojin iza obje formulacije:)
i, ne ispravlja se to, bar ne dokle ne dojde neko ki krivo svati.

jo znun da si se šalila, i moj niski prag tolerancije na humor mi dopušćo da mi je skoro sve smišno, ipak, ono ča ne poznivun mi smišno ne more biti. upravo zoto sun pito (izokrenu?) je li bogata, ili je siromah.
no to je sve zapravo sporedno. ovo sa lošon vibrom je puno interesantnije;

koja je svrha neizokrićanja na mestu koje u osnovi služi za zabavu, sterilnost?


stvarno sun propušti ot mativkin upis, promako mi je jer je nojčešće ne čitun jer je socijalist.

možda je istina da vi ljudi i jo imomo sličnu biološku osnovu, možda i psihološku, ali jo nis uvjeren da smo ista vrsta.
kako se u stvarnom svitu zove mentalna higijena?




....... aaaaaaah.... idemo dalje.
moro postojati u tvojin zanatu neko uporište, znoš kako se govori da su oni s krvnon grupon ab da su nojmutiraniji, nojmoderniji i evoluiraniji ljudi?
tako mi je možda strijelac u tretoj kući?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 29 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 29 of 50 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 39 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum