ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Condicio humana

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Condicio humana - Page 3 Empty Re: Condicio humana

Post by Guest 21/4/2014, 14:26

aben wrote:rijetko koji filozof je normalan čovik, a to je pogotovo tako kad pišu o čoviku, tj o temi nadilaženja zadanih materijalnih okvira, metafizici. 
evo još jedan citata koji će rasvijetliti ovo o čemu govorim :)

»Treba da istražimo bice samo i inače –ništa; jedino biće i dalje –ništa; jedino biće i 
povrh toga –ništa. Kako stoji s tim Ništa? - - Postoji li Ništa samo zato što postoji Ne, tj.
nijekanje? Ili stvar s toji obrnuto? Postoji li ni jekanje i Ne samo zato što postoji Ništa? - -
Mi tvrdimo: Ništa je izvornije od Ne i nijekanja. - - Gdje da tražimo Ništa? Gdje da
nađemo Ništa? - - Mi znamo Ništa. - - Tjeskoba otkriva Ništa. - - Ono pred čim i zašto 
smo tjeskobni, bijaše ‘zapravo’ - ništa. U stvari: Ništa samo - kao takvo - bijaše tu. - - 
Kako stoji s tim Ništa? - - Ništa samo ništi.«

Ne bih se složila s tvojim mišljenjem o filozofima jer to umanjuje sva nastojanja ljudskog uma da odgovori na ključna pitanja "tko smo, što smo, odakle dolazimo, kamo idemo i koje je naše mjesto u svemiru. Ti hoćeš reći da su sva ili gotovo sva filozofska razmišljanja nerazumljiva, a ja ne mislim tako. Kao vjernik imam određeni sustav vrijednosti i način razmišljanja vjernika pa zato ponavljam i ovu Schelerovu misao:

"Ne određuju i ne ograničuju njemu spoznatljive stvari i njihova svojstva njegov svijet vrijednosti, nego njegov vrijednobitnisvijet jest taj koji omeđuje i određuje onaj za njega spoznatljivi bitak i te ga kao neki otok izdiže iz mora bitka."


Zato kad govoriš ili kad filozofi govore o Ništa, onda ja o Ništa razmišljam samo na ovakav način:
Condicio humana - Page 3 Niata10

Ivo Bailo: Spasenje: Putovanje kroz um

Guest
Guest


Back to top Go down

Condicio humana - Page 3 Empty Re: Condicio humana

Post by aben 21/4/2014, 15:05

metilda wrote:



Čovjek upravlja svojim nagonima

ne mogu se uvatiti svega, pa ću najbitnijeg ovo citirano je ono u što ja sumnjam. mi to radimo djelomično. nije više stvar u tome da znanost tjera boga u sve sitnije i sitnije čestice, pa da zaključimo kako ga nema i da smo životinje, nego je stvar da se otkrivaju mane i ograničenja onoga čime mi upravljamo nagonima. pinker tvrdi da alat kojim upravljamo nagonima nije sasvim u našim rukama, kolko se sićan, da je evolucija producirala svijest ali i sasvim prikladne mehanizme samoobmane svijesti. 
najtočnije je reći da čovjek pokušava upravljati svojim nagonima, i to da bi prosperirao u istom smislu kao i lav koji te želi ugristi.

jedina očita razlika ljudi i životinja, koja mi trenutno pada na pamet, je ona koju je (meni) dao česterton. on je, parafrazirat ću, reka da je razlika između nas i mrava (jedino, kažem ja) u tome što mravi nikad nisu u hodnicima svojih razrađenih, hijerarhijskih ustanova podizali kipove svojim zaslužnim pojedincima. dakle, umjetnost, jedino ljudsko što evolucijski nema smisla postojati. 

i, nije mi fora to tvoje da nemaš vremena, valjda zato što si žensko pa robuješ po kući posljedicama svojih nagona. a puno si mi bolji bia ka muško.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Condicio humana - Page 3 Empty Re: Condicio humana

Post by aben 21/4/2014, 15:16

metilda wrote:

Ti hoćeš reći da su sva ili gotovo sva filozofska razmišljanja nerazumljiva, 

pardon, izostavia san riječ "meni".

evo, taj citat koji si stavila, on meni nije samorazumljiv, kome se taj lik obraća takvim stilom?
ja mislim da se o metafizici može govoriti i nepjesnički i puno autora to i čini.

a sliku da ni ne komentiram, ko da matematiku čitam, znakove poznajem, al sintaksa je lkjhsdpiouh
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Condicio humana - Page 3 Empty Re: Condicio humana

Post by aben 21/4/2014, 15:18

sićan se, škaker je jednom pokaza knjigu, naš neki autor, o filozofskom ontološkom nazivlju, tako nekako, i spasilo, brate. a to znači da se može kad se hoće.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Condicio humana - Page 3 Empty Re: Condicio humana

Post by Guest 21/4/2014, 16:03

aben wrote:sićan se, škaker je jednom pokaza knjigu, naš neki autor, o filozofskom ontološkom nazivlju, tako nekako, i spasilo, brate. a to znači da se može kad se hoće.

Misliš Speare_shaker? Je, stavio je bio filozofsko nazivlje, stavila sam i ja nešto, ali ne mogu se sada sjetiti na kojoj je to temi točno bilo, možda se Speare sjeti pa bi mogao staviti i ovdje.  :)  Ja nemam vremena tražiti. :P


Last edited by metilda on 21/4/2014, 16:13; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Condicio humana - Page 3 Empty Re: Condicio humana

Post by Guest 21/4/2014, 16:06

aben wrote:
metilda wrote:

Ti hoćeš reći da su sva ili gotovo sva filozofska razmišljanja nerazumljiva, 

pardon, izostavia san riječ "meni".

evo, taj citat koji si stavila, on meni nije samorazumljiv, kome se taj lik obraća takvim stilom?
ja mislim da se o metafizici može govoriti i nepjesnički i puno autora to i čini.

a sliku da ni ne komentiram, ko da matematiku čitam, znakove poznajem, al sintaksa je lkjhsdpiouh

Da, pa o tome ti citat i govori. Bitno je upravo to "meni" ili "tebi" jer tvoja unutrašnja spoznaja bitka ( meni je to Bitak) određuje njegovo sebeizricanje. Zbog čega ti smeta pjesnički stil?
A što da ti kažem o slici... Ako nisi vjernik ne možeš ni shvatiti o čemu piše.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Condicio humana - Page 3 Empty Re: Condicio humana

Post by aben 21/4/2014, 16:11

a e.
al, nevažno, samo san spomenua da se može pisat u kratkim rečenicama i kod tako teških koncepcija.

 ja ih držim simolističkim lovcima u mutnom, recimo, ka većina današnjih kvaziknjiževnika, ili akademicima koji elitiziraju znanje.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Condicio humana - Page 3 Empty Re: Condicio humana

Post by Guest 21/4/2014, 16:12

aben wrote:


i, nije mi fora to tvoje da nemaš vremena, valjda zato što si žensko pa robuješ po kući posljedicama svojih nagona. a puno si mi bolji bia ka muško.

Pa nemam vremena ne zbog zadovoljavanja svojih primarnih potreba kao što su glad, san žeđ ili spolni nagon  :P  nego zbog odnosa sa svojom obitelji, dakle ljubavi radi, kao ens amans. Svoju 'potrebu' ili svoj 'nagon' da odgovorim na svaki post reguliram i ostavljam za vrijeme kad će to biti najprikladnije i nikoga neće oštetiti ili povrijediti. 
A ti si na starom forumu bio... koji nick?  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Condicio humana - Page 3 Empty Re: Condicio humana

Post by Guest 21/4/2014, 16:17

aben wrote:a e.
al, nevažno, samo san spomenua da se može pisat u kratkim rečenicama i kod tako teških koncepcija.

 ja ih držim simolističkim lovcima u mutnom, recimo, ka većina današnjih kvaziknjiževnika, ili akademicima koji elitiziraju znanje.


Nije svatko nadaren za filozofiju, svi imamo svoje posebne talente. Mogu reći da tu razliku kod katoličke filozofije nalazim kod Augustina i Akvinca. Dok Augustin piše jednostavnim svakome razumljivim jezikom, Akvinac ima filozofski diskurs koji je teško pratiti bez poznavanja filozofske terminologije. Zato se i može vidjeti tko se filozofijom bavi profesionalno (bio je to gaudeamus na starom forumu) a tko amaterski, kao ja naprimjer.  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Condicio humana - Page 3 Empty Re: Condicio humana

Post by aben 21/4/2014, 16:18

metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:

Ti hoćeš reći da su sva ili gotovo sva filozofska razmišljanja nerazumljiva, 

pardon, izostavia san riječ "meni".

evo, taj citat koji si stavila, on meni nije samorazumljiv, kome se taj lik obraća takvim stilom?
ja mislim da se o metafizici može govoriti i nepjesnički i puno autora to i čini.

a sliku da ni ne komentiram, ko da matematiku čitam, znakove poznajem, al sintaksa je lkjhsdpiouh

Da, pa o tome ti citat i govori. Bitno je upravo to "meni" ili "tebi" jer tvoja unutrašnja spoznaja bitka ( meni je to Bitak) određuje njegovo sebeizricanje. Zbog čega ti smeta pjesnički stil?
A što da ti kažem o slici... Ako nisi vjernik ne možeš ni shvatiti o čemu piše.  :)
znaš šta ću sad napraviti? prvo ću shvatiti citat i onda ću ti ga prevesti na ljudski jezik. normalno, da bi to napravia, trebam tvoju pomoć.
prvo, ko je njemu i njihov koji se spominje u citatu?

pjesnički stil, jer se mnogi diletanti skrivaju u pjesničkoj formi. kad, ne moram stavljati interpunkciju, ne moram imati smisla i sl. 

pa dawkins je vjernik, a di ja ne ću biti..al isto ne razumin. naprimjer, kad neko napiše jednota, mora pobliže objasnit na šta misli, inače je to fluidan termin koji meni znači jedno, tebi drugo.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Condicio humana - Page 3 Empty Re: Condicio humana

Post by aben 21/4/2014, 16:23

metilda wrote:
aben wrote:


i, nije mi fora to tvoje da nemaš vremena, valjda zato što si žensko pa robuješ po kući posljedicama svojih nagona. a puno si mi bolji bia ka muško.

Pa nemam vremena ne zbog zadovoljavanja svojih primarnih potreba kao što su glad, san žeđ ili spolni nagon  :P  nego zbog odnosa sa svojom obitelji, dakle ljubavi radi, kao ens amans. Svoju 'potrebu' ili svoj 'nagon' da odgovorim na svaki post reguliram i ostavljam za vrijeme kad će to biti najprikladnije i nikoga neće oštetiti ili povrijediti. 
A ti si na starom forumu bio... koji nick?  :)
 ciljao sam na to da imaš odnos sa svojom obitelji zbog svojih nagona da uopće imaš obitelj.

nisan te mislia tlačit da odgovaraš, nego mi se činilo zgodnim da ti pokažem koliko smo zapravo određeni svojom prirodom koju dijelimo sa životinjama. a i bia si mi draži ka muško, iz sličnih razloga. duende mi je bia odličan, al kad je posta žensko, sve je sjelo na svoje, staro biološki zadano mjesto.

a, nisan ja pisa na vakvin forumima prije, i sta san pisat negdi 2008..
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Condicio humana - Page 3 Empty Re: Condicio humana

Post by Guest 21/4/2014, 16:27

aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:


i, nije mi fora to tvoje da nemaš vremena, valjda zato što si žensko pa robuješ po kući posljedicama svojih nagona. a puno si mi bolji bia ka muško.

Pa nemam vremena ne zbog zadovoljavanja svojih primarnih potreba kao što su glad, san žeđ ili spolni nagon  :P  nego zbog odnosa sa svojom obitelji, dakle ljubavi radi, kao ens amans. Svoju 'potrebu' ili svoj 'nagon' da odgovorim na svaki post reguliram i ostavljam za vrijeme kad će to biti najprikladnije i nikoga neće oštetiti ili povrijediti. 
A ti si na starom forumu bio... koji nick?  :)
 ciljao sam na to da imaš odnos sa svojom obitelji zbog svojih nagona da uopće imaš obitelj.

nisan te mislia tlačit da odgovaraš, nego mi se činilo zgodnim da ti pokažem koliko smo zapravo određeni svojom prirodom koju dijelimo sa životinjama. a i bia si mi draži ka muško, iz sličnih razloga. duende mi je bia odličan, al kad je posta žensko, sve je sjelo na svoje, staro biološki zadano mjesto.

a, nisan ja pisa na vakvin forumima prije, i sta san pisat negdi 2008..

A e, sada si prešao na zezanje, posebno sa tim svojim dalmatinskim izričajem.  :D  Duende je bio dobar lik, puno pametan jer je pisao rijetko i malo, odvagnuo bi svaku riječ deset puta. Ja sam žensko pa pišem impulzivno, emotivno, baš kao žensko, što još jednom osporava gender ideologiju jer smo svi određeni svojim spolom, zar ne?
A morao si pratiti nethaerov forum onda, i to intenzivno.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Condicio humana - Page 3 Empty Re: Condicio humana

Post by aben 21/4/2014, 16:32

metilda wrote:
aben wrote:a e.
al, nevažno, samo san spomenua da se može pisat u kratkim rečenicama i kod tako teških koncepcija.

 ja ih držim simolističkim lovcima u mutnom, recimo, ka većina današnjih kvaziknjiževnika, ili akademicima koji elitiziraju znanje.


Nije svatko nadaren za filozofiju, svi imamo svoje posebne talente. Mogu reći da tu razliku kod katoličke filozofije nalazim kod Augustina i Akvinca. Dok Augustin piše jednostavnim svakome razumljivim jezikom, Akvinac ima filozofski diskurs koji je teško pratiti bez poznavanja filozofske terminologije. Zato se i može vidjeti tko se filozofijom bavi profesionalno (bio je to gaudeamus na starom forumu) a tko amaterski, kao ja naprimjer.  :D
nije naravski, al ne bi ja reka da je tu posrijedi uska stručnost nekog područja, jedno je u neslanaženju u terminologiji, a drugo je onaj primjer nagrade za smisleno najzakukuljeniju rečenicu, koju je jedne godine pobrala judith. takvo obraćanje nema smisla, osim kad lažeš ženi di si do sad.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Condicio humana - Page 3 Empty Re: Condicio humana

Post by Guest 21/4/2014, 16:36

aben wrote:

nije naravski, al ne bi ja reka da je tu posrijedi uska stručnost nekog područja, jedno je u neslanaženju u terminologiji, a drugo je onaj primjer nagrade za smisleno najzakukuljeniju rečenicu, koju je jedne godine pobrala judith. takvo obraćanje nema smisla, osim kad lažeš ženi di si do sad.

Promaklo ti je da sam napisala negdje na temi kako sam nakon Plessnera više počela cijeniti Kulturu Srca, ne ovu ovdje na kojoj nema nešto postova, nego onu na nethaeru, Kulturu Srca Phila Bosmansa.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Condicio humana - Page 3 Empty Re: Condicio humana

Post by aben 21/4/2014, 16:38

metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:


i, nije mi fora to tvoje da nemaš vremena, valjda zato što si žensko pa robuješ po kući posljedicama svojih nagona. a puno si mi bolji bia ka muško.

Pa nemam vremena ne zbog zadovoljavanja svojih primarnih potreba kao što su glad, san žeđ ili spolni nagon  :P  nego zbog odnosa sa svojom obitelji, dakle ljubavi radi, kao ens amans. Svoju 'potrebu' ili svoj 'nagon' da odgovorim na svaki post reguliram i ostavljam za vrijeme kad će to biti najprikladnije i nikoga neće oštetiti ili povrijediti. 
A ti si na starom forumu bio... koji nick?  :)
 ciljao sam na to da imaš odnos sa svojom obitelji zbog svojih nagona da uopće imaš obitelj.

nisan te mislia tlačit da odgovaraš, nego mi se činilo zgodnim da ti pokažem koliko smo zapravo određeni svojom prirodom koju dijelimo sa životinjama. a i bia si mi draži ka muško, iz sličnih razloga. duende mi je bia odličan, al kad je posta žensko, sve je sjelo na svoje, staro biološki zadano mjesto.

a, nisan ja pisa na vakvin forumima prije, i sta san pisat negdi 2008..

A e, sada si prešao na zezanje, posebno sa tim svojim dalmatinskim izričajem.  :D  Duende je bio dobar lik, puno pametan jer je pisao rijetko i malo, odvagnuo bi svaku riječ deset puta. Ja sam žensko pa pišem impulzivno, emotivno, baš kao žensko, što još jednom osporava gender ideologiju jer smo svi određeni svojim spolom, zar ne?
A morao si pratiti nethaerov forum onda, i to intenzivno.  :)
zezam se, dakle, postojim. premada bi ja rađe reka, zajebavam se, dakle jesam, al brijem da se ne izražavam ružno pred vjernicima, uvik me prijekorno gledaju...
je, pratia san, samo pratia jer su ugasili moj podforum 2008., a ovisnost o mišljenjima je ostala..

čekaj, da se citiram, pa će ti bit jasnije zašto je duende bia faca, a ti nisi.
"živo se sićan tvojih postova s religije, dobro, bio je užitak čitati rasprave, razmišljanja i meni osobno najdraže- borbene polemike u kojima najjače zasijaju majstori dijalektike, al do mene koji sam pratio religiju upravo radi razgovornih vještina kojih tamo nikad nije falilo, jedino su duendovi postovi doprli i značenjski, kako bi to reka, sadržajno. 

to nije zbog vrhunskog diskursa, jer bilo je tamo puno drugih dobrih prstića. to je zato jer je duende bia nadnaravno staložen, umjeren, uravnotežen. neljudski miran, odmjeren. ne hladan kao političar, nego topao. svako malo bi dovlačia svoju ženu da pročita i objašnjava joj kontekst i likove da pojmi mog glavnog lika duendea:)

a ono duende žensko. običan ženski princip. pih, i triba san misliti da nema takvih ljudi ka duende.

nemoj me krivo shvatit, prominila si moje stavove nepovratno (napr ono o bikovima u španjolskoj) i sve stoji jednako ko dok si bila muško, al bilo mi je drago i draže misliti da postoje takvi muški:)"

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Condicio humana - Page 3 Empty Re: Condicio humana

Post by aben 21/4/2014, 16:41

metilda wrote:
aben wrote:

nije naravski, al ne bi ja reka da je tu posrijedi uska stručnost nekog područja, jedno je u neslanaženju u terminologiji, a drugo je onaj primjer nagrade za smisleno najzakukuljeniju rečenicu, koju je jedne godine pobrala judith. takvo obraćanje nema smisla, osim kad lažeš ženi di si do sad.

Promaklo ti je da sam napisala negdje na temi kako sam nakon Plessnera više počela cijeniti Kulturu Srca, ne ovu ovdje na kojoj nema nešto postova, nego onu na nethaeru, Kulturu Srca Phila Bosmansa.  :)
 malo san i tamo to čita, i bosmans mi je kul, to je neki svećenik, kolko se sićan, i ima ok stihove ili su to misli? ne znam,  nego vidi, vi se razbacujete kovanicom kulturom srca, a ja ni ne znam što to znači. samo ste gomilali stihove a da ih niko nije suštinski protumačia, ili kritizira.
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Condicio humana - Page 3 Empty Re: Condicio humana

Post by Guest 21/4/2014, 16:47

aben wrote:

zezam se, dakle, postojim. premada bi ja rađe reka, zajebavam se, dakle jesam, al brijem da se ne izražavam ružno pred vjernicima, uvik me prijekorno gledaju...
je, pratia san, samo pratia jer su ugasili moj podforum 2008., a ovisnost o mišljenjima je ostala..

čekaj, da se citiram, pa će ti bit jasnije zašto je duende bia faca, a ti nisi.
"živo se sićan tvojih postova s religije, dobro, bio je užitak čitati rasprave, razmišljanja i meni osobno najdraže- borbene polemike u kojima najjače zasijaju majstori dijalektike, al do mene koji sam pratio religiju upravo radi razgovornih vještina kojih tamo nikad nije falilo, jedino su duendovi postovi doprli i značenjski, kako bi to reka, sadržajno. 

to nije zbog vrhunskog diskursa, jer bilo je tamo puno drugih dobrih prstića. to je zato jer je duende bia nadnaravno staložen, umjeren, uravnotežen. neljudski miran, odmjeren. ne hladan kao političar, nego topao. svako malo bi dovlačia svoju ženu da pročita i objašnjava joj kontekst i likove da pojmi mog glavnog lika duendea:)

a ono duende žensko. običan ženski princip. pih, i triba san misliti da nema takvih ljudi ka duende.

nemoj me krivo shvatit, prominila si moje stavove nepovratno (napr ono o bikovima u španjolskoj) i sve stoji jednako ko dok si bila muško, al bilo mi je drago i draže misliti da postoje takvi muški:)"


Drago mi je što su ti se sviđale moje polemike dok sam pisala kao duende; očito ti je promaklo da sam ovo već rekla na starom forumu i da su svi imali priliku to pročitati, jer imam osjećaj da me želiš 'razotkriti', mada ne znam zbog čega bi to sada i ovdje bilo važno. Postoji nekoliko osoba koje sam povrijedila svojim pisanjem pod svim svojim nadimcima pa ako si ti jedan od njih ja ti se duboko i iz srca ispričavam jer u tvom pisanju, kako naš razgovor odmiče, osjećam izvjesnu dozu sarkazma i ljutnje. Dakle, ispričavam se ako sam te bilo čime uvrijedila, a savršeni čovjek ne postoji, pa tako to nije bio ni duende, a nije ni metilda.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Condicio humana - Page 3 Empty Re: Condicio humana

Post by Guest 21/4/2014, 16:49

aben wrote:

 malo san i tamo to čita, i bosmans mi je kul, to je neki svećenik, kolko se sićan, i ima ok stihove ili su to misli? ne znam,  nego vidi, vi se razbacujete kovanicom kulturom srca, a ja ni ne znam što to znači. samo ste gomilali stihove a da ih niko nije suštinski protumačia, ili kritizira.

A pa je, kritizirao je jung-fu naše pisanje, morao si to zamijetiti.  :) 
Nego, sad moram ići, obitelji radi. Stoj mi dobro.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Condicio humana - Page 3 Empty Re: Condicio humana

Post by aben 21/4/2014, 17:08

metilda wrote:
aben wrote:

zezam se, dakle, postojim. premada bi ja rađe reka, zajebavam se, dakle jesam, al brijem da se ne izražavam ružno pred vjernicima, uvik me prijekorno gledaju...
je, pratia san, samo pratia jer su ugasili moj podforum 2008., a ovisnost o mišljenjima je ostala..

čekaj, da se citiram, pa će ti bit jasnije zašto je duende bia faca, a ti nisi.
"živo se sićan tvojih postova s religije, dobro, bio je užitak čitati rasprave, razmišljanja i meni osobno najdraže- borbene polemike u kojima najjače zasijaju majstori dijalektike, al do mene koji sam pratio religiju upravo radi razgovornih vještina kojih tamo nikad nije falilo, jedino su duendovi postovi doprli i značenjski, kako bi to reka, sadržajno. 

to nije zbog vrhunskog diskursa, jer bilo je tamo puno drugih dobrih prstića. to je zato jer je duende bia nadnaravno staložen, umjeren, uravnotežen. neljudski miran, odmjeren. ne hladan kao političar, nego topao. svako malo bi dovlačia svoju ženu da pročita i objašnjava joj kontekst i likove da pojmi mog glavnog lika duendea:)

a ono duende žensko. običan ženski princip. pih, i triba san misliti da nema takvih ljudi ka duende.

nemoj me krivo shvatit, prominila si moje stavove nepovratno (napr ono o bikovima u španjolskoj) i sve stoji jednako ko dok si bila muško, al bilo mi je drago i draže misliti da postoje takvi muški:)"


Drago mi je što su ti se sviđale moje polemike dok sam pisala kao duende; očito ti je promaklo da sam ovo već rekla na starom forumu i da su svi imali priliku to pročitati, jer imam osjećaj da me želiš 'razotkriti', mada ne znam zbog čega bi to sada i ovdje bilo važno. Postoji nekoliko osoba koje sam povrijedila svojim pisanjem pod svim svojim nadimcima pa ako si ti jedan od njih ja ti se duboko i iz srca ispričavam jer u tvom pisanju, kako naš razgovor odmiče, osjećam izvjesnu dozu sarkazma i ljutnje. Dakle, ispričavam se ako sam te bilo čime uvrijedila, a savršeni čovjek ne postoji, pa tako to nije bio ni duende, a nije ni metilda.  :)
ma, nit najmanje- nisan bia jedan od tih povrijeđenih jer sam muško pa me je moguće povriditi samo fizički, ne znan ni ko si bila prije duendea. a da duende nije muško san tamo i pročita, na početku metilde.
nema ljutnje ni sarkazma:) samo razočaranje spoznajom da nijedan muški tamo nije bia spreman ne dignit se na virtualno oružje. čak je i krajcar zna popizditi na aganora:), a nije ga štitila anonimnost foruma. pretpostavlja san da je duende svećenik, prvo zbog upućenosti u teologiju a onda zbog te mirnoće koju prati kastracija ili svećenićki red..ne znam, valjda moraš bit muški da razumiš, ili bar imat uškopljenog mačka doma:)
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Condicio humana - Page 3 Empty Re: Condicio humana

Post by aben 21/4/2014, 17:09

metilda wrote:
aben wrote:

 malo san i tamo to čita, i bosmans mi je kul, to je neki svećenik, kolko se sićan, i ima ok stihove ili su to misli? ne znam,  nego vidi, vi se razbacujete kovanicom kulturom srca, a ja ni ne znam što to znači. samo ste gomilali stihove a da ih niko nije suštinski protumačia, ili kritizira.

A pa je, kritizirao je jung-fu naše pisanje, morao si to zamijetiti.  :) 
Nego, sad moram ići, obitelji radi. Stoj mi dobro.  :)
on mi je zna biti prenaporan, pa san nerijetko preskaka:)

ajd, lipi pozdrav!
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Condicio humana - Page 3 Empty Re: Condicio humana

Post by Guest 21/4/2014, 21:07

aben wrote:

to nije zbog vrhunskog diskursa, jer bilo je tamo puno drugih dobrih prstića. to je zato jer je duende bia nadnaravno staložen, umjeren, uravnotežen. neljudski miran, odmjeren. ne hladan kao političar, nego topao. svako malo bi dovlačia svoju ženu da pročita i objašnjava joj kontekst i likove da pojmi mog glavnog lika duendea:)

a ono duende žensko. običan ženski princip. pih, i triba san misliti da nema takvih ljudi ka duende.

nemoj me krivo shvatit, prominila si moje stavove nepovratno (napr ono o bikovima u španjolskoj) i sve stoji jednako ko dok si bila muško, al bilo mi je drago i draže misliti da postoje takvi muški:)"


nema ljutnje ni sarkazma:) samo razočaranje spoznajom da nijedan muški tamo nije bia spreman ne dignit se na virtualno oružje. čak je i krajcar zna popizditi na aganora:), a nije ga štitila anonimnost foruma. pretpostavlja san da je duende svećenik, prvo zbog upućenosti u teologiju a onda zbog te mirnoće koju prati kastracija ili svećenićki red..ne znam, valjda moraš bit muški da razumiš, ili bar imat uškopljenog mačka doma:)


Drago mi je što sam kao Duende ostavila tako dobar dojam kod tebe.  :) A primijetila sam da je na forumu puno lakše pisati kao muško, nego kao žensko, iako se ja nisam ni predstavila kao muško (osim na samom kraju) nego su me forumaši zbog ozbiljnog pristupa tako percipirali, a meni je odgovaralo ne ispravljati ih. No dobro, udijelio si mi puno komplimenata, a ja sam ista osoba, i Duende i Metilda, pa se nadam da zbog mog spola nećeš imati drugačiji stav prema meni.  ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Condicio humana - Page 3 Empty Re: Condicio humana

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum