ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 16 of 50 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 33 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 10/1/2018, 23:57


jedan jedini, Rick Sanchez ! :D

kic
Admin

Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 10/1/2018, 23:58

kic wrote:
to sam vidio u opisu programa, sve lijepo i onda liberalno..

hijacked pojam jbg..
ali, to ni slučajno. jo ne verujen u nikakove vanzemaljce, štrige i kodlake, reptile, hitlera i crnu magiju, masone, u nišće;
ali voliko crniti liberale  ne more biti slučajno.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 11/1/2018, 00:00

kic wrote:
jedan jedini, Rick Sanchez ! :D
 
tek na trećoj epizodi, a već me grčevi vataju zbog trete sezone..

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 11/1/2018, 00:05


mada čitam da ima dost ljudi koji su zadovoljni s trećom sezonom.. mogao bih baciti oko
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/1/2018, 08:14

aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:a ki ti to more verovati?
A, ča to točno? :)
pa da nisi mislila na seks:)
Kakvo ti to mišljenje imaš o meni? :)
Na sex pomislim samo kada ga ti spomeneš :)
Zna se, sex je sex, a natezanje je natezanje :)))))
daj molin te lipo, meni je seks* ča i liječenim alkoholičarima vino, a ti mi stalno pokušavaš ubociti nešto seksualno i tako isprovocirati relapse.


*razgovor o seksu
Molin ja tebe lipo,
Nemoj mi te fore prodavati, pa nisan ti ja dite :) Prihvaćanje istine će te osloboditi. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/1/2018, 08:40

aben wrote:
mativka wrote:Zašto narod dozvoljava donošenje bolesnih zakona?
pa vi etatisti stalno trubite da je norod na izborimo do legitimitet zakonodavcu.

užasan zakon, 
a pazi agendu;

U Velikoj Britaniji zaštita djece utemeljena je na liberalnom stajalištu da siromašne obitelji i samohrane majke nisu u stanju biti dobri roditelji.




dakle na liberalnom stajalištu. jedini ki se moru suprotstaviti ovon ludilu su liberali. a njih se izravno okrivljuje.


left is the state, state is the left
Narod daje legitimitet u dobroj vjeri. To što narod bude prevaren od strane onih u koje su imali povijerenje, to je druga priča. Vlast je slast u kojoj se često gube moralni kompasi.

Uvijek se za nešto pronađe krivac, a rijetko kad je to osobna odgovornost.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/1/2018, 08:41

aben wrote:mad scientist je smanji svog unuka i ubrizgo ga u svog bolesnog prijatelja da ga dijagnosticiro. međutin prijatelj umre, i da bi sposi unuka, jer se u truplu više ne izmjenjuju tvari i okolina potaje toksična, scientist stavi dinamit u truplo, odvede ga u orbitu i poveća ga na veličinu kontinenta, tj normalnu veličinu svog unuka, ki se tribo izvući kroz bradavicu trupla prije eksplozije dinamita. razumite li me za sa?
unuk izojde, dinamit ekplodiro a na kontinent počne kišiti krv.
Kakava je ota glupost?!:)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/1/2018, 08:43

kic wrote:
jedan jedini, Rick Sanchez ! :D
Tko je taj? scratch
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/1/2018, 10:42

kic wrote:
mogli ste to sve stavljati na jednu temu o toj seriji, jer bih to citao tek kad je zavrsim, ovako sam na 5. epizodi tek..

Oprosti, mislila sam da sam jedina koja seriju gleda u rijetkim pauzama pa sam pretpostavila da su je svi vec dovrsili prije mene. Osim toga, ucinilo mi se da bi Mativka mogla reci koju o onome sto je odgledala, ali vidim da nije zainteresirana za dijalog u kojem Aben nema rijeci. :-P

Uglavnom, ne otvara mi se zaseban topic na kojem cu (bez Veg) voditi monologe. Osim ako se Gnjec ne misli pridruziti. U tom slucaju, ako ti se da, izvuci ovih par upisa pa prebaci na Film i serije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 11/1/2018, 10:56

mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:
A, ča to točno? :)
pa da nisi mislila na seks:)
Kakvo ti to mišljenje imaš o meni? :)
Na sex pomislim samo kada ga ti spomeneš :)
Zna se, sex je sex, a natezanje je natezanje :)))))
daj molin te lipo, meni je seks* ča i liječenim alkoholičarima vino, a ti mi stalno pokušavaš ubociti nešto seksualno i tako isprovocirati relapse.


*razgovor o seksu
Molin ja tebe lipo,
Nemoj mi te fore prodavati, pa nisan ti ja dite :) Prihvaćanje istine će te osloboditi. :)
jo ne zun koliko godin imoš

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 11/1/2018, 10:58

mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:Zašto narod dozvoljava donošenje bolesnih zakona?
pa vi etatisti stalno trubite da je norod na izborimo do legitimitet zakonodavcu.

užasan zakon, 
a pazi agendu;

U Velikoj Britaniji zaštita djece utemeljena je na liberalnom stajalištu da siromašne obitelji i samohrane majke nisu u stanju biti dobri roditelji.




dakle na liberalnom stajalištu. jedini ki se moru suprotstaviti ovon ludilu su liberali. a njih se izravno okrivljuje.


left is the state, state is the left
Narod daje legitimitet u dobroj vjeri. To što narod bude prevaren od strane onih u koje su imali povijerenje, to je druga priča. Vlast je slast u kojoj se često gube moralni kompasi.

Uvijek se za nešto pronađe krivac, a rijetko kad je to osobna odgovornost.
odokle ti da je norod prevaren?
zakonodavac čini točno ono ča norod želi, uzimo dicu nesposobnin roditeljima jer norod zno bolje ča dici tribo.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 11/1/2018, 10:58

mativka wrote:
kic wrote:
jedan jedini, Rick Sanchez ! :D
Tko je taj? :scratch:
mad scientist

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/1/2018, 10:59

Gnječ wrote:
Yet, nothing quite so catastrophic occurs in Dark, and Jonas is catapulted to what we can all guess is a dystopian 2052, 33 years from his own 2019 and 66 years from 1986, the year he first travels to in “Alpha.” Interestingly, that future-finding form of time travel is theoretically possible, as Meyer explained, “Time is considered to be more of a dimension that’s constantly flowing forward. It’s shown that you could basically time travel, but only forward.” Yet, technically, that means Jonas' initial trip back to the '80s shouldn’t have happened. “It’s still not even really shown you can go back in time,” the PhD candidate said. “That might be completely impossible in general.”
But, since Older Jonas did set off that cesium-powered machine — which, Meyer pointed out “is [actually] just a pretty standard radioactive material” — in 1986, all three time periods start to experience bizarre electrical activity. In the Dark world that could hypothetically be possible, since the premise claims “that one single hotspot in that cave is basically all three times at once.” So, if something happens during one of those times, it happens in all three.

By the end of Dark, it's officially four times, as Jonas is squarely in the future from where his older self hails. Surmising the final seconds of “Alpha,” Meyer said, “What I thought at the end was that Older Jonas created an entirely new wormhole. You had the initial one caused by the nuclear plant, he might have destroyed that one, but then made another one, creating a loop.” A loop that technically shouldn't be possible due to the best-known theories on time travel, but a loop nonetheless.
All in all, Dark's science is obviously more thoughtful than whatever's going on in Hawkins, but a documentary the German thriller is not.

http://www.refinery29.com/2017/12/185318/dark-ending-time-travel-wormhole-season-1-finale-netflix

Procitala!

E sad, iako je u prijevodu cesto pisalo "crna rupa", zbog Trinity knota i Tannhausenove knjige, uvijek sam pomisljala na crvotocinu, tako da taj dio s crnom rupom iz clanka nisam ni uzimala kao neki ozbiljan prigovor. Ovaj dio u kojem fizicar spominje novu vremensku petlju posebno me se dojmio iz razloga sto me je iznenadilo daljnje putovanje kroz vrijeme. Nekako, tijekom sezone, mislila sam da su zahvacena samo ta tri vremenska razdoblja. 1986. bi bila referentna tocka, buduci da se te godine dogodila katastrofa u nuklearnoj elektrani koja je za posljedicu imala pojavu portala. Njena proslost, 1953., te njena buducnost, 2019.

Medjutim, buduci da se Jonas nasao u 2052., to me je nagnalo na razmisljanje da ne znamo dokle ide ta vremenska petlja, koliko daleko seze u buducnost i proslost. U principu, Noah bi tako mogao biti i iz daleke buducnosti, kao i iz daleke proslosti. Nekako mi se cini da nije stvorena nova vremenska petlja, vec da se stara proteze u nedogled.

Dakle, mozda je ta prosirena vremenska petlja posljedica stvaranja nove crvotocine. Sto se desava ako imamo dvije crvotocine?


Last edited by Ithildin on 11/1/2018, 11:08; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/1/2018, 11:06

Ithildin wrote:
Gnječ wrote:
Yet, nothing quite so catastrophic occurs in Dark, and Jonas is catapulted to what we can all guess is a dystopian 2052, 33 years from his own 2019 and 66 years from 1986, the year he first travels to in “Alpha.” Interestingly, that future-finding form of time travel is theoretically possible, as Meyer explained, “Time is considered to be more of a dimension that’s constantly flowing forward. It’s shown that you could basically time travel, but only forward.” Yet, technically, that means Jonas' initial trip back to the '80s shouldn’t have happened. “It’s still not even really shown you can go back in time,” the PhD candidate said. “That might be completely impossible in general.”
But, since Older Jonas did set off that cesium-powered machine — which, Meyer pointed out “is [actually] just a pretty standard radioactive material” — in 1986, all three time periods start to experience bizarre electrical activity. In the Dark world that could hypothetically be possible, since the premise claims “that one single hotspot in that cave is basically all three times at once.” So, if something happens during one of those times, it happens in all three.

By the end of Dark, it's officially four times, as Jonas is squarely in the future from where his older self hails. Surmising the final seconds of “Alpha,” Meyer said, “What I thought at the end was that Older Jonas created an entirely new wormhole. You had the initial one caused by the nuclear plant, he might have destroyed that one, but then made another one, creating a loop.” A loop that technically shouldn't be possible due to the best-known theories on time travel, but a loop nonetheless.
All in all, Dark's science is obviously more thoughtful than whatever's going on in Hawkins, but a documentary the German thriller is not.

http://www.refinery29.com/2017/12/185318/dark-ending-time-travel-wormhole-season-1-finale-netflix

Procitala!

E sad, iako je u prijevodu cesto pisalo "crna rupa", zbog Trinity knota i Tannhausenove knjige, uvijek sam pomisljala na crvotocinu, tako da taj dio s crnom rupom iz clanka nisam ni uzimala kao neki ozbiljan prigovor. Ovaj dio u kojem fizicar spominje novu vremensku petlju posebno me se dojmio iz razloga sto me je iznenadilo daljnje putovanje kroz vrijeme. Nekako, tijekom sezone, mislila sam da su zahvacena samo ta tri vremenska razdoblja. 1986. bi bila referentna tocka, buduci da se te godine dogodila katastrofa u nuklearnoj elektrani koja je za posljedicu imala pojavu portala. Njena proslost, 1953., te njena buducnost, 2019.

Medjutim, buduci da se Jonas nasao u 2052., to me je nagnalo na razmisljanje da ne znamo dokle ide ta vremenska petlja, koliko daleko seze u buducnost i proslost. U principu, Noah bi tako mogao biti i iz daleke buducnosti, kao i iz daleke proslosti. Nekako mi se cini da nije stvorena nova vremenska petlja, vec da se stara proteze u nedogled.

sve se događa odjednom u tri različita vremena i prostora i svaki utječe na ostala dva istovremeno  ali u različito vrijeme. vremenskih petlja može biti beskonačno mnogo evo samo tri vremenske petlje:

Denkverbot - Page 16 Dark-netflix-logo
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/1/2018, 11:10

Pa to i velim, jer sve tri godine postaju time referentne tocke onog Trinity knota pa, time, svaka godina proteze se 33godine u proslost i buducnost. Tako mozemo ici do same pojave svemira.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 11/1/2018, 11:13


cekaj cekaj, prebacit cu damit xD
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/1/2018, 11:14

Ithildin wrote:Pa to i velim, jer sve tri godine postaju time referentne tocke onog Trinity knota pa, time, svaka godina proteze se 33godine u proslost i buducnost. Tako mozemo ici do same pojave svemira.

Ili, jednostavnije receno, svaka od te tri godine postaje tocka novih Trinity knotova, odnosno, novih vremenskih petlji. I tako se fraktalno sire.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 11/1/2018, 11:15


jucer slusam Bandica na radiu, neko strajk u Holdingu ne znam? veli on: da je ovo privatno poduzece, to bi samo jednom mogli napraviti! :D
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/1/2018, 11:21

kic wrote:
cekaj cekaj, prebacit cu damit xD

Okej, znaci opet monolozi. Ali danas mi je barem sinulo na koji bi nacin fizikalni zakoni podrzavali fatalizam.

:-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/1/2018, 11:25

Ithildin wrote:
kic wrote:
mogli ste to sve stavljati na jednu temu o toj seriji, jer bih to citao tek kad je zavrsim, ovako sam na 5. epizodi tek..

Oprosti, mislila sam da sam jedina koja seriju gleda u rijetkim pauzama pa sam pretpostavila da su je svi vec dovrsili prije mene. Osim toga, ucinilo mi se da bi Mativka mogla reci koju o onome sto je odgledala, ali vidim da nije zainteresirana za dijalog u kojem Aben nema rijeci. :-P

Uglavnom, ne otvara mi se zaseban topic na kojem cu (bez Veg) voditi monologe. Osim ako se Gnjec ne misli pridruziti. U tom slucaju, ako ti se da, izvuci ovih par upisa pa prebaci na Film i serije.
Ma neee.
Nije u tome stvar. Ja nisam rječita osoba poput vas i ne znam prenijeti misli na tako lijep način. Kod mene se sve svodi na rečenicu, dvije. Forma foruma nije za mene i toga sam svjesna, no ipak sam tu.
S Abendom je lako jer se ionako ne doživljavamo ozbiljno, a i navikli su na mene (on i Kic) pa više ne obraćaju pažnju na stil :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/1/2018, 11:26

Meni je drago što ste tu. I volim šarolike teme. Uvijek se netko može nadovezati na nekoga.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 16 of 50 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 33 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum