ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Franjo, hvala ti što si nas proterao.

Page 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Franjo, hvala ti što si nas proterao.  - Page 2 Empty Re: Franjo, hvala ti što si nas proterao.

Post by Guest 6/9/2017, 11:40

vuksadinare wrote:
Braća wrote:
vuksadinare wrote:....lik zabrijao....kao prvo nitko srbiuma nije nudio da na papiru potpisu lojalnost osim pripadnicima policije odnosno tada milicije kada se osnovao hrvatski mup ili policija...sto je normalno...jer su takva vremena bila...nitko nikog na nista nije silio...ali obicni građani nisu pozvani da potpisu lojalnost..svatko ej imao izbora ostati ili otici...moj susjed srbin milicajac vec sam tu pisoa o njemu iz loznice ostao je...makar je otisao u mirovinu prije rata 1989 godine...ovaj prica gluposti


istinu zborim


jeste, dabome. kao ona ,,istina'' o 70-godišnjim ,,snajperistima'' po zagrebu koji su zatvarani po logorima na zagrebačkom velesajmu...

Guest
Guest


Back to top Go down

Franjo, hvala ti što si nas proterao.  - Page 2 Empty Re: Franjo, hvala ti što si nas proterao.

Post by RayMabus 6/9/2017, 11:40

Ma bez veze utekli iz vukojebine u velegrad
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Franjo, hvala ti što si nas proterao.  - Page 2 Empty Re: Franjo, hvala ti što si nas proterao.

Post by RayMabus 6/9/2017, 11:45

Da nije bilo Tuđmana oni nikad grada nebi vidjeli
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Franjo, hvala ti što si nas proterao.  - Page 2 Empty Re: Franjo, hvala ti što si nas proterao.

Post by RayMabus 6/9/2017, 11:51

Inače se ovdje na obali dešava jedan drugi fenomen koji nikakve veze sa tim vlajima nema

Ti fenomeni su slučajevi poput Ane Brnaruć tj one premijere

Kuće na obali

Mješani brakovi

Evo ovdje ispod mene cura iz Beograda moje godište došla živit

Baš beigrađanka a baba joj je odavde
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Franjo, hvala ti što si nas proterao.  - Page 2 Empty Re: Franjo, hvala ti što si nas proterao.

Post by RayMabus 6/9/2017, 11:52

Falite se tom Srbijom i beogradom a mladi vam iseljavaju

Eto čak i na obalu ovamo
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Franjo, hvala ti što si nas proterao.  - Page 2 Empty Re: Franjo, hvala ti što si nas proterao.

Post by Guest 6/9/2017, 11:53

Braća wrote:
Noor wrote:
Braća wrote:
Braća wrote:Ti si dobio tlo, prazno i jalovo, mi smo dobili Srbiju, život i osmjeh svoje djece. Zauvijek."


šljus Basketball
ništa Franjo nije dobio, samo si je vratio svoje :W
i svi zadovoljni, i vi i mi, svak na svom. ;)


svoje? kakve veze zagorac ima sa krajinom? :roll :D
kakva crna krajina? Benkovac je Hrvatska :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Franjo, hvala ti što si nas proterao.  - Page 2 Empty Re: Franjo, hvala ti što si nas proterao.

Post by vuksadinare 6/9/2017, 11:54

Braća wrote:
vuksadinare wrote:
Braća wrote:
vuksadinare wrote:....lik zabrijao....kao prvo nitko srbiuma nije nudio da na papiru potpisu lojalnost osim pripadnicima policije odnosno tada milicije kada se osnovao hrvatski mup ili policija...sto je normalno...jer su takva vremena bila...nitko nikog na nista nije silio...ali obicni građani nisu pozvani da potpisu lojalnost..svatko ej imao izbora ostati ili otici...moj susjed srbin milicajac vec sam tu pisoa o njemu iz loznice ostao je...makar je otisao u mirovinu prije rata 1989 godine...ovaj prica gluposti


istinu zborim


jeste, dabome. kao ona ,,istina'' o 70-godišnjim ,,snajperistima'' po zagrebu koji su zatvarani po logorima na zagrebačkom velesajmu...
pitaj crvenkastog jel potpisivao lojalnost....drugo prica o snajperistima je bila istinita....naravno nije se tu toliko radilo o proficima i slicno..nego vecinom i oficirima jna bivsim i tadasnjim odnosno o pokojem extremnom srbinu..koji ej htio postati 'junak srpstva'...sto se tice zagreba..tu se mahom radilo o kvartovima(trnje,pescenica) gdje je zivio znatan broj oficira jna ili srba..ne mogu reci d aje bilo u vecem obimu snajperisanaj ali neki su u samom zacetku bili sprijeceni mahom poradi vlastite gluposti ili neiskustva zato sam rekao da se nije radilo o proficima nego avanturistima ili fanaticima...recim lika snajperistu u kvartu ferenscica na pescenici u zagrebu...su copili jer je tip bio budala..to je bio osmi mjesec 1991 godine mislim pocetkom tog mjeseca..lik izasao iz stana sa snajperskom puskom i ko na korzu ili rivi pokusao odsetati na krov zgrade...no netko od susjeda je javio policiji....lik je inace bio porucnik u jna...bio je jos jedna poznati slucaj...na zagrebackoj savici naselju u trnju...gdje je jedan srbin(ne oficir) ispalio snajperski hitac prema tramvaju...te je budala sa puskom ostao na prozoru gledajuci da li je nekog pogodio i bio primjecen i uhicen...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99192
2015-09-08


Back to top Go down

Franjo, hvala ti što si nas proterao.  - Page 2 Empty Re: Franjo, hvala ti što si nas proterao.

Post by RayMabus 6/9/2017, 11:55

Vlaji došli u Beograd a fetivni beograđani bježe iz njega
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Franjo, hvala ti što si nas proterao.  - Page 2 Empty Re: Franjo, hvala ti što si nas proterao.

Post by kic 6/9/2017, 11:57


nema na čemu
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Franjo, hvala ti što si nas proterao.  - Page 2 Empty Re: Franjo, hvala ti što si nas proterao.

Post by Guest 6/9/2017, 12:00

svima koji su dosli, verujem da je bolje.
mirniji su, niko ih ne cima, u pocetku, malo su bili agresivni.
iz hrvatske i bosne, brze su se uklopili nego neki drugi,
koji formiraju zavicajne zatvorene krugove, glume, manje su
prilagodljivi.
plus, mnogi su dosli sa lovom, prodali su imanja, kuce i stanove.
a mi, mi? 
bicemo bolje !
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Franjo, hvala ti što si nas proterao.  - Page 2 Empty Re: Franjo, hvala ti što si nas proterao.

Post by Guest 6/9/2017, 12:08

The Klaw wrote:
nema na čemu

pitajte vase, u srbiji.
da li bi i oni da im bude super ko hr srbima.
pa, ako je odgvor da, samo nam javite, nema razloga 
da budu manje sreceni od hr srba !
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Franjo, hvala ti što si nas proterao.  - Page 2 Empty Re: Franjo, hvala ti što si nas proterao.

Post by vuksadinare 6/9/2017, 12:14

godinama slusam gluposti narocito od srpske i ovdje jugo lijeve scene kako su srbi(van tzv krajine9 protjerivani bili iz gradova u hravtskoj...mozda ej i bilo pokojeg prisilnog tjeranja...ali masovnog sigurno ne..recimo tamo do 7 ili 8 mjeseca 1991 gro srba je otislo svojevoljno...mahom oficiri jna i bivsi milicajci te oni koji nisu htjeli raditi na svojim radnim mjestom zbog poznatog neslaganja...iz moje zgrade otisle su dvije srpske obitelji(jedan oficir jna i jedan srbin koji nije bio vojno lice) svojom pukom voljom..sjecam se da je ovog srbina koji ej otisao sa obitelji ne u srbiju nego u tzv.'krajinu' susjed odnosno susjedi nagovarali da ne ide i d amu tu nista ne prijeti...on im je dogovarao..'da njemu tuđman nece biti predsjednik) to ej bilo proljece 1991 godine...inace je bio trener odnosno pomocni trener u zenskom rukometnom klubu lokomotiva..lik je bio inace malo ekstreman ali nije bilo kacenja sa njim...jednostavno nije htio zivjeti u zagrebu i hrvatskoj jer nije volio tuđmana i hdz...kaosto nije zelio zivjeti u neovisnoj hrvatskoj i to je sve..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99192
2015-09-08


Back to top Go down

Franjo, hvala ti što si nas proterao.  - Page 2 Empty Re: Franjo, hvala ti što si nas proterao.

Post by kaya 6/9/2017, 12:17

na osnovu jednoga ne može se reći da su uspjeli svi, možda je ovaj otišao u BG pa su mu se naravno otvorile mogućnosti veće nego u Kninu..
kako god, svakakvih sudbina ima, nekom bolje, nekom gore
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Franjo, hvala ti što si nas proterao.  - Page 2 Empty Re: Franjo, hvala ti što si nas proterao.

Post by Eva_ 6/9/2017, 12:21

I u HR i u RS sam su profitirali ratni profiteri, šljam i ostala gamad povezana s vlašću. Vidjeti za detalje pod Agrokor.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Franjo, hvala ti što si nas proterao.  - Page 2 Empty Re: Franjo, hvala ti što si nas proterao.

Post by Guest 6/9/2017, 12:27

kaja wrote:na osnovu jednoga ne može se reći da su uspjeli svi, možda je ovaj otišao u BG pa su mu se naravno otvorile mogućnosti veće nego u Kninu..
kako god, svakakvih sudbina ima, nekom bolje, nekom gore

ugl. sva prigradska naselja beograda borča, krnjača, batajnica, zemun polje; novog sada veternik, novo naselje su se razvila dolaskom proteranih srba. za razliku od ovih kosovara koji su za ogromne pare šiptarskih narko plemena prodavali svoja ognjišta, ovi ljudi su kretali od nule. dosta njih je uspelo da napravi svoje male biznise, da privređuje i stvori sebi bolji život nego u zavičaju. neki nisu bili te sreće, pa su se zatekli ili na kosovu, ili po kolektivnim centrima, ali većina se odlično snašla. 
pitaj džanga kakve su pre vukojebine i pustare bile bataja, zemun polje i borča...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Franjo, hvala ti što si nas proterao.  - Page 2 Empty Re: Franjo, hvala ti što si nas proterao.

Post by Guest 6/9/2017, 12:39

Braća wrote:
The Klaw wrote:
Već u 5. osnovne su se nastavnici svađali na čije ću sekcije da idem.

srpsko hvalisanje, ahah ne mogu dalje čitati od smija


ne kmeči, suština teksta je da se većina proteranih kraijšnika snašla u srbiji da su, da su se skućili i pootvarali biznise od kojih žive i privređuju, a da je na mestu gde je nekad bila krajina ostala pustoš, mrtvilo i zemlja koja ničemu ne služi...


pa najgore od svega, text je onako točan poprilično.. 

da su ostali u toj krajini, Čardak je sve opustošio osim Zagreba, tako da bi Srbi vjerojatno prvi utekli iz RH, tamo 2005godine, jednostavno sve istočno i južno od ZGa propada(osim Jadranske obale koja turizmom hrani prvo Zagreb, drugo sebe a zatim ostatak RH)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Franjo, hvala ti što si nas proterao.  - Page 2 Empty Re: Franjo, hvala ti što si nas proterao.

Post by kic 6/9/2017, 12:40


ima i jedan drugi tekst koji sam nedavno čitao o tome kako je u Kninu 91-95 nezaposlenost bila 90%, vlakovi nisu vozili, nije bilo života, face su bile siledžije i samo su se tukli međusobno u školi, odlazak su doživjeli kao promjenu i oslobođenje iz geta..

samonametnutog geta..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Franjo, hvala ti što si nas proterao.  - Page 2 Empty Re: Franjo, hvala ti što si nas proterao.

Post by prckov 6/9/2017, 12:41

ma da, jadni srbi
evo ja se rasplako

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34149
2014-04-19


Back to top Go down

Franjo, hvala ti što si nas proterao.  - Page 2 Empty Re: Franjo, hvala ti što si nas proterao.

Post by prckov 6/9/2017, 12:42

prckov wrote:ma da, jadni srbi
evo ja se rasplako
fin bre neki svet al ih niko nevole
prckov
prckov

Posts : 34149
2014-04-19


Back to top Go down

Franjo, hvala ti što si nas proterao.  - Page 2 Empty Re: Franjo, hvala ti što si nas proterao.

Post by prckov 6/9/2017, 12:44

prckov wrote:
prckov wrote:ma da, jadni srbi
evo ja se rasplako
fin bre neki svet al ih niko nevole
nego nemojte zahvaljivat dovoljno je da ostanete tamo di jeste I ne treba nam veca hvala  :D
prckov
prckov

Posts : 34149
2014-04-19


Back to top Go down

Franjo, hvala ti što si nas proterao.  - Page 2 Empty Re: Franjo, hvala ti što si nas proterao.

Post by Regoč 6/9/2017, 12:49

Braća wrote:
Noor wrote:
Braća wrote:
Braća wrote:Ti si dobio tlo, prazno i jalovo, mi smo dobili Srbiju, život i osmjeh svoje djece. Zauvijek."


šljus Basketball
ništa Franjo nije dobio, samo si je vratio svoje :W
i svi zadovoljni, i vi i mi, svak na svom. ;)


svoje? kakve veze zagorac ima sa krajinom? :roll :D
Ima Hrvat s Hrvatskom. Ili protupitanje: kakve sveze imaju Srbi s Hrvatskom?

_________________
Franjo, hvala ti što si nas proterao.  - Page 2 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Franjo, hvala ti što si nas proterao.  - Page 2 Empty Re: Franjo, hvala ti što si nas proterao.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum