ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Condicio humana

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Condicio humana - Page 5 Empty Re: Condicio humana

Post by Guest 25/4/2014, 13:43

aben wrote:
pročitati tvoje najskrivenije misli

A da?
Pa tebi ne gine Nobel za medicinu, jer zamisli, modernoj neurologiji to još uvijek nije uspjelo, a tebi kažeš jeste, i to još kao psihologu amateru.
Do kakvih bi se samo dostignuća dovinuo da si profesionalac.
Izgleda da je prevelika ambicioznost i jedna od tvojih temeljnih osobina.

Guest
Guest


Back to top Go down

Condicio humana - Page 5 Empty Re: Condicio humana

Post by aben 25/4/2014, 13:47


speare_shaker wrote:
aben wrote:
pročitati tvoje najskrivenije misli

A da?
Pa tebi ne gine Nobel za medicinu, jer zamisli, modernoj neurologiji to još uvijek nije uspjelo, a tebi kažeš jeste, i to još kao psihologu amateru.
Do kakvih bi se samo dostignuća dovinuo da si profesionalac.
Izgleda da je prevelika ambicioznost i jedna od tvojih temeljnih osobina.
Sad si ispa ka sheldon i teorije velikog praska:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Condicio humana - Page 5 Empty Re: Condicio humana

Post by Guest 25/4/2014, 14:00

aben wrote:
Sad si ispa ka sheldon i teorije velikog praska:)

A ti kao jung-fu, kojemu je uvijek dobro išlo glupiranje i provaljivanje nategnutih duhovitosti kada bi osramotio na forumu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Condicio humana - Page 5 Empty Re: Condicio humana

Post by Guest 25/4/2014, 14:00

aben wrote:



Jesam, josapabj sam, i ja sam ovisnik:)

Uzor mi je forumaš sisa- jedinstveni, koji je pisa do 2005,  čiji san stil pisanja preuzea u čast kralju našeg podforuma seks, volim male sise i slabo se perem. To bi bili moji grijesi:)

Josip-abj ili josipa-bj?  :^0 Uostalom, što bi C.G. Jung rekao o osobi koja preuzima tuđi način pisanja, tj. tuđi identitet... retoričko pitanje, naravno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Condicio humana - Page 5 Empty Re: Condicio humana

Post by aben 25/4/2014, 14:11

Josipa bj, naime, u ono vrijeme napravia san email ka žensko da bise zajebava na četu, a frend s kojin san 
Skova zavjeru poznaje bjelovar:) uh, kad se sitin koliko suza san prolia od smija s napaljenin muškima,
Možda bi i tu jung dosta toga moga reći:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Condicio humana - Page 5 Empty Re: Condicio humana

Post by aben 25/4/2014, 14:14

speare_shaker wrote:
aben wrote:
Sad si ispa ka sheldon i teorije velikog praska:)

A ti kao jung-fu, kojemu je uvijek dobro išlo glupiranje i provaljivanje nategnutih duhovitosti kada bi osramotio na forumu.

Al, daj, nategnuto? 
Zar si stvarno mislia da tvrdim da mogu telepatski procitati nečiji pin?

Kako to nije sheldon?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Condicio humana - Page 5 Empty Re: Condicio humana

Post by Guest 25/4/2014, 14:18

aben wrote:Josipa bj, naime, u ono vrijeme napravia san email ka žensko da bise zajebava na četu, a frend s kojin san 
Skova zavjeru poznaje bjelovar:) uh, kad se sitin koliko suza san prolia od smija s napaljenin muškima,
Možda bi i tu jung dosta toga moga reći:)

Znači, registrirao si se kao žensko da bi varao ljude na chatu.  :cyclops:  A meni si ovdje i na nethaeru zamjerio što sam u bijegu od tvog neprestanog slijeđenja i vrijeđanja pisala bez određenog spola dok me jedna osoba koju sad ne želim uvlačiti u raspravu nije odala.
Običan čovjek bi to i bez C.G.Junga nazvao tvojim bezočnim licemjerjem.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Condicio humana - Page 5 Empty Re: Condicio humana

Post by aben 25/4/2014, 14:26

Of
razlicak wrote:
aben wrote:Josipa bj, naime, u ono vrijeme napravia san email ka žensko da bise zajebava na četu, a frend s kojin san 
Skova zavjeru poznaje bjelovar:) uh, kad se sitin koliko suza san prolia od smija s napaljenin muškima,
Možda bi i tu jung dosta toga moga reći:)

Znači, registrirao si se kao žensko da bi varao ljude na chatu.  :cyclops:  A meni si ovdje i na nethaeru zamjerio što sam u bijegu od tvog neprestanog slijeđenja i vrijeđanja pisala bez određenog spola dok me jedna osoba koju sad ne želim uvlačiti u raspravu nije odala.
Običan čovjek bi to i bez C.G.Junga nazvao tvojim bezočnim licemjerjem.
Haha, ne mogu reći da ne uživam u problemima na forumu, al najčešće san ja kreator pa mi je malo čudno:)
Jesan, rega san se kako san i reka, al tebi san zamiria ništa- durnde je taj koji mi se sviđa i onda razočara, nota bene( sad reci da san joyjoy:), jer nije staložen forumaš nego staložena forumašica, što ....čekaj da prominin komp

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Condicio humana - Page 5 Empty Re: Condicio humana

Post by aben 25/4/2014, 14:32

(što)...ne znači da mi i dalje nije ok šta je pisa.  imaš staža, aj reci mi jednog muškog autora koi ne popizdi ka bik na crvenu maramu svako malo:)

stalking ti je malo bezveze, pa ni ne mogu komentirati:) tako i ja znan izmislit prenategnutu konstrukciju pa se ljudi onda koprcaju, al ne moš ribara na udicu ćapavat:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Condicio humana - Page 5 Empty Re: Condicio humana

Post by Michael1 27/4/2014, 14:33

Guest wrote:
genitalni_herpes wrote: Zato smo valjda i stvoreni na Božju sliku, jer i mi možemo stvarati...


Jednom sam se na starom forumu zakačila sa jungfuom jer je on razumio da sam stavila kako smo stvoreni na Božju sliku i priliku, a u Bibliji piše samo na sliku Božju. Kasnije sam u duhovnim vježbama Ignacija Loyole našla opisano jedno duhovno iskustvo, viziju, kako je Lucifer postao otpadnik. Naime, kako je Bog trojstven a Isus Riječ Božja i Bogočovjek, rođen a ne stvoren, on je Ja Jesam kao i osoba Oca. Tako je, prema Loyoli, nakon stvaranja anđela Bog Otac anđelima predstavio Boga Sina Isusa Bogočovjeka da Ga anđeli priznaju svojim gospodarem i stvoriteljem, na što se Lucifer pobunio jer se nije htio pokloniti Isusu čovjeku, smatrajući to poniženjem budući se smatrao većim i vrjednijim od čovjeka. Uglavnom, od tada mi je jasno da smo stvoreni na sliku i priliku Kristovu.

Prijateljice draga, ovo sto si gore napisala dolazi iz hadiske prakse islama.
Nema veze sa krscanstvom, jer Lucifer je po Dioniziju i Tomi Akvinskom bio jedan Kerubin, a tu argumentaciju temelje na SZ- i proroku Ezekijelu.
Lucifer je bio "Punina znanja", jer to znaci rijec "Kerub" i kao takav je mogao sagrijesiti duhovnim putem preko oholosti, koja za sobom povlaci zavist. Htio je iz vlastite moci postati Bogu ravan, i otisao u zabludu grijeha. Na drugoj strani, pojam Serafin znaci "Caritas" ="zarka ljubav", i ova vrsta andjela nije u stanju sagrijesiti.


Glede Plessnerove filozofske antropologije,  "ekscentricne pozicionalnosti" i sociologije "prirodne umjetnosti", postaje jasno, da on nije u stanju osmisliti covjeka u njegovoj biti. Na jednoj strani ga izvlaci iz cistog biologizma, a na drugoj strani ga odvlaci od idealizma u jednu ekscentricnu pozociju neutemeljenosti kao bica.

Jednom rjecju, materijalisticki pozicija dezorijentiranosti u svijetu.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Condicio humana - Page 5 Empty Re: Condicio humana

Post by Guest 4/5/2014, 14:03

Michael1 wrote:
Guest wrote:
genitalni_herpes wrote: Zato smo valjda i stvoreni na Božju sliku, jer i mi možemo stvarati...


Jednom sam se na starom forumu zakačila sa jungfuom jer je on razumio da sam stavila kako smo stvoreni na Božju sliku i priliku, a u Bibliji piše samo na sliku Božju. Kasnije sam u duhovnim vježbama Ignacija Loyole našla opisano jedno duhovno iskustvo, viziju, kako je Lucifer postao otpadnik. Naime, kako je Bog trojstven a Isus Riječ Božja i Bogočovjek, rođen a ne stvoren, on je Ja Jesam kao i osoba Oca. Tako je, prema Loyoli, nakon stvaranja anđela Bog Otac anđelima predstavio Boga Sina Isusa Bogočovjeka da Ga anđeli priznaju svojim gospodarem i stvoriteljem, na što se Lucifer pobunio jer se nije htio pokloniti Isusu čovjeku, smatrajući to poniženjem budući se smatrao većim i vrjednijim od čovjeka. Uglavnom, od tada mi je jasno da smo stvoreni na sliku i priliku Kristovu.

Prijateljice draga, ovo sto si gore napisala dolazi iz hadiske prakse islama.
Nema veze sa krscanstvom, 


Gle, ovo što sam napisala našla sam u duhovnim vježbama Ignacija Loyole, pa ako je on prakticirao islam i nije bio kršćanin katolik onda si ti zasigurno u pravu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Condicio humana - Page 5 Empty Re: Condicio humana

Post by Guest 5/5/2014, 17:22

Michael1 wrote:



Glede Plessnerove filozofske antropologije,  "ekscentricne pozicionalnosti" i sociologije "prirodne umjetnosti", postaje jasno, da on nije u stanju osmisliti covjeka u njegovoj biti. Na jednoj strani ga izvlaci iz cistog biologizma, a na drugoj strani ga odvlaci od idealizma u jednu ekscentricnu pozociju neutemeljenosti kao bica.

Jednom rjecju, materijalisticki pozicija dezorijentiranosti u svijetu.


Za ovu vrstu rasprave (nadam se da si pročitao zašto sam uopće otvorila ovu temu)  Plessnerova antropologija mi je sasvim dobro poslužila u smislu "Tko nije protiv nas, za nas je" (Mk 9, 40) . Forsirati katoličku dogmatsku antropologiju u diskusiji sa nevjernikom kontraproduktivno je, jer ono što je nama vjernicima lako shvatljivo, kao što je prisutnost Božja u čovjeku, ( napominjem radi tebe da ovime ne smatram čovjeka Bogom) nevjerniku je jaz, paradoks  kojeg ne može preskočiti.  Plessnerov susvijet nama je povezanost sa transcendentnim i istovremeno svijetu imanentnim Bogom. 


Ali - Plessneru je “susvijet istodobno carstvo duha. Ni Plessner ne može mimoići ovaj pojam. On razlikuje dušu, svijest i duh. Duša je realna kao unutarnja egzistencija osobe, svijest je aspekt u kojem se nudi svijet, a duh je pozicionom formom stvorena i tako postojeća sfera, čisto MI. Samo ukoliko smo osobe, nastavlja Plessner, nalazimo se u svijetu nezavisnom od nas ali dostupnom  našim zahvatima. Zato je točno da duh kao mi-sfera a ne kao subjektivnost, intelekt ili svijest, tvori pretpostavku socijalnosti. Svijet duha je paradoksalan, u njemu živi čovjek protiv njega i protiv sebe, dakle u oprekama.”(H. Burger)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Condicio humana - Page 5 Empty Re: Condicio humana

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum