ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 17 of 50 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 33 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Thu 11 Jan - 11:26

Meni je drago što ste tu. I volim šarolike teme. Uvijek se netko može nadovezati na nekoga.

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Thu 11 Jan - 11:28

Ithildin wrote:
kic wrote:
cekaj cekaj, prebacit cu damit xD

Okej, znaci opet monolozi. Ali danas mi je barem sinulo na koji bi nacin fizikalni zakoni podrzavali fatalizam.

:-)
pa fatalizam je samo aspekt determinizma, koji je takov kakov je radi fizike.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Thu 11 Jan - 11:29

kic wrote:
jucer slusam Bandica na radiu, neko strajk u Holdingu ne znam? veli on: da je ovo privatno poduzece, to bi samo jednom mogli napraviti! :D
jel, al isto ih ne će privatizirati, 
samo in šalje poruku whos their daddy

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Thu 11 Jan - 11:35

aben wrote:
kic wrote:
jucer slusam Bandica na radiu, neko strajk u Holdingu ne znam? veli on: da je ovo privatno poduzece, to bi samo jednom mogli napraviti! :D
jel, al isto ih ne će privatizirati, 
samo in šalje poruku whos their daddy

bilo bi bolje da ga najavljuju ovak: Milostivi Knez Svih Dzepova, porucuje po #12345 put da rjesava problem koji je stvorio tako da vas spasava od zle slobode i odgovornosti za vasa djela, tako sto ce privremeno rijesiti problem vasim novcem..

Hail Cezar
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Thu 11 Jan - 11:37


mislim, ne zelim nikog tjerati s teme, slobodno pricajte o seriji.. ali nekako je vise fora kad ima svoje mjesto, pa se pridruzi i neko sa strane..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Thu 11 Jan - 12:05

mativka wrote:
Ithildin wrote:
kic wrote:
mogli ste to sve stavljati na jednu temu o toj seriji, jer bih to citao tek kad je zavrsim, ovako sam na 5. epizodi tek..

Oprosti, mislila sam da sam jedina koja seriju gleda u rijetkim pauzama pa sam pretpostavila da su je svi vec dovrsili prije mene. Osim toga, ucinilo mi se da bi Mativka mogla reci koju o onome sto je odgledala, ali vidim da nije zainteresirana za dijalog u kojem Aben nema rijeci. :-P

Uglavnom, ne otvara mi se zaseban topic na kojem cu (bez Veg) voditi monologe. Osim ako se Gnjec ne misli pridruziti. U tom slucaju, ako ti se da, izvuci ovih par upisa pa prebaci na Film i serije.
Ma neee.
Nije u tome stvar. Ja nisam rječita osoba poput vas i ne znam prenijeti misli na tako lijep način. Kod mene se sve svodi na rečenicu, dvije. Forma foruma nije za mene i toga sam svjesna, no ipak sam tu.
S Abendom je lako jer se ionako ne doživljavamo ozbiljno, a i navikli su na mene (on i Kic) pa više ne obraćaju pažnju na stil :)

Ma jooj, rjecita si ti i znas jako lijepo otvoriti temu u razlicitim smjerovima, Mate. Ako ti se bude pisalo, jednostavno pisi. :-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Thu 11 Jan - 12:09

mativka wrote:Meni je drago što ste tu. I volim šarolike teme. Uvijek se netko može nadovezati na nekoga.

Da budem iskrena, i meni se najvise svidjaju saroliki topici. Mislim da je na ovom forumu premalo ljudi za posebne teme pa se bez ovakvih poput Denkverbota sve razvodni. Uzmi Twin Peaks. Osim Veg i mene, gotovo nitko nije nista manje povrsno komentirao.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Thu 11 Jan - 12:09

aben wrote:
Ithildin wrote:
kic wrote:
cekaj cekaj, prebacit cu damit xD

Okej, znaci opet monolozi. Ali danas mi je barem sinulo na koji bi nacin fizikalni zakoni podrzavali fatalizam.

:-)
pa fatalizam je samo aspekt determinizma, koji je takov kakov je radi fizike.


Ne. Ono sto smatramo pod determinizmom jest "kauzalni slijed" ili svako djelovanje dovodi do nekog ucinka. Stvari se ne desavaju naprosto vec imaju svoj uzrok ili, ako su u pitanju motivi, razlog. Dakle, determinizam = uzrok/razlog -> posljedice/ucinka

Fatalizam, s druge strane, nalikuje determinizmu, ali samo kozmeticki. Kod fatalizma svo je nase djelovanje kauzalno inertno, sto znaci da sto god ucinili, uvijek ce doci do unaprijed odredjenog ucinka. Nasa je buducnost fiksna, nemoguce ju je promijeniti. Cak i nase znanje o buducnosti ne mijenja je, buduci da ce nasi pokusaji mijenjanja "vidjene" buducnosti (recimo, vremenskim putovanjem ili prekognicijom) upravo dovesti do pojave takve buducnosti.

Sve sto determinizam implicira jest, ako ne zelis negativne ucinke/posljedice, neces ciniti odredjena djelovanja pa nece doci do njih.

Fatalizam implicira da ce doci do odredjenih ucinaka/posljedica stogod ti ucinio ili ne ucinio.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Thu 11 Jan - 12:36

neka moja promišljanja ovako na brzinu a palo mi na pamet gledajući seriju i čitajući tu postove...

kad se rodiš je krug - universe. čim se nešto desi postaje multiverse i tako se multiplicira tokom života.

primjer:

Denkverbot - Page 17 Rose_construction

isto to postoji u Svemiru, vodik je prvi i jedini element u Svemiru od vodika su nastali svi ostali elementi počev od helija pa na dalje.

svi postoje sada i prije i ubuduće će postojati možda još elemenata nama ovdje nepoznatih ali ima kraj stvaranju novih elemenata kad se zvijezda pretvori u black hole crnu rupu?

a jebiga malo je to teško objasniti.

crvotočine mogu biti mikroskopske da tek samo misli mogu putovati crvotočinama.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Thu 11 Jan - 14:06

Denkverbot - Page 17 26855810

tko je ukral zimu..

mjesto koje sam jučer očistio sad opet oskvrnuto vrećicom iz pekare i jogurtom, dođe mi da miniram pojas uz potoke..  čak sam branik neki izvukao, doze i boce da ne spominjem, uhvatio sam smeće kak se igra i skače u vodi..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Thu 11 Jan - 14:59

Ithildin wrote:
aben wrote:
Ithildin wrote:
kic wrote:
cekaj cekaj, prebacit cu damit xD

Okej, znaci opet monolozi. Ali danas mi je barem sinulo na koji bi nacin fizikalni zakoni podrzavali fatalizam.

:-)
pa fatalizam je samo aspekt determinizma, koji je takov kakov je radi fizike.


Ne. Ono sto smatramo pod determinizmom jest "kauzalni slijed" ili svako djelovanje dovodi do nekog ucinka. Stvari se ne desavaju naprosto vec imaju svoj uzrok ili, ako su u pitanju motivi, razlog. Dakle, determinizam = uzrok/razlog -> posljedice/ucinka

Fatalizam, s druge strane, nalikuje determinizmu, ali samo kozmeticki. Kod fatalizma svo je nase djelovanje kauzalno inertno, sto znaci da sto god ucinili, uvijek ce doci do unaprijed odredjenog ucinka. Nasa je buducnost fiksna, nemoguce ju je promijeniti. Cak i nase znanje o buducnosti ne mijenja je, buduci da ce nasi pokusaji mijenjanja "vidjene" buducnosti (recimo, vremenskim putovanjem ili prekognicijom) upravo dovesti do pojave takve buducnosti.

Sve sto determinizam implicira jest, ako ne zelis negativne ucinke/posljedice, neces ciniti odredjena djelovanja pa nece doci do njih.

Fatalizam implicira da ce doci do odredjenih ucinaka/posljedica stogod ti ucinio ili ne ucinio.

a ki ste to vi, ki smatrate?
ka jo rečin determinizam, unda mislin na determinizam, hard determinism. nema izbora, sve je riješeno u trenutku nastanka svemira. fatalisti su samo pošteni i dosljedni deterministi.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Thu 11 Jan - 15:00

kic wrote:

tko je ukral zimu..

mjesto koje sam jučer očistio sad opet oskvrnuto vrećicom iz pekare i jogurtom, dođe mi da miniram pojas uz potoke..  čak sam branik neki izvukao, doze i boce da ne spominjem, uhvatio sam smeće kak se igra i skače u vodi..
zoč čistiš ničiju zemlju

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Thu 11 Jan - 15:52


aj lajk nejčr
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Thu 11 Jan - 16:27

kic wrote:
aj lajk nejčr
pa dojdi meni kolo kuće malo sređivati

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Thu 11 Jan - 16:42


predictable odg :^^

free will.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Thu 11 Jan - 16:59

kic wrote:
predictable odg :^^

free will.
ki šporkivo prirodu je heroj,
ki je spašavo je beta


free willie
Denkverbot - Page 17 Free-willy-dong-art

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Thu 11 Jan - 17:00


idiotizam.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Thu 11 Jan - 17:09

kic wrote:
idiotizam.
We must conclude, therefore, that far from being a public enemy, the litterer is actually a hero. 


https://mises.org/library/defending-litterer

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Thu 11 Jan - 18:02

Ithildin wrote:
Uzmi Twin Peaks. Osim Veg i mene, gotovo nitko nije nista manje povrsno komentirao.
Stalno ga izbjegavam iz straha da si ne pokvarim sjećanje i osjećaje vezane uz davna vremena :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Thu 11 Jan - 18:03

aben wrote:
kic wrote:
predictable odg :^^

free will.
ki šporkivo prirodu je heroj,
ki je spašavo je beta


free willie
Denkverbot - Page 17 Free-willy-dong-art
Ma, gle jadnička!
Oslobodimo Willia!:)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Thu 11 Jan - 20:16

aben wrote:
kic wrote:
idiotizam.
We must conclude, therefore, that far from being a public enemy, the litterer is actually a hero. 


https://mises.org/library/defending-litterer

zaključak izvučen iz šupka svijeta..

kao prvo, totalno antropocentričan pogled koji ne uzima u računicu da je svijet povezan ekosustav, ako zatrpamo potok auto-branicima sumnjam da ćemo to proslaviti kao herojsko djelo? i sam kaže da nema rješenje za ovo, ali bitno je da smatra da je bolje sve vezati za trošak i interes za održavanje u privatnim rukama nego u državnim gdje ne znamo ništa, ajde dobro, inače, ad hoc članak čovjeka koji svoj model želi primijeniti na sve živo..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 17 of 50 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 33 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum