ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Empty MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR

Post by Serbinho-3 20/8/2017, 01:01

Bračni par Aleksić, koji već godinama živi u Kanadi, našao se licem u lice s kanadskim pravosudnim organima, i to zbog pečenih paprika!
MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR MsyktkqTURBXy8zMTczNGQxYWQyNzAwYmY5YzIwOTc5NGJkODgxNDA0Mi5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA
Foto: List "Alo" / Privatna arhiva
Foto: Alo
[size][size]
MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Share_v1_pintrest_gray_icoMUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Share_v1_facebook_gray_ico[/size][/size]

Kako je bračni par ispričao za "[size=15]Alo", iako su Srbiju napustili davno, pripremanja zimnice se nikad nisu odrekli, kao ni pečenje crvene paprike šilje za ajvar na starinski način.


- Mi već godinama pečemo papriku i spremamo ajvar u svom dvorištu. I ne samo ajvar, već i ostali kiseliš, i do sada niko nije imao primedbi. Živim u Kanadi od 1989. godine i dobro znam sve njihove propise. Baš zbog toga nisam palio vatru na otvorenom, već u buretu, pa na bure stavim žicu za roštilj. Međutim, očigledno da je to nekome sad zasmetalo, pretpostavljam da me komšinica prijavila, pa su nam ubrzo u dvorište dojurili vatrogasci, a potom je stigla i tužba nekoliko dana kasnije - objašnjava Goran Aleksić.
[/size]
MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR VHmktkqTURBXy81OWM5YmEwZTUzNDMwN2JhZmYxMGIzOGRmNWIzY2I1Yy5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA
Foto: List "Alo" / Privatna arhiva
Foto: Alo
[size][size]
MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Share_v1_pintrest_gray_icoMUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Share_v1_facebook_gray_ico[/size][/size]
[size]
Na suđenje u majci sa likom Vladimira Putina
Kako dodaje, na nekoliko ročišta sa kanadskim deliocem pravde imao je ozbiljnih problema.
- Recimo, jednom sudiji nije se dopalao kako sam se obukao, jer sam na suđenje došao u majici s likom Vladimira Putina na kojoj je pisalo "Sve ide po planu", a na glavi sam nosio ličku kapu s resicama na kojoj je bio izvezen dvoglavi orao. Sudija se razbesneo, rekao mi da sam provokator i zahtevao je da skinem kapu, ali ja sam to odbio, rekavši mu da kad naredi Pakistancima da skinu turban, tad ću i ja skinuti moj srpski fes - priča on za "Alo!" i napominje da postupak protiv njegove žene Anice i njega još traje, ali i da ovih dana očekuje sudski rasplet događaja.
[/size]
MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR NM1ktkqTURBXy9hMjdiNGI3YjE3ZTFiNTcxNTI1NzgyODVhMjE5Y2VjYS5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA
Foto: List "Alo" / Privatna arhiva
[size][size]
MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Share_v1_pintrest_gray_icoMUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Share_v1_facebook_gray_ico[/size][/size]
[size]
Moji kanandski prijatelji mnogo vole ajvar, poneću i sudiji teglu
Aleksić navodi da njihovi prijatelji Kanađani izrazito vole ajvar.
- Kanađani obožavaju ajvar, svake godine smo našim kanadskim prijateljima žena i ja poklanjali po teglu, a u goste kad nam dolaze traže ajvar i zimi i leti. Možda u ponedeljak kad je zakazano ročište ponesem i sudiji jednu, sumnjam da će moći da odoli - kaže kroz smeh Goran.
[/size]
MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR QAEktkqTURBXy9iNDljNDIxYzM5YzU0YWEzNzYzY2JkMWZhYjY4OWY2MC5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA
Foto: List "Alo" / Privatna arhiva
Foto: Alo
[size][size]
MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Share_v1_pintrest_gray_icoMUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Share_v1_facebook_gray_ico[/size][/size]
[size]
Preti mu zatvor
On napominje i da je prema važećem kanadskom zakonu za nepoštovanje zabrane paljenja vatre na otvorenom u određeno vreme propisana kazna u Kanadi 50.000 dolara, a ko nema da plati ide u zatvor godinu dana. Ipak, optimističan je i nada se srećnom kraju.
Kanadski senat se izvinio Aleksićima
Aleksić je, kako kaže, više iz šale tražio u sudnici i prevodioca, i to za sebe za bošnjački jezik, jer je Srbin rođen u Jajcu, a za ženu za srpski. Međutim, taj zahtev je poprilično naljutio sudiju.
- Sudija mi je doslovno rekao: "U mojoj sudnici musliman ne može da bude prisutan." Šokirao sam se i kazao mu da je rasista. Ne mogu da grešim dušu, tog sudiju više nikada nisam video u sudnici, a povodom tog problema pre dva dana stiglo nam je i pismo od kanadskog senata sa izvinjenjem.[/size]

http://www.blic.rs/vesti/svet/muke-srba-u-kanadi-aleksici-su-pekli-paprike-za-ajvar-i-sada-im-preti-zatvor/2n025fv
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26587
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Empty Re: MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR

Post by Serbinho-3 20/8/2017, 01:03

Ne moze Musliman da sedi u sudnici, ne mogu paprike da se peku za ajvar, ne sme Putinova majica, ne sme ta kapa.............sta sme..........  :cleanteeth

Demokratija  :cleanteeth
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26587
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Empty Re: MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR

Post by Guest 20/8/2017, 01:44

Pa krebil..ako je zabrana paljenja na otvorenom,koji qrc???

u rerni se lijepo ispeku roga paprike,ili na  elektricnom rostilju..istina,miris drveta koje primi paprika je bogovski,ali..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Empty Re: MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR

Post by Guest 20/8/2017, 02:21

Serbinho-3 wrote:Ne moze Musliman da sedi u sudnici, ne mogu paprike da se peku za ajvar, ne sme Putinova majica, ne sme ta kapa.............sta sme..........  :cleanteeth

Demokratija  :cleanteeth
:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Empty Re: MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR

Post by vuksadinare 20/8/2017, 06:21

kajmak so papricica
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99375
2015-09-08


Back to top Go down

MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Empty Re: MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR

Post by pizzon2 20/8/2017, 08:47

vuksadinare wrote:kajmak so papricica

ne znam da neko tako  govori u srbiji
kajmak i papricica ??
beli sir i papricica, to je ok.
punjene paprike sa belim sirom, to je isto ok.
ili, 
kajmak sas ćevapi, u lepinju, 
to je pravilno :))
jug srbije !
ne znam zasto je to ruznije od dudekovog
cak, razumljivije ~!?


Last edited by pizzon on 20/8/2017, 08:55; edited 1 time in total
avatar
pizzon2

Posts : 1267
2017-05-25


Back to top Go down

MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Empty Re: MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR

Post by pizzon2 20/8/2017, 08:52

ne znam sta se cudite,
hrvatska pravi i izvozi ajvar(e)
raznog sastava i dodataka.
u cemu je problem, 
vi ne znate za ajvar,
ajde ne kenjajte
avatar
pizzon2

Posts : 1267
2017-05-25


Back to top Go down

MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Empty Re: MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR

Post by pizzon2 20/8/2017, 08:53

daleko od toga da vojvodjani govore pravilno,
ni beograd ne govori pravilno,
zna se sta je najpravilnije,
valjevo !
avatar
pizzon2

Posts : 1267
2017-05-25


Back to top Go down

MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Empty Re: MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR

Post by pizzon2 20/8/2017, 08:56

Godinama traju rasprave o tome u kojem se gradu, u kojem regionu, priča "najčistiji" srpski jezik, sa svim pravilnostima u govoru koje moraju biti ispunjene.
Sajt opanak.rs prenosi da su lingvisti (ne navodi se koji) ocenili da je valjevski govor u Srbiji pravilan (da ne kažemo "najpravilniji", jer je nešto ili pravilno ili nije pravilno)!

Jezik valjevskog kraja odlikuju jezičko bogatstvo, logičnost i jasnost. Znaju za svih 7 padeža i nepogrešivi su pri njihovom određivanju u izgovoru, čak i oni ljudi kojima obrazovanje i znanje o srpskoj gramatici i dijalektologiji nije najsvetlija tačka.

Dodaje se da Valjevci i Valjevke pravilno akcentuju reči i nisu lenji da to čine, to im je prosto urođeno.

Pored Valjeva i valjevskog kraja, još se i loznički kraj smatra za pravilan kada je izgovor maternjeg jezika u pitanju.
http://mondo.rs/a997119/Magazin/Lifestyle/Najpravilniji-izgovor-srpskog-jezika-u-Valjevu.html
avatar
pizzon2

Posts : 1267
2017-05-25


Back to top Go down

MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Empty Re: MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR

Post by vuksadinare 20/8/2017, 09:27

pizzon wrote:
vuksadinare wrote:kajmak so papricica

ne znam da neko tako  govori u srbiji
kajmak i papricica ??
beli sir i papricica, to je ok.
punjene paprike sa belim sirom, to je isto ok.
ili, 
kajmak sas ćevapi, u lepinju, 
to je pravilno :))
jug srbije !
ne znam zasto je to ruznije od dudekovog
cak, razumljivije ~!?
e da sir so papricica...meni ok...inace volim paprike na razne nacine ali posljednjih godinu dvije ne smijem jesti previse zacinjeno pa pao gust
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99375
2015-09-08


Back to top Go down

MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Empty Re: MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR

Post by omni 20/8/2017, 09:31

Palio vatru prijavili ga otisao na sud i umjesto da opravda svoj postupak ili muski podnese posljedice on se nasao kurcit, na balkanca samo batina preko ledja utice pozitivno, to je kanadsko pravosudje nadam se davno shvatilo.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Empty Re: MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR

Post by Regoč 20/8/2017, 09:36

Kako je vatra u bačvi, vatra na otvorenom? Očito ga je prijavil njeki zavidnik kojem nije nikad daroval ajvar. A i mi planiramo ajvarijadu idući vikend. Istina, pečemo u rerni, ne u bačvi.

_________________
MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Empty Re: MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR

Post by epikur37 20/8/2017, 09:41

Sve u svemu lik je pošteno isprdao kanadsko pravosuđe i napravio dobar ajvar.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Empty Re: MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR

Post by Regoč 20/8/2017, 09:48

epikur37 wrote:Sve u svemu lik je pošteno isprdao kanadsko pravosuđe i napravio dobar ajvar.
:D

_________________
MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Empty Re: MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR

Post by Regoč 20/8/2017, 09:52

Serbinho-3 wrote:ličku kapu s resicama [...] moj srpski fes
Bome se zanjel budalaštinom. Ove dvie stvari nemaju sveze.
MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Lk5_1339239456MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Vuk_Karadzic_1840

_________________
MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Empty Re: MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR

Post by jastreb 20/8/2017, 09:56

Regoč wrote:
Serbinho-3 wrote:ličku kapu s resicama [...] moj srpski fes
Bome se zanjel budalaštinom. Ove dvie stvari nemaju sveze.
MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Lk5_1339239456
Hehehehe,o da znaš da i među Hrvatima ima budala koje priznaju da je ovo srpska kapa.

naime kako bi se posvema udaljili od Srba,koji u Lici nose iste kape kao i Hrvati(osim modnih detalja na crvenom polju)idioti ličku kapu prepuštaju Srbima,tumačeći kako to nije hrvatska kapa,već da su Hvati prije rata nosili druge kape,a da su ovu Hrvatima naturili komunisti.

Znači ličku kapu očekuje sudbinu gusala.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Empty Re: MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR

Post by Regoč 20/8/2017, 10:00

Odricanje od ličke kape je glupost jer su Ličani i Hrvati pa sve ličko pripada nama.

_________________
MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Empty Re: MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR

Post by Regoč 20/8/2017, 10:00

Ali nije to poanta, nego nazivanje ličke kape fesom.

_________________
MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Empty Re: MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR

Post by epikur37 20/8/2017, 10:01

jastreb wrote:
Regoč wrote:
Serbinho-3 wrote:ličku kapu s resicama [...] moj srpski fes
Bome se zanjel budalaštinom. Ove dvie stvari nemaju sveze.
MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Lk5_1339239456
Hehehehe,o da znaš da i među Hrvatima ima budala koje priznaju da je ovo srpska kapa.

naime kako bi se posvema udaljili od Srba,koji u Lici nose iste kape kao i Hrvati(osim modnih detalja na crvenom polju)idioti ličku kapu prepuštaju Srbima,tumačeći kako to nije hrvatska kapa,već da su Hvati prije rata nosili druge kape,a da su ovu Hrvatima naturili komunisti.

Znači ličku kapu očekuje sudbinu gusala.

Hehe bijeg s balkana se nastavlja...te srpske kape nemaju veze s nama :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Empty Re: MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR

Post by Regoč 20/8/2017, 10:02

Morat ću si nabaviti jednu za Ličku večer.

_________________
MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR Empty Re: MUKE SRBA U KANADI Aleksići su PEKLI PAPRIKE za ajvar i sada im PRETI ZATVOR

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum