ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza - Page 5 Empty Re: Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza

Post by Guest 7/1/2018, 10:34

moze.. :cleanteeth

Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza - Page 5 Empty Re: Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza

Post by RayMabus 7/1/2018, 10:37

pismejker wrote:moze.. :cleanteeth
Normalno, igrat ćemo se onda liberalizma ali na moj način, ja te stavim na vješala i onda te liberalno pustim da slobodni pad učini svoje
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza - Page 5 Empty Re: Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza

Post by Guest 7/1/2018, 10:38

pismejker wrote:
RayMabus wrote:
pismejker wrote:
RayMabus wrote:Tko je blesav radit, fino niks žena, djeca, lagano hrpa nekretnina u pozadini i šta sad tu filozofirate o nekoj crkavici za kikiriki
koliko Longi imas para mjesecno za trosenje?
A nemam pojma, ako misliš trenutno ima nekih trideset tisuća kuna na kartici i štednji ali imam i dva stana koji vise tj jedan stari iznajmljuje plus zemlje pun kurac

Pazi ovi liberali pričaju šta pričaju, ja samo kažem da je to super samo ako imaš djecu nemogu oni gladovati mjesecima dok ti letiš okolo drkajući njihove liberalne metode

Može i to čoiče ali nemoj mi onda uletit sa nu vidi nema evropljana treba uvest crnce

Znaš pustit ću vas još malo a onda ću vam ispali metak u čelo jer mi od domovine radite Zimbabve
:aw
To na kartici se ne broji..ja imam oko 25000 na EC kartici,Ojrova naravno..ali to ne brojim..drzim kao staš,za dva kredita koja placam,kao garanciju,i za prilicno nisku kamatu za kredite...
Trosim mjesecno...puno...volim trositi...trenutna mi je zarada sto sa bratom iz Svicarske radimo..nije malo,s obzirom da ladim jaja i ucim..skolu zavrsavam ove godine i onda idem odradjivati stipendiju,paralelno posel sa bratom ostaje u slobodno vrijeme..cak mi pada na pamet da odradim pola vremena za otplatu stipendije,a pola platim taman da uhvatim neke dobre i bolje veze i poznanstva..naravno bez pravog znanja,od toga nes imati ladne vode..znanje ipak presudjuje,a ako ga imas,onda je dobro biti blizu vatri..da se ugrijes.. lol!

pa ti si non stop na forumu! kada i kako stigneš učiti?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza - Page 5 Empty Re: Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza

Post by RayMabus 7/1/2018, 10:41

RayMabus wrote:
pismejker wrote:moze.. :cleanteeth
Normalno, igrat ćemo se onda liberalizma ali na moj način, ja te stavim na vješala i onda te liberalno pustim da slobodni pad učini svoje
Dat ću im tu slobodu kojoj toliko teže, osloboditi ću ih okova materijalnog svijeta, bit će slobodni od toga, letite u nebo
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza - Page 5 Empty Re: Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza

Post by RayMabus 7/1/2018, 10:45

Liberali su debili, sloboda nepostoji bez barijera znači barijere su bitnije od slobode

Očeš lakše da ljudi minjaju radna mjesta?

Pa ništa lakše, doneseš zakon da nitko nemože dat sebi otkaz dok poslodavac to neodlući

Odma sutra ustanak masa sa transparentima OĆEMO OTKAZE
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza - Page 5 Empty Re: Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza

Post by jastreb 7/1/2018, 10:46

Hrvati uopće nemaju institucionalizirani strah od otkaza.

Pravi majstor svog zanata uopće se ne boji otkaza. naprotiv,on okolo snima i ispituje,gdje bi mogao naći gazdu koji bolje plaća.

Strah od otkaza imaju uglavnom,ili isključivo uhljebi u državnim firmama.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza - Page 5 Empty Re: Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza

Post by Guest 7/1/2018, 10:49

Gnječ wrote:
pismejker wrote:
RayMabus wrote:
pismejker wrote:
RayMabus wrote:Tko je blesav radit, fino niks žena, djeca, lagano hrpa nekretnina u pozadini i šta sad tu filozofirate o nekoj crkavici za kikiriki
koliko Longi imas para mjesecno za trosenje?
A nemam pojma, ako misliš trenutno ima nekih trideset tisuća kuna na kartici i štednji ali imam i dva stana koji vise tj jedan stari iznajmljuje plus zemlje pun kurac

Pazi ovi liberali pričaju šta pričaju, ja samo kažem da je to super samo ako imaš djecu nemogu oni gladovati mjesecima dok ti letiš okolo drkajući njihove liberalne metode

Može i to čoiče ali nemoj mi onda uletit sa nu vidi nema evropljana treba uvest crnce

Znaš pustit ću vas još malo a onda ću vam ispali metak u čelo jer mi od domovine radite Zimbabve
:aw
To na kartici se ne broji..ja imam oko 25000 na EC kartici,Ojrova naravno..ali to ne brojim..drzim kao staš,za dva kredita koja placam,kao garanciju,i za prilicno nisku kamatu za kredite...
Trosim mjesecno...puno...volim trositi...trenutna mi je zarada sto sa bratom iz Svicarske radimo..nije malo,s obzirom da ladim jaja i ucim..skolu zavrsavam ove godine i onda idem odradjivati stipendiju,paralelno posel sa bratom ostaje u slobodno vrijeme..cak mi pada na pamet da odradim pola vremena za otplatu stipendije,a pola platim taman da uhvatim neke dobre i bolje veze i poznanstva..naravno bez pravog znanja,od toga nes imati ladne vode..znanje ipak presudjuje,a ako ga imas,onda je dobro biti blizu vatri..da se ugrijes.. lol!

pa ti si non stop na forumu! kada i kako stigneš učiti?
nepratis sto sam pisao....dIPLOMA je ono sto mi treba,znanje vec posjedujem,naravno uvijek ima nesto novo,a brat bratu,ukupno vrijeme na forumu i nisam puno..
ŽInteligencija i prijemcivost za sticanje znanja su ipak ono najbitnije.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza - Page 5 Empty Re: Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza

Post by Guest 7/1/2018, 10:54

jastreb wrote:Hrvati uopće nemaju institucionalizirani strah od otkaza.

Pravi majstor svog zanata uopće se ne boji otkaza. naprotiv,on okolo snima i ispituje,gdje bi mogao naći gazdu koji bolje plaća.

Strah od otkaza imaju uglavnom,ili isključivo uhljebi u državnim firmama.

Pitanje;
Dobila sam posao i radim 3 mjeseca. Ugovor potpisujem svaki mjesec. Nakon 3 godine produživanja mjesec po mjesec, uzima li poslodavac radnika za stalni radni odnos ili mu mora dati otkaz?

Odgovor;
Sukladno odredbama članka 10. Zakona o radu, ugovor o radu se može iznimno sklopiti na određeno vrijeme koje je određeno rokom, izvršenjem određenog posla ili nastupanjem određenog događaja. Ako je ugovor o radu na određeno vrijeme sklopljen u trajanju kraćem od tri godine, ukupno trajanje sklopljenih ugovora o radu ne može biti neprekinuto duže od tri godine, osim u iznimnim slučajevima. Poslodavac s istim radnikom može sklopiti svaki sljedeći uzastopni ugovor o radu na određeno vrijeme samo ako za to postoji objektivan razlog koji u tom ugovoru mora biti naveden. Prekid između dva uzastopna ugovora o radu na određeno vrijeme sklopljena između istog poslodavca i radnika kraći od dva mjeseca ne smatra ne smatra se prekidom. Bitno je napomenuti da ako je ugovor o radu na određeno vrijeme sklopljen protivno odredbama Zakona o radu ili ako radnik nastavi raditi kod poslodavca i nakon isteka vremena za koje je ugovor sklopljen, smatra se da je ugovor sklopljen na neodređeno vrijeme.
Dakle, poslodavac nije dužan nakon tri godine rada radnika temeljem ugovora o radu na određeno vrijeme zaposliti radnika na neodređeno vrijeme. Međutim, u tom slučaju poslodavac radniku nije dužan niti uručiti otkaz ugovor o radu, jer ugovor o radu na određeno vrijeme prestaje istekom ugovora, a ne otkazom, pa stoga otkaz ugovora o radu na određeno vrijeme nije niti potreban.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza - Page 5 Empty Re: Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza

Post by Guest 7/1/2018, 10:55

pismejker wrote:
Gnječ wrote:
pismejker wrote:
RayMabus wrote:
pismejker wrote:
koliko Longi imas para mjesecno za trosenje?
A nemam pojma, ako misliš trenutno ima nekih trideset tisuća kuna na kartici i štednji ali imam i dva stana koji vise tj jedan stari iznajmljuje plus zemlje pun kurac

Pazi ovi liberali pričaju šta pričaju, ja samo kažem da je to super samo ako imaš djecu nemogu oni gladovati mjesecima dok ti letiš okolo drkajući njihove liberalne metode

Može i to čoiče ali nemoj mi onda uletit sa nu vidi nema evropljana treba uvest crnce

Znaš pustit ću vas još malo a onda ću vam ispali metak u čelo jer mi od domovine radite Zimbabve
:aw
To na kartici se ne broji..ja imam oko 25000 na EC kartici,Ojrova naravno..ali to ne brojim..drzim kao staš,za dva kredita koja placam,kao garanciju,i za prilicno nisku kamatu za kredite...
Trosim mjesecno...puno...volim trositi...trenutna mi je zarada sto sa bratom iz Svicarske radimo..nije malo,s obzirom da ladim jaja i ucim..skolu zavrsavam ove godine i onda idem odradjivati stipendiju,paralelno posel sa bratom ostaje u slobodno vrijeme..cak mi pada na pamet da odradim pola vremena za otplatu stipendije,a pola platim taman da uhvatim neke dobre i bolje veze i poznanstva..naravno bez pravog znanja,od toga nes imati ladne vode..znanje ipak presudjuje,a ako ga imas,onda je dobro biti blizu vatri..da se ugrijes.. lol!

pa ti si non stop na forumu! kada i kako stigneš učiti?
nepratis sto sam pisao....dIPLOMA je ono sto mi treba,znanje vec posjedujem,naravno uvijek ima nesto novo,a brat bratu,ukupno vrijeme na forumu i nisam puno..
ŽInteligencija i prijemcivost za sticanje znanja su ipak ono najbitnije.. :cleanteeth

onda si ti genije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza - Page 5 Empty Re: Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza

Post by RayMabus 7/1/2018, 10:58

Pusti liberale to je hrpa kretena, treba nam zakon da radnik nemože sebi dati otkaz dok poslodavac to neodlući, malo robovlasništva
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza - Page 5 Empty Re: Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza

Post by Guest 7/1/2018, 11:03

RayMabus wrote:Pusti liberale to je hrpa kretena, treba nam zakon da radnik nemože sebi dati otkaz dok poslodavac to neodlući, malo robovlasništva

treba uvest porez na besposličarenje nezaposlenima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza - Page 5 Empty Re: Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza

Post by RayMabus 7/1/2018, 11:03

Iza tih liberala stoje kapitalisti koji oće jeftinu radnu snagu sada i odma

Pa eto novi zakon radnik ne smije sebi dati otkaz dok poslodavac to neodlući

Oš radit u državnom sektoru?

Nema problema, evo ti kikiriki i nemaš pravo dat sebi otkaz
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza - Page 5 Empty Re: Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza

Post by RayMabus 7/1/2018, 11:09

RayMabus wrote:Iza tih liberala stoje kapitalisti koji oće jeftinu radnu snagu sada i odma

Pa eto novi zakon radnik ne smije sebi dati otkaz dok poslodavac to neodlući

Oš radit u državnom sektoru?

Nema problema, evo ti kikiriki i nemaš pravo dat sebi otkaz
Odo malo u drva, treba za grijanje a vi lipo razmišljate o ovom načinu gledanja, stavim ti da idući po godine uvik nemaš pravo na otkaz, baš me brige, malo odma u startu gledati kolika je plaća a ne skakati okolo
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza - Page 5 Empty Re: Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza

Post by RayMabus 7/1/2018, 11:19

Nađeš radnika, on radi, otvori mu se nova solucija i bjež

Ma nemoj majke ti, čim najaviš otkaz idućih pola godine ja ti mogu blokirati novo zaposlenje

Eto sad dođi kod mene radit, ako neš ovo izvoli izić, vrata su ti tamo
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza - Page 5 Empty Re: Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza

Post by catabbath 7/1/2018, 11:45

jastreb wrote:Hrvati uopće nemaju institucionalizirani strah od otkaza.

Pravi majstor svog zanata uopće se ne boji otkaza.

Majstor lupanja pečata.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-22


Back to top Go down

Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza - Page 5 Empty Re: Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza

Post by Guest 7/1/2018, 13:30

jastreb je sušinstki u pravu. kada je netko spretan u svojoj branši(bilo koja branša) nema za njega straha od otkaza i da neće naći novi posao.

ekipa u privatnom sektoru u RH je navikla dobijati otkaz i tražiti nove poslove.

zamisli da neki lupač pečata dobije otkaz.. mislim ja sam bio za 1600kn prije par godina u državnom sektoru, to mi doslovno spržena godina dana, a nas su mulce slali da radimo 10ak različitih poslova. ostali veze nemaju, rade 1-2 jednostavna posla, 40godina, 2jednostavna posla koja nikome netrebaju, a oni ih rade uru dvije dnevno i čekaju kraj radnog dana

kurac da takoj osobi daš otkaz, kao da bolesnika isključiš sa aparata..

a RH pravi od nacije debile, navlači ih na državnu sisu na pare gdje ljudi postaju invalidi, a onda kada imaš puno invalida u naciji ode sve ukurac
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza - Page 5 Empty Re: Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza

Post by catabbath 7/1/2018, 13:52

Pinochet wrote: a oni ih rade uru dvije dnevno i čekaju kraj radnog dana

To im je kao neki zagarantirani prihod. A onda odmorni mogu ići raditi neki svoj privatni business koji im donosi extra prihod u vidu turizma, poljoprivrede, instrukcija na crno i sl. A mi u privatnom sektoru smo cili dan na poslu i onda kad finiš si u principu umoran za bilo šta drugo scratch
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-22


Back to top Go down

Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza - Page 5 Empty Re: Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza

Post by catabbath 7/1/2018, 13:53

I onda govore kako im je teško a u principu sve šta moraju napraviti je pojaviti se na radnom mistu.

_________________
Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza - Page 5 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-22


Back to top Go down

Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza - Page 5 Empty Re: Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza

Post by Trinity 8/1/2018, 17:03

epikur37 wrote:
Triny wrote:
Najradije bi na jednom radnom mjestu proveli cijeli radni vijek.

Pa za većinu ljudi je to ok, zašto i ne bi.

Nije svatko rođen za poslovno-privatne akrobacije, većina nisu.
Pa većina ljudi smatra da im to poslodavac treba osigurati.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza - Page 5 Empty Re: Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza

Post by Trinity 8/1/2018, 17:05

epikur37 wrote:
aben wrote:
epikur37 wrote:
aben wrote:
epikur37 wrote:

Ono kad se netko navuče na nešto :)

jel to nešto ko ka neko čito le monde diplomatik?

ne čitam to više
ok, al ča ne vidiš analogiju?

Ne ni tad se nisam bio navukao....

naša triny samo zadnjih 50 tena je samo prijenos s libertala :)

a ono škicni malo i drugdje
Šta ću kad me ne zanimaju teme ko koga i kako jebe, da prostiš.
To su tvoje teme.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza - Page 5 Empty Re: Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza

Post by Trinity 8/1/2018, 17:08

Regoč wrote:
Triny wrote:Hrvati ne podržavaju otpuštanja u javnom, a ni privatnom sektoru jer im je žao tih ljudi.
Kažu da su službenici u javnom sektoru zaštićeni kao koale. Tamo se otkaz skoro pa i ne može dobiti, a plaća je fiksna i sjeda svaki mjesec neovisno o kvaliteti i kvantiteti obavljenog posla. Zapitajte se je li to glavni uzrok gomile loših iskustava s cjelokupnom hobotnicom državnog aparata i kakva su s druge strane iskustva kada prihod pružatelja usluge direktno ovisi o zadovoljstvu kupaca, što je slučaj u privatnom sektoru na slobodnom tržištu.
Eto, da se suglasim s drugaricom forumašicom.
Mama ti je drugarica.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza - Page 5 Empty Re: Hrvati su institucionalizirali strah od otkaza

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum